Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 53/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 сәуірде № 18594 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. "Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 113 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13484 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Қорғаныс-өнеркәсіп кешенін дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 53/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2019 года № 18594.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 113 "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13484, опубликован 19 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту развития оборонно-промышленного комплекса Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жұмағалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
2019 жылғы "___" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
2019 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің 2019 жылғы
24 сәуірдегі № 53/НҚ
бұйрығымен
бекітілген
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тізбеге өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.05.2026 № 234 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"___" _________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"__" __________ 2019 год
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"__" __________ 2019 год
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"___" __________2019 год
Утверждены приказом
Министра цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 24 апреля 2019 года № 53/НҚ
Квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 08.07.2022 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.04.2023 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.09.2025 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды
Біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4

Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.07.2022 № 395 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2023 № 246 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 11.09.2025 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4

1. Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, жасау жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1
заңды тұлға басшысының немесе оның басшысы орынбасарының, оның ішінде оның филиалы басшысының немесе оның басшысы орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлғаның жоғары техникалық білімі
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты әзірлеу және өндіру мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы түріндегі ғылыми база
нормативтік-техникалық құжаттар
құжаттың көшірмесі
4
мыналарды:
арнайы өндірістік ғимаратты; жабдықтарды, стендіні, көтергіш механизмді; әзірленген және өндірілетін өнімді сақтау және оларға бақылау сынақтарын жүргізуге арналған арнайы жабдықталған аумақтар мен үй-жайларды; жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайларды қамтитын меншік құқығындағы (белгіленген капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын ұйымдарға және олардың еншілес және (немесе) үлестес ұйымдарына, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздік үшін құрылатын ұйымдарға (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер, әскери құралымдар, арнаулы немесе Құқық қорғау органдары жазбаша растайды) меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық базаның және технологиялық жабдықтың болуы) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер, қоғамдық және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес өндірістік-техникалық базасы
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
үй-жайға меншік құқығының бар екендігі туралы мәліметтерді лицензиар тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
5
пайдалану шарттарына және олар үшін белгіленген өлшеу құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына жауап беретін өлшеу құралдары
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
тексеру туралы сертификаттың көшірмесі
6
ұйымның басшысы бекіткен әзірлеу және өндіру жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
құжаттың көшірмесі
7
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
құжаттың көшірмесі
8
күзет қызметі субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны тәулік бойы күзетуге арналған шарттың болуы
"Күзет қызметі туралы" 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген талаптарға сәйкес күзет қызметінің субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
9
өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігінің сақтандыру полисінің болуы
міндетті экологиялық сақтандырудың сақтандыру полисінің көшірмесі (үшінші тұлғаларға және қоршаған ортаға зиян келтіргені үшін)
құжаттың көшірмесі
10
қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты өндірісті ұйымдастыру жоспар-кестесі
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны қорғаныс өнеркәсібі саласындағы уәкілетті органмен қорғаныс өнеркәсібі саласында жүргізіліп жатқан саясаттың сәйкестігі тұрғысынан келісілген, ұйым басшысымен бекітілген құжат, монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, жасау жөніндегі жоспар-кесте
жоспарланып отырған қызметтің сәйкестігіне талдау жүргізу кезінде қорғаныс өнеркәсібін дамытудың бағыттарын айқындайтын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, сондай-ақ мемлекеттің әскери қауіпсіздігі мәселелері бойынша мемлекет басшылығы мен Үкіметтің нұсқаулары (тапсырмалары) назарға алынады
11
Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.04.2023 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Для подвида деятельности по разработке, производству боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
1
для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
2
квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
3
научной базы в виде комплекта нормативно-технических документов по вопросам разработки и производства к указанному подвиду деятельности
нормативно-техническая документация
копия документа
Примечание ИЗПИ!
Порядковый номер 4 Раздела 1 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.05.2026 № 234 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после его первого официального опубликования).
