Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды шығару бойынша мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету үшін оларды іріктеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2019 жылғы 15 наурыздағы № 64 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 20 наурызда № 18405 болып тіркелді.
"Кинематография туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 17.02.2023 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды шығару бойынша мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету үшін оларды іріктеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін күнтізбелік екі күн ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақпен көзделген іс-шара орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шараның орындалуы туралы мәлімет ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
міндетін атқарушы
Е. Рамазанов
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің міндетін
атқарушының
2019 жылғы 15 наурыздағы
№ 64 бұйрығымен
бекітілген
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды шығару бойынша мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету үшін оларды іріктеу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 27.03.2024 № 108-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для оказания государственной финансовой поддержки по их производству
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 64. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2019 года № 18405.
В соответствии с подпунктом 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кинематографии" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 17.02.2023 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для оказания государственной финансовой поддержки по их производству.
2. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
Е. Рамазанов
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 марта 2019 года № 64
Правила отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для оказания государственной финансовой поддержки по их производству
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 27.03.2024 № 108-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды шығару бойынша мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету үшін оларды іріктеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Кинематография туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды шығару бойынша мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету үшін оларды іріктеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) кинематографиялық қызмет субъектiсi – қызметiнiң негiзгi түрлерi: фильм және (немесе) киножылнама шығару, фильмді прокаттау, фильмді көрсету, фильмді қалпына келтіру, кинозалға техникалық қызмет көрсету, киноматериалдарды дайындау, фильмді шығару жөніндегі жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету, кинематография саласындағы білім беру, ғылыми, зерттеу, баспа, жарнамалық-насихаттау қызметі, фильмді сақтау болатын кәсiпкерлiк субъектiсi болып табылатын жеке тұлға; кинематографиялық ұйым;
2) киножоба – фильмді шығаруды және прокаттауды жүзеге асыруға негіз болатын құжаттар мен материалдардың (сценарий, режиссерлік экспликация, фильм шығаруға арналған смета, күнтізбелік-қойылымдық жоспар, маркетинг жоспары, көзбен шолу материалдары) жиынтығы (топтамасы);
3) конкурстық өтінім – осы Қағидалардың 13-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен материалдарды қоса берілетін кинематографиялық қызмет субъектілерінің өтініші;
4) өтініш беруші – осы Қағидаларға сәйкес киножобаларды қаржыландыру түріндегі мемлекеттік қолдауды алуға өтінім берген кинематографиялық қызмет субъектісі;
5) питчинг - Сараптама кеңесі үшін киножобаларды ашық қорғау;
6) Сараптама кеңесі – шығармашыл қызметкерлер, мəдениет қызметкерлері мен кинематография саласындағы сарапшылар қатарынан құрылған киножобаларды қарау жөніндегі консультативтік-кеңесші орган;
7) уәкілетті орган – кинематография саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
8) Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы (бұдан әрі – Орталық) – Заңның 13-бабына сәйкес ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобалар мен ұлттық фильмдерді қаржыландыру түрінде мемлекеттік қолдауды ұсыну жөніндегі бірыңғай оператор;
9) iске асырылған жобалар – бұл шығаруды немесе бірлесіп шығаруды өтініш беруші немесе продюсер жүзеге асырған кинематография саласындағы өтініш берушінің немесе продюсердің жобалары.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для оказания государственной финансовой поддержки по их производству (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кинематографии" (далее – Закон) и определяют порядок отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами для оказания государственной финансовой поддержки по их производству.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) субъект кинематографической деятельности – физическое лицо, являющееся субъектом предпринимательства, основными видами деятельности которого являются: производство фильма и (или) кинолетописи, прокат фильма, показ фильма, восстановление фильма, техническое обслуживание кинозала, изготовление киноматериалов, выполнение работ и оказание услуг по производству фильма, образовательная, научная, исследовательская, издательская, рекламно-пропагандистская деятельность в сфере кинематографии, хранение фильма; кинематографическая организация;
2) кинопроект – совокупность (пакет) документов и материалов (сценарий, режиссерская экспликация, смета на производство фильма, календарно-постановочный план, план маркетинга, визуальные материалы), на основании которых осуществляются производство и прокат фильма;
3) конкурсная заявка – заявление субъектов кинематографической деятельности с приложением необходимых документов и материалов в соответствии с требованиями пункта 13 настоящих Правил;
4) заявитель – субъект кинематографической деятельности, подавший заявку на получение государственной поддержки в виде финансирования кинопроектов в соответствии с настоящими Правилами;
5) питчинг – открытая защита кинопроектов для Экспертного совета;
6) Экспертный совет – консультативно-совещательный орган из числа творческих работников, работников культуры и экспертов в сфере кинематографии по рассмотрению кинопроектов;
7) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере кинематографии;
8) Государственный центр поддержки национального кино (далее – Центр) – единый оператор по предоставлению государственной поддержки в виде финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, и национальных фильмов в соответствии со статьей 13 Закона;
9) реализованные проекты – это проекты заявителя или продюсера в сфере кинематографии, производство или совместное производство которых осуществлялось заявителем или продюсером.

