Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 16165 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 20.03.2026 № 123 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2017 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 867 бұйрығына
1-қосымша
Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидалары

Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2017 года № 16165.
В соответствии с пунктом 4 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму акта приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 13 декабря 2017 года № 867
Правила
приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленген және меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалардың қолданысы Заңның 74-бабының 1-тармағында көрсетілген объектілерге қатысты болады.
2-тарау. Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау тәртібі
3. Меншік иесі салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдаған кезде мыналардың болуы талап етіледі:
1) сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар берген сәулет-жоспарлау тапсырмасы (тіреу және қоршау (сыртқы) конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертпей және жер учаскесін қосымша бөлуді (кесіп беруді) көздемейтін қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауды (қайта жоспарлауды, қайта жабдықтауды) қоспағанда);
2) техникалық шарттар (инженерлік және/немесе коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне объектілерді қосу, қосымша қосу және/немесе жүктемені арттыру қажет болған жағдайда);
3) нобай (нобайлық жоба)/техникалық жоба;
4) инженерлік желілердің және (немесе) ғимараттардың (құрылыстардың) нақты орналасуының атқарушылық геодезиялық түсірілімі (Заңның 60-бабы 2-тармағының 4), 11), 13), 16), 17), 19) тармақшаларында көрсетілген объектілерді қоспағанда).
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 22.06.2023 № 461 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Құрылыс-монтаждау жұмыстары аяқталған кезде меншік иесі мердігерден объектінің дайындығы туралы жазбаша хабарлама алғаннан кейін (егер объект мердігерлік тәсілмен салынса) салынған объектіні пайдалануға қабылдау рәсіміне кіріседі.
5. Салынған объектіні пайдалануға қабылдаған кезде меншік иесі:
1) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау актісін (бұдан әрі – акт) ресімдей отырып, объектіні пайдалануға қабылдайды;
2) нобай (нобайлық жобаның)/техникалық жобаның объектілерді жобалау үшін берілген бастапқы материалдардың (құжаттардың) және қолданыстағы нормативтік-техникалық құжаттардың талаптарының сақталуын тексереді;
3) егер объект мердігерлік тәсілмен салынған жағдайда, орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылған құрылыс материалдарының (бұйымдардың, конструкциялардың) және жабдықтардың нобайға (нобайлық жобаға)/техникалық жобаға, сондай-ақ мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерге сәйкестігін тексереді;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон) и определяют порядок приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно.
2. Действие настоящих Правил распространяется на объекты, указанные в пункте 1 статьи 74 Закона.
Глава 2. Порядок приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно
3. При приемке построенного объекта собственником самостоятельно требуется наличие:
1) архитектурно-планировочного задания, выданного местным исполнительным органом, осуществляющим функции в области архитектуры и градостроительства (за исключением реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменениями несущих и ограждающих (наружных) конструкций, инженерных систем и оборудования и не предусматривающей дополнительный отвод (прирезку) земельного участка);
2) технических условий (при необходимости в подключении, дополнительном подключении объекта к источникам инженерного и коммунального обеспечения и/или увеличения нагрузок);
3) эскиза (эскизного проекта)/технического проекта;
4) исполнительной геодезической съемки фактического положения инженерных сетей и/или зданий (сооружений) (за исключением объектов, указанных в подпунктах 4), 11), 13), 16), 17), 19) пункта 2 статьи 60 Закона).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 22.06.2023 № 461 (вводится в действие с 01.07.2023).
4. При завершении строительно-монтажных работ, собственник после получения письменного извещения от подрядчика о готовности объекта (если строительство объекта осуществлялось подрядным способом) приступает к процедуре приемки построенного объекта в эксплуатацию.
5. При приемке построенного объекта в эксплуатацию собственник:
1) принимает объект в эксплуатацию с оформлением акта приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно по форме, согласно приложению 2 к настоящему приказу (далее - акт);
2) проверяет соблюдение требований эскиза (эскизного проекта)/технического проекта, выданных исходных материалов (документов) для проектирования объекта и действующих нормативно-технических документов;
3) проверяет соответствие выполненных строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования эскизу (эскизному проекту)/техническому проекту, а также государственным (межгосударственным) нормативам, в случае если строительство объекта осуществлялось подрядным способом.

