"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" РМҚК көлік құралдары, телефон байланысы, кеңсе жиһаздары және оларды орналастыруға арналған алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 1648 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 18144 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 13 мамырдағы № 444 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 13.05.2026 № 444 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны үшін арнайы көлік құралдарының заттай нормалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының телефон байланысымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын Орталық аппаратының қызметкерлерін кеңсе жиһаздарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Орталық аппаратының қызметкерлерін орналастыру үшін кеңістікті қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдары үшін тиісті көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы" № 485 бұйрығының 1 және 2 - қосымшаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 12051 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомствалық бағыныстағы ұйымдарын телефон байланысымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" № 612 бұйрығының 1-қосымшасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 12409 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 желтоқсанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении натуральных норм обеспечения РГКП "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" автомобилям, телефонной связью, офисной мебелью и площадями для их размещения
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 1648. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2018 года № 18144. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 13 мая 2026 года № 444
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 13.05.2026 № 444 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) натуральные нормы положенности автомобилей для Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы обеспечения Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" телефонной связью согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) натуральные нормы обеспечения работников Центрального аппарата Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" офисной мебелью согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) натуральные нормы обеспечения площадями для размещения работников Центрального аппарата Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
1) приложения 1 и 2 приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 9 сентября 2015 года № 485 "Об утверждении натуральных норм положенности транспортных средств, для подведомственных организаций Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12051, опубликован 16 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приложение 1 приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 612 "Об утверждении натуральных норм обеспечения подведомственных организаций Министерства юстиции Республики Казахстан телефонной связью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12409, опубликован 22 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

3. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелген күнінен бастап он күн күнтізбелік ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министірлігі "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М.Бекетаев
"КЕЛЕСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_________Ә.Смайылов
2018 жылғы"__" _____
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1648 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны үшін тиісті көлік құралдарының заттай нормалары
Ескерту. Заттай нормалары жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 09.11.2022 № 920 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атауы
Функционалдық мақсаты
Автокөлік құралдарын пайдалану құқықтары бар Мемлекеттік қазыналық кәсіпорны және оның филиалдары
Автомобильдер санының шегі
қозғалтқыш көлемі куб. см.
1 а/м бір айдағы жүретін жолы
Орталық аппарат
Кезекші автомобиль: - директордың басқару қызметі үшін; - басшыларды құқық қорғау органдарымен, арнайы органдарымен және соттармен өзара іс-қимылды етуді көлікпен қамтамасыз үшін; - Орталық аппараттыңтұрмыс тіршілігін қамтамасыз етуде қалалық коммуналдық қызметімен айсайынғы жұмыстар
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазналық кәсіпорны
1
3000 артық емес
2100
Сот сараптамалары институттары
Кезекші автомобиль: - басшылардың басқару қызметі үшін; - сот сараптамасы қызметінің ерекшелігіне байланысты басшыларды құқық қорғау органдарымен, арнайы органдарымен және соттармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін; - сот сараптамасы өндірісінің үздіксіз қызметін қамтамасыз ету үшін аумақтық бөлімшелердің коммуналдық қызметімен тұрақты жұмыс үшін; - аумақтық бөлімшелердің кезекші сарапшысының жұмыс орнына уақтылы келуін қамтамасыз ету үшін; - мәйіттерге, алыстағы елді мекендергетергеу изоляторларына және уақытша ұстауизоляторларына шыға отырып сот-медициналық сараптама өндірісін жүзеге асыру үшін.
