Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 мамырда № 16942 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 29.04.2022 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертуі!
Осы бұйрық 29.06.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 28 бабаының 2-тамағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 3-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 18.09.2025 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Ұйымдармен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеу бойынша Бірыңғай әдістемесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 18.09.2025 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2018 года № 16942.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.04.2022 № 240 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и подпунктом 2-1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 18.09.2025 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую Единую методику расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.04.2022 № 240 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы "___" _______
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
____________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы "___" ________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_____________ Қ. Бозымбаев
2018 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2018 жылғы 20 сәуірдегі
№ 260 бұйрығымен
бекітілген
Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесі
Ескерту. Әдістеме жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 18.09.2025 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеудің бірыңғай әдістемесі (бұдан әрі - бірыңғай әдістеме) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28 - бабының 2-тармағына (бұдан әрі-Кодекс) және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Осы бірыңғай Әдістемеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жұмыстар-заттай нәтижесі бар қызмет, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмыстарға жатқызылған өзге де қызмет;
2) қызметтер-Тапсырыс берушінің қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, заттай нәтижесі жоқ қызмет;
3) тауарлар – қатты, сұйық немесе газ тәрізді күйдегі заттар (заттар), оның ішінде жартылай фабрикаттар немесе шикізат, электр және жылу энергиясы, зияткерлік меншік құқығының объектілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сатып алу-сату мәмілелерін жасауға болатын заттық құқықтар.
3. Бірыңғай әдістеме тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуге арналған:

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
5 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Н. Айдапкелов
26 апреля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
________________ К. Бозумбаев
25 апреля 2018 года
Утверждена
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 260
Единая методика расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг
Сноска. Единая методика - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 18.09.2025 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящая Единая методика расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг (далее - Единая методика) разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее - Кодекс) и подпунктом 2-1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. В настоящей Единой методике используются следующие основные понятия:
1) работы – деятельность, имеющая вещественный результат, а также иная деятельность, отнесенная к работам в соответствии с законами Республики Казахстан;
2) услуги – деятельность, направленная на удовлетворение потребностей заказчика, не имеющая вещественного результата;
3) товары – предметы (вещи), в том числе полуфабрикаты или сырье в твердом, жидком или газообразном состоянии, электрическая и тепловая энергия, объекты права интеллектуальной собственности, а также вещные права, с которыми можно совершать сделки купли-продажи в соответствии с законами Республики Казахстан.
3. Единая методика предназначена для расчета внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг:

1) дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, заңды тұлғалар және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын олармен үлестес заңды тұлғаларға;
2) ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға және олардың тікелей не жанама түрде елу және одан да көп пайыз дауыс беруші акциялары (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері) тиесілі ұйымдарға, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға, бірақ ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тиесілі дауыс беруші акциялардың (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы жеке тұлғаларға немесе кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берілген мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген заңды тұлғаларды қоспағанда;

1) государственными предприятиями, юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству и аффилированными с ними юридическими лицами, осуществляющими приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
2) национальными управляющими холдинги, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, а также социально-предпринимательским корпорациям, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа;

3) жер қойнауын пайдаланушылар және (немесе) жер қойнауын пайдаланушылар кодекске сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға уәкілеттік берген адамдарға;
4) жүйе құраушы кәсіпорындарға;
5) табиғи монополия субъектілеріне, бірақ шағын қуатты табиғи монополия субъектілерін қоспағанда, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуіне арналған.
4. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі елішілік құндылықты есептеу:
1) елішілік құндылық бөлігінде сатып алу жөніндегі міндеттемелердің сақталуын мониторингтеу және (немесе) бақылау;
2) отандық кәсіпорындардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жеткізуге тартылу дәрежесін айқындау;
3) отандық өнеркәсіптің бәсекеге қабілеттілік деңгейін бағалау.