4
производственно-технической базы, находящейся на праве собственности (организациям, со сто процентным участием государства в уставном капитале и их дочерним и (или) аффилированным организациям, а также организациям создаваемым в интересах национальной безопасности (письменно подтверждается Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями Республики Казахстан, специальными государственными или правоохранительными органами) наличие производственно-технической базы и технологического оборудования на правах собственности или ином законном основании), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых, общественных и производственных объектов, отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, пожарной безопасности и включающей: специализированное производственное здание;
оборудование, стенд, подъемный механизм; специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения контрольных испытаний разработанной и производимой продукции; служебное помещение для размещения работающего персонала
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем.
5
средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
копия сертификата о поверке
6
утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному проведению работ по разработке и производству
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
копия документа
7
журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
копия документа
8
наличие договора на круглосуточную охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности
договор на круглосуточную охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности, требования к которым установлены Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности" от 19 октября 2000 года
копия документа
9
наличие страхового полиса гражданско-правовой ответственности заявителя
копия страхового полиса обязательного экологического страхования (за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде)
копия документа
10
план-график организации производства к указанному подвиду деятельности
план-график по разработке, производству боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание, утвержденный руководителем организации, документ согласованный с уполномоченным органом в области оборонной промышленности на предмет соответствия проводимой политики в области оборонной промышленности согласно приложению 2 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
при проведении анализа на соответствие планируемой деятельности принимаются во внимание документы системы государственного планирования, определяющие направления развития оборонной промышленности, а также указания (поручения) руководства государства и правительства по вопросам военной безопасности государства
11
исключена приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2023 № 246 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды жөндеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1
заңды тұлғаның басшысы немесе басшы орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның басшысы орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты әзірлеу және өндіру мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы түріндегі ғылыми база
нормативтік-техникалық құжаттар
құжаттың көшірмесі
4
мыналарды:
арнайы өндірістік ғимаратты; жабдықтарды, стендіні, көтергіш механизмді; әзірленген және өндірілетін өнімді сақтау және оларға бақылау сынақтарын жүргізуге арналған арнайы жабдықталған аумақтар мен үй-жайларды; жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайларды қамтитын меншік құқығындағы (белгіленген капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын ұйымдарға және олардың еншілес және (немесе) үлестес ұйымдарына, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздік үшін құрылатын ұйымдарға (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер, әскери құралымдар, арнаулы немесе Құқық қорғау органдары жазбаша растайды) меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық базаның және технологиялық жабдықтың болуы) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер, қоғамдық және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес өндірістік-техникалық базасы
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
үй-жайға меншік құқығының бар екендігі туралы мәліметтерді лицензиар тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
5
пайдалану шарттарына және олар үшін белгіленген өлшеу құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына жауап беретін өлшеу құралдары
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
тексеру туралы сертификаттың көшірмесі
6
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымша сәйкес мәліметтер нысаны
құжаттың көшірмесі
7
ұйымның басшысы бекіткен әзірлеу, өндіру жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
құжаттың көшірмесі
8
күзет қызметі субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны тәулік бойы күзетуге арналған шарттың болуы
"Күзет қызметі туралы" 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген талаптарға сәйкес күзет қызметінің субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
9
өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігінің сақтандыру полисінің болуы
міндетті экологиялық сақтандырудың сақтандыру полисінің көшірмесі (үшінші тұлғаларға және қоршаған ортаға зиян келтіргені үшін)
құжаттың көшірмесі
10
қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты өндірісті ұйымдастыру жоспар-кестесі
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны қорғаныс өнеркәсібі саласындағы уәкілетті органмен қорғаныс өнеркәсібі саласында жүргізіліп жатқан саясаттың сәйкестігі тұрғысынан келісілген, ұйым басшысымен бекітілген құжат, монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды жөндеу жөніндегі жоспар-кесте
жоспарланып отырған қызметтің сәйкестігіне талдау жүргізу кезінде қорғаныс өнеркәсібін дамытудың бағыттарын айқындайтын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, сондай-ақ мемлекеттің әскери қауіпсіздігі мәселелері бойынша мемлекет басшылығы мен Үкіметтің нұсқаулары (тапсырмалары) назарға алынады
11
Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.04.2023 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Для подвида деятельности по ремонту боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
1
для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
2
квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
3
научной базы в виде комплекта нормативно-технических документов по вопросам ремонта к указанному подвиду деятельности
нормативно-техническая документация
копия документа
Примечание ИЗПИ!