2-тарау. Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды шығару бойынша мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету үшін оларды іріктеу тәртібі
3. Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларға, оның iшiнде қызметiнiң негiзгi нысанасы фильмдер шығару болып табылатын, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаға мемлекеттік қаржылық қолдаудың жыл сайынғы сомасының жалпы көлемінің кемiнде отыз бес пайызы мөлшерінде мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету үшін уәкілетті орган ағымдағы жылғы 5 қаңтарға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы мемлекеттік саясатының басым бағыттарын, "Қазақстан Республикасында мемлекеттік жоспарлау жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауларын ескере отырып, алдағы конкурсқа ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды іріктеу үшін (бұдан әрі – конкурстық іріктеу) басым тақырыптарды қалыптастырады, бекітеді және Орталыққа жібереді.
4. Орталық басым тақырыптарды алғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде өзінің интернет-ресурсында алдағы конкурстық іріктеуге басым тақырыптарды орналастырады.
5. Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобалар екі кезеңде қаралады.
Бірінші кезеңде – киножобалардың сценарийлерін (ойын және анимациялық фильмдер үшін) немесе сценарий жоспарларын (деректі және хроникалы фильмдер үшін) қарау.
Екінші кезеңде – киножобаларды қарау.
6. Конкурстық іріктеудің бірінші кезеңі:
1) Орталықтың интернет-ресурсында киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жоспарларын конкурстық іріктеудің басталғаны туралы хабарландыруды жариялаудан;
2) киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жоспарларын қарау туралы өтінішті қабылдаудан;
3) киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жоспарларын қараудан тұрады.
7. Киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жоспарларын дайындау мерзімі басым тақырыптарды Орталықтың интернет-ресурсында орналастырған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен аспайды.
8. Осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзім өткен соң Орталық өзінің интернет-ресурсында киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жоспарларын конкурстық іріктеудің басталғаны туралы хабарландыруды орналастырады.
Киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жобаларын конкурстық іріктеудің басталғаны туралы хабарландыру оны өткізу мерзімдері, кезеңдері, конкурстық іріктеудің негізгі шарттары туралы мәліметтерді қамтиды.
9. Конкурстық іріктеудің бірінші кезеңіне қатысу үшін өтініш берушілер киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жоспарларын конкурстық іріктеудің басталғаны туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей Орталыққа электронды түрде:

Глава 2. Порядок отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для оказания государственной финансовой поддержки по их производству
3. Для оказания государственной финансовой поддержки кинопроектам, претендующим на признание их национальными фильмами, в том числе юридическому лицу со стопроцентным участием государства в уставном капитале, основным предметом деятельности которого является производство фильмов, в размере не менее тридцати пяти процентов от общего объема ежегодной суммы государственной финансовой поддержки, уполномоченный орган в срок до 5 января текущего года формирует, утверждает и направляет Центру приоритетные темы на предстоящий конкурс для отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами (далее – конкурсный отбор) с учетом приоритетных направлений государственной политики Республики Казахстан, документов Системы государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790 "Об утверждении Системы государственного планирования в Республике Казахстан", посланий Президента Республики Казахстан.
4. Центр в течение 2 (два) рабочих дней после получения приоритетных тем на своем интернет-ресурсе размещает приоритетные темы на предстоящий конкурсный отбор.
5. Кинопроекты, претендующие на признание их национальными фильмами, рассматриваются в два этапа.
На первом этапе – рассмотрение сценариев (для игрового и анимационного фильмов) или сценарных планов (для документального и хроникального фильмов) кинопроектов.
На втором этапе – рассмотрение кинопроектов.
6. Первый этап конкурсного отбора состоит из:
1) публикации объявления о начале конкурсного отбора сценариев или сценарных планов кинопроектов на интернет-ресурсе Центра;
2) приема заявления о рассмотрении сценариев или сценарных планов кинопроектов;
3) рассмотрения сценариев или сценарных планов кинопроектов.
7. Срок подготовки сценариев или сценарных планов кинопроектов составляет не более 60 (шестидесять) календарных дней со дня размещения приоритетных тем на интернет-ресурсе Центра.
8. Центр по истечению срока, указанных в пункте 7 настоящих Правил, на своем интернет-ресурсе размещает объявление о начале конкурсного отбора сценариев или сценарных планов кинопроектов.
Объявление о начале конкурсного отбора сценариев или сценарных планов кинопроектов содержит сведения о сроках, этапах его проведения, основных условиях конкурсного отбора.
