Өрт қауіпсіздігі саласында аудит жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 3 сәуірдегі № 240 бұйрығы.Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 2 мамырда № 15099 болып тіркелді.
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 69) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 29.07.2025 № 295 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Өрт қауіпсіздігі саласында аудит жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. "Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудитті жүргіз қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 111 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10492 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 2 сәуірде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркегеннен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Ю.В. Ильинге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 3 сәуірдегі
№ 240 бұйрығымен
бекітілген
Өрт қауіпсіздігі саласында аудит жүргізу қағидалары
1. Осы Қазақстан Республикасында өрт қауіпсіздігі саласында аудит жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 69) тармақшасына сәйкес әзірленген және сараптама ұйымдарының өрт қауіпсіздігі саласында аудит жүргізу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил проведения аудита в области пожарной безопасности
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 апреля 2017 года № 240. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2017 года № 15099.
В соответствии с подпунктом 69) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 29.07.2025 № 295 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения аудита в области пожарной безопасности.
2. Признать утратившими силу приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 111 "Об утверждении Правил проведения аудита в области пожарной безопасности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10492, опубликованный 2 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Ильина Ю.В.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Утверждены
приказом Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 3 апреля 2017 года № 240
Правила проведения аудита в области пожарной безопасности
1. Настоящие Правила проведения аудита в области пожарной безопасности в Республике Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 69) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и определяют порядок проведения экспертными организациями аудита в области пожарной безопасности.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 29.07.2025 № 295 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит (бұдан әрі - аудит) – объектілердің өрт қауіпсіздігі талаптарына сәйкестегі немесе сәйкес еместігін анықтау жөніндегі кәсіпкерлік қызмет;
2) объект - азаматтық қорғау саласында талаптар қойылған және талаптар қойылуға тиісті заңды және жеке тұлғалардың мүлкі, мемлекеттік мүлік, оның ішінде ғимараттар, құрылыстар, құрылымдар, технологиялық жабдықтар, жабдық, агрегаттар және өзге де мүлік;
3) өрт тәуекелі - өрт қауіптілігінің іске асу мүмкіндігінің және оның адамдарға және материалдық құндылықтарға салдарының сандық сипаттамасы;
4) өрт қауіпсіздігі талаптары – өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген техникалық және (немесе) әлеуметтік сипаттағы арнайы жағдайлар;
5) сараптама ұйымы - өрт қауіпсіздігі саласында аудит қызметін жүзеге асыруға белгіленген тәртіпте аккрредиттелген ұйым;
6) объектінің өрт қауіптілігі - өрттің туындау және өршу, сондай-ақ өрттің қауіпті факторларының адамдарға және материалдық құндылықтарға әсер ету мүмкіндігін сипаттайтын объекті күйі.
3. Аудит объектінің басшысы мен сараптама ұйымының арасында жасалған шарт негізінде жүргізіледі.
4. Аудит жүргізу мерзімі шартпен айқындалады, бірақ оны талаптар қол қойған күннен бастап үш айдан аспайды.
5. Аудит:
1) объектінің өрт қауіптілігін, сондай-ақ персоналдың даярлық деңгейін сипаттайтын құжаттарды талдау, оның ішінде:
өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің талаптарының орындалуын және жобалау құжаттамасының сәйкестігін талдау;
объектінің басшылары мен персоналының даярлығы;
2) объектінің өрт қауіпсіздігінің жай-күйі туралы объективті ақпарат алу, өрттің туындау және өршу мүмкіндігін, өрттің қауіпті факторының адамдарға тигізетін әсерін анықтау, сондай-ақ объектінің өрт қауіпсіздігі талаптарына сәйкестігін анықтау үшін объектіні зерттеу, оның ішінде:
өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету жүйелерінің құжаттамалық және нақты сәйкес келуі;
кәсіпорындарды, ғимараттар мен құрылыстарды өрттен қорғауға арналған өрт техникасының бар-жоғы және жай-күйі;
3) объект әкімшілігімен объектіні өрт қауіпсіз күйге келтіру жөнінде консультациялар, ұйым қызметкерлерімен өрт-техникалық минимум және өрт қауіпсіздігі талаптарын сақтау және өрт шыққан жағдайдағы іс-әрекеттер бойынша нұсқама өткізу;

