"Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 139 бұйрығына өзгерістер енгізу және "Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 149 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 30 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 10 ақпанда № 14792 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 2 маусымдағы № 48 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 02.06.2025 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 139 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10685 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 17 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті әзірлеу, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамын (бұдан әрі - Қор) қоспағанда, осы Қағидаларға 1, 2-қосымшаларға сәйкес акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есеп бөлімдерінің құрылымына, сондай-ақ есеп нысандары мен көрсеткіштер тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады".
Акциялары (қатысу үлестері) компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін заңды тұлғаларға қатысты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысандар тек ақпараттық сипатқа ие және ол компанияның директорлар кеңесінің бекіту нысанасы болып табылмайды.
Қордың даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті әзірлеу Қордың Директорлар кеңесінің шешімімен бекітілген "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті әзірлеу, бекіту, мониторингілеу, іске асырылуын бағалау, ұсыну қағидалары шеңберінде жүзеге асырылады.";

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 139 "Об утверждении Правил разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство" и о внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 149 "Об утверждении Правил разработки, утверждения стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 30. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2017 года № 14792. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 июня 2025 года № 48.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 02.06.2025 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 139 "Об утверждении Правил разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10685, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 17 апреля 2015 года) следующие изменения:
в Правилах разработки и представления отчетов по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Разработка проекта Отчета по исполнению плана развития, за исключением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (далее – Фонд), осуществляется в соответствии со структурой разделов отчета, а также формами и перечнем показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство согласно приложениям 1, 2 к настоящим Правилам.
Формы согласно приложению 2 к настоящим Правилам относительно юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право компании определять решения, носят исключительно информативный характер и не являются предметом утверждения советом директоров компании.
Разработка проекта Отчета по исполнению плана развития Фонда осуществляется в рамках Правил разработки, утверждения, мониторинга, оценки реализации, представления отчетов по исполнению плана развития акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", утвержденных решением Совета директоров Фонда.";

Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 149 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10663 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 17 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Компанияның даму жоспары акциялары (қатысу үлестерi) компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi айқындау құқығын беретiн заңды тұлғалардың даму жоспарларын ескере отырып әзiрленедi және инвестицияларды, кiрiстердi, шығыстарды, қарыздарды, дивидендтердi (бюджетке аударылуға жататын таза кірістің бір бөлігін) қоса алғанда қаржы-шаруашылық қызметтiң мақсатын, мiндетін, нәтижелер көрсеткiштерiн және негiзгi шоғырландырылған және шоғырландырылмаған көрсеткiштерiн, қаржылық тұрақтылық көрсеткiштерiн және даму жоспары бөлімдерінің құрылымына, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес, осы Қағидаларға 2-қосымшаларға сәйкес көрсеткіштердің тізбесіне сәйкес көзделетін басқа да мәлiметтердi қамтиды.
Компанияның даму жоспарында қолданылатын қаржылық тұрақтылық көрсеткіштерінің толық тізілімі мен нысаналы мәні, оның ішінде акциялары (қатысу үлестерi) компанияға осы заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi айқындау құқығын беретiн заңды тұлғалардың борыш деңгейін компания айқындайды.
Акциялары (қатысу үлестері) компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін заңды тұлғаларға қатысты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес, Даму жоспары көрсеткіштерінің тізбесінде көрсетілген нысандар тек ақпараттық сипатқа ие және ол компанияның директорлар кеңесінің бекіту нысанасы болып табылмайды.";
6, 7, 8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Компанияның атқарушы органы жоспарланып отырған бесжылдық кезеңнiң алдындағы жылдың бірінші қазанынан кешiктiрмей, мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (аясын) басқару жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – тиісті саланың уәкілетті органы) немесе жергілікті атқарушы органға (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органға) даму жоспарының жобасын қарауға және келісуге енгізеді.
Тиiстi саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) даму жоспарының жобасын ол келіп түскен күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде қарайды.
Ескертулер болған жағдайда компанияның, атқарушы органы үш жұмыс күні ішінде даму жоспарының жобасын пысықтайды және оны тиiстi саладағы уәкiлеттi органға немесе жергілікті атқарушы органға (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органға) қайтадан келісуге ұсынады.
Тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы орган) пысықталған даму жоспарының жобасын үш жұмыс күні ішінде қарайды.

приложения 1 и 2 к Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 149 "Об утверждении Правил разработки, утверждения стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10663, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 17 апреля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
В Правилах разработки, утверждения планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. План развития компании разрабатывается с учетом планов развития юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, и содержит цели, задачи, показатели результатов и основные консолидированные и неконсолидированные показатели финансово-хозяйственной деятельности, включая инвестиции, доходы, расходы, займы, дивиденды (часть чистого дохода, подлежащая перечислению в бюджет), показатели финансовой устойчивости и другие сведения, предусматриваемые в соответствии со структурой разделов плана развития согласно приложению 1 к настоящим Правилам, перечнем показателей согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Полный перечень и целевые значения, используемые в плане развития компании показателей финансовой устойчивости, в том числе уровня долга юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, определяются компанией.
Формы, указанные в перечне показателей Плана развития, согласно приложению 2 к настоящим Правилам относительно юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право компании определять решения, носят исключительно информативный характер и не являются предметом утверждения советом директоров компании.";
пункты 6, 7, 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"6. Исполнительный орган компании не позднее первого октября года, предшествующего планируемому пятилетнему периоду, вносит проект плана развития на рассмотрение и согласование уполномоченному органу по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления (далее – уполномоченный орган соответствующей отрасли) или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета).
Уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) рассматривает проект плана развития в течение семи рабочих дней с даты его поступления.
При наличии замечаний исполнительный орган компании в течение трех рабочих дней дорабатывает проект плана развития и повторно представляет его на согласование уполномоченному органу соответствующей отрасли или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета).
Уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) в течение трех рабочих дней рассматривает доработанный проект плана развития.

7. Тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы орган) даму жоспарының жобасы келісілгеннен кейін екі жұмыс күнінен кешiктiрмей оны мемлекеттiк жоспарлау және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органдарға келiсуге енгiзудi қамтамасыз етедi.
Мемлекеттiк жоспарлау және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органдар даму жоспарының жобасын ол түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.
Ескертулер болған жағдайда, тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы орган) ескерту алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде даму жоспарының жобасын пысықтайды және оны мемлекеттiк жоспарлау және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органға қайтадан келісуге ұсынады.
Мемлекеттiк жоспарлау және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органдар пысықталған даму жоспарының жобасын жеті жұмыс күні ішінде қарайды.
8. Компанияның атқарушы органы мемлекеттiк жоспарлау және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органдармен даму жоспарының жобасы келісілгеннен кейін оны жоспарланып отырған бесжылдық кезеңнiң алдындағы жылдың оныншы қарашасынан кешіктірмей компанияның директорлар кеңесінің қарауына енгізеді.
Компанияның директорлар кеңесі даму жоспарының жобасын күнтізбелік он күн ішінде қарайды және оны бекіту туралы не компанияның атқарушы органына пысықтау үшін қайтару туралы шешімді қабылдайды.
Ескертулер болған жағдайда, компанияның атқарушы органы компанияның директорлар кеңесі айқындаған, бірақ ескертулер алған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтындай мерзімде даму жоспарының жобасын пысықтайды және оны тиісті саланың уәкілетті органына немесе жергілікті атқарушы органға (жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы орган) қайта келісілуге ұсынады.
Тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы орган) даму жоспары қайта келісілгеннен кейін үш жұмыс күннен кешiктiрмей оны мемлекеттiк жоспарлау және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органдарға келiсуге енгiзудi қамтамасыз етедi.
Мемлекеттiк жоспарлау және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органдар пысықталған даму жоспарының жобасын жеті жұмыс күні ішінде қайта қарайды.
Компанияның атқарушы органы даму жоспарының жобасын мемлекеттiк жоспарлау және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органдармен қайта келіскеннен кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей компанияның директорлар кеңесіне қайта қарауға енгізеді.
Компанияның директорлар кеңесі пысықталған даму жоспарының жобасын қайтадан енгізілген күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде қарайды.

7. Уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) не позднее двух рабочих дней после согласования проекта плана развития обеспечивают его внесение на согласование в уполномоченные органы по государственному планированию и бюджетному планированию.
Уполномоченные органы по государственному планированию и бюджетному планированию рассматривают проект плана развития в течение десяти рабочих дней со дня его поступления.
При наличии замечаний уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) дорабатывают проект плана развития в течение трех рабочих дней со дня получения замечаний и повторно представляют его на согласование уполномоченным органам по государственному планированию и бюджетному планированию.
Уполномоченные органы по государственному планированию и бюджетному планированию в течение семи рабочих дней повторно рассматривают доработанный проект плана развития.
8. Исполнительный орган компании не позднее десятого ноября года, предшествующего планируемому пятилетнему периоду, после согласования проекта плана развития с уполномоченными органами по государственному планированию и бюджетному планированию, вносит его на рассмотрение совету директоров компании.
Совет директоров компании в течение десяти календарных дней рассматривает и принимает решение об утверждении проекта плана развития либо о возврате исполнительному органу компании для доработки.
При наличии замечаний исполнительный орган компании дорабатывает проект плана развития в сроки, определенные советом директоров компании, но не более трех рабочих дней со дня получения замечаний, и повторно представляет его на согласование уполномоченному органу соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета).
Уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) не позднее трех рабочих дней после повторного согласования проекта плана развития обеспечивают его внесение на согласование в уполномоченные органы по государственному планированию и бюджетному планированию.
Уполномоченные органы по государственному планированию и бюджетному планированию в течение семи рабочих дней повторно рассматривают доработанный проект плана развития.
Исполнительный орган компании не позднее трех рабочих дней после повторного согласования проекта плана развития с уполномоченными органами по государственному планированию и бюджетному планированию вносит его на повторное рассмотрение совета директоров компании.
Совет директоров компании в течение десяти календарных дней со дня повторного внесения рассматривает доработанный проект плана развития.

