"Мемлекеттік органдарды қызметтік және кезекші автомобильдермен, телефон байланысымен, кеңсе жиһазымен және мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыру үшін алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 179 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 мамырдағы № 511 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 31 мамырда № 18766 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 мамырдағы № 246 бұйрығымен

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 179 "Об утверждении натуральных норм обеспечения государственных органов служебными и дежурными автомобилями, телефонной связью, офисной мебелью и площадями для размещения аппарата государственных органов"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2019 года № 511. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 мая 2019 года № 18766. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 мая 2025 года № 246.

306
3000-нан көп емес
*****
Ақтөбе облысы
216
3000-нан көп емес
*****
Алматы облысы
306
3000-нан көп емес
*****
Атырау облысы
141
3000-нан көп емес
*****
Шығыс Қазақстан облысы
306
3000-нан көп емес
*****
Жамбыл облысы
186
3000-нан көп емес
*****
Батыс Қазақстан облысы
216
3000-нан көп емес
*****
Қарағанды облысы
291
3000-нан көп емес
*****
Қостанай облысы
321
3000-нан көп емес
*****
Қызылорда облысы
141
3000-нан көп емес
*****
Маңғыстау облысы
126
3000-нан көп емес
*****
Павлодар облысы
216
3000-нан көп емес
*****
Солтүстік Қазақстан облысы
231
3000-нан көп емес
*****
Түркістан облысы
224
3000-нан көп емес
*****
Нұр-Сұлтан қаласы
35
3000-нан көп емес
*****
Алматы қаласы
40
3000-нан көп емес
*****
Шымкент қаласы
22
3000-нан көп емес
*****
";
************** ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"**************осы заттай "Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық", "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот Кеңесінің аппараты" мемлекеттік мекемелеріне де қолданылады, Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі үшін саны 2 бірлік, оның ішінде 1 бірлік Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларында Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі құрамына көліктік қызмет көрсету үшін және 1 бірлік Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің аппараты үшін кезекші автомобильмен қамтамасыз етудің заттай нормасы белгіленсін.";
көрсетілген бұйрыққа "Мемлекеттік органдарды кеңсе жиһазымен қамтамасыз етудің заттай нормалары*" деген 3-қосымшада:
ескертпенің бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"* кеңселік жиһаз – осы бұйрықта көзделген, мемлекеттік органдар мен олардың аумақтық органдарының, ұлттық компаниялардың басшылары мен қызметкерлері қызметтік міндеттерін орындауы үшін қажетті жағдай жасау мақсатында олардың жұмыс орнын жабдықтауға арналған жиһаздар.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

306
не более 3000
*****
Актюбинская область
216
не более 3000
*****
Алматинская область
306
не более 3000
*****
Атырауская область
141
не более 3000
*****
Восточно-Казахстанская область
306
не более 3000
*****
Жамбылская область
186
не более 3000
*****
Западно-Казахстанская область
216
не более 3000
*****
Карагандинская область
291
не более 3000
*****
Костанайская область
321
не более 3000
*****
Кызылординская область
141
не более 3000
*****
Мангистауская область
126
не более 3000
*****
Павлодарская область
216
не более 3000
*****
Северо-Казахстанская область
231
не более 3000
*****
Туркестанская область
224
не более 3000
*****
город Нур-Султан
35
не более 3000
*****
город Алматы
40
не более 3000
*****
город Шымкент
22
не более 3000
*****
";
примечание ************** изложить в следующей редакции:
"************** данная натуральная норма также распространяется на государственные учреждения "Национальный центр по правам человека", "Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан", для Конституционного Совета Республики Казахстан установить натуральную норму обеспечения дежурными автомобилями в количестве 2 единицы, в том числе 1 единица для транспортного обслуживания Состава Конституционного Совета Республики Казахстан в городах Нур-Султане и Алматы и 1 единица для аппарата Конституционного Совета Республики Казахстан.";
в приложении 3 к указанному приказу "Натуральные нормы обеспечения государственных органов офисной мебелью*":
часть первую примечания изложить в следующей редакции:
"* офисная мебель – мебель, предусмотренная настоящим приказом, предназначенная для оборудования рабочего места руководителей и работников государственных органов и их территориальных органов, национальных компаний в целях создания необходимых условий для выполнения ими служебных обязанностей.".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Әрекеті 2019 жылғы 23 наурыздан бастап туындаған қатынастарға қолданылатын Мемлекеттік органдарды қызметтік және кезекші автомобильдермен қамтамасыз етудің заттай нормалардын 2-1-жолды қоспағанда, осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением строки 2-1 Натуральных норм обеспечения государственных органов служебными и дежурными автомобилями, действие которой распространяется на отношения, возникшие с 23 марта 2019 года.
Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов Республики Казахстан