Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 9 қазанда № 15863 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 110 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2025 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
"Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" ҚР Президентінің 15.03.2020 № 285 Жарлығымен енгізілген төтенше жағдай қолданылу кезеңінде есептіліктің жекелеген түрлерін ұсыну мерзімдері ұзартылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.03.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.20203 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес зейнетақы активтерінің құны туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есептің нысаны;

Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 октября 2017 года № 15863. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2025 года № 110.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2025 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Сроки представления отчетности продлеваются в период действия чрезвычайного положения, введенного Указом Президента РК от 15.03.2020 № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан" в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 31.03.2020 № 42 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.06.2023 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) перечень отчетности единого накопительного пенсионного фонда согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о стоимости пенсионных активов согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении, согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя)) согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму отчета о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам согласно приложению 7 к настоящему постановлению;

8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;
10) алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11) алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12) алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есептің нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есептің нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есептің нысаны;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есептің нысаны;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есептің нысаны;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есептің нысаны;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есептің нысаны;
20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес нысаналы талаптар туралы есептің нысаны;
21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.2023 № 42 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз); өзгерістер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.12.2023 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

8) форму отчета об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму отчета о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
11) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
12) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
13) форму отчета о совершенных сделках по инвестированию собственных активов согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форму отчета по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов, согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) форму отчета о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) форму отчета о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) форму отчета об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда), согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) форму отчета об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда), согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) форму отчета о выплатах и возврате целевых накоплений согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) форму отчета о целевых требованиях согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом согласно приложению 21 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.06.2023 № 42 (порядок введения в действие см. п.5); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 25.12.2023 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) ай сайын:
осы қаулының 1-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей;
осы қаулының 1-тармағының 3), 5), 6), 7), 9), 13), 15), 16) және 19) тармақшаларында көзделген есептілікті - есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) тоқсан сайын:
осы қаулының 1-тармағының 8) және 14) тармақшаларында көзделген есептілікті – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей;
осы қаулының 1-тармағының 17) және 18) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей;
3) жыл сайын – осы қаулының 1-тармағының 20) тармақшасында көзделген есептілікті есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) сәуірінен кешіктірмей ұсынады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.12.2023 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 227 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8856 болып тіркелген, 2014 жылғы 15 қаңтарда "Егемен Қазақстан" газетінде № 8 (28232) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;

2. Единый накопительный пенсионный фонд представляет в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежемесячно:
отчетность, предусмотренную подпунктами 2) и 4) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, в случае наличия у единого накопительного пенсионного фонда пенсионных активов, переданных во внешнее управление, – не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
отчетность, предусмотренную подпунктами 3), 5), 6), 7), 9), 13), 15), 16) и 19) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) ежеквартально:
отчетность, предусмотренную подпунктами 8) и 14) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
отчетность, предусмотренную подпунктами 17) и 18) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) ежегодно – отчетность, предусмотренную подпунктом 20) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 30 (тридцатого) апреля года, следующего за отчетным годом.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.12.2023 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 227 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8856, опубликованное 15 января 2014 года в газете "Казахстанская правда" № 8 (27629)).
4. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ғ.О. Пірматовқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.2023 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
______________ Н. Айдапкелов
2017 жылғы 21 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
1-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілігіне мыналар кіреді:
1) зейнетақы активтерінің құны туралы есеп;
2) зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп;
3) сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп;
4) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп;
5) Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп;
6) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп;
7) Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп;
8) меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
9) меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;

3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
5. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Пирматова Г.О.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.06.2023 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________Н. Айдапкелов
21 сентября 2017 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Перечень отчетности единого накопительного пенсионного фонда
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетность единого накопительного пенсионного фонда включает в себя:
1) отчет о стоимости пенсионных активов;
2) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов;
3) отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении;
4) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей);
5) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя));
6) отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам;
7) отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств - членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан;
8) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов;
9) отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов;

10) дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп;
11) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
12) шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
13) экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп;
14) экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп;
15) нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп;
16) нысаналы талаптар туралы есеп.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

10) отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов;
11) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов;
12) отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств;
13) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда);
14) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда);
15) отчет о выплатах и возврате целевых накоплений;
16) отчет о целевых требованиях.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости пенсионных активов

19.2.
төлемдер мен аударымдар
19.3.
басқалар
20.
Бөлінбеген пайда (өтелмеген залал)
21.
Күн соңындағы зейнетақы міндеттемелерінің қалдығы
22.
Күн басындағы резервтік қорлар шоттарындағы сома қалдығы
23.
Күн соңындағы резервтік қорлар шоттарындағы сома қалдығы
24.
Күн соңындағы зейнетақы активтері бойынша міндеттемелердің жиынтығы және бөлінбеген пайда (өтелмеген залал) ((15)+(17)+(20)+(21)+(23)):
25.
Күн соңындағы "таза" зейнетақы активтері құнының жиынтығы ((13)-(24))
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің құны
туралы есеп нысанына
қосымша
"Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.

19.2.
выплаты и переводы
19.3.
прочие
20.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
21.
Остаток пенсионных обязательств на конец дня
22.
Остаток сумм на счетах резервных фондов на начало дня
23.
Остаток сумм на счетах резервных фондов на конец дня
24.
Итого обязательства по пенсионным активам и нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) на конец дня ((15)+(17)+(20)+(21)+(23)):
25.
Итого стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня ((13)-(24))
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель ___________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о стоимости пенсионных активов"
(индекс – 1-ENPF_PA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2024 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов, и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".

6. Нысан есепті айдың әр күніне толтырылады. Күні "күн. ай. жыл" форматында көрсетіледі.
7. 1.2., 2.2., 3.2., 4.2., 5.2., 6.2. және 7.2-жолдарында теңгеге балама сома көрсетіледі.
8. 5-жол бойынша мәліметтер осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
9. 7.1. және 7.2-жолдарда көрсетілген есепті кезең соңындағы активтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде ашып көрсетіледі.
10. 9-жолды толтырған кезде нақты шығын бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасаған кезде болған шығын (тікелей қаржы құралдарын сатып алуға байланысты), оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақы мен комиссиялық сыйақы, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ ақша аудару бойынша банктік шығыс осы қаржы құралдарының құнына қосылады. Сонымен қатар қаржы құралдарының құнына сатып алу сәтіне дейінгі кезеңге есептелген сыйақы (ол болған кезде) қосылады.
11. 10-жолды толтырған кезде сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәліметтер нақты сату немесе өтеу құны бойынша көрсетіледі.
12. 11-жол бойынша мәліметтер осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
13. 12.5-жолды толтырған кезде резервтер (провизиялар) оны қалыптастыру (қалпына келтіру) күнінің соңында көрсетіледі.
14. 12.6 және 12.7-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген алынған басқа да кіріс пен келтірілген басқа да шығыс бойынша мәліметтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде ашып көрсетіледі.
15. 13-жолда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
16. 14 және 16-жолдарда комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
17. 15 және 17-жолдарды толтырған кезде есепті кезең соңындағы деректерді ескере отырып, комиссиялық сыйақы бойынша берешектің қалдығы өсу қорытындысымен көрсетіледі.
18. 18.2 және 19.2-жолдарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына зейнетақы жинақтары аударымдарының сомасы, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сома, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінен табыс салығының сомасы көрсетіледі.
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінің сомасы ғана көрсетіледі.

6. Форма заполняется за каждый день отчетного месяца. Дата указывается в формате "дд.мм.гггг".
7. В строках 1.2., 2.2., 3.2., 4.2., 5.2., 6.2. и 7.2. отражаются суммы, эквивалентные тенге.
8. Сведения по строке 5 указываются в соответствии с данными Отчета о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
9. Активы, отраженные в строках 7.1. и 7.2. на конец отчетного периода раскрываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
10. При заполнении строки 9 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу денег включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
11. При заполнении строки 10 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
12. Сведения по строке 11 указываются в соответствии с данными Отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
13. При заполнении строки 12.5. резервы (провизии) отражаются на конец дня даты его формирования (восстановления).
14. При заполнении строк 12.6. и 12.7. сведения по полученным прочим доходам и понесенным прочим расходам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, раскрываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
15. В строке 13 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
16. В строках 14 и 16 указывается сумма комиссионного вознаграждения.
17. При заполнении строк 15 и 17 указывается остаток задолженности по комиссионному вознаграждению нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
18. В строках 18.2. и 19.2. указываются суммы переводов пенсионных накоплений в добровольные накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы, выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам.
По обязательным пенсионным взносам работодателя указывается только сумма пенсионных выплат.

19. 18.3 және 19.3-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген басқа да міндеттемелер бойынша мәліметтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде ашып көрсетіледі.
20. 22 және 23-жолдар 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап толтырылады. 22 және 23-жолдарда резервтік қорлар шоттарындағы соманың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдар жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша мәліметтер толтырылған кезде ғана толтырылады.
21. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
______________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
Сенімгерлік басқарушының атауы
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

19. При заполнении строк 18.3. и 19.3. сведения по прочим обязательствам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, раскрываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
20. Строки 22 и 23 заполняются с 1 января 2024 года. В строках 22 и 23 указывается остаток суммы на счетах резервных фондов. Данные строки заполняются только при заполнении сведений по обязательным пенсионным взносам работодателя.
21. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
Пенсионные активы, сформированные за счет____________________________
Наименование доверительного управляющего
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
1
2
3
4
5
6
7
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

1.1.1
Жиыны:
2.
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
Жиыны:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_SPPA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысанға тану тоқтатылған қаржы құралдары бойынша деректер енгізілмейді. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.

1.1.1
Итого:
2.
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
Итого:
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Отчет о структуре
инвестиционного портфеля
пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (индекс – 1-ENPF_SPPA, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется единым накопительным пенсионным фондом ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. В Форму не включаются данные по финансовым инструментам, по которым прекращено признание. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет _____" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".

6. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда бағалы қағаздар жөніндегі деректер көрсетіледі;
2) 2-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда экономикалық қызмет түрі "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" ҚР ҰЖ 03 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
5) 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типі көрсетіле отырып, оның түрі көрсетіледі;
6) 7-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
7) 8-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
8) 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
9) 10-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін, облигацияны шығару кезінде айқындалған құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде оны ұстаушыға төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
10) 12 және 13-бағандарда мәміленің жасалғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) көрсетілген бағасы көрсетіледі. 13-бағанда: борыштық бағалы қағаздар бойынша номиналды құнына пайыздық қатынасындағы таза бағасы, үлестік бағалы қағаздар бойынша – абсолюттік мәнінде көрсетіледі;
11) 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі;
12) 15-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні көрсетіледі;
13) 16-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақы мен комиссиялық ақыны, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банктік қызметтерді қоса алғанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қосқандағы және сатып алушы сатушыға төлеген пайыздың (ондай бар болса) шамасына кемітілген бағалы қағаздың сатып алу құны көрсетіледі;
14) 17-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
15) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
16) 21-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленуге тиіс бағалы қағаздар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;

6. По Таблице 1:
1) в Форме указываются данные по ценным бумагам;
2) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
3) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
4) в графе 4 вид экономической деятельности указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 03 "Общий классификатор видов экономической деятельности". Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
5) в графе 6 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
6) в графе 7 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
7) в графе 8 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
8) в графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
9) в графе 10 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
10) в графах 12 и 13 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В графе 13 указывается: по долговым ценным бумагам чистая цена в процентном отношении к номинальной стоимости, по долевым ценным бумагам – в абсолютном значении;
11) в графе 14 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
12) в графе 15 указывается дата погашения долговых ценных бумаг;
13) в графе 16 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
14) в графе 17 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
15) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
16) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по ценным бумагам, подлежащим к оплате в срок, установленный проспектом выпуска;

17) 22-бағанда шығарылым проспектісінде көзделген мерзімде төленбеген бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
18) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
19) 24-бағанда бағалы қағаздың "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" санаты көрсетіледі;
20) 25 және 26-бағандарды толтырған кезде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 25-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
21) 27 және 28-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 27 және 28-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 27-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
22) 29-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 5-бағанда "кері репо" (репо) операциялары бойынша сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағаздың типін көрсете отырып, түрі көрсетіледі;
3) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;

17) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по ценным бумагам, которая не оплачена в срок, предусмотренный проспектом выпуска;
18) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
19) в графе 24 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
20) при заполнении граф 25 и 26 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 25 и 26 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 25 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
21) в графах 27 и 28 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 27 и 28 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 27 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
22) в графе 29 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
7. По Таблице 2:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 5 указывается вид ценной бумаги, приобретенной (размещенной) по операциям "обратное репо" (репо), с указанием ее типа;
3) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;

