Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 сәуірдегі № 16733 болып тіркелді.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қаруды және оған патрондарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитіне қорытындының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Жеке тұлғаларға азаматтық қарудың бірлі-жарым данасын және оған патрондарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитіне қорытындының нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттың және оған қосымшаның нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттың және оған қосымшаның нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттың нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалардың қызметкерлеріне қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға және алып жүруге рұқсаттың нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаларға қызметтік қаруды және оның патрондарын сақтауға рұқсаттың және оған қосымшаның нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттың және оған қосымшаның нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттың және оған қосымшаның нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттың және оған қосымшаның нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттың және оған қосымшаның нысаны;

Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2018 года № 16733.
В соответствии со статьей 24 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму разрешения и приложение к нему на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму разрешения и приложение к нему на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму разрешения и приложение к нему на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму разрешения и приложение к нему на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму разрешения и приложение к нему на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму разрешения и приложение к нему на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму разрешения и приложение к нему на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, согласно приложению 11 к настоящему приказу;

12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттың нысаны бекітілсін.
2. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 319 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11193 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 9 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Азаматтық пиротехникалық заттар мен бұйымдарды сатып алу, сақтау және есепке алу тәртібі";
3-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарды әзірлеу, өндіру, пайдалану және сату жөніндегі қызметтің кіші түріне лицензиясы бар заңды тұлғалар (бұдан әрі – Заңды тұлғалар) оларды аумақтық ішкі істер органы берген азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар сатып алуға рұқсаты негізінде сатып алады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Азаматтық пиротехникалық заттар мен бұйымдарды пайдалану (фейерверктер көрсету) тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарды тасымалдау тәртібі";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарды жою тәртібі".
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарды Қазақстан Республикасына әкелу және Қазақстан Республикасынан әкету тәртібі".
3. "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 365 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11219 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу тәртібі";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

12) форму разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, согласно приложению 12 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 319 "Об утверждении Правил приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11193, опубликованный 9 сентября 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок приобретения, хранения и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий";
пункт 3-1 изложить в следующей редакции:
"3-1. Юридические лица, имеющие лицензии на подвиды деятельности по разработке, производству, использованию и торговле пиротехнических веществ и изделий (далее – Юридические лица) приобретают их на основании разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, выданного территориальным органом внутренних дел.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок использования пиротехнических веществ и изделий (демонстрация фейерверков)";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок перевозки пиротехнических веществ и изделий";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Порядок уничтожения пиротехнических веществ и изделий";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Порядок ввоза в Республику Казахстан и вывоза из Республики Казахстан пиротехнических веществ и изделий".
3. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 365 "Об утверждении Правил открытия и функционирования стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11219, опубликованный 5 августа 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах открытия и функционирования стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок открытия стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерді заңды тұлғалар оқу-жаттығу және аңшылық-әуесқой ату үшін ішкі істер органы берген рұқсат бойынша ашады.
Үрлемелі қуаты 7,5 Дж аспайтын және калибрі 4,5 мм дейінгі пневматикалық қарудан атуға арналған атыс тирлерін ашу және оның жұмыс істеуі үшін ішкі істер органдарының рұқсаты талап етілмейді.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерінің жұмыс істеу тәртібі".
4. "Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13694 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 31 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулықта:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. АҚҚАБ бөліністерінің жұмысын ұйымдастыру";
21-тармақтың 4) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (мәдени-көпшілік іс-шараларды өткізу кезіндегі отшашулар, фейрверктер) сатып алуға, сақтауға;";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Берілген рұқсаттардың жарамдық мерзімдерін, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың қару мен патрондарды беруін және сатуын бақылау";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. АҚҚАБ бөліністерінің есепке алуды жүзеге асыруын ұйымдастыру";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. АҚҚАБ бөліністерінің ІІО-да тіркелген азаматтық, қызметтік және марапаттық қару, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдардың айналымын бақылауды жүзеге асыру бойынша қызметін ұйымдастыру".
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

"3. Стрелковые тиры (стрельбища) и стенды открываются юридическими лицами для учебно-тренировочных и охотничье-любительских стрельб по разрешениям, выданным органом внутренних дел.
Для открытия и функционирования стрелковых тиров для стрельбы из пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм разрешения органов внутренних дел не требуется.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок функционирования стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов".
4. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 "Об утверждении Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13694, опубликованный 31 мая 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Организация деятельности подразделений КОГСО";
третий абзац подпункта 4) пункта 21 изложить в следующей редакции:
"на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (салютов, фейерверков при проведении культурно-массовых мероприятий);";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Контроль за сроком действия выданных разрешений, а также передачей и продажей оружия и патронов физическими и юридическими лицами";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Организация осуществления учета подразделениями КОГСО";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Организация деятельности подразделений КОГСО по осуществлению контроля за оборотом, зарегистрированного в ОВД гражданского, служебного и наградного оружия, а также гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением".
5. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрiнiң жетекшілік ететін орынбасарына (Е.З. Тургумбаев) және Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Әкімшілік полиция комитетіне (И.В. Лепеха) жүктелсін.
7. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция
генерал-полковнигі Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_________________ Д. Абаев
2018 жылғы " ___ " _____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы "____" _____________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды
_____201 /_________ /№ ____
__________________________________________________________________________
(қорытындыны берген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының атауы)
берілді ___________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекенжайы, елі, /жеке тұлғалар үшін Т.А.Ә.)
Тасымалдау түрі___________________________________________________________
(тасымалдау түрі)
____________________________________ ___________________________________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімі)            (код ТН ВЭД ТС *)
Тауардың атауы Саны Өлшем бірлігі
Алушы/жөнелтуші__________________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, елі)
Бару/жөнелту елі __________________________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты _____________________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі______________________________________________
Негіз: ____________________________________________________________________
Қосымша ақпарат _________________________________________________________
Транзит елі ___________________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
қолы ____________ күні __________________
Қорытынды мынадай аралықта жарамды: ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________
МО                              (лауазымы )
<*> - жолдар тауарлар санатына қойылатын талаптарды ескере отырып, толтырылады
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірліжарым данасын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды
_____201 /_________ /№ ____
______________________________________________________________________
(қорытындыны берген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының атауы)
берілді ______________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекенжайы, елі, /жеке тұлғалар үшін Т.А.Ә.)
Тасымалдау түрі_______________________________________________________
(тасымалдау түрі)
______________________________________ ___________________________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімі)             (код ТН ВЭД ТС *)
Тауардың атауы Саны Өлшем бірлігі
Алушы/жөнелтуші______________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, елі)
Бару/жөнелту елі _____________________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты_________________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі_________________________________________
Негіз:________________________________________________________________
Қосымша ақпарат_______________________________________________________
Транзит елі___________________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
қолы ____________ күні __________________
Қорытынды мынадай аралықта жарамды:
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________
МО                         (лауазымы )
<*> - жолдар тауарлар санатына қойылатын талаптарды ескере отырып, толтырылады
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан (Тургумбаев Е.З.) и Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.).
7. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_________________ Д. Абаев
28 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Т. Сулейменов
"____" ____________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Заключение
на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории
Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан
гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
№ ____/_____201 /_________
______________________________________________________________________
(наименование органа государственной власти государства-члена Евразийского
экономического союза, выдавшего заключение)
Выдано _______________________________________________________________
(название организации, юридический адрес, страна, /для физических лиц Ф.И.О.)
Вид перемещения_______________________________________________________
(вид перемещения)
______________________________________ ________________________________
(раздел Единого перечня товаров)             (код ТН ВЭД ТС *)
Наименование товара             Количество             Единица измерения
Получатель/отправитель__________________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления___________________________________________
Цель ввоза (вывоза)______________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ___________________________________________
Основание:_____________________________________________________________
Дополнительная информация______________________________________________
Страна транзита_________________________________________________________
(транзит по территории)
Подпись ____________ Дата __________________
Заключение действительно по:
__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________
МП                                     (должность )
<*> -строки заполняются с учетом требований к категориям товаров
__________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Заключение
на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики
Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан единичных
экземпляров гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
№ ____/_____201 /_________
_________________________________________________________________________
(наименование органа государственной власти государства-члена Евразийского экономического союза, выдавшего заключение)
Выдано __________________________________________________________________
(название организации, юридический адрес, страна, /для физических лиц Ф.И.О.)
Вид перемещения__________________________________________________________
(вид перемещения)
______________________________________             _________________________
(раздел Единого перечня товаров)                         (код ТН ВЭД ТС *)
Наименование товара             Количество             Единица измерения
Получатель/отправитель____________________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления______________________________________________
Цель ввоза (вывоза)_________________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ______________________________________________
Основание:________________________________________________________________
Дополнительная информация_________________________________________________
Страна транзита____________________________________________________________
(транзит по территории)
Подпись ____________ Дата __________________
Заключение действительно по:
____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________
МП                                                 (должность )
<*> -строки заполняются с учетом требований к категориям товаров
_____________________________
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
Форма
Примечание ИЗПИ!

3-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 30.05.2025 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
____________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға № ___ рұқсат
Сатып алу мақсаты___________________________________________________
(аңшылық, өзін-өзі қорғау үшін, спорттық)
Берілді ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН,
____________________________________________________________________
Жеке тұлғаның нақты тұратын мекенжайы)
Қарудың типі _______________________________________________________
(ойық, тегіс ұңғылы, электр, пневматикалық, газды, лақтырғыш)
Қарудың түрі________________________________________________________
(тегіс ұңғылы, ұзын ұңғылы, ойық ұзын ұңғылы, садақ, арбалет)
Азаматтық қару түрі, типі және моделі осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген.
