Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері және жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға) берілген кезеңдер туралы және төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензияның қолданылу кезеңі, блоктардың сәйкестендіруші координаталары және олардың дара кодтары туралы мәлiметтер нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 377 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16706 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 559-бабы 3 және 4-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері және жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға) берілген кезеңдер туралы мәліметтер нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензияның қолданылу кезеңі, блоктардың сәйкестендіруші координаталары және олардың дара кодтары туралы мәлiметтер нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М.Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө.Е. Шөкеев _____________
20__ жылғы "___" __________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж.М.Қасымбек______________
20__ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 наурыздағы
№ 377 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері және жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға) берілген кезеңдер туралы мәліметтер Есепті кезең 20___ жыл___тоқсан
Индексі:
Кезеңділігі: тоқсандық
Ұсынатын тұлғалар тобы: жер қатынастары жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттік органдар, ал арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында – жергілікті атқарушы органдар немесе арнайы экономикалық аймақтардың әкімшіліктері, жергілікті атқарушы органдар
Қайда ұсынылады: : аумақтық мемлекеттік кipicтep органдарына
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей
Жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға) алу құқығына акт жасалған заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), заңды мекенжайы
Б С Н / Ж С Н
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды
Жер учаскісінің орналасқан жері
Жер учаскісіне құқық белгілейтін құжаттың атуы, номері, күні
Жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға) алу құқығына жасалған актінің номері,күні
Жалға алу мерзімі (күнмен)
Аяқталу күні
Жер учаскісінің нысаналымақсаты
Жер учаскісінің кадастрлық номері
Жер учаскісініңбағалау құны (болған кезде)
Жер учаскісінің ауданы, шаршы м.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ЖИЫНЫ:
_______________________________________________________ ___________
Басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)       (қолы, МО)
_______________________________________________________ ___________
Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды тұлғаның тегі,       (қолы)
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жасалған күні "___" ____________________ 20___ ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 наурыздағы
№ 377 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензияның қолданылу кезеңі, блоктардың сәйкестендіруші координаталары және олардың дара кодтары туралы мәлiметтер Есепті кезең 20___ жылғы___тоқсан
Индексі:
Кезеңділігі: тоқсандық
Ұсынатын тұлғалар тобы: жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органдар
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кipicтep органдарына
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей
Уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығына акті дайындалған салық төлеушінің атауы, тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), заңды мекенжайы
БСН/ЖСН
Объектінің атауы
Объектінің орналасқан мекен жайы (облас)
Лицензия түрі
Лицензия №
Лицензия берілген күн
Лицензияның қолданыс кезеңі
Өндіруге
Барлауға
Блоктар саны
Блоктардың сәйкестендіруші координаттары
Жекеленген кодтар
Ауданы, ш.км
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Жиыны:
_______________________________________________________ ___________
Басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)      (қолы, МО)
_______________________________________________________ ___________
Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды тұлғаның тегі,            (қолы)
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жасалған күні "___" ____________________ 20___ ж.

Об утверждении форм сведений о плательщиках платы, объектах обложения и периодах, на которые предоставлены земельные участки во временное возмездное землепользование (аренду) и о плательщиках платы, объектах обложения, периоде действия лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих координатах блоков и их индивидуальных кодах
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 377. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16706.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктами 3 и 4 статьи 559 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму сведений о плательщиках платы, объектах обложения и периодах, на которые предоставлены земельные участки во временное возмездное землепользование (аренду) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о плательщиках платы, объектах обложения, периоде действия лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих координатах блоков и их индивидуальных кодах согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министра финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________ Шукеев У.Е.
"__" __________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________ Қасымбек Ж.М.
"__" __________2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 марта 2018 года № 377
форма
Сведения о плательщиках платы, объектах обложения и периодах, на которые
предоставлены земельные участки во временное возмездное землепользование
(аренду).
Отчетный период 20___ год __ квартал
Индекс: ________
Периодичность: квартальная
Круг лиц представляющих: уполномоченные государственные органы по земельным
отношениям, а на территориях специальных экономических зон – местные
исполнительные органы или администрации специальных экономических зон,
местные исполнительные органы.
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за
отчетным кварталом
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) лиц, которым изготовлены акты на право временного возмездного землепользования (аренды), юридический адрес
ИИН/БИН
Код по классификатору административно–территориальных объектов
Место нахождения земельного участка
Наименование, номер, дата правоустанавливающего документа на земельный участок
Номер, дата изготовления акта на право временного возмездного землепользования
Срок аренды (в днях)
Дата окончания
Целевое назначение земельного участка
Кадастровый номер земельного участка
Оценочная стоимость земельного участка (при наличии)
Площадь земельного участка, кв. м
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
________________________________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         (подпись, МП)
________________________________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного             (подпись)
лица, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ г.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 марта 2018 года № 377
форма
Сведения о плательщиках платы, объектах обложения, периоде действия лицензии
на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих
координатах блоков и их индивидуальных кодах
Отчетный период 20___ год __ квартал
Индекс: ________
Периодичность: квартальная
Круг лиц представляющих: уполномоченные государственные органы по
предоставлению права недропользования.
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за
отчетным кварталом
Наименование налогоплательщика (фамилия, имя, отчество (при его наличии) лиц, которым выдана лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих координатах блоков и их индивидуальных кодах
БИН/ИИН
Наименование объекта
Место нахождения земельного участка(область)
Вид лицензии
№ лицензии
Дата выдачи лицензии
Период действия лицензии
Для добычи
Для разведки
Количество блоков
Идентифицирующие координаты блоков
Индивидуальные кода
Площадь, кв.км
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
______________________________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя             (подпись, МП)
уполномоченного государственного органа по предоставлению
права недропользования )
______________________________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного             (подпись)
лица, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ г.