4) 7-бағанда "кері репо" (репо) операциялары бойынша сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағаздың саны көрсетіледі;
5) 8 және 9-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
6) 10 және 11-бағандарда "кері репо" (репо) операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген жағдайда, бір мезгілде ұлттық валюта – теңгедегі баламасын 10 және 12-бағандарда көрсете отырып, 11 және 13-бағандар толтырылады, сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгеде ақы төленген жағдайда 10 және 12-бағандар толтырылады;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4 және 5-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
3) 6-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 9-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі, салым мерзімі ұзартылған кезде ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі;
5) 10 және 11-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
6) 14 және 15-бағандарда зейнетақы активтерін банктегі салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта – теңгедегі баламасын 14-бағанда көрсете отырып, 15-баған толтырылады, зейнетақы активтерін ұлттық валюта – теңгемен орналастырылған жағдайда 14-баған толтырылады;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдардың құны көрсетіледі;
8) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
9) 21-бағанда салымдар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
10) 22-бағанда салымдар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
11) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;

4) в графе 7 указывается количество приобретенных (размещенных) ценных бумаг по операциям "обратное репо" (репо);
5) в графах 8 и 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графах 10 и 11 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо" (репо). В случае оплаты приобретенной (размещенной) ценной бумаги в иностранной валюте заполняются графы 11 и 13 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 10 и 12, в случае оплаты приобретенной (размещенной) ценной бумаги в национальной валюте – тенге заполняются графы 10 и 12;
7) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
8. По Таблице 3:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) при заполнении граф 4 и 5 отражается рейтинг банка, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
3) в графе 6 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 9 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
5) в графах 10 и 11 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
6) в графах 14 и 15 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в банке. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 15 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 14, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге заполняется графа 14;
7) в графе 16 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
8) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
9) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по вкладам;
10) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по вкладам;
11) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;

12) 3-кесте әрбір банк және салымның әрбір валютасы бойынша жеке-жеке салымдар сомасын көрсете отырып, толтырылады.
9. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 5-бағанда төлем валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 6 және 8-бағандарда сатып алу бағасы мен сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі, 11-бағанда сома есепті күнге қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валюта – теңгеде аффинирленген бағалы металды сатып алған жағдайда 6, 8 және 10-бағандар толтырылады;
4) 10-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген сома көрсетіледі.
10. 5-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле валютасының коды көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі, 6-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады;
5) 7-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен, нысаналы активтермен және нысаналы жинақтармен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптастырылатын шартты талаптар мен міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
6) 8-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол:
сатып алуға арналған мәмілелер бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасын, туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасын;
сатуға арналған мәмілелер бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасын, туынды қаржы құралының ағымды нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасын білдіреді.

12) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
9. По Таблице 4:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 5 код валюты платежа указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) в графах 6 и 8 цена покупки и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 11 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте – тенге, заполняются графы 6, 8 и 10;
4) в графе 10 указывается сумма, отраженная в бухгалтерском учете.
10. По Таблице 5:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 4 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
3) в графе 5 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, графа 6 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
5) в графе 7 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, целевыми активами и целевыми накоплениями, осуществляемыми единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118;
6) в графе 8 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).

11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.2023 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_А-VNESH
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері
_______________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
Зейнетақы активтерін сыртқы басқарушының атауы
Сенімгерлікпен басқару шартының нөмірі және күні
Зейнетақы активтерін басқарудың болжанған кезеңі
Басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (теңгемен)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
Жиынтығы:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сыртқы басқарудағы зейнетақы
активтері туралы есеп нысанына
қосымша
"Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_А-VNESH, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.

11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении
Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.06.2023 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_А-VNESH
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем,
в случае наличия пенсионных активов, переданных во внешнее управление,
не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Пенсионные активы, находящиеся во внешнем управлении
Пенсионные активы, сформированные за счет _______________________
Наименование внешнего управляющего пенсионными активами
Номер и дата договора доверительного управления
Предполагаемый период управления пенсионными активами
Текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении (в тенге)
Примечание
1
2
3
4
5
6
Итого:
Наименование ______________________________________
Адрес______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ___________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о пенсионных
активах, находящихся
во внешнем управлении
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении"
(индекс – 1-ENPF_А-VNESH, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".

3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысан шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес келетін шетел ұйымында инвестициялық басқарудағы немесе инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген (бұдан әрі – зейнетақы активтерін басқарушы) активтер бойынша ұсынылады.
7. Нысан әрбір зейнетақы активтерін басқарушы бойынша толтырылады.
8. 4-бағанда шарт бойынша зейнетақы активтерін басқару кезеңі көрсетіледі. Егер шартта зейнетақы активтерін басқару кезеңі көзделмесе, онда 4-бағанда "-" белгісі қойылады.
9. 5-бағанда есепті күні басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны көрсетіледі.
10. Егер есепті кезеңде зейнетақы активтерін басқарушы зейнетақы активтерінің барлық сомасын басқа басқарушыға берсе не оларды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына қайтарса және шартты бұзса, онда 2, 3, 4-бағандарда активтер мен міндеттемелерді берудің соңғы күніне осы зейнетақы активтерін басқарушы бойынша мәліметтер көрсетіледі және 6-бағанда берілген активтер нәтижесі туралы ақпарат (зейнетақы активтері сомасы және осы сома қайда берілгені) көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2024 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. Форма представляется по активам, находящимся в инвестиционном управлении у зарубежной организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем в соответствии с законодательством иностранного государства, отвечающей требованиям Национального Банка Республики Казахстан, или переданным в доверительное управление управляющим инвестиционным портфелем (далее – управляющий пенсионными активами).
7. Форма заполняется в разрезе каждого управляющего пенсионными активами.
8. В графе 4 указывается период управления пенсионными активами по договору. В случае если в договоре не предусмотрен период управления пенсионными активами, то в графе 4 указывается знак "-".
9. В графе 5 указывается текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении на отчетную дату.
10. В случае если в отчетном периоде управляющий пенсионными активами передает всю сумму пенсионных активов другому управляющему, либо возвращает их единому накопительному пенсионному фонду и расторгает договор, то в графах 2, 3 и 4 указываются сведения по данному управляющему пенсионными активами на последний день передачи активов и обязательств и в графе 6 указывается информация о результатах переданных активов (сумма пенсионных активов и куда была передана данная сумма).
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_PV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
__________________________________________________
(зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
20
21
22
23
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
(қосалқы шоттарының) саны
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

Сноска. Приложение 5 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_PV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
__________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету обязательных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету добровольных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Мужчины
Женщины
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
20
21
22
23
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Отчет об объемах пенсионных
накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных
счетов (субсчетов) вкладчиков
(получателей)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)" (индекс – 1-ENPF_PV, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірмеде "Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2, 5, 8, 11, 14 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
6. 3, 6, 9, 12, 15 және 18-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. 4, 7, 10, 13, 16 және 19-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және салымшылардың (алушылардың) инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған зейнетақы жинақтары жоқ қосалқы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2, 5, 8, 11, 14 и 17 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
6. В графах 3, 6, 9, 12, 15 и 18 указывается сумма пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и сумма пенсионных накоплений на субсчетах вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
7. В графах 4, 7, 10, 13, 16 и 19 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), без пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, без пенсионных накоплений, раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).

8. 20 және 22-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек жеке тұлғаның жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
9. 21 және 23-бағандарда шартты зейнетақы шоттарындағы сома көрсетіледі.
10. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_PV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
_________________________________________
(зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Облыс немесе республикалық маңызы бар қала
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өңірі көрсетілмеген
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Жинақтардың сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
10
11
12
13
14
15
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша
(салымшының (алушының)
тұрғылықты жері бойынша)
салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
(қосалқы шоттарының) саны
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV_OBL, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

8. В графах 20 и 22 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, с накоплениями, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста физического лица.
9. В графах 21 и 23 указывается сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах.
10. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц
Сноска. Приложение 6 исключено постановлением Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
Сноска. Приложение 6 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_PV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Область или город республиканского значения
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
Наименование
Код по классификатору административно-территориальных объектов
по учету обязательных пенсионных взносов
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Не указан регион
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету добровольных пенсионных взносов
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц с накоплениями
Сумма накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц без накоплений
10
11
12
13
14
15
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета _______________________________________ _____________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Отчет об объемах пенсионных
накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных
счетов (субсчетов) вкладчиков
(получателей) по областям
Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика (получателя))"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (индекс – 1-ENPF_PV_OBL, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының ресми интернет-ресурсында орналастырылған әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес облыстың (республикалық маңызы бар қаланың) коды көрсетіледі.
6. 4, 7 және 10-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
7. 5, 8 және 11-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается код области (города республиканского значения) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (КАТО), размещенном на официальном интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
6. В графах 4, 7 и 10 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
7. В графах 5, 8 и 11 указывается сумма пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и сумма пенсионных накоплений на субсчетах вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).

8. 6, 9 және 12-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны мен жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
9. 13 және 15-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар және зейнетақы жинақтары жоқ жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны жеке тұлғаның тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
10. 14-бағанда шартты зейнетақы шоттарындағы сома көрсетіледі.
11. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.2023 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_Vyplaty
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi
(мың теңгемен)
Жол коды
Баптардың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8

8. В графах 6, 9 и 12 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), без пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, без пенсионных накоплений, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
9. В графах 13 и 15 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, с накоплениями и без накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, с разбивкой в зависимости от места жительства физического лица.
10. В графе 14 указывается сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах.
11. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов
Сноска. Приложение 7 исключено постановлением Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам,
обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
Сноска. Приложение 13 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.06.2023 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_Vyplaty
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Пенсионные выплаты по обязательным пенсионным взносам, обязательным
профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование статей
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8

504
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
ерікті зейнетақы жарналары
600
есебінен:
601
жасы бойынша
602
мүгедектігі бойынша
603
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
604
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
700
Басқа зейнетақы төлемдері
1000
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары, ерікті зейнетақы
жарналары бойынша зейнетақы
төлемдерi туралы
есеп нысанына
қосымша
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_Vyplaty, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
6. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.

504
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
за счет:
600
добровольных пенсионных взносов:
601
по возрасту
602
по инвалидности
603
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
604
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
700
Другие пенсионные выплаты
1000
Всего
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ___________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о пенсионных
выплатах по обязательным
пенсионным взносам, обязательным
профессиональным пенсионным
взносам, добровольным
пенсионным взносам
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным
профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам"
(индекс – 1-ENPF_Vyplaty, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).
6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).

7. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
10. 8-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. 405, 504, 603 және 604-жолдарда салымшылардың (алушылардың) саны анықтама үшін көрсетіледі және 401, 500, 600-жолдарда қосылмайды.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Қағида 13-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 21.06.2021 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.2023 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_Vyplaty_EEK
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі
(мың теңгемен)
Жол коды
Баптардың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
салымшылар (алушылар) саны
төлем саны
сомасы
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8

7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В строках с кодом 405, 504, 603 и 604 количество вкладчиков (получателей) отражается справочно и не суммируется в строках с кодом 401, 500 и 600.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных профессиональных пенсионных взносов
Сноска. Приложение 8 исключено постановлением Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся
(членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан
Сноска. Постановление дополнено приложением 13-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 21.06.2021 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.06.2023 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_Vyplaty_EEK
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Объемы выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование статей
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8

100
Зейнетақы жинақтарының төлемдері
101
жасы бойынша
оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – ЕАЭО) елдері бойынша:
1011
102
мүгедектігі бойынша
оның ішінде ЕАЭО елдері бойынша:
1021
103
мұрагерлерге
оның ішінде ЕАЭО елдері бойынша:
1031
104
Басқа да зейнетақы төлемдері
оның ішінде ЕАЭО елдері бойынша:
1041
1000
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
аумағында Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің еңбекшілеріне
(отбасы мүшелеріне) зейнетақы
төлемдерінің және зейнетақы
жинақтарының көлемі туралы
есеп нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_Vyplaty_EEK, кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.

100
Выплаты пенсионных накоплений
101
по возрасту
в том числе по странам Евразийского Экономического Союза (далее – ЕАЭС):
1011
102
по инвалидности
в том числе по странам ЕАЭС:
1021
103
наследникам
в том числе по странам ЕАЭС:
1031
104
Прочие пенсионные выплаты
в том числе по странам ЕАЭС:
1041
1000
Всего
Наименование ________________________________________
Адрес________________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
выплат пенсий и пенсионных
накоплений трудящимся
(членам семьи)
государств–членов
Евразийского экономического
союза на территории
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся
(членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан"
(индекс – 1-ENPF_Vyplaty_EEK, периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), которым были произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).

6. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін салымшыларға (алушыларға) төленген төлемдер саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
7. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) төленген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
10. 8-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), которым были произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов

"Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_CBSA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің бағалы қағаздары және міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтары бойынша деректер көрсетіледі. Депозитарлық қолхаттар бойынша оның базалық активінің мәліметтері көрсетіледі.
6. 2 және 3-бағандарда бағалы қағаз эмитентінің атауы және оның резиденттігі елі көрсетіледі.
7. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типімен түрі көрсетіледі
8. 5-бағанда айналыс мерзімі өткен және эмитент оларды өтеу бойынша міндеттемелерді – талап ету құқықтарын орындамаған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
11. 10-бағанда шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі. 10-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
12. 12-бағанда мәміленің жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға көрсетіледі (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау).

Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (индекс – 1-ENPF_CBSA, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам. По депозитарным распискам указываются сведения ее базового актива.
6. В графах 2 и 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги и страна его резидентства.
7. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
8. В графе 5 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
11. В графе 10 указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. Графа 10 заполняется по долговым ценным бумагам.
12. В графе 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)).