9. Даму жоспарының жобасын компанияның директорлар кеңесі жоспарланып отырған бес жылдық кезеңнiң алдындағы жылдың 20 желтоқсанына дейін бекітеді.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Компанияның атқарушы органы компанияның даму жоспарына жалпы кірістер мен шығыстардың шоғырландырылған көрсеткіштерінің өзгеруіне алып келмейтін өзгерістер және (немесе) толықтыруларды тоқсанына бір рет қана енгізуді компанияның атқарушы органы осы Қағидалардың 6-9-тармақтарында көзделген тәртіпті қолданбай және компанияның директорлар кеңесінің қарауына енгізбей мына:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаның 7.2, 7.4, 7.6, 7.9-бөлімдерінде көрсетілген көрсеткіштерді қайта бөлу компания мен акциялары (қатысу үлестері) компанияға шешімдерді айқындау құқығын беретін заңды тұлғалар арасында жүзеге асырылған және ол компанияның жалпы кірістері мен шығыстарының 20 пайызынан аспаған;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаның 7.2, 7.4, 7.6, 7.9-бөлімдерінде көрсетілген көрсеткіштерді қайта бөлу акциялары (қатысу үлестері) компанияға шешімдерді айқындау құқығын беретін заңды тұлғалар арасында жүзеге асырылған жағдайларда жүзеге асырады.
Компанияның атқарушы органы даму жоспарына жоғарыда көрсетілген өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде даму жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы компанияның атқарушы органы шешімінің сканерленген көшірмесін электронды есепке тіркеп, Тізілімге енгізу үшін бірыңғай операторға электронды есепті жолдайды.
Тізілімге электронды есепті енгізуді бірыңғай оператор осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес жүзеге асырады.";
Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің баспа және электронды түрде мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.

9. Проект плана развития утверждается советом директоров компании до 20 декабря года, предшествующего планируемому пятилетнему периоду.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Внесение изменений и (или) дополнений в план развития компании, не влекущих за собой изменение консолидированных показателей общих доходов и расходов, осуществляется исполнительным органом компании не более одного раза в квартал без применения порядка, предусмотренного пунктами 6-9 настоящих Правил, и без вынесения на рассмотрение совета директоров компании в случаях:
1) если перераспределение показателей, отраженных в разделах 7.2, 7.4, 7.6, 7.9 приложения 2 к настоящим Правилам, осуществляется между компанией и юридическим лицами, акции (доли участия) которых предоставляют право компании определять решения, и составляет не более 20% от общих доходов и расходов компании;
2) если перераспределение показателей, отраженных в разделах 7.2, 7.4, 7.6, 7.9 приложения 2 к настоящим Правилам, осуществляется между юридическими лицами, акции (доли участия) которых предоставляют право компании определять решения.
Исполнительный орган компании в течение пяти рабочих дней со дня внесения вышеуказанных изменений и (или) дополнений в план развития направляет электронный отчет единому оператору для включения в Реестр, прикрепив к электронному отчету сканированную копию решения исполнительного органа компании о внесении изменений и (или) дополнений в план развития.
Включение электронного отчета в Реестр единым оператором осуществляется в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил.";
приложения 1, 2 и 3 к Правилам изложить согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
3. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) направлении копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания в течении десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы "___"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 30 қаңтардағы
№ 30 бұйрығына
1-қосымша
Акционері мемлекет болып табылатын
ұлттық басқарушы холдингтердiң, ұлттық
холдингтердiң, ұлттық компаниялардың даму
жоспарларын әзірлеу және олардың іске асырылуы
жөніндегі есептерді ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есеп бөлімдерінің құрылымы
№ р/с Бөлім атауы
1.
Ұлттық басқарушы холдинг (ұлттық холдинг, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компания) (бұдан әрі – Компания) туралы жалпы мәліметтер:
1.1.
Компанияның құрылуы туралы ақпарат
1.2.
Компанияны басқарудың корпоративтік құрылымы (акциялар пакетінің (қатысу үлесінің) мөлшерін көрсете отырып, Компанияның акциялары (қатысу үлестері) өзіне тиесілі заңды тұлғаларға қатысуы)
1.3.
Компанияның ұйымдастырушылық құрылымы (жұмыскерлер санын көрсете отырып), схемасы және сипаттамасы
2.
Жылдар бойынша бөлiп көрсетiлген бес жылдық кезеңге арналған Компания мен акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың мақсаттары мен мiндеттері, оның iшiнде қызмет тиiмдiлiгiнiң түйiндi көрсеткiштерi
3.
Даму жоспарын iске асыру бойынша Компания жоспарлайтын іс-шаралар, оның ішінде:
3.1.
қызметтің түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізу
3.2.
Компанияның және/немесе оның еншілес және тәуелді ұйымдарының негізгі өндірістік көрсеткіштеріне қол жеткізу
3.3.
активтердің қайта құрылуы және олардың негіздемесі
4
Бюджетпен қарым-қатынасы:
4.1.
Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес республикалық бюджеттен және жергілікті бюджеттерден түсімдер
4.2.
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес Компанияның даму жоспарының көрсеткіштері тізбесінде көрсетілген салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу (жанама салықтарды қоспағанда)
4.3.
мемлекеттік акциялар пакетіне дивидендтер төлеу
5.
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың күрделі салымдары мен инвестицияларының жалпы көлемі
6.
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың қаржылық тұрақтылығы:
6.1.
ішкі және сыртқы қарыз алу бөлінісінде қарыз алу құрылымы мен өтеу кестесі (оның ішінде еншілес ұйымдар)
6.2.
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың қаржылық тұрақтылығының негізгі көрсеткіштері, оның ішінде борыш деңгейін сипаттайтын көрсеткіштерді міндетті түрде көрсете отырып (борыш/ EBITDA коэффициенті: нақты экономика секторының компанияларына, қаржылық левередж коэффициенті, пайыздарды жабу коэффициенті, ағымдағы өтімділік коэффициенті)
6.3.
Компанияның және оның еншілес ұйымдарының есепті кезеңдегі борыштық жүктемесі
7.
Қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштері, өсу немесе төмендеу себептерін негіздей отырып талдау, оның ішінде:
7.1
уақытша бос ақшалай қаражатты басқару, оларды орналастыру саясаты
7.2.
дивиденд саясаты және олардың негіздемесі
7.3.
Акцияларының бақылау пакеті (қатысу үлестері) Компанияға тиесілі ұйымдарды ескере отырып, есепті кезеңдегі Компанияның шоғырландырылған кадр саясаты (жұмыскерлердің жоспарланған орташа жылдық саны, орташа жалақысы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақтамау деңгейі)
7.4.
Акцияларының бақылау пакеті (қатысу үлестері) Компанияға тиесілі Компанияның және/немесе ұйымдардың кадр саясаты (жұмыскерлердің жоспарланған орташа жылдық саны, орташа жалақысы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақтамау деңгейі)
7.5.
Еншілес ұйымдарды ескере отырып, есепті кезеңдегі шоғырландырылған әкімшілік шығыстар, өсу немесе төмендеу негіздемелері бар болжам
7.6.
әкімшілік шығыстар, өсу немесе төмендеу негіздемелері бар болжам
7.7.
есепті кезеңдегі тұрғын емес үй-жайларды жалға алу бойынша шығыстар
7.8.
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың негізгі шоғырландырылған көрсеткіштері
7.9
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың негізгі шоғырландырылмаған көрсеткіштері
8.
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғаларда корпоративтік басқарудың стандарттарын дамытуға және енгізуге бағытталған іс-шаралар бойынша ақпарат
Есепті кезеңдегі Компания қызметінің қорытындыларын ашу үшін мұндай толықтыру орынды болып табылса, есеп басқа тармақтармен, тармақшалармен және қосымшалармен толықтырыла алады.
Есеп тармақтармен, тармақшалармен және қосымшалармен толықтырылған жағдайда, әрбір қосымша ұсынылатын тармақтың, тармақшаның және қосымшаның тиісті атауы болады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 30 қаңтардағы
№ 30 бұйрығына
2-қосымша
Акционері мемлекет болып табылатын
ұлттық басқарушы
холдингтердiң, ұлттық
холдингтердiң, ұлттық компаниялардың даму
жоспарларын әзірлеу және
олардың іске асырылуы
жөніндегі есептерді ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есептің нысандары мен көрсеткіштер тізбесі

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
"____" __________ 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2017 года № 30
Приложение 1
к Правилам разработки и представления
отчетов по исполнению планов развития
национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов, национальных
компаний, акционером которых является
государство
Структура разделов отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство
№ п/п Наименование раздела
1.
Общие сведения о национальном управляющем холдинге (национальном холдинге, национальной компании с участием государства в уставном капитале) (далее – Компания):
1.1.
информация о создании Компании
1.2.
корпоративная структура управления Компании (участие Компании в юридических лицах, акции (доли участия) которых ей принадлежат с указанием размера пакета акций (доли участия)
1.3.
организационная структура Компании (с указанием численности работников), схема и описание
2.
Цели и задачи, в том числе ключевые показатели эффективности деятельности Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, на пятилетний период с разбивкой по годам
3.
Мероприятия, планируемые Компанией по реализации Плана развития, в том числе по:
3.1.
достижению ключевых показателей деятельности
3.2.
достижению основных производственных показателей Компании и/или его дочерних и зависимых организаций
3.3.
реструктуризации активов и их обоснование
4
Отношения с бюджетом:
4.1.
поступления из республиканского бюджета и местных бюджетов в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан
4.2.
выплата налогов и других обязательных платежей в бюджет (за исключением косвенных налогов) в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, указанных в перечне показателей Плана развития Компании
4.3.
выплата дивидендов на государственный пакет акций
5.
Общий объем капитальных вложений и инвестиций Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
6.
Финансовая устойчивость Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами:
6.1.
структура заимствований и график погашения в разрезе внутреннего и внешнего заимствования (в том числе дочерних организаций)
6.2.
основные показатели финансовой устойчивости Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, в том числе с обязательным указанием показателей, характеризующих уровень долга (коэффициент долга/EBITDA: для компаний реального сектора экономики, коэффициент финансового левереджа, коэффициент покрытия процентов, коэффициент текущей ликвидности)
6.3.
Долговая нагрузка Компании и ее дочерних организаций за отчетный период
7.
Основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, анализ с обоснованием причин роста или снижения, включая:
7.1
управление временно свободными денежными средствами, политика их размещения
7.2.
дивидендной политики и их обоснование
7.3.
консолидированная кадровая политика Компании с учетом организаций, контрольный пакет акций (долей участия) которых принадлежит Компании (планируемая среднегодовая численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд оплаты труда, уровень текучести кадров) за отчетный период
7.4.
кадровой политики Компании и/или организаций, контрольный пакет акций (долей участия) которых принадлежит Компании (планируемая среднегодовая численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд оплаты труда, уровень текучести кадров)
7.5.
консолидированные административные расходы за отчетный период с учетом дочерних организаций, прогноз с обоснованием роста или снижения
7.6.
административные расходы, прогноз с обоснованием роста или снижения
7.7.
расходы по аренде нежилых помещений за отчетный период
7.8.
основные консолидированные показатели Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании прямо определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
7.9
основные неконсолидированные показатели Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании прямо определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
8.
Информация по мероприятиям, направленным на развитие и внедрение стандартов корпоративного управления в Компании и юридических лицах, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
Отчет может быть дополнен другими пунктами, подпунктами и приложениями, когда такое дополнение уместно для раскрытия итогов деятельности Компании за отчетный период.
В случае дополнения Отчета пунктами, подпунктами и приложениями, каждый дополнительно представляемый пункт, подпункт и приложение имеют соответствующие наименования.
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2017 года № 30
Приложение 2
к Правилам разработки и представления
отчетов по исполнению планов развития
национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов, национальных
компаний, акционером которых является
государство
Формы и перечень показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство

1. Ұлттық басқарушы холдинг (ұлттық холдинг, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компания) (бұдан әрі - Компания) туралы жалпы мәліметтер:
1.1. Компанияны құру туралы ақпарат:
1-нысан
№ р/с Көрсеткіштердің атауы Ақпарат
1
Компанияның толық атауы
2
Толық заңды мекенжайы
3
Байланыс телефондары
4
Электрондық мекенжайы (е-mаіl), сайты
5
БСН (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) (бар болған жағдайда)
6
ID-код (әмбебап сәйкестендіру коды)
7
Әділет органдарында мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі мен күні
8
Басқару органының (мемлекеттік орган) атауы
9
Қысқаша құрылу тарихы:
9.1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің құру (қайта ұйымдастыру) туралы қаулысының күні мен нөмірі
9.2
Құру мақсаты
9.3
Құрылтай құжаттарына сәйкес қызмет түрлері
10
Табиғи монополия субъектісі болып табыла ма, табиғи монополия саласы, ұйымды табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу туралы шешім қашан қабылданды
11
Табиғат пайдаланушы болып табыла ма: арнайы табиғатты пайдалану құқығын кім және қашан берді, табиғатты пайдаланудың сипатын ашу (тұрақты немесе уақытша, иеліктен шығарылатын немесе иеліктен шығарылмайтын, өтеулі немесе өтеусіз негізде сатып алынған, бастапқы немесе қосалқы)
12
Жер қойнауын пайдаланушы болып табыла ма: жер қойнауын пайдалану құқығын кім және қашан берді, жер қойнауы бойынша операцияларды ашу
13
Жарғылық капитал:
13.1
Құрылтай құжаттарына сәйкес жарғылық капиталдың мөлшері, мың теңге
13.2
Жарғылық капиталды ұлғайту туралы шешімді қашан және кім қабылдады (Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, мемлекеттік басқару органының бұйрығы, акционерлердің (қатысушылардың) жалпы жиналысының шешімі)
14
Акциялардың саны, барлығы, оның ішінде:
жарияланған
ор наластырылған
сатып алынған
14.1
Жай акциялар
14.2
Артықшылықты акциялар
15
Бір акцияның номиналды құны, теңгемен
16
Тіркеуші туралы мәліметтер
17
Республикалық меншіктегі акциялар, барлығы, оның ішінде:
саны
%

1. Общие сведения о национальном управляющем холдинге (национальном холдинге, национальной компании с участием государства в уставном капитале) (далее – Компания):
1.1. информация о создании Компании:
форма 1
№ п/п Наименование показателей Информация
1
Полное наименование Компании
2
Полный юридический адрес
3
Контактные телефоны
4
Электронный адрес (e-mail), сайт
5
БИН (бизнес-идентификационный номер) (при наличии)
6
ID-код (универсальный идентификационный код)
7
Дата и номер государственной регистрации (перерегистрации) в органах юстиции
8
Наименование органа управления (государственный орган)
9
Краткая история создания:
9.1
Дата и номер постановления Правительства Республики Казахстан о создании (реорганизации)
9.2
Цели создания
9.3
Виды деятельности в соответствии с учредительными документами
10
Является ли субъектом естественной монополии, сфера естественной монополии, когда принято решение о включении организации в государственный регистр субъектов естественных монополий
11
Является ли природопользователем: кем и когда предоставлено право специального природопользования, раскрыть характеристику природопользования (постоянное или временное, отчуждаемое или неотчуждаемое, приобретенное на возмездной основе или безвозмездно, первичное или вторичное)
12
Является ли недропользователем: кем и когда предоставлено право на недропользование, раскрыть операции по недропользованию
13
Уставный капитал:
13.1
Размер уставного капитала в соответствии с учредительными документами, тыс. тенге
13.2
Когда и кем принимались решения об увеличении уставного капитала (постановление Правительства Республики Казахстан, приказ органа государственного управления, решение общего собрания акционеров (участников)
14
Количество акций, всего, в том числе:
объявленные
размещенные
выкупленные
14.1
Простые акции
14.2
Привилегированные акции
15
Номинальная стоимость одной акции, тенге
16
Сведения о регистраторе
17
Акции, находящиеся в республиканской собственности, всего, в том числе:
количество
%

17.1
Жай акциялар
17.2
Артықшылықты акциялар
18
Коммуналдық меншіктегі акциялар, барлығы, оның ішінде:
саны
%
18.1
Жай акциялар
18.2
Артықшылықты акциялар
1.2. _________ жағдай бойынша Компания тобына кіретін барлық ұйымдарды, оның ішінде Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылмайтындарды көрсете отырып, Компания тобының корпоративтік құрылымы.
2-нысан
Компания Бірінші деңгейдегі ұйымдар Екінші деңгейдегі ұйымдар n деңгейдегі ұйымдар
ҰҚН
*
БСН
атауы
акциялары % (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
акциялары % (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
акциялары % (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
акциялары % (қатысу үлестері)
* ҰҚН – ұйымдастырушылық-құқықтық нысан
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің саны туралы жиынтық ақпарат
ҰҚН Еншілес ұйымдар Бірінші деңгейдегі ұйымдар Екінші деңгейдегі ұйымдар Үшінші деңгейдегі ұйымдар n деңгейдегі ұйымдар Жиыны
АҚ
ЖШС
Өзге де ҰҚН
Жиыны
1.3. Компанияның ұйымдық құрылымы (жұмыскерлердің санын көрсете отырып), схемасы және сипаттамасы.
2. 2. Есепті кезеңдегі Компанияның және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың мақсаттары мен міндеттері, оның ішінде қызметі тиімділігінің түйінді көрсеткіштері:
3-нысан
Компанияның Даму стратегиясының мақсаттары Компанияның Даму стратегиясының міндеттері Компанияның Даму стратегиясының түйінді көрсеткіштері (сандық немесе сапалық) Өлшем бірлігі Есептеу әдістемесі Түйінді көрсеткіштердің мәні*
20 жыл
жоспар түзету түзету факт орындалу %
А Б В Г Д 1 2 3 4 5
1- бағыт
1-мақсат
1-тапсырма
ТК 1
ТК n
n-тапсырма
ТК 1
ТК n
n-мақсат
1-тапсырма
ТК 1
ТК n
n-тапсырма
ТК 1
ТК n
n-бағыт
1-мақсат
1-тапсырма
ТК 1
ТК n
n-тапсырма
ТК 1
ТК n
n-мақсат
1-тапсырма
ТК 1
ТК n
n-тапсырма
ТК 1
ТК n
* Даму жоспарының түйінді көрсеткіштерінің мәні Компанияның және оның еншілес ұйымдарының каржылық, экономикалық және өндірістік көрсеткіштерінің өзара байланысын және салыстырылуын қамтамасыз ету жолымен айқындалады.
3. Компанияның Даму стратегиясында көрсетілген қызметтің стратегиялық бағыттарын есепке ала отырып, есепті кезеңде Даму жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар, оның ішінде мыналар бойынша:
3.1. қызметтің түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізу:
4-нысан
№ р/с Қызметтің түйінді көрсеткіштерінің атауы Іс-шараның/көрсеткіштердің атауы Өлшем бірлігі 20__жыл
жоспар түзету түзету факт орындалу %
А Б В Г 1 2 3 4 5
3.2. Компанияның және/немесе оның еншілес және тәуелді ұйымдарының негізгі өндірістік көрсеткіштеріне қол жеткізу:
5-нысан
№ р/с Ұйымның атауы Көрсеткіштердің атауы* Өлшем бірлігі 20__жыл
жоспар түзету түзету факт орындалу %
А Б В Г 1 2 3 4 5
1.
n
* Компанияның Даму стратегиясында көрсетілген қызметтің стратегиялық бағыттарын есепке ала отырып