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 29.07.2025 № 295 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) аудит в области пожарной безопасности (далее - аудит) – предпринимательская деятельность по установлению соответствия или несоответствия объектов требованиям пожарной безопасности;
2) объект – имущество физических или юридических лиц, государственное имущество, в том числе здания, сооружения, строения, технологические установки, оборудование, агрегаты и иное имущество, к которому установлены или должны быть установлены требования в сфере гражданской защиты;
3) пожарный риск – количественная характеристика возможности реализации пожарной опасности и ее последствий для людей и материальных ценностей;
4) требования пожарной безопасности – специальные условия технического и (или) социального характера, установленные законодательством Республики Казахстан в целях обеспечения пожарной безопасности;
5) экспертная организация – организация, аккредитованная в установленном порядке на осуществление деятельности по аудиту в области пожарной безопасности;
6) пожарная опасность объекта – состояние объекта, характеризуемое возможностью возникновения и развития пожара, а также воздействия на людей и материальные ценности опасных факторов пожара.
3. Аудит проводится на основании договора, заключаемого между руководителем объекта и экспертной организацией.
4. Срок проведения аудита определяется договором, но не превышает трех месяцев со дня его подписания сторонами.
5. Аудит включает следующие мероприятия:
1) анализ документов, характеризующих пожарную опасность объекта, а также уровень подготовки персонала, в том числе:
анализ выполнения требований законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам обеспечения пожарной безопасности и соответствия проектной документации;
подготовленность руководителей и персонала объекта;
2) обследование объекта для получения объективной информации о состоянии пожарной безопасности объекта, выявления возможности возникновения и развития пожара, воздействия на людей опасных факторов пожара, а также для определения соответствия объекта требованиям пожарной безопасности, в том числе:
документального и фактического соответствия систем обеспечения пожарной безопасности;
наличия и состояния пожарной техники, предназначенной для защиты от пожаров предприятий, зданий и сооружений;
3) проведение консультации администрации объекта по приведению объекта в пожаробезопасное состояние, с сотрудниками организации – пожарно-технического минимума и инструктажа по соблюдению требований пожарной безопасности и действиям в случае пожара;

4) объектінің өрт қауіпсіздігінің қамтамасыз етілуі немесе қамтамасыз етілмеуі туралы қорытынды дайындау іс-шараларын қамтиды.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 29.07.2025 № 295 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Аудит нәтижесі бойынша осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды жасалады.
7. Аудит қорытындысына аудит жүргізген сараптама ұйымының қызметкерлері қол қояды және сараптама ұйымының басшысы бекітеді. Аудит қорытындысы тігілген парақтар санын көрсете отырып, тігіледі және мөр болған жағдайда онымен куәландырылады.
8. Аудит қорытындысы оны бекіткен күнінен бастап бір жыл ішінде жарамды.
9. Қорытынды бекітілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде сараптама ұйымы азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына қорытындының көшірмесін ұсынады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 29.07.2025 № 295 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өрт қауіпсіздігі саласында
аудит жүргізу қағидаларына
қосымша
Нысан
Бекітемін
Сараптама ұйымының
басшысы
_______________________
сараптама ұйымының атауы,
_______________________
тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда),
қолы, күні, мөр
ӨРТ ҚАУІПСІЗДІГІ САЛАСЫНДАҒЫ АУДИТ ҚОРЫТЫНДЫСЫ
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 19.06.2026 № 234 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20___ ж. "__"_________ № _____________
___________________________________________________________________
бағалау объектісінің атауы, мекенжайы
Қорытынды 5 жұмыс күні ішінде келіп түсті _______________________
______________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрілігінің аумақтық органы
Кіріс №_____ күні ____________
1. Тапсырыс беруші және орындаушы туралы мәліметтер:
1.1 Тапсырыс беруші туралы мәліметтер
Тапсырыс берушінің толық және қысқартылған атауы _______________
______________________________________________________________
тапысырыс беруші ұйымның атауы
Тұратын жері __________________________________________________
Ұйым басшысы ________________________________________________
1.2. Орындаушы сараптама ұйымы туралы мәліметтер (орындаушының
толық және қысқартылған атауы)
______________________________________________________________
орындаушы ұйымның атауы
Тұратын жері
______________________________________________________________
Ұйымның басшысы
______________________________________________________________
Сараптама ұйымы өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттелген. ____ жылғы № ____ аккредиттеу аттестаты _______ жылға дейін жарамды.