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын филиалдары
2
3000 артық емес
2100
Арнайы автокөлік- Жылжымалы зертхана жол-көлік оқиғаларына сот сараптама және экологиялық сараптамалар өндірісі үшін зерттеу нысандарын қарау үшін сот сарапшыларының оқиға орнына шұғыл түрде шығу үшін
2
-
-
Арнайы автокөлік төтенше жағдайлар кезінде елді мекендерден тыс жерлерге сараптама өндірісі үшін жедел түрде шыға отырып
1 (сот-медициналық сараптаманы жүргізуге арналған арнайы жабдықпен жабдықталған)
-
-
Арнайы автокөлік шұғыл шығу үшін арнайы жабдықталған санитарлық көлікзембілмен
1
-
-
Сот сараптамасының ғылыми-зерттеу институты
Кезекші автомобиль Директордың басқару функцияларына,
1
3000 артық емес
2100
Кезекші автомобиль қаржы-шаруашылық қызметіне қызмет көрсету
1
Ескерту: Орталық аппарат және оның аумақтық бөлімшелерінің бұйрық қолданысқа енген сәтінде не кейіннен көлік құралдарыныңнақты санының шегінен артуы, Орталық аппараттың және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымы өзгерген жағдайда, осы заттай көлік құралдары нормасына сәйкес,көлік құралдарының тозуына байланысты көлік құралдарын есептен шығару арқылыне оларды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің басқа ведомствлық бағынысты ұйымдарының теңгеріміне өткізу арқылы жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1648 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны үшін тиісті телефон байланысымен қамтамасыз етудің заттай нормалары
р/р
Телефон байланысы түрлерінің атауы
Пайдаланушылар
1
2
3
1.
ТМД* елдерімен және алыс шет елдермен халықаралық телефон байланысы
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының директоры
2.
Республика ішіндегі қалааралық телефон байланысы
Директор, директордың орынбасарлары, директордың қабылдау бөлмесі, Орталық аппараттың басқарма және бөлім басшылары
Директор, директордың орынбасары, директордың қабылдау бөлмесі, бөлім басшылары, ӘБП**, ӘШҚ*** мен аумақтық бөлімшелердің құжатайналымы бойынша бөлімі
3.
Қалалық нөмірлермен телефон байланысы
- Орталық аппараттың Директоры, директордың орынбасарлары, директордың қабылдау бөлмесі, басқарма және бөлім басшыларына - бір нөмірден;
- Орталық аппараттың қызметкерлеріне -үшеуіне бірнөмір.
- аумақтық бөлімшелердің Директоры, директордыңорынбасарлары, директордыңқабылдаубөлмесі, бөлімбасшылары, ӘБП**,ӘШҚ*** жәнеқұжат айналымы бөліміне – бір нөмірден;
- аумақтық бөлімшелердің қызметкерлеріне- бесеуіне бір нөмірден
Ескертпе:
* ТМД –Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
** ӘБП - Әкімшілік-басқару персоналы
*** ӘШҚ - Әкімшілік шаруашылық қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1648 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Орталық апаратының қызметкерлері үшін тиісті кеңсе жиһазымен қамтамасыз етудің заттай нормалары
р/р
Персоналдың лауазымдық атауы
Жиһаз атауы
Офистік жиһазсаны (1 бірлікке)
1
2
3
4
1.
Директордың кабинеті
Жалғамалы үстел
1
қағазға арналған тумба
1
ұйымдтехниканың астында тұратын тумба
1
сырт киімге арналған шкаф
1
қағазға арналған шкаф
1
келіс сөздер үстелі
1
журнал үстелі
1
теледидар астында тұратын тумба
1
диван
1
Директорға арналған кресло
1
келушілерге арналған кресло
6
2.
Директордың қабылдау бөлмесі
үстел
1
қағазға арналған тумба
1
қағазға арналған шкаф
1
ұйымдтехниканың астында тұратын тумба
1
сырт киімге арналған шкаф
1
келушілерге арналған орындық
4
кресло
1
3.
Директор орынбасарының кабинеті
жалғамалы үстел
1
қағазға арналған тумба
1
ұйымдтехниканың астында тұратын тумба
1
сырт киімге арналған шкаф
1
қағазға арналған шкаф
1
теледидар астында тұратын тумба
1
кресло
1
келушілерге арналған кресло
4
4.
