Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 211 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 8 қыркүйекте № 4893 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2026 жылғы 5 маусымдағы № 134 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 05.06.2026 № 134 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2014 жылғы 3 шілдедегі "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңдарына сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін Батыс Қазақстан облысының спортшыларына, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларына, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері бекітілсін.

Об утверждении размера выплаты ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 7 августа 2017 года № 211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 8 сентября 2017 года № 4893. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 5 июня 2026 года № 134
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 05.06.2026 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый размер выплаты ежемесячного денежного содержания спортсменам Западно-Казахстанской области, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд.

2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдері белгіленетін адамдардың тізбесін анықтайтын жұмыс тобы (бұдан әрі – Жұмыс тобы) құрылсын.
3. Республикалық және халықаралық жарыстарда тұрақты жоғары спорттық нәтижелері болмаған жағдайда, спорт федерациясының ұсынысы бойынша Жұмыс тобының шешімімен спортшыларға ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемі мерзімінен бұрын тоқтатылуы мүмкін.
4. "Батыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі және "Батыс Қазақстан облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды алсын.
4. "Батыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" (Ә. Аманбаева) мемлекеттік мекемесі осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

2. Создать рабочую группу, определяющую перечень лиц, которым будет установлено ежемесячное денежное содержание (далее – Рабочая группа) в составе, согласно приложению к настоящему постановлению.
3. По представлению спортивной федерации решением Рабочей группы выплата ежемесячного денежного содержания спортсменам может быть досрочно прекращена, в случае отсутствия стабильных высоких спортивных результатов на республиканских и международных соревнованиях.
4. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Западно-Казахстанской области" и государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Западно-Казахстанской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 29.01.2018 № 13 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Дене шынықтыру және спорт саласына жетекшілік ететін Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары, жұмыс тобының жетекшісі;
2. "Батыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы, жұмыс тобы жетекшісінің орынбасары (жұмыс тобының жетекшісі болмаған жағдайда оның орнын алмастырады);
3. "Батыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының орынбасары, жұмыс тобының мүшесі;
4. Облыстық мәслихат депутаты Сүлеймен Серік Кенжебекұлы, жұмыс тобының мүшесі (келісім бойынша);
5. Облыстық мәслихат депутаты Рубцов Аркадий Анатольевич, жұмыс тобының мүшесі (келісім бойынша);
6. "Әділет" - құқық қорғау орталығы" қоғамдық бірлестігінің басқару төрағасы Бисенғалиев Мұхит Мұханұлы, жұмыс тобының мүшесі (келісім бойынша);
7. "Мәңгі қазақ елі" қоғамдық бірлестігінің төрайымы Танабаева Жаннат Ізімбергенқызы, жұмыс тобының мүшесі (келісім бойынша);
8. Облыстық қоғамдық кеңесінің төралқа мүшесі Есекенова Айгүл Оразқызы, жұмыс тобының мүшесі (келісім бойынша);
9. "Батыс Қазақстан облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Облыстық жоғары спорттық шеберлігі мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының директоры, жұмыс тобының мүшесі;
10. "Батыс Қазақстан облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Олимпиада резервтерін даярлау орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының директоры, жұмыс тобының мүшесі;
11. "Батыс Қазақстан облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Жекпе-жек спорты түрлерінен олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының директоры, жұмыс тобының мүшесі.
12. "Батыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жоғары жетістіктер спорты бөлімінің басшысы, жұмыс тобының хатшысы.

Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 29.01.2018 № 13 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Заместитель акима Западно-Казахстанской области курирующий сферу физической культуры и спорта, руководитель рабочей группы;
2. Руководитель государственного учреждения "Управления физической культуры и спорта Западно-Казахстанской области", заместитель руководителя рабочей группы (замещает руководителя рабочей группы в случае его отсутствия);
3. Заместитель руководителя государственного учреждения "Управления физической культуры и спорта Западно-Казахстанской области", член рабочей группы;
4. Депутат областного маслихата Сулеймен Серик Кенжебекович, член рабочей группы (по согласованию);
5. Депутат областного маслихата Рубцов Аркадий Анатольевич, член рабочей группы (по согласованию);
6. Председатель правления общественного объединения "Центр правовой защиты – Әділет" Бисенгалиев Мухит Муханович, член рабочей группы (по согласованию);
7. Председатель общественного объединения "Мәңгі қазақ елі" Танабаева Жаннат Изимбергеновна, член рабочей группы (по согласованию);
8. Член президиума общественного совета области Есекенова Айгуль Оразовна, член рабочей группы (по согласованию);
9. Директор государственного коммунального казенного предприятия "Областная школа высшего спортивного мастерства" Управления физической культуры и спорта акимата Западно-Казахстанской области", член рабочей группы;
10. Директор государственного коммунального казенного предприятия "Центр подготовки Олимпийского резерва" Управления физической культуры и спорта акимата Западно-Казахстанской области", член рабочей группы;
11. Директор государственного коммунального казенного предприятия "Специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по единоборствам" Управления физической культуры и спорта акимата Западно-Казахстанской области", член рабочей группы.
12. Руководитель отдела спорта высших достижений государственного учреждения "Управления физической культуры и спорта Западно-Казахстанской области", секретарь рабочей группы.