Өткізілуі қосылған құн салығынан босатылатын көлік құралдары және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасының, сондай-ақ олардың құрамдастарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 сәуірде № 16757 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 26.11.2025 № 508 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.04.2021 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т қараңыз.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 394-бабының 38) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өткізілуі қосылған құн салығынан босатылатын көлік құралдары және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасының, сондай-ақ олардың құрамдастарының тiзбесi бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.04.2021 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланған күннен кейін оны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении перечня транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, а также их компонентов, реализация которых освобождается от налога на добавленную стоимость
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2018 года № 16757.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 26.11.2025 № 508 (вводится в действие с 01.01.2026).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.04.2021 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 38) статьи 394 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, а также их компонентов, реализация которых освобождается от налога на добавленную стоимость.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.04.2021 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және
даму министрі Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2018 года.
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов

2018 жылғы 2 наурыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы 27 наурыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 27 ақпандағы
№ 138 бұйрығымен
бекітілген
Өткізілуі қосылған құн салығынан босатылатын көлік құралдары және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасының, сондай-ақ олардың құрамдастарының тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.04.2021 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 20.03.2025 № 98 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
№ р/с
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
1
Сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқару тетігі бар немесе онысыз); толтырылған немесе толтырылмаған от сөндіргіштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себелейтін және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары: ауыл шарушылығына немесе бағбандыққа арналған шашыратқыштар: өзгелер; ауыл шарушылығына немесе бағбандыққа арналған

2 марта 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Т. Сулейменов
27 марта 2018 года
Утвержден Приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2018 года № 138
Перечень транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, а также их компонентов, реализация которых освобождается от налога на добавленную стоимость
Сноска. Перечень - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.04.2021 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 20.03.2025 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
1
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства: распылители для сельского хозяйства или садоводства: прочие; для сельского хозяйства или садоводства

842449, 842482
2
Басқа да жүк көтеруге, өткізуге, тиеуге немесе түсiруге арналған машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтiлер, экскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар) өзгелер: өзге де жабдықтар: ауыл шаруашылығында пайдалану үшін арнайы әзірленген жүктегіш құрылғылар; ауыл шаруашылығы тракторларына ілу үшін әзірленген
8428 90 710 0
3
Бұрылмайтын күрегi бар бульдозерлер; грейдерлер, жоспарлаушылар, скреперлер, механикалық күректер, эксковаторлар, бiр шөмiштi тиегiштер, тегістейтін машиналар, өздігінен жүретін жол аунақтары
8429
4
Жерді дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау-бақша, орман шаруашылығы машиналары; көгалдар мен спорт алаңдарына арналған аунақтар
8432
5
Сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престерді, тайлағыш престерді қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер; пішен орақтары немесе көгал орақтары; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа жұмыртқаны, жеміс өнімдерін немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға арналған машиналар
8433
6
Аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгізілмеген дербес функциялары бар машиналар мен механикалық құрылғылар: өзгелер: өзгелер
8479 89 970 8
7
Тракторлар (8709 тауар позициясы тракторларынан басқа)
8701
8
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан астам адамдарды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары
8702
9
Жүк-жолаушы автомобиль-фургондар мен жарыс автомобильдерін қоса алғанда, жеңiл автомобильдер және негiзiнен адамдарды тасымалдауға (8702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа) арналған өзге де моторлы көлiк құралдары
8703
10
Жүктерді тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары
8704
11
Жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатындардан басқа, арнайы мақсаттағы моторлы көлік құралдары (мысалы, авариялық жүк автомобильдері, автокрандар, өрт сөндіру көлік құралдары, автобетонараластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобильдер, су себу-жуу автомобильдері, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер)
8705
12
8701-8705 тауар позицияларының моторлы көлiк құралдарына арналған орнатылған қозғалтқыштары бар шассилер
8706
13
Орнатылған қосалқы қозғалтқышы бар, арбасы бар немесе арбасыз мотоциклдар (мопедтерді қоса алғанда) және велосипедтер; арбалар
8711
14
Тіркемелер мен жартылай тіркемелер; өзге де өздігінен жүрмейтін көлік құралдары; олардың бөлшектері
8716
15
Көлік құралдарына арналған бекіту бұйымдары мен фурнитура немесе пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар және 3901 - 3914 тауар позицияларының өзге де материалдарынан жасалған бұйымдар