Басқарма басшысының кабинеті
үстел
1
қағазға арналған тумба
1
қағазға арналған шкаф
1
сырт киімге арналған шкаф
1
келушілерге арналған орындық
2
кресло
1
5.
Жұмысшылар
үстел
1
қағазға арналған тумба
1
қағазға арналған шкаф
2 бирлік 1 дана
сырт киімге арналған шкаф
2 бірлік 1 дана
құжаттар үшін сөрелер
2 бірлік 1 дана
келушілерге арналған орындық
1
кресло
1
Ескертпе: Орталық аппараттың жиһаз нақты саныныңартуы бұйрық қолданысқа енгізілген кезде не Орталық аппараттың құрылымы өзгерген жағдайда осы заттай нормаға сәйкес жиһазбен қамтамасыз ету, жиһазды есептен шығару немесе табиғи тозу салдарынан жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1648 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Орталық аппаратының қызметкерлерін орналастыруда кеңістікті қамтамасыз ету үшін заттай нормалары
№ р/р
Үй-жай атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жай алаңы
1
2
3
4
1
Директордың кабинеті
шаршы метр
25
2
Директордың қабылдау бөлмесі
шаршы метр
7
3
Директор орынбасарының кабинеті
шаршы метр
15
4
Орталық аппарат қызметкерлерінің кабинеті
шаршы метр
7,5
5
Орталық аппараттың жалпы үй-жайы (конференц-зал, мұрағат, серверлік, қойма)
шаршы метр
25% жиыны
6
Орталық аппаратың қосалқы үй-жайы (дәліздер, дәретханалар, жеке гигиена үй-жайы және басқа)
шаршы метр
20% жиыны

3. Республиканскому государственному казенному предприятию "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ А.Смаилов
"___"_______2018 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года № 1648
Натуральные нормы положенности автомобилей для Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 09.11.2022 № 920 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование Функциональное значение Государственное казенное предприятие и его филиалы, имеющие права использования транспортными средствам Предельное количество автомобилей Объем двигателя, в куб.см. Пробег 1 а/м в месяц (км)
Центральный аппарат
Дежурный автомобиль: - для выполнения управленческих функций Директора, - транспортного обслуживания для взаимодействия руководителей с правоохранительными, специальными органами и судами связанной со спецификой деятельности судебной экспертизы, -ежемесячной работы с коммунальными службами города для обеспечения жизнедеятельности Центрального аппарата.
Республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
1
не более 3000
2100
Институты судебных экспертиз
Дежурный автомобиль: - для выполнения управленческих функций руководителей, - обеспечения взаимодействия руководителей с правоохранительными, специальными органами и судами связанной со спецификой деятельности судебной экспертизы, - постоянной работы с коммунальными службами территориальных подразделений для обеспечения бесперебойной деятельности и производства судебных экспертиз, - обеспечения своевременной явки к месту работы дежурного эксперта территориальных подразделений, - осуществления производства судебно-медицинской экспертизы трупов и выездов в отдаленные населенные пункты, следственные изоляторы и изоляторы временного содержания.
Филиалы Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
2
не более 3000
2100
Специальный транспорт -Передвижная лаборатория для оперативных выездов судебных экспертов к месту происшествия для осмотра объектов исследования для производства судебных экспертиз дорожно-транспортного происшествия и экологической экспертизы
2
-
-
Специальный транспорт для производства экспертиз с выездом за пределы населенных пунктов при чрезвычайных ситуациях
1 (оснащение специальным оборудованием для производства судебно-медицинских экспертиз).