Рұқсаттың берілген күні 20___ жылғы " "
Рұқсаттың жарамдық мерзімі 3 ай
Рқсатты берген органның басшысы ____________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Ескертпе: Рұқсат қарудың кемінде бір бірлігін сатып алуға беріледі.
Сатушы ұйымда қалады
Жеке тұлғаларға азаматтық қару
мен оның патрондарын сатып алуға
№ __ рұқсатқа
қосымша
Сатып алынған азаматтық қару туралы мәліметтер
1) Қарудың типі: _________________________________________________________
(ойық, тегіс ұңғылы, электр, пневматикалық, газды, лақтырғыш)
2) қарудың түрі __________________________________________________________
(тегіс ұңғылы ұзын ұңғылы, ойық ұзын ұңғылы, садақ, арбалет)
3) Сатылған қаруға сәйкестік сертификатының нөмірі _______________________
4) Сатылған қаруға сәйкестік сертификатының берілген күні ________________
5) Қарудың калибрі _____________________________________________________
(сатылған қаруға сәйкестік сертификатына сәйкес)
6) Қарудың сериясы, нөмірі _____________________________________________
(сатылған қаруға сәйкестік сертификатына сәйкес)
7) Қаруды шығарушының атауы ____________________________________________
(сатылатын қаруға сәйкестік сертификатына сәйкес)

Приложение 3 предусматривается в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.05.2025 № 407 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
_______________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение № ___
на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
Цель приобретения________________________________________________________
(для охоты, самообороны, спортивное)
Выдано __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН,
_________________________________________________________________________
адрес фактического места проживания физического лица)
Тип оружия _______________________________________________________________
(нарезное, гладкоствольное, электрическое, пневматическое, газовое,
метательное)
Вид оружия________________________________________________________________
(гладкоствольное длинноствольное, нарезное длинноствольное, луки,
арбалет)
Вид, тип и модель гражданского оружия указаны в приложении к настоящему
разрешению.
Дата выдачи разрешения " " 20___ года
Срок действия разрешения 3 месяца
Руководитель органа, выдавшего разрешение ___________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Примечание: Разрешение выдается на приобретение не более одной единицы оружия.
Остается в торгующей организации
______________________________________
Приложение
к разрешению на приобретение
гражданского оружия и патронов
к нему физическим лицам
№ __
Сведения
о приобретенном гражданском оружии
1) Тип оружия: ________________________________________________________________
(нарезное, гладкоствольное, электрическое, пневматическое, газовое, метательное)
2) Вид оружия ________________________________________________________________
(гладкоствольное длинноствольное, нарезное длинноствольное, луки, арбалет)
3) Номер сертификата соответствия на проданное оружие __________________________
4) Дата выдачи сертификата соответствия на проданное оружие _____________________
5) Калибр оружия ____________________________________________________________
(в соответствии с сертификатом соответствия на проданное оружие)
6) Серия, номер оружия _______________________________________________________
(в соответствии с сертификатом соответствия на проданное оружие)
7) Наименование изготовителя оружия __________________________________________
(в соответствии с сертификатом соответствия на продаваемое оружие)

8) Ескертпе: _____________________________________________________________
Қару сататын мамандандырылған дүкеннің сатушысы:
__________________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Ескертпе: сатып алушының қолында қалады.
Қаруды сатып алу кезінде сатушы ұйым толтырады және ішкі істер органында тіркеу кезінде көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 30.05.2025 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
4-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
__________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға №______ рұқсат
Қызмет түрі ______________________________________________________
Сатып алу мақсаты ________________________________________________
Мына __________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН, мекендайы)
_________________________________________________________________
_____________________________________жеке жауапкершілігіне берілді
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қызметтік телефоны)
Азаматтық және қызметтік қару мен олардың патрондарының түрлері, типтері мен саны осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген.
Рұқсаттың берілген күні 20___ жылғы " "
Жарамдық мерзімі 12 ай
Рұқсатты берген органның басшысы _________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын сатып алуға
№ __ рұқсатқа
1-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен олардың патрондарының түрлері, типтері мен саны, калибрі:
р/с №
Қарудың типі (ойық, тегіс ұңғылы, электрлік, пневматикалық, газды, жарақат салатын әсері бар патрондармен ату мүмкіндігі бар газды, ұңғысыз жарақат салатын, лақтырғыш)
Қарудың түрі (ұзын ұңғылы, қысқа ұңғылы, садақтар, арбалеттер)
Калибрі
Саны
Қарудың патрондары
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның
патрондарын сатып алуға
№ __ рұқсатына
2-қосымша
Сатып алынған азаматтық және қызметтік қару туралы мәліметтер

8) Примечание: _______________________________________________________________
Продавец специализированного магазина по торговле оружием:
_____________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Примечание. Остается на руках покупателя.
При покупке оружия, заполняется торгующей организацией или органом
внутренних дел, является основанием при регистрации в органах внутренних дел.