4) подготовка вывода об обеспечении или не обеспечении пожарной безопасности объекта.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 29.07.2025 № 295 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. По результатам аудита составляется заключение аудита в области пожарной безопасности (далее - заключение), по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Заключение подписывается сотрудниками экспертной организации, проводившими аудит, и утверждается руководителем экспертной организации. Заключение прошивается с указанием количества прошитых страниц и при наличии заверяется печатью.
8. Заключение действительно в течение одного года со дня его утверждения.
9. В течение пяти рабочих дней после утверждения заключения экспертная организация представляет копию заключения в территориальный орган уполномоченного органа в сфере гражданской защиты.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 29.07.2025 № 295 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам проведения аудита
в области пожарной
безопасности
Форма
Утверждаю
Руководитель экспертной
организации
________________________
наименование экспертной
организации,
________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
подпись, дата, печать
ЗАКЛЮЧЕНИЕ АУДИТА В ОБЛАСТИ ПОЖАРНОЙ БЕЗОПАСНОСТИ
Сноска. Приложение - в редакции приказа и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 19.06.2026 № 234 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ _______ от "__" _________ 20___ г.
______________________________________________________________
наименование объекта оценки, адрес
Заключение в течение 5 рабочих дней поступило в __________________
______________________________________________________________
территориальный орган Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Входящий №_____ дата ____________
1. Сведения о заказчике и исполнителе:
1.1 Сведения о заказчике
Полное и сокращенное наименование заказчика _____________________
______________________________________________________________
наименование организации заказчика
Местонахождение ______________________________________________
Руководитель организации _______________________________________
1.2. Сведения об исполнителе - экспертной организации
(полное и сокращенное наименование исполнителя)
_______________________________________________________________
наименование организации исполнителя
Местонахождение _______________________________________________
Руководитель организации ________________________________________
Экспертная организация аккредитована на осуществление деятельности
по аудиту в области пожарной безопасности.
Аттестат аккредитации № ____ от ___года, действительно до ______ года.

2. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жүргізудің негізі. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жүргізудің негізі шарт болып табылады (көшірмесі қоса беріледі).
3. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит объектінің өрт қауіпсіздігі саласындағы талаптарға сәйкестігін анықтау мақсатында жүргізіледі.
4. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудитті жүргізуге қатысушы адамдар:
4.1. Тапсырыс беруші және орындаушы, ұйым, пайдаланылған объекті өкілдерінің лауазымды адамдарының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), олардың қатысуымен тексеру жүргізілді
______________________________________________________________
5. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жүргізілетін объект.
Нақты пайдаланылуына сәйкес атауы:
______________________________________________________________
ғимараттардың, құрылыстардың, аумақтардың атауы көрсетілуі тиіс
Функционалды өрт қауіптілігінің сыныбы:
______________________________________________________________
Мекенжайы:___________________________________________________
Құқық түрі: жеке меншік, жалға алу, жедел басқаруда:
______________________________________________________________
6. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит негізінде жүргізілген өрт қауіпсіздігі талаптарының айқындалуы.
Объектіге арналған өрт қауіпсіздігі талаптарын регламенттейтін заңдар мен нормативтік құқықтық актілер тізбесі
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тізбесі көрсетіледі
7. Объектінің жалпы техникалық сипаттамасы.
Кәсіпорын, ұйым мынадай қызмет түрін жүзеге асырады:
______________________________________________________________
Ғимарат, үй-жай мыналарға арналған:
______________________________________________________________
Ғимарат, үй-жай мыналар болып табылады:
______________________________________________________________
Қабаттылығы:
______________________________________________________________
Ғимарат іргетасы:
______________________________________________________________
Сыртқы қабырғалары (материалы):
________________________________________________
Ішкі қабырғалары және бөлу қабырғалары (материалы):
______________________________________________________________
Жабыны (түрі, материалы):
______________________________________________________________
Сатысы (материалы):
______________________________________________________________
Ғимарат биіктігі:
______________________________________________________________
Ғимарат, үй-жай ауданы:
______________________________________________________________
Ғимарат көлемі:
______________________________________________________________
Жарық беру:
______________________________________________________________
Желдету:
______________________________________________________________
Жылу беру:
______________________________________________________________
Объектіні:
______________________________________________қорғайды