13. 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
14. 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
15. 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссияларды, қор биржаларының алымдарын қосқанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қоса, бағалы қағаздардың сатып алу құны, сондай-ақ аудару бойынша банк қызметтері және сатып алушы сатушыға төлеген пайызға азайтылған шамасы (мұндай бар болса) көрсетіледі.
16. 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздар құны көрсетіледі.
17. 20-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны мың теңгемен көрсетіледі.
18. 21-бағанда репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны мың теңгемен көрсетіледі.
19. 22-бағанда қаржы есептілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері көрсетіледі. Резервтер (провизиялар) мөлшері қосу белгісімен абсолютті шамада көрсетіледі.
20. 23-бағанда бағалы қағаздың санаты ретінде мынадай: 1 – "сату үшін қолда бар", 2 – "пайда немесе зиян арқылы әдiл құны бойынша есепке алынатын", 3 – "өтелгенге дейін ұсталатын" символы көрсетіледі.
21. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3- тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

13. В графе 13 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете, в формате "дд.мм.гггг".
14. В графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг, в формате "дд.мм.гггг".
15. В графе 15 указывается покупная стоимость ценных бумаг, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового).
16. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
17. В графе 20 указывается стоимость ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, в тысячах тенге, указанная в бухгалтерском учете.
18. В графе 21 указывается стоимость ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, в тысячах тенге, указанная в бухгалтерском учете.
19. В графе 22 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном выражении со знаком плюс.
20. В графе 23 в качестве категории ценной бумаги указывается символ: 1 – "имеющиеся в наличии для продажи", 2 – "учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток", 3 – "удерживаемые до погашения".
21. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц по областям Республики Казахстан (по месту жительства физического лица)
Сноска. Приложение 10 исключено постановлением Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов
Сноска. Приложение 10 исключено постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
Сноска. Приложение 11 исключено постановлением Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Отчет о вкладах, деньгах и эквивалентах денежных средств, размещенных за счет собственных активов
Сноска. Приложение 11 исключено постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных профессиональных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
Сноска. Приложение 12 исключено постановлением Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
Сноска. Приложение 12 исключено постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов

1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3- тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезең (ай) үшін ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) 6-бағанда мәміле түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, өтеу, купонды өтеу, дивидендтер төлеу, "кері репо" операциясы – ашу (жабу) және басқа да);
2) 7-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған не мәміле ұйымдастырылмаған нарықта жасалған сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі;
3) 8-бағанда эмитенттің атауы және бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттыққа жіберілген бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
4) 9-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
5) 10 және 13-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
6) 14-бағанда сатушыға төленген сыйақыны ескере отырып, мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын (биржалық куәлік, брокердің-дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен төлем валютасында бағасы көрсетіледі. Бастапқы құжатта валютамен көрсетілген баға болмаған жағдайда, номиналды құнынан пайызбен көрсетілген баға көрсетіледі;
7) 15 және 16-бағандарда Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелердің деректері бойынша осы қаржы құралы айналыста болатын халықаралық (шетел) қор биржаларында номиналды құн валютасында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) жөніндегі мәмілелер бойынша баға көрсетіледі;
8) 18-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік пайызбен көрсетіледі (облигациямен мәміле бойынша – бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде иеліктен шығару не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік; "кері репо" операциялары бойынша - автоматты репо секторында мәміле жасау нәтижесінде пайда болған кірістілік);

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом за отчетный период (месяц). Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По Таблице 1:
1) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, погашение купона, выплата дивидендов, операция "обратное репо" – открытие (закрытие) и прочее);
2) в графе 7 указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо, что сделка совершена на неорганизованном рынке;
3) в графе 8 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами;
4) в графе 9 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
5) в графах 10 и 13 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графе 14 указывается цена в валюте платежа с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения. В случае отсутствия в первичном документе цены, выраженной в валюте, указывается цена, выраженная в процентах от номинальной стоимости;
7) в графах 15 и 16 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент, по данным информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) в валюте номинальной стоимости;
8) в графе 18 указывается доходность по ценным бумагам в процентах (по сделке с облигацией – доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения в торговой системе организатора торгов ценными бумагами; по операциям "обратное репо" – доходность, сложившаяся в результате совершения сделки в секторе автоматического репо);

9) 19-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі;
10) 20 және 21-бағандар халықаралық (шетел) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады.
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда салым салынған жағдайда, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шотына ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шартты бұзған жағдайда – ақшаны инвестициялық шотқа қайтару күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда салым бойынша операциялар көрсетіледі (ақшаны салымға салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өтуі бойынша салымды қайтару);
3) 10-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні көрсетіледі (trade date);
2) 5-бағанда мәміленің түрі көрсетіледі (сатып алу, сату және басқа да);
3) 6-бағанда аффинирленген бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;
4) 8-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) 10-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі.
8. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
2) 4-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралдарын бастапқы тану күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле бойынша есеп айырысу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
4) 6-бағанда туынды қаржы құралының түрі көрсетіледі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа да туынды қаржы құралдары);
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда, бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
6) 8-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және "қор биржасының (ел) атауы" форматында оның резиденттігі елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі;
7) 9-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) және "базалық актив (рейтингі) (рейтингтік агенттік)" форматында рейтингтік агенттік (бар болса) берген базалық активтің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив (рейтингі жоқ)" форматында рейтинг болмағаны көрсетіледі;

9) в графе 19 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой;
10) графы 20 и 21 заполняются по сделкам, заключенным на международных (иностранных) рынках ценных бумаг.
6. По Таблице 2:
1) в графе 2 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета единого накопительного пенсионного фонда на текущий счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора – дата возврата денег на инвестиционный счет;
2) в графе 4 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
7. По Таблице 3:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 5 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
3) в графе 6 указываются наименование видов аффинированных драгоценных металлов;
4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
8. По Таблице 4:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг";
2) в графе 4 указывается дата первоначального признания финансовых инструментов в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг";
3) в графе 5 указывается дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг";
4) в графе 6 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты);
5) в графе 7 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
6) в графе 8 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи (страна)" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок";
7) в графе 9 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, процентная ставка, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив (рейтинга нет)";

8) 10-бағанда егер мәміле қор биржасында жасалмаса, контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ контрагентке "контрагент/елі/рейтингі (рейтингтік агенттігі)" форматында берілген рейтингі көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда, "контрагент/елі/рейтингі жоқ" форматында ақпарат көрсетіледі;
9) 11-бағанда мәміле (сатып алу, сату және басқа да) түрі көрсетіледі;
10) 16-бағанда егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса, "иә" сөзі және "иә/хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, көлемі, валютасы) көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса, "жоқ" сөзі көрсетіледі;
11) 17-бағанда инвестициялық комитеттің мәмілені жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдау нөмірі мен күні көрсетіледі;
12) 18-бағанда бар болса вариациялық маржа – қор биржасы есептейтін және мерзімді келісімшарттың баға белгіленімі өзгеруін ескеретін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелері өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі;
13) 19-бағанда бар болса бастапқы маржа – қор биржасы айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің жиынтық нарықтық құнынан үлесі көрсетіледі;
14) 20-бағанда Т+0 немесе Т+n форматында сауда-саттық режимі көрсетіледі не қор биржасының қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады;
15) 21-бағанда мәміле тараптарында талаптардың және міндеттемелердің туындау шарттары көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_DEFAULT_PA
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
____________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі немесе салым шартының нөмірі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Талап ету құқығын сәйкестендіргіш
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Өтеу күні
Тануды тоқтату күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
кестенің жалғасы:
Берешек мөлшері
Берешектің барлығы
Реттеу түрі және берешек сомасы
негізгі борыш бойынша
сыйақы бойынша
негізгі борыш бойынша өсімпұл
сыйақы бойынша өсімпұл
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Дефолтқа жол берген
эмитенттердің зейнетақы
активтері есебінен сатып
алынған қаржы құралдары
бойынша есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" (индексі – 1-ENPF_DEFAULT_PA, кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

8) в графе 10 в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет";
9) в графе 11 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
10) в графе 16 если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слова "да" и реквизиты объекта хеджирования (международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет";
11) в графе 17 указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки;
12) в графе 18 при наличии указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта;
13) в графе 19 при наличии указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию;
14) в графе 20 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи;
15) в графе 21 указываются условия возникновения требований и обязательств у сторон сделки.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов
Сноска. Приложение 14 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_DEFAULT_PA
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
Наименование эмитента
Вид ценной бумаги или номер договора вклада
Идентификационный номер ценной бумаги
Идентификатор права требования
Количество ценных бумаг (штук)
Дата погашения
Дата прекращения признания
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы:
Размер задолженности
Всего задолженности
Вид урегулирования и суммы задолженностей
по основному долгу
по вознаграждению
пеня по основному долгу
пеня по вознаграждению
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов" (индекс – 1-ENPF_DEFAULT_PA, периодичность – ежеквартальная) Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірмеде "Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарының және ерікті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында "міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіби зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары" немесе "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары" сияқты зейнетақы жарналарына байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 3-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типін немесе салым шартының нөмірін көрсетумен көрсетіледі.
7. 4-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
8. 5-бағанда бар болса талап ету құқығын сәйкестендіргіш көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 7-бағанда қаржы құралын өтеу күні көрсетіледі.
11. 8-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралын тануды тоқтату күні көрсетіледі.
12. 13-баған 9, 10, 11 және 12-бағандардың қосындысы болып табылады.
13. 14-бағанда берешекті реттеу түрі: оңалту (қайта құрылымдау, банкроттық, атқарушылық іс жүргізу, соттан тыс реттеу), сондай-ақ кредиторлар талаптарының тізілімінде танылған, берешекті өтеу туралы жасалған келісімдерге сәйкес соттың шешімімен айқындалған берешек сомасы көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" или "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. В графе 3 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа или номера договора вклада.
7. В графе 4 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги.
8. В графе 5 указывается идентификатор права требования при наличии.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графе 7 указывается дата погашения финансового инструмента.
11. В графе 8 отражается дата прекращения признания финансового инструмента в бухгалтерском учете.
12. Графа 13 является суммой граф 9, 10, 11 и 12.
13. В графе 14 указываются вид урегулирования задолженности: реабилитация (реструктуризация, банкротство, исполнительное производство, внесудебное урегулирование), а также суммы задолженностей, определенные решением суда, в соответствии с заключенными соглашениям о погашении задолженности, признанные в реестре требований кредиторов.
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных
за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов

Ескерту. 20-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.03.2020 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.2023 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_UEA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
_____________ сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтері
(теңгемен)
Күні
Зейнетақы жарналары
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан, инвестициялық портфельді басқарушылардан сенімгерлікпен басқарудан және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен аударымдар
Зейнетақы жарналары уақтылы аударылмағаны үшін және зейнетақы активтері уақтылы инвестицияланбағаны үшін алынған өсімпұл
Тұрғын үй жағдайын жақсартуға және (немесе) емделуге ақы төлеуге арналған төлемдер мен аударымдар, қаражат алулар, оның ішінде инвестициялық портфельді басқарушыларға сенімгерлік басқаруға және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне аударымдар
Зейнетақы жарналарын және (немесе) зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттемелер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бөлінбеген пайда (өтелмеген зиян)
"Таза" зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
Зейнетақы активтерінен комиссиялық сыйақы
Инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Зейнетақы активтері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс (зиян)
7
8
9
10
11
12
13
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары және ерікті
зейнетақы жарналары
есебінен қалыптастырылған
зейнетақы активтерінің
бір шартты бірлігінің
құны туралы есеп нысанына
қосымша
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_UEA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Сноска. Постановление дополнено приложением 20-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 19.03.2020 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.06.2023 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_UEA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Стоимость одной условной единицы пенсионных активов,
сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов
Пенсионные активы, находящиеся в доверительном управлении _____________
(в тенге)
Дата
Пенсионные взносы
Переводы из добровольных накопительных пенсионных фондов, из доверительного управления от управляющих инвестиционным портфелем и Национального Банка Республики Казахстан
Пеня, полученная за несвоевременное перечисление пенсионных взносов и за несвоевременное инвестирование пенсионных активов
Выплаты и переводы, изъятия на улучшение жилищных условий и (или) оплату лечения, в том числе переводы в доверительное управление управляющим инвестиционным портфелем и Национальному Банку Республики Казахстан
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода (убытка)
Инвестиционный доход (убыток) по пенсионным активам, начисленный за день
7
8
9
10
11
12
13
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
одной условной единицы
пенсионных активов,
сформированных за счет
обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных
пенсионных взносов и
добровольных пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных
за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов"
(индекс – 1-ENPF_UEA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша ай сайын бөлек толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда күн "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
6. 7-бағанда Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құнын есептеуге енгізілуі тиіс аптаның бірінші жұмыс күнінің соңындағы және айдың соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы бөлінбеген пайданың (өтелмеген зиянның) сомасы көрсетіледі.
7. 9-бағанда шартты бірліктердің саны үтірден кейін үш таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
8. 10-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
9. 11, 12, 13-бағандар анықтама үшін толтырылады.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_UEO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(теңгемен)
Күні
Зейнетақы жарналары, келіп түсті
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
Төлемдер, есептелгені
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін зейнетақы жарналарын және (немесе) алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттеме
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны
Шартты зейнетақы міндеттемелері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
6
7
8
9
10
11
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Шартты зейнетақы
міндеттемелерінің бір шартты
бірлігінің құны туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_UEO, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается дата в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 7 указывается сумма нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) на конец первого рабочего дня недели и на конец последнего календарного дня месяца, подлежащая включению в расчет стоимости одной условной единицы пенсионных активов, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
7. В графе 9 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
8. В графе 10 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
9. Графы 11, 12 и 13 заполняются справочно.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Сноска. Приложение 16 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_UEO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Дата
Пенсионные взносы, поступило
Пеня за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
Выплаты, начислено
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода
Текущая стоимость условных пенсионных обязательств
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Инвестиционный доход по условным пенсионным обязательствам, начисленный за день
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
6
7
8
9
10
11
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет о
стоимости одной условной
единицы условных пенсионных обязательств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств" (индекс – 1-ENPF_UEO, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірмеде "Шарты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда күн "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 8-бағанда шартты бірліктер саны үтірден кейін үш таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
7. 9-бағанда шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Қағида 17-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.2023 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF-AL(OA)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
1-кесте. Активтер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіш атауы
Барлығы
(есепті кезеңнің соңында)
оның ішінде
ұлттық валюмен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
1
Ақша және ақшалай қаражат баламалары

