"Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 783 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1262 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 4 тамыздағы № 279 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 25 шілдедегі № 496 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 қыркүйекте № 15746 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 30.04.2026 № 217 және ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 30.04.2026 № 230/НҚ (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 783 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1262 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12938 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылы 9 ақпанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларында:
2-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) алдын ала берілген мекенжай (жобалық нөмір) – объектіні пайдалануға бергенге дейін жобалау алдындағы құжаттаманы ресімдеу кезеңінде және жылжымайтын мүлік объектісін салу үшін жер учаскесін бөліп беру кезінде берілетін жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы;";
мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) көлік қою орны – ғимараттың ішкі кеңістігінде орналасқан автокөлікті уақытша және тұрақты сақтауға арналған орын;";
24) тармақша алып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Объект мекенжайы:
облыстың, ауданның, қаланың, қаладағы ауданның, ауылдық округтің, кенттің, ауылдың атауларынан;
елді мекеннің құрамдас бөліктерінің атауынан;
бастапқы объектінің нөмірінен;
кейінгі объектінің нөмірінен тұрады.
Адрестеу кезінде пайдаланатын бастапқы жылжымайтын мүлік объектілері санаттарының тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес айқындалады.
Бастапқы объектінің нөмірінің алдында бастапқы объектінің типі (үй, ғимарат, құрылым, құрылыс, гараж) көрсетіледі.
Жылжымайтын мүлік объектісінің типіне байланысты мекенжайдың құрылымы қосымша элементтермен (корпус, блок, қатар, өтпе жол, желі) толықтырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 783 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1262 "Об утверждении Правил адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан"
Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 июля 2017 года № 496, Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 4 августа 2017 года № 279. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2017 года № 15746.
Примечание ИЗПИ!
Совместный приказ утрачивает силу совместным приказом Министра промышленности и строительства РК от 30.04.2026 № 217 и Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 30.04.2026 № 230/НҚ (вводится в действие с 01.07.2026).
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 783 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1262 "Об утверждении Правил адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12938, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 9 февраля 2016 года) следующие изменения и дополнение:
в Правилах адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным совместным приказом:
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) предварительный адрес (проектный номер) – адрес объекта недвижимости, присваиваемый на стадии оформления предпроектной документации до сдачи объекта в эксплуатацию и при отводе земельного участка для строительства объекта недвижимости;";
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
"17-1) парковочное место – место для временного и постоянного хранения автотранспорта, расположенное во внутреннем пространстве здания;";
подпункт 24) исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Адрес объекта состоит из:
наименования области, района, города, района в городе, сельского округа, поселка, села;
наименования составных частей населенного пункта;
номера первичного объекта;
номера вторичного объекта.
Перечень категорий первичных объектов недвижимости, применяемых при адресации, определяется согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Перед номером первичного объекта указывается тип первичного объекта (дом, здание, строение, сооружение, гараж).
В зависимости от типа объекта недвижимости структура адреса дополняется дополнительными элементами (корпус, блок, ряд, проезд, линия).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Мыналарға:
өз бетімен тұрғызылған объектілерге;
жеке тұрғын үй құрылысы үшін азаматтарға бөлінген жер учаскелерінде орналасқан уақытша мақсаттағы объектілерге, шаруашылық құрылыстарға, гараждарға, елді мекендердің инженерлік инфрақұрылым объектілеріне, тазарту құрылыстары, мұнай айдайтын құрылыстар, жеке тұрған жарнамалық, антенналы-бағанды құрылыстарға, мобильдік павильондарға, дүңгіршектерге, шатырларға, аялдамаларға, бақтарға, саябақтарға мекенжай берілмейді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Елді мекендегі бір елді мекеннің құрамдас бөлігіне бірнеше атау беруге және бір санаттағы елді мекеннің бірнеше елді мекеннің құрамдас бөліктеріне бір атау беруге жол берілмейді.
Екі бастапқы немесе кейінгі объектілерге бір (бірдей) реттік нөмір беруге жол берілмейді.