___________________________
Приложение 4
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусматривается в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.05.2025 № 407 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение №______
на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему
юридическим лицам
Вид деятельности ___________________________________________________________
Цель приобретения__________________________________________________________
Выдано ____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН, адрес юридического лица)
___________________________________________________________________________
под персональную ответственность ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица, служебный
телефон)
Виды, типы и количество гражданского и служебного оружия и патронов к
нему указаны в приложении к настоящему разрешению.
Дата выдачи разрешения " " 20___ года
Срок действия 12 месяцев
Руководитель органа, выдавшего разрешение ____________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
____________________________________
Приложение 1
к разрешению на приобретение
гражданского и служебного оружия
и патронов к нему юридическим лицам
№__
Виды, типы и количество, калибр гражданского и служебного оружия
и патронов к нему:
№ п\п
Тип оружия (нарезное, гладкоствольное, электрическое, пневматическое, газовое, газовое с возможностью стрельбы патронами травматического действия, бесствольное травматическое, метательное)
Вид оружия (длинноствольное, короткоствольное, луки, арбалеты)
Калибр
Количество
Патронов к оружию
_______________________________
Приложение 2
к разрешению на приобретение
гражданского и служебного оружия
и патронов к нему юридическим лицам
№ __
Сведения
о приобретенном гражданском и служебном оружии

1) Қарудың типі: _____________________________________________________
(ойық, тегіс ұңғылы, электрлік, пневматикалық, газды, жарақат салатын әсері бар патрондармен ату мүмкіндігі бар газды, ұңғысыз жарақат салатын, лақтырғыш)
2) қарудың түрі_______________________________________________________
(ұзын ұңғылы, қысқа ұңғылы, садақтар, арбалет)
3) Сатылған қаруға сәйкестік сертификатының нөмірі ___________________
4) Сатылған қаруға сәйкестік сертификатының берілген күні ____________
5) Қарудың калибрі (сатылған қаруға сәйкестік сертификатына сәйкес)
____________________________________
6) Қарудың сериясы, нөмірі (сатылған қаруға сәйкестік сертификатына сәйкес)
____________________________________
7) қаруды шығарушының атауы (сатылатын қаруға сәйкестік сертификатына сәйкес)
____________________________________
8) Ескертпе:_________________________________________________________
Қару сататын мамандандырылған дүкеннің сатушысы:
____________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Ескертпе. Сатып алушының қолында қалады.
Қаруды сатып алу кезінде сатушы ұйым қарудың әрбір бірлігіне толтырады және ішкі істер органдарында тіркеу кезінде көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 30.05.2025 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
5-қосымша
нысан
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсат
1 парақ. Мұқабаның сол жақ ішкі бетіне жапсырылады
2-парақ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (МВД Республики Казахстан)
_____________________________________
(ішкі істер органының атауы/наименование органа внутренних дел)
№ ____ Рұқсат (Разрешение)
3х4 фотосурет орны (Место для фотокарточки 3х4)
М.О.(М.П.)
Выдано __________________________ берілді
(Т.А.Ә.) (Ф.И.О.)
Проживающему _____________________ тұратын
_________________________________
(үйінің мекенжайы/домашний адрес)
Сақтау, сақтау және алып жүру құқығына (на право хранения, хранения и ношения) (керексізі сызылып тасталсын/ненужное зачеркнуть)
___________________________________________
(қарудың әрбір бірлігінің маркасы, калибрі, нөмірі) (марка, калибр, номер каждой единицы оружия)
__________________________________________
Рұқсат 20___жылғы "____" _________дейін жарамды.
(разрешение действительно по)
Бастық (начальник) ___________________________
____________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні/подпись, фамилия, инициалы)
М.О.(М.П.)
Берілген күні 20___жылғы "___" ____________
(дата выдачи)
2-парақтың қайырма беті
3-парақ мұқабаның оң жақ ішкі бетіне жапсырылады
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до).
20_жылғы "___" _____ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до)
. 20_жылғы "___" ___________ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до).
20_жылғы "___" _____ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до)
. 20_жылғы "___" _____________ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

1) Тип оружия: _____________________________________________________________
(нарезное, гладкоствольное, электрическое, пневматическое, газовое, газовое с
возможностью стрельбы патронами травматического действия, бесствольное
травматическое, метательное)
2) Вид оружия______________________________________________________________
(длинноствольное, короткоствольное, луки, арбалет)
3) Номер сертификата соответствия на проданное оружие _________________________
4) Дата выдачи сертификата соответствия на проданное оружие ____________________
5) Калибр оружия (в соответствии с сертификатом соответствия на проданное оружие)
___________________________________________________________________________
6) Серия, номер оружия (в соответствии с сертификатом соответствия на проданное
оружие)_________________________________________________________________
7) Наименование изготовителя оружия (в соответствии с сертификатом соответствия
на продаваемое оружие)____________________________________________________
8) Примечание:____________________________________________________________
Продавец специализированного магазина по торговле оружием:
