Әкімдіктің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 71 "Облыстық бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленетін, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 24 наурыздағы № 149 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 сәуірде № 6980 болып тіркелді. Күші жойылды – Қостанай облысы әкімдігінің 2026 жылғы 5 маусымдағы № 155 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы әкімдігінің 05.06.2026 № 155 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексі 139-бабының 9-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысы әкімдігінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 71 "Облыстық бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленетін, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6206 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулының 1- қосымшасында:
"Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары" 1-тармағының 2) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"2) бөлімшенің басшысы, зертхана меңгерушісі;";
"Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары" 2-тармағының 24) тармақшасы алынып тасталсын;
"Білім беру мамандарының лауазымдары" 3-тармағында:
2) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"2) жалпы білім беретін, жоғары техникалық мектептің, колледждің, училищенің, арнайы түзету ұйымдары мен барлық үлгідегі және түрдегі интернаттық ұйымдардың директоры (меңгерушісі);";
келесі мазмұндағы 45), 46), 47) тармақшаларымен толықтырылсын:
"45) тілдері мүкіс балалармен жұмыс істейтін мұғалім (оқу орындарындағы тілдері мүкіс балалармен жұмыс істейтін мұғалім);

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 19 февраля 2016 года № 71 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, для которых за счет средств областного бюджета устанавливают повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях"
Постановление акимата Костанайской области от 24 марта 2017 года № 149. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 апреля 2017 года № 6980. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 5 июня 2026 года № 155
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 05.06.2026 № 155 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области от 19 февраля 2016 года № 71 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, для которых за счет средств областного бюджета устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6206, опубликовано 4 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к вышеуказанному постановлению:
подпункт 2) пункта 1 "Должности специалистов здравоохранения" изложить в следующей редакции:
"2) руководитель отделения, заведующий лабораторией;";
подпункт 24) пункта 2 "Должности специалистов социального обеспечения" исключить;
в пункте 3 "Должности специалистов образования":
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) директор (заведующий) общеобразовательной, высшей технической школы, колледжа, училища, специальной коррекционной организации и интернатных организаций всех типов и видов;";
дополнить подпунктами 45), 46), 47) следующего содержания:
"45) учитель-логопед (логопед в учебном заведении);

46) спорт мектебінің нұсқаушысы, нұсқаушы-әдіскері;
47) кеміс балалармен жұмыс істейтін мұғалім (дефектолог).";
"Мәдениет мамандарының лауазымдары" 4-тармағы келесі мазмұндағы 11), 12) тармақшаларымен толықтырылсын:
"11) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме филиалының басшысы;
12) архивист, археограф, палеограф.";
"Мұрағат мамандарының лауазымдары" 5-тармағы алынып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай
облысының әкімі
А. Мұхамбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
____________ С. Ещанов

46) инструктор, инструктор-методист спортивных школ;
47) учитель-дефектолог.";
пункт 4 "Должности специалистов культуры" дополнить подпунктами 11), 12) следующего содержания:
"11) руководитель филиала государственного учреждения областного значения;
12) архивист, археограф, палеограф.";
пункт 5 "Должности специалистов архива" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Костанайской области
А. Мухамбетов
СОГЛАСОВАНО
Секретарь Костанайского
областного маслихата
______________ С. Ещанов