Батыс Қазақстан облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарында жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындарды белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 22 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 6 наурызда № 5078 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес және экологиялық талаптар мен адам өмірінің қауіпсіздігін сақтай отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарында жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі, "Батыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі, "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі, Орал қаласы және аудан әкімдіктері заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды алсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 31.08.2023 № 192 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (А.М.Дәулетжанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары И.В.Стексовке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А.Көлгінов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі
Жайық-Каспий бассейндік
инспекциясы басшысының орынбасары
_____________М.Үмбетьяров
"9" 02 2018 жыл
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі
Жайық-Каспий бассейндік
инспекциясының басшысы
_____________ Ғ.Азидуллин
"9" 02 2018 жыл
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің
Батыс Қазақстан облысы бойынша
қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің басшысы
_____________Ж.Құрманов
"9" ақпан 2018 жыл
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің
Батыс Қазақстан облысы бойынша
экология департаментінің басшысы
_____________Е.Қуанов
"9" ақпан 2018 жыл

Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 14 февраля 2018 года № 22. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 марта 2018 года № 5078.
В соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с соблюдением экологических требований и безопасности жизни человека, акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Западно-Казахстанской области согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Западно-Казахстанской области", государственному учреждению "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Западно-Казахстанской области", государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области", акиматам города Уральск и районов в установленном законодательством порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Пункт 2 – в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 31.08.2023 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области" (А. М. Давлетжанов) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Стексова И.В.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области А.Кульгинов
"СОГЛАСОВАНО"
Заместитель руководителя
Жайык-Каспийской бассейновой инспекции
по регулированию использования
и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________М.Умбетьяров
"9" 02 2018 года
Руководитель
Жайык-Каспийской бассейновой
водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________Г.Азидуллин
"9" 02 2018 года
Руководитель
Департамента охраны общественного здоровья
Западно-Казахстанской области
Комитета охраны общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
_____________Ж.Курманов
"9" февраля 2018 года
Руководитель
Департамента экологии
по Западно-Казахстанской области
Комитета экологического регулирования и
контроля Министерства энергетики
Республики Казахстан
_____________Е. Куанов
"9" февраля 2018 года
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области

2018 жылғы "14" ақпандағы № 22
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысына
қосымша
Батыс Қазақстан облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарында жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 18.07.2025 № 156 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с №
Су объектісінің атауы
Тұрғындардың жаппай демалу орындары
Қала, ауылдық округ, жақын жердегі елді мекен атауы
Орал қаласы
1
Жайық өзені
"Inkyar" демалыс базасының жеке жағажайы ("Құлтаев" жеке кәсіпкері)
Орал қаласы шекарасында
2
Шаған өзені
"Самал" туристтік лагерінің коммуналдық жағажайы ("Облыстық балалар мен жасөспірімдер туризм және экология орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны)
Орал қаласы шекарасында
3
Шаған өзені
Қалалық мәдениет және демалыс саябағы аумағындағы жеке жағажай ("Евростандарт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Орал қаласы шекарасында
4
Шаған өзені
Қалалық мәдениет және демалыс саябағы аумағындағы жеке жағажай ("Щербатова" жеке кәсіпкері)
Орал қаласы шекарасында
5
Шаған өзені
Қалалық мәдениет және демалыс саябағының коммуналдық жағажайы (Шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мәдениет және демалыс саябақтары мен скверлері дирекциясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны)
Орал қаласы шекарасында
6
Шаған өзені
"Set Sail Park" демалыс базасының жеке жағажайы ("ПСП Серик" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Орал қаласы шекарасында