17.1
Простые акции
17.2
Привилегированные акции
18
Акции, находящиеся в коммунальной собственности, всего, в том числе:
количество
%
18.1
Простые акции
18.2
Привилегированные акции
1.2. корпоративная структура группы Компании с указанием всех организаций, входящих в его группу, в том числе являющимися нерезидентами Республики Казахстан по состоянию на ________.
форма 2
Компания Организации первого уровня Организации второго уровня Организации n уровня
ОПФ*
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
* ОПФ – организационно-правовая форма
Сводная информация о количестве субъектов квазигосударственного сектора
ОПФ Дочерние организации Организации первого уровня Организации второго уровня Организации третьего уровня Организации n уровня Итого
АО
ТОО
Иная ОПФ
Итого:
1.3. организационная структура Компании (с указанием численности работников), схема и описание.
2. Цели и задачи, в том числе ключевые показатели эффективности деятельности Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, за отчетный период:
форма 3
Цели Стратегии развития Компании Задачи Стратегии развития Компании Ключевые показатели Стратегии развития Компании (количественные или качественные) Единица измерения Методика расчета Значение ключевых показателей*
20__ год
план корректировка корректировка факт % выполнения
А
Б
В
Г
Д
1
2
3
4
5
Направление 1
Цель 1
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
Цель n
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
Направление n
Цель 1
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
Цель n
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
* значение ключевых показателей Плана развития определяется путем обеспечения взаимоувязки и сопоставления финансовых, экономических и производственных показателей Компании и ее дочерних организаций.
3. Мероприятия по реализации Плана развития за отчетный период, с учетом стратегических направлений деятельности, указанных в Стратегии развития Компании, в том числе по:
3.1. достижению ключевых показателей деятельности:
форма 4
№ п/п Наименование ключевых показателей деятельности Наименование мероприятия/показателей Единица измерения 20__ год
план корректировка корректировка факт % выполнения
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
3.2. достижению основных производственных показателей Компании и/или его дочерних и зависимых организаций:
форма 5
№ п/п Наименование организации Наименование показателей* Единица измерения 20__ год
план корректировка корректировка факт % выполнения
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
1.
n
* с учетом стратегических направлений деятельности, указанных в Стратегии развития Компании.

6.1. Ішкі және сыртқы қарыз алу бөлінісінде қарыз алулар құрылымы және өтеу кестесі (оның ішінде еншілес ұйымдардың):
11-нысан
№ р/с Қарыз алушы Қарыз беруші Құрал Қарыз алу мақсаты Қарыз алу үшін негіз Акционерлер (жалғыз акционер) және/немесе Директорлар кеңесі жиналысының шешімі және/немесе басқалар Қарыз алу шарты (Кепілдік шарты) Қарыз шарты (Кепілдік шарты)
Күні валюта шарт бойынша сомасы игеру сомас жеңілдік кезеңі % өзге де шарттар игеру күні
A
Сыртқы қарыз алу
A1
An
B
Ішкі қарыз алу
B1
Bn
кестенің жалғасы
Қарыз мерзімі (Кепілдендірілген қарыз мерзімі)
Қарыз бойынша қамтамасыз ету түрі
Есепті күнгі жағдай бойынша негізгі борыш (бұдан әрі - НБ) сомасы
20__ жыл
Кезеңнің басындағы НБ
НБ-ны өтеу
% төлеу
Қолжетімділік кезеңінің аяқталу күні
Өтеу күні
Күндермен есептелгендегі қалған мерзім
жоспар
түзету
түзету
факт
орындау
жоспар
түзету
түзету
факт
орындау
жоспар
түзету
түзету
факт
орындау

6.1. структура заимствований и график погашения в разрезе внутреннего и внешнего заимствования (в том числе дочерних организаций):
форма 11
№ п/п Заемщик Заимодатель Инструмент Цель заимствования Основание для заимствования Решение собрания акционеров (единственного акционера) и/или Совета директоров и/или другие Договор заимствования (Договор гарантии) Условия займа (Условия гарантии)
дата валюта сумма по договору сумма освоения льготный период % прочие условия дата освоения
A
Внешние заимствования
A1
An
B
Внутренние заимствования
B1
Bn
продолжение таблицы
Срок займа (Срок гарантируемого займа) Вид обеспечения по займу Cумма основного долга (ОД) на отчетную дату 20__ год
ОД на начало периода погашение ОД выплата %
Дата истечения периода доступности Дата погашения Остаточный срок в днях план корректировка корректировка факт выполнение план корректировка корректировка факт выполнения план корректировка корректировка факт выполнения

6.3. Компанияның және оның еншілес ұйымдарының есепті кезеңдегі борыштық жүктемесі:
13-нысан
Көрсеткіш Анықтама Есептеу әдістемесі Шоғырландырылған Компания
Қарыз алудың бос сыйымдылығы
Өзінің еншілес және тәуелді ұйымдарының пайдасына берілгендерді қоспағанда, Компанияның (ұйымның) тартылған қарыздар сомасын және берілген корпоративтік кепілгерліктерін қоса алғанда, Компанияның (ұйымның) шекті қарыз алу сыйымдылығы мен қаржылық міндеттемелерінің көлемі* арасындағы айырмашылық
Қарыз алудың шекті сыйымдылығы
Компанияның (ұйымның) уәкілетті органы (лауазымды тұлғасы) Компания (ұйым) үшін бекіткен нормативтік мәндерге жететін қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттері** Компанияның (ұйымның) корпоративтік кепілгерліктерін және корпоративтік кепілгерліктерін ұсыну, қарыздарды тарту үшін қолжетімді ең көп жол берілетін сома
* қаржылық міндеттемелер көлемі - мыналар болып табылатын кез келген міндеттемелердің көлемі:
ақша қаражатын немесе өзге де қаржы активтерін басқа субъектіге беру:
ақша қаражатын немесе өзге де қаржы активтерін басқа субъектіге беру;
субъект үшін ықтимал тиімсіз жағдайларда басқа субъектімен қаржы активтерімен немесе қаржылық міндеттемелермен алмасу міндеттемесіне негізделген шарт;
есеп айырысу субъектінің меншікті үлестік құралдарымен жүзеге асырылатын немесе жүзеге асырылуы мүмкін және мынадай:
меншікті үлестік құралдардың ауыспалы санын субъект беретін немесе беруге міндетті болатын;
ақша қаражатының немесе басқа қаржы активтерінің тіркелген сомасын субъектінің меншікті үлестік құралдарының тіркелген санына ауыстыруға қарағанда, есеп айырысу өзге тәсілмен жүргізілетін немесе жүргізілуі мүмкін шарт. Бұл мақсаттар үшін меншікті үлестік құралдарға болашақта субъектінің меншікті үлестік құралдарын алудың немесе жеткізудің шарттары болып табылатын құралдар қосылмайтын шарт болып табылатын кез келген міндеттемелер көлемі;
** қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттері - Компания (ұйым) Компаниялар (ұйымдар) үшін қарыз алу сыйымдылығының нормативтік мәнін дербес айқындайды.

6.3. Долговая нагрузка Компании и ее дочерних организаций за отчетный период:
форма 13
Показатель Определение Методика расчета Консолидированная Компания
Свободная емкость заимствования
Разница между предельной емкостью заимствования Компании (организации) и объемом финансовых обязательств*, включая суммы привлеченных займов и выданных корпоративных поручительств Компанией (организацией) за исключением, выданных в пользу своих дочерних и зависимых организаций
Предельная емкость заимствования
Максимально допустимая сумма, доступная для привлечения займов, предоставления корпоративных гарантий и корпоративных поручительств Компании (организации), при которой коэффициенты емкости заимствования** достигают нормативных значений, утвержденных для Компании (организации), уполномоченным органом (должностным лицом) Компании (организации)
* объемом финансовых обязательств – объем любых обязательств, являющихся:
обусловленным договором обязательством:
передать денежные средства или иной финансовый актив другому субъекту;
обменяться финансовыми активами или финансовыми обязательствами с другим субъектом на условиях, потенциально невыгодных для субъекта;
договором, расчет по которому будет или может быть осуществлен собственными долевыми инструментами субъекта и:
в соответствии с которым субъект предоставит или будет обязан предоставить переменное количество собственных долевых инструментов;
расчет по которому будет или может быть произведен иным способом, чем обмен фиксированной суммы денежных средств или другого финансового актива на фиксированное количество собственных долевых инструментов субъекта. Для этих целей собственные долевые инструменты не включают инструменты, являющиеся договорами на получение или поставку собственных долевых инструментов субъекта в будущем;
** коэффициенты емкости заимствования - Компания (организация) самостоятельно определяет нормативное значение емкости заимствования для Компании (организации).

