"Қарағанды облысында ортақ су пайдаланудың қағидалары туралы" Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 19 ақпандағы XLII сессиясының № 479 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы VI сессиясының № 139 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 4090 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 2025 жылғы 20 қарашадағы № 337 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 20.11.2025 № 337 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 38 бабының 1) тармақшасына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Қарағанды облысында ортақ су пайдаланудың қағидалары туралы" Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 19 ақпандағы XLII сессиясының № 479 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3707 болып тіркелген, 2016 жылғы 22 наурыздағы № 53-54 (22 159) "Орталық Қазақстан" және № 35-36 (21980-21981) "Индустриальная Караганда" газеттерінде, "Әділет" аппараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылдың 25 наурызыңда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қарағанды облысында ортақ су пайдаланудың қағидаларында:
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Облыстың жергілікті атқарушы органы облыс, соның ішінде Қарағанды облысының әкімшілік шекаралары шегінде Балқаш көлінің аумағында орналасқан су объектiлерiнiң, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жай-күйi туралы халықты хабардар етудi жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Қарағанды облыстық мәслихатының кезекті немесе кезектен тыс сессиясы барысында ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеу бойынша тиісті шешім қабылдайды және оны үш жұмыс күні ішінде су пайдаланушыға жолдайды.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Жарияланған ортақ су пайдаланудың шарттары немесе оған салынатын тыйымдар шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін ортақ су пайдалануды жүзеге асыруды шектемеуі тиіс.";
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Су пайдаланушы Қарағанды облыстық мәслихатынаң оң шешім алғаннан кейін бұқаралық ақпарат құралдары арқылы, сондай-ақ, арнайы ақпараттық белгілер арқылы халықты шомылуға тыйым салынатыны және ортақ су пайдалануды жүзеге асырудың басқа шарттары туралы хабардар етуді қамтамасыз етеді.".

О внесении изменений и дополнений в решение XLII сессии Карагандинского областного маслихата от 19 февраля 2016 года № 479 "О Правилах общего водопользования в Карагандинской области"
Решение VI сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 139. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2017 года № 4090. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 20 ноября 2025 года № 337
Сноска. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 20.11.2025 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 38 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение XLII сессии Карагандинского областного маслихата от 19 февраля 2016 года № 479 "О Правилах общего водопользования в Карагандинской области" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3707, опубликовано 22 марта 2016 года в газетах "Орталық Қазақстан" № 53-54 (22159) и "Индустриальная Караганда" № 35-36 (21980-21981), в информационно-правовой системе "Әділет" 25 марта 2016 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах общего водопользования в Карагандинской области, утвержденных указанным решением:
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Местный исполнительный орган области осуществляет информирование населения о состоянии водных объектов, систем водоснабжения и водоотведения, находящихся на территории области, в том числе озеро Балхаш в пределах административных границ Карагандинской области.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Карагандинской областной маслихат в ходе очередной или внеочередной сессии маслихата принимает соответствующее решение по установлению условий или запрета общего водопользования и направляет его водопользователю в течение трех рабочих дней.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Объявленные условия или запреты общего водопользования не должны ограничивать осуществления общего водопользования для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. После получения положительного решения от Карагандинского областного маслихата водопользователь через средства массовой информации, а также посредством специальных информационных знаков обеспечивает оповещение населения о недопущении купания и других условиях осуществления общего водопользования.".

2. Шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың өнеркәсіп, шағын және орта бизнесті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ш.А. Осин) жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г. Прокоп
Облыстық мәслихат хатшысы Р. Әбдікеров

2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по промышленности, развитию малого и среднего бизнеса, аграрным вопросам и экологии (Осин Ш.А.).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Прокоп
Секретарь областного маслихата Р. Абдикеров