Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің отын сатып алуға шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 309 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылы 17 қазанда № 15903 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 06.11.2024 № 394 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-2-бабына және "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 3-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 06.11.2024 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің отын сатып алуға шығындарын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі — Қағидалар) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 06.11.2024 № 394 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу және ресми жариялау үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындағаны туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении Правил субсидирования затрат энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 17 октября 2017 года № 15903.
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 06.11.2024 № 394 (порядок введения в действие см. п. 4).
В соответствии со статьей 5-2 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" и с пунктом 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 06.11.2024 № 394 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования затрат энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона (далее – Правила).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 06.11.2024 № 394 (порядок введения в действие см. п. 4).
2. Департаменту электроэнергетики и угольной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 20 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 30 қазан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 309 бұйрығымен
бекітілген
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің отын сатып алуға шығындарын субсидиялау қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 06.11.2024 № 394 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің отын сатып алуға шығындарын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі — Қағидалар) "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-2-бабына және "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 3-тармақшасына сәйкес әзірленді және жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің отын сатып алуға шығындарын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің отын сатып алуға шығындарын субсидиялау жергілікті бюджетте көзделген қаражаттың есебінен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – жергілікті атқарушы органдар) жүзеге асырылады.
3. Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға субсидиялар энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілерге беріледі.
Ескерту. Қағидалардың 3-тармағының екінші бөлігі 01.01.2026 дейін қолданыста болды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 06.11.2024 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің шығындарын субсидиялау тәртібі
4. Жергілікті атқарушы органдар табиғи-климаттық жағдайларды есепке ала отырып, энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға өтінімдерін қабылдаудың басталу және аяқталу күнін белгілейді.
Жергілікті атқарушы органдар энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілерден отын сатып алуға өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу күні туралы ақпаратты өзінің ресми интернет-ресурсында жариялайды.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Б. Султанов
20 сентября 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Т. Сулейменов
30 октября 2017 года
Утверждены приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 13 сентября 2017 года № 309
Правила субсидирования затрат энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 06.11.2024 № 394 (порядок введения в действие см. п. 4).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования затрат энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 5-2 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" и с пунктом 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике" и определяют порядок субсидирования затрат энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона.
2. Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона осуществляется местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы (далее – местные исполнительные органы) за счет средств, предусмотренных в местном бюджете.
3. Субсидии на приобретение топлива предоставляются энергопроизводящим организациям и теплопроизводящим субъектам для бесперебойного проведения отопительного сезона.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра энергетики РК от 06.11.2024 № 394 (порядок введения в действие см. п. 4).
Глава 2. Порядок субсидирования затрат энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
4. Местные исполнительные органы устанавливают дату начала и окончания приема заявок энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона с учетом природно-климатических условий.
Информация о дате начала и окончания приема заявок энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на приобретение топлива размещается местным исполнительным органом на своем официальном интернет-ресурсе.

5. Энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілер отын сатып алуға субсидия алуға өтінімін еркін нысанда (бұдан әрі – өтінім) тиісті жергілікті атқарушы органға ұсынады.
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) отын сатып алуға субсидия алудың қажеттілігі туралы еркін нысандағы түсіндірме жазбахат;
2) өтінім берген сәтте субсидия алушының салық берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер;
3) банктік деректемелері;
4) жылу энергиясының өндірісіне отын қажеттілігін және оны сатып алуға субсидия сомасын есептеу;
5) ай сайын субсидияларды бөлу;
6) отынды жеткiзу шарты, тауар-көлiк жүкқұжаттары;
7) жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және жабдықтау бойынша реттеп көрсетілетін қызметтерге тарифті (баға, жинақ мөлшерлемесі) немесе оның шекті деңгейін және тарифтік сметаларды бекіту туралы бұйрықтың көшірмесі;
8) отын сатып алуға субсидияны бөлген/бөлмеген жағдайда жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және жабдықтау бойынша көрсетілетін қызметтерге тариф шамаларын талдау;
9) алдағы жылыту маусымына жылу энергиясын нақты өндіру туралы ақпарат;
10) өткен күнтізбелік жыл үшін дебиторлық берешек туралы мәліметтері бар бухгалтерлік баланс;
11) жылыту маусымын бастау кезеңіне отын қоры туралы ақпарат.
6. Жергілікті атқарушы орган энергия өндіруші ұйым мен жылу өндіруші субъектінің өтінімін ұсынған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қарайды.
7. Энергия өндіруші ұйым мен жылу өндіруші субъект құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) анық емес ақпарат ұсынған кезде жергілікті атқарушы орган өтінімді алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қайтару себептерін көрсете отырып, жазбаша түрде энергия өндіруші ұйым мен жылу өндіруші субъектіге құжаттарды қайтарады.
Энергия өндіруші ұйым мен жылу өндіруші субъект өтінімді жергілікті атқарушы органға отын сатып алуға энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілерден өтінімдер қабылдау мерзімі аяқталғанға дейін қайта ұсынады.
8. Жергілікті атқарушы орган өтінімдерді қарау қорытындылары бойынша отын сатып алуға субсидияны алуға энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің тізбесін (бұдан әрі – Тізбе) қалыптастырады және отын көлемі мен бөлінген субсидия сомасын көрсете отырып, оны өзінің интернет-ресурсында орналастырады және табиғи монополиялардың тиісті салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне жібереді.