9. Для участия в первом этапе конкурсного отбора заявители не позднее 5 (пять) рабочих дней со дня размещения объявления о начале конкурсного отбора сценариев или сценарных планов кинопроектов, вносят в Центр в электронном виде:

1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жоспарларын қарауға өтінішті;
2) ойын фильміне PDF форматындағы сценарийді, анимациялық фильмге PDF форматындағы сценарийді және 2 (екі) бас кейіпкердің эскизін, деректі және хроникалы фильмдерге арналған сценарий жоспарын;
3) жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмесімен авторлық шартты және (немесе) өтініш беруші және сценарий немесе сценарий жоспарының авторы арасындағы алдын ала шартты енгізеді.
Өтініш беруші фильмнің әрбір түрі бойынша 2 (екі) аспайтын сценарийді ұсынады: ойын фильмі, анимациялық фильм, деректі және хроникалы фильмдер.
Ойын және анимациялық фильмдердің сценарийі Орталыққа киножобаны беру жоспарланған тілде ұсынылады.
10. Орталық осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініш берушілер ұсынған құжаттарды Сараптама кеңесінің қарауына енгізеді. Сценарийлерді немесе сценарий жоспарларын Сараптама кеңесінің мүшелері фильмдердің түрлері бойынша секцияларда қарайды: көркем фильм, анимациялық фильм, деректі және хроникалы фильмдер.
11. Сараптама кеңесі киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жоспарларын 20 (жиырма) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:
1) басым тақырыптарға;
2) киножобаның сценарийінің немесе сценарий жоспарының тұжырымдамаларына;
3) сюжеттің құрылымына;
4) драматургия қағидаттарына;
5) киножобаның сценарийінің немесе сценарий жоспарының техникалық пысықталуына;
6) кейіпкерлердің бейнесі мен мінездерінің және диалогтардың ашылу сәйкестігіне қарайды.
Конкурстық іріктеудің бірінші кезеңінің қорытындысы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде белгіленген талаптарға сәйкестігі немесе сәйкессіздігі туралы уәжді негіздемелері көрсетіле отырып, киножобалардың сценарийлері немесе сценарий жоспарларын қарау аяқталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде хаттамамен ресімделеді.
Орталық өтініште көрсетілген электрондық пошта арқылы 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтініш берушілерді қарау нәтижелері және конкурстық іріктеудің келесі кезеңіне құжаттарды қабылдаудың басталғаны туралы хабардар етеді.
12. Конкурстық іріктеудің екінші кезеңі:
1) Сараптама кеңесінің конкурстық өтінімдерді қабылдауынан және қарауынан;
2) питчингтің нәтижелері бойынша Сараптама кеңесінің қорытындысын енгізуден;
3) Кинематография саласындағы мемлекеттік қолдау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – Ведомствоаралық комиссия) Сараптама кеңесінің қорытындысын қарауынан және киножобаларды қаржыландыру туралы шешім қабылдауынан тұрады.

1) заявление на рассмотрение сценариев или сценарных планов кинопроектов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) сценарий в формате PDF на игровой фильм, сценарий и эскиз 2 (два) главных героев в формате PDF на анимационный фильм, сценарный план для документального и хроникального фильмов;
3) авторский договор и (или) предварительный договор между заявителем и автором сценария или сценарного плана с копией документов, удостоверяющих личность.
Заявитель представляет не более 2 (два) сценариев по каждому виду фильма: игровой фильм, анимационный фильм, документальный и хроникальный фильмы.
Сценарий на игровые и анимационные фильмы предоставляется в Центр на языке, на котором планируется подача кинопроекта.
10. Центр в течение 1 (один) рабочего дня после завершения приема документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил, вносит представленные заявителями документы на рассмотрение Экспертного совета. Сценарии или сценарные планы рассматриваются членами Экспертного совета в секциях по видам фильмов: игровой фильм, анимационный фильм, документальный и хроникальный фильмы.
11. Экспертный совет рассматривают сценарии или сценарные планы кинопроектов в срок не более 20 (двадцать) рабочих дней на соответствие:
1) приоритетным темам;
2) концепции сценария или сценарного плана кинопроекта;
3) структуре сюжета;
4) принципам драматургии;
5) технической проработки сценария или сценарного плана кинопроекта;
6) раскрытия образов и характеров персонажей и диалогов.
Заключение первого этапа конкурсного отбора оформляется протоколом в срок не более 3 (три) рабочих дней со дня завершения рассмотрения сценариев или сценарных планов кинопроектов, с указанием мотивированных обоснований о соответствии или несоответствии требованиям, установленных частью первой настоящего пункта Правил.
Центр в срок не более 3 (три) рабочих дней посредством электронной почты, указанной в заявлении, уведомляет заявителей о результатах рассмотрения и начале приема документов следующего этапа конкурсного отбора.
12. Второй этап конкурсного отбора состоит из:
1) приема и рассмотрения конкурсных заявок Экспертным советом;
2) внесения заключения Экспертным советом по итогам питчинга;
3) рассмотрения заключения Экспертного совета Межведомственной комиссией по вопросам государственной поддержки в сфере кинематографии (далее – Межведомственная комиссия) и принятие решения о финансировании кинопроектов.

