Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 9 тамыздағы № 199 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 21 тамызда № 5174 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 28 шілдедегі № 184 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 28.07.2025 № 184 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі Заңының 8-бабы 1-тармағының 20-4) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.М. Омаровқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының
әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2017 жылғы "9" тамыздағы
№ 199 қаулысына қосымша
Шығыс Қазақстан облысының Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Р/с
Халықаралық спорттық жарыстардың атауы
Иеленген орын
Ай сайынғы ақшалай жабдықталым мөлшері
1
2
3
4
1.
Жазғы, қысқы Олимпиада ойындары
1 орын
500 АЕК дейін
2 орын
400 АЕК дейін
3 орын
300 АЕК дейін
4 орын
200 АЕК дейін
5 орын
100 АЕК дейін
6 орын
50 АЕК дейін
2.
Жасөспірімдердің жазғы, қысқы Олимпиада ойындары
1 орын
50 АЕК дейін
2 орын
40 АЕК дейін
3 орын
30 АЕК дейін
3.
Жазғы, қысқы Азия ойындары
1 орын
150 АЕК дейін
2 орын
125 АЕК дейін
3 орын
100 АЕК дейін
4.
Әлем чемпионаты
1 орын
85 АЕК дейін
2 орын
70 АЕК дейін
3 орын
60 АЕК дейін
5.
Жастар арасындағы Әлем чемпионаты
1 орын
70 АЕК дейін
2 орын
60 АЕК дейін
3 орын
50 АЕК дейін
6.
Жасөспірімдер арасындағы Әлем Чемпионаты
1 орын
70 АЕК дейін
2 орын
60 АЕК дейін
3 орын
50 АЕК дейін
7.
Әлем Кубогы (Әлем Кубогы кезеңдерінен басқа)
1 орын
85 АЕК дейін
2 орын
70 АЕК дейін
3 орын
60 АЕК дейін
8.
Бүкіләлемдік жазғы, қысқы Универсиада
1 орын
85 АЕК дейін
2 орын
70 АЕК дейін
3 орын
60 АЕК дейін
9.
Азия Чемпионаты
1 орын
80 АЕК дейін
2 орын
70 АЕК дейін
3 орын
60 АЕК дейін
10.
Жастар арасындағы Азия Чемпионаты
1 орын
50 АЕК дейін
2 орын
40 АЕК дейін
3 орын
30 АЕК дейін
11.
Жасөспірімдер арасындағы Азия Чемпионаты
1 орын
50 АЕК дейін
2 орын
40 АЕК дейін
3 орын
30 АЕК дейін
12.
Қазақстан Республикасының Чемпионаты
1 орын
50 АЕК дейін
2 орын
40 АЕК дейін
3 орын
30 АЕК дейін
13.
Қазақстан Республикасының Спартакиадасы
1 орын
50 АЕК дейін
2 орын
40 АЕК дейін
3 орын
30 АЕК дейін
14.
Қазақстан Республикасының Жастар ойындары
1 орын
50 АЕК дейін
2 орын
40 АЕК дейін
3 орын
30 АЕК дейін
15.
Олимпиада ойындарының қатысушылары немесе үміткерлері
100 АЕК дейін

Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 9 августа 2017 года № 199. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 21 августа 2017 года № 5174. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 28 июля 2025 года № 184
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 28.07.2025 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 20-4) пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Омарова Р.М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Приложение
к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "9" августа 2017 года № 199
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Наименование спортивных международных соревнований
Занятое место
Размеры ежемесячного денежного содержания
1
2
3
4
1.
Летние, зимние Олимпийские игры
1 место
до 500 МРП
2 место
до 400 МРП
3 место
до 300 МРП
4 место
до 200 МРП
5 место
до 100 МРП
6 место
до 50 МРП
2.
Летние, зимние юношеские Олимпийские игры
1 место
до 50 МРП
2 место
до 40 МРП
3 место
до 30 МРП
3.
Летние, зимние Азиатские игры
1 место
до 150 МРП
2 место
до 125 МРП
3 место
до 100 МРП
4.
Чемпионат мира
1 место
до 85 МРП
2 место
до 70 МРП
3 место
до 60 МРП
5.
Чемпионат мира среди молодежи
1 место
до 70 МРП
2 место
до 60 МРП
3 место
до 50 МРП
6.
Чемпионат мира среди юниоров
1 место
до 70 МРП
2 место
до 60 МРП
3 место
до 50 МРП
7.
Кубок мира (кроме этапов Кубка мира)
1 место
до 85 МРП
2 место
до 70 МРП
3 место
до 60 МРП
8.
Летняя, зимняя Всемирная Универсиада
1 место
до 85 МРП
2 место
до 70 МРП
3 место
до 60 МРП
9.
Чемпионат Азии
1 место
до 80 МРП
2 место
до 70 МРП
3 место
до 60 МРП
10.
Чемпионат Азии среди молодежи
1 место
до 50 МРП
2 место
до 40 МРП
3 место
до 30 МРП
11.
Чемпионат Азии среди юниоров
1 место
до 50 МРП
2 место
до 40 МРП
3 место
до 30 МРП
12.
Чемпионат Республики Казахстан
1 место
до 50 МРП
2 место
до 40 МРП
3 место
до 30 МРП
13.
Спартакиада Республики Казахстан
1 место
до 50 МРП
2 место
до 40 МРП
3 место
до 30 МРП
14.
МолодҰжные игры Республики Казахстан
1 место
до 50 МРП
2 место
до 40 МРП
3 место
до 30 МРП
15.
Участники или кандидаты на участие в Олимпийских играх
до 100 МРП