8. Компанияда және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардағы корпоративтік басқару стандарттарын дамытуға және енгізуге бағытталған іс-шаралар жөніндегі ақпарат, оның ішінде:
22-нысан
№ р/с Компанияның атауы Есепті кезендегі корпоративтік басқару рейтингі
20_жыл
жоспар түзету түзету факт орындалу %
А
Б
1
2
3
4
5
Компания
1
1 ЕҰ
N
nЕҰ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 30 қаңтардағы
№ 30 бұйрығына
3-қосымша
Акционері мемлекет болып
табылатын ұлттық басқарушы
холдингтердiң, ұлттық
холдингтердiң, ұлттық
компаниялардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу
және бағалау қағидаларына
1-қосымша
Даму жоспары бөлімдерінің құрылымы
№ р/с Бөлім атауы
1
Ұлттық басқарушы холдинг (ұлттық холдинг, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компания) (бұдан әрі – Компания) туралы жалпы мәліметтер:
1.1
Компанияның құрылуы туралы ақпарат
1.2
Компанияны корпоративтік басқару құрылымы (акциялар пакетінің (қатысу үлесінің) мөлшерін көрсете отырып, Компанияның акциялары (қатысу үлестері) өзіне тиесілі заңды тұлғаларға қатысуы
1.3
Компанияның ұйымдастырушылық құрылымы (жұмыскерлердің санын көрсете отырып) схемасы және сипаттамасы
2
Жылдар бойынша бөлiп көрсетiлген бес жылдық кезеңге арналған Компания мен акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың мақсаттары мен мiндеттері, оның iшiнде қызметi тиiмдiлiгiнiң түйiндi көрсеткiштерi
3
Даму жоспарын iске асыру бойынша Компания жоспарлайтын іс-шаралар, оның ішінде:
3.1
қызметтің түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізу
3.2
Компанияның және/немесе оның еншілес және тәуелді ұйымдарының негізгі өндірістік көрсеткіштеріне қол жеткізу
3.3
активтерді қайта құрылымдау және олардың негіздемесі
4
Бюджетпен қарым-қатынасы:
4.1
Қазақстан Республикасының бюджет заңамасына сәйкес республикалық бюджеттен және жергілікті бюджеттерден жоспарланып отырған түсімдер
4.2
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес Компанияның даму жоспарының көрсеткіштері тізбесінде көрсетілген салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің жоспарланып отырған төлемі (жанама салықтарды қоспағанда)
4.3
мемлекеттік акциялар пакетіне арналған дивидендтердің жоспарланып отырған төлемі
5
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың күрделі салымдары мен инвестицияларының жалпы көлемі
6
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың қаржылық тұрақтылығы:
6.1
ішкі және сыртқы қарыз алу бөлінісінде қарыз алу құрылымы мен өтеу кестесі (оның ішінде еншілес ұйымдар)
6.2
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың қаржылық тұрақтылығының негізгі көрсеткіштері, оның ішінде борыш деңгейін сипаттайтын көрсеткіштерді міндетті түрде көрсете отырып (борыш/ EBITDA коэффициенті: экономиканың нақты секторының компанияларына, қаржылық левередж коэффициенті, пайыздарды жабу коэффициенті, ағымдағы өтімділік коэффициенті)
6.3
Компанияның және оның еншілес ұйымдарының ағымдағы жылдағы борыштық жүктемесін айқынау (ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша)
7.
Қаржы-шаруашылық қызметінің негізгі көрсеткіштері, өсу немесе төмендеу себептерінің негіздемесімен талдау, оның ішінде:
7.1
уақытша бос ақшалай қаражатты басқару, оларды орналастыру саясаты
7.2
дивиденд саясаты және олардың негіздемесі
7.3
Акцияларының бақылау пакеті (қатысу үлестері) Компанияға тиесілі ұйымдарды ескере отырып, есепті кезеңдегі Компанияның шоғырландырылған кадр саясаты (жұмыскерлердің жоспарланған орташа жылдық саны, орташа жалақысы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақтамау деңгейі) (жұмыскерлердің жоспарланған орташа жылдық саны, орташа жалақысы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақтамау деңгейі)
7.4
Акцияларының бақылау пакеті (қатысу үлестері) Компанияға тиесілі Компанияның және/немесе ұйымдардың кадр саясаты (жұмыскерлердің жоспарланған орташа жылдық саны, орташа жалақысы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақтамау деңгейі)
7.5
Еншілес ұйымдарды ескере отырып, есепті кезеңдегі шоғырландырылған әкімшілік шығыстар, өсу немесе төмендеу негіздемелері бар болжам
7.6
әкімшілік шығыстар, өсу немесе төмендеу негіздемелері бар болжам
7.7
Есепті кезеңдегі тұрғын емес үй-жайларын жалға алу бойынша шығыстар
7.8
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың негізгі шоғырландырылған көрсеткіштері
7.9
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың негізгі шоғырландырылмаған көрсеткіштері
8.
Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғаларда корпоративтік басқарудың стандарттарын дамытуға және енгізуге бағытталған іс-шаралар бойынша ақпарат
Компанияның мақсаттарын, міндеттерін, түйінді көрсеткіштерін, қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштерін және басқа да мәліметтерді ашу үшін қажетті болса, даму жоспарын басқа тармақтармен, тармақшалармен және қосымшалармен толықтыруға болады.
Даму жоспары тармақтармен, тармақшалармен және қосымшалармен толықтырылған жағдайда, әрбір толықтырылған тармақтың, тармақшаның және қосымшаның тиісті атауы болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 30 қаңтардағы
№ 30 бұйрығына
4-қосымша
Акционері мемлекет болып
табылатын ұлттық басқарушы
холдингтердiң, ұлттық
холдингтердiң, ұлттық
компаниялардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу
және бағалау қағидаларына
2-қосымша
Даму жоспарының көрсеткіштер тізбесі

8. Информация по мероприятиям, направленным на развитие и внедрение стандартов корпоративного управления в Компании и юридических лицах, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, в том числе:
форма 22
№ п/п Наименование Компании Рейтинг корпоративного управления за отчетный период
20__год
план корректировка корректировка факт % выполнения
А Б 1 2 3 4 5
Компания
1
ДО 1
N
ДО n
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2017 года № 30
Приложение 1
к Правилам разработки и представления
отчетов по исполнению планов развития
национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов, национальных
компаний, акционером которых является
государство
Структура разделов Плана развития
№ п/п Наименование раздела
1
Общие сведения о национальном управляющем холдинге (национальном холдинге, национальной компании с участием государства в уставном капитале) (далее - Компания):
1.1
информация о создании Компании
1.2
корпоративная структура управления Компании (участие) Компании в юридических лицах, акции (доли участия) которых ей принадлежат с указанием размера пакета акций (доли участия)
1.3
организационная структура Компании (с указанием численности работников), схема и описание
2
Цели и задачи, в том числе ключевые показатели эффективности деятельности Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, на пятилетний период с разбивкой по годам
3
Мероприятия, планируемые Компанией по реализации Плана развития, в том числе по:
3.1
достижению ключевых показателей деятельности
3.2
достижению основных производственных показателей Компании и/или его дочерних и зависимых организаций
3.3
реструктуризации активов и их обоснование
4
Отношения с бюджетом:
4.1
планируемые поступления из республиканского бюджета и местных бюджетов в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан
4.2
планируемая выплата налогов и других обязательных платежей в бюджет (за исключением косвенных налогов) в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, указанных в перечне показателей Плана развития Компании
4.3
планируемая выплата дивидендов на государственный пакет акций
5
Общий объем капитальных вложений и инвестиций Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
6
Финансовая устойчивость Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами:
6.1
структура заимствований и график погашения в разрезе внутреннего и внешнего заимствования (в том числе дочерних организаций)
6.2
основные показатели финансовой устойчивости Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, в том числе с обязательным указанием показателей, характеризующих уровень долга (коэффициент долга/ЕВIТDА: для компаний реального сектора экономики, коэффициент финансового левереджа, коэффициент покрытия процентов, коэффициент текущей ликвидности)
6.3
определение долговой нагрузки Компании и ее дочерних организаций на текущий год (по состоянию на 1 января текущего года):
7.
Основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, анализ с обоснованием причин роста или снижения, включая:
7.1
управление временно свободными денежными средствами, политика их размещения
7.2
дивидендной политике и их обоснование
7.3
консолидированная кадровая политика Компании с учетом организаций, контрольный пакет акций (долей участия) которых принадлежит Компании (планируемая среднегодовая численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд оплаты труда, уровень текучести кадров)
7.4
кадровая политика Компании и/или организации, контрольный пакет акций (долей участия) которых принадлежит Компании (планируемая среднегодовая численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд оплаты труда, уровень текучести кадров)
7.5
консолидированные административные расходы с учетом дочерних организаций, прогноз с обоснованием роста или снижения
7.6
административные расходы, прогноз с обоснованием роста или снижения
7.7
расходы по аренде нежилых помещений
7.8
прогноз основных консолидированных показателей Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании прямо определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
7.9
прогноз основных неконсолидированных показателей Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании прямо определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
8.
Информация по планируемым мероприятиям, направленным на развитие и внедрение стандартов корпоративного управления в Компании и юридических лицах, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
План развития может быть дополнен другими пунктами, подпунктами и приложениями, когда такое дополнение уместно для раскрытия целей, задач, ключевых показателей, показателей финансово-хозяйственной деятельности и других сведений и Компании.
В случае дополнения Плана развития пунктами, подпунктами и приложениями, каждый дополнительно представляемый пункт, подпункт и приложение должны иметь соответствующие наименования.
Приложение 4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2017 года № 30
Приложение 2
к Правилам разработки и представления
отчетов по исполнению планов развития
национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов, национальных
компаний, акционером которых является
государство
Перечень показателей Плана развития

1. Ұлттық басқарушы холдинг (жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық холдинг, ұлттық компания) (бұдан әрі – Компания) туралы жалпы мәліметтер:
1.1      Компанияның құрылуы туралы ақпарат:
1-нысан
№ р/с Көрсеткіштер атауы Ақпарат
1
Компанияның толық атауы
2
Толық заңды мекенжайы
3
Байланыс телефондары
4
Электрондық мекенжайы (e-mail), сайт
5
БСН (бизнес сәйкестендіру номері) (болған жағдайда)
6
ID-коды (әмбебап сәйкестендіру коды)
7
Әділет органдарындағы мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні мен нөмірі
8
Басқару органының (мемлекеттік органның) атауы
9
Қысқаша құрылу тарихы:
9.1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің құру (қайта ұйымдастыру) туралы қаулысының күні мен нөмірі
9.2
Құру мақсаты
9.3
Құрылтай құжаттарына сәйкес қызмет түрлері
10
Табиғи монополия субъектісі болып табыла ма, табиғи монополия саласы, ұйымды табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу туралы шешім қашан қабылданды
11
Табиғатты пайдаланушы болып табыла ма: арнайы табиғатты пайдалану құқығын кім және қашан берді, табиғатты пайдалану сипатын ашу (тұрақты немесе уақытша, иеліктен шығарылатын немесе иеліктен шығарылмайтын, қайтарымды немесе өтеусіз негізде сатып алынған, бастапқы немесе екінші)
12
Жер қойнауын пайдаланушы болып табыла ма: жер қойнауын пайдалану құқығын кім және қашан берді, жер қойнауы бойынша операцияларды ашу
13
Жарғылық капиталы:
13.1
Құрылтай құжаттарына сәйкес жарғылық капиталдың мөлшері, мың теңге
13.2
Жарғылық капиталды ұлғайту туралы шешімді қашан және кім қабылдады (Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, мемлекеттік басқару органының бұйрығы, акционерлердің (қатысушылардың) жалпы жиналысының шешімі)
14.
Акциялардың саны, барлығы, оның ішінде:
жарияланған
орналастырылған
төленген
14.1
Жай акциялар
14.2
Артықшылықты акциялар
15
Бір акцияның номиналды құны, теңге
16
Тіркеуші туралы мәлімет
17
Республикалық меншіктегі акциялар, барлығы, оның ішінде:
мөлшер
%