Даңғыл (көше, орам, өтпе жол) айналымы отыз градустан артық болған жағдайда, айналым орнынан бөлек атау беруге рұқсат етіледі.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Жылжымайтын мүліктің кейінгі объектілеріне санатына байланысты (ішкі, жапсарлас салынған, жапсарлас-жанастыра салынған) кейінгі объект типі (пәтер, тұрғын емес үй-жай, көлік қою орны) беріледі.";
50-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қате адрестеу деректерінің болуын анықтау немесе ретке келтіру және жою мақсатында елді мекен аумағындағы кезекші жоспарға және "Мекенжай тіркелімі" АЖ-ға объектілерді түгендеу деректерін енгізе отырып, объектілерге (аулаларды, үйлерді аралап шығу) түгендеу жүргізеді;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайы туралы ақпаратты тіркейді және елді мекеннің кезекші жоспарына және "Мекенжай тіркелімі" АЖ-ға енгізеді;";
7) және 8) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"7) сәулет және қала құрылысы органының бұйрығымен осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілеріне реттік нөмір береді;
8) елді мекендердің құрамдас бөліктерінің:
атауы жоқтардың;
атаулары сәйкес келетіндердің;
орналасқан жылжымайтын мүлік объектілерін бұзуға байланысты қызметі тоқтатылғандардың;
жеке бұйрықпен бекітілген елді мекендердің құрамдас бөліктерінің алдын ала мекенжайлардың (жобалық нөмірлерінің) тізбесін қалыптастырады және оны елді мекендердің құрамдас бөліктерін атау, қайта атау, жою бойынша одан әрі жұмыс жүргізу үшін тілдерді дамыту жөніндегі жергілікті атқарушы органға жібереді;";
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) бастапқы және кейінгі объектілерге алдын ала мекенжайларды (жобалық нөмірлерді) береді.";

"10. Адрес не присваивается:
самовольно возведенным объектам;
объектам временного назначения, хозяйственным постройкам, гаражам, размещенным на земельном участке, выделенном гражданам для индивидуального жилищного строительства, объектам инженерной инфраструктуры населенных пунктов, очистным сооружениям, нефтеперегонным сооружениям, отдельно стоящим рекламным, антенно-мачтовым сооружениям, мобильным павильонам, киоскам, навесам, остановкам, паркам, скверам.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Не допускается присвоение нескольких наименований одной составной части населенного пункта и одного наименования нескольким составным частям населенного пункта одной категории.
Не допускается присвоение одного (одинакового) порядкового номера двум первичным либо вторичным объектам.
При повороте проспекта (улицы, переулка, проезда) более чем на тридцать градусов допускается присвоение обособленного наименования от места поворота.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Вторичным объектам недвижимости в зависимости от категории (внутреннее, встроенное, встроенное-пристроенное) присваивается тип вторичного объекта (квартира, нежилое помещение, парковочное место).";
в пункте 50:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводит инвентаризацию объектов (подворовой, подомовой обход) с внесением данных инвентаризации объектов в дежурный план населенного пункта и ИС "Адресный регистр" для целей выявления отсутствия или упорядочивания и устранения некорректных адресных данных;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) регистрирует и вносит информацию об адресе объекта недвижимости в дежурный план населенного пункта и в ИС "Адресный регистр";";
подпункты 7) и 8) изложить в следующей редакции:
"7) приказом органа архитектуры и градостроительства присваивает порядковые номера объектам недвижимости, указанным в пунктах 8 и 9 настоящих Правил;
8) для дальнейшего проведения работ по присвоению наименования, переименованию, упразднению адреса, составных частей населенного пункта формирует и направляет в местный исполнительный орган по развитию языков перечень составных частей населенного пункта:
не имеющих наименований;
наименования которых совпадают;
прекративших существование в связи со сносом находившихся на них объектов недвижимости;
утвержденных собственным приказом предварительные адреса (проектные номера) составных частей населенного пункта;";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) присваивает предварительные адреса (проектные номера) первичным и вторичным объектам.";

59, 60 және 61-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Мекенжай деректері жылжымайтын мүлік объектілерінің түгендеу деректерін (аулаларды, үйлерді аралап шығу) ескере отырып, елді мекеннің кезекші жоспарында қалыптастырылады.
60. Жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайлық мәліметтерін сәулет және қала құрылысы органы елді мекеннің кезекші жоспарындағы деректерге сәйкес "Мекенжай тіркелімі" АЖ-ға апта сайын енгізеді.
61. Әкімшілік-аумақтық бірліктер мен елді мекендердің құрамдас бөліктерін, мекенжайларды алуды, атауын өзгертуді, жоюды нақтылайтын ресми құжаттардың электрондық көшірмелерін сәулет және қала құрылысы органы бекітілген сәтінен бастап он жұмыс күні ішінде елді мекеннің кезекші жоспарына және "Мекенжай тіркелімі" АЖ-ға енгізеді.";
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"63. МТК жүйеге мекенжайды тіркеу сәтінде "Мекенжай тіркелімі" АЖ қалыптастырады.