Порядковый номер 4 Раздела 2 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.05.2026 № 234 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после его первого официального опубликования).
4
производственно-технической базы находящейся на праве собственности (организациям, со сто процентным участием государства в уставном капитале и их дочерним и (или) аффилированным организациям, а также организациям создаваемым в интересах национальной безопасности (письменно подтверждается Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями Республики Казахстан, специальными государственными или правоохранительными органами) наличие производственно-технической базы и технологического оборудования на правах собственности или ином законном основании), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых, общественных и производственных объектов, отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, пожарной безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, ангар; оборудование, стенд, подъемный механизм;
Специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения контрольных испытаний продукции после произведенного ремонта; служебное помещение для размещения работающего персонала
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем.
5
средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
копия сертификата о поверке
6
журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, изделий
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
копия документа
7
утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному проведению ремонтных работ
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
копия документа
8
наличие договора на круглосуточную охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности
договор на охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности, требования к которым установлены Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности" от 19 октября 2000 года
копия документа
9
наличие страхового полиса гражданско-правовой ответственности заявителя
копия страхового полиса обязательного экологического страхования (за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде)
копия документа
10
план-график организации производства к указанному подвиду деятельности
план-график по ремонту боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание, утвержденный руководителем организации, документ согласованный с уполномоченным органом в области оборонной промышленности на предмет соответствия проводимой политики в области оборонной промышленности согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
при проведении анализа на соответствие планируемой деятельности принимаются во внимание документы системы государственного планирования, определяющие направления развития оборонной промышленности, а также указания (поручения) руководства государства и правительства по вопросам военной безопасности государства
11
исключена приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2023 № 246 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды сатып алу және өткізу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1
заңды тұлғаның басшысы немесе басшы орынбасары, оның ішінде филиалы басшысы немесе оның басшысы орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, жабдықтарын сақтауға арналған, қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер, қоғамдық және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, меншік құқығындағы (белгіленген капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын ұйымдарға және олардың еншілес және (немесе) үлестес ұйымдарына, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздік үшін құрылатын ұйымдарға (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер, әскери құралымдар, арнаулы немесе Құқық қорғау органдары жазбаша растайды) меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық базаның технологиялық жабдықтың болуы) арнайы жабдықталған халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес қойма
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Үй-жайға меншік құқығының бар екендігі туралы мәліметтерді лицензиар тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
4
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
құжаттың көшірмесі
5
күзет қызметі субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, арнайы жабдықталған қойманы тәулік бойы күзетуге арналған шарттың болуы
"Күзет қызметі туралы" 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген талаптарға сәйкес күзет қызметінің субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, арнайы жабдықталған қойманы күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
6
1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсаттың болуы
1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат
лицензиар рұқсат туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
7
қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты өндірісті ұйымдастыру жоспар-кестесі
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны қорғаныс өнеркәсібі саласындағы уәкілетті органмен қорғаныс өнеркәсібі саласында жүргізіліп жатқан саясаттың сәйкестігі тұрғысынан келісілген, ұйым басшысымен бекітілген құжат, монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды сатып алу және өткізу жөніндегі жоспар-кесте
жоспарланып отырған қызметтің сәйкестігіне талдау жүргізу кезінде қорғаныс өнеркәсібін дамытудың бағыттарын айқындайтын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, сондай-ақ мемлекеттің әскери қауіпсіздігі мәселелері бойынша мемлекет басшылығы мен Үкіметтің нұсқаулары (тапсырмалары) назарға алынады
8
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті келісімінің болуы
атқаратын қызметі мәніне Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінен анықтама-келісу
құжаттың көшірмесі
9
өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігінің сақтандыру полисінің болуы
міндетті экологиялық сақтандырудың сақтандыру полисінің көшірмесі (үшінші тұлғаларға және қоршаған ортаға зиян келтіргені үшін)
құжаттың көшірмесі
Монтаждауды, реттеуді,
жаңғыртуды, орнатуды,
пайдалануды, сақтауды,
жөндеуді және сервистік қызмет
көрсетуді қоса алғанда, оқ-
дәрілерді, қару-жарақ пен әскери
техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерін, жиынтықтаушы
бұйымдары мен аспаптарын,
сондай-ақ арнайы
материалдарды және оларды
өндіруге арналған жабдықтарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып
алу және өткізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны

3. Для подвида деятельности по приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
1
для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
2
квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
Примечание ИЗПИ!