1. Общие сведения о национальном управляющем холдинге (национальном холдинге, национальной компании с участием государства в уставном капитале) (далее - Компания):
1.1 информация о создании Компании:
форма 1
№ п/п Наименование показателей Информация
1
Полное наименование Компании
2
Полный юридический адрес
3
Контактные телефоны
4
Электронный адрес (е-mail), сайт
5
БИН (бизнес-идентификационного номер) (при наличии)
6
ID-код (универсальный идентификационный код)
7
Дата и номер государственной регистрации (перерегистрации) в органах юстиции
8
Наименование органа управления (государственный орган)
9
Краткая история создания:
9.1
Дата и номер постановления Правительства Республики Казахстан о создании (реорганизации)
9.2
Цели создания
9.3
Виды деятельности в соответствии с учредительными документами
10
Является ли субъектом естественной монополии, сфера естественной монополии, когда принято решение о включении организации в государственный регистр субъектов естественных монополий
11
Является ли природопользователем: кем и когда предоставлено право специального природопользования, раскрыть характеристику природопользования (постоянное или временное, отчуждаемое или неотчуждаемое, приобретенное на возмездной основе или безвозмездно, первичное или вторичное)
12
Является ли недропользователем: кем и когда предоставлено право на недропользование, раскрыть операции по недропользованию
13
Уставный капитал:
13.1
Размер уставного капитала в соответствии с учредительными документами, тыс.тенге
13.2
Когда и кем принимались решения об увеличении уставного капитала (постановление Правительства Республики Казахстан, приказ органа государственного управления, решение общего собрания акционеров (участников)
14.
Количество акций, всего, в том числе:
объявленные
размещенные
выкупленные
14.1
Простые акции
14.2
Привилегированные акции
15
Номинальная стоимость одной акции, тенге
16
Сведения о регистраторе
17
Акции, находящиеся в республиканской собственности, всего в том числе:
количество
%

17.1
Жай акциялар
17.2
Артықшылықты акциялар
18
Коммуналдық меншіктегі акциялар, барлығы, оның ішінде:
мөлшер
%
18.1
Жай акциялар
18.2
Артықшылықты акциялар
1.2 ____ жағдай бойынша Компания тобының, оның тобына кіретін барлық, оның ішінде Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылмайтын ұйымдарды көрсете отырып, корпоративтік құрылымы:
2-нысан
Компания Бірінші деңгейдегі ұйымдар Екінші деңгейдегі ұйымдар n деңгейдегі ұйымдар
ҰҚН
БСН
атауы
акциялардың % (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
акциялардың % (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
акциялардың % (қатысу үлестері)
ҰҚН
БСН
атауы
акциялардың % (қатысу үлестері)
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің саны туралы жиынтық ақпарат
ҰҚН Еншілес ұйымдар Бірінші деңгейдегі ұйымдар Екінші деңгейдегі ұйымдар Үшінші деңгейдегі ұйымдар n деңгейдегі ұйымдар Жиыны
АҚ
ЖШС
Өзге де ҰҚН
Жиыны:

17.1
Простые акции
17.2
Привилегированные акции
18
Акции, находящиеся в коммунальной собственности, всего в том числе:
количество
%
18.1
Простые акции
18.2
Привилегированные акции
1.2 корпоративная структура группы Компании с указанием всех организаций, входящих в его группу, в том числе являющимися нерезидентами Республики Казахстан по состоянию на ________:
форма 2
Компания Организации первого уровня Организации второго уровня Организации n уровня
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
ОПФ
БИН
наименование
% акций (долей участия)
Сводная информация о количестве субъектов квазигосударственного сектора
ОПФ Дочерние организации Организации первого уровня Организации второго уровня Организации третьего уровня Организации n уровня Итого
АО
ТОО
Иная ОПФ
Итого

1.3 Компанияның ұйымдастырушылық құрылымы (жұмыскерлердің санын көрсете отырып) схемасы және сипаттамасы.
2. Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың жылдар бойынша бөле отырып бес жылдық кезеңге арналған қызметінің мақсаттары мен міндеттері, оның ішінде қызметі тиімділігінің түйінді көрсеткіштері:
3-нысан
Компанияның Даму стратегиясының мақсаттары Компанияның Даму стратегиясының міндеттері Компанияның Даму стратегиясының түйінді көрсеткіштері (сандық немесе сапалық) Өлшем бірлігі Есептеу әдістемесі Жылдар бойынша көрсеткіштер мәні*
20__жыл (алдыңғы) 20__жыл
(ағымдағы)
20__ жыл 20__ жыл 20__ жыл 20_ жыл 20_ жыл
жоспар факт жоспар бағалау (факт) жоспар факт жоспар факт жоспар факт жоспар жоспар
А
Б
В
Г
Д
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1-бағыт
1-мақсат
1-міндет
1-ШК
n-ШК
n-міндет
1-ШК
n-ШК
n-мақсат
1-міндет
1-ШК
n-ШК
n-міндет
1-ШК
n-ШК
n-бағыт
1-мақсат
1-міндет
1-ШК
n-ШК
n-міндет
1-ШК
n-ШК
n-мақсат
1-міндет
1-ШК
n-ШК
n-міндет
1-ШК
n-ШК
* Даму жоспарының түйінді көрсеткіштерінің мәні Компанияның және оның еншілес ұйымдарының қаржылық, экономикалық және өндірістік көрсеткіштерінің өзара байланысын және салыстыруды қамтамасыз ету арқылы айқындалады

1.3 организационная структура Компании (с указанием численности работников), схема и описание.
2. Цели и задачи, в том ключевые показатели эффективности деятельности Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, на пятилетний период с разбивкой по годам:
форма 3
Цели Стратегии развития Компании Задачи Стратегии развития Компании Ключевые показатели Стратегии развития Компании (количественные или качественные) Единица измерения Методика расчета Значение показателей по годам*
20 __ год (предыдущий) 20 __ год (текущий) 20 __ год 20 __ год 20 __ год 20 __ год 20 __ год
план факт план оценка (факт) план факт план факт план факт план план
А
Б
В
Г
Д
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Направление 1
Цель 1
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
Цель n
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
Направление n
Цель 1
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
Цель n
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
* значение ключевых показателей Плана развития определяется путем обеспечения взаимоувязки и сопоставления финансовых, экономических и производственных показателей Компании и ее дочерних организаций

3.2 Компанияның және/немесе оның еншілес және тәуелді ұйымдарының негізгі өндірістік көрсеткіштеріне қол жеткізу:
5-нысан
№ р/с
Ұйым атауы
Көрсеткіштер атауы*
Өлшем бірлігі
Жылдар бойынша өндірістік көрсеткіштер мәні
20__жыл
(алдыңғы)
20__жыл
(ағымдағы)
20__жыл
20__жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
бағалау (факт)
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
А
Б
В
Г
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
7
8
9=(8/7*100)
10
11
12-(11/1 0*100)
13
1
4
15=(14/1 3*100)
16
17
1.
n
* Компанияның Даму стратегиясында көрсетілген қызметтің стратегиялық бағыттарын ескере отырып
3.3 активтерді қайта құрылымдау және олардың негіздемесі:
6-нысан
№ р/с Компаниялар тобының ағымдағы құрылымы (топқа кіретін барлық ұйымдарды көрсете отырып) Актив түрі (бейінді, бейінді емес, басқалар) Активті жоспарланған қайта құрылымдау* (бөлу, бөліп көрсету, қосу, жою, сату (иеліктен шығару), жаңадан құру, акцияларды (қатысу үлестерін) сатып алу және т.б) 20__жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша Компаниялар тобының болжамды құрылымы (топқа кіретін барлық ұйымдарды көрсете отырып) **
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
1.
n
* активтер – бұл Компаниялар тобына кіретін заңды тұлғалар
** есептік бес жылдық кезеңнен кейінгі жылдың 1 қаңтарына Компаниялар тобының құрылымы көрсетіледі
4. Бюджетпен қарым-қатынасы:
4.1 Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттен жоспарланатын түсімдер:
7-нысан
мың тенге
№ р/с
Компанияның немесе оның еншілес ұйымының атауы
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама атауы
Нысналы мақсаты
20__жыл
(алдыңғы)
20__жыл
(ағымдағы)
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
бағалау (факт)
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
жоспар
А
Б
В
Г
Д
Е
1
2
3=(2/1*1 00)
4
5

3.2 достижению основных производственных показателей Компании и/или его дочерних и зависимых организаций:
форма 5
№ п/п Наименование организации Наименование показателей* Единица измерен Значение производственных показатели по годам
20__ год (предыдущий) 20__ год (текущий) 20__ год 20__ год 20__ год 20 __ год 20 __ год
план факт % отклонения план оценка (факт) % отклонения план факт % отклонения план факт % отклонения план факт % отклонения план план
А Б В Г 1 2 3=(2/1*100) 4 5 6=(5/4*100) 7 8 9=(8/7*100) 10 11 12=(11/1 0*100) 13 14 15=(14/1 3*100) 16 17
1.
n
*с учетом стратегических направлений деятельности, указанных в Стратегии развития Компании
3.3 реструктуризации активов* и их обоснование:
форма 6
№ п/п Действующая структура группы Компании (с указанием всех организаций, входящих в группу) Тип актива (профильный, непрофильный, прочие) Планируемая реструктуризация актива* (разделение, выделение, соединение, ликвидация, продажа (отчуждение) создание новых, приобретения акций (долей участия) и т.д.) Прогнозная структура группы Компании (с указанием всех организаций, входящих в группу) по состоянию на 1 января 20 __ года**
20 __ год 20 __ год 20 __ год 20 __ год 20 __ год
А Б В 1 2 3 4 5 6
1.
n
* активы - это юридические лица, входящие в группу Компании
** указывается структура группы Компании на 1 января года, следующего за отчетным пятилетним периодом
4. Отношения с бюджетом:
4.1 планируемые поступления из республиканского бюджета и местных бюджетов в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан:
форма 7
тысяч тенге
№ п/п Наименование Компании или ее дочерней организации Функциональная группа Администратор бюджетной программы Наименование бюджетной программы Целевое назначение 20 __ год (предыдущий) 20 __ год (текущий) 20 __ год 20 __ год 20 __ год 20 __ год 20 __ год
план факт % отклонения план оценка (факт) % отклонения план факт % отклонения план факт % отклонения план факт % отклонения план план
А
Б
В
Г
Д
Е
1
2
3=(2/1* 100)
4
5