5. Энергопроизводящие организации и теплопроизводящие субъекты предоставляют в соответствующий местный исполнительный орган заявку на получение субсидии на приобретение топлива в произвольной форме (далее – заявка).
К заявке прилагают следующие документы:
1) пояснительную записку о необходимости получения субсидии на приобретение топлива в произвольной форме;
2) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности; получателя субсидии на момент подачи заявки;
3) банковские реквизиты;
4) расчет потребности топлива на производство тепловой энергии и суммы субсидий на его приобретение;
5) разбивку субсидий помесячно;
6) договор поставки топлива, товарно-транспортные накладные;
7) копию приказа об утверждении тарифа (цены, ставки сбора) или его предельного уровня и тарифных смет на регулируемые услуги по производству, передаче, распределению и снабжению тепловой энергией;
8) анализ величины тарифа на услуги по производству, передаче, распределению и снабжению тепловой энергией в случае выделения/невыделения субсидии на приобретение топлива;
9) информацию о фактической выработке тепловой энергии за предыдущий отопительный сезон;
10) бухгалтерский баланс со сведениями о дебиторской задолженности за предыдущий календарный год;
11) информацию о запасе топлива на начало отопительного сезона.
6. Местный исполнительный орган рассматривает заявку энергопроизводящей организации и теплопроизводящего субъекта в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента ее предоставления.
7. В случае предоставления энергопроизводящей организацией и теплопроизводящим субъектом неполного пакета документов и (или) предоставления недостоверной информации, местный исполнительный орган в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявки в письменной форме возвращает документы энергопроизводящей организации с указанием причин возврата.
Энергопроизводящая организация и теплопроизводящий субъект повторно представляет заявку в местный исполнительный орган до истечения срока окончания приема заявок энергопроизводящих организаций и теплопроизводищих субъектов на приобретение топлива.
8. По итогам рассмотрения заявок местный исполнительный орган формирует перечень энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов на получение субсидии на приобретение топлива (далее – Перечень) и размещает его на своем интернет-ресурсе с указанием объема топлива и выделенной суммы субсидии, и направляет его в территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в соответствующих сферах естественных монополий.

Отын көлемдері Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 34 бұйрығымен бекітілген Энергия өндіруші ұйымдар үшін күзгі-қысқы кезеңде пайдаланылатын отын қорының нормаларын айқындау қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10583 болып тіркелген) сәйкес анықталады.
9. Субсидиялар энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілер өтінім берген отын түрі мен көлемі бойынша деректерді негізге ала отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
C – бөлінетін субсидияның сомасы (теңге);
Vқс – қажетті субсидия көлемі (теңге);
N – өткен күнтізбелік жыл үшін дебиторлық берешекті жинау тиімділігінің коэффициенті (%).
Қажетті субсидия көлемі (Vқс) мынадай формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
Vо – отын көлемі (тонна немесе м3);
Со – есептік жылға отын құны (теңге).
Өткен күнтізбелік жыл үшін дебиторлық берешекті жинау тиімділігінің коэффициенті (N) мынадай формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
ЖДБ – өткен күнтізбелік жыл үшін жиналған дебиторлық берешек сомасы (теңге);
ДБ – өткен күнтізбелік жыл үшін дебиторлық берешектің жалпы көлемі (теңге).
10. Жергілікті атқарушы орган тиісті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетін бекіту туралы мәслихаттың шешімі шыққан сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Тізбенің негізінде жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілерге отынды сатып алуға субсидияларды төлеу ведомостін қалыптастырады.
11. Жергілікті атқарушы орган ведомостті қалыптастырған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес төлеуге берілетін шотты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық бөлімшесіне ұсынады.
Субсидияларды энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілердің банктік шоттарына аударуды жергілікті атқарушы органдар 5 (бес) жұмыс күн ішінде жүзеге асырады.
12. Энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілер жылыту маусымын өткізу кезеңінде ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 1-қосымшада берілген нысанға сәйкес жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға арналған субсидиялардың мақсатты қолданылуы туралы есепті (бұдан әрі – есеп) жергілікті атқарушы органға ұсынады.
Жергілікті атқарушы орган жылыту маусымы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей өз интернет-ресурсында энергия өндіруші ұйымдар мен жылу өндіруші субъектілер ұсынған есептердің қорытындылары бойынша ақпаратты орналастырады, сондай-ақ оны табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне жібереді.