13. Конкурстық іріктеудің бірінші кезеңі бойынша оң қорытынды алған өтініш берушілер хабарламаны алған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Орталықтың электрондық поштасына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және жеке тұлға үшін жеке кәсіпкерді тіркеу туралы хабарламаны немесе заңды тұлға үшін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
3) киножоба;
4) киножобаның аннотациясы;
5) фильмнің түсірілім тобының (продюсер, қоюшы режиссерлер) құрамымен жасалған шарттардың көшірмелері және олардың жеке басын куәландыратын құжаттарының көшірмелері;
6) салық төлеушінің кабинетінен өтініш берушінің экономикалық қызметінің негізгі түрінің деректері бар үзінді көшірмесі;
7) кинематографиялық қызметтің шетелдік немесе қазақстандық субъектілерімен бірлесіп шығарылатын киножобалар үшін конкурстық өтінім беру күніне барлық қосымша келісімдермен бірге киножобаны шығаруға әрбір тең продюсердің қатысу үлесін міндетті түрде көрсете отырып, фильмді бірлесіп шығару туралы алдын ала жасалған шарт немесе келісімшарт, сондай-ақ шығарудың қаржылық жоспары қосымша ұсынылады;
8) "Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобалар шығаруды қаржыландыру қағидаларын және қаржыландыру көлемдерінің нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 17 мамырдағы № 140 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18697 болып тіркелген) Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобалар шығаруды қаржыландыру қағидаларына сәйкес киножобаны шығаруға арналған смета;
9) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша берілетін кинематография саласында өтініш беруші немесе продюсер іске асырған жобалардың бар екені туралы мәліметтер;
10) конкурстық өтінімді беру күніне дейін 3 (үш) жұмыс күннен аспайтын салықтық берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер.
Осы Қағидалардың 13-тармағы 9) тармақшасының талаптары дебюттік фильмдерге қолданылмайды.
14. Конкурстық іріктеуге қатысу үшін өтініш берушілер:
1) құқық қабілеттілігіне (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекетке қабілеттілігіне (жеке тұлғалар үшін) ие болуы;
2) республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салықтық берешегінің болмауы;
3) банкроттық не таратылу рәсіміне жатқызылмауы керек (мәліметтер Орталықпен тексерілерді).
15. Орталық конкурстық өтінімдерді қабылдайды және осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігіне қарайды.
Конкурстық өтінімдерді қабылдау мерзімі өткеннен кейін келіп түскен конкурстық өтінімдер өтініш берушіге қараусыз қайтарылады.

13. Заявители, получившие положительное заключение по первому этапу конкурсного отбора, со дня получения уведомления в срок не более 15 (пятнадцать) рабочих дней предоставляют на электронную почту Центра следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность, и уведомление о регистрации индивидуального предпринимателя для физического лица или справку о государственной регистрации (перерегистрации) для юридического лица;
3) кинопроект;
4) аннотацию кинопроекта;
5) копии договоров с составом съемочной группы фильма (продюсер, режиссер-постановщики) и копии их документов, удостоверяющих личность;
6) выписка из кабинета налогоплательщика с данными основного вида экономической деятельности заявителя;
7) для кинопроектов совместного производства с иностранными или казахстанскими субъектами кинематографической деятельности дополнительно предоставляется предварительный договор или контракт о совместном производстве фильма с обязательным указанием доли участия каждого сопродюсера в производстве кинопроекта со всеми дополнительными соглашениями на дату подачи конкурсной заявки, а также финансовый план производства;
8) смета на производство кинопроекта в соответствии с Правилами финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, утвержденными приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 мая 2019 года № 140 "Об утверждении Правил финансирования и нормативов объемов финансирования производства кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18697);
9) сведения о наличии реализованных проектов заявителем или продюсером в сфере кинематографии, предоставляемые по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
10) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности не более чем за 3 (три) рабочих дня до даты подачи конкурсной заявки.
Требования подпункта 9) пункта 13 настоящих Правил не распространяются на дебютные фильмы.
14. Для участия в конкурсном отборе заявителям необходимо:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц), гражданской дееспособностью (для физических лиц);
2) не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
3) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации (сведения проверяются Центром).
15. Конкурсные заявки принимаются и рассматриваются Центром на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 13 настоящих Правил.
Конкурсные заявки, поступившие после истечения срока приема конкурсных заявок, возвращаются заявителю без рассмотрения.

Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған кезде конкурстық өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Орталық өтініш берушінің өтінішінде көрсетілген электрондық поштасына конкурстық өтінімді осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Өтініш беруші пысықталған конкурстық өтінімді және құжаттардың тізбесін хабарламаға сәйкес оны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынады.
Конкурстық өтінім хабарлама жіберілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні өткеннен кейін осы Қағидалардың 13-тармағына қайта сәйкес келмеген жағдайда, Орталық конкурстық өтінімді өтініш берушіге қайтарады.