МТК 16 символдан құрылады және жылжымайтын мүлік объектісі типінің кодын, жылжымайтын мүлік объектінің адресі жасалған жылды және "Мекенжай тіркелімі" АЖ-да тіркелген жылжымайтын мүлік объектісінің реттік нөмірін қамтиды.";
Қағидалардың 1 және 2-қосымшалары осы бірлескен бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

пункты 59, 60 и 61 изложить в следующей редакции:
"59. Адресные сведения формируются в дежурном плане населенного пункта с учетом данных инвентаризации объектов недвижимости (подворовой, подомовой обход).
60. Адресные сведения объектов недвижимости вносятся еженедельно органом архитектуры и градостроительства в ИС "Адресный регистр" согласно данным дежурного плана населенного пункта.
61. Электронные копии официальных документов, подтверждающих присвоение, изменение наименований, упразднение административно-территориальных единиц, составных частей населенного пункта и адресов вносятся органом архитектуры и градостроительства в течение десяти рабочих дней с момента их утверждения в дежурный план населенного пункта и ИС "Адресный регистр".";
пункт 63 изложить в следующей редакции:
"63. РКА формируется ИС "Адресный регистр" в момент регистрации адреса в системе.
РКА состоит из 16 символов и включает в себя код типа объекта недвижимости, год создания адреса объекта недвижимости и порядковый номер регистрации объекта недвижимости в ИС "Адресный регистр".";
приложения 1 и 2 к Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
______________ Д. Абаев
Қазақстан РеспубликасыныңИнвестициялар және дамуминистрі________________ Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
_____________ А. Мырзахметов
20___ жылғы 7 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
_____________ М. Бекетаев
20___ жылғы 10 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
_____________ А. Мұхамедиұлы
20___ жылғы 7 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2017 жылғы 4 тамыздағы
№ 279 және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 25 шілдедегі
№ 496 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағындағы жылжымайтын
мүлік объектілерін адрестеу
қағидаларына
1-қосымша
Елді мекендердің құрамдас бөліктері типтері атауларының тізбесі
1. Көше
2. Бульвар
3. Аллея
4. Алаң
5. Даңғыл
6. Желі
7. Жол
8. Жағалау
9. Тұйық көше
10. Өтпе жол
11. Қыстау
12. Орман шаруашылығы
13. Әскери бөлiм
14. Разъезд
15. Станция
16. Демалыс базасы
17. Шағын аудан
18. Орам
19. Шекара бекеті
20. Шоссе
21. Даңғыл жол
22. Саяжай кооперативі
23. Гараж кооперативі
24. Алап
25. Гараж қоғамы
26. Саяжай қоғамы
27. Трасса
28. Гараж алабы
29. Бау-бақша (Бағбаншылық) қоғамы
30. Тұрғын үй алабы
31. Учаске
32. Өнеркәсіптік аймақ
33. Бөлімше
34. Кірме жол
35. Шаруа қожалығы
36. Бағбаншылық ұжымы
37. Гараж меншік иелерінің тұтыну кооперативі
38. Тұтыну кооперативі
39. Бағбаншылық серіктестігі
40. Саяжай алабы
41. Ферма
42. Қоныс
43. Аймақ
44. Гараж тұтыну кооперативі
45. Саяжай учаскелері меншік иелерiнің тұтыну кооперативі
46. Кеден бекеті
47. Орман шаруашылығы
48. Кардон
49. Жеке гараж меншік иелерінің тұтыну кооперативі
50. Гараж-құрылыс кооперативі
51. Бағбаншылардың, бағбаншылық серіктестіктерінің тұтыну кооперативі
52. Заимка
53. Алаңша
54. Аумақ
55. Қиық
56. Саяжай кешені
57. Есептік орам
58. Гараж пайдаланушылар кооперативі
59. Кадастрлық орам
60. Бау-бақша тұтынушылар кооперативі
61. Бау-бақша қоғамы
62. Мүліктік кешені
63. Сауықтыру кешені
64. Кешен
65. Балық питомнигі
66. Демалыс орталығы
67. Егіс алаңы
68. Қарапайым бағбаншылық серіктестігі
69. Тұтыну саяжай кооперативі
70. "Бағбаншылық қоғамы" тұтыну кооперативі
71. Демалыс үйі
72. Тұрғын аудан
73. Бау-бақша, саяжай учаскелер меншік иелерінің тұтыну кооперативі

4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________ Д. Абаев
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________ Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________ А. Мырзахметов
7 сентября 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
____________ М. Бекетаев
10 августа 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
________А. Мухамедиулы
7 августа 2017 года
Приложение 1
к совместному приказу
Министра информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 4 августа 2017 года № 279