7
Деркөл өзені
"Светлячок" туристтік базасының жеке жағажайы ("Батыров" жеке кәсіпкері)
Орал қаласы шекарасында
8
Деркөл өзені
"Евразия" туристтік базасының коммуналдық жағажайы ("Облыстық балалар және жасөспірімдер туризм және экология орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны)
Орал қаласы шекарасында
9
Деркөл өзені
"Grits park" демалыс базасының жеке жағажайы (жеке тұлға С.И.Грицан)
Деркөл кенттік округі, Деркул кенті шекарасында
10
Желаев карьері
"Арна" демалыс базасының жеке жағажайы ("Gradus" жеке кәсіпкері)
Орал қаласы шекарасында
Бәйтерек ауданы
11
Желаев карьері
"Green park" демалыс базасының жеке жағажайы ("БатысСтройМонтаж" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Трекин ауылдық округі, Жайық ауылы
12
Желаев карьері
"Saya" демалыс базасының жеке жағажайы ("Технопарк Социум" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Трекин ауылдық округі, Жайық ауылы
13
Желаев карьері
"Русские бани" жеке кәсіпкерінің жеке жағажайы
Трекин ауылдық округі, Жайық ауылы
14
Желаев карьері
"Bavaro spa and bar" демалыс базасының жеке жағажайы ("Asset Ventures" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Трекин ауылдық округі, Жайық ауылы
15
Желаев карьері
"Бригантина" демалыс базасының жеке жағажайы ("Бойко" жеке кәсіпкері)
Трекин ауылдық округі, Жайық ауылы
16
Теплое көлі
"Мечта" кемпингінің жеке жағажайы ("Нафта" сауда үйі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Дариян ауылдық округі, Дариян ауылы
17
Большое көлі
"Светлана" демалыс базасының жеке жағажайы ("Светлана" шаруа қожалығы)
Дариян ауылдық округі, Дариян ауылы
18
Большое көлі
"Островок" демалыс базасының жеке жағажайы ("МаНе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Дариян ауылдық округі, Дариян ауылы
19
Шаған өзені
"Алаш" демалыс базасының жеке жағажайы ("Джардемов К.Е." жеке кәсіпкері)
Макаров ауылдық округі
20
Шаған өзені
"Дубрава" демалыс базасының жеке жағажайы ("Лещенко Р.Н." жеке кәсіпкері)
Мичурин ауылдық округі, Мичурин ауылы
21
Шаған өзені
"Бәйтерек" демалыс базасының жеке жағажайы ("Кулашев Е." жеке кәсіпкері)
Мичурин ауылдық округі, Мичурин ауылы
22
Шаған өзені
"Причал" демалыс базасының жеке жағажайы ("Аласов А." жеке кәсіпкері)
Мичурин ауылдық округі, Мичурин ауылы
23
Деркул өзені
Переметное ауылындағы коммуналдық жағажайы ("Переметное ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі)
Переметное ауылдық округі, Переметное ауылы
Бөрлі ауданы
24
Утва өзені
"Riverside" демалыс базасының жеке жағажайы ("Батыс өндіріс-құрылыс сервисі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Ақсай қаласы, Аралтал ауылы
25
Бума өзені
"Жас туристтер станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жазғы лагерінің жағажайы
Бумакөл ауылдық округі, Бумакөл ауылы
Жаңақала ауданы
26
Соркөл көлі
"Жас туристтер станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жазғы лагерінің жағажайы
Жаңақала ауылдық округі, Жаңақала ауылы
Жәнібек ауданы
27
Жәнібек магистралды каналы
Жәнібек ауылындағы коммуналдық жағажай ("Жәнібек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі)
Жәнібек ауылдық округі, Жәнібек ауылы
28
Жәнібек магистралды каналы
Қамысты ауылындағы коммуналдық жағажай ("Қамысты ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі)
Жәнібек ауылдық округі, Қамысты ауылы
Тасқала ауданы
29
Деркөл өзені
"Белые камушки" коммуналдық жағажайы ("Тасқала ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі)
Тасқала ауылдық округі, Тасқала ауылы
30
Шежін өзені
"Абриф" коммуналдық жағажайы ("Шежін ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі)
Шежін ауылдық округі, II-Шежін ауылы
31
Шежін өзені
"Жигули" коммуналдық жағажайы ("Амангелді ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі)
Амангелді ауылдық округі, Жигули қыстағы
32
Деркөл өзені
"Жас туристер станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Шұғыла" лагерінің жағажайы
Тасқала ауылдық округі, Тасқала ауылы
Теректі ауданы
33
Жайық өзені
"Ақ жол" демалыс базасының жеке жағажайы ( "Елжас" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Подстепное ауылдық округі, Подстепное ауылы
34
Шалқар көлі
Сарыөмір ауылындағы коммуналдық жағажай ("Шалқар ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
Шалқар ауылдық округі, Сарыөмір ауылы

от "14" февраля 2018 года № 22
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Западно-Казахстанской области
Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 18.07.2025 № 156 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование водного объекта
Место массового отдыха населения
Город, сельский округ, ближайший населенный пункт
город Уральск
1
река Жайык
Частный пляж базы отдыха "Inkyar" (индивидуальный предприниматель "Култаев")
в границах города Уральск
2
река Чаган
Коммунальный пляж туристического лагеря "Самал" (Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной центр детско-юношеского туризма и экологии")
в границах города Уральск
3
река Чаган