4) тіреу және қоршау (сыртқы) конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) кезінде салынған объектіні пайдалануға беру актісінің бұрын берілген техникалық жобаға сәйкестігі жөнінде жобалаушымен келіседі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 22.06.2023 № 461 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Актiге қол қойылған күн меншік иесі қабылдаған объектiнiң пайдалануға енгізілген күнi деп есептеледi.
7. Акт салынған объектіні меншік құқығын тіркеген кезде айрықша бастапқы құжат болып табылады.
8. Акт инженерлік желілердің және/немесе ғимараттардың (құрылыстардың) нақты орналасуының атқарушылық геодезиялық түсірілімін қоса бере отырып, сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарда мемлекеттік қала құрылысы кадастрының ақпараттық жүйесінде міндетті есепке алуға жатады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 22.06.2023 № 461 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар
және даму министрінің
2017 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 867 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау актісі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 22.06.2023 № 461 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 08.10.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________
20__ жылғы "____" ____________
(елді мекеннің атауы)
Құрылыстың меншік иесі ____________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрақты мекенжайы)
және мердігер (егер объект мердігерлік тәсілмен салынса)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(құрылысты жүзеге асырған ұйымның атауы, адамның лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), ұйымның мекенжайы, телефоны, лицензия №, алған күні)
АНЫҚТАДЫ:
1. ______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(объектінің атауы, орналасқан жері немесе мекенжайы)
____________________________________________________________________
объектіні салуды/ қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін)
реконструкциялауды (қайта жоспарлауды, қайта жабдықтауды) меншік иесі
дербес ____________________________________________________
____________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
және/немесе ол тартқан мердігерлік ұйым
____________________________________________________________________
_____________________________________________________ жүзеге асырды.
(ұйымның атауы, адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))

4) при реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений не связанных с изменением несущих и ограждающих (наружных) конструкций, инженерных систем и оборудования акт ввода построенного объекта согласовывает с проектировщиком на соответствие разработанного ранее технического проекта.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 22.06.2023 № 461 (вводится в действие с 01.07.2023).
6. Датой ввода объекта в эксплуатацию, принятого собственником самостоятельно, считается дата подписания акта.
7. Акт является исключительным исходным документом при регистрации имущественного права на построенный объект.
8. Акт с приложением исполнительной геодезической съемки фактического положения инженерных сетей и/или зданий (сооружений) подлежит обязательному учету в местных исполнительных органах, осуществляющих функции в области архитектуры и градостроительства в информационной системе государственного градостроительного кадастра.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 22.06.2023 № 461 (вводится в действие с 01.07.2023).
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 13 декабря 2017 года № 867
форма
Акт приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 22.06.2023 № 461 (вводится в действие с 01.07.2023); с изменениями, внесенными приказом Министра промышленности и строительства РК от 08.10.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(наименование населенного пункта)
"___" ____________ 20__ года
Собственник объекта ________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес места проживания)
и подрядчик (если строительство объекта осуществлялось подрядным способом)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность лица, осуществлявшего строительство, адрес, телефон, № лицензии,
дата получения)
УСТАНОВИЛ:
1. Строительство объекта/реконструкция (перепланировка, переоборудование)
помещений (отдельных частей) существующих зданий
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________,
(наименование объекта, месторасположение или адрес)
___________________________________________________________________
осуществлялось собственником самостоятельно
___________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
и/или с привлеченной им подрядной организацией
___________________________________________________________________,
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность лица).

2. Мыналар орындалды:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(жұмыстар түрлері)
3. Объектіні салу
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(шешім шығарған органның атауы, шешім № және күні)
негізінде жүргізілген.
4. Құрылыс/ қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) нобай (нобайлық жоба)/техникалық жоба бойынша жүзеге асырылды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нобайды (нобайлық жобаны)/техникалық жобаны әзірлеген ұйымның атауы,
адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)).
Нобай (нобайлық жоба) __________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________ келісілді.
(келісім хат берген ұйымның атауы, № және күні).
5. Құрылыс-монтаждау жұмыстары мына мерзімде жүзеге асырылды:
Жұмыстың басталуы _______________________________________________
(айы және жылы)
Жұмыстың аяқталуы _______________________________________________.