__________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Примечание. Остается на руках покупателя.
При покупке оружия, заполняется торгующей организацией или
органом внутренних дел, является основанием при регистрации в органах внутренних дел
____________________________________
Приложение 5
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 5 предусматривается в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.05.2025 № 407 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Разрешение
на хранение, хранение и ношение
гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
Лист 1. Наклеивается на левую внутреннюю сторону обложки
Лист 2
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (МВД Республики Казахстан)
_____________________________________
(ішкі істер органының атауы/наименование органа внутренних дел)
№ ____ Рұқсат (Разрешение)
3х4
фотосурет орны (Место для фотокарточки
3х4)
М.О.(М.П.)
Выдано __________________________ берілді
(Т.А.Ә.) (Ф.И.О.)
Проживающему _____________________ тұрады
_________________________________________
(үйінің мекенжайы/домашний адрес)
Сақтау, сақтау және алып жүру құқығына (на право хранения, хранения и ношения) (керексізі сызылып тасталсын/ненужное зачеркнуть)
(оружия самообороны, спортивное, охотничье) (керексізі сызылып тасталсын/ненужное зачеркнуть)
_______________________________________________
(қарудың әрбір бірлігінің маркасы, калибрі, нөмірі) (марка, калибр, номер каждой единицы оружия)
______________________________________________
Рұқсат 20___жылғы "____" _________дейін жарамды.
(разрешение действительно по)
Бастық (начальник) ___________________________
_____________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні/подпись, фамилия, инициалы)
М.О.(М.П.)
Берілген күні 20___жылғы "___" ________________
(дата выдачи)
Оборотная сторона Листа 2
Лист 3 наклеивается на правую внутреннюю сторону обложки
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до).
20_жылғы "___" _____ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до)
. 20_жылғы "___" ___________ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до).
20_жылғы "___" _____ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до)
. 20_жылғы "___" _____________ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
_________________________
Приложение 6
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
Форма
Примечание ИЗПИ!

6-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 30.05.2025 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
6-қосымша
нысан
Заңды тұлғалардың қызметкерлеріне қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға және алып жүруге рұқсат
1 парақ. Мұқабаның сол жақ ішкі бетіне жапсырылады
2-парақ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (МВД Республики Казахстан)
_____________________________________
(ішкі істер органының атауы/наименование органа внутренних дел)
№ ____ Рұқсат (Разрешение)
3х4 фотосурет орны (Место для фотокарточки
3х4)
М.О.(М.П.)
Выдано ________________________берілді
(Т.А.Ә.) (Ф.И.О.)
Проживающему ________________тұратын
_________________________________
(үйінің мекенжайы/домашний адрес)
Работающему __________________ жұмыс істейді
_________________________________
(кәсіпорын атауы/наименование организации)
В должности _____________________ лауазымында ()
Сақтау, сақтау және алып жүру құқығына (на право хранения, хранения и ношения) (керексізі сызылып тасталсын/ненужное зачеркнуть)
__________________________________________
(қарудың әрбір бірлігінің маркасы, калибрі, нөмірі) (марка, калибр, номер каждой единицы оружия)
__________________________________________
Рұқсат 20___жылғы "____" _________дейін жарамды.
(разрешение действительно по)
Бастық (начальник) ___________________________
________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні/подпись, фамилия, инициалы)
М.О.(М.П.)
Берілген күні 20___жылғы "___" ________________
(дата выдачи)
2-парақтың қайырма беті
3-парақ мұқабаның оң жақ ішкі бетіне жапсырылады
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до).
20_жылғы "___" _____ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до)
. 20_жылғы "___" ___________ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до).
20_жылғы "___" _____ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до)
. 20_жылғы "___" _____________ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
___________________________
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 30.05.2025 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
7-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
___________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға
№ ____ рұқсат
__________________________________________________________________
(кәсіпорын бастығының немесе жеке тұлғаның тегі, аты-жөні мекенжайы, қызметтік
___________________________________________________________________
немесе үйінің телефоны)
___________________________________________________________ берілді
жеке жауапкершілігіне _____________________________________________
_________________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты-жөні. қызметтік телефоны, жауапты адамды тағайындау
__________________________________________________________________
туралы бұйрықтың № және күні)
сақтау құқығына – азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген.
20__жылғы "___"_________ дейін жарамды.
Бастық _____________________
(қолы)
М.О.
