Ішкі істер органдарының еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәлiметтерді ұсынудың қағидаларын, мерзімін және нысандарын, сондай-ақ уәкiлеттi мемлекеттік органның келушi шетелдiктер туралы мәлiметтердi ұсынудың қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 158 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 наурызда № 16505 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 26-бабының 2 және 5-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Ішкі істер органдарының еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәлiметтерді ұсынудың қағидалары, мерзімі және нысандары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Уәкiлеттi мемлекеттік органның келушi шетелдiктер туралы мәлiметтердi ұсынудың қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
______________ К. Қасымов
201_ жылғы "__" ________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
______________К. Мәсімов
201__ жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 12 ақпандағы
№ 158 бұйрығына
1-қосымша
Ішкі істер органдарының еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәлiметтерді ұсынудың қағидалары, мерзімі және нысандары

Об утверждении Правил, срока и формы представления органами внутренних дел сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту, а также Правил представления уполномоченным государственным органом сведений о прибывших иностранцах
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2018 года № 16505.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктами 2 и 5 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила, срок и форму представления органами внутренних дел сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила представления уполномоченным государственным органом сведений о прибывших иностранцах согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_______________К. Касымов
"___"__________ 201__ года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
_______________ К. Масимов
"___"__________ 201__ года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 февраля 2018 года № 158
Правила, срок и форма представления органами внутренних дел сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту

1. Осы Ішкі істер органдарының еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәлiметтерді ұсынудың қағидалары, мерзімі және нысандары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 26-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген және ішкі істер органдарының еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәлiметтерді ұсынудың тәртібін, мерзімін және нысандарын (бұдан әрі – мәлімет) айқындайды.
2. Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беруді жүзеге асыратын ішкі істер органдары мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан (бұдан әрі – Нысан) бойынша "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесіне беру арқылы ұсынуды қамтамасыз етеді.

1. Настоящие Правила, срок и форма представления органами внутренних дел сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок, срок и форму представления органами внутренних дел сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту (далее – сведения).
2. Органы внутренних дел, осуществляющие выдачу разрешений трудовому иммигранту, обеспечивают представление в органы государственных доходов посредством передачи в Единую информационную систему "Беркут" сведений по форме, согласно приложению к настоящим Правилам (далее – Форма).

3. Мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді беру еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар бергеннен кейін он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
Ішкі істер органдарының
еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар берілген салық
төлеушілер туралы мәлiметтерді
ұсынудың қағидаларына және
мерзіміне қосымша
нысан
Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәлiметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Туған күні
Жеке басын куәландыратын құжат
Еңбек қызметін жүзеге асыруға берілген рұқсат туралы мәліметтер
Жұмыс беруші төлейтін табыстың сомасы
Құжаттың түрі
Берілген күні
Рұқсаттың №
Рұқсаттың берілген күні
Рұқсатты қолдану кезеңі
Басталған күні
Аяқталған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 12 ақпандағы
№ 158 бұйрығына
2-қосымша
Уәкiлеттi мемлекеттік органның келушi шетелдiктер туралы мәлiметтердi ұсынудың қағидалары

3. Передача сведений в органы государственных доходов осуществляется не позднее десяти рабочих дней после выдачи разрешения трудовому иммигранту.
Приложение
к Правилам и сроку
представления
органами внутренних дел
сведений о налогоплательщиках,
которым выданы разрешения
трудовому иммигранту
форма
Сведения о налогоплательщиках, которым выданы разрешения
трудовому иммигранту
Фамилия, имя отчество (при его наличии)
Дата рождения
Документ, удостоверяющий личность
Сведения о разрешении на трудовую деятельность
Сумма дохода выплачиваемая работодателем
Вид документа
Дата выдачи
№ разрешения
Дата выдачи разрешения
Период действия разрешения
Дата начала
Дата окончания
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 февраля 2018 года № 158
Правила
представления уполномоченным государственным органом сведений о прибывших иностранцах

1. Осы Уәкiлеттi мемлекеттік органның келушi шетелдiктер туралы мәлiметтердi ұсынудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 26-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленген және уәкiлеттi мемлекеттік органның келушi шетелдiктер туралы мәлiметтердi олардың келу мақсатын, орнын және мерзімін көрсете отырып ұсыну тәртібін айқындайды.

1. Настоящие Правила представления уполномоченным государственным органом сведений о прибывших иностранцах (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления уполномоченным государственным органом сведений о прибывших иностранцах (далее – сведения).