"Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының әскери бөлімдерін және Әскери институтын жиһазбен және казармалық мүкәммалмен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 194 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 19 маусымдағы № 554 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 маусымда № 18884 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 7 қазандағы № 752 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2025 № 752 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының әскери бөлімдерін және Әскери институтын жиһазбен және казармалық мүкәммалмен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 194 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13648 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 6 мамырда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының әскери бөлімдерін және Әскери институтын жиһазбен және казармалық мүкәммалмен қамтамасыз етудің заттай бұйрығына осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы (Р.Ф. Жақсылықов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдауды;
3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшысы генерал-лейтенант Р.Ф. Жақсылықовқа жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 194 "Об утверждении натуральных норм обеспечения мебелью и казарменным инвентарем воинских частей и Военного института Национальной гвардии Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 июня 2019 года № 554. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2019 года № 18884. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 октября 2025 года № 752.
Сноска. Утратил сиу приказом Министра внутренних дел РК от 07.10.2025 № 752 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 194 "Об утверждении натуральных норм обеспечения мебелью и казарменным инвентарем воинских частей и Военного института Национальной гвардии Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13648, опубликован 6 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующее изменение:
натуральные нормы обеспечения мебелью и казарменным инвентарем воинских частей и Военного института Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Главнокомандующему Национальной гвардии Республики Казахстан (Жаксылыков Р.Ф.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан генерал-лейтенанта Жаксылыкова Р.Ф.

4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-майоры
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2019 жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы "___" _______
№ бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы "29" ақпандағы
№ 194 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери бөлімдерін және Әскери институтын жиһазбен және казармалық мүкәммалмен қамтамасыз етудің заттай нормалары

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-майор полиции
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"___" _________ 2019 года
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 июня 2019 года № 554
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от "29" февраля 2016 года № 194
Натуральные нормы обеспечения мебелью и казарменным инвентарем воинских частей и Военного института Национальной гвардии Республики Казахстан

877
Тасымалданатын металл шкатулка
Жауынгерлік күзет орнына
1
Ескертпе.
Үй-жайлар қолда бар ұйымдастыру техникасына сәйкес компьютерлік үстелдермен және басқа ұйымдастыру техникасына арналған жиһазбен жабдықталады.
Киімге арналған шкафты, кеңсе шкафын және киімге арналған жеке шкафты қойған кезде үстінен антресоль орнатуға жол беріледі.
Ұяшықты шкафтар - 2, 3, 4, 5 ұяшықты болуы мүмкін, ұяшықтар саны қажеттілікке байланысты айқындалады.
Жиһазбен және казармалық мүкәммалмен жабдықтау нормаларына енгізілмеген жалпыәскери және өзге де объектілер (үй-жайлар) осы нормаларда көрсетілген ұқсас объектілерге (үй-жайларға) сәйкес жиһазбен қамтамасыз етіледі.

877
Шкатулка металлическая переносная
На боевой пост
1
Примечания.
Помещения укомплектовываются столами компьютерными и мебелью для другой оргтехники согласно имеющейся в наличии оргтехники.
При установке шкафа для одежды, шкафа канцелярского и шкафа для одежды индивидуального допускается устанавливать сверху антресоль.
Шкафы ячеечные - могут быть 2, 3, 4, 5 ячеечные, количество ячеек определяется в зависимости от потребности.
Общевойсковые и иные объекты (помещения), не вошедшие в нормы снабжения мебелью и казарменным инвентарем, обеспечиваются мебелью применительно к аналогичным объектам (помещениям), указанным в настоящих нормах.