3) недропользователями и (или) лицами, уполномоченными недропользователями осуществлять закуп товаров, работ и услуг в соответствии с Кодексом;
4) системообразующими предприятиями;
5) субъекты естественных монополий, за исключением субъектов естественной монополии малой мощности.
4. Расчет внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг проводится с целью:
1) мониторинга и (или) контроля соблюдения обязательств по закупкам в части внутристрановой ценности;
2) определения степени вовлеченности отечественных предприятий в поставки товаров, работ и услуг;
3) оценки уровня конкурентоспособности отечественной промышленности.

5. Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген табиғи монополия саласына қатысты қызмет түрі бойынша табиғи монополиялар субъектілерімен жасалған шарттар бойынша елішілік құндылықты есептеу кезінде Жі және Кj коэффициенті бірлікке теңестіріледі.
6. Көрсеткіштерді қалыптастыру мерзімі тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында жасалған шарттың талаптарына байланысты.
7. Ақпарат көзі тапсырыс берушілерден және (немесе) өнім берушілерден келіп түсетін мәліметтер болып табылады.

5. При расчете внутристрановой ценности по договорам с субъектами естественных монополий по виду деятельности отнесенной к сфере естественной монополии, включенных в Государственный регистр субъектов естественных монополий, коэффициент Mi и Кj приравнивается к единице.
6. Срок формирования показателей зависит от условий заключенного договора между заказчиком и поставщиком.
7. Источником информации являются сведения, поступающие от заказчиков и (или) поставщиков.

8. Есептеуге жататын әкімшілік көрсеткіштердің тізбесі
р/с
Әкімшілік көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Әкімшілік нысанның атауы/ақпараттың жүйесі
1
2
3
4
1.
Тауарларды жеткізуге арналған шарттағы елішілік құндылықты (ЕІҚТ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер жайлы ақпарат"
2.
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар немесе қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттарды қоспағанда, жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы елішілік құндылықты есептеу (бұдан әрі - ЕІҚж/қ) мынадай формула бойынша жүргізіледі
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер
3.
Rj-j-шартын орындайтын жеткізушінің немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесін есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер жайлы ақпарат"
4.
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы ЕІҚж/қ есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер жайлы ақпарат"
5.
Есепті кезеңде тапсырыс берушінің сатып алуындағы елішілік құндылықты (ЕІҚ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер жайлы ақпарат"

8. Перечень административных показателей, подлежащих расчету
п/п
Наименование административного показателя
Единица измерения
Наименование административной формы/информационной системы
1
2
3
4
1.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на поставку товаров
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
2.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года или контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
3.
Rj - доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
4.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года и контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
5.
Расчет внутристрановой ценности в закупках заказчика за отчетный период
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"

9. Әкімшілік көрсеткіштерді есептеу алгоритмі
1) "Тауарларды жеткізуге арналған шарттағы елішілік құндылықты (ЕІҚТ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылық – бұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)
"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
n–тауарларды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында жеткізуші жеткізетін тауарлар атауының жалпы саны, бірлік;
і-тауарды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында жеткізуші жеткізетін тауардың реттік нөмірі, бірлік;
ТҚі-і-тауардың құны, теңге;
Жі- қазақстандық тауар өндірушілер тізілімі үзіндісінің/"СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген елішілік құндылықтың үлесі (бұдан әрі – "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты), пайыз;
Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе, Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінің/ "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаған жағдайда Жi=0;
S-шарттың жалпы құны, теңге.
Тауардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" нысанындағы сертификат 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін күшінде қалады.