20__ жылғы "___" __________________
Рұқсаттың жарамдық мерзімі 5 жыл
Қызметтік қару мен оның
патрондарын сақтауға
№ __ рұқсатқа қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны:
р/с №
Қарудың типі (ойық, тегіс ұңғылы, электрлік, пневматикалық, газды, жарақат салатын әсері бар патрондармен ату мүмкіндігі бар газды, ұңғысыз жарақат салатын, лақтырғыш)
Қарудың түрі (ұзын ұңғылы, қысқа ұңғылы, садақтар, арбалеттер)
Калибрі
саны
Қарудың патрондары
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
8-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі

Приложение 6 предусматривается в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.05.2025 № 407 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Разрешение
на хранение и ношение
служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц
Лист 1. Наклеивается на левую внутреннюю сторону обложки
Лист 2
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (МВД Республики Казахстан)
_____________________________________
(ішкі істер органының атауы/наименование органа внутренних дел)
№ ____ Рұқсат (Разрешение)
3х4
фотосурет орны (Место для фотокарточки
3х4)
М.О.(М.П.)
Выдано __________________________ берілді
(Т.А.Ә.) (Ф.И.О.)
Проживающему _____________________ тұрады
_________________________________________
(үйінің мекенжайы/домашний адрес)
Работающему __________________ жұмыс істейді
_____________________________________________
(кәсіпорын атауы/наименование организации)
В должности _____________________ лауазымында ()
Сақтау, сақтау және алып жүру құқығына (на право хранения, хранения и ношения) (керексізі сызылып тасталсын/ненужное зачеркнуть)
_______________________________________________
(қарудың әрбір бірлігінің маркасы, калибрі, нөмірі) (марка, калибр, номер каждой единицы оружия)
______________________________________________
Рұқсат 20___жылғы "____" _________дейін жарамды.
(разрешение действительно по)
Бастық (начальник) ___________________________
_____________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні/подпись, фамилия, инициалы)
М.О.(М.П.)
Берілген күні 20___жылғы "___" ________________
(дата выдачи)
Оборотная сторона Листа 2
Лист 3 наклеивается на правую внутреннюю сторону обложки
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до).
20_жылғы "___" _____ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до)
. 20_жылғы "___" ___________ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до).
20_жылғы "___" _____ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
Рұқсат мерзімі (срок разрешения продлен до)
. 20_жылғы "___" _____________ дейін ұзартылды
Бастық (начальник)_____________________
(қолы/подпись)
М.О.(М.П.)
___________________________
Приложение 7
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 7 предусматривается в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.05.2025 № 407 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение на хранение служебного оружия и патронов к нем юридическим
лицам № ____
Выдано _________________________________________________________________
(фамилия, инициалы руководителя предприятия или физического
лица, адрес и служебный или домашний телефон)
________________________________________________________________________
(под персональную ответственность)________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы ответственного лица, служебный телефон, № приказа и дата о
назначении ответственного лица)
(на право хранения) – виды, типы и количество гражданского и служебного
оружия и патронов к нему указаны в приложении к настоящему разрешению
действительно до "___"_________ 20__года
Начальник________________________
(подпись)
М.П.
"___" __________________ 20__ г.
Срок действия разрешения 5 лет
_________________________
Приложение
к разрешению на хранение
служебного оружия и патронов к нему
№ __
Виды, типы и количество служебного оружия и патронов к нему:
№ п\п
Тип оружия (нарезное, гладкоствольное, электрическое, пневматическое, газовое, газовое с возможностью стрельбы патронами травматического действия, бесствольное травматическое, метательное)
Вид оружия (длинноствольное, короткоствольное, луки, арбалеты)
Калибр
Количество
Патронов к оружию
__________________________
Приложение 8 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
_____________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение №_____
на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 06.02.2020 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________________ (ішкі істер органының атауы) Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға №___ рұқсат
________________________________________________________________ берілді
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке куәлігінің немесе паспортының сериясы, нөмірі)
________________________________________________________________ тұрады
(мекенжайы)
тасымалдауға ___________________________________________________________
(көліктің түрі)
_______________________________________________________________________
(жөнелту пункті)
_______________________________________________________________________
(келу пункті)
мынадай жүк ___________________________________________________________
(жүктің атауы мен заттың саны санмен және жазумен көрсетіледі)
Қаруды тасымалдауға сенімхаттың нөмірі___________________________________
Қару иесінің сақтауға рұқсаты _____________________________________________
(нөмірі, берілген күні, қару иесінің тегі, аты,
_______________________________________________________________________
әкесінің аты (бар болса)
Азаматтық қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген.
20 ___ жылғы " ___ " _________________________ дейін жарамды
Бастық _________________________ (қолы)
М.О. 20 ___ жылғы " ___ " __________________
Ескертпе: Тасымалдауға рұқсаттың жарамдық мерзімі қару мен оның патрондарын межелі орынға жеткізу үшін қажетті нақты уақыт есебімен, бірге тасымалдау, бірақ бір орыннан артық емес есебімен белгіленеді.