2. Основание проведения аудита в области пожарной безопасности.
Основанием для проведения аудита в области пожарной безопасности является
договор (копия прилагается).
3. Аудит в области пожарной безопасности проводится в целях определения
соответствия объекта требованиям пожарной безопасности.
4. Лица, участвовавшие в проведении аудита в области пожарной безопасности:
4.1. Фамилии, имена и отчества (при его наличии) должностных лиц представителей
заказчика и исполнителя, организации, эксплуатирующей объект, в присутствии
которых проводилось обследование
_________________________________________________________________
5. Объект, в отношении которого проводится аудит в области пожарной безопасности.
Наименование в соответствии с фактическим использованием:
______________________________________________________________
указать наименование зданий, сооружений, территорий
Класс функциональной пожарной опасности: _______________________
Адрес: ________________________________________________________
Вид права: собственность, аренда, оперативное управление:
______________________________________________________________
6. Определение требований пожарной безопасности, на основе которых
проведен аудит в области пожарной безопасности.
Перечень законов и нормативных правовых актов, регламентирующих
требования пожарной безопасности для объекта
______________________________________________________________
______________________________________________________________
указывается перечень
7. Общетехническая характеристика объекта.
Предприятие, организация осуществляет вид деятельности:
______________________________________________________________
Здания, помещения предназначены для: ____________________________
Здания, помещения представляют собой: ___________________________
Этажность: _____________________________________________________
Фундамент здания: ______________________________________________
Стены наружные (материал): _____________________________________
Внутренние стены и перегородки (материал):_______________________
Кровля (тип, материал): __________________________________________
Лестницы (материал): ___________________________________________
Высота здания: _________________________________________________
Площадь здания, помещений: _____________________________________
Объем здания: __________________________________________________
Освещение: ____________________________________________________
Вентиляция: ____________________________________________________
Отопление: _____________________________________________________
Объект охраняется: ______________________________________________

8. Құжаттамалық тексеру
Р/с
Құжаттаманың атауы
бар
жоқ
ескертпе
1
Өрт қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жауапты адамдарды тағайындау туралы бұйрық
2
Қызметкерлердің өрт-техникалық минимум өткендігі туралы куәліктері
3
Өртке қарсы режимді белгілеу туралы бұйрық
4
Объектідегі өрт қауіпсіздігі шаралары туралы нұсқаулық
5
Өртке қарсы негізгі, бастапқы, қайталау және нысаналы нұсқамалар тіркеу журналы
6
Өртті анықтаудың және сөндірудің, түтіннен тазарту және адамдарды құлақтандыру (ол болған кезде) автоматты жүйелерді пайдалануға енгізу актілері
7
Өртті анықтау және сөндіру жүйелерін, түтіннен тазарту және жүйелерін техникалық қызмет көрсету және жоспарлы-алдын алу жөндеу жөніндегі жұмыстардың жоспар-кестесі
8
Сыртқы және ішкі өртке қарсы сумен жабдықтау жүйелерінің жұмысқа қабілеттілігін тексеру актілері
9
Жабынның металл өрт сөндіру сатылары мен қоршауларын пайдаланылудың сынау хаттамасы
10
Бастапқы өрт сөндіру құралдарының бар-жоғын және техникалық жай-күйін есепке алу журналы
11
Отқа қарсы өңдеудің жай-күйін тексеру хаттамасы
12
Күштік және жарық беру электр жабдықтарын, электр желілерін оқшаулау қарсылығын өлшеу актілері
13
Жерге тұйықтайтын және жерге тұйықтағыш кедергілерді тексеру хаттамасы
Объектінің өрт қауіптілігін сипаттайтын, қосымша талдау жүргізілген құжаттама, сондай-ақ персоналдың даярлық деңгейі туралы қосымша ақпарат:
______________________________________________________________
______________________________________________________________

8. Документарная проверка
№ п/п
наименование документации
имеется
отсутствует
примечание
1
Приказ о назначении лиц, ответственных за обеспечение пожарной безопасности
2
Удостоверения о прохождении сотрудников пожарно-технического минимума
3
Приказы об установлении противопожарного режима
4
Инструкция о мерах пожарной безопасности на объекте
5
Журнал регистрации вводных, первичных, повторных и целевых противопожарных инструктажей
6
Акт ввода в эксплуатацию автоматических система обнаружения и тушения пожаров, систем дымоудаления и оповещения людей (при его наличии)
4
План-график работ по техническому обслуживанию и планово-предупредительному ремонту систем обнаружения и тушения пожаров, систем дымоудаления и оповещения людей
8
Акты проверки работоспособности систем внутреннего и наружного противопожарного водоснабжения
9
Протокол эксплуатационных испытаний металлических пожарных лестниц и ограждений кровли
10
Журнал учета наличия и технического состояния первичных средств пожаротушения
11
Протокол проверки состояния огнезащитной обработки
12
Акты замеров сопротивления изоляции силового и осветительного электрооборудования, электросети
13
Протокол проверки сопротивлений заземлителей и заземляющих устройств
Информация о дополнительно подверженной анализу документации,
характеризующую пожарную опасность объекта, а также уровень
подготовки персонала:
______________________________________________________________
______________________________________________________________