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается дата в формате "дд.мм.гггг".
6. Графа 8 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
7. Графа 9 указывается стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств с точностью до семи знаков после запятой.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда)
Сноска. Постановление дополнено приложением 17 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.06.2023 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: 1-ENPF-AL(OA)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица 1. Активы
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего
(на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
1
Деньги и эквиваленты денежных средств

1.15.01
Кассадағы қолма-қол ақша
1.15.02
Жолдағы ақша
1.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы ақша
1.15.04
Басқа қаржы ұйымдарындағы ағымдағы шоттардағы ақша
1.20.05
Бейрезиденттердегі ағымдағы шоттардағы ақша
1.14.06
Басқа депозиттік ұйымдардағы жинақ шоттардағы ақша
1.15.07
Басқа қаржы ұйымдарындағы жинақ шоттардағы ақша
1.20.08
Бейрезиденттердегі жинақ шоттардағы ақша
1.14.09
Басқа депозиттік ұйымдардағы басқа да ақша
1.15.10
Басқа қаржы ұйымдарындағы басқа да ақша
1.16.11
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардағы басқа да ақша
1.17.12
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардағы басқа да ақша
1.20.13
Бейрезиденттердегі басқа да ақша
2
Аффинирленген бағалы металдар
2.14.01
Басқа депозиттік ұйымдардағы аффинирленген бағалы металдар
2.15.02
Жолдағы аффинирленген бағалы металдар
2.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы металл шоттарда орналастырылған аффинирленген бағалы металдар
3
Орналастырылған салымдар
3.13.01
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар
3.14.02
Басқа депозиттік ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.15.03
Басқа қаржы ұйымдарында бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.20.04
Бейрезиденттерде бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.14.05
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді талап етілгенге дейінгі салымдар
3.15.06
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді талап етілгенге дейінгі салымдар
3.20.07
Бейрезиденттерде орналастырылған қысқа мерзімді талап етілгенге дейінгі салымдар
3.14.08
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.15.09
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.20.10
Бейрезиденттерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.14.11
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.15.12
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.20.13
Бейрезиденттерде орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.14.14
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.15.15
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.20.16
Бейрезиденттерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.14.17
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.15.18
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.20.19
Бейрезиденттерде орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
4
Өзгерісі пайда немесе зиян құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар

1.15.01
Наличность в кассе
1.15.02
Деньги в пути
1.14.03
Деньги на текущих счетах в других депозитных организациях
1.15.04
Деньги на текущих счетах в других финансовых организациях
1.20.05
Деньги на текущих счетах у нерезидентов
1.14.06
Деньги на сберегательных счетах в других депозитных организациях
1.15.07
Деньги на сберегательных счетах в других финансовых организациях
1.20.08
Деньги на сберегательных счетах у нерезидентов
1.14.09
Прочие деньги в других депозитных организациях
1.15.10
Прочие деньги в других финансовых организациях
1.16.11
Прочие деньги в государственных нефинансовых организациях
1.17.12
Прочие деньги в негосударственных нефинансовых организациях
1.20.13
Прочие деньги у нерезидентов
2
Аффинированные драгоценные металлы
2.14.01
Аффинированные драгоценные металлы в других депозитных организациях
2.15.02
Аффинированные драгоценные металлы в пути
2.14.03
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах в других депозитных организациях
3
Вклады размещенные
3.13.01
Вклады, размещенные в Национальном Банке Республики Казахстан
3.14.02
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других депозитных организациях
3.15.03
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других финансовых организациях
3.20.04
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь у нерезидентов
3.14.05
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других депозитных организациях
3.15.06
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других финансовых организациях
3.20.07
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные у нерезидентов
3.14.08
Краткосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.09
Краткосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.10
Краткосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.14.11
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.12
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.13
Краткосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
3.14.14
Долгосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.15
Долгосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.16
Долгосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.14.17
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.18
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.19
Долгосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
3.1
Минус: резервы на обесценение
4
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка

4.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
4.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған бағалы қағаздар
4.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздар
4.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 14. 04. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 14. 04. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 15. 05. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 15. 05. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 16. 06. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 16. 06. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 17. 07. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 17. 07. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 18. 08. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 18. 08. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.20.09
Бейрезиденттер шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 20. 09. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 20. 09. 02
Борыштық бағалы қағаздар
5
Туынды қаржы құралдары
5.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.19.09
Үй шаруашылықтарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.20.10
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
6.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
6.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған бағалы қағаздар
6.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздар
6.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 14. 04. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 14. 04. 02
Борыштық бағалы қағаздар

4.11.01
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
4.12.02
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
4.13.03
Ценные бумаги, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
4.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями, в том числе
4.14.04.01
Долевые ценные бумаги
4.14.04.02
Долговые ценные бумаги
4.15.05
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями, в том числе
4.15.05.01
Долевые ценные бумаги
4.15.05.02
Долговые ценные бумаги
4.16.06
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.16.06.01
Долевые ценные бумаги
4.16.06.02
Долговые ценные бумаги
4.17.07
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.17.07.01
Долевые ценные бумаги
4.17.07.02
Долговые ценные бумаги
4.18.08
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства, в том числе
4.18.08.01
Долевые ценные бумаги
4.18.08.02
Долговые ценные бумаги
4.20.09
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами, в том числе
4.20.09.01
Долевые ценные бумаги
4.20.09.02
Долговые ценные бумаги
5
Производные финансовые инструменты
5.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
5.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
5.13.03
Операции с производными финансовыми инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
5.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
5.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
5.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
5.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
5.18.08
Операции с производными финансовыми инструментами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
5.19.09
Операции с производными финансовыми инструментами с домашними хозяйствами
5.20.10
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
6
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
6.11.01
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
6.12.02
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
6.13.03
Ценные бумаги, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
6.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями, в том числе
6.14.04.01
Долевые ценные бумаги
6.14.04.02
Долговые ценные бумаги

6.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 15. 05. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 15. 05. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 16. 06. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 16. 06. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 17. 07. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 17. 07. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 18. 08. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 18. 08. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.20.09
Бейрезиденттер шығарған бағалы қағаздар
6. 18. 09. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 18. 09. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
7
"Кері репо" операциялары
7.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен "кері репо" операциялары
7.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен "кері репо" операциялары
7.14.03
Басқа депозиттік ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.15.04
Басқа қаржы ұйымдарымен "кері репо" операциялары
7.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.19.08
Үй шаруашылықтарымен "кері репо" операциялары
7.20.09
Бейрезиденттермен "кері репо" операциялары
8
Берілген аванстар
8.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметіне мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.14.03
Басқа депозиттік ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.15.04
Басқа қаржы ұйымдарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.19.08
Үй шаруашылықтарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.20.09
Бейрезиденттерге мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар

6.15.05
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями, в том числе
6.15.05.01
Долевые ценные бумаги
6.15.05.02
Долговые ценные бумаги
6.16.06
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями, в том числе
6.16.06.01
Долевые ценные бумаги
6.16.06.02
Долговые ценные бумаги
6.17.07
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями, в том числе
6.17.07.01
Долевые ценные бумаги
6.17.07.02
Долговые ценные бумаги
6.18.08
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства, в том числе
6.18.08.01
Долевые ценные бумаги
6.18.08.02
Долговые ценные бумаги
6.20.09
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами, в том числе
6.18.09.01
Долевые ценные бумаги
6.18.09.02
Долговые ценные бумаги
6.1
Минус: резервы на обесценение
7
Операции "обратное репо"
7.11.01
Операции "обратное репо" с Правительством Республики Казахстан
7.13.02
Операции "обратное репо" с Национальным Банком Республики Казахстан
7.14.03
Операции "обратное репо" с другими депозитными организациями
7.15.04
Операции "обратное репо" с другими финансовыми организациями
7.16.05
Операции "обратное репо" с государственными нефинансовыми организациями
7.17.06
Операции "обратное репо" с негосударственными нефинансовыми организациями
7.18.07
Операции "обратное репо" с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
7.19.08
Операции "обратное репо" с домашними хозяйствами
7.20.09
Операции "обратное репо" с нерезидентами
8
Авансы выданные
8.11.01
Авансы, выданные Правительству Республики Казахстан под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.12.02
Авансы, выданные региональными и местными органами управления под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.14.03
Авансы, выданные другим депозитным организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.15.04
Авансы, выданные другим финансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.16.05
Авансы, выданные государственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.17.06
Авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.18.07
Авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.19.08
Авансы, выданные домашним хозяйствам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.20.09
Авансы, выданные нерезидентам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг

8.11.10
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген басқа да аванстар
8.12.11
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына берілген басқа да аванстар
8.14.12
Басқа депозиттік ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.15.13
Басқа қаржы ұйымдарына берілген басқа да аванстар
8.16.14
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.17.15
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.18.16
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.19.17
Үй шаруашылықтарына берілген басқа да аванстар
8.20.18
Бейрезиденттерге берілген басқа да аванстар
9
Болашақ кезеңдердің шығысы
10
Комиссиялық сыйақы
10.19.01
Инвестициялық кірістен есептелген комиссиялық кіріс (зиян)
10.19.02
Зейнетақы активтерінен есептелген комиссиялық кіріс
11
Қорлар
12
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.20.09
Бейрезиденттер шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
13
Инвестициялық мүлік
14
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
14.14.01
Басқа депозиттік ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.15.02
Басқа қаржы ұйымдарының капиталына инвестициялар
14.16.03
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.17.04
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.18.05
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.20.06
Бейрезиденттердің капиталына инвестициялар
15
Дебиторлық берешек
15.11.01
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (Қазақстан Республикасы Үкіметі)

8.11.10
Прочие авансы, выданные Правительству Республики Казахстан
8.12.11
Прочие авансы, выданные региональными и местными органами управления
8.14.12
Прочие авансы, выданные другим депозитным организациям
8.15.13
Прочие авансы, выданные другим финансовым организациям
8.16.14
Прочие авансы, выданные государственным нефинансовым организациям
8.17.15
Прочие авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям
8.18.16
Прочие авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
8.19.17
Прочие авансы, выданные домашним хозяйствам
8.20.18
Прочие авансы, выданные нерезидентам
9
Расходы будущих периодов
10
Комиссионные вознаграждения
10.19.01
Начисленные комиссионные доходы (убытки) от инвестиционного дохода
10.19.02
Начисленные комиссионные доходы от пенсионных активов
11
Запасы
12
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
12.11.01
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные Правительством Республики Казахстан
12.12.02
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные региональными и местными органами управления
12.13.03
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные Национальным Банке Республики Казахстан
12.14.04
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими депозитными организациями
12.15.05
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими финансовыми организациями
12.16.06
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
12.17.07
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
12.18.08
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
12.20.09
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные нерезидентами
12.1
Минус: резервы на обесценение
13
Инвестиционное имущество
14
Инвестиции в капитал других юридических лиц
14.14.01
Инвестиции в капитал других депозитных организаций
14.15.02
Инвестиции в капитал других финансовых организаций
14.16.03
Инвестиции в капитал государственных нефинансовых организаций
14.17.04
Инвестиции в капитал негосударственных нефинансовых организаций
14.18.05
Инвестиции в капитал некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
14.20.06
Инвестиции в капитал нерезидентов
15
Дебиторская задолженность
15.11.01
Задолженность покупателей и заказчиков (Правительство Республики Казахстан)