и Министра по инвестициям и
развитию
Республики Казахстан
от 25 июля 2017 года № 496
Приложение 1
к Правилам адресации объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан
Перечень наименований
типов составных частей населенного пункта
1. Улица
2. Бульвар
3. Аллея
4. Площадь
5. Проспект
6. Линия
7. Дорога
8. Набережная
9. Переулок
10. Проезд
11. Зимовка
12. Лесхоз
13. Воинская часть
14. Разъезд
15. Станция
16. База отдыха
17. Микрорайон
18. Квартал
19. Застава
20. Шоссе
21. Тракт
22. Дачный кооператив
23. Гаражный кооператив
24. Массив
25. Гаражное общество
26. Дачное общество
27. Трасса
28. Гаражный массив
29. Садовое (садоводческое) общество
30. Жилой массив
31. Участок
32. Промышленная зона
33. Отделение
34. Тупик
35. Крестьянское хозяйство
36. Садоводческий коллектив
37. Потребительский кооператив собственников гаражей
38. Потребительский кооператив
39. Садоводческое товарищество
40. Дачный массив
41. Ферма
42. Урочище
43. Зона
44. Потребительский гаражный кооператив
45. Потребительский кооператив собственников дачных участков
46. Таможенный пост
47. Лесничество
48. Кордон
49. Потребительский кооператив собственников индивидуальных гаражей
50. Гаражно-строительный кооператив
51. Потребительский кооператив садоводов, садоводческих товариществ
52. Заимка
53. Площадка
54. Территория
55. Разрез
56. Дачный комплекс
57. Учетный квартал
58. Гаражно-эксплуатационный кооператив
59. Кадастровый квартал
60. Садоводческо-потребительский кооператив
61. Общество садоводов
62. Имущественный комплекс
63. Оздоровительный комплекс
64. Комплекс
65. Рыбопитомник
66. Центр отдыха
67. Полевой стан
68. Простое садоводческое товарищество
69. Потребительский дачный кооператив
70. Потребительский кооператив "Садоводческое общество"
71. Дом отдыха
72. Жилой район
73. Потребительский кооператив собственников садовых, дачных участков

74. Блок
75. Әскери қалашық
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2017 жылғы 4 тамыздағы
№ 279 және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 25 шілдедегі
№ 496 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағындағы жылжымайтын
мүлік объектілерін адрестеу
қағидаларына
2-қосымша
Адрестеу кезінде пайдаланатын бастапқы жылжымайтын мүлік объектілері санаттарының тізбесі
1. Тұрғын үй қоры
2. Өндiрiстiк ғимараттар
3. Ғылым, білім және тәрбие объектілері
4. Денсаулық сақтау және демалыс объектілері
5. Әкімшілік және қоғамдық ұйымдар және басқармалар
6. Дене шынықтыру-сауықтыру және спорт объектілері
7. Мәдени-ағарту және ойын-сауық мекемелері объектілері
8. Сауда объектілері
9. Қоғамдық тамақтандыру объектілері
10. Тұрмыстық қызмет көрсету объектілері
11. Коммуналдық қызмет көрсету объектілері
12. Көлікке және халыққа тікелей қызмет көрсетуге арналған өндірістік объектілер
13. Өнеркәсіптік және қоймалық объектілер
14. Қала маңы аймағының көгалдандырылған аумақтары
15. Уақытша тұруға жарамсыз объектілер
16. Құрылыстар
17. Ауыл шаруашылығы және мал шаруашылығы мақсатындағы объектілер
18. Бағбаншылық учаскелер

74. Блок
75. Военный городок
Приложение 2
к совместному приказу
Министра информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
от 4 августа 2017 года №279
и Министра по инвестициям и
развитию
Республики Казахстан
от 25 июля 2017 года № 496
Приложение 2
к Правилам адресации объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан
Перечень категорий первичных объектов недвижимости,
применяемых при адресации
1. Жилой фонд
2. Производственные здания
3. Объекты науки, образования и воспитания
4. Объекты здравоохранения и отдыха
5. Административные и общественные организации и управления
6. Объекты физкультурно-оздоровительные и спортивные
7. Объекты культурно-просветительных и зрелищных учреждений
8. Объекты торговли
9. Объекты общественного питания
10. Объекты бытового обслуживания
11. Объекты коммунального обслуживания
12. Производственные объекты для транспорта и для непосредственного обслуживания населения
13. Промышленные и складские объекты
14. Территории зеленых насаждений пригородной зоны
15. Временные нежилые объекты
16. Сооружения
17. Объекты сельскохозяйственного и животноводческого назначения
18. Садоводческие участки