9. Объектіні тексерудің нәтижелері. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптардың баптарын, тармақтарын көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды жазу:
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
3._____________________________________________________________
______________________________________________________________
Ескертпе: Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылық болмаған жағдайда, бұзушылықтың болмауы туралы тиісті жазба жүргізіледі.
10. Обьектінің өрт қауіпсіздігінің қамтамасыз етілуі немесе қамтамасыз етілмегендігі туралы қорытындылар.
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
11. Осы қорытындының қосымша шарттары.
Қорытынды мынадай:
тапсырыс беруші таратылған және ауысқан (заңды тұлға, жеке кәсіпкер, жеке тұлға);
осы қорытындыда көрсетілмеген (яғни қайтадан жол берілген) өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылықтар: ғимараттың (құрылыстың) сәулет-құрылыс, көлемдік-жоспарлау шешімдері; технологиялық процестер, аумақтар. Сондай-ақ, объектінің немесе оның бөлігінің өрт қауіптілігінің (функционалдық мақсатының) сыныбы өзгерген, күрделі жөндеу, реконструкциялау, техникалық қайта жарақтау жағдайларында күшін жояды.
12. Пайдаланылған нормативтік актілер мен құжаттардың, анықтамалық көздер мен бастапқы деректердің және басқа да ақпараттың тізбесі:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
14. Қосымша: аккредиттеу құжаттары; аудит жүргізуге қатысатын адамдардың білімі туралы құжаттардың көшірмелері; өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жөніндегі жұмысты жүргізу шарты; қорытындының 8-тармағы бойынша растайтын құжаттардың көшірмелері.
Аудит объектісінің (тапсырыс берушінің) өкілдері:
_______________ __________________ ____________________________
лауазымы қолы тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________ _______________ ____________________________
лауазымы қолы тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Аудитті жүргізген сараптама ұйымының өкілдері:
__________________ _________________ __________________________
лауазымы қолы тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________ __________________ _________________________
лауазымы қолы тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Тігілген, мөрмен куәландырылған.
Парақтар ________________________
соңғы парақтың артқы бетінде

9. Результаты обследования объекта. Изложение выявленных нарушений
с указанием статей, пунктов требований, установленных законодательством
Республики Казахстан, место обнаружения нарушений:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
______________________________________________________________
Примечание: В случае отсутствия нарушений требований пожарной безопасности,
установленных законодательством Республики Казахстан производится
соответствующая запись об отсутствии нарушений.
10. Выводы об обеспечении или не обеспечении пожарной безопасности объекта.
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
11. Дополнительные условия настоящего заключения.
Заключение теряет силу в случаях:
ликвидации или смены заказчика (юридического лица, индивидуального
предпринимателя, физического лица);
не указанных в настоящем заключении (то есть вновь допущенных) нарушений
требований пожарной безопасности: архитектурно-строительных, объемно-
планировочных решений зданий (сооружений); технологических процессов,
территорий. А также в случаях изменения классов функциональной пожарной
опасности (функционального назначения) объекта или его частей, капитального
ремонта, реконструкции, технического перевооружения.
12. Перечень использованных нормативных актов и документов, справочных
источников и исходных данных, и другой информации:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
14. Приложения: документы по аккредитации; копии документов об образовании
лиц, участвующих в проведении аудита; договор на проведение работ по аудиту
в области пожарной безопасности; копии подтверждающих документов по пункту 8
заключения.
Представители объекта аудита (заказчика):
__________________ ____________________ _______________________
должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________ _____________________ _____________________
должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Представители экспертной организации, проводившей аудит:
___________________ _____________________ _____________________
должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________ _____________________ _____________________
должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Прошито, скреплено печатью.
Листов _________________________ на обороте последнего листа