Объемы топлива определяются в соответствии с Правилами определения норм эксплуатационного запаса топлива в осенне-зимний период для энергопроизводящих организаций, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 34 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10583).
9. Субсидии рассчитываются исходя из заявленных энергопроизводящими организациями и теплопроизводящими субъектами данных по виду и объему топлива, по следующей формуле:
где:
C – сумма выделяемой субсидии (тенге);
Vнс – необходимый объем субсидий (тенге);
N – коэффициент эффективности сбора дебиторской задолженности за предыдущий календарный год (%).
Необходимый объем субсидии (Vнс) рассчитывается по следующей формуле:
где:
Vт – объем топлива (тонн или м3);
Ст – стоимость топлива на расчетный год (тенге).
Коэффициент эффективности сбора дебиторской задолженности за предыдущий календарный год (N) рассчитывается по следующей формуле:
где:
СДЗ – сумма собранной дебиторской задолженности за предыдущий календарный год (тенге);
ДЗ – общий объем дебиторской задолженности за предыдущий календарный год (тенге).
10. Местный исполнительный орган в течение 3 (трех) рабочих с момента утверждения бюджета соответствующим решением маслихата области, города республиканского значения, столицы на основании Перечня формирует ведомость для выплаты энергопроизводящим организациям и теплопроизводящим субъектам субсидий на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона.
11. Местный исполнительный орган в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня формирования ведомости в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам представляет счета к оплате в территориальное подразделение Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
Перечисление субсидий на банковские счета энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов осуществляется местным исполнительным органом в течение 5 (пяти) рабочих дней.
12. Энергопроизводящие организации и теплопроизводящие субъекты в период проведения отопительного сезона ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляют в местный исполнительный орган отчет о целевом использовании субсидий на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – отчет).
Местный исполнительный орган не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней после окончания отопительного сезона размещает на своем интернет-ресурсе информацию по итогам представленных отчетов энергопроизводящих организаций и теплопроизводящих субъектов, а также направляет ее в территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в соответствующих сферах естественных монополий.

3-тарау. Коммуналдық меншіктегі энергия өндіруші ұйымдардың залалдарын (борыштарын) субсидиялау тәртібі.
Ескерту. 3-тарау 01.01.2026 дейін қолданыста болды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 06.11.2024 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылыту маусымын іркіліссіз
өткізу үшін энергия өндіруші
ұйымдар мен жылу өндіруші
субъектілердің отын сатып алуға
шығындарын субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға субсидиялардың мақсатты қолданылуы туралы есеп ______________________________________________________________ _______________________________________________________________ (ұйымның атауы)
20__ жылға ____________________ облысы (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша ___________
мың. теңге
Табиғи монополия субъектісі
Кезең (ай)
Субсидиялау сомасы
Игерілмеу себептері
Нақты бөлінді
Игерілді
Ұйым басшысы_______________________
Бас бухгалтер________________________.
Жылыту маусымын іркіліссіз
өткізу үшін энергия өндіруші
ұйымдар мен жылу өндіруші
субъектілердің отын сатып алуға
шығындарын субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Залалдарды (борыштарды) өтеуге берілген субсидиялардың мақсатты пайдаланылуы туралы есеп
Ескерту. 2-қосымша 01.01.2026 дейін қолданыста болды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 06.11.2024 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 3. Порядок субсидирования убытков (долгов) энергопроизводящих организаций, находящихся в коммунальной собственности
Сноскаю Глава 3 действовала до 01.01.2026 в соответствии с приказом и.о. Министра энергетики РК от 06.11.2024 № 394 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам субсидирования
затрат энергопроизводящих
организаций
и теплопроизводящих субъектов
на приобретение топлива
для бесперебойного проведения
отопительного сезона
Отчет о целевом использовании субсидий на приобретение топлива
для бесперебойного проведения отопительного сезона _____________________________________________________
_____________________________________________________
(наименование организации)
по ____________________________________________
области (городу республиканского значения, столицы)
за ____________ 20__ года
тыс. тенге
Субъект естественной монополии
Период (месяц)
Сумма субсидирования
Причины не освоения
Фактически выделено
Освоено
Руководитель организации _______________________
Главный бухгалтер ______________________________.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
затрат энергопроизводящих
организаций
и теплопроизводящих субъектов
на приобретение топлива
для бесперебойного проведения
отопительного сезона и убытков
(долгов) энергопроизводящих
организаций, сто процентов
акций (долей участия в уставном
капитале) которых принадлежат
государству, находящихся
в коммунальной собственности
и осуществляющих
одновременно деятельность
по производству воды
(дистиллята), электрической
и тепловой энергии
Форма
Отчет о целевом использовании субсидий на погашение убытков (долгов)
Сноскаю Приложение 2 действовало до 01.01.2026 в соответствии с приказом и.о. Министра энергетики РК от 06.11.2024 № 394 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).