2.2.n
.....
2.3
Өткен жылдардың шығындарын өтеу
3
Акцияларға дивидендтер:
3.1
жай
теңге
3.2
артықшылықты
теңге
4
дивиденттер:
мың теңге
4.1
Мемлекеттік меншіктегі акциялар пакетіне
мың теңге
таза кірістен %
5. Компаниялар мен акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың мынадай түрлерге бөле отырып күрделі салымдары мен инвестицияларының жалпы көлемі:
күрделі салымдар, оның ішінде инвестицялық жобалар (жаңа жобаларға күрделі салымдар, ағымдағы жобаларға күрделі салымдар); объектілерді салу және жаңғырту; негізгі құралдарды сатып алу; материалдық емес активтерді сатып алу және басқа да салымдар;
инвестициялар, оның ішінде акциялар пакетін (қатысу үлесін) сатып алу; жарғылық капиталға және басқа да инвестицияларға салымдар:
10-нысан
р/с
Жобалардың атауы Жобаны игерудің басталған күні Пайдалануға берудің жоспарланған күні Жоба құны, мың теңге
барлығы оның ішінде:
жоспарланған жыл басталғанға дейінгі кезеңде игерілді жоспарланған жылы игерілуі тиіс Игерілуі тиіс
барлығы оның ішінде қаржыландыру көздері есебінен барлығы оның ішінде қаржыландыру көздері есебінен барлығы оның ішінде:

2.2.n
.....
2.3
покрытие убытков прошлых лет
3
Дивиденды на акцию:
3.1
простую
тенге
3.2
привилегированную
тенге
4
Дивиденды:
тысяч тенге
4.1
На пакет акций, находящийся в государственной собственности
тысяч тенге
% от чистого дохода
5. Общий объем капитальных вложений и инвестиций Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, с разбивкой по следующим видам:
капитальные вложения, в том числе инвестиционные проекты (капитальные вложения в новые проекты, капитальные вложения в существующие проекты); строительство и модернизация объектов; приобретение основных средств; приобретение нематериальных активов и прочие вложения;
инвестиции, в том числе приобретение пакетов акций (долей участия); вклады в уставный капитал и прочие инвестиции:
форма 10
№ п/п Наименование проектов проект эксплуатация Стоимость проекта, тыс. тенге
всего в том числе:
освоено за период до начало планируемого года предстоит к освоению в планируемом году предстоит к освоению
всего в том числе за счет источников финансирования всего в том числе за счет источников финансирования всего в том числе в:

6. Акциялары (қатысу үлестері) Компанияға осы заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін Компаниялар мен заңды тұлғалардың қаржылық тұрақтылығы:
6.1 ішкі және сыртқы қарыз алу бөлінісінде қарыз алу құрылымы мен өтеу кестесі (оның ішінде еншілес ұйымдар):
11-нысан*
№ р/с Қарыз алушы Қарыз беруші Құрал Қарыз алу мақсаты Қарыз алу негізі Акционерлер (жалғыз акционер) отырысының және/немесе Директорлар кеңесінің және/немесе басқа шешімі Қарызға алу шарты (Кепіл шарты) Қарыз алу шарттары (Кепіл шарттары) Қарыз алу мерзімі
(Қарызға кепілдік беру мерзімі)
Қарыз бойынша қамтамасыз ету түрі 20XX – 3 20XX – 2
%
күні
валютасы
шарт бойынша сомасы
игерілген сома
жеңілдік кезеңі
%
Басқа да шарттар
Игерілген күнң
қол жетімдік мерзімінің аяқталу күні
өтеу күні
Күндермен белгіленген қалған мерзім
Кезеңнің басындағы НҚ
НҚ өтеу
% төлеу
бастапқы мезгілдегі НҚ
НҚ өтеу
% төлем
А
Сыртқы қарыз алу
А1
Аn
В
Ішкі қарыз алу
B1
Вn
кестенің жалғасы
20XX-1
Негізгі қарыздың (НҚ) сомасы
1 тоқсан 20XX
2 тоқсан 20XX
3 тоқсан 20XX
4 тоқсан 20XX
20ХХ +1
20ХХ + 2
20ХХ + 3
20ХХ + 4
20ХХ + 5
Бастапқы
кезеңге НҚ
НҚ өтеу
% төлем
НҚ өтеу
% төлем
НҚ өтеу
% төлем
НҚ өтеу
% төлем
НҚ өтеу
% төлем
бастапқы кезеңге НҚ
НҚ өтеу
% төлем
бастапқы кезеңге НҚ
НҚ өтеу
% төлем
бастапқы кезеңге НҚ
НҚөтеу
% төлем
бастапқы кезеңгеНҚ
НҚ өтеу
% төлем
бастапқы кезеңге НҚ
НҚ өтеу
% төлем
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
Бірінші басшы _______________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
М.О.
* мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың Тізіліміне есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейін тоқсан сайын ұсынылады

6. Финансовая устойчивость Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами:
6.1 структура заимствований и график погашения в разрезе внутреннего и внешнего заимствования (в том числе дочерних организаций):
форма 11*
№ п/п Заемщик Заимодатель Инструмент Цель заимствования Основание для заимствования Решение собрания акционеров (единственного акционера) и/или Совета директоров и/или другие Договор заимствования (Договор гарантии) Условия займа (Условия гарантии) Срок займа (Срок гарантируемого займа) Вид обеспечения по займу 20ХХ-3 20ХХ-2
% дата валюта сумма по договору сумма освоения льготный период % прочие условия дата освоения дата истечения периода доступности дата погашения Остаточный срок в днях ОД на начало периода погашение ОД выплата % ОД на начало периода погашение ОД Выплата %
А
Внешние заимствования
А1
Аn
В
Внутренние заимствования
B1
Вn
продолжение таблицы
20XX-1 Сумма основного долга (ОД) на 1 квартал 20ХХ 2 квартал 20ХХ 3 квартал 20ХХ 4 квартал
20ХХ
20ХХ +1 20ХХ + 2 20ХХ + 3 20ХХ + 4 20ХХ + 5
ОД на начало погашение ОД выплата % погашение ОД выплата % Погашение ОД выплата % Погашение ОД выплата % Погашение ОД выплата % ОД на начало периода погашение ОД выплата % ОД на начало периода погашение ОД выплата % ОД на начало периода погашение ОД выплата % ОД на начало периода погашение ОД выплата % ОД на начало периода погашение ОД выплата %
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
Первый руководитель _____________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
* представляется ежеквартально, до 10-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, в Реестр государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале

6.2 Акциялары (қатысу үлестері) Компанияға осы заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін Компаниялар мен заңды тұлғалардың қаржылық тұрақтылығының негізгі көрсеткіштері, оның ішінде борыш деңгейін сипаттайтын көрсеткіштерді міндетті көрсете отырып (борыш/ EBITDA коэффициенті: нақты экономика секторының компанияларына, қаржылық левередж коэффициенті, пайыздарды жабу коэффициенті, ағымдағы өтімділік коэффициенті):
12-нысан*
№ р/с Компанияның немесе оның еншілес ұйымдарының атауы Қарыз беруші Құрал валюта Негізгі борыш сомасы Борыш/ EBITDA коэффициенті Қаржылық левередж коэффициенті Пайыздарды жабу коэффициенті Ағымдағы өтімділік коэффициенті
есептеу формуласы норматив факт болжам есептеу формуласы норматив факт болжам есептеу формуласы норматив факт болжам есептеу формуласы норматив факт болжам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
1
Қарыз алу
1.1.
1.N
Бірінші басшы _______________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
М.О.
*мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың Тізіліміне есепті айдан кейінгі айдың 15-күніне дейін жарты жылдың және бір жылдың қорытындысы бойынша ұсынады

6.2 основные показатели финансовой устойчивости Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, в том числе с обязательным указанием показателей, характеризующих уровень долга (коэффициент долга/ЕВITDA: для компании реального сектора экономики, коэффициент финансового левереджа, коэффициент покрытия процентов, коэффициент текущей ликвидности):
форма 12*
№ п/п Наименование Компании или ее дочерних организаций Заимодатель Инструмент валюта Сумма основного долга Коэффициент долга/ЕВITDA Коэффициент финансового левереджа Коэффициент покрытия процентов Коэффициент текущей ликвидности
формула расчета норматив факт прогноз формула расчета норматив факт прогноз формула расчета норматив факт прогноз формула расчета норматив факт прогноз
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
1
Заимствование
1.1.
1.N
Первый руководитель ______________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
*представляется по итогам полугодия и года, до 15-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, в Реестр государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале

6.3 ағымдағы жылға Компанияның және оның еншілес ұйымдарының борыштық жүктемесін айқындау (ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша):
13-нысан
Көрсеткіш Анықтама Есептеу әдістемесі Шоғырландырылған Компания
Қарыз алудың бос сыйымдылығы
Өзiнiң еншiлес және тәуелдi ұйымдарының пайдасына берiлгендерді қоспағанда, Компанияның (ұйымның) тартылған қарыздар сомасын және берiлген корпоративтік кепiлгерліктерін қоса алғанда, Компанияның (ұйымның) шектi қарыз алу сыйымдылығы мен қаржылық мiндеттемелерiнiң көлемi* арасындағы айырмашылық
Қарыз алудың шекті сыйымдылығы
Компанияның (ұйымның) корпоративтік кепілдіктерін және корпоративтік кепiлгерліктерін ұсыну, қарыздарды тарту үшiн қолжетiмдi ең көп жол берілетін сома, мұндағы қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттерi** Компанияның (ұйымның) уәкiлеттi органы (лауазымды тұлғасы) Компания (ұйым) үшiн бекiткен нормативтiк мәніне жетеді
* қаржылық мiндеттемелер көлемiмен – мыналар болып табылатын кез келген мiндеттемелердiң көлемi:
Шартта негізделген мiндеттемемен:
ақша қаражатын немесе өзге де қаржылық активтi басқа субъектiге беру;
субъект үшiн әлеуетті тиiмсiз жағдайларда басқа субъектiмен қаржылық активтермен немесе қаржылық мiндеттемелермен алмасу;
шартпен, ол бойынша есеп айырысу субъектiнiң меншiктi үлестiк құралдарымен жүзеге асырылатын немесе жүзеге асырылуы мүмкiн және мынадай:
оған сәйкес меншiктi үлестiк құралдарының ауыспалы санын субъект беретiн және беруге мiндеттi болатын;
ақша қаражатының немесе басқа қаржылық активтiң бекітілген сомасын субъектiнiң меншiктi үлестiк құралдарының бекітілген санына алмастыруға қарағанда есеп айырысу өзге тәсiлмен жүргiзiледі немесе жүргiзiлуi мүмкiн. Бұл мақсаттар үшiн меншiктi үлестiк құралдар болашақта субъектiнiң меншiктi үлестiк құралдарын алуға немесе жеткiзуге шарт болып табылатын құралдарды қамтымайды;
** қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттерi – Компания (ұйым) Компаниялар (ұйымдар) үшiн қарыз алу сыйымдылығының нормативтiк мәнін дербес айқындайды

