Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 8 мамырда № 18633 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 573 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 06.10.2025 № 573 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 96-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 20.03.2023 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 01.03.2024 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімді Салық кодексінің 96-бабы 2-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көзделген әрекеттерді жасаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік кірістер органдары шығарады деп белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 01.03.2024 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;

Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2019 года № 18633. Утратил силу приказами Министра финансов Республики Казахстан от 6 октября 2025 года № 573; от 9 октября 2025 года № 586
Сноска. Утратил силу приказами Министра финансов РК от 06.10.2025 № 573 (вводится в действие с 01.01.2026); от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года.
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 20.03.2023 № 284 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую форму решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, неисполненным.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2024 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Установить, что решение о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, не исполненным выносится органами государственных доходов в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня совершения действий, предусмотренных в подпунктах 1) и 3) пункта 2 статьи 96 Налогового кодекса.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2024 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары-
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 30 сәуірдегі
№ 411 бұйрығымен
бекітілген
нысан
Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы 20 ___ жылғы "___" ____________ № __ шешім
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 01.03.2024 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 96-бабының
4-тармағына сәйкес________________________________________________
_________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органның атауы)
Әрекетті қарау нәтижелері бойынша (тиісті ұяшықтың бірін X белгісімен белгілейді)
□ Салық кодексінің 96-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес
□ Салық кодексінің 96-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес
Сізге_____________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе салық төлеушінің
(салық агентінің) толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру
нөмірі (ЖСН/БСН)) 20___ жылғы "____"_____ №_________ камералдық бақылау
нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы
хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешім шығарылғаны туралы хабарлайды: ________________________________________________________________
(камералдық бақылау нәтижелерi бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешім қабылдауға негіз болған себептер мен негіздемелер егжей-тегжейлі көрсетіледі)
Салық кодексінің 96-бабының 4-1-тармағына сәйкес осы шешіммен келіспеген жағдайда, салық төлеуші (салық агенті) Салық кодексінің 96-бабында белгіленген мерзімде, жоғары тұрған органға және (немесе) уәкілетті органға немесе сотқа жүгінуге құқылы.
Бұл ретте шағымның көшірмесін салық төлеуші (салық агенті), шешім қабылданған салық органына жіберілуге тиіс.

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Утверждена
приказом Первого
Заместителя Премьер–Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 апреля 2019 года № 411
форма
Решение о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, не исполненным "___" ____________20___ года №____
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2024 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Налоговый кодекс)
___________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
по результатам рассмотрения (отмечается знаком X одна из соответствующих ячеек)
согласно подпункта 1) пункта 2 статьи 96 Налогового Кодекса
согласно подпункта 3) пункта 2 статьи 96 Налогового Кодекса
уведомляет Вас _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
или полное наименование налогоплательщика (налогового агента), индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН))
о внесении решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля от "___" __________20 ___года да № _________ не исполненным:
___________________________________________________________________________
(подробно указываются причины и обоснования, которые послужили
основанием для принятия решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, не исполненным)
В соответствии с пунктом 4-1 статьи 96 Налогового кодекса при несогласии с настоящим решением налогоплательщик (налоговый агент) в сроки, установленные статьей 96 Налогового кодекса, обжаловать в вышестоящий орган государственных доходов и (или) в уполномоченный орган или в суд.
При этом, налогоплательщиком (налоговым агентом) необходимо направить копию жалобы в орган государственных доходов, направивший решение.

Салық кодексінің 96-бабында айқындалған тәртіппен камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы салық органдарының хабарламасы орындалмаған кезде Салық кодексінің 145-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына сәйкес тақырыптық салықтық тексеру жүргізу көзделгені туралы қосымша хабардар етеміз. ("Тақырыптық және қарсы тексерулер тағайындау мен хронометраждық зерттеп-қарауды жүргізу туралы шешім шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 ақпандағы № 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 16479 болып тіркелген.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе басшы уәкілеттік берген адам
___________________________________ _____ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)) (қолы) (мөр орны)
Шешімді алдым ____________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе
салық төлеушінің (салық агентінің) атауы, қолы, күні)
Шешім салық төлеушіге
(салық агентіне) табыс етілді
_________________________________________
(мемлекеттік кірістер органның лауазымды
адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, күні)
Салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе атауы:
_____________________
Мекенжайы:
_____________________
_____________________
Шешім салық төлеушіге
(салық агентіне) жіберілді
__________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)

Дополнительно информируем о том, что при неисполнении уведомления налоговых органов об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля, в порядке, определенном статьей 96 Налогового кодекса, предусмотрено проведение тематической налоговой проверки в соответствии с подпунктом 4) пункта 3 статьи 145 Налогового кодекса. (Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2018 года № 197 "Об утверждении Правил назначения тематических и встречных проверок и вынесения решения о проведении хронометражного обследования". Зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан под номером № 16479.
Руководитель органа государственных доходов либо лицо, уполномоченное
руководителем _________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (подпись)
(при его наличии))
(место печати)
Решение получил _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /наименование
налогоплательщика, подпись, дата)
Решение вручено
налогоплательщику (налоговому
агенту)
________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии),
должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) / наименование
налогоплательщика:
___________________________
адрес:
___________________________
___________________________
Решение отправлено
налогоплательщику
(налоговому агенту)
________________________________
(документ, подтверждающий факт
отправки и (или) получения)