(айы және жылы)
6. Пайдалануға қабылданатын объектінің осы актіге __________ қосымшаға
сәйкес техникалық сипаттамалары бар.
7. Жарылыс қауіпсіздігін, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған табиғи ортаны
қорғау жөніндегі іс-шаралар _________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________.
(орындалғаны туралы мәліметтер)
8. Құрылысы аяқталған объектінің/ қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтік талаптарға, сәулет-жоспарлау тапсырмасына, келісілген нобайға (нобайлық жобаға)/техникалық жобаға сәйкестігін растау негізінде жеке меншік иесі:
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(объектінің атауы)
пайдалануға ҚАБЫЛДАУДЫ шешті.
9. Салынған объектінің нормативтік талаптарға, сәулет-жоспарлау тапсырмасына,
нобайға (нобайлық жобаға)/техникалық жобаға сәйкестігін растаймын.
Объектінің меншік иесі _______________________________________________
________________________________________________________________________.
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрақты мекенжайы, қолы, мерзімі)
Мердігер (егер объект мердігерлік тәсілмен салынса)
________________________________________________________________________.
(ұйымның атауы, адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
қолы, мерзімі, мөр (бар болса)
Жобалаушы ұйым (тіреу және қоршау (сыртқы) конструкцияларын, инженерлік
жүйелер мен жабдықтарды өзгертумен байланысты емес ғимараттар мен құрылыстарды
(жекелеген бөліктерін, үй-жайларды) реконструкциялаған (қайта жоспарлаған, қайта
жабдықтаған) жағдайда)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________.
(ұйымның атауы, адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мерзімі, мөр)

2. Выполнены:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
(виды работ)
3. Строительство объекта произведено на основании:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
(наименование органа вынесшего решение, № и дата решения)
4. Строительство/реконструкция (перепланировка, переоборудование)
помещений (отдельных частей) существующих зданий осуществлялось
по эскизу (эскизному проекту)/ техническому проекту, разработанному
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________,
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность лица, разработавшего эскиз (эскизный проект)/технический проект)
Эскиз (эскизный проект) согласован
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование организации, выдавший письмо-согласование, № и дата ).
5. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки:
Начало работ _________________________________________________ (месяц и год)
окончание работ ______________________________________________. (месяц и год)
6. Принимаемый в эксплуатацию объект имеет технические характеристики согласно
приложению _____ к настоящему акту.
7. Мероприятия по обеспечению взрывобезопасности, пожаробезопасности, охране
окружающей природной среды
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________.
(сведения о выполнении)
8. На основании подтверждения соответствия завершенного строительством
объекта/реконструкцией (перепланировкой, переоборудованием) помещений
(отдельных частей) существующих зданий государственным (межгосударственным)
нормативным требованиям, архитектурно-планировочному заданию, согласованному
эскизу (эскизному проекту)/техническому проекту собственник решил
ПРИНЯТЬ в эксплуатацию:
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.";
(наименование объекта)
9. Соответствие построенного объекта нормативным требованиям, архитектурно-
планировочному заданию, эскизу (эскизному проекту)/техническому проекту
подтверждаю.
Собственник объекта _____________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес места проживания, подпись, дата)
Подрядчик (если строительство объекта осуществлялось подрядным способом)
________________________________________________________________________,
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность,
подпись, дата, печать (при наличии)
Проектная организация (в случае реконструкции (перепланировки, переоборудования)
здания и сооружений (отдельных частей, помещений), не связанных с изменением
несущих и ограждающих (наружных) конструкций, инженерных систем и оборудования)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________.
(наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность,
подпись, дата, печать)

1. Жоспарлар:
реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға)
дейін ________________________________________________________________
реконструкциялаудан (қайта жоспарлаудан, қайта жабдықтаудан)
кейін ____________________________________________________________________
Объектінің жоспарына экспликация
Қабаты
Үй-жайлардың, бөлмелердің нөмірі
Үй-жайлардың, бөлмелердің бөліктерінің нөмірі
Үй-жайлардың, бөлмелердің бөліктерінің мақсаты
Ішкі өлшем бойынша алаңы (м2), оның ішінде
жалпы
пайдалы
тұрғын
тұрғын емес
1
2
3
4
5
6
7
8
Меншік иесі (тапсырыс беруші, құрылыс салушы)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы) Мөрдің орны (бар болса)
Жобалаушы ұйым _______________________________________________
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мерзімі)
Мөрдің орны
(бар болса)
Меншік иесінің салынған
объектіні пайдалануға
дербес қабылдау актісіне
5-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (кәсіпкерлік субъектілері үшін белгіленген қуаты 200 киловатқа дейінгі электрмен жабдықтау желілері)
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
Төмен кернеудегі әуе электр беру желілері...
километр (бұдан әрі – км)
2
Төмен кернеудегі кабельді электр беру желілері...
км
3
Тіректер алаңы
м2
4
Тіректер:
1) металл
дана
2) ағаш тіреуі бар ағаш
дана
3) темірбетон тіреуі бар ағаш
дана
4) темірбетон
дана
5) сымарқанды аспалар
дана
5
Сымдар:
1) мыс
км
2) алюминий
км
3) құрыш алюминий
км
6
Шырақтар үшін кронштейндер:
1) темірбетон
дана
2) металл
дана
7
Көше жарығы арматурасы:
1) қызудыру шамы бар шырағдан
дана
2) сынап шамды шырағдан
дана
3) люминесцентті шамдары бар шырағдан
дана
8
Кабельдер:
1) ...кернеулі маркалар...
км
2) ...кернеулі маркалар...
км
9
Біріктіретін жалғастырғыштар
дана
10
Соңғы жалғастырғыштар
дана
11
Жерге қосу схемасы
дана
12
Найзағайдан қорғау құрылғысы
дана
13
Кабель желілерінің жол жабындары:
1) асфальтбетон
м2
2) жұмыртас
м2
3) тротуарлар
м2
Меншік иесі (тапсырыс беруші, құрылыс салушы) ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны
(бар болса)
_________________________
Меншік иесінің салынған
объектіні пайдалануға
дербес қабылдау актісіне
6-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (сумен жабдықтау желілері, су бұру, инженерлік желілерді электрототанудан сақтау және тағы басқа)
Р/с
Атауы
Өлшем
бірлігі
Саны, ұзақтығы
Ескертпе
Су құбыры
1
Су тартқыштар (жалпы ұзындығы)
м
1) болат құбырынан
м
2) шойын құбырынан
м
3) асбестоцемент құбырынан
м
4) темірбетон құбырынан
м
2
Таратқыш желі (жалпы ұзындығы)
м

1. Планы:
до реконструкции (перепланировки, переоборудования)_______________
после реконструкции (перепланировки, переоборудования) ____________
Экспликация к плану объекта
Этаж
Номер помещения, комнаты
Номера частей помещения, комнаты
Назначение частей помещения, комнаты
Площадь по внутреннему обмеру (м²), в том числе
общая
полезная
жилая
нежилая
1
2
3
4
5
6
7
8
Собственник (заказчик, застройщик)
___________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Проектная организация
___________________________________ __________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество
(при его наличии), должность, подпись, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 5
к акту приемки построенного
объекта в эксплуатацию
собственником самостоятельно
Технические характеристики объекта (сети электроснабжения с установленной мощностью до 200 киловатт для субъектов предпринимательства)
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
1
Воздушные линии электропередач низкого напряжения …
километр (далее – км)
2
Кабельные линии электропередач низкого напряжения …
км
3
Площадь опор
м²
4
Опоры:
1) металлические
штук (далее – шт)
2) деревянные с деревянными приставками
шт
3) деревянные с железобетонными приставками
шт
4) железобетонные
шт
5) тросовые подвесы
шт
5
Провода:
1) медные
км
2) алюминиевые
км
3) сталеалюминиевые
км
6
Кронштейны для светильников:
1) железобетонные
шт
2) металлические
шт
7
Арматура уличного освещения:
1) светильники с лампами накаливания
шт
2) светильники с ртутными лампами
шт
3) светильники с люминесцетными лампами
шт
8
Кабели:
1) марки…….напряжением...
км
2)марки........напряжением...
км
9
Муфты соединительные...