-
-
Специальный санитарный автотранспорт с носилками для оперативных выездов
1
-
-
Научно-исследовательский институт судебных экспертиз
Дежурный автомобиль: для управленческих функций Директора, транспортного;
1
не более 3000
2100
Дежурный автомобиль для обслуживания финансово-хозяйственной деятельности
1
Примечание: Превышение фактического количества автомобилей Центрального аппарата и его территориальных подразделений на момент введения в действие приказа либо в последующем, в случае изменения структуры Центрального аппарата и его территориальных подразделений производится в соответствие с настоящими натуральными нормами обеспечения автомобилями путем списания автомобилей вследствие физического износа либо путем передачи на баланс иным, подведомственным организациям Министерства юстиции Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года № 1648
Натуральные нормы обеспечения Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" телефонной связью
№ п/п
Наименование видов телефонной связи
Пользователи
1
2
3
1.
Международная телефонная связь со странами СНГ* и странами дальнего зарубежья
Директор Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
Междугородная телефонная связь внутри республики
Директор, заместители директора, приемная директора, руководители управления и отделов Центрального аппарата
Директора, заместители директора, приемная директора, руководители отделов АУП**, АХО*** и отдел по документообороту территориальных подразделений
3.
Телефонная связь с городскими номерами
- Директор, заместители директора, приемная директора, руководители управления и отделов Центрального аппарата - по одному номеру;
- работникам Центрального аппарата - один номер на троих.
- Директора, заместители директора, приемная директора, руководители отделов АУП**,АХО*** и отделов по документообороту территориальных подразделений - по одному номеру;
- работникам территориальных подразделений - один номер на пятерых.
Примечание:
* СНГ - Содружество Независимых Государств
** АУП - Административно-управленческий персонал
*** АХО - Администрация хозяйственного обеспечения
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года № 1648
Натуральные нормы обеспечения сотрудников Центрального аппарата Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" офисной мебелью
№ п/п
Наименование должности персонала
Наименование мебели
количество офисной мебели (на 1 единицу)
1
2
3
4
1.
Кабинет директора
Стол с приставкой
1
Тумба для бумаг
1
Тумба под оргтехнику
1
Шкаф для верхней одежды
1
Шкаф для бумаг
1
Стол для переговоров
1
Журнальный стол
1
Тумба под телевизор
1
Диван
1
Кресло для директора
1
Кресло для посетителей
6
2.
Приемная директора
Стол
1
Тумба для бумаг
1
Шкаф для бумаг
1
Тумба под оргтехнику
1
Шкаф для верхней одежды
1
Стул для посетителей
4
Кресло
1
3.
Заместитель директора
Стол с приставкой
1
Тумба для бумаг
1
Тумба под оргтехнику
1
Шкаф для верхней одежды
1
Шкаф для бумаг
1
Тумба под телевизор
1
Кресло
1
Кресло для посетителей
4
4.
Руководитель управления
Стол
1
Тумба для бумаг
1
Шкаф для бумаг
1
Шкаф для верхней одежды
1
Стул для посетителей
2
Кресло
1
5.
Работники
Стол
1
Тумба для бумаг
1
Шкаф для бумаг
1на 2 единицы
Шкаф для верхней одежды
1на 2 единицы
Стеллажи для документов
1на 2 единицы
Стул для посетителей
1
Кресло
1
Примечание: Превышение фактического количества мебели Центрального аппарата на момент введения в действие приказа либо в последующем, в случае изменения структуры Центрального аппарата приводится в соответствие с настоящими натуральными нормами обеспечения мебелью путем списания мебели вследствие физического износа.
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года № 1648
Натуральные нормы обеспечения площадями для размещения работников Центрального аппарата Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
№ п/п Наименование помещения единица измерения площадь помещения
1 2 3 4
1
Кабинет директора
метр квадрат
25
2
Приемная директора
метр квадрат
7
3
Кабинет заместителя директора
метр квадрат
15
4
Кабинет работников центрального аппарата
метр квадрат
7,5
5
Общие помещения центрального аппарата(конференц-зал, архив, серверное, склад)
метр квадрат
25% от итого
6
Вспомогательные помещения центрального аппарата (коридоры, туалеты, помещения для личной гигиены и другие)
метр квадрат
20% от итого