9. Алгоритм расчета административных показателей
1) "Расчет внутристрановой ценности в договоре на поставку товаров"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуги.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на поставку товаров и применяется для свода общестранового показателя внутристрановой ценности
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан:
https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
ВЦт- внутристрановая ценность в договоре на поставку товаров, процент;
n - общее количество наименований товаров, поставляемых поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров, единиц;
i - порядковый номер товара, поставляемого поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров, единиц;
СТi - стоимость i-ого товара, тенге;
Мi - доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в выписке из реестра казахстанских товаропроизводителей/ сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", процент.
При отсутствии выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей/ сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S - общая стоимость договора, тенге.
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" сохраняет свое действие до 1 января 2026 года.
Внутристрановая ценность по договорам на поставку товара в виде жилья, построенного в Республике Казахстан определяется согласно Сводной информации потребности основных строительных материалов, изделий, конструкций и оборудования с учетом казахстанского содержания, в составе проектно-сметной документации, прошедшей экспертизу, согласно приказу Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 152-НҚ "Об утверждении строительных норм Республики Казахстан".

2) "2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар немесе қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттарды қоспағанда, жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы елішілік құндылықты есептеу (бұдан әрі - ЕІҚж/қ) мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылық – бұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)

2) "Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года или контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуги.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года или контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года и применяется для свода общестранового показателя внутристрановой ценности
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)

"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
m-тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы шартты, өнім беруші мен қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған j-шарттардың жалпы саны6 бірлік;
j-жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған шарттың реттік нөмірі;
ШҚj-j-шартының құны, теңге;
ТҚj-j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауарлардың жиынтық құны, теңге;
ШЖҚj-j-шартын орындау мақсатында жасалған қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындаушы) шарттардың жиынтық құны, теңге;
Rj-j-шартын орындайтын өнім беруші немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесі, пайыз;
n-j-шартын орындау мақсатында өнім беруші және қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушы) сатып алатын тауарлар атауының жалпы саны;
і-j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауардың реттік нөмірі, бірлік;
ТҚі-i-тауардың құны, теңге;
Жі- Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімі үзіндісінің/"СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауардағы елішілік құндылық үлесі, пайыз.
Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінің/"СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаган жағдайда Жi=0;
S-шарттың жалпы құны, теңге.
Тауардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" нысанындағы сертификат 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін күшінде қалады.
3) "Rj-j-шартын орындайтын жеткізушінің немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесін есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылық – бұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)
"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
ҚРЕТҚ–j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын жеткізушінің немесе қосалқы мердігердің қазақстандық кадрларының еңбекақысын төлеу қоры, теңге;
ЕЖҚ–j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын жеткізушінің немесе қосалқы мердігердің жұмысшыларының еңбекақысын төлеудің жалпы қоры, теңге.
Заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдіктері) жеткізушілер немесе қосалқы мердігерлер болып табылмайды.
Егер j-шартының тарапы заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) болған жағдайда, Rj коэффициентін есептеу кезінде мұндай заңды тұлғаның қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі.

Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
ВЦр/у - внутристрановая ценность в договоре на выполнение работы (оказание услуги), процент;
m - общее количество j-ых договоров, заключенных в целях выполнения работы (оказания услуги), включая договор между заказчиком и поставщиком, договоры между поставщиком и субподрядчиком (соисполнителем), единиц;
j - порядковый номер договора, заключенного в целях выполнения работы (оказания услуги);
СДj - стоимость j - ого договора, тенге;
СТj - суммарная стоимость товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора, тенге;
ССДj - суммарная стоимость договоров субподряда (соисполнителя), заключенных в целях исполнения j-ого договора, тенге;
Rj - доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика (соисполнителя), выполняющего j-ый договор, процент;
n - общее количество наименований товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком (соисполнителя) в целях исполнения j-ого договора, единиц;
i - порядковый номер товара, закупленного поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
СТi - стоимость i-ого товара, тенге;
Мi - доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в выписке из реестра казахстанских товаропроизводителей/ сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", процент;
При отсутствии выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей/ сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S – общая стоимость договора, тенге.
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" и сохраняет свое действие до 1 января 2026 года.
3) "Rj - доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Rj - доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан: 6 №.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
Rj = ФОТРК/ФОТ.
где:
ФОТРК - фонд оплаты труда казахстанских кадров поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора, тенге;
ФОТ - общий фонд оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора, тенге.
Филиалы (представительства) юридических лиц не являются поставщиками или субподрядчиками.
При условии, что стороной j - ого договора является филиал (представительство) юридического лица, при расчете коэффициента Rj, указывается общее количество сотрудников такого юридического лица.