Порядковый номер 3 Раздела 3 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.05.2026 № 234 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после его первого официального опубликования).
3
специально оборудованного склада на праве собственности, производственно-технической базы на праве собственности (организациям, со сто процентным участием государства в уставном капитале и их дочерним и (или) аффилированным организациям, а также организациям создаваемым в интересах национальной безопасности (письменно подтверждается Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями Республики Казахстан, специальными государственными или правоохранительными органами) наличие специально оборудованного склада и технологического оборудования на правах собственности или ином законном основании), для хранения боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования, огороженного, изолированного, расположенного на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых, общественных и производственных объектов, отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, пожарной безопасности
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем.
4
журнала по учету и хранению боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
копия документа
5
наличие договора на круглосуточную охрану специально оборудованного склада с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности
договор на охрану специально оборудованного склада с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности, требования к которым установлены Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности" от 19 октября 2000 года
копия документа
Примечание ИЗПИ!
Порядковый номер 6 Раздела 3 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.05.2026 № 234 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после его первого официального опубликования).
6
наличие специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
сведения о разрешении лицензиар получает из соответствующих информационных систем
7
план-график организации производства к указанному подвиду деятельности
план-график по приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание, утвержденный руководителем организации, документ согласованный с уполномоченным органом в области оборонной промышленности на предмет соответствия проводимой политики в области оборонной промышленности согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечень документов, подтверждающих соответствие им
при проведении анализа на соответствие планируемой деятельности принимаются во внимание документы системы государственного планирования, определяющие направления развития оборонной промышленности, а также указания (поручения) руководства государства и правительства по вопросам военной безопасности государства
8
исключена приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2023 № 246 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9
наличие страхового полиса гражданско-правовой ответственности заявителя
копия страхового полиса обязательного экологического страхования (за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде)
копия документа
Приложение 1
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству,
ремонту, приобретению
и реализации боеприпасов,
вооружения и военной техники,
запасных частей,
комплектующих изделий
и приборов к ним, специальных
материалов, оборудования
для их производства, включая
монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование, хранение,
ремонт и сервисное обслуживание
и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
Форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечню документов, подтверждающих соответствие им

1. Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, жасау жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар:
1) заңды тұлға басшысының немесе басшысы орынбасарының, оның ішінде филиалы басшысының немесе оның басшысы орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлғаның жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________________________;
лауазымы __________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні ____________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _____________________________________;
лауазымы __________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні ____________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі _______________________________;
білімі бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
3) мыналарды:
арнайы өндірістік ғимаратты ___________________________________;
жабдықтарды, стендіні, көтергіш механизмді _____________________;
әзірленген және өндірілетін өнімді сақтау және оларға бақылау сынақтарын жүргізуге арналған арнайы жабдықталған аумақтар мен үй-жайларды ________________________________________________________;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайларды _________________________________________________________________;
қамтитын меншік құқығындағы қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер, қоғамдық және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына талаптарына жауап беретін өндірістік-техникалық базасы;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (мекенжайы) _____________;
қоршау, оқшалау, тұрғын және өндірістік объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде _______________________________________________.

1. Для подвида деятельности по разработке, производству боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей,
комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж,
наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя
его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________________________________________________;
должность ________________________________________________________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _____________________________________________________________________________;
специальность по образованию ________________________________________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ___________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом _____________________________________________________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года
по специальности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________________________________________________;
должность _________________________________________________________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ____________________________________________________________________;
стаж работы по специальности _________________________________________________________________________________;
специальность по образованию _________________________________________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ______________________________________________________;
3) производственно-технической базы, находящейся на праве собственности, огороженной, изолированной, расположенной
на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых, общественных и производственных объектов,
отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, пожарной
безопасности и включающей:
специализированное производственное здание ____________________________________________________________________;
оборудование, стенд, подъемный механизм _______________________________________________________________________;
специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения
контрольных испытаний разработанной и производимой продукции
___________________________________________________________________________________________________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала _______________________________________________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ______________________________________________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах __________________;

4) пайдалану шарттарына және олар үшін белгіленген өлшеу құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына жауап беретін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдары туралы ақпарат ______________________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен берілген күні ___________________________________________________________;
5) ұйымның басшысы бекіткен әзірлеу, өндіру жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен әзірлеу, өндіру жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар туралы ақпарат ______________________________;
6) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал туралы ақпарат __________________________________ болуы қажет.
2. Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды жөндеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар:
1) заңды тұлға басшысының немесе басшысы орынбасарының, оның ішінде филиалы басшысының немесе оның басшысы орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлғаның жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _____________;
білімі бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда) ______________________________________;
лауазымы ___________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні ______________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні ______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;

4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства
об обеспечении единства измерений:
информация о наличии средств измерений _________________________________________________________________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ______________________________________________________________;
5) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному проведению работ по разработке и производству:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному проведению работ
по разработке и производству ___________________________________________________________________________________;
6) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей,
готовых и бракованных изделий _________________________________________________________________________________.
2. Для подвида деятельности по ремонту боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий
и приборов к ним, специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку,
использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя
его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________________________________________________________;
должность ____________________________________________________________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _________________________________________________________________________________;
специальность по образованию ____________________________________________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании _______________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом _________________________________________________________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________________________________________________;
должность _____________________________________________________________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ________________________________________________________________________;
стаж работы по специальности _____________________________________________________________________________________;
специальность по образованию _____________________________________________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом___________________________________________________________;

3) мыналарды:
арнайы өндірістік ғимаратты, ангар _______________________________;
жабдықтарды, стендіні, көтергіш механизмді ______________________;
жөндеу жүргізілгеннен кейін өнімді сақтау және оларға бақылау сынақтарын жүргізуге арналған арнайы жабдықталған аумақтар мен үй-жайларды _______________________________________________________;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайларды ________________________________________________________________;
қамтитын меншік құқығындағы қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер, қоғамдық және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына жауап беретін өндірістік-техникалық базасы;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (мекенжайы) _____________;
қоршау, оқшаулау, тұрғын үй және өндірістік объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде ____________________________________________.
4) пайдалану шарттарына және олар үшін белгіленген өлшеу құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына жауап беретін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдары туралы ақпарат _______________________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен берілген күні ____________________________________________________________;
5) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал туралы ақпарат ___________________________________;
6) ұйымның басшысы бекіткен әзірлеу, өндіру жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен әзірлеу, өндіру жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық туралы ақпарат ________________________________ болуы қажет.
3. Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды жөндеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар:

3) производственно-технической базы на праве собственности, огороженной, изолированной, расположенной
на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых, общественных и
производственных объектов, отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере
санитарно-эпидемиологического благополучия населения, пожарной безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, ангар ___________________________________________________________________;
оборудование, стенд, подъемный механизм ___________________________________________________________________________;
специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения
контрольных испытаний продукции после произведенного ремонта _______________________________________________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала __________________________________________________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _________________________________________________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, о расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах
_______________________________________________________________________________________________________________;
4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям
законодательства об обеспечении единства измерений:
информация о наличии средств измерений _____________________________________________________________________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения __________________________________________________________________;
5) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих
деталей, изделий __________________________________________________________________________________________________;
6) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному проведению ремонтных работ:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному проведению ремонтных работ
________________________________.
3. Для подвида деятельности по приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей,
комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж,
наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание наличие:

1) заңды тұлға басшысының немесе басшысы орынбасарының, оның ішінде филиалы басшысының немесе оның басшысы орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлғаның жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________________________;
лауазымы ___________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _____________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ______________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _______________________________________;
лауазымы ___________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні ____________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі _______________________________;
білімі бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні __________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
3) оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, жабдықтарын сақтауға арналған, қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер, қоғамдық және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, меншік құқығындағы арнайы жабдықталған, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына жауап беретін қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (мекенжайы) _____________;
қоршау, оқшаулау, тұрғын үй және өндірістік объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде _____________________________________________;
4) монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды есепке алу және сақтау жөніндегі журналдың бар-жоғы туралы ақпарат ________________________________ болуы қажет.