шт
10
Муфты концевые
шт
11
Контуры заземления
шт
12
Устройства грозозащиты
шт
13
Дорожные покрытия кабельных сетей:
1) асфальтобетонные
м²
2) булыжные
м²
3) тротуары
м²
Собственник (заказчик, застройщик)
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 6
к акту приемки построенного
объекта в эксплуатацию
собственником самостоятельно
Технические характеристики объекта (сети водоснабжения и водоотведения и тому подобное, защита инженерных сетей от электрокоррозии)
№ п/п
Наименование
Единицы измерения
Количество, протяженность
Примечание
Водопровод
1
Водоводы (общая протяженность)
м
1) из стальных труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из асбестоцементных труб
м
4) из железобетонных труб
м
2
Распределительная сеть (общая протяженность)
м

1) болат құбырынан
м
2) шойын құбырынан
м
3) асбестоцемент құбырларынан
м
4) полиэтилен құбырларынан
м
3
Өзге құрылғылар
Байқау құдығы
дана
Ысырма d-
дана
d-
дана
d-
дана
Бұрандалар d-
дана
d-
дана
d-
дана
Кран d-
дана
d-
дана
d-
дана
Гидрант
дана
Су құбыры шүмегі
дана
Су тарататын баған
Болат футляр
Ішетін су бүргіш
дана
Кәріз
1
Коллекторлар (жалпы ұзындығы)
м
1) қыш құбырларынан
м
2) болат құбырларынан
м
3) бетон құбырларынан
м
4) асбестоцемент құбырларынан
м
5) темірбетон құбырынан
м
2
Кәріз желісі (жалпы ұзындығы)
м
1) қыш құбырларынан
м
2) болат құбырларынан
м
3) бетон құбырларынан
м
4) асбестоцемент құбырларынан
м
5) темірбетон құбырларынан
м
3
Өзге құрылғылар
Байқау құдығы
дана
Жеңсырық
дана
Құдықтың көлденең кескіні
Масштабы ______
Құдықтың тік кескіні
Масштабы______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі) (мм)
Саны
Ескертпе
Құдықты тұрақты бағдар-нүктесіне байлап қою схемасы
Меншік иесі (тапсырыс беруші, құрылыс салушы) ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны
(бар болса)
________________________
Меншік иесінің салынған
объектіні пайдалануға
дербес қабылдау актісіне
7-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (жеке тұрғын үйлердің алаңішілік желілері және тұрмыстық мақсаттағы үйішілік газбен жабдықтау жүйелері)
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны, ұзақтығы
Ескертпе
1
Құбырдың ұзындығы
м
Ауа төсемінің ұзындығы:
м
1) эстакадаларда
м
2) тіреуіштерде
м
3) тіреуішсіз төсем
м
Тіректер саны
дана
Жерасты төсемінің ұзындығы:
м
1) өткізу арналарында
м
2) жартылай өткізу арналарында
м
3) арнасыз өткізу
м
2
Құдықтар (камералар) саны
дана
3
Компенсаторлар саны
дана
4
Кіріктірулер саны
дана
5
Ысырмалар саны d-
дана
d-
дана
6
Бұрандалар (клапан) d-
дана
d-
дана
7
Өткізу краны d-
дана
d-
дана
8
Сифондар (гидроқақпақтар)
дана
9
Жалғастырғыш тетіктер
дана
10
Бұрылмалы бекітпелер
дана
11
Қысымды реттегіштер
дана
12
Ұңғымалар
дана
13
Тербелме станоктар (типі _____ , маркасы ____ )
дана
- // - (типі _____ , маркасы ____ )
дана
- // - (типі _____ , маркасы ____ )
дана
Ұңғыманың (құдықтың) көлденең кескіні
Масштабы ______
Ұңғыманың (құдықтың) тік кескіні
Масштабы______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі), мм
Саны
Ескертпе
Ұңғыманы (құдықты) тұрақты бағдар-нүктесіне байлап қою схемасы
Меншік иесі (тапсырыс беруші, құрылыс салушы) ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны
(бар болса)
________________________
Меншік иесінің салынған
объектіні пайдалануға
дербес қабылдау актісіне
8-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (алаңішілік байланыс желілері)
Р/с
Атауы
Өлшем
бірлігі
Саны, ұзақтығы
1
Әуе байланыс желілері, оның ішінде:
км

1) из стальных труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из асбестоцементных труб
м
4) из полиэтиленовых труб
м
3
Прочие устройства