Орталық осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес келетін конкурстық өтінімдерді конкурстық өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Сараптама кеңесінің қарауына жібереді.
16. Орталық конкурстық өтінімдерді Сараптама кеңесіне жібергеннен кейін питчинг өткізілетін күнге дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде конкурстық өтінімдері осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес келетін өтініш берушілерге өтініште көрсетілген байланыс телефондарының нөмірлеріне қоңырау шалу және (немесе) электрондық поштасына хабарлама жіберу арқылы питчингтің өткізу күні, уақыты және орны туралы хабарлайды, сондай-ақ тиісті хабарландыруды Орталықтың интернет-ресурсында орналастырады.
17. Питчинг ашықтық, айқындық қағидаттарында өткізіледі және Орталықтың интернет-ресурсында және әлеуметтік желілеріндегі ресми аккаунттарында онлайн-трансляциялар режимінде өтеді.
18. Питчингте Заңның 14-бабының 1-тармағында көзделген негіздерге сәйкестігі нысанасында киножобалармен танысу және қарау мақсатында оларды қорғау жүзеге асырылады.
Питчингтің қорытындысы бойынша Сараптама кеңесі олардың Заңның 14-бабының 1-тармағында көзделген негіздерге сәйкестігі немесе сәйкессіздігі туралы негіздей отырып, әрбір киножоба бойынша тиісті қорытынды шығарады. Питчингтің қорытындысы хаттамамен ресімделеді және оған оның мүшелері қол қояды.
Питчингтің нәтижелері питчинг хаттамасына қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Орталықтың интернет-ресурсында орналастырылады.
19. Орталық Сараптама кеңесінің қорытындысын қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Ведомствоаралық комиссияның қарауына енгізеді.
Ведомствоаралық комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған Ведомствоаралық комиссияның отырысына қатысқан мүшелерінің жалпы санының басым көпшілігі дауыс берсе қабылданды деп саналады. Ведомствоаралық комиссия мүшелері шешім қабылдау кезінде тең дауысқа ие. Дауыстар тең болған жағдайда төрағаның дауысы шешуші дауыс болып табылады. Егер отырысқа Ведомствоаралық комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, ол заңды болып саналады.
Ведомствоаралық комиссияның отырысы Сараптама кеңесінің қорытындысын алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өткізіледі. Ведомствоаралық комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді және оған оның мүшелері қол қояды.

При представлении неполного пакета документов в срок не позднее 5 (пять) рабочих дней со дня завершения приема конкурсных заявок Центр направляет заявителю на электронную почту, указанную в заявлении, уведомление о необходимости приведения конкурсной заявки в соответствие с пунктом 13 настоящих Правил.
Заявитель предоставляет доработанную конкурсную заявку и перечень документов согласно уведомлению, в течение 3 (три) рабочих дней со дня его получения.
В случае повторного несоответствия конкурсной заявки пункту 13 настоящих Правил по истечению 3 (три) рабочих дней со дня отправления уведомления, Центр возвращает конкурсную заявку заявителю.
Конкурсные заявки, соответствующие пункту 13 настоящих Правил, направляются в течении 10 (десять) рабочих дней после завершения срока приема конкурсных заявок Центром на рассмотрение Экспертного совета.
16. Центр после направления конкурсных заявок Экспертному совету, в срок не позднее 5 (пять) рабочих дней до дня проведения питчинга уведомляет заявителей, конкурсные заявки которых соответствуют пункту 13 настоящих Правил, о дате, времени и месте проведения питчинга посредством звонка на номера контактных телефонов и (или) направления сообщения на электронную почту, указанные в заявлении, а также размещает соответствующее объявление на интернет-ресурсе Центра.
17. Питчинг проводится на принципах открытости, прозрачности и проходят в режиме онлайн-трансляций на интернет-ресурсе и официальных аккаунтах в социальных сетях Центра.
18. На питчинге осуществляется защита кинопроектов с целью ознакомления и рассмотрения их на предмет соответствия основаниям, предусмотренным пунктом 1 статьи 14 Закона.
По итогам питчинга Экспертным советом выносится соответствующее заключение по каждому кинопроекту с обоснованием о соответствии или несоответствии их основаниям, предусмотренными пунктом 1 статьи 14 Закона. Итоги питчинга оформляются протоколом и подписывается его членами.
Результаты питчинга в срок не более 3 (три) рабочих дней со дня подписания протокола питчинга размещаются на интернет-ресурсе Центра.
19. Заключение Экспертного совета вносится Центром в течение 3 (три) рабочих дней со дня его подписания на рассмотрение Межведомственной комиссии.
Решение Межведомственной комиссии принимается открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества принявших участие на заседании членов Межведомственной комиссии. Члены Межведомственной комиссии при принятии решений обладают равными голосами. В случае равенства голосов голос председателя является решающим. Заседание считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей об общего числа членов Межведомственной комиссии.