6.3 определение долговой нагрузки Компании и ее дочерних организаций на текущий год (по состоянию на 1 января текущего года):
форма 13
Показатель Определение Методика расчета Консолидированная Компания
Свободная емкость заимствования
Разница между предельной емкостью заимствования Компании (организации) и объемом финансовых обязательств*, включая суммы привлеченных займов и выданных корпоративных поручительств Компанией (организацией) за исключением, выданных в пользу своих дочерних и зависимых организаций
Предельная емкость заимствования
Максимально допустимая сумма, доступная для привлечения займов, предоставления корпоративных гарантий и корпоративных поручительств Компании (организации), при которой коэффициенты емкости заимствования** достигают нормативных значении, утвержденных для Компании (организации), уполномоченным органом (должностным лицом) Компании (организации)
*объемом финансовых обязательств-объем любых обязательных, являющихся:
обусловленным договором обязательством:
передать денежные средства или иной финансовый актив другому субъекту;
обменяться финансовыми активами или финансовыми обязательствами с другим субъектом на условиях, потенциального невыгодных для субъекта;
договором, расчет по которому будет или может быть осуществлен собственными долевыми инструментами субъекта и:
в соответствии с которым субъект предоставит или будет обязан предоставить переменное количество собственных долевых инструментов;
расчет по которому будет или может быть произведен иным способом, чем обмен фиксированный суммы денежных средств или другого финансового актива на фиксированное количество собственных долевых инструментов субъекта. Для этих целей собственные долевые инструменты не включают инструменты, являющиеся договорами на получение или поставку собственных долевых инструментов субъекта в будущем;
**коэффициенты емкости заимствования - Компания (организация) самостоятельно определяет нормативное значение емкости заимствования для Компании (организации)

7. Қаржылық-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштері, мыналарды қоса алғанда өсу немесе төмендеу себептерін негіздей отырып, талдау:
7.1 уақытша бос ақшалай қаражатты басқару, оларды орналастыру саясаты:
14-нысан
№ р/с Қаржы құралдарының атауы Өлшем бірлігі 20__жыл
(алдыңғы)
20__ жыл (ағымдағы) 20__ жыл 20__ жыл 20__ жыл 20__ жыл 20__ жыл
жоспар факт % ауытқу жоспар бағалау (факт) % ауытқу жоспар факт % ауытқу жоспар факт % ауытқу жоспар факт % ауытқу жоспар жоспар
А
Ә
Б
1
2

7. Основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, анализ с обоснованием причин роста или снижения, включая:
7.1 управление временно свободными денежными средствами, политика их размещения:
форма 14
№ п/п Наименование финансовых инструментов Единица измерения 20__ год (предыдущий) 20__ год (текущий) 20__ год 20__ год 20__ год 20__ год 20__ год
план факт % отклонения план оценка (факт) % отклонения план факт % отклонения план факт % отклонения план факт % отклонения план план
А
Б
В
1
2

4.14
Қосалқы үй-жайлар (дәліз, венкамералар, дәретхана, жеке гигиенаға арналған үй-жайлар және т.б.)
ш.м.
* ұқсас нысан әрбір еншілес ұйым бойынша жеке толтырылады. Еншілес ұйым бойынша нысан тек ақпараттық сипатқа ие және ол компания директорлар кеңесінің бекіту нысанасы болып табылмайды.
7.8 Акциялары (қатысу үлестері) Компанияға осы заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін Компаниялар мен заңды тұлғалардың негізгі шоғырландырылған көрсеткіштерінің болжамы:
20-нысан
мың теңге

4.14
Вспомогательные помещения (коридоры, венкамеры, туалеты, помещения для личной гигиены и другие)
кв.м.
* аналогичная форма заполняется отдельно по каждой дочерней организации. Формы по дочерним организациям носят исключительно информативный характер и не являются предметом утверждения советом директоров компании.
7.8 прогноз основных консолидированных показателей Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых представляют право Компании прямо определять решения, принимаемые данными юридическими лицами:
форма 20
тысяч тенге

8. Акциялары (қатысу үлестері) Компанияға осы заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін Компаниялар мен заңды тұлғаларда корпоративтік басқару стандарттарын дамытуға және енгізуге бағытталған жоспарланатын іс-шаралар бойынша ақпарат:
22-нысан
р/с
Компанияның атауы Корпоративтік басқару рейтингі
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
А
Ә
1
2
3
4
5
Компания
1
1 ЕҰ
N
n ЕҰ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 30 қаңтардағы
№ 30 бұйрығына
5-қосымша
Акционері мемлекет болып
табылатын ұлттық басқарушы
холдингтердiң, ұлттық
холдингтердiң, ұлттық
компаниялардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
сондай-ақ олардың іске
асырылуын мониторингілеу
және бағалау қағидаларына
3-қосымша
Даму жоспарын іске асыруды мониторингілеу есебі
р/с
Көрсеткіш атауы Өлшем бірлігі есепті жылдың фактісі есепті жылдың алдыңғы жылғы фактісі алдыңғы жылға қарағанда есепті жылға % Ауытқу себептері (толық с көлемде орындалмауы) Түзету шаралары (қолданған/жоспарланатын)
1.
Кiрiстер, барлығы
мың теңге
2.
Шығыстар, барлығы, оның iшiнде:
мың теңге
2.1
Жалпы және әкiмшiлiк шығыстар, барлығы
мың теңге
2.2
Еңбекақы төлеу қоры
мың теңге
2.3
Орташа жалақы
мың теңге
.
Таза кiрiс (шығын минус белгiсiмен көрсетiледi)
мың теңге
4.
Мемлекеттік акциялар пакетіне берілетін дивидендтер
мың теңге
5.
Төленген салықтар мен бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдер
мың теңге
6.
Инвестициялар
жеке
мың теңге
бюджеттік
мың теңге
қарыз
мың теңге
барлығы
мың теңге
7.
Активтер, оның ішінде:
мың теңге
7.1
Ұзақ мерзiмдi активтер
мың теңге
7.2
Қысқа мерзiмдi активтер
мың теңге
8.
Мiндеттемелер, оның iшiнде:
мың теңге
8.1
Қысқа мерзiмдi мiндеттемелер
мың теңге
8.2
Ұзақ мерзiмдi мiндеттемелер
мың теңге
9.
Активтерді қайта құрылымдау
активтің түрін көрсете отырып оның атауы (бейінді, бейінді емес, басқалар)
акциялар пакетінің (қатысу үлесінің) шығару %
10.
Қаржылық тұрақтылық
борыш/EBITDA коэффициенті
сандық мәні
қаржылық левередж коэффициенті
сандық мәні
пайыздарды жабу коэффициенті
%
ағымдағы өтімділік коэффициенті
сандық мәні

8. Информация по планируемым мероприятиям, направленным на развитие и внедрение стандартов корпоративного управления в Компании и юридических лицах, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, в том числе:
форма 22
№ п/п Наименование Компании Рейтинг корпоративного управления
20___ год 20___ год 20___ год 20___ год
20___ год
А
Б
1
2
3
4
5
Компания
1
ДО 1
N
ДО n
Приложение 5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2017 года № 30
Приложение 3
к Правилам разработки и представления
отчетов по исполнению планов развития
национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов, национальных
компаний, акционером которых является
государство
Отчет по мониторингу реализации плана развития
№ п/п Наименование показателя Единица измерения факт отчетного года факт предыдущего года перед отчетным годом % отчетного года к предыдущему году Причины отклонения (выполнения в неполном объеме) Корректирующие меры (предпринятые/планируемые)
1.
Доходы, всего
тыс. тенге
2.
Расходы, всего, в том числе:
тыс. тенге
2.1
Общие и административные расходы
тыс. тенге
2.2
Фонд оплаты труда
тыс. тенге
2.3
Среднемесячная заработная плата
тыс. тенге
3.
Чистый доход (убыток указывается со знаком минус)
тыс. тенге
4.
Дивиденды на государственный пакет акций
тыс. тенге
5.
Выплаченные налоги и другие обязательные платежи в бюджет
тыс. тенге
6.
Инвестиции
собственные
тыс. тенге
бюджетные
тыс. тенге
заемные
тыс. тенге
всего
тыс. тенге
7.
Активы, в том числе:
тыс. тенге
7.1
Долгосрочные активы
тыс. тенге
7.2
Краткосрочные активы
тыс. тенге
8.
Обязательства, в том числе:
тыс. тенге
8.1
Краткосрочные обязательства
тыс. тенге
8.2
Долгосрочные обязательств
тыс. тенге
9.
Реструктуризация активов
наименование актива с указанием его типа (профильный, непрофильный, прочие)
выводимый % пакета акций (доли участия)
10.
Финансовая устойчивость
коэффициент долга/ЕВITDА
числовое значение
коэффициент финансового левереджа
числовое значение
коэффициент покрытия процентов
%
коэффициент текущей ликвидности
числовое значение