6) "Жолдарды жобалауға, салуға, жөндеуге, күтіп-ұстауға және оларды жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде басқаруға арналған нормативтік, жобалау және техникалық құжаттаманы келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 12 наурыздағы № 208 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 10 сәуірде № 10690 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 30 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жолдарды жобалауға, салуға, жөндеуге, күтіп-ұстауға және оларды жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде басқаруға арналған нормативтік, жобалау және техникалық құжаттаманы келісу және бекіту қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Нормативтік, жобалау және техникалық құжаттаманы, сондай-ақ аумақтық-көліктік жоспарлау және жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттаманы келісу өтінішті уәкілетті органда тіркеген сәттен бастап он жұмыс күн ішінде жүргізіледі.".
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9.Мыналар:
1) уәкілетті орган – халықаралық және республикалық маңыздағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын, ақылы автожолдарды жобалау, салу, қайта жөндеу, жөндеу және оңалту жөніндегі нормативтік, техникалық және жобалау құжаттамасын, аумақтық-көліктік жоспарлау және жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттаманы;
2) уәкілетті органның аумақтық бөліністері – осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жолдарды қоспағанда, автомобиль жолдарын, сондай-ақ осы автомобиль жолдарындағы жол құрылыстарын, теміржол өтпелерін, қалалық электр көлігі желілерін жобалау, салу, қайта жөндеу, жөндеу және оңалту жөніндегі жобалау құжаттамасын, аумақтық-көліктік жоспарлау, жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттаманы;
3) жоғары тұрған уәкілетті органның нұсқауы бойынша уәкілетті органның аумақтық бөліністері – халықаралық және республикалық маңыздағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын, ақылы автожолдарды жобалау, салу, қайта жөндеу, жөндеу және оңалту жөніндегі жобалау құжаттамасын, аумақтық-көліктік жоспарлау және жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттаманы келіседі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Әзірлеуші келісуден бас тарту себептерін жойғаннан кейін нормативтік, жобалау және техникалық құжаттама, сондай-ақ аумақтық-көліктік жоспарлау және жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі құжаттама жазбаша бас тарту алынған күннен бастап екі айдан кешіктірмей қайта келісуге жолданады. Қайта келісу өтініш уәкілетті органда тіркелген сәттен бастап бес жұмыс күннен аспайтын мерзімде жүргізіледі.".

6) в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 марта 2015 года № 208 "Об утверждении Правил согласования и утверждения нормативной, проектной и технической документации на проектирование, строительство, ремонт, содержание дорог и управление ими в части обеспечения безопасности дорожного движения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10690, опубликованный информационно-правовой системе "Әділет" 30 апреля 2015 года) внести следующие изменения:
в Правилах согласования и утверждения нормативной, проектной и технической документации на проектирование, строительство, ремонт, содержание дорог и управление ими в части обеспечения безопасности дорожного движения, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Согласование нормативной, проектной и технической документации, а также документации по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения проводится в течение десяти рабочих дней с момента регистрации обращения в уполномоченном органе.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Согласовывают:
1) уполномоченный орган – нормативную, техническую и проектную документацию по проектированию, строительству, реконструкции, ремонту и реабилитации автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, платных автодорог, документации по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения;
2) территориальные подразделения уполномоченного органа – проектную документация по проектированию, строительству, реконструкции, ремонту и реабилитации автомобильных дорог, за исключением дорог, указанных в подпункте 1) настоящего пункта, а также дорожных сооружений, железнодорожных переездов на данных автомобильных дорогах, линий городского электрического транспорта, документации по территориально-транспортному планированию, организации дорожного движения;
3) территориальные подразделения уполномоченного органа по указанию вышестоящего уполномоченного органа - проектную документацию по проектированию, строительству, реконструкции, ремонту и реабилитации автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, платных автодорог, документации по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. После устранения разработчиком причин отказа в согласовании, нормативная, проектная и техническая документация, а также документация по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения направляются на повторное согласование не позднее двух месяцев со дня получения письменного отказа. Повторное согласование проводится в срок не более пяти рабочих дней с момента регистрации обращения в уполномоченном органе.".

7) "Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды есепке алуды жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 30 қаңтардағы № 89 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 3 наурызда № 13373 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 24 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды есепке алуды жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларында:
26-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"ІІД-нің ЖПҚ "Бүркіт" базасына ҚАІІб(Б) ЖПҚ-дан тапсырма алған күннен бастап екі тәулік ішінде оларға қатысты әкімшілік қадағалау орнатылған және шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдарды енгізеді.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. ҚАЖД тоқсан сайын аумақтылығы бойынша ІІД Көші-қон полициясы басқармасына (бұдан әрі – ІІД КҚПБ) осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚАЖ мекемелерінде жазасын өтеп жатқан шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдардың тізімін жолдайды.
Шетелдіктер немесе азаматтығы жоқ адамдар босаған кезде ҚАЖД мерзімі аяқталуына байланысты босатылғанға дейін алты ай бұрын, ал оны шартты түрде мерзімінен бұрын босатуға өтініш берген кезде – сотталғанның өтінішхат берген сәтінен бастап үш тәулік ішінде ІІД КҚПБ-ны ақпараттандырады.".
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 05.03.2026 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 05.03.2026 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 05.03.2026 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 05.03.2026 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 288 бұйрығына
5-қосымша

7) в приказ Министра внутренних дел от 30 января 2016 года № 89 "Об утверждении Правил взаимодействия подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по осуществлению учета лиц, освобожденных из мест лишения свободы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13373, опубликованный информационно-правовой системе "Әділет" 24 марта 2016 года) внести следующие изменения:
в Правилах взаимодействия подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по осуществлению учета лиц, освобожденных из мест лишения свободы, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 26 изложить в следующей редакции:
"МПС ДВД вносят в базу "Беркут" лиц, в отношении которых установлен административный надзор и условно-досрочно освобожденных в течении двух суток со дня получения из МПС ГОР(У)ОВД задания.";
в пункте 27 в казахском языке вносится изменение, в русском языке текст не меняется.
Приложение 1
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра внутренних дел РК от 05.03.2026 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра внутренних дел РК от 05.03.2026 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра внутренних дел РК от 05.03.2026 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Министра внутренних дел РК от 05.03.2026 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 288