4) "2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы ЕІҚж/қ есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылық – бұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)

4) "Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года и контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуги.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года и контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года и применяется для свода общестранового показателя внутристрановой ценности
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)

"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
n–тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы шартты, мердігерлер мен қосалқы мердігерлер арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған j-шарттарының жалпы саны, бірлік;
j–жұмыстарды (қызметтерді көрсету) орындау мақсатында жасалған шарттың реттік нөмірі;
ШҚj-j-шартының құны, теңге;
ШЖҚj-j-шартын орындау шеңберінде жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын ұйымдармен жасалған қосалқы мердігерлік шарттардың жиынтық құны, теңге;
Kj-егер j-шарты жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісі орындайтын болса, 1-ге тең коэффициент, басқаша 0-ге тең болады;
S-жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттың жалпы құны, теңге.
5) "Есепті кезеңде тапсырыс берушінің сатып алуындағы елішілік құндылықты (ЕІҚ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылық – бұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)
"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
n–сатып алу туралы шарттардың жалпы саны, бірлік;
і–сатып алу туралы шарттың реттік нөмірі, бірлік;
ЕІҚі–сатып алу туралы і-шарты бойынша елішілік құндылық, пайыз;
ШҚі–сатып алу туралы жасалған і-шарттың құны, теңге;
S–шарттың жалпы құны, теңге.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
20 сәуірдегі № 260 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің күші жойылды деп тануға жататын кейбір бұйрықтарының тізбесі

Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан:
https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
ВЦр/у - внутристрановая ценность в договоре на выполнение работы (оказание услуги), процент;
n - общее количество j-ых договоров, заключенных в целях выполнения работы (оказания услуги), включая договор между заказчиком и подрядчиком, договоры между подрядчиком и субподрядчиками, единиц;
j - порядковый номер договора, заключенного в целях выполнения работы (оказания услуги);
СДj - стоимость j-ого договора, тенге;
ССДj - суммарная стоимость договоров субподряда, заключенных с организациями, не являющимися казахстанскими производителями работ и услуг, в рамках исполнения j-ого договора, тенге;
Kj - коэффициент равный 1, если j-ый договор исполняет казахстанский производитель работ и услуг, иначе Kj равен 0;
S - общая стоимость договоров о закупке работ/услуг, тенге.
5) "Расчет внутристрановой ценности в закупках заказчика за отчетный период"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуги.
Расчет внутристрановой ценности в закупках заказчика за отчетный период и применяется для свода общестранового показателя внутристрановой ценности
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан:
https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
ВЦ - внутристрановая ценность в закупках заказчика, процент;
n - общее количество договоров о закупках, единиц;
i - порядковый номер договора о закупках;
ВЦi – внутристрановая ценность в i-ом договоре о закупках, процент;
СДi - стоимость i-ого договора о закупках; тенге;
S - общая стоимость договоров, тенге.
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 260
Перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, подлежащих признанию утратившими силу

1. "Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті қамтуды есептеуінің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 87 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10711 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 30 қаңтардағы № 138 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13629 болып тіркелген, 2016 жылғы 17 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) 1-тармағы;
3. "Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті қамтуды есептеуінің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 87 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 қыркүйектегі № 671 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16005 болып тіркелген, 2017 жылғы 4 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).

1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 87 "Об утверждении Единой методики расчета организациями местного содержания при закупках товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10711, опубликован 20 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2. Пункт 1 перечня некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2016 года № 138 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13629, опубликован 17 июня 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
3. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 сентября 2017 года № 671 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 87 "Об утверждении Единой методики расчета организациями местного содержания при закупке товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16005, опубликован 4 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).