15.12.02
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (өңірлік және жергілікті басқару органдары)
15.16.03
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
15.17.04
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
15.18.05
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
15.19.06
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтары)
15.20.07
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (бейрезидент)
15.15.08
Ешілес (тәуелді) ұйымдардың берешегі (басқа қаржы ұйымдары)
15.17.09
Ешілес (тәуелді) ұйымдардың берешегі (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
15.11.10
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жалдау бойынша берешегі
15.12.11
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының жалдау бойынша берешегі
15.13.12
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің жалдау бойынша берешегі
15.14.13
Басқа депозиттік ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.15.14
Басқа қаржы ұйымдарының жалдау бойынша берешегі
15.16.15
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.17.16
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.18.17
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.19.18
Үй шаруашылықтарының жалдау бойынша берешегі
15.20.19
Бейрезиденттердің жалдау бойынша берешегі
15.11.20
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алуға арналған сыйақы
15.12.21
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алуға арналған сыйақысы
15.14.22
Басқа депозиттік ұйымдардан алуға арналған сыйақы
15.15.23
Басқа қаржы ұйымдарынан алуға арналған сыйақы
15.16.24
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алуға арналған сыйақы
15.17.25
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алуға арналған сыйақы
15.18.26
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алуға арналған сыйақы
15.19.27
Үй шаруашылықтарынан алуға арналған сыйақы
15.20.28
Бейрезиденттерден алуға арналған сыйақы
15.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
16
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер (есептен шығарылатын топтар)
17
Материалдық активтер
18
Негізгі құрал-жабдықтар
19
Пайдану құқығы нысанындағы активтер
20
Ағымдағы салық активтері
21
Кейінге қалдырылған салық активі
22
Басқа да дебиторлық берешек
22.14.01
Брокерлермен есеп айырысу (басқа депозиттік ұйымдар)
22.15.02
Брокерлермен есеп айырысу (басқа қаржы ұйымдары)
22.17.03
Брокерлермен есеп айырысу (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
22.20.04
Брокерлермен есеп айырысу (бейрезиденттер)
22.11.05
Акционерлермен есеп айырысу (Қазақстан Республикасының Үкіметі)

15.12.02
Задолженность покупателей и заказчиков (региональные и местные органы управления)
15.16.03
Задолженность покупателей и заказчиков (государственные нефинансовые организации)
15.17.04
Задолженность покупателей и заказчиков (негосударственные нефинансовые организации)
15.18.05
Задолженность покупателей и заказчиков (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
15.19.06
Задолженность покупателей и заказчиков (домашние хозяйства)
15.20.07
Задолженность покупателей и заказчиков (нерезидент)
15.15.08
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (другие финансовые организации)
15.17.09
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (негосударственные нефинансовые организации)
15.11.10
Задолженность по аренде Правительства Республики Казахстан
15.12.11
Задолженность по аренде региональных и местных органов управления
15.13.12
Задолженность по аренде Национального Банка Республики Казахстан
15.14.13
Задолженность по аренде других депозитных организаций
15.15.14
Задолженность по аренде других финансовых организаций
15.16.15
Задолженность по аренде государственных нефинансовых организаций
15.17.16
Задолженность по аренде негосударственных нефинансовых организаций
15.18.17
Задолженность по аренде некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
15.19.18
Задолженность по аренде домашних хозяйств
15.20.19
Задолженность по аренде нерезидентов
15.11.20
Вознаграждения к получению от Правительства Республики Казахстан
15.12.21
Вознаграждения к получению от региональных и местных органов управления
15.14.22
Вознаграждения к получению от других депозитных организаций
15.15.23
Вознаграждения к получению от других финансовых организаций
15.16.24
Вознаграждения к получению от государственных нефинансовых организаций
15.17.25
Вознаграждения к получению от негосударственных нефинансовых организаций
15.18.26
Вознаграждения к получению от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
15.19.27
Вознаграждения к получению от домашних хозяйств
15.20.28
Вознаграждения к получению от нерезидентов
15.1
Минус: резервы на обесценение
16
Долгосрочные активы (выбывающие группы), предназначенные для продажи
17
Нематериальные активы
18
Основные средства
19
Активы в форме права пользования
20
Текущий налоговый актив
21
Отложенный налоговый актив
22
Прочая дебиторская задолженность
22.14.01
Расчеты с брокерами (другие депозитные организации)
22.15.02
Расчеты с брокерами (другие финансовые организации)
22.17.03
Расчеты с брокерами (негосударственные нефинансовые организации)
22.20.04
Расчеты с брокерами (нерезиденты)
22.11.05
Расчеты с акционерами (Правительство Республики Казахстан)

22.14.06
Акционерлермен есеп айырысу (басқа депозиттік ұйымдар)
22.15.07
Акционерлермен есеп айырысу (басқа қаржы ұйымдары)
22.16.08
Акционерлермен есеп айырысу (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
22.17.09
Акционерлермен есеп айырысу (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
22.18.10
Акционерлермен есеп айырысу (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
22.19.11
Акционерлермен есеп айырысу (үй шаруашылықтары)
22.20.12
Акционерлермен есеп айырысу (бейрезиденттер)
22.11.13
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.12.14
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.13.15
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.14.16
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.15.17
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.16.18
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.20.19
Бейрезиденттерден алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.11.20
Қазақстан Республикасының Үкіметіне сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.13.21
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.14.22
Басқа депозиттік ұйымдарға сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.15.23
Басқа қаржы ұйымдарына сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.20.24
Бейрезиденттерге сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.11.25
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.12.26
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.13.27
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.14.28
Басқа депозиттік ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.15.29
Басқа қаржы ұйымдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.16.30
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.17.31
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.19.32
Үй шаруашылықтарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.20.33
Бейрезиденттерге есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.19.34
Қызметкерлердің және резидент басқа тұлғалардың берешегі
22.20.35
Қызметкерлердің және бейрезидент басқа тұлғалардың берешегі
22.11.36
Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да дебиторлық берешегі

22.14.06
Расчеты с акционерами (другие депозитные организации)
22.15.07
Расчеты с акционерами (другие финансовые организации)
22.16.08
Расчеты с акционерами (государственные нефинансовые организации)
22.17.09
Расчеты с акционерами (негосударственные нефинансовые организации)
22.18.10
Расчеты с акционерами (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
22.19.11
Расчеты с акционерами (домашние хозяйства)
22.20.12
Расчеты с акционерами (нерезиденты)
22.11.13
Предоплата вознаграждения по полученным займам от Правительства Республики Казахстан
22.12.14
Предоплата вознаграждения по полученным займам от региональных и местных органов управления
22.13.15
Предоплата вознаграждения по полученным займам от Национального Банка Республики Казахстан
22.14.16
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других депозитных организаций
22.15.17
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других финансовых организаций
22.16.18
Предоплата вознаграждения по полученным займам от государственных нефинансовых организаций
22.20.19
Предоплата вознаграждения по полученным займам от нерезидентов
22.11.20
Финансовые активы, переданные в доверительное управление Правительству Республики Казахстан
22.13.21
Финансовые активы, переданные в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан
22.14.22
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим депозитным организациям
22.15.23
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим финансовым организациям
22.20.24
Финансовые активы, переданные в доверительное управление нерезидентам
22.11.25
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к Правительству Республики Казахстан
22.12.26
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к региональным и местным органам управления
22.13.27
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к Национальному Банку Республики Казахстан
22.14.28
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим депозитным организациям
22.15.29
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим финансовым организациям
22.16.30
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к государственным нефинансовым организациям
22.17.31
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к негосударственным нефинансовым организациям
22.19.32
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к домашним хозяйствам
22.20.33
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к нерезидентам
22.19.34
Задолженность работников и других лиц-резидентов
22.20.35
Задолженность работников и других лиц-нерезидентов
22.11.36
Прочая дебиторская задолженность Правительства Республики Казахстан

22.12.37
Жергілікті басқару органдарының басқа да дебиторлық берешегі
22.13.38
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басқа да дебиторлық берешегі
22.14.39
Басқа депозиттік ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.15.40
Басқа қаржы ұйымдарының басқа да дебиторлық берешегі
22.16.41
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.17.42
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.18.43
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.19.44
Үй шаруашылықтарының басқа да дебиторлық берешегі
22.20.45
Бейрезиденттердің басқа да дебиторлық берешегі
22.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
23
Басқа да активтер, оның ішінде
23.01
Қаржы активтері
23.02
Қаржылық емес активтер
24
Активтер жиынтығы
2-кесте. Міндеттемелер
(мың теңгемен)
Жолдың коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңында)
оның ішінде
ұлттық валютамен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
25
Туынды қаржы құралдары
25.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.12.02
Аймақтық және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.13.03
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.19.09
Үй шаруашылықтарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.20.10
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
26
Жалдау бойынша міндеттемелер
26.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметіне жалдау бойынша міндеттемелер
26.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына жалдау бойынша міндеттемелер
26.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жалдау бойынша міндеттемелер
26.14.04
Басқа депозиттік ұйымдарға жалдау бойынша міндеттемелер
26.15.05
Басқа қаржы ұйымдарына жалдау бойынша міндеттемелер
26.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша міндеттемелер
26.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша міндеттемелер
26.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға жалдау бойынша міндеттемелер

22.12.37
Прочая дебиторская задолженность местных органов управления
22.13.38
Прочая дебиторская задолженность Национального Банка Республики Казахстан
22.14.39
Прочая дебиторская задолженность других депозитных организаций
22.15.40
Прочая дебиторская задолженность других финансовых организаций
22.16.41
Прочая дебиторская задолженность государственных нефинансовых организаций
22.17.42
Прочая дебиторская задолженность негосударственных нефинансовых организаций
22.18.43
Прочая дебиторская задолженность некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
22.19.44
Прочая дебиторская задолженность домашних хозяйств
22.20.45
Прочая дебиторская задолженность нерезидентов
22.1
Минус: резервы на обесценение
23
Прочие активы, в том числе
23.01
Финансовые активы
23.02
Нефинансовые активы
24
Итого активы
Таблица 2. Обязательства
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
25
Производные финансовые инструменты
25.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
25.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
25.13.03
Операции с производными финансовыми инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
25.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
25.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
25.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
25.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
25.18.08
Операции с производными финансовыми инструментами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
25.19.09
Операции с производными финансовыми инструментами с домашними хозяйствами
25.20.10
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
26
Обязательства по аренде
26.11.01
Обязательства по аренде к Правительству Республики Казахстан
26.12.02
Обязательства по аренде к региональным и местным органам управления
26.13.03
Обязательства по аренде к Национальному Банку Республики Казахстан
26.14.04
Обязательства по аренде к другим депозитным организациям
26.15.05
Обязательства по аренде к другим финансовым организациям
26.16.06
Обязательства по аренде к государственным нефинансовым организациям
26.17.07
Обязательства по аренде к негосударственным нефинансовым организациям
26.18.08
Обязательства по аренде к некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства

26.19.09
Үй шаруашылықтарына жалдау бойынша міндеттемелер
26.20.10
Бейрезиденттерге жалдау бойынша міндеттемелер
27
Репо операциялары
27.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен репо операциялары
27.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен репо операциялары
27.14.03
Басқа депозиттік ұйымдармен репо операциялары
27.15.04
Басқа қаржы ұйымдарымен репо операциялары
27.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен репо операциялары
27.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен репо операциялары
27.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен репо операциялары
27.19.08
Үй шаруашылықтарымен репо операциялары
27.20.09
Бейрезиденттермен репо операциялары
28
Алынған қарыз
28.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қысқа мерзімді қарыз
28.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған қысқа мерзімді қарыз
28.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыз
28.15.04
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыз
28.20.05
Бейрезиденттерден алынған қысқа мерзімді қарыз
28.11.06
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған ұзақ мерзімді қарыз
28.12.07
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыз
28.14.08
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыз
28.15.09
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыз
28.20.10
Бейрезиденттерден алынған ұзақ мерзімді қарыз
29
Кредиторлық берешек
29.11.01
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
29.12.02
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (өңірлік және жергілікті басқару органдар)
29.16.03
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
29.17.04
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
29.18.05
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
29.19.06
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (үй шаруашылықтары)
29.20.07
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (бейрезидент)
29.15.08
Ешілес (тәуелді) ұйымдарға берешек (басқа қаржы ұйымдары)
29.17.09
Ешілес (тәуелді) ұйымдарға берешек (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
29.19.10
Қызметкерлерге және басқа резидент-тұлғаларға берешек
29.20.11
Қызметкерлерге және басқа бейрезидент-тұлғаларға берешек
29.11.12
Қазақстан Республикасының Үкіметіне жалдау бойынша берешек
29.12.13
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына жалдау бойынша берешек
29.13.14
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жалдау бойынша берешек