Смотровой колодец
шт
Задвижка,d-
шт
d-
шт
d-
шт
Вентили, d-
шт
d-
шт
d-
шт
Кран, d-
шт
d-
шт
d-
шт
Гидрант
шт
Водопроводный ввод
шт
Водоразборная колонка
шт
Стальной футляр
шт
Питьевой фонтанчик
шт
Канализация
1
Коллекторы (общая протяженность)
м
1) из керамических труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из бетонных труб
м
4) из асбестоцементных труб
м
5) из железобетонных труб
м
2
Канализационная сеть (общая протяженность)
м
1) из керамических труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из бетонных труб
м
4) из асбестоцементных труб
м
5) из железобетонных труб
м
3
Прочие устройства
Смотровой колодец
шт
Выпуск
шт
Горизонтальный разрез колодца
Вертикальный разрез колодца
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (размеры) (мм)
Количество
Примечание
Схема привязки колодца к постоянным точкам-ориентирам
Собственник (заказчик, застройщик)
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 7
к акту приемки построенного
объекта в эксплуатацию
собственником самостоятельно
Технические характеристики объекта (внутриплощадочные сети и и внутридомовые системы газоснабжения бытового назначения индивидуальных жилых домов)
№ п/п
Наименование
Единицы измерения
Количество, протяженность
Примечание
1
Протяженность трубопровода
м
Протяженность воздушной прокладки:
м
1) на эстакадах
м
2) на опорах
м
3) безопорная прокладка
м
Количество опор
шт
Протяженность подземной прокладки:
м
1) в проходных каналах
м
2) в полупроходных каналах
м
3) бесканальная прокладка
м
2
Количество колодцев (камер)
шт
3
Количество компенсаторов
шт
4
Количество вводов
шт
5
Количество задвижек d-
шт
d-
шт
6
Вентили (клапан) d-
шт
d-
шт
7
Кран проходной d-
шт
d-
шт
8
Сифоны (гидрозатворы)
шт
9
Переходники
шт
10
Затворы поворотные
шт
11
Регуляторы давления
шт
12
Скважины
шт
13
Станки - качалки (тип ______ , марка ____ )
шт
-//- (тип____, марка ____)
шт
-//- (тип____, марка ____)
шт
Горизонтальный разрез скважины (колодца)
Вертикальный разрез скважины (колодца)
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (размеры) (мм)
Количество
Примечание
Схема привязки скважины (колодца) к постоянным точкам-ориентирам
Собственник (заказчик, застройщик)
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 8
к акту приемки построенного
объекта в эксплуатацию
собственником самостоятельно
Технические характеристики объекта (внутриплощадочные линии связи)
№ п/п
Наименование
Единицы измерения
Количество, протяженность
1
Воздушные линии связи, в том числе:
км

1) маркасы
км
2) маркасы
км
3) маркасы
км
2
Кабельді байланыс желілері, оның ішінде:
км
1) маркасы
км
2) маркасы
км
3) маркасы
км
3
Тіректер, оның ішінде:
дана
1) металл
дана
2) ағаш
дана
3) анкер
дана
4) темірбетон
дана
5) сымарқанды ілмелер
дана
4
Желілі құдықтар, оның ішінде:
дана
1) ТКС 1
дана
2) ТКС 2
дана
3) ТКС 3
дана
4) ТКС 4
дана
5) ТКС 5
дана
5
Жалғау муфталары
дана
6
Коммуникациялық коллекторлар, оның ішінде:
1) қыш лық
км
2) бетон
км
3) асбестцементті
км
4) пластмасса
км
7
Қызмет көрсетілмейтін күшейткіш орындар (ҚКО)
дана
8
Өзге де құрылғылар
Құдықтың көлденең кескіні
Масштабы ______
Құдықтың тік кескіні
Масштабы ______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі) (мм)
Саны
Ескертпе
ҚКО көлденең кескіні
Масштабы ______
ҚКО тік кескіні
Масштабы ______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі) (мм)
Саны
Ескертпе
Байланыс кабель желісінің құдықтары мен ҚКО-ы тұрақты бағдар-нүктесіне байлап қою схемасы
Меншік иесі (тапсырыс беруші, құрылыс салушы) ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны
(бар болса)
________________________
Меншік иесінің салынған