Заседание Межведомственной комиссии проводится в срок не более 5 (пять) рабочих дней после получения заключения Экспертного совета. Решение Межведомственной комиссии оформляется протоколом и подписывается его членами.

20. Орталық Ведомствоаралық комиссияның отырысы өткізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде уәкілетті органға Ведомствоаралық комиссияның ұсынымын енгізеді.
21. Жаңа киножобаларға қосымша бюджет қаражаты бөлінген жағдайда, Орталық 30 (отыз) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен қосымша конкурстық іріктеу жариялайды.
Ұлттық фильмдер деп
танылуға үмітті киножобаларды
шығару бойынша мемлекеттік
қаржылық қолдау көрсету үшін
оларды іріктеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Ұлттық киноны қолдау
мемлекеттік орталығы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамының
Басқарма төрағасы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса))
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
заңды тұлға басшысының тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
немесе жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса))
Киножобалардың сценарийлерін немесе сценарий жоспарларын қарауға өтініш
_______________________________________________________________
________________________________________________________________
(атауы)
сценарийін (ойын және анимациялық фильмдер үшін) немесе сценарий жоспарын
(деректі және хроникалы фильмдер үшін) қарауды сұраймын.
Фильмнің түрі: _________________________________________________
"Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобалар шығаруды қаржыландыру көлемдерін белгілеу үшін санаттарға жатқызу өлшемшарттарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 15 наурыздағы № 63 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18406 болып тіркелген) сәйкес фильмнің санаты ("әлеуметтік маңызы бар фильмдер", "дебюттік фильмдер", "оқиғалы фильмдер") ____________________
Басым тақырып: _________________________________________________
Кинокомпания/киножобаның авторы: _______________________________
Продюсері (лері): ________________________________________________
Сценарийдің авторы (лары): _______________________________________
Өтініш берушінің деректемелері
_______________________________________________________________
(заңды мекенжайы, пошта индексі, электрондық поштасы, телефондары)
_______________________________________________________________
(заңды тұлға үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
жеке тұлға үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі).
______________________________________ осы өтінішке қол қоя отырып,
(өтініш берушінің атауы)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініште көрсетілген дербес деректерді жинауға, өңдеуге немесе оларды үшінші тұлғаларға беруге келісімін береді, сондай-ақ өтініш берген кезде өтініште көрсетілген барлық жеке тұлғалардан олардың жеке деректерін жинауға, өңдеуге немесе оларды "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы" КЕАҚ-қа беруге келісімін алғанына кепілдік береді.
Өтініш беру күні: __________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________
Қолы _____________
Мөр орны (бар болса)
Ұлттық фильмдер деп
танылуға үмітті киножобаларды
шығару бойынша мемлекеттік
қаржылық қолдау көрсету үшін
оларды іріктеу қағидаларына
2-қосымша

20. Центр со дня проведения заседания Межведомственной комиссии в срок не более 3 (три) рабочих дней вносит в уполномоченный орган рекомендации Межведомственной комиссии.
21. В случае выделения дополнительных бюджетных средств на новые кинопроекты Центр в течение 30 (тридцать) рабочих дней объявляет дополнительный конкурсный отбор в порядке, установленном настоящими Правилами.
Приложение 1
к Правилам отбора кинопроектов,
претендующих на признание их
национальными фильмами
для оказания государственной
финансовой поддержки
по их производству
Форма
Председателю
Правления некоммерческого
акционерного общества
"Государственный центр
поддержки национального кино"
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
от: _________________________
(полное наименование
юридического лица,
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
юридического лица или
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица)
Заявление на рассмотрение сценариев или сценарных планов кинопроектов
Прошу рассмотреть сценарий (для игрового и анимационного фильмов)
или сценарный план (для документального и хроникального фильмов):
_____________________________________________________________
(наименование)
Вид фильма: __________________________________________________
Категория фильма ("социально значимые фильмы", "дебютные фильмы",
"фильмы события") в соответствии с приказом исполняющего обязанности
Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 63
"Об определении критериев отнесения фильмов к категориям для установления
объема финансирования кинопроектов, претендующих на признание их
национальными фильмами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов под № 18406) _________________________
Приоритетная тема: ______________________________________________
Кинокомпания/автор кинопроекта: _________________________________
Продюсер (ы): ___________________________________________________
Автор (ы) сценария: ______________________________________________
Реквизиты заявителя
________________________________________________________________
(юридический адрес, почтовый индекс, электронная почта, телефоны)
________________________________________________________________
(для юридического лица – бизнес-идентификационный номер;
для физического лица – индивидуальный идентификационный номер).
Подписывая настоящее заявление ___________________________ дает свое
(наименование заявителя)
согласие в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных
и их защите" на сбор, обработку персональных данных, указанных в заявление, или
их передачу третьим лицам, а также гарантирует, что при подаче заявления получил
согласие от всех физических лиц, указанных в заявление, на сбор, обработку их
персональных данных или их передачу в НАО "Государственный центр поддержки
национального кино".