Жеке тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын тасымалдауға
№ __ рұқсатына
қосымша
Қызметтік қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны:
р/с №
Қарудың типі (ойық, тегіс ұңғылы, электрлік, пневматикалық, газды, жарақат салатын әсері бар патрондармен ату мүмкіндігі бар газды, ұңғысыз жарақат салатын, лақтырғыш)
Қарудың түрі (ұзын ұңғылы, қысқа ұңғылы, садақтар, арбалеттер)
Қарудың нөмірі
Калибрі
Саны
Қарудың патрондары
1
2
(жүктің атауы мен заттардың саны санмен және жазумен көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
9-қосымша
нысан

Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 06.02.2020 № 91 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования).
Выдано ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), серия, номер уд. личности или паспорта)
проживающему __________________________________________________________________
(адрес)
на перевозку ______________________________________________________________
(вид транспорта)
от _____________________________________________________________________________
(пункт отправления)
до _____________________________________________________________________________
(пункт прибытия)
следующего груза ________________________________________________________________
(наименование груза и количество предметов указывается цифрами и прописью)
Номер доверенности на перевозку оружия ___________________________________________
Разрешение на хранение владельца оружия __________________________________________
(номер, дата выдачи, фамилия, имя,
________________________________________________________________________________
отчество (при его наличии) владельца оружия)
Виды, типы и количество гражданского оружия и патронов к нему указаны в приложении к настоящему разрешению.
Действительно по " ___" __________________ 20___ г.
Начальник ____________________________________
(подпись)
М.П.
" ___ " __________________ 20__ г.
Примечание: Срок действия разрешения на перевозку устанавливается из расчета реального времени, необходимого для доставки оружия и патронов к месту назначения, с учетом совмещаемых перевозок, но не более одного месяца
Приложение к разрешению № __
на перевозку гражданского и
служебного оружия и патронов
к нему юридическим лицам
Виды, типы и количество служебного оружия и патронов к нему:
№ п\п
Тип оружия (нарезное, гладкоствольное, электрическое, пневматическое, газовое, газовое с возможностью стрельбы патронами травматического действия, бесствольное травматическое, метательное)
Вид оружия (длинноствольное, короткоствольное, луки, арбалеты)
Номер оружия
Калибр
Количество
Патронов к оружию
1
2
(наименование груза и количество предметов указывается цифрами и прописью)
________________________________
Приложение 9 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан ___________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение № _____ на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 06.02.2020 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ______________________________
_______________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын
тасымалдауға №___ рұқсат _____________________________________ берілді
(ұйымның, мекеменің атауы)
_____________________________________________________________ орналасқан
(мекенжайы)
_______________________________________________________________________
(көлік түрі)
_______________________________________________________________________
(жөнелту пункті)
_______________________________________________________________________
(келу пункті)
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген.
Тасымалдауға жауапты ____________________________ болып табылады
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), жеке куәлігінің немесе
паспортының сериясы, нөмірі)
Жол бойынша жүкті күзететін адамдар (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
лауазымы мен күзет ұйымының атауы көрсетіледі):
1. _____________________________________________________________________
2. _____________________________________________________________________
3. _____________________________________________________________________
20___ жылғы "___" __________________ дейін жарамды
Бастық _________________________
(қолы)
М.О.
2019 жылғы " ___ " __________________
Ескертпе: Тасымалдауға рұқсаттың жарамдық мерзімі қару мен оның патрондарын межелі орынға жеткізу үшін қажетті нақты уақыт есебімен, бірге тасымалдау, бірақ бір орыннан артық емес есебімен белгіленеді.
Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын тасымалдауға
№ __ рұқсатқа
қосымша
Қызметтік қару мен оның патрондарының түрі, типі және саны:
р/с №
Қарудың типі (ойық, тегіс ұңғылы, электрлік, пневматикалық, газды, жарақат салатын әсері бар патрондармен ату мүмкіндігі бар газды, ұңғысыз жарақат салатын, лақтырғыш)
Қарудың түрі (ұзын ұңғылы, қысқа ұңғылы, садақтар, арбалеттер)
Қарудың нөмірі
Калибрі
Саны
Қарудың патрондары
1
2
(жүктің атауы мен заттардың саны санмен және жазумен көрсетіледі)
_______________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
10-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
_______________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға №______ рұқсат
Қызмет түрі ___________________________________________________
Сатып алу мақсаты _____________________________________________
______________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН, мекенжайы)
_______________________________________________________________
_________________________________________ жеке жауапкершілігіне
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қызметтік телефоны)
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың атауы мен саны осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген
Рұқсаттың берілген күні 20___ жылғы " "
Жарамдық мерзімі 12 ай
Рұқсатты берген органның басшысы ____________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Заңды тұлғаларға азаматтық
пиротехникалық заттар мен олар
қолданылып жасалған бұйымдарды
сатып алуға
№ __ рұқсатқа қосымша
Азаматтық пиротехникалық заттар мен бұйымдардың атауы және саны
р/с
Атауы
Саны
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
11-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
_________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға № ___ рұқсат
Қызмет түрі _____________________________________________________
_________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН, мекенжайы)
_________________________________________________________________
____________________________________________ жеке жауапкершілігне
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қызметтік телефоны)
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың атауы мен саны осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген
Рұқсаттың берілген күні 20___ жылғы " "
Рұқсаттың жарамдық мерзімі 3 жыл
Рұқсатты берген органның басшысы ________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға
№ __ рұқсатқа қосымша
Азаматтық пиротехникалық заттар мен бұйымдардың атауы және саны
р/с №
Атауы
Саны
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 133 бұйрығына
12-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
_______________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
Атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне № ___ рұқсат
Қызмет түрі ___________________________________________________
______________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН, мекенжайы)
_______________________________________________________________
__________________________________________ жеке жауапкершілігне
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қызметтік телефоны)
Құру мақсаты __________________________________________________
(аңшылық-әуесқойлық немесе оқу-жаттығу атыстары үшін)
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын
сақтауға рұқсат (бар болса) ___________________________________
(рұқсаттың нөмірі, берілген күні)
Рұқсаттың берілген күні 20___ жылғы " "
Рұқсаттың жарамдық мерзімі 5 жыл
Рұқсатты берген органның басшысы ______________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны

Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 06.02.2020 № 91 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования).