объектіні пайдалануға
дербес қабылдау актісіне
9-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (шағын сәулеттік нысандар және аумақтың қоршауы; ашық спорттық алаңдар, жаяусоқпақтар, ғимараттың маңындағы құрылыстар (құрылыстар); автомашиналар саны елу бірліктен аспайтын ашық үлгідегі автотұрақтар)
Объектінің атауы
Жалпы мәліметтер
құрылыс алаңы (м2)
көлемі (м)
басқалар
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Конструктивтік элементтердің
сипаты
Абаттандыру
іргетас
қабырғалар
жабын
электрмен жабдықтау
сумен
жабдықтау
кәріз
5
6
7
8
9
10
Меншік иесі (тапсырыс беруші, құрылыс салушы) _____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны
(бар болса)
________________________
Меншік иесінің салынған
объектіні пайдалануға
дербес қабылдау актісіне
10-қосымша
Объектінің техникалық сипаттамасы (әкімшілік-тұрмыстық және өндірістік ғимараттардың ішінде автоматты күзет-өрт сигнализациясы жүйесі)
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
өткізгіш
м
2
мәлімдеу
дана
3
датчик
дана
4
Хабарлау қондырғысы
жарық
дана
дыбыс
дана
5
Үздіксіз көректендіру көздері
дана
6
Аккумуляторлы батарея
дана
7
Қабылдау-бақылау құралы
табло
дана
Меншік иесі (тапсырыс беруші, құрылыс салушы) ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны
(бар болса)
________________________

1) марка
км
2) марка
км
3) марка
км
2
Кабельные линии связи, в том числе:
км
1) марка
км
2) марка
км
3) марка
км
3
Опоры, в том числе:
шт
1) металлические
шт
2) деревянные
шт
3) анкерные
шт
4) железобетонные
шт
5) тросовые подвесы
шт
4
Колодцы сетевые, в том числе:
шт
1) ККС 1
шт
2) ККС 2
шт
3) ККС 3
шт
4) ККС 4
шт
5) ККС 5
шт
5
Муфты соединительные
шт
6
Коллекторы коммуникационные, в том числе:
1) керамические
км
2) бетонные
км
3) асбесто-цементные
км
4) пластмассовые
км
7
Необслуживаемые усилительные пункты (далее - НУП)
шт
8
Прочие устройства
Горизонтальный разрез колодца
Вертикальный разрез колодца
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (мм) (размеры)
Количество
Примечание
Горизонтальный разрез НУП
Вертикальный разрез НУП
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Единицы измерения
Материал
Количество (размеры)
Примечание
Схема привязки колодцев кабельной линии связи и НУП к постоянным точкам-ориентирам
Собственник (заказчик, застройщик)
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 9
к акту приемки построенного
объекта в эксплуатацию
собственником самостоятельно
Технические характеристики объекта (малые архитектурные формы и ограждения территорий; открытые спортивные площадки, тротуары, мощения вокруг зданий (сооружений); автостоянки открытого типа на количество автомашин не более пятидесяти единиц)
Наименование объекта
Общие сведения
площадь застройки (м²)
размеры (м)
прочие
1
2
3
4
продолжение таблицы
Описание конструктивных элементов
Благоустройство
фундамент
стены
покрытие
электроснабжение
водоснабжение
канализация
5
6
7
8
9
10
Собственник (заказчик, застройщик)
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 10
к акту приемки построенного
объекта в эксплуатацию
собственником самостоятельно
Технические характеристики объекта (системы автоматической охранно-пожарной сигнализации внутри административно-бытовых и производственных зданий)
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
1
провод
м
2
извещатель
шт
3
датчик
шт
4
Установка оповещения
световой
шт
звуковой
шт
5
Блоки источники бесперебойного питания
шт
6
Аккумуляторные батареи
шт
7
Приемно-контрольный прибор
табло
шт
Собственник (заказчик, застройщик)
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)