Дата подачи заявления: __________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
_______________________________________________________________
Подпись ______________
Место печати (при ее наличии)
Приложение 2 к Правилам
отбора кинопроектов,
претендующих на признание их
национальными фильмами для
оказания государственной
финансовой поддержки
по их производству
Форма
Председателю
Правления некоммерческого
акционерного общества
"Государственный центр
поддержки национального кино"
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
от: _________________________
(полное наименование
юридического лица,
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
юридического лица
или фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица)
Заявление на участие в отборе кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами

Ескерту. 2-қосымшаның орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 07.07.2026 № 322-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
"Ұлттық киноны қолдау
мемлекеттік орталығы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамының
Басқарма төрағасы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса))
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
заңды тұлға басшысының тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
немесе жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса))
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды іріктеуге қатысуға өтініш
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды іріктеу мақсатында
_______________________________________________________________
(киножобаның атауы)
киножобасын қарауды сұраймын.
Фильмнің түрі: __________________________________________________
"Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобалар шығаруды қаржыландыру көлемдерін белгілеу үшін санаттарға жатқызу өлшемшарттарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 15 наурыздағы № 63 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18406 болып тіркелген) сәйкес фильмнің санаты ("әлеуметтік маңызы бар фильмдер", "дебюттік фильмдер", "оқиғалы фильмдер") ____________________
Басым тақырып: _______________________________________________
Кинокомпания/киножобаның авторы: _______________________________
Продюсері (лері): ________________________________________________
Қоюшы режиссері (лері): __________________________________________
Сценарийдің авторы (лары): ______________________________________
Киножобаны іске асыру мерзімдері
Кезең
Дайындық кезеңі
Түсірілім кезеңі
Монтаждау-әрлеу кезеңі
Дистрибуция*
Бастапқы кезең
Аяқталу кезеңі
Бастап
Дейін
* Фильмді дистрибуциялау бойынша барлық жұмыстарды өтініш беруші бюджеттен тыс қаражат есебінен жүзеге асырады.
Шығару
Формат
Хронометраж, минут
Түсірілім орындары
Түсірілім күндерінің саны
Маркетинг және сату
Фильмнің жас сыныптамасы
Көрсетілім түрлері (кинотеатр, стриминг, телевидение, фестиваль)
Аудиторияны қамту (көрермендер саны)
Болжамды кірістер
Шығаруды қаржыландыру көздері
Қаржыландыру
Сомасы, теңге
Ұйым
"Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамынан сұратылатын сома
Продюсердің меншікті қаражаты
Өтеусіз тартылған қаражат
Кредит/қарыз қаражаты
Қайтарылатын тартылған қаражат
Осы киножобаға бұрын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінен алынған мемлекеттік қолдау
Жиыны
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды шығару бойынша мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету үшін оларды іріктеу Қағидаларының 13-тармағына сәйкес өтінішке қоса берілетін құжаттар мен материалдардың тізбесі:

Сноска. Приложения 2 с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 07.07.2026 № 322-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными
фильмами, прошу рассмотреть следующий кинопроект:
______________________________________________________________
(наименование кинопроекта)
Вид фильма: ___________________________________________________
Категория фильма ("социально значимые фильмы", "дебютные фильмы",
"фильмы события") в соответствии с приказом исполняющего обязанности
Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 63
"Об определении критериев отнесения фильмов к категориям для установления
объема финансирования кинопроектов, претендующих на признание их
национальными фильмами" (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 18406) ______________
Приоритетная тема: ______________________________________________
Кинокомпания/автор кинопроекта: _________________________________
Продюсер (ы): ___________________________________________________
Режиссер (ы)-постановщик(и): _____________________________________
Автор (ы) сценария: ______________________________________________
Сроки реализации кинопроекта
Период
Подготовительный период
Съемочный период
Монтажно-тонировочный период
Дистрибуция*
Начальный этап
Завершающий этап
От
До
* Все работы по дистрибуции фильма заявитель осуществляет за счет внебюджетных средств.
Производство
Формат
Хронометраж, минут
Места проведения съемок
Количество съемочных дней
Маркетинг и продажа
Возрастная классификация фильмов
Виды показов (кинотеатральный, стриминг, телевидение, фестивальный)
Охват аудитории (количество зрителей)
Предполагаемые доходы
Источники финансирования производства
Финансирование
Сумма, теңге.
Организация
Запрашиваемая сумма у некоммерческого акционерного общества "Государственный центр поддержки национального кино"
Собственные средства продюсера
Безвозмездно привлеченные средства
Кредитные / заемные средства
Возвращаемые привлеченные средства
Ранее полученная государственная поддержка от Министерства культуры и информации Республики Казахстан, на данный кинопроект
Итого
Перечень документов и материалов, прилагаемых к заявлению, согласно пункту 13
Правил отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными
фильмами для оказания государственной финансовой поддержки по их производству:

1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
Өтініш берушінің деректемелері
_____________________________________________________________
(заңды мекенжайы, пошта индексі, электрондық поштасы, телефондары)
______________________________________________________________
(заңды тұлға үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
жеке тұлға үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі).