8424 49, 8424 82
2
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие: оборудование прочее: загрузочные устройства, специально разработанные для использования в сельском хозяйстве: разработанные для навески на сельскохозяйственные тракторы
8428 90 710 0
3
Бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом, грейдеры, планировщики, скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные
8429
4
Машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок
8432
5
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437
8433
6
Машины и механические устройства, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные: прочие: прочие
8479 89 970 8
7
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709)
8701
8
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя
8702
9
Автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили
8703
10
Моторные транспортные средства для перевозки грузов
8704
11
Моторные транспортные средства специального назначения (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками), кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов
8705
12
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарных позиций 8701-8705
8706
13
Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, с колясками или без них; коляски
8711
14
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные транспортные средства; их части
8716
15
Крепежные изделия и фурнитура для транспортных средств или аналогичные изделия из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 - 3914

3926 30 000 0
16
Өзгелері, пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар және 3901-3914 тауар позицияларының өзге де материалдарынан жасалған бұйымдар
3926 90 970 9
17
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
4011
18
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған өзге де еден төсеніштері мен кілемшелер
4016 91 000 0
19
Көлік құралдарына арналған артқы көрініс айналары
7009 10 000
20
Қысымнан тұтанатын поршеньді Іштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесе жартылай дизельдер)
8408
21
Тек қана немесе негізінен 8407 немесе 8408 тауар позициясының қозғалтқыштарына арналған бөліктер
8409
22
Айналмалы әрекетті суару жүйесі және фронтальды әрекетті суару жүйесі
8424 49 100 0
23
Тракторларға орнатуға немесе тракторлармен сүйретуге арналған ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған бүріккіштер
8424 49 910 0
24
Тракторларға орнатуға немесе тракторлармен сүйретуге, ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған ұнтақтарды бөлгіштер
8424 82 910 0
24
Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған өзге де құрылғылар, өзгелері
8424 82 990 0
26
Ауыл шаруашылығында пайдалану үшін арнайы әзірленген өзге де тиеу құрылғылары
8428 90 790 0
27
Соқалы және роторлы қар тазалағыштар
8430 20 000 0
28
Тікбұрышты (оның ішінде шаршы) немесе өзге нысандағы сепараторларды қоса алғанда, электр аккумуляторлары
8507
29
Моторлы көлік құралдарында, ұшақтарда немесе кемелерде пайдаланылатын оталдыру шырақтарына арналған сымдардың өзге де жиынтықтары және сымдардың жиынтықтары
8544 30 000 7
30
8701-8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарына арналған (кабиналарды қоса алғанда) шанақтар
8707
31
8701-8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарының бөліктері мен керек-жарақтары
8708
32
Күрделі полиэфирлерге, акрил немесе винил полимерлерге, синтетикалық полимерлерге немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлерге негізделген, сулы емес ортада шашыратылған немесе ерiтiлген басқа да бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда)
3208 10 900 0
3208 20 900 1
3208 20 900 9
3208 90 910 1
3208 90 910 9
3208 90 990 0
33
Акрил немесе винил полимерлерге, cинтетикалық полимерлерге немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлерге негізделген, сулы ортада шашыратылған немесе ерiтiлген басқа да бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда)
3209 10 000 1
3209 10 000 9
3209 90 000 0
34
Пластмассадан жасалған өзі жабысатын, рулонда немесе рулонда емес тақтайлар, табақтар, пленка, белдіктер, таспалар және өзге де жазық нысандар
3919 90 000 0
35
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған 8701-8705 тауар позициясындағы моторлы көлік құралдарына арналған өзге де бұйымдар

3926 30 000 0
16
Прочие, изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901-3914
3926 90 970 9
17
Шины и покрышки пневматические резиновые новые
4011
18
Прочие покрытия напольные и коврики из вулканизованной резины, кроме твердой резины
4016 91 000 0
19
Зеркала заднего обзора для транспортных средств
7009 10 000
20
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели)
8408
21
Части предназначенные исключительно или главным образом для двигателей товарной позиции 8407 или 8408
8409
22
Системы орошения кругового действия и фронтального действия
8424 49 100 0
23
Распылители для сельского хозяйства или садоводства, предназначенные для установки на тракторах или для буксирования тракторами
8424 49 910 0
24
Распределители порошков, предназначенные для установки на тракторах или для буксирования тракторами, для сельского хозяйства или садоводства
8424 82 910 0
25
Устройства прочие для сельского хозяйства или садоводства, прочие
8424 82 990 0
26
Прочие загрузочные устройства специально разработанные для использования в сельском хозяйстве
8428 90 790 0
27
Снегоочистители плужные и роторные
8430 20 000 0
28
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы
8507
29
Прочие комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов используемые в моторных транспортных средствах, самолетах или судах
8544 30 000 7
30
Кузова (включая кабины) для моторных транспортных средств товарных позиций 8701-8705
8707
31
Части и принадлежности моторных транспортных средств товарных позиций 8701-8705
8708
32
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе сложных полиэфиров, акриловых или виниловых полимеров, синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде
3208 10 900 0
3208 20 900 1
3208 20 900 9
3208 90 910 1
3208 90 910 9
3208 90 990 0
33
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе акриловых или виниловых полимеров, синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
3209 10 000 1
3209 10 000 9
3209 90 000 0
34
Прочие плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах
3919 90 000 0
35
Прочие изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для моторных транспортных средств товарных позиций 8701-8705