Монтаждауды, реттеуді,
жаңғыртуды, орнатуды,
пайдалануды, сақтауды,
жөндеуді және сервистік қызмет
көрсетуді қоса алғанда, оқ-
дәрілерді, қару-жарақ пен әскери
техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерін, жиынтықтаушы
бұйымдары мен аспаптарын,
сондай-ақ арнайы
материалдарды және оларды
өндіруге арналған жабдықтарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып
алу және өткізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
2-қосымша
БЕКІТЕМІН
Ұйым басшысы
____________________________
(қолы) (тегі, аты,әкесінің аты,
болған жағдайда)
Күні
Мөрдің орны
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Қызмет бағыты (экономикалық
қызметтің жалпы жүктеуіш)
Заңды тұлғаның мекенжайы
және қызметті немесе
әрекеттерді (операцияларды)
жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы (пошта индексі,
облыс, қала, аудан, елді мекен,
көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың)
нөмірі)
Телефоны
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, жасау жөніндегі кіші қызмет түрі үшін ____ жылға арналған ЖОСПАР-КЕСТЕ
Өнімнің атауы
Тауар номенклатурасының коды
Өлшем бірлігі
Саны
Соңғы пайдаланушы
Соңғы пайдаланушыларға расталған жыл сайынғы ішкі қажеттілік
Ішкі қажеттілік
Экспорт жоспары
Локализация деңгейі
Өндірілетін өнім үшін конструкторлық және өндірістік құжаттаманың болуы
Монтаждауды, реттеуді,
жаңғыртуды, орнатуды,
пайдалануды, сақтауды,
жөндеуді және сервистік қызмет
көрсетуді қоса алғанда, оқ-
дәрілерді, қару-жарақ пен әскери
техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерін, жиынтықтаушы
бұйымдары мен аспаптарын,
сондай-ақ арнайы
материалдарды және оларды
өндіруге арналған жабдықтарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып
алу және өткізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
3-қосымша
БЕКІТЕМІН
Ұйым басшысы
____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты,
болған жағдайда)
Күні
Мөрдің орны
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Қызмет бағыты (экономикалық
қызметтің жалпы жүктеуіш)
Заңды тұлғаның мекенжайы
және қызметті немесе
әрекеттерді (операцияларды)
жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы (пошта индексі,
облыс, қала, аудан, елді мекен,
көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың)
нөмірі)
Телефоны
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды жөндеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін ____ жылға арналған ЖОСПАР-КЕСТЕ
Тапсырыс беруші
Қызметтің атауы
Тауар номенклатурасының коды
Өлшем бірлігі
Саны
Соңғы пайдаланушы
Әзірлеушінің (өндірушінің) рұқсаты (сертификаты немесе лицензиясы)
Жеке меншікте конструкторлық және (немесе) өндірістік құжаттаманың болуы
Жөндеуді орындауға өндірістік персоналдың (қызметкерлердің) сертификатының (куәлігінің) болуы
Монтаждауды, реттеуді,
жаңғыртуды, орнатуды,
пайдалануды, сақтауды,
жөндеуді және сервистік қызмет
көрсетуді қоса алғанда, оқ-
дәрілерді, қару-жарақ пен әскери
техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерін, жиынтықтаушы
бұйымдары мен аспаптарын,
сондай-ақ арнайы
материалдарды және оларды
өндіруге арналған жабдықтарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып
алу және өткізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
4-қосымша
БЕКІТЕМІН
Ұйым басшысы
____________________________
(қолы) (тегі, аты,әкесінің аты,
болған жағдайда)
Күні
Мөрдің орны
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Қызмет бағыты (экономикалық
қызметтің жалпы жүктеуіш)
Заңды тұлғаның мекенжайы
және қызметті немесе
әрекеттерді (операцияларды)
жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы (пошта индексі,
облыс, қала, аудан, елді мекен,
көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың)
нөмірі)
Телефоны
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды сатып алу және өткізу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін ____ жылға арналған ЖОСПАР-КЕСТЕ
Тасымалдаушы
Өнімнің атауы
Тауар номенклатурасының коды
Өлшем бірлігі
Саны
Соңғы пайдаланушы
Экспорт жоспары
Импорта жоспары
ҚР жыл сайынғы қажеттілігі
Локализация деңгейі
Өндіріс технологиясын беру мүмкіндігі
Жинақтау

1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя
его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________________________________________________________;
должность __________________________________________________________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _______________________________________________________________________________;
специальность по образованию __________________________________________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ______________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом_________________________________________________________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы
не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________________________________________________________;
должность ____________________________________________________________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _______________________________________________________________________;
стаж работы по специальности ____________________________________________________________________________________;