_____________________________________ осы өтінішке қол қоя отырып,
(өтініш берушінің атауы)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініште көрсетілген дербес деректерді жинауға, өңдеуге немесе оларды үшінші тұлғаларға беруге келісімін береді, сондай-ақ өтініш берген кезде өтініште көрсетілген барлық жеке тұлғалардан олардың жеке деректерін жинауға, өңдеуге немесе оларды "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы" КЕАҚ-қа беруге келісімін алғанына кепілдік береді.
Өтініш беру күні: __________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________
Қолы _____________
Мөр орны (бар болса)
Ұлттық фильмдер деп
танылуға үмітті киножобаларды
шығару бойынша мемлекеттік
қаржылық қолдау көрсету үшін
оларды іріктеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кинематография саласында өтініш беруші немесе продюсер* іске асырған жобалардың бар екені туралы мәліметтер
1. Жобаның атауы_______________________________________________
2. Шығарылған жылы ___________________________________________
3. Жобаның аннотациясы ________________________________________
4. ___________________________________________ тапсырыс бойынша.
(тек мемлекеттік бюджеттен іске асырылған жобалар үшін)
5. Жобаның авторлары:__________________________________________
(продюсерлер, қоюшы режиссер, қоюшы оператор, қоюшы суретші)
6. Жобаны прокаттау және көрсету:_______________________________
(жобаны прокаттау және көрсету қай жерде және қашан жүзеге асырылғанын көрсету)
7. Постер (бар болса).
8. Жобаға сілтеме (міндетті түрде) ________________________________
(осы қосымша әрбір іске асырылған жобаға жеке толтырылады)
*Ескертпе: Продюсерде кемінде 2 (екі) іске асырылған киножобаны көрсету.
_____________________________________ осы өтінішке қол қоя отырып,
(өтініш берушінің атауы)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініште көрсетілген дербес деректерді жинауға, өңдеуге немесе оларды үшінші тұлғаларға беруге келісімін береді, сондай-ақ өтініш берген кезде өтініште көрсетілген барлық жеке тұлғалардан олардың жеке деректерін жинауға, өңдеуге немесе оларды "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы" КЕАҚ-қа беруге келісімін алғанына кепілдік береді.
Өтініш беру күні: __________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________
Қолы _____________
Мөр орны (бар болса)

1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
Реквизиты заявителя
_______________________________________________________________
(юридический адрес, почтовый индекс, электронная почта, телефоны)
_______________________________________________________________
(для юридического лица – бизнес-идентификационный номер;
для физического лица – индивидуальный идентификационный номер).
Подписывая настоящее заявление __________________________ дает свое
(наименование заявителя)
согласие в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных
и их защите" на сбор, обработку персональных данных, указанных в заявление, или
их передачу третьим лицам, а также гарантирует, что при подаче заявления получил
согласие от всех физических лиц, указанных в заявление, на сбор, обработку их
персональных данных или их передачу в НАО "Государственный центр поддержки
национального кино"
Дата подачи заявления: __________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
___________________________________________________________
Подпись ______________
Место печати (при ее наличии)
Приложение 3
к Правилам отбора кинопроектов,
претендующих на признание их
национальными фильмами для
оказания государственной
финансовой поддержки
по их производству
Форма
Сведения о наличии реализованных заявителем или продюсером* проектов в сфере кинематографии
1. Название проекта ____________________________________________
2. Год выпуска _________________________________________________
3. Аннотация проекта ___________________________________________
4. По заказу ___________________________________________________
(только для проектов, реализованных за государственный бюджет)
5. Авторы проекта: _____________________________________________
(продюсеры, режиссер-постановщик, оператор-постановщик, художник-постановщик)
6. Прокат и показ проекта: _______________________________________
(указать где и когда был осуществлен прокат и показ проекта)
7. Постер (при наличии).
8. Ссылка на проект (обязательно) ____________________________________
(на каждый реализованный проект данное приложение заполняется отдельно).
*Примечание: У продюсера указать не менее 2 (два) реализованных кинопроектов.
Подписывая настоящее заявление __________________________ дает свое
(наименование заявителя)
согласие в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных
и их защите" на сбор, обработку персональных данных, указанных в заявление, или
их передачу третьим лицам, а также гарантирует, что при подаче заявления получил
согласие от всех физических лиц, указанных в заявление, на сбор, обработку их
персональных данных или их передачу в НАО "Государственный центр поддержки
национального кино"
Дата подачи заявления: __________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
_______________________________________________________________
Подпись ______________
Место печати (при ее наличии)