4016 99 570 9
36
Химиялық тоқыма материалдардан жасалған өзге де мата кілемшелер мен өзге де тоқыма еден төсеніштері
5702 32 900 0
37
Моторлы көлік құралдарына арналған өзге де бекіту арматурасы, фурнитура және ұқсас бөлшектер
8302 30 000
38
Ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы бар желдеткішпен және аспаптармен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар, соның ішінде моторлы көліктердегі адамдар үшін пайдаланылатын ылғалдылық бөлек реттелмейтін кондиционерлер
8415 20 000
39
Қозғалтқышы бар желдеткішпен және ауа температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған аспаптармен жабдықталған, ылғалдылығы бөлек реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаны баптауға арналған қондырғылардың бөліктері
8415 90 000
40
Ауыл шаруашылығы өнімдеріне арналған өзге де кептіргіштер
8419 34 000 0
41
Ауыл шаруашылығына және бағбандыққа арналған суаруға арналған өзге де құрылғылар
8424 82 100 0
42
Тауарларға немесе материалдарға арналған үздіксіз қозғалыстағы өзге де шөмішті элеваторлар мен конвейерлер
8428 32 000 0
43
Тауарларға немесе материалдарға арналған үздіксіз қозғалыстағы өзге де ленталы элеваторлар мен конвейерлер
8428 33 000 0
44
Тауарларға немесе материалдарға арналған үздіксіз қозғалыстағы өзге де элеваторлар мен конвейерлер
8428 39 900 9
45
Өзге де ауыл шаруашылығына, бағбандыққа, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына және омарташылыққа арналған жабдықтар, соның iшiнде механикалық немесе жылытқыш құрылғылары бар тұқым өсiруге арналған жабдықтар; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
8436 80 900 0
46
Тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды тазартуға, сұрыптауға немесе iрiктеуге арналған машиналар;
8437 10 000 0
47
Аккумуляторларды зарядтауға арналған өзге де құрылғылар
8504 40 550 0
48
Өзге де статикалық өзгерткіштер
8504 40 910 0
49
Көлік құралдарында пайдаланылатын, дыбыс жазатын немесе дыбыс шығарғыш аппаратурамен бірге орнатылған, сыртқы қорек көзінсіз жұмыс істей алмайтын кең ауқымда хабар таратқыш радиоқабылдағыштар
8527 21
50
Өзге де түрлі түсті мониторлар
8528 59 900 9
51
8604 тауар позициясына кіретіндерді қоспағанда, сыртқы электр энергиясы көзінен қоректенетін өзге де жолаушылар, тауар немесе багаж моторлы теміржол немесе трамвай вагондары, ашық платформалар
8603 10 000 8
52
Моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын орындықтар
9401 20 000
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.

4016 99 570 9
36
Прочие тканые ковры и прочие текстильные напольные покрытия из химических текстильных материалов
5702 32 900 0
37
Прочие крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали для моторных транспортных средств
8302 30 000
38
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно, используемые для людей в моторных транспортных средствах
8415 20 000
39
Части установок для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно
8415 90 000
40
Прочие сушилки для сельскохозяйственной продукции
8419 34 000 0
41
Устройства прочие для сельского хозяйства или садоводства, для полива
8424 82 100 0
42
Прочие ковшовые элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов
8428 32 000 0
43
Прочие ленточные элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов
8428 33 000 0
44
Прочие элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов
8428 39 900 9
45
Прочее оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры
8436 80 900 0
46
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых овощей
8437 10 000 0
47
Прочие устройства для зарядки аккумуляторов
8504 40 550 0
48
Прочие преобразователи статические
8504 40 910 0
49
Широковещательные радиоприемники, не способные работать без внешнего источника питания, используемые в моторных транспортных средствах, совмещенные со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой
8527 21
50
Прочие мониторы цветного изображения
8528 59 900 9
51
Прочие моторные железнодорожные или трамвайные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы, кроме входящих в товарную позицию 8604, с питанием от внешнего источника электроэнергии
8603 10 000 8
52
Сиденья типа используемых в моторных транспортных средствах
9401 20 000
Примечания: расшифровка аббревиатур:
ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.