26.19.09
Обязательства по аренде к домашним хозяйствам
26.20.10
Обязательства по аренде к нерезидентам
27
Операции репо
27.11.01
Операции репо с Правительством Республики Казахстан
27.13.02
Операции репо с Национальным Банком Республики Казахстан
27.14.03
Операции репо с другими депозитными организациями
27.15.04
Операции репо с другими финансовыми организациями
27.16.05
Операции репо с государственными нефинансовыми организациями
27.17.06
Операции репо с негосударственными нефинансовыми организациями
27.18.07
Операции репо с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
27.19.08
Операции репо с домашними хозяйствами
27.20.09
Операции репо с нерезидентами
28
Займы полученные
28.11.01
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
28.12.02
Краткосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
28.14.03
Краткосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
28.15.04
Краткосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
28.20.05
Краткосрочные займы, полученные от нерезидентов
28.11.06
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
28.12.07
Долгосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
28.14.08
Долгосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
28.15.09
Долгосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
28.20.10
Долгосрочные займы, полученные от нерезидентов
29
Кредиторская задолженность
29.11.01
Задолженность поставщикам и подрядчикам (Правительство Республики Казахстан)
29.12.02
Задолженность поставщикам и подрядчикам (региональные и местные органы управления)
29.16.03
Задолженность поставщикам и подрядчикам (государственные нефинансовые организации)
29.17.04
Задолженность поставщикам и подрядчикам (негосударственные нефинансовые организации)
29.18.05
Задолженность поставщикам и подрядчикам (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
29.19.06
Задолженность поставщикам и подрядчикам (домашние хозяйства)
29.20.07
Задолженность поставщикам и подрядчикам (нерезидент)
29.15.08
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (другие финансовые организации)
29.17.09
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (негосударственные нефинансовые организации)
29.19.10
Задолженность работникам и другим лицам-резидентам
29.20.11
Задолженность работникам и другим лицам-нерезидентам
29.11.12
Задолженность по аренде к Правительству Республики Казахстан
29.12.13
Задолженность по аренде к региональным и местным органам управления
29.13.14
Задолженность по аренде к Национальному Банку Республики Казахстан

29.14.15
Басқа депозиттік ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.15.16
Басқа қаржы ұйымдарына жалдау бойынша берешек
29.16.17
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.17.18
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.18.19
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.19.20
Үй шаруашылықтарына жалдау бойынша берешек
29.20.21
Бейрезиденттерге жалдау бойынша берешек
29.11.22
Қазақстан Республикасының Үкіметіне төленетін сыйақы
29.12.23
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына төленетін сыйақы
29.14.24
Басқа депозиттік ұйымдарға төленетін сыйақы
29.15.25
Басқа қаржы ұйымдарына төленетін сыйақы
29.20.26
Бейрезиденттерге төленетін сыйақы
29.11.27
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.12.28
Өңірлік және жергілікті басқару органдары алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.13.29
Ұлттық Банк алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.14.30
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.15.31
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.16.32
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.17.33
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.18.34
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.19.35
Үй шаруашылықтары алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.11.36
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.12.37
Өңірлік және жергілікті басқару органдары алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.13.38
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.14.39
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.15.40
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.16.41
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.17.42
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.18.43
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.19.44
Үй шаруашылықтары алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.20.45
Бейрезиденттер алдындағы басқа да кредиторлық берешек
30
Алынған аванстар

29.14.15
Задолженность по аренде к другим депозитным организациям
29.15.16
Задолженность по аренде к другим финансовым организациям
29.16.17
Задолженность по аренде к государственным нефинансовым организациям
29.17.18
Задолженность по аренде к негосударственным нефинансовым организациям
29.18.19
Задолженность по аренде к некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
29.19.20
Задолженность по аренде к домашним хозяйствам
29.20.21
Задолженность по аренде к нерезидентам
29.11.22
Вознаграждения к выплате Правительству Республики Казахстан
29.12.23
Вознаграждения к выплате региональным и местным органам управления
29.14.24
Вознаграждения к выплате другим депозитным организациям
29.15.25
Вознаграждения к выплате другим финансовым организациям
29.20.26
Вознаграждения к выплате нерезидентам
29.11.27
Текущая часть кредиторской задолженности перед Правительством Республики Казахстан
29.12.28
Текущая часть кредиторской задолженности перед региональными и местными органами управления
29.13.29
Текущая часть кредиторской задолженности перед Национальным Банком Республики Казахстан
29.14.30
Текущая часть кредиторской задолженности перед другими депозитными организациями
29.15.31
Текущая часть кредиторской задолженности перед другими финансовыми организациями
29.16.32
Текущая часть кредиторской задолженности перед государственными нефинансовыми организациями
29.17.33
Текущая часть кредиторской задолженности перед негосударственными нефинансовыми организациями
29.18.34
Текущая часть кредиторской задолженности перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
29.19.35
Текущая часть кредиторской задолженности перед домашними хозяйствами
29.11.36
Прочая кредиторская задолженность перед Правительством Республики Казахстан
29.12.37
Прочая кредиторская задолженность перед региональными и местными органами управления
29.13.38
Прочая кредиторская задолженность перед Национальным Банком Республики Казахстан
29.14.39
Прочая кредиторская задолженность перед другими депозитными организациями
29.15.40
Прочая кредиторская задолженность перед другими финансовыми организациями
29.16.41
Прочая кредиторская задолженность перед государственными нефинансовыми организациями
29.17.42
Прочая кредиторская задолженность перед негосударственными нефинансовыми организациями
29.18.43
Прочая кредиторская задолженность перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
29.19.44
Прочая кредиторская задолженность перед домашними хозяйствами
29.20.45
Прочая кредиторская задолженность перед нерезидентами
30
Авансы полученные

30.14.01
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
30.15.02
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
30.20.03
Бейрезиденттерде орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
30.11.04
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған басқа да аванстар
30.12.05
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған басқа да аванстар
30.13.06
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған басқа да аванстар
30.14.07
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.15.08
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған басқа да аванстар
30.16.09
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.17.10
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.18.11
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.19.12
Үй шаруашылықтарынан алынған басқа да аванстар
30.20.13
Бейрезиденттерден алынған басқа да аванстар
31
Резервтер
31.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған кепілді міндеттемелер
31.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған кепілді міндеттемелер
31.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған кепілді міндеттемелер
31.14.04
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған кепілді міндеттемелер
31.15.05
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған кепілді міндеттемелер
31.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған кепілді міндеттемелер
31.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған кепілді міндеттемелер
31.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынған кепілді міндеттемелер
31.19.09
Үй шаруашылықтарынан алынған кепілді міндеттемелер
31.20.10
Бейрезиденттерден алынған кепілді міндеттемелер
31.19.11
Қызметкерлерге (резиденттер) сыйақылар бойынша бағалау міндеттемелері
31.20.12
Қызметкерлерге (бейрезиденттер) сыйақылар бойынша бағалау міндеттемелері
31.11.13
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.12.14
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.13.15
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.14.16
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы шағым-талап жөніндегі міндеттемелер
31.15.17
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.16.18
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер

30.14.01
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других депозитных организациях
30.15.02
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других финансовых организациях
30.20.03
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам у нерезидентов
30.11.04
Прочие авансы, полученные от Правительства Республики Казахстан
30.12.05
Прочие авансы, полученные от региональных и местных органов управления
30.13.06
Прочие авансы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
30.14.07
Прочие авансы, полученные от других депозитных организациях
30.15.08
Прочие авансы, полученные от других финансовых организаций
30.16.09
Прочие авансы, полученные от государственных нефинансовых организаций
30.17.10
Прочие авансы, полученные от негосударственных нефинансовых организаций
30.18.11
Прочие авансы, полученные от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
30.19.12
Прочие авансы, полученные от домашних хозяйств
30.20.13
Прочие авансы, полученные от нерезидентов
31
Резервы
31.11.01
Гарантийные обязательства, принятые от Правительства Республики Казахстан
31.12.02
Гарантийные обязательства, принятые от региональных и местных органов управления
31.13.03
Гарантийные обязательства, принятые от Национального Банка Республики Казахстан
31.14.04
Гарантийные обязательства, принятые от других депозитных организациях
31.15.05
Гарантийные обязательства, принятые от других финансовых организаций
31.16.06
Гарантийные обязательства, принятые от государственных нефинансовых организаций
31.17.07
Гарантийные обязательства, принятые от негосударственных нефинансовых организаций
31.18.08
Гарантийные обязательства, принятые от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
31.19.09
Гарантийные обязательства, принятые от домашних хозяйств
31.20.10
Гарантийные обязательства, принятые от нерезидентов
31.19.11
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (резидент)
31.20.12
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (нерезидент)
31.11.13
Обязательства по претензионно-исковой работе перед Правительством Республики Казахстан
31.12.14
Обязательства по претензионно-исковой работе перед региональными и местными органами управления
31.13.15
Обязательства по претензионно-исковой работе перед Национальным Банком Республики Казахстан
31.14.16
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими депозитными организациями
31.15.17
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими финансовыми организациями
31.16.18
Обязательства по претензионно-исковой работе перед государственными нефинансовыми организациями

31.17.19
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы талап-арыз жұмысы бойынша міндеттемелер
31.18.20
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы талап-арыз жұмысы бойынша міндеттемелер
31.19.21
Үй шаруашылықтары алдындағы талап-арыз жұмысы бойынша міндеттемелер
31.20.22
Бейрезиденттер алдындағы талап-арыз жұмысы бойынша міндеттемелер
31.11.23
Қазақстан Республикасының Үкіметіне басқа да бағалау міндеттемелері
31.12.24
Өңірлік және жергілікті билік органдарына басқа да бағалау міндеттемелері
31.13.25
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне басқа да бағалау міндеттемелері
31.14.26
Басқа депозиттік ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.15.27
Басқа қаржы ұйымдарына басқа да бағалау міндеттемелері
31.16.28
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.17.29
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.18.30
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.19.31
Үй шаруашылықтарына басқа да бағалау міндеттемелері
31.20.32
Бейрезиденттерге басқа да бағалау міндеттемелері
32
Акциялар бойынша акционерлермен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар
32.11.01
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметімен есеп айырысулар
32.13.02
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен есеп айырысулар
32.14.03
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша басқа депозиттік ұйымдармен есеп айырысулар
32.15.04
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша басқа қаржы ұйымдарымен есеп айырысулар
32.16.05
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен есеп айырысулар
32.17.06
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен есеп айырысулар
32.18.07
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен есеп айырысулар
32.19.08
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша үй шаруашылықтарымен есеп айырысулар
32.20.09
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша бейрезиденттермен есеп айырысулар
33
Қызметкерлермен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар
33.19.01
Қызметкерлермен (резиденттермен) еңбекақы төлеу бойынша есеп айырысу
33.20.02
Қызметкерлермен (бейрезиденттермен) еңбекақы төлеу бойынша есеп айырысу
34
Болашақ кезеңдердің кірістері
35
Кейінге қалдырылған салық міндеттемесі
35.11.01
Мерзімі ұзартылған корпоративтік табыс салығы
36
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бюджет алдындағы міндеттеме
37
Басқа да міндеттемелер

31.17.19
Обязательства по претензионно-исковой работе перед негосударственными нефинансовыми организациями
31.18.20
Обязательства по претензионно-исковой работе перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
31.19.21
Обязательства по претензионно-исковой работе перед домашними хозяйствами
31.20.22
Обязательства по претензионно-исковой работе перед нерезидентами
31.11.23
Прочие оценочные обязательства к Правительству Республики Казахстан
31.12.24
Прочие оценочные обязательства к региональным и местным органам управления
31.13.25
Прочие оценочные обязательства к Национальному Банку Республики Казахстан
31.14.26
Прочие оценочные обязательства к другим депозитным организациям
31.15.27
Прочие оценочные обязательства к другим финансовым организациям
31.16.28
Прочие оценочные обязательства к государственным нефинансовым организациям
31.17.29
Прочие оценочные обязательства к негосударственным нефинансовым организациям
31.18.30
Прочие оценочные обязательства к некоммерческим организациям, обслуживающими домашние хозяйства
31.19.31
Прочие оценочные обязательства к домашним хозяйствам
31.20.32
Прочие оценочные обязательства к нерезидентам
32
Начисленные расходы по расчетам с акционерами по акциям
32.11.01
Расчеты по дивидендам и доходам участников с Правительством Республики Казахстан
32.13.02
Расчеты по дивидендам и доходам участников с Национальным Банком Республики Казахстан
32.14.03
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими депозитными организациями
32.15.04
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими финансовыми организациями
32.16.05
Расчеты по дивидендам и доходам участников с государственными нефинансовыми организациями
32.17.06
Расчеты по дивидендам и доходам участников с негосударственными нефинансовыми организациями
32.18.07
Расчеты по дивидендам и доходам участников с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
32.19.08
Расчеты по дивидендам и доходам участников с домашними хозяйствами
32.20.09
Расчеты по дивидендам и доходам участников с нерезидентами
33
Начисленные расходы по расчетам с персоналом
33.19.01
Расчеты с персоналом (резидентами) по оплате труда
33.20.02
Расчеты с персоналом (нерезидентами) по оплате труда
34
Доходы будущих периодов
35
Отложенное налоговое обязательство
35.11.01
Отсроченный корпоративный подоходный налог
36
Обязательство перед бюджетом по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
37
Прочие обязательства

37.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы басқа да міндеттемелер
37.12.02
Өңірлік және жергілікті билік органдары алдындағы басқа да міндеттемелер
37.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы басқа да міндеттемелер
37.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.15.05
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы басқа да міндеттемелер
37.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер

37.11.01
Прочие обязательства перед Правительством Республики Казахстан
37.12.02
Прочие обязательства перед региональными и местными органами управления
37.13.03
Прочие обязательства перед Национальным Банком Республики Казахстан
37.14.04
Прочие обязательства перед другими депозитными организациями
37.15.05
Прочие обязательства перед другими финансовыми организациями
37.16.06
Прочие обязательства перед государственными нефинансовыми организациями

37.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.19.09
Үй шаруашылықтары алдындағы басқа да міндеттемелер
37.20.10
Бейрезиденттер алдындағы басқа да міндеттемелер
38
Міндеттемелердің жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Экономика секторлары
бойынша (бірыңғай
жинақтаушы зейнетақы
қорының меншікті активтері
бойынша) сыныпталған
активтер мен міндеттемелер
туралы есеп нысанына
қосымша
"Экономика секторлары бойынша сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша)" (индексі - 1-ENPF-AL (OA), кезеңділігі - тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан есепті күндегі жағдай бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтер бойынша бухгалтерлік балансының "Активтер" және "Міндеттемелер" бөлімдерінің барлық баптары бойынша деректерді қамтиды.
1-кестеде көрсетілетін активтердің жалпы көлемі сол есепті күнгі меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
2-кестеде көрсетілетін міндеттемелердің жалпы көлемі сол есепті күнгі меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.