Частный пляж в черте городского парка культуры и отдыха (товарищество с ограниченной ответственностью "Евростандарт")
в границах города Уральск
4
река Чаган
Частный пляж в черте городского парка культуры и отдыха (индивидуальный предприниматель "Щербатова")
в границах города Уральск
5
река Чаган
Коммунальный пляж городского парка культуры и отдыха (Государстенное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция скверов и парков культуры и отдыха")
в границах города Уральск
6
Река Чаган
Частный пляж базы отдыха "Set Sail Park" (товарищество с ограниченной ответственностью "ПСП Серик")
в границах города Уральск
7
река Деркул
Частный пляж туристической базы "Светлячок" (индивидуальный предприниматель "Батыров")
в границах города Уральск
8
река Деркул
Коммунальный пляж туристической базы "Евразия" (Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной центр детско-юношеского туризма и экологии")
в границах города Уральск
9
река Деркул
Частный пляж базы отдыха "Grits park" (физическое лицо С.И.Грицан)
Деркулский поселковый округ, в границах поселка Деркул
10
Желаевский карьер
Частный пляж базы отдыха "Арна" (индивидуальный предприниматель "Gradus")
Орал қаласы шекарасында
район Бәйтерек
11
Желаевский карьер
Частный пляж базы отдыха "GreenPark" (товарищество с ограниченной ответственностью "БатысСтройМонтаж")
Трекинский сельский округ, село Жайык
12
Желаевский карьер
Частный пляж базы отдыха "Saya" (товарищество с ограниченной ответственностью "Технопарк Социум")
Трекинский сельский округ, село Жайык
13
Желаевский карьер
Частный пляж индивидуального предпринимателя "Русские бани"
Трекинский сельский округ, село Жайык
14
Желаевский карьер
Частный пляж базы отдыха "Bavaro spa and bar" (товарищество с ограниченной ответственностью "Asset Ventures")
Трекинский сельский округ, село Жайык
15
Желаевский карьер
Частный пляж базы отдыха "Бригантина" (индивидуальный предприниматель "Бойко")
Трекинский сельский округ, село Жайык
16
озеро Теплое
Частный пляж кемпинга "Мечта" (товарищество с ограниченной ответственностью "Торговый дом "Нафта")
Дарьинский сельский округ, село Дарьинск
17
озеро Большое
Частный пляж базы отдыха "Светлана" (крестьянское хозяйство "Светлана")
Дарьинский сельский округ, село Дарьинск
18
озеро Большое
Частный пляж базы отдыха "Островок" (товарищество с ограниченной ответственностью "МаНе")
Дарьинский сельский округ, село Дарьинск
19
река Чаган
Частный пляж базы отдыха "Алаш" (индивидуальный предприниматель "Джардемов К.Е.")
Макаровский сельский округ
20
река Чаган
Частный пляж базы отдыха "Дубрава" (индивидуальный предприниматель "Лещенко Р.Н.")
Мичуринский сельский округ, село Мичурино
21
река Чаган
Частный пляж базы отдыха "Бәйтерек" (индивидуальный предприниматель "Кулашев Е.")
Мичуринский сельский округ, село Мичурино
22
река Чаган
Частный пляж базы отдыха "Причал" (индивидуальный предприниматель "Аласов А.")
Мичуринский сельский округ, село Мичурино
23
река Деркул
Коммунальный пляж в селе Переметное (государственное учреждение "Аппарат акима Переметненского сельского округа")
Переметненский сельский округ, село Переметное
Бурлинский район
24
река Утва
Частный пляж базы отдыха "Riverside" (товарищество с ограниченной ответственностью "Батыс өндіріс-құрылыс сервисі")
город Аксай, село Аралтал
25
река Бума
Пляж летнего лагеря коммунального государственного учреждения "Станция юных туристов"
Бумакольский сельский округ, село Бумаколь
Жангалинский район
26
озеро Сорколь
Пляж летнего лагеря коммунального государственного учреждения "Станция юных туристов"
Жангалинский сельский округ, село Жангала
Жанибекский район
27
Жанибекский магистральный канал
Коммунальный пляж в селе Жанибек (государственное учреждение "Аппарат акима Жанибекского сельского округа")
Жанибекский сельский округ, село Жанибек
28
Жанибекский магистральный канал
Коммунальный пляж в селе Камысты (государственное учреждение "Аппарат акима Камыстинского сельского округа")
Жанибекский сельский округ, село Камысты
Таскалинский район
29
река Деркул
Коммунальный пляж "Белые камушки" (государственное учреждение "Аппарат акима Таскалинского сельского округа")
Таскалинский сельский округ, село Таскала
30
река Чижа
Коммунальный пляж "Абриф" (государственное учреждение "Аппарат акима Чижинского сельского округа")
Чижинский сельский округ, село Чижа-II
31
река Чижа
Коммунальный пляж "Жигули" (государственное учреждение "Аппарат акима Амангелдинского сельского округа")
Амангельдинский сельский округ, зимовка Жигули
32
река Деркул
Пляж лагеря "Шугыла" коммунального государственного учреждения "Станция юных туристов"
Таскалинский сельский округ, село Таскала
Теректинский район
33
река Жайык
Частный пляж базы отдыха "Ак жол" (товарищество с ограниченной ответственностью "Елжас")
Подстепненский сельский округ, село Подстепное
34
озеро Шалкар
Коммунальный пляж в селе Сарыомир (государственное учреждение "Аппарат акима Шалкарского сельского округа")
Шалкарский сельский округ, село Сарыомир