специальность по образованию ____________________________________________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании _______________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом _________________________________________________________;
3) специально оборудованного склада на праве собственности, для хранения боеприпасов, вооружения и военной техники,
запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования, огороженного,
изолированного, расположенного на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых,
общественных и производственных объектов, отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере
санитарно-эпидемиологического благополучия населения, пожарной безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ________________________________________________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах
_____________________________________________________________________________________________________________;
4) журнала по учету и хранению боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий
и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку,
модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание:
информация о наличии журнала по учету и хранению боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей,
комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства,
включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
_____________________________________________________________________________________________________________.
Приложение 2
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту,
приобретению и реализации боеприпасов,
вооружения и военной техники,
запасных частей,
комплектующих изделий
и приборов к ним, специальных
материалов, оборудования
для их производства, включая
монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование, хранение,
ремонт и сервисное обслуживание
и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель организации
____________________________
(подпись) (фамилия, имя,
отчество, при его
наличии)
Дата
Место печати
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес идентификационный номер
Направление деятельности
(общий классификатор видов экономической деятельности)
Адрес юридического лица
и адрес объекта осуществления
деятельности или действий
(операций)
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер
дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны
ПЛАН-ГРАФИК
по разработке, производству боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание на ____ год
Наименование продукции
Код товарной номенклатуры
Единица измерения
Количество
Конечный пользователь
Подтвержденный ежегодный внутренний потребность конечным пользователям
Внутренняя потребность
План на экспорт
Уровень локализации
Наличие конструкторской и производственной документации для производимой продукций
Приложение 3
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту,
приобретению и реализации боеприпасов,
вооружения и военной техники,
запасных частей,
комплектующих изделий
и приборов к ним, специальных
материалов, оборудования
для их производства, включая
монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование,
хранение, ремонт и сервисное
обслуживание и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель организации
____________________________
(подпись) (фамилия, имя,
отчество, при его
наличии)
Дата
Место печати
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес идентификационный номер
Направление деятельности
(общий классификатор видов
экономической деятельности)
Адрес юридического лица
и адрес объекта осуществления
деятельности или действий
(операций)
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер
дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны
ПЛАН-ГРАФИК
по ремонту боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание на ____ год
Заказчик
Наименование услуги
Код товарной номенклатуры
Единица измерения
Количество
Конечный пользователь
Разрешение (сертификата или лицензии) разработчика (производителя)
Наличие конструкторской и (или) производственной документации в собственности
Наличие сертификата (свидетельства) производственного персонала (сотрудников) на выполнение ремонта
Приложение 4
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту,
приобретению и реализации боеприпасов,
вооружения и военной техники,
запасных частей,
комплектующих изделий
и приборов к ним, специальных
материалов, оборудования
для их производства, включая
монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование,
хранение, ремонт и сервисное
обслуживание и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель организации
____________________________
(подпись) (фамилия, имя,
отчество, при его
наличии)
Дата
Место печати
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес идентификационный номер
Направление деятельности
(общий классификатор видов
экономической деятельности)
Адрес юридического лица
и адрес объекта осуществления
деятельности или действий
(операций)
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер
дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны
ПЛАН-ГРАФИК
по приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание на ____ год
Поставщик
Наименование продукции
Код товарной номенклатуры
Единица измерения
Количество
Конечный пользователь
План на экспорт
План импорта
Ежегодный потребность РК
Уровень локализации
Возможность передачи технологии производства
Комплектация