37.17.07
Прочие обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями
37.18.08
Прочие обязательства перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
37.19.09
Прочие обязательства перед домашними хозяйствами
37.20.10
Прочие обязательства перед нерезидентами
38
Итого обязательства
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ___________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
об активах и обязательствах,
классифицированных
по секторам экономики
(по собственным активам
единого накопительного
пенсионного фонда)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда)"
(индекс – 1-ENPF-AL(OA), периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит данные по всем статьям разделов "Активы" и "Обязательства" бухгалтерского баланса единого накопительного пенсионного фонда по собственным активам по состоянию на отчетную дату.
Общий объем активов, отражаемых в Таблице 1, соответствует общей сумме активов бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату.
Общий объем обязательств, отражаемых в Таблице 2, соответствует общей сумме обязательств бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату.

6. Нысанның 1 және 2-кестелері жолдарының (көрсеткіштерінің) коды мынадай құрылым бойынша айқындалады:
1) бірінші бөлік бухгалтерлік баланстың негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
2) екінші бөлік екі цифрдан – резиденттік белгісінің коды мен экономика секторының кодынан тұрады;
3) үшінші бөлік - көрсеткіштің реттік нөмірі.
Резиденттік белгісі мен экономика секторына арналған кодтар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен бекітілген Экономика секторлары мен төлемдерді тағайындау кодтарын қолдану қағидаларына сәйкес көрсетіледі.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының экономика секторлары бойынша бейрезиденттерге қатысты активтері мен міндеттемелері бөлінбейді. Бұл жағдайда бейрезидентке қатысты экономика секторының коды - "0" көрсетіледі.
Мысалы: 15.15.08 - жолдың коды, мұндағы бірінші цифр "15" - баланстың негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" - резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "08" - реттік нөмірі.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-бағандағы барлық жолдар бойынша деректер 4 және 5-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) "24" коды бар жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18", "19", "20", "21", "22" және "23" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
3) "38" коды бар жол бойынша "міндеттемелер жиынтығы" көрсеткіші "25", "26", "27", "28", "29", "30", "31", "32", "33", "34", "35", "36" және "37" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы "28" тамыздағы
№ 167 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

6. Код строки (показателя) Таблиц 1 и 2 Формы определяется по следующей структуре:
1) первая часть соответствует номеру основной статьи бухгалтерского баланса;
2) вторая часть состоит из двух цифр – кода признака резидентства и кода сектора экономики;
3) третья часть – порядковый номер показателя.
Коды для признака резидентства и сектора экономики указываются в соответствии с Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365.
Активы и обязательства единого накопительного пенсионного фонда по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае код сектора экономики по отношению к нерезиденту указывается – "0".
Пример: код строки 15.15.08, где первая цифра "15" – номер основной статьи баланса, вторая цифра "15" – резидент, другие финансовые организации и третья цифра "08" – порядковый номер.
7. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 3 по всем строкам равны сумме данных по графам 4 и 5;
2) показатель "итого активы" по строке с кодом "24" равен сумме показателей по строкам с кодами "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18", "19", "20", "21", "22" и "23";
3) показатель "итого обязательства" по строке с кодом "38" равен сумме показателей по строкам с кодами "25", "26", "27", "28", "29", "30", "31", "32", "33", "34", "35", "36" и "37".
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда)

Ескерту. Қағида 18-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.2023 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
"Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп"
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-ENPF-AL(PA)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Нысан
1-кесте. Активтер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңына)
оның ішінде
ұлттық валютамен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
1
Ақша және ақшалай қаражатының баламалары

Сноска. Постановление дополнено приложением 18 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.06.2023 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: 2-ENPF-AL(PA)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица 1. Активы
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
1
Деньги и эквиваленты денежных средств

1.13.01
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттардағы (жарналар шоты) ақша (зейнетақы активтері)
1.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттардағы (инвестициялық шоттағы) ақша (зейнетақы активтері)
1.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы (инвестициялық шоттағы) ақша (зейнетақы активтері)
1.15.04
Басқа қаржы ұйымдарындағы ағымдағы шоттардағы (инвестициялық шоттағы) ақша (зейнетақы активтері)
1.13.05
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттардағы (төлемдер шоты) ақша (зейнетақы активтері)
1.14.06
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы (төлемдер шоты) ақша (зейнетақы активтері)
1.15.07
Басқа қаржы ұйымдарындағы ағымдағы шоттардағы (төлемдер шоты) ақша (зейнетақы активтері)
2
Аффинирленген бағалы металдар
2.14.01
Басқа депозиттік ұйымдардағы аффинирленген бағалы металдар
2.20.02
Бейрезиденттердегі аффинирленген бағалы металдар
2.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы металл шоттарда орналастырылған аффинирленген бағалы металдар
2.20.04
Бейрезиденттердің металл шоттарында орналастырылған аффинирленген қымбат металдар
3
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
3.13.01
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар
3.14.02
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған салымдар
3.10.03
Бейрезиденттерге орналастырылған салымдар
3.1
Минус: құнсыздану резервтері
4
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
4.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған бағалы қағаздар
4.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздар
4.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 14. 04. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 14. 04. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 15. 05. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 15. 05. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 16. 06. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 16. 06. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 17. 07. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 17. 07. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.20.08
Бейрезиденттер шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 20. 08. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 20. 08. 02
Борыштық бағалы қағаздар
5
"Кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметіне "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне "кері репо" операциялары бойынша талаптар

1.13.01
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет взносов) в Национальном Банке Республики Казахстан
1.13.02
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в Национальном Банке Республики Казахстан
1.14.03
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в других депозитных организациях
1.15.04
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в других финансовых организациях
1.13.05
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в Национальном Банке Республики Казахстан
1.14.06
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в других депозитных организациях
1.15.07
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в других финансовых организациях
2
Аффинированные драгоценные металлы
2.14.01
Аффинированные драгоценные металлы в других депозитных организациях
2.20.02
Аффинированные драгоценные металлы у нерезидентов
2.14.03
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах в других депозитных организациях
2.20.04
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах у нерезидентов
3
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня
3.13.01
Вклады, размещенные в Национальном Банке Республики Казахстан
3.14.02
Вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.10.03
Вклады, размещенные в нерезидентах
3.1
Минус: резервы на обесценение
4
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
4.11.01
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
4.12.02
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
4.13.03
Ценные бумаги, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
4.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями, в том числе
4.14.04.01
Долевые ценные бумаги
4.14.04.02
Долговые ценные бумаги
4.15.05
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями, в том числе
4.15.05.01
Долевые ценные бумаги
4.15.05.02
Долговые ценные бумаги
4.16.06
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.16.06.01
Долевые ценные бумаги
4.16.06.02
Долговые ценные бумаги
4.17.07
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.17.07.01
Долевые ценные бумаги
4.17.07.02
Долговые ценные бумаги
4.20.08
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами, в том числе
4.20.08.01
Долевые ценные бумаги
4.20.08.02
Долговые ценные бумаги
5
Требования по операциям "обратное репо"
5.11.01
Требования по операциям "обратное репо" к Правительству Республики Казахстан
5.13.02
Требования по операциям "обратное репо" к Национальному Банку Республики Казахстан

5.14.03
Басқа депозиттік ұйымдарға "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.15.04
Басқа қаржы ұйымдарына "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.20.07
Бейрезиденттерге "кері репо" операциялары бойынша талаптар
6
Туынды қаржы құралдары
6.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен жасалатын операциялар
6.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.20.08
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
7
Сыртқы басқарудағы активтер
8
Дебиторлық берешек
8.11.01
Қазақстан Республикасы Үкіметінің берешегі
8.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының берешегі
8.13.03
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің берешегі
8.14.04
Басқа депозиттік ұйымдардың берешегі
8.15.05
Басқа қаржы ұйымдарының берешегі
8.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың берешегі
8.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың берешегі
8.20.08
Бейрезиденттердің берешегі
9
Номиналды кірістілік көрсеткіші мен кірістіліктің ең төменгі мәні арасындағы теріс айырмашылықты алу бойынша талаптар
10
Инвестициялық кірістен түскен теріс комиссиялық сыйақыны өтеу жөніндегі талаптар
11
Амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар

5.14.03
Требования по операциям "обратное репо" к другим депозитным организациям
5.15.04
Требования по операциям "обратное репо" к другим финансовым организациям
5.16.05
Требования по операциям "обратное репо" к государственным нефинансовым организациям
5.17.06
Требования по операциям "обратное репо" к негосударственным нефинансовым организациям
5.20.07
Требования по операциям "обратное репо" к нерезидентам
6
Производные финансовые инструменты
6.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
6.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
6.13.03
Операции с производными финансовыми инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
6.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
6.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
6.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
6.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
6.20.08
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
7
Активы, находящиеся во внешнем управлении
8
Дебиторская задолженность
8.11.01
Задолженность Правительства Республики Казахстан
8.12.02
Задолженность региональных и местных органов управления
8.13.03
Задолженность Национального Банка Республики Казахстан
8.14.04
Задолженность других депозитных организаций
8.15.05
Задолженность других финансовых организаций
8.16.06
Задолженность государственных нефинансовых организаций
8.17.07
Задолженность негосударственных нефинансовых организаций
8.20.08
Задолженность нерезидентов
9
Требования по получению отрицательной разницы между показателем номинальной доходности и минимальным значением доходности
10
Требования по возмещению отрицательного комиссионного вознаграждения от инвестиционного дохода
11
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
11.11.01
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные Правительством Республики Казахстан
11.12.02
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные региональными и местными органами управления
11.13.03
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
11.14.04
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими депозитными организациями
11.15.05
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими финансовыми организациями

11.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.20.08
Бейрезиденттер шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.1
Минус: құнсыздану резервтері
12
Басқа да активтер, оның ішінде
12.01
Қаржы активтері
12.02
Қаржылық емес активтер
13
Активтер жиынтығы
2-кесте. Міндеттемелер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңына)
оның ішінде
ұлттық валютамен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
14
Тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделу мақсатында зейнетақы төлемдері, біржолғы алулар бойынша міндеттемелер
14.19.01
Зейнетақы жинақтарын төлеу бойынша міндеттемелер
14.15.02
Зейнетақы жинақтарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына аудару бойынша міндеттемелер
14.15.03
Зейнетақы жинақтарын сақтандыру ұйымдарына аудару бойынша міндеттемелер
14.19.04
Тұрғын үй жағдайын жақсартуға және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында біржолғы алулар бойынша міндеттемелер
15
Комиссиялық сыйақылар бойынша кредиторлық берешек
15.15.01
Инвестициялық кірістен (залалдан) есептелген комиссиялық сыйақылар
15.15.02
Зейнетақы активтерінен есептелген комиссиялық сыйақылар
16
Зейнетақы төлемдерінен жеке табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
17
Туынды қаржы құралдары
17.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен туынды құралдармен операциялар
17.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар

11.16.06
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
11.17.07
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
11.20.08
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные нерезидентами
11.1
Минус: резервы на обесценение
12
Прочие активы, в том числе
12.01
Финансовые активы
12.02
Нефинансовые активы
13
Итого активы
Таблица 2. Обязательства
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
14
Обязательства по пенсионным выплатам, единовременным изъятиям в целях улучшения жилищных условий и (или) лечения
14.19.01
Обязательства по выплате пенсионных накоплений
14.15.02
Обязательства по переводу пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды
14.15.03
Обязательства по переводу пенсионных накоплений в страховые организации
14.19.04
Обязательства по единовременным изъятиям в целях улучшения жилищных условий и (или) оплату лечения
15
Кредиторская задолженность по комиссионным вознаграждениям
15.15.01
Начисленные комиссионные вознаграждения от инвестиционного дохода (убытка)
15.15.02
Начисленные комиссионные вознаграждения от пенсионных активов
16
Кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу с пенсионных выплат
17
Производные финансовые инструменты
17.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
17.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
17.13.03
Операции с производными инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
17.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
17.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
17.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
17.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями

17.20.08
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
18
Репо операциялары бойынша міндеттемелер
19
Басқа да міндеттемелер
19.19.01
Қате есептелген зейнетақы жарналарының сомаларын қайтару бойынша міндеттемелер
19.19.02
Анықталғанға дейінгі басқа да сомалар
19.00.03
Басқа да міндеттемелер
20
Міндеттемелердің жиынтығы
21
Таза активтер жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Экономика секторлары
бойынша (бірыңғай
жинақтаушы зейнетақы
қорының меншікті активтері
бойынша) сыныпталған
активтер мен міндеттемелер
туралы есеп нысанына
қосымша
"Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" (индексі – 2-ENPF-AL(PA), кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан есепті күндегі жағдай бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының таза зейнетақы активтері туралы есептің "Активтер" және "Міндеттемелер" бөлімдерінің барлық баптары бойынша деректерді қамтиды.
1-кестеде көрсетілетін активтердің жалпы көлемі сол есепті күнгі таза зейнетақы активтері туралы есеп активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
2-кестеде көрсетілетін міндеттемелердің жалпы көлемі сол есепті күнгі таза зейнетақы активтері туралы есеп міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
Таза активтер жиыны бабының сомасы сол есепті күнгі таза зейнетақы активтері туралы есептің "таза активтер жиыны" бабының сомасына сәйкес келеді.