Выдано ________________________________________________________________________
(наименование организации, учреждения)
находящемуся __________________________________________________________________
(адрес)
на перевозку ____________________________________________________________________
(вид транспорта)
от _____________________________________________________________________________
(пункт отправления)
до _____________________________________________________________________________
(пункт прибытия)
Виды, типы и количество гражданского и служебного оружия и патронов к нему указаны в приложении к настоящему разрешению
Ответственным за перевозку является _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), серия, номер уд. личности или паспорта)
Лица, охраняющие груз в пути следования (указываются фамилия, имя, отчество
(при его наличии), должность и наименование охранной организации):
1. ___________________________________________________________________
2. ___________________________________________________________________
3. ___________________________________________________________________
Действительно по " ___ " __________________ 20__ г.
Начальник _________________________
(подпись)
М.П.
" ___ " __________________ 20__ г.
Примечание: Срок действия разрешения на перевозку устанавливается из расчета реального времени, необходимого для доставки оружия и патронов к месту назначения, с учетом совмещаемых перевозок, но не более одного месяца
Приложение к разрешению № __
на перевозку гражданского и
служебного оружия и патронов
к нему юридическим лицам
Виды, типы и количество служебного оружия и патронов к нему:
№ п\п
Тип оружия (нарезное, гладкоствольное, электрическое, пневматическое, газовое, газовое с возможностью стрельбы патронами травматического действия, бесствольное травматическое, метательное)
Вид оружия (длинноствольное, короткоствольное, луки, арбалеты)
Номер оружия
Калибр
Количество
Патронов к оружию
(наименование груза и количество предметов указывается цифрами и прописью)
_____________________________________
Приложение 10
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
_____________________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение №______
на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их
применением юридическим лицам
Вид деятельности _____________________________________________________________
Цель приобретения____________________________________________________________
Выдано ______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН, адрес юридического лица)
_____________________________________________________________________________
под персональную ответственность ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица, служебный телефон)
Наименования и количество гражданских пиротехнических веществ и изделий указаны
в приложении к настоящему разрешению
Дата выдачи разрешения " " 20___ года
Срок действия 12 месяцев
Руководитель органа, выдавшего разрешение ____________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
______________________________
Приложение
к разрешению № __
на приобретение гражданских
пиротехнических веществ и изделий
с их применением юридическим лицам
Наименование и количество гражданских пиротехнических веществ и изделий
№п\п
Наименование
Количество
Примечание
__________________________
Приложение 11
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение № ___
на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий
с их применением
Вид деятельности ____________________________________________________________
Выдано _____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН, адрес юридического лица)
____________________________________________________________________________
под персональную ответственность _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица, служебный телефон)
Наименования и количество гражданских пиротехнических веществ и изделий
указаны в приложении к настоящему разрешению
Дата выдачи разрешения " " 20___ года
Срок действия разрешения 3 года
Руководитель органа, выдавшего разрешение _____________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
__________________________
Приложение
к разрешению на хранение
гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их применением
№ __
Наименование и количество гражданских пиротехнических веществ и изделий
№ п\п
Наименование
Количество
Примечание
___________________________________
Приложение 12
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 133
форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
_____________________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение № ___
на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов
Вид деятельности _____________________________________________________________
Выдано ______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН, адрес юридического лица)
_____________________________________________________________________________
под персональную ответственность ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица, служебный телефон)
цель создания ________________________________________________________________
(для охотничье-любительских или учебно-тренировочных стрельб)
Разрешение на хранение гражданского и служебного оружия и патронов к нему
(при его наличии) ____________________________________________________________
(номер, дата выдачи разрешения)
Дата выдачи разрешения " " 20___ года
Срок действия разрешения 5 лет
Руководитель органа, выдавшего разрешение _____________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
_________________________________