17.20.08
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
18
Обязательства по операциям репо
19
Прочие обязательства
19.19.01
Обязательства по возврату ошибочно зачисленных сумм пенсионных взносов
19.19.02
Прочие суммы до выяснения
19.00.03
Прочие обязательства
20
Итого обязательства
21
Итого чистые активы
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель ____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об активах
и обязательствах,
классифицированных
по секторам экономики
(по пенсионным активам
единого накопительного
пенсионного фонда)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда)"
(индекс – 2-ENPF-AL(PA), периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит данные по всем статьям разделов "Активы" и "Обязательства" отчета о чистых пенсионных активах единого накопительного пенсионного фонда по состоянию на отчетную дату.
Общий объем активов, отражаемых в Таблице 1, соответствует общей сумме активов отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.
Общий объем обязательств, отражаемых в Таблице 2, соответствует общей сумме обязательств отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.
Сумма статьи "итого чистые активы" соответствует сумме статьи "итого чистые активы" отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.

6. Нысанның 1 және 2-кестелері жолдарының (көрсеткіштерінің) коды мынадай құрылым бойынша айқындалады:
1) бірінші бөлік таза зейнетақы активтері туралы есептің негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
2) екінші бөлік екі цифрдан – резиденттік белгісінің коды мен экономика секторының кодынан тұрады;
3) үшінші бөлік - көрсеткіштің реттік нөмірі.
Резиденттік белгісі мен экономика секторына арналған кодтар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен бекітілген Экономика секторлары мен төлемдерді тағайындау кодтарын қолдану қағидаларына сәйкес көрсетіледі.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының экономика секторлары бойынша бейрезиденттерге қатысты активтері мен міндеттемелері бөлінбейді. Бұл жағдайда бейрезидентке қатысты экономика секторының коды - "0" көрсетіледі.
Мысалы: 15.15.08 – жолдың коды, мұндағы бірінші цифр "15" – таза зейнетақы активтері туралы есептің негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" – резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "08" – реттік нөмірі.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-бағандағы барлық жолдар бойынша деректер 4 және 5-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) "12" коды бар жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10" және "11" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
3) "18" коды бар жол бойынша "міндеттемелер жиынтығы" көрсеткіші "13", "14", "15", "16" және "17" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
4) "19" коды бар жол бойынша "таза активтер жиынтығы" көрсеткіші "12" және "18" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштердің айырмасына тең.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.12.2023 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Нысаналы жинақтарды төлемдері және қайтарылуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_VVCN
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы
Жол коды
Баптардың атауы
Есепті ай үшін
Жыл басынан бері
кезең үшін
алушылар саны (адам)
төлемдер саны (бірлік)
сома (АҚШ долларымен)
алушылар саны (адам)
1
2
3
4
5
6

6. Код строки (показателя) Таблиц 1 и 2 Формы определяются по следующей структуре:
1) первая часть соответствует номеру основной статьи отчета о чистых пенсионных активах;
2) вторая часть состоит из двух цифр – кода признака резидентства и кода сектора экономики;
3) третья часть – порядковый номер показателя.
Коды для признака резидентства и сектора экономики указываются в соответствии с Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365.
Активы и обязательства единого накопительного пенсионного фонда по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае код сектора экономики по отношению к нерезиденту указывается – "0".
Пример: код строки 15.15.08, где первая цифра "15" – номер основной статьи отчета о чистых пенсионных активах, вторая цифра "15" – резидент, другие финансовые организации и третья цифра "08" – порядковый номер.
9. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 3 по всем строкам равны сумме данных по графам 4 и 5;
2) показатель "итого активы" по строке с кодом "12" равен сумме показателей по строкам с кодами "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10" и "11";
3) показатель "итого обязательства" по строке с кодом "18" равен сумме показателей по строкам с кодами "13", "14", "15", "16" и "17";
4) показатель "итого чистые активы" по строке с кодом "19" равен разнице показателей по строкам с кодами "12" и "18".
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений
Сноска. Приложение 19 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.12.2023 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024).
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_VVCN
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Выплаты и возврат целевых накоплений
Код строки
Наименование статей
За отчетный месяц
За период с начала года
количество получателей (человек)
количество выплат (единиц)
сумма (в долларах США)
количество получателей (человек)
1
2
3
4
5
6

100
Нысаналы жинақтардың төлемдері оның ішінде:
101
тұрғын үй жағдайын жақсарту үшін
102
білім ақысын төлеу үшін
103
мұрагерлерге
200
Нысаналы жинақтардың қайтарылуы
Х
Х
Х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Нысаналы жинақтардың
төлемдері және қайтарылуы
туралы есеп нысанына
қосымша
"Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_VVCN, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда есепті айдағы нысаналы жинақтардың төлемдері жүргізілген алушылар саны бірліктермен көрсетіледі.
6. 4-бағанда алушыларға есепті айда жүргізілген нысаналы жинақтар төлемдерінің саны бірліктермен көрсетіледі. Нысаналы жинақтар төлемдерінің саны бойынша ақпарат алушыларға жүргізілген нысаналы жинақтар (транзакциялар) төлемдерінің негізінде көрсетіледі.
7. 5-бағанда есепті айдағы нысаналы жинақтар төлемдерінің немесе қайтарылу сомасы Америка Құрама Штаттарының долларымен көрсетіледі.
8. 6-бағанда жыл басынан бергі кезең үшін нысаналы жинақтардың төлемдері жүргізілген алушылар саны (жинақталған қорытындымен) бірліктермен көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

100
Выплаты целевых накоплений,
в том числе:
101
для улучшения жилищных условий
102
для оплаты образования
103
наследникам
200
Возврат целевых накоплений
Х
Х
Х
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель ______________________ _______ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о выплатах
и возврате целевых накоплений
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений"
(индекс – 1-ENPF_VVCN, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество получателей, которым произведены выплаты целевых накоплений за отчетный месяц, в единицах.
6. В графе 4 указывается количество произведенных за отчетный месяц выплат целевых накоплений получателям, в единицах. Информация по количеству выплат целевых накоплений отражается, исходя из произведенных выплат целевых накоплений (транзакций) получателям.
7. В графе 5 указывается сумма выплат или возврата целевых накоплений за отчетный месяц в долларах Соединенных Штатов Америки.
8. В графе 6 указывается количество получателей, которым произведены выплаты целевых накоплений за период с начала года (накопленным итогом), в единицах.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о целевых требованиях

Ескерту. Қаулы 20-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.12.2023 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Нысаналы талаптар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_CT
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) сәуірінен кешіктірмей, жыл сайын
Нысан
Кесте. Нысаналы талаптар
Қатысушылардың туған жылы
Қатысушылар саны
Есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасы (АҚШ долларымен)
Есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасына есептелген
кіріс сомасы (АҚШ долларымен)
Есепті жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызы сомасынан нысаналы талаптар сомасы (АҚШ долларымен)
Есепті жылдың соңындағы жағдай бойынша нысаналы талаптар сомасы (АҚШ долларымен)
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасы _______ АҚШ долларын құрайды.
Нысаналы талаптарға қатысушылардың бұрын қалыптасқан нысаналы талаптарына есептелген кіріс сомасы ________ АҚШ долларын құрайды.
Түзету ескеріле отырып, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасы _______ АҚШ долларын құрайды.
Орташа алынған инвестициялық кіріс мөлшерлемесі________ пайызды құрайды.
Есепті жылдың соңындағы нысаналы талаптарға қатысушылардың жалпы саны ________ адам.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Нысаналы талаптар туралы
есеп нысанына
қосымша
"Нысаналы талаптар туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_CT, кезеңділігі – жыл сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Нысаналы талаптар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.

Сноска. Постановление дополнено приложением 20 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 25.12.2023 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024).
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_CT
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежегодно,
не позднее 30 (тридцатого) апреля года, следующего за отчетным годом
Форма
Таблица. Целевые требования
Год рождения участников
Количество участников
Сумма целевых требований на конец года, предшествующего отчетному году (в долларах США)
Сумма дохода, начисленного на сумму целевых требований на конец года, предшествующего отчетному году (в долларах США)
Сумма целевых требований от суммы пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального Фонда Республики Казахстан в отчетном году (в долларах США)
Сумма целевых требований по состоянию на конец отчетного года (в долларах США)
1
2
3
4
5
6
Сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода
Национального фонда Республики Казахстан составляет ________ долларов США.
Сумма дохода, начисленного на ранее сформированные целевые требования
участников целевых требований составляет ________ долларов США.
Сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода
Национального фонда Республики Казахстан с учетом корректировки составляет
________ долларов США.
Ставка усредненного инвестиционного дохода составляет ________ процентов.
Общее количество участников целевых требований на конец отчетного года
составляет ________ человек.
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон __________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________
Исполнитель _____________________ _______ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о целевых требованиях
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о целевых требованиях"
(индекс – 1-ENPF_CT, периодичность – ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о целевых требованиях" (далее – Форма).

2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда нысаналы талаптарға қатысушылардың туған жылдары көрсетіледі.
6. 2-бағанда тиісті туған жылдың нысаналы талаптарына қатысушылардың саны бірліктермен көрсетіледі.
7. 3-бағанда есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасы Америка Құрама Штаттарының долларымен (бұдан әрі – АҚШ доллары) көрсетіледі.
8. 4-бағанда есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасына есептелген кіріс сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
9. 5-бағанда есепті кезеңдегі Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасынан нысаналы талаптар сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
10. 6-бағанда есепті жылдың соңындағы жағдай бойынша 3, 4 және 5-бағандардағы мәндердің сомасына тең нысаналы талаптар сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
11. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасы, нысаналы талаптарға қатысушылардың бұрын қалыптасқан нысаналы талаптарына есептелген кіріс сомасы, түзету ескеріле отырып, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасы, орташа алынған инвестициялық кіріс мөлшерлемесі және есепті жылдың соңындағы нысаналы талаптарға қатысушылардың жалпы саны ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
21-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары
Ескерту. Қаулы 21-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.12.2023 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежегодно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указываются годы рождения участников целевых требований.
6. В графе 2 указывается количество участников целевых требований соответствующего года рождения в единицах.
7. В графе 3 указывается сумма целевых требований на конец года, предшествовавшего отчетному году, в долларах Соединенных Штатов Америки (далее – доллары США).
8. В графе 4 указывается сумма дохода, начисленного на сумму целевых требований на конец года, предшествовавшего отчетному году, в долларах США.
9. В графе 5 указывается сумма целевых требований от суммы пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального Фонда Республики Казахстан за отчетный период, в долларах США.
10. В графе 6 указывается сумма целевых требований по состоянию на конец отчетного года, равная сумме значений граф 3, 4 и 5, в долларах США.
11. Сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального фонда Республики Казахстан, сумма дохода, начисленного на ранее сформированные целевые требования участников целевых требований, сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального фонда Республики Казахстан с учетом корректировки, ставка усредненного инвестиционного дохода и общее количество участников целевых требований на конец отчетного года указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом
Сноска. Постановление дополнено приложением 21 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 25.12.2023 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее – Фонд) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).

2. Қор есептілікті "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесін қолдану арқылы электрондық түрде ұсынады.
3. Қор басшысының немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адамның және орындаушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған есептілік электрондық форматта сақталады.
4. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дұрыстығын Қордың басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
5. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен, сондай-ақ Америка Құрама Штаттарының долларымен көрсетіледі.
6. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысымен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығымен белгіленген тәртіпке сәйкес айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.
7. "Резидент" және "бейрезидент" ұғымдары "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған мәндерде пайдаланылады.

2. Отчетность представляется Фондом в электронном виде посредством использования информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан".
3. Отчетность, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи руководителем Фонда или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем Фонда или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
5. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге, а также в долларах Соединенных Штатов Америки.
6. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в соответствии с порядком, установленным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
7. Понятия "резидент" и "нерезидент" используются в значениях, определенных Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле".