Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiкті жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 14613 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 290 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 124-бабына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрық Қазақстан Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2016 года № 14613. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 290.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.06.2025 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
В соответствии со статьей 124 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_____________ Н. Айдапкелов
2016 жылғы 28 қараша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 630 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалары
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалармен (бұдан әрі – Қағидалар) республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары бюджеттік есептілігінің көлемі, нысандары, оларды жасау және ұсыну кезеңділігі, мерзімі, тәртібі белгіленеді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
2. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары осы Қағидаларда белгіленген көлемде және нысандар бойынша есептер жасайды.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
3. Есептердің нысандары оларда көзделген көрсеткіштерге нақты сәйкестендіріліп толтырылады. Бекітілген есеп нысандарында көрсеткіштерді және олардың кодтарын өзгертуге немесе оларға қосымша көрсеткіштер енгізуге жол берілмейді.
Ағымдағы есепті кезеңге, сонымен бірге өткен кезеңге жататын (оларды бекіткеннен кейін) есептілік деректерінің өзгеруі деректердің алшақтығы анықталған кезеңде жасалған бюджеттік есептілікте жүргізіледі.
4. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің бюджеттік есептілігіне өзгерістер енгізген жағдайда, республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік есептілігіне өзгерістер енгізілген ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге басшы мен бас бухгалтер қол қоя отырып, өзгерістер енгізу себептерін көрсетіп, енгізілген өзгерістер туралы жазбаша хабарлама жібереді.
Мемлекеттік мекеме бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің енгізген өзгерістеріне сәйкес бюджеттік есептіліктің өзіндегі данасына бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жазбаша хабарламасын алған күннен бастап 10 жұмыс күн ішінде өзгерістер енгізеді.
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік есептілігіне түзетулер республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекеменің есебін қарау нәтижелері бойынша оның жазбаша хабарламасының негізінде ғана осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген түзетулер енгізу тәртібін міндетті түрде сақтай отырып, енгізіледі.
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік есептілігіне ескертулер болған және өзгерістер енгізу қажеттілігі болған жағдайда бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство (бұдан әрі - ведомство) ақпараттық жүйеде (бұдан әрі – АЖ) қайтару себептерін көрсете отырып, тиісті өзгерістер енгізу үшін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік есептілігін қайтарады. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бюджеттік есептілікке тиісті өзгерістер енгізгеннен кейін оны ведомствоға қайта жібереді.

4) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Н. Айдапкелов
28 ноября 2016 года
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 декабря 2016 года № 630
Правила составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Глава 1. Общие положения
1. Настоящими Правилами составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов (далее – Правила) устанавливаются объем, формы, периодичность, сроки, порядок составления и представления бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
2. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, уполномоченные органы по исполнению бюджета и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов составляют отчеты в объеме и по формам, установленным настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
3. Формы отчетов заполняются в точном соответствии с предусмотренными в них показателями. Изменение показателей и их кодов в утвержденных формах отчетов или внесение в них дополнительных показателей не допускается.
Изменения данных отчетностей, относящихся как к текущему отчетному периоду, так и к предыдущему периоду (после их утверждения), производятся в бюджетной отчетности, составленной за период, в котором были обнаружены искажения данных.
4. В случае внесения администратором республиканских бюджетных программ изменений в бюджетную отчетность подведомственных государственных учреждений, администратор республиканских бюджетных программ направляет подведомственным государственным учреждениям, в бюджетную отчетность которых были внесены изменения, письменное уведомление о внесенных изменениях, с указанием причин внесения изменений, за подписью руководителя и главного бухгалтера.
Государственное учреждение, в соответствии с изменениями, внесенными администраторами бюджетных программ, вносит изменения в свой экземпляр бюджетной отчетности в течение 10 рабочих дней со дня получения письменного уведомления администратора бюджетных программ.
Исправления в бюджетную отчетность государственного учреждения вносятся только на основании письменного уведомления администратора республиканских бюджетных программ по результатам рассмотрения им отчета подведомственного государственного учреждения, с обязательным соблюдением порядка внесения исправлений, установленного пунктом 3 настоящих Правил.
В случае наличия замечаний и необходимости внесения изменений в бюджетную отчетность администратора республиканских бюджетных программ ведомство осуществляющее в пределах компетенции центрального исполнительного органа реализационные и контрольные функции в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан (далее - ведомство), отклоняет в информационной системе (далее – ИС) бюджетную отчетность администратора республиканских бюджетных программ для внесения соответствующих изменений, с указанием причины отклонения. Администратор республиканских бюджетных программ, после внесения соответствующих изменений в бюджетную отчетность, вновь направляет ее ведомству.

5. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің бюджеттік есептілігіне өзгерістер енгізген жағдайда, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік есептілігіне өзгерістер енгізілген ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге өзгерістер енгізу себебі көрсетіп, басшы мен бас бухгалтердің қолы қойылып, енгізілген өзгерістер туралы жазбаша хабарламаны жібереді.
Мемлекеттік мекеме жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері енгізген өзгерістерге сәйкес есептің өзіндегі данасына өзгерістер енгізеді.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебіне өзгерістер енгізген жағдайда, соңғысы бюджеттік есептілікке түзетулерді ұқсас тәртіппен енгізіледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
6. Бюджеттік нысандардың мекенжай бөлігі мынадай тәртіппен толтырылады:
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі" деректемесі - Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасынан бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мен коды;
"Мемлекеттік мекеме" деректемесі - Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің анықтамалығына сәйкес мемлекеттік мекеменің атауы және оның коды;
"Кезеңділігі" деректемесі – бюджеттік есептілік кезеңі көрсетіледі;
"Өлшем бірлігі" деректемесі – мың теңгеде;
"Бюджет түрі" деректемесі – бюджет түрі көрсетіледі.
7. Жылдық бюджеттік есептілік есептіліктен кейінгі жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы күнтізбелік кезеңге жасалады.
Тоқсандық есептілік ағымдағы қаржы жылының 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі және 1 қазандағы жағдай бойынша жасалады.
Айлық бюджеттік есептілік есептіден кейінгі айдың 1-іне жасалады.
8. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджеттік есептілікті ұсыну мерзімін ведомство белгілейді. Мемлекеттік мекемелер бюджеттік есептілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілеген және олар бюджеттік есептілікті ұсынған күнге дейін мемлекеттік мекемелердің назарына жеткізген мерзімде ұсынады.
Мемлекеттік мекемелердің және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілігі электронды түрде және қағаз тасығышта беттері нөмірленіп және мазмұнымен ұсынылады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік есептілікті тиісті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратына) ұсынады.
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау нысандарының тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi ұсыну нысаны осы Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген.

5. В случае внесения администратором местных бюджетных программ изменений в бюджетную отчетность подведомственных государственных учреждений, администратор местных бюджетных программ направляет подведомственным государственным учреждениям, в бюджетную отчетность которых были внесены изменения, письменное уведомление о внесенных изменениях, с указанием причин внесения изменений, за подписью руководителя и главного бухгалтера.
Государственное учреждение, в соответствии с изменениями, внесенными администраторами местных бюджетных программ, вносит изменения в свой экземпляр отчета.
В случае внесения местным уполномоченным органом по исполнению бюджета, аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа изменений в отчет администратора местных бюджетных программ, последним исправления в бюджетную отчетность вносятся в аналогичном порядке.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
6. Адресная часть бюджетных форм заполняется в следующем порядке:
реквизит "Администратор бюджетных программ" - наименование и код администратора бюджетных программ из Функциональной классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
реквизит "Государственное учреждение" - наименование государственного учреждения и его код в соответствии со Справочником государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов;
реквизит "Периодичность" - указывается период бюджетной отчетности;
реквизит "Единица измерения" – тысяч тенге;
реквизит "Вид бюджета" - вид бюджета.
7. Годовая бюджетная отчетность составляется по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным за календарный период с 1 января по 31 декабря.
Квартальная отчетность составляется по состоянию на 1 апреля, 1 июля и 1 октября текущего финансового года.
Месячная бюджетная отчетность составляется на 1-е число месяца, следующего за отчетным.
8. Сроки представления бюджетной отчетности для администраторов республиканских бюджетных программ устанавливаются ведомством. Государственные учреждения представляют бюджетную отчетность в сроки, установленные администраторами бюджетных программ и доведенные ими до государственных учреждений до даты представления бюджетной отчетности.
Бюджетная отчетность государственных учреждений и администраторов местных бюджетных программ представляется в электронном виде и на бумажном носителе с пронумерованными страницами и оглавлением.
Администраторы местных бюджетных программ представляют бюджетную отчетность соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета (аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа).
Перечень форм бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов приведен в приложении 1 к настоящим Правилам.
Форма представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов приведена в приложении 2 к настоящим Правилам.

Халық саны екі мың адамнан асатын аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап, халық саны екі мың және одан да аз аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасауы мен ұсынуы 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап жүзеге асырылады.
Бюджеттік есептілікті ұсыну күні почта кәсіпорнының мөртабанында белгіленген күн болып табылатын, басқа елді мекендерде тұрған мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, мемлекеттік мекеме үшін есептілікті ұсыну күні оны тиістілігі бойынша нақты берген күн болып есептеледі, бірақ бюджеттік есептілікті ұсыну күніне дейін 5 күнтізбелік күннен кешіктірілмеуі тиіс.
Есептілікті ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс (жұмыс істемейтін) күнімен сәйкес келген жағдайда бюджеттік есептілік одан кейінгі бірінші жұмыс күні ұсынылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526; өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
9. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi ведомствоға республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептi дайындау үшiн қажеттi ақпаратты береді.
10. Бюджеттік есептілікті жасаған кезде Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін және осы Қағидаларда айтылған бюджеттік есептілік нысандарын толтыру тәртібін басшылыққа алу қажет.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
2-тарау. Бюджеттік есептілік көлемі
1-параграф. Мемлекеттік мекемелердің және бюджеттікбағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілік көлемі
11. Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мынадай есептердің түрлерін жасайды және ұсынады:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-АҚ нысаны бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 1-АҚ нысаны);
филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін ақша түсімдері және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДК нысаны бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 2-ДК нысаны);
өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3-ӨШ нысаны бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 3-ӨШ нысаны);

Составление и представление бюджетной отчетности аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения более двух тысяч человек осуществляется с 1 января 2018 года, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения две тысячи и менее человек – с 1 января 2020 года.
Датой представления бюджетной отчетности для государственного учреждения считается день фактической передачи ее по принадлежности, за исключением государственных учреждений, находящихся в других населенных пунктах, для которых датой представления бюджетной отчетности является дата ее отправления, обозначенная в штемпеле почтового предприятия, но не позднее 5 календарных дней до даты представления бюджетной отчетности.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетности с выходным (нерабочим) днем, бюджетная отчетность представляется на следующий за ним первый рабочий день.
Сноска. Пункт 8 -в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526; с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют ведомству информацию необходимую для подготовки отчета об исполнении республиканского бюджета.
10. При составлении бюджетной отчетности необходимо руководствоваться Бюджетным кодексом Республики Казахстан и порядком заполнения форм бюджетной отчетности, изложенным в настоящих Правилах.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Глава 2. Объем бюджетной отчетности
Параграф 1. Объем бюджетной отчетности государственных
учреждений и администраторов бюджетных программ
11. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ составляют и представляют следующие виды отчетов:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – форма 1-ПУ);
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине по форме 2-СД согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – форма 2-СД);
отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме 3-ПЗ согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – форма 3-ПЗ);

"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) бекітілген 4-20 нысан бойынша бюджеттік сыныптама жөніндегі шығыстар бойынша жиынтық есеп (бұдан әрі – 4-20-нысан);
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының (бұдан әрі-МӘСҚ) түсімдері мен шығыстары осы Қағидаларға 9-1-қосымшаға сәйкес 8-МӘСҚ нысаны (бұдан әрі – 8-МӘСҚ нысаны) бойынша туралы есеп;
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының (бұдан әрі – ӘлМСҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидаларға 9-2-қосымшаға сәйкес 8-ӘлМСҚ нысаны бойынша (бұдан әрі-8 – ӘлМСҚ нысаны);
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының (бұдан әрі – БИҚҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидаларға 9-3-қосымшаға сәйкес 9-БИҚҚ нысаны бойынша (бұдан әрі – 9-БИҚҚ нысаны);
Арнаулы мемлекеттік қорының (бұдан әрі – АМҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидалардың 9-4-қосымшасына сәйкес 10-АМҚ нысаны бойынша (бұдан әрі - 10-АМҚ нысаны);
АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидалардың 9-5-қосымшасына сәйкес 11-арнаулы мемлекеттік қоры-тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган нысаны бойынша (бұдан әрі - 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны).
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Есептерге және оларға ақпаратқа мемлекеттік мекеменің басшысы, бас бухгалтер немесе мемлекеттік мекемеде бухгалтерлік есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ететін бөлімшені басқаратын тұлға қол қояды.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның және аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жиынтық бюджеттік есептілігіне бірінші қол қою құқығына осы органның басшысы немесе белгіленген тәртіппен оны ауыстыратын адам, екінші қол қою құқығына – бас бухгалтер ие.
Ұсынылатын бюджеттік есептіліктің барлық нысандарында басшының және бас бухгалтердің қол қоюымен қатар қолдардың ашып жазылуы (тегі мен аты-жөні) болуы тиіс.
Бұдан басқа, бюджеттік есептілікке АЖ арқылы есептілікті ұсынатын республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерін қоспағанда, есептілікте бірінші және екінші қол қою құқығын беру туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен.

сводный отчет по расходам по бюджетной классификации по форме 4-20, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9934) (далее – форма 4-20);
отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования (далее ‒ ГФСС) по форме 8-ГФСС согласно приложению 9-1 к настоящим Правилам (далее-форма 8 ‒ ГФСС);
отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования (далее ‒ ФСМС) по форме 8-ФСМС согласно приложению 9-2 к настоящим Правилам (далее - форма 8 ‒ ФСМС);
отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования (далее ‒ ФПИО) по форме 9-ФПИО согласно приложению 9-3 к настоящим Правилам (далее – форма 9-ФПИО);
отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда (далее ‒ СГФ) по форме 10-СГФ согласно приложению 9-4 к настоящим Правилам (далее – форма 10-СГФ);
отчет о поступлениях и расходах СГФ по форме 11-специальный государственный фонд-центральный уполномоченный орган соответствующей сферы/местный уполномоченный орган соответствующей сферы/уполномоченный орган по возврату активов согласно приложению 9-5 к настоящим Правилам (далее – форма 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО).
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Отчеты и информация к ним подписываются руководителем государственного учреждения, главным бухгалтером или лицом, возглавляющим подразделение, обеспечивающим ведение бухгалтерского учета в государственном учреждении.
Правом первой подписи на сводной бюджетной отчетности администратора бюджетных программ, уполномоченного органа по исполнению бюджета и аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа обладает руководитель данного органа или лицо, замещающее его в установленном порядке, правом второй подписи - главный бухгалтер.
Во всех формах представляемой бюджетной отчетности рядом с подписью руководителя и главного бухгалтера должна быть расшифровка подписи (фамилия и инициалы).
Кроме того, к бюджетной отчетности прилагается копия приказа о праве предоставления первой и второй подписей в отчетности, за исключением администраторов республиканских бюджетных программ, представляющих отчетность через ИС.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.

13. Нысаналы трансферттер алатын тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне тоқсан сайын нысаналы трансферттер қаражатының іс жүзіндегі шығыстары туралы ақпаратпен бірге 4-20 нысанын ұсынады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
14. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын аумақтық ішкі істер органдары бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат бойынша бюджеттік есептілікті нысандардың толық көлемінде, ал республикалық бюджеттен бөлінген қаражат бойынша – республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне ұсынады.
15. Бір бағыныстан екінші бағынысқа берілетін мемлекеттік мекемелер жылдық есеп нысандарының көлемінде беру күні есеп жасайды және оны жоғары тұрған органға бұрынғы бағынысы бойынша және жаңа бағынысы бойынша ұсынады.
16. Мемлекеттік мекемелер және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік есептілікті нысандардың толық көлемінде екі данада жасайды, олардың біреуін мемлекеттік мекемелер жоғары тұрған органға, жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына) жібереді. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерден және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың (аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінен бюджеттік есептілікті қабылдауы және тексеруі осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
17. 3-ӨШ нысанын өкілдік шығындарға қаражат алған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері береді.
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі жасаған Іс-шаралар жоспарына сәйкес өкілдік шығындарға қаражат алған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 3-ӨШ нысанын жиынтық түрде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне ұсынуы тиіс.
"Смета бойынша бекітілді" деген 3-бағанда 3-ӨШ нысанда іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге арналған шығыстардың сметасы бойынша бекітілген өкілдік шығыстардың сомасы көрсетіледі, "Төленген міндеттемелер" деген 4-бағанда төленген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі, "Орындалмаған міндеттемелердің қалдығы" деген 5-бағанда орындалмаған міндеттемелердің қалдығы көрсетіледі. Бұдан басқа міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың сомасы анықтама ретінде көрсетіледі.
3-ӨШ нысаны жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.

13. Соответствующие администраторы бюджетных программ, получающие целевые трансферты, представляют ежеквартально администраторам бюджетных программ, от которых были получены целевые трансферты, форму 4-20 с информацией о фактических расходах средств целевых трансфертов.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
14. Территориальные органы внутренних дел, содержащиеся за счет республиканского и местного бюджетов, представляют бюджетную отчетность в полном объеме форм по средствам, выделенным из местного бюджета в местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, а по средствам, выделенным из республиканского бюджета - администратору республиканских бюджетных программ.
15. Государственные учреждения, которые передаются из одного подчинения в другое, составляют отчет на дату передачи в объеме форм годового отчета и представляют его вышестоящему органу, как по прежней, так и по новой подчиненности.
16. Государственные учреждения и администраторы местных бюджетных программ составляют бюджетную отчетность в полном объеме форм в двух экземплярах, один из которых направляется государственными учреждениями вышестоящему органу, администраторами местных бюджетных программ - уполномоченному органу по исполнению бюджета (аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа). Прием и проверка бюджетной отчетности администраторами бюджетных программ от подведомственных государственных учреждений и уполномоченными органами по исполнению бюджета (аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов) от администраторов бюджетных программ осуществляется в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
17. Форму 3-ПЗ, представляют администраторы бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты.
Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты в соответствии с Планом мероприятий, составленным Министерством иностранных дел Республики Казахстан, представляют в сводном виде форму 3-ПЗ в Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
В форме 3-ПЗ в графе 3 "Утверждено по смете" указывается сумма представительских расходов, утвержденная по смете расходов на организацию и проведение мероприятия, в графе 4 "Оплаченные обязательства" указывается сумма оплаченных обязательств, в графе 5 "Остаток не выполненных обязательств" указывается остаток не выполненных обязательств. Кроме того, cправочно показывается сумма плановых назначений на принятие обязательств.
Форма 3-ПЗ является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.

18. 4-20 нысанын мемлекеттік мекемелер қазынашылық органдарынан ай сайын алады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерi қалыптастырылған 4-20 нысандарын есептіден кейінгі жылдың 1 шілдесіндегі және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша АЖ арқылы ұсынылатын бюджеттік есептілік құрамында жібереді.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қазынашылық органдарынан есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы және 1 шілдесіндегі жағдай бойынша 4-20 нысанын алады, оны қолмен және елтаңбалы мөр бедерімен растайды және оны есеп құрамында бюджетті атқару жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына) береді.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
19. "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетiлетiн бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және мемлекеттiк мекемелер № 4-20 нысанын дербес қалыптастырады.
2-параграф. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілік көлемі
Ескерту. 2-параграфтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
20. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары мынадай есеп түрлерін қалыптастырады және ұсынады:
республикалық, тиісті жергілікті бюджеттердің, мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы осы Қағидаларға 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – бюджеттің атқарылуы туралы есептер);
шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақшаның қозғалысы туралы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы осы Қағидаларға 13-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
1-АҚ-УО нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақша шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп – осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі –1-АҚ-УО нысаны);
2-ДҚ нысанын;
республикалық бюджет көрсеткіштерінің орындалуы туралы деректер осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес;
есепті деректерді тексеріп салыстыру актісі осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес;
бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес 6-БДБ-нысан бойынша.

18. Форму 4-20 государственные учреждения получают от органов казначейства ежемесячно.
Администраторы республиканских бюджетных программ сформированные формы 4-20 по состоянию на 1 июля и на 1 января года, следующего за отчетным направляют в составе бюджетной отчетности, представляемой через ИС.
Администраторы местных бюджетных программ получают от органов казначейства сводный отчет по расходам по форме 4-20 по состоянию на 1 июля и на 1 января года, следующего за отчетным, заверяют его подписью и оттиском гербовой печати и представляют его в составе отчета соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета (аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа).
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
19. Администраторы бюджетных программ и государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС "Казначейство-клиент", самостоятельно формируют форму 4-20.
Параграф 2. Объем бюджетной отчетности уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
20. Уполномоченные органы по исполнению бюджета, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов формируют и представляют следующие виды отчетов:
об исполнении республиканского бюджета, соответствующих местных бюджетов, государственного бюджета по форме согласно приложениям 10 и 11 к настоящим Правилам (далее – отчеты об исполнении бюджета);
об исполнении консолидированного бюджета по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим по форме согласно приложению 13-1 к настоящим Правилам;
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ-УО согласно приложению 14 к настоящим Правилам (далее – форма 1-ПУ-УО);
форму 2-СД;
данные об исполнении показателей республиканского бюджета согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
акт сверки отчетных данных согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц по форме 6-БПР, согласно приложению 17 к настоящим Правилам.

Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді жасау және ұсыну тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.09.2018 № 864 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Жаңа қаржы жылының 1 шілдесіндегі және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері:
1-АҚ нысанын;
2-ДҚ нысанын жасайды.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары 1-АҚ УО нысандарын және 2-ДҚ нысандарын ведомствоға 1 шілдедегі жағдай бойынша – 15 тамыздан кешіктірмей, өткен қаржы жылындағы жағдай бойынша – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей ұсынады;
Ведомство республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша (облыстар бөлінісінде) 1-АҚ-УО нысандарын және 2-ДҚ нысандарын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне есепті жылдың 1 шілдесіндегі жағдай бойынша – 20 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы бойынша – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
22. Төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары 1-АҚ-УО нысандарын және 2-ДҚ нысандарын жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға соңғысы белгілеген мерзімде ұсынады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
23. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі ведомство ұсынған есептердің негізінде:
1-АҚ- УО нысанын (қолдармен бекітпестен);
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша 2-ДҚ нысанын (қолдармен бекітпестен) қалыптастырады.
24. 1-АҚ-УО нысандары және 1-АҚ нысандары осы Қағидаларда айқындалған құрылым, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 16 маусымда № 5702 болып тіркелген) мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын, сатудан түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышына (бұдан әрі – Ақылы қызметтер сыныптауышы) сәйкес тауарлардың, (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) кодтары бойынша, сондай-ақ бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтарын есепке ала отырып қалыптастырылады.
Кіріс бөлігі:
010 "Түсімдердің барлығы" деген жол бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығын және ағымдағы жылғы түсімдер сомасын қамтитын түсімдердің жалпы сомасы көрсетіледі;
011 "Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы" деген жол бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
012 "Ағымдағы жылдың түсімдері" деген жол бойынша ағымдағы жыл түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
Шығысбөлігі:
020 "Шығыстардың барлығы, оның ішінде ерекшеліктер бойынша" деген жол бойынша шығыстардың экономикалық сыныптамасының барлық ерекшеліктері бойынша кассалық шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде бюджетке аударылған сома көрсетіледі;

Сноска. Пункт 20 – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок составления и представления отчетов об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.09.2018 № 864 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. По состоянию на 1 июля и 1 января нового финансового года государственные учреждения, администраторы бюджетных программ составляют:
Форму 1-ПУ;
форму 2-СД.
Местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета представляют формы 1-ПУ-УО и формы 2-СД ведомству по состоянию на 1 июля - не позднее 15 августа, по состоянию за истекший финансовый год - не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Ведомство представляет формы 1-ПУ-УО и формы 2-СД по республиканскому и местному (в разрезе областей) бюджетам структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета по состоянию на 1 июля - не позднее 20 августа отчетного года, за отчетный финансовый год - не позднее 25 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
22. Местные уполномоченные органы по исполнению нижестоящего бюджета, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов представляют местному уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета отчеты по форме 1-ПУ-УО и по форме 2-СД в сроки, устанавливаемые последним.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
23. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственное за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании отчетов, представленных ведомством, формирует:
форму 1-ПУ-УО (без утверждения подписями);
форму 2-СД по государственному, республиканскому и местным бюджетам (без утверждения подписями).
24. Формы 1-ПУ и формы 1-ПУ-УО формируются по структуре, определенной настоящими Правилами, кодам товаров (работ, услуг) в соответствии с Классификатором перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении (далее – Классификатор платных услуг), утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5702), утвержденным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, а также с учетом кодов функциональной и экономической классификаций расходов бюджета.
Доходная часть:
по строке 010 – "Всего поступлений" отражается общая сумма поступлений, которая включает в себя остаток денег на начало финансового года и сумму поступлений текущего года;
по строке 011 – "Остаток средств на начало финансового года" отражается остаток денег на начало финансового года;
по строке 012 – "Поступления текущего года" отражается сумма поступлений текущего года.
Расходная часть:
по строке 020 – "Всего расходы, в том числе по спецификам" отражается общая сумма расходов по всем спецификам экономической классификации расходов, в том числе суммы, перечисленные в бюджет;

021 "оның ішінде бюджеттің кірісіне аударылды" деген жол бойынша 020-жолдың тиісті ерекшелігі бойынша көрсетілген тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген сома анықтамалық ретінде енгізіледі;
030 "Ағымдағы қаржы жылы есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы" деген жол бойынша ағымдағы қаржы жылы есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
1-АҚ және 1-АҚ-УО нысандары жарты жылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.
25. 2-ДҚ нысаны былайша толтырылады:
1 және 2-бағандарда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы көрсетіледі;
3-бағанда жыл басына қалдық сомасын есепке ала отырып, жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
5 және 6-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды мен атауы көрсетіледі;
7-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақшаның жүргізілген жұмсалуының сомасы көрсетіледі;
8-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі;
9-бағанда есепті кезеңде түскен және мақсатына сай жұмсалған ақша сомасының айырмасы ретінде анықталатын есепті кезең аяғындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
4-тарау. Кредиторлық және дебиторлық берешектер туралы есептерді жасау және беру тәртібі
Ескерту. 4-тарау алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-тарау. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау және беру тәртібі
1-параграф. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру тіртібі
41. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық, жергілікті уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары жасайды.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
42. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп кассалық негізде жүзеге асырылатын есепті кезең үшін тиісті бюджеттің түсімдері мен шығыстары бойынша барлық операцияларды көрсетеді.
43. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде анықталған бюджет құрылымы, бюджет түсiмдерi сыныптамасының, Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптама бюджет шығыстарының функционалдық, экономикалық сыныптамасының кодтары бойынша қалыптастырылады және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға немесе жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешіміне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы, жергілікті атқарушы органның жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімін іске асыру туралы қаулысына немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің шешіміне сәйкес жасалады.

по строке 021 – "из них перечислено в доход бюджета" справочно показывается сумма, внесенная в доход соответствующего бюджета, отраженная по соответствующей специфике строки 020.
по строке 030 – "Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года" отражается остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года.
Формы 1-ПУ и 1-ПУ-УО являются полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.
25. Форма 2-СД заполняется следующим образом:
в графах 1 и 2 указываются код и наименование администратора бюджетных программ;
в графе 3 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года, с учетом суммы остатка на начало года;
в графе 4 указывается остаток денег на начало финансового года;
в графах 5 и 6 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета;
в графе 7 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года;
в графе 8 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета;
в графе 9 указывается остаток денег на конец отчетного периода, определяемый как разница сумм денег, поступивших и израсходованных по назначению за отчетный период.
Глава 4. Порядок составления и представления отчетов
о кредиторской и дебиторской задолженностях
Сноска. Глава 4 исключена приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Порядок составления и представления отчета
об исполнении бюджета
Параграф 1. Порядок формирования отчета об исполнении бюджета
41. Отчет об исполнении бюджета составляется центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Сноска. Пункт 41 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
42. Отчет об исполнении бюджета отражает осуществляемые на кассовой основе все операции по поступлениям и расходам соответствующего бюджета за отчетный период.
43. Отчет об исполнении бюджета формируется по структуре бюджета, определенной Бюджетным кодексом Республики Казахстан, кодам классификации поступлений бюджета, функциональной, экономической классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан и составляется в соответствии с законом о республиканском бюджете или решением маслихата о местном бюджете, постановлением Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, решением акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о реализации закона о республиканском бюджете и решений маслихатов о местных бюджетах на соответствующий финансовый год.

Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
44. Мерзімділігі бойынша бюджеттің атқарылуы туралы есеп ай сайын және жыл қорытындысы бойынша жасалады. Бюджеттің атқарылуы туралы айлық /жылдық есеп былайша қалыптастырылады.
45. Бюджеттің түсімдерін қамтитын бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары және ерекшеліктері бойынша деректерді қамтиды.
46. Бюджет шығыстарын қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджеттік бағдарламалары, кіші бағдарламалары бойынша деректерді қамтиды.
Бюджеттің шығыстарын қамтитын жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджеттік бағдарламалары, кіші бағдарламалары бойынша деректерді қамтиды.
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 15.02.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп түсімдердің бөлімі, кіші бөлімі, санаты, сыныбы және кіші сыныбы бойынша, бюджет шығыстарының бөлімі, кіші бөлімі, функционалдық тобы, функционалдық кіші тобы, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі, бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарлама бойынша аралық қорытындыларды қамтиды.
2-параграф. Бюджеттердің атқарылуы туралы есептің құрылымы
48. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп мынадай бөлімдерді (кіші бөлімді) қамтиды:
1) кірістер (I)
салықтық түсімдер;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
трансферттер түсімі;
2) шығындар (II);
3) таза бюджеттік кредит беру (III):
бюджеттік кредиттер;
бюджеттік кредиттерді өтеу;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо (IV):
қаржы активтерін сатып алу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (V);
5-1) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) (VI);
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (VII):
қарыздар түсімі;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;
7) "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 43 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
44. Отчет об исполнении бюджета по периодичности составляется ежемесячно и по итогам года. Месячный/годовой отчет об исполнении бюджета формируется следующим образом.
45. Разделы отчета об исполнении бюджета, включающие поступления бюджета содержат данные по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
46. Разделы отчета об исполнении республиканского бюджета, включающие расходы бюджета, содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам, подпрограммам классификации расходов бюджета.
Разделы отчета об исполнении местного бюджета, включающие расходы бюджета, содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам, подпрограммам классификации расходов бюджета.
Сноска. Пункт 46 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 15.02.2023 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. Отчет об исполнении бюджета содержит промежуточные итоги по разделу, подразделу, категории, классу и подклассу поступлений, по разделу, подразделу, функциональной группе, функциональной подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе, подпрограмме расходов бюджета.
Параграф 2. Структура отчета об исполнении бюджетов
48. Отчет об исполнении бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):
1) доходы (I)
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) затраты (II);
3) чистое бюджетное кредитование (III):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами (IV):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
5) дефицит (профицит) бюджета (V);
5-1) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (VI);
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (VII):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;
7) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
Сноска. Пункт 48 – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

49. I "Кiрiстер" бөлiмi бюджетке түсетiн түсiмдердi көрсетедi және бюджетке түсетiн түсiмдер сыныптамасының бастапқы төрт санаты бойынша бюджетке түсетiн түсiмдердi қамтитын мынадай төрт кiшi бөлiмнен тұрады: "Салық түсiмдерi", "Салықтық емес түсiмдер", "Негiзгi капиталды сатудан түскен түсiмдер", "Трансферттер түсiмдерi".
50. II "Шығындар" бөлiмi қайтарымсыз негiзде жүзеге асырылатын бюджеттен төленетін төлемдердi көрсететiн шығыстардың функционалдық сыныптамасының 1-15 функционалдық топтарынан тұрады.
51. III "Таза бюджеттiк кредит беру" бөлiмi "Бюджеттiк кредиттер" және "Бюджеттiк кредиттердi өтеу" кiшi бөлiмдерi арасындағы айырманы көрсетеді, онда тиісінше қайтарымды негiзде жүзеге асырылатын, бюджеттен төленетін төлемдер мен бұрын берiлген кредиттер бойынша борышты өтеу есебiне бюджетке түсетiн түсiмдер көрсетiледі.
Таза бюджеттік кредит беру К = (bk - pk) формуласы бойынша анықталады, мұнда
К - таза бюджеттік кредит беру;
bk - бюджеттік кредиттер;
pk - бюджеттік кредиттерді өтеу.
52. ІV "Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо" бөлiмi "Қаржы активтерiн сатып алу" және "Мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түскен түсiм" кiшi бөлiмдерi арасындағы айырманы көрсетедi, мұнда тиiсiнше қаржы активтерін сатып алуға арналған шығыстар мен мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан бюджетке түскен түсiмдер көрсетiледі.
Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
S = (nf – pf) формуласы бойынша айқындалады, мұндағы
S - қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо;
nf- қаржы активтерін сатып алу;
pf - қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер.
53. V "Бюджет тапшылығы (профицитi)" бөлiмi кірістер мен шығындар, таза бюджеттік кредит беру мен қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо арасындағы айырмаға тең бюджет тапшылығын (профицитiн) көрсетедi.
Бюджет тапшылығы (профициті) Db(Pb) = D-Z-К-S формуласы бойынша анықталады, мұнда
Db – бюджет тапшылығы;
Pb – бюджеттің профициті;
D - кірістер;
Z - шығындар;
К – таза бюджеттік кредит беру;
S – қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо.
Алынған көлемнің теріс белгісі бары бюджет тапшылығы, оң белгісі бары – профициті болып табылады.
53-1. VI "Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)" бөлімі қарыздарды өтеудi қоспағанда, қарыздар түсімдерін, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферттер түсімдерін және шикі мұнайға салынатын кедендік әкету бажын алып тастағандағы республикалық немесе мемлекеттік бюджетке түсетін түсімдер мен республикалық немесе мемлекеттік бюджеттің шығыстары арасындағы айырмаға тең бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығын (профицитін) көрсетеді.
Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анықталады:
NDb (NPb) = D - T (NF) - VTP – Z – К - S, мұнда
NDb – бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы;
NPb – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті;
D - кірістер;
T (NF) – Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферттер түсімі;
VTP – шикі мұнайға салынатын кедендік әкету бажы;
Z – шығындар;
К – таза бюджеттік кредит беру;
S – қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо.
Теріс белгісімен алынған шама мұнайға қатысты емес тапшылығы, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті болып табылады.

49. Раздел I "Доходы" отражает поступления в бюджет и состоит из четырех подразделов: "Налоговые поступления", "Неналоговые поступления", "Поступления от продажи основного капитала", "Поступления трансфертов", включающих поступления в бюджет по первым четырем категориям классификации поступлений в бюджет.
50. Раздел II "Затраты" состоит из функциональных групп 1-15 функциональной классификации расходов, отражающих платежи из бюджета, осуществляемые на невозвратной основе.
51. Раздел III "Чистое бюджетное кредитование" отражает разницу между подразделами "Бюджетные кредиты" и "Погашение бюджетных кредитов", в которых соответственно показываются платежи из бюджета, осуществляемые на возвратной основе, и поступления в бюджет в счет погашения долга по ранее выданным кредитам.
Чистое бюджетное кредитование определяется по формуле
К = (b k - p k), где
К - чистое бюджетное кредитование;
b k - бюджетные кредиты;
p k - погашение бюджетных кредитов.
52. Раздел IV "Сальдо по операциям с финансовыми активами" отражает разницу между подразделами "Приобретение финансовых активов" и "Поступление от продажи финансовых активов государства", в которых соответственно отражаются расходы на приобретение финансовых активов и поступления в бюджет от продажи финансовых активов государства.
Сальдо по операциям с финансовыми активами определяется по формуле
S = (n f - p f), где
S - сальдо по операциям с финансовыми активами;
n f - приобретение финансовых активов;
p f - поступления от продажи финансовых активов.
53. Раздел V "Дефицит (профицит) бюджета" отражает дефицит (профицит) бюджета, равный разнице между доходами и затратами, чистым бюджетным кредитованием и сальдо по операциям с финансовыми активами.
Дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
Db(Pb) = D-Z-К-S, где
Db - дефицит бюджета;
Pb - профицит бюджета;
D - доходы;
Z - затраты;
К - чистое бюджетное кредитование;
S - сальдо по операциям с финансовыми активами.
Полученная величина с отрицательным знаком является дефицитом, с положительным знаком - профицитом бюджета.
53-1. Раздел VI "Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета" отражает ненефтяной дефицит (профицит) бюджета, равный разнице между поступлениями в республиканский или государственный бюджет с исключением поступлений займов, поступлений трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан и вывозной таможенной пошлины на сырую нефть и расходами республиканского или государственного бюджета, за исключением погашения займов.
Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP – Z – К - S, где
NDb – ненефтяной дефицит бюджета;
NPb – ненефтяной профицит бюджета;
D - доходы;
T (NF) - поступления трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан;
VTP - вывозная таможенная пошлина на сырую нефть;
Z - затраты;
К - чистое бюджетное кредитование;
S - сальдо по операциям с финансовыми активами.
Полученная величина с отрицательным знаком является ненефтянным дефицитом, с положительным знаком – ненефтяным профицитом бюджета.

Ескерту. 5-тарау 53-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. VII "Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)" бөлімі: "Қарыздар түсімі", "Қарыздарды өтеу", "Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген кіші бөлімдерден тұрады және қарыз алу мен бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары есебінен бюджет тапшылығын жабуды қамтамасыз етуді немесе қарыздар бойынша негізгі борышты өтеуге бюджет профицитін, қарыздар қаражатын, бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтарын жұмсауды көрсетеді.
Тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) мынадай формулалар бойынша анықталады:
Fd (Fp) = N + O – R, мұнда
Fd – бюджет тапшылығын қаржыландыру көлемі. Оң белгісі бар бюджет тапшылығын қаржыландыру мәні оның тапшылығының көлеміне сәйкес келеді;
Fp – бюджеттің профицитін қаржыландыру көлемі. Теріс белгісі бар бюджет профицитін пайдалану мәні оның профицитінің көлеміне сәйкес келеді;
N – алынған қарыздардың сомасы;
O – бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтарының сомасы;
R – қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу сомасы.
Ескерту. 54-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. Бюджет қаражатының пайдаланылатын сомасы O = R - Db (Pb,) - N формуласы бойынша анықталады, мұнда
R, Db, Pb, N осы Қағидалардың 53, 54-тармақтары формулаларының құрауыштарына сәйкес келеді.
Тапшылықты жабуға (профицитті пайдалануға) бюджет қаражаты қалдықтарының пайдаланылатын сомасы оң белгімен, ал пайдаланылмайтыны – теріс белгімен есепке алынады.
56. Тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша пайдаланылмай қалған қаражат кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары болып табылады.
57. Бюджет қаражатының еркін қалдықтары – бұл:
1) алынған қарыздар бойынша негізгі борышқа қызмет көрсетуге және өтеуге;
2) іске асыру мерзімі бір жылдан асатын бюджеттік даму бағдарламалары және дайындау және беру мерзімі бір қаржы жылынан асатын активтерді және басқа да тауарларды, көрсетілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын қызметтерді сатып алуды көздейтін ағымдағы бюджеттік бағдарламалар бойынша өткен қаржы жылының қабылданған міндеттемелерінің төленбеген бөлігін қаржыландыруға;
3) аяқталу мерзімі Бюджет кодексінің 157-бабының 1, 1-1 және 2-тармақтарында және 159-бабының 1-1-тармағында көрсетілген бекітілген құжаттамаға сәйкес бюджеттік инвестицияларды іске асыру кезеңіне сәйкес келетін бюджеттік инвестицияларды одан әрі қаржыландыруға;

Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 53-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. Раздел VII "Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета" состоит из подразделов: "Поступление займов", "Погашение займов", "Используемые остатки бюджетных средств" и отражает обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет заимствования и используемых остатков бюджетных средств или расходование профицита бюджета, средств займов, используемых остатков бюджетных средств на погашение основного долга по займам.
Финансирование дефицита (использование профицита) определяется по следующим формулам:
Fd (Fp) = N + O - R, где
Fd - объем финансирования дефицита бюджета. Значение финансирования дефицита бюджета с положительным знаком соответствует величине его дефицита;
Fp - объем использования профицита бюджета. Значение использования профицита бюджета с отрицательным знаком соответствует величине его профицита;
N - сумма полученных займов;
O - сумма используемых остатков бюджетных средств;
R - сумма погашения основного долга по займам.
Сноска. Пункт 54 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. Сумма используемых остатков бюджетных средств определяется по формуле
O = R - Db (Pb,) - N, где
R, Db, Pb, N соответствуют составляющим формул пунктов 53, 54 настоящих Правил.
Сумма остатков бюджетных средств, используемая на покрытие дефицита (использование профицита), учитывается с положительным знаком, а не используемая - с отрицательным знаком.
56. Остатками бюджетных средств на конец периода являются средства, оставшиеся не использованными по состоянию на конец отчетного периода на контрольных счетах наличности соответствующих бюджетов.
57. Свободные остатки бюджетных средств – это остатки бюджетных средств на начало года, оставшиеся после распределения на:
1) обслуживание и погашение основного долга по полученным займам;
2) финансирование неоплаченной части принятых обязательств прошедшего финансового года по бюджетным программам развития со сроком реализации более одного года и текущим бюджетным программам, предусматривающим приобретение активов и других товаров со сроком изготовления и поставки более одного финансового года, услуг со сроком оказания более одного финансового года;
3) дальнейшее финансирование бюджетных инвестиций, по которым срок завершения соответствует периоду реализации бюджетных инвестиций согласно утвержденной документации, указанной в пунктах 1, 1-1 и 2 статьи 157 и в пункте 1-1 статьи 159 Бюджетного кодекса;

4) Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резерв есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) одан әрі қаржыландыруға;
5) өткен қаржы жылында міндеттемелер қабылданбаған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) тиісті бюджет комиссиясының ұсынысы бойынша және бюджеттік мониторинг негізінде олардың нысаналы мақсатын өзгертпей одан әрі қаржыландыруға;
6) республикалық, облыстық немесе аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын қайтаруға;
7) жалпы сипаттағы трансферттер көлемдері туралы заңда (облыстық мәслихаттың шешімінде) белгіленген ең төменгі көлемдерден төмен көлемде жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырған жағдайда, белгіленген соманың төлемдер бойынша қаржыландырудың тиісті қаржы жылының соңындағы жиынтық жоспарының жылдық сомасынан асып түскен сомасы өткен қаржы жылының қорытындылары бойынша жергілікті атқарушы органдардың қайтаруға;
8) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке нысаналы трансферт түрінде тартылған пайдаланылмаған қаражат бөлігін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қайтаруға;
9) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына республикалық бюджетке тартылған кепілдік берілген трансферттің бір бөлігін қайтаруға бөлінгеннен кейін жыл басындағы бюджет қаражатының қалдығы.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 15.02.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
58. Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдық сомасы есепке қолмен енгiзiледi, ағымдағы қаржы жылының басынан бастап және соңына дейін өзгерiссiз қалады және ол есептің анықтамалық бөлiмiнде "Бюджет түсімдерінің атқарылуы және (немесе) бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер" бағанында көрсетiледi.
59. Қаржы жылының басында қалдық сомасы бар "Бюджет қаражатының пайдаланылған қалдық сомасы" жолы бойынша есепте көрсетiлетiн сома анықтамалық бөлiмде көрсетiлген есептi кезеңнiң соңындағы жағдай бойынша бюджет қаражаттары қалдықтарының сомасын құрайды. Егер бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтарының сомасында терiс белгi болса, онда оның абсолюттiк шамасы қаржы жылының басына қалдық сомасымен жинақталады, егер оң белгi болса, онда ол қаржы жылының басына қалдық сомасынан алынады.
Есепте "Бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтары" жолында көрсетілетін сома "Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары" жолы бойынша "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімінде көрсетілетін сомадан аспайды.

4) дальнейшее финансирование бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан;
5) дальнейшее финансирование бюджетных программ (подпрограмм), по которым обязательства не приняты в прошедшем финансовом году, без изменения их целевого назначения по предложению соответствующей бюджетной комиссии и на основании бюджетного мониторинга;
6) возврат неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского, областного или районного (города областного значения) бюджета;
7) возврат суммы превышения установленной суммы над годовой суммой сводного плана финансирования по платежам на конец соответствующего финансового года по итогам истекшего финансового года местными исполнительными органами при финансировании отдельных направлений расходов из местного бюджета ниже минимальных объемов, установленных законом (решением областного маслихата) об объемах трансфертов общего характера;
8) возврат в Национальный фонд Республики Казахстан части неиспользованных средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет в виде целевого трансферта;
9) возврат в Национальный фонд Республики Казахстан части привлеченного гарантированного трансферта в республиканский бюджет.
Сноска. Пункт 57 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 15.02.2023 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
58. Сумма остатков бюджетных средств на начало финансового года вводится в отчет вручную, остается неизменной от начала и до конца текущего финансового года и отражается в справочном разделе отчета в графе "Исполнение поступлений бюджета и (или) оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)".
59. Сумма, указываемая в отчете по строке "Сумма используемых остатков бюджетных средств", с суммой остатков на начало финансового года составляет сумму остатков бюджетных средств по состоянию на конец отчетного периода, указываемую в справочном разделе. Если сумма используемых остатков бюджетных средств имеет отрицательный знак, то ее абсолютная величина складывается с суммой остатков на начало финансового года, если имеет положительный знак, то она вычитается из суммы остатков на начало финансового года.
В отчете суммы, указываемые по строке "Используемые остатки бюджетных средств", не превышают сумму, указываемую в справочном разделе "Остатки бюджетных средств" по строке "Остатки бюджетных средств на начало финансового года".

60. Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары мынадай түрде анықталады:
О k = О H – O, мұнда
О K - есептi кезеңнiң соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
О H - қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
O - бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтарының сомасы.
61. "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі қаржы жылының басына және есепті кезеңнің соңына қалған бюджет қаражатының қалдықтарын көрсетеді.
3-параграф. Бюджеттің атқарылуы туралы есептерді толтыру тәртібі
62. Мына: республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептер - барлық алынған, оның ішінде басқа деңгейдегі бюджеттерден түскен түсімдерді және барлық жүргізілген шығыстарды, оның iшiнде жоғары тұрған бюджеттен түскен түсiмдер мен басқа да деңгейдегі бюджеттерге берiлген трансферттер есебiнен жүргізілген шығыстарды да қамтиды.
Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
63. Жергiлiктi бюджеттiң атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепте:
1-бағанда мыналардың:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасы - санаты, сыныбы, кіші сыныбы, ерекшелiгi;
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы - функционалдық тобы, функционалдық кіші тобы, бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi, бюджеттік бағдарлама, кiшi бағдарлама, ерекшелiгi кодтары толтырылады;
2-бағанда түсiмдер сыныптамасы, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы көрсеткiштерiнiң атауы көрсетiледi;
3-бағанда мәслихат бекiткен есептi қаржы жылына арналған бюджет сомасы көрсетiледi;
4-бағанда оның атқарылу барысында мәслихат қабылдаған өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып, есептi қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
5-бағанда есептi қаржы жылына арналған түзетiлген бюджеттiң - мәслихатта нақтыланбай жергiлiктi атқарушы органдар енгiзген өзгерiстер мен толықтырулар ескерiлген бекiтiлген немесе нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
6 және 7-бағандарда жыл басынан бастап үдеу қорытындысымен есептi кезеңге арналған түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi. Түсiмдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша - 6 және 7-бағандар толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттiк кiшi бағдарламалардың (қоса алғанда) деңгейiне дейiнгі төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi;
8-бағанда қабылданған міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
9-бағанда төленбеген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
10-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi;
11-бағанда есептi кезеңге бюджеттiң түсiмдерi мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.
12-бағанда есептi қаржы жылында атқарылған (бекiтiлген, нақтыланған, түзетiлген) бюджеттiң сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.

60. Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода определяются следующим образом:
О к = О н - O, где
О к - остатки бюджетных средств на конец отчетного периода;
О н - остатки бюджетных средств на начало финансового года;
O - сумма использованных остатков бюджетных средств.
61. Справочный раздел "Остатки бюджетных средств" отражает остатки бюджетных средств на начало финансового года и конец отчетного периода.
Параграф 3. Порядок заполнения отчетов об исполнении бюджетов
62. Отчеты об исполнении бюджетов: республиканского, областного, города республиканского значения, столицы, районного (города областного значения), города районного значения, села, поселка, сельского округа - включают в себя все полученные поступления, в том числе из бюджетов других уровней, и все произведенные расходы, в том числе расходы за счет поступлений из вышестоящего бюджета, и трансферты, переданные бюджетам других уровней.
Сноска. Пункт 62 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
63. В месячном (годовом) отчете об исполнении местного бюджета:
в графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория, класс, подкласс, специфика;
функциональной и экономической классификации расходов бюджета - функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета;
в графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного маслихатом;
в графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых маслихатом в ходе его исполнения;
в графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год - утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных местным исполнительным органом, без уточнения в маслихате;
в графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам - графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно);
в графе 8 указываются суммы принятых обязательств;
в графе 9 указываются суммы неоплаченных обязательств;
в графе 10 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года;
в графе 11 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам сводного плана поступлений и финансирования бюджета на отчетный период;
в графе 12 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.

64. Республикалық бюджеттiң бір айдағы (жылдағы) көрсеткіштерінің орыналуы туралы деректерді ведомство жасайды.
Республикалық бюджеттiң бір айдағы көрсеткіштерінің орыналуы туралы деректерде:
1-бағанда мыналардың:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасы - санаты, сыныбы, кіші сыныбы, ерекшелiгi;
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалы сыныптамалары - функционалдық тобы, функционалдық кiшi тобы, бюджеттік бағдарлама әкімшісі, бюджет бағдарламасы, кiшi бағдарламасы, ерекшелiгi кодтары толтырылады;
2-бағанда түсiмдер сыныптамасы мен бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамалары көрсеткiштерiнiң атауы көрсетiледi;
3-бағанда Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен есептi қаржы жылына арналған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
4-бағанда оның орындалу барысында Қазақстан Республикасының Парламентi қабылдаған өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып, есептi қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
5-бағанда есептi қаржы жылына арналған түзетiлген бюджеттiң - Қазақстан Республикасының Парламентiнде нақтыланбаған Қазақстан Республикасының Үкiметi енгiзген өзгерiстер мен толықтырулар ескерiлген бекiтiлген немесе нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
6 және 7-бағандарда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңге түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi. Түсiмдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша - 6 және 7-бағандар толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттiк кiшi бағдарламалардың (қоса алғанда) деңгейiне дейiнгі төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi;
8-бағанда қабылданған міндеттемелердің сомасы көрсетiледi;
9-бағанда төленбеген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
10 -бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi.
11-бағанда есептi кезеңдегі бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының есепті кезеңге арналған бюджет түсімдерінің жиынтық жоспары мен қаржыландыру сомаларына пайыздық қатынасы көрсетіледі;
12-бағанда есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының есептi қаржы жылына арналған атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджеттiң сомасына пайыздық қатынасы көрсетіледі.

64. Данные об исполнении показателей республиканского бюджета за месяц (год) составляются ведомством. В данных об исполнении показателей республиканского бюджета за месяц:
графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория, класс, подкласс, специфика;
функциональной и экономической классификации расходов бюджета - функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета;
в графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного Парламентом Республики Казахстан;
в графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых Парламентом Республики Казахстан в ходе его исполнения;
в графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год - утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных Правительством Республики Казахстан без уточнения в Парламенте Республики Казахстан;
в графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования по платежам и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам - графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно);
в графе 8 указываются суммы принятых обязательств;
в графе 9 указываются суммы неоплаченных обязательств;
в графе 10 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года.
в графе 11 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам сводного плана поступлений и финансирования бюджета на отчетный период;
в графе 12 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.

65. Шоғырландырылған бюджет – өздерінің арасында өзара өтелетін операцияларды есепке алмағанда, республикалық бюджетті, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерін, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен шығыстарын, Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен төлемдерін, МӘСҚ түсімдері мен шығыстарын, БИҚҚ түсімдері мен шығыстарын, АМҚ түсімдері мен шығыстарын біріктіретін мемлекеттің орталықтандырылған ақша қоры.
Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепте:
1-бағанда мыналардың:
бюджет түсімдерінің сыныптамасы - санатының;
шығыстардың функционалдық сыныптамасы - функционалдық тобының кодтары толтырылады;
2-бағанда бюджет түсімдерінің сыныптамасы, шығыстарының функционалдық сыныптамасы көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі;
3-бағанда есепті қаржы жылына арналған бекітілген (түзетілген) бюджеттің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi;
5-бағанда есептi қаржы жылында атқарылған (бекiтiлген, түзетiлген) бюджеттiң сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.
Ескерту. 65-тармаққа өзгерістер енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 06.04.2018 № 446 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.02.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4 параграф. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде жоғары тұрған бюджеттен алынған және жоғары тұрған бюджетке берілген трансферттердiң көрсетiлу тәртiбi
66. Республикалық бюджеттiң, облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала бюджетiнiң, астана, аудандық бюджетiнiң (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептердi жасау кезiнде трансферттер бойынша есеп айырысулар ашық түрде ескерiледi.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
67. Жоғары тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде төмен тұрған бюджеттерге бөлiнген трансферттер "Шығындар" бөлiмiнде, ал төмен тұрған бюджеттен алынған трансферттер – "Кiрiстер" бөлiмiнде "Трансферттердiң түсiмi" кіші бөлiмiнде ескерiледi.

65. Консолидированный бюджет – централизованный денежный фонд государства, объединяющий республиканский бюджет, бюджеты областей, городов республиканского значения, столицы, поступления и расходы Национального фонда Республики Казахстан, поступления и выплаты Фонда компенсации потерпевшим, поступления и расходы ГФСС, поступления и расходы ФСМС, поступления и расходы ФПИО, поступления и расходы СГФ, без учета взаимопогашаемых операций между ними.
В месячном (годовом) отчете об исполнении консолидированного бюджета:
в графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория;
функциональной классификации расходов - функциональная группа;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной классификации расходов бюджета;
в графе 3 указываются суммы утвержденного (скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год;
в графе 4 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года;
в графе 5 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.
Сноска. Пункт 65 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 06.04.2018 № 446 (вводится в действие с 01.07.2018); от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.02.2023 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 4. Порядок отражения в отчетах об исполнении бюджетов
трансфертов, полученных из вышестоящего бюджета и переданных
вышестоящему бюджету
66. При составлении отчетов об исполнении республиканского бюджета, областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы, районного (города областного значения) бюджета, бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа расчеты по трансфертам учитываются в развернутом виде.
Сноска. Пункт 66 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
67. При составлении отчета об исполнении вышестоящего бюджета трансферты, выделенные нижестоящим бюджетам, учитываются в разделе "Затраты", а полученные из нижестоящего бюджета трансферты - в разделе "Доходы" подразделе "Поступления трансфертов".

68. Төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте жоғары тұрған бюджеттен алынған трансферттер "Кiрiстер" бөлiмiнде "Трансферттердiң түсiмi" кіші бөлiмiнде, ал жоғары тұрған бюджетке берiлген трансферттер – "Шығындар" бөлiмiнде көрсетiледi.
68-1. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің арасындағы есеп айырысулар есепке енгiзiлмейдi.
Ескерту. Қағида 68-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
69. Облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша облыстық бюджет және аудандар (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiнiң арасындағы есеп айырысулар есепке енгiзiлмейдi.
70. Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша республикалық және облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттерiнің арасындағы есеп айырысулар оған енгiзiлмейдi.
Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.09.2018 № 864 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
71. Шоғырландырылған, мемлекеттiк бюджеттердің, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептерден жоғарыда аталған сомаларды алып тастау оларды екi рет есепке алуды болдырмау мақсатында: кiрiстерде - жоғары тұрған бюджетте түсiм көзi бойынша және төмен тұрған бюджетте және шығыстарда алынған трансферттер ретiнде - жоғары тұрған бюджеттен бөлiнген трансферттер ретiнде және олардың есебiнен жүргiзiлген төмен тұрған бюджеттiң шығыстары ретiнде жүргiзiледi.
Ескерту. 71-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
5 параграф. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде жоғары тұрған бюджеттен алынған бюджет кредиттерiнiң көрсетiлу тәртiбi
72. Төмен тұрған бюджет үшiн бюджеттiк кредиттер бюджет тапшылығын қаржыландыру көзi болып табылады және төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте "Бюджет тапшылығын (профициттi пайдалану) қаржыландыру" бөлiмiнде "Қарыздардың түсуi" кіші бөлімінде, жоғары тұрған бюджеттiң есебiнде "Таза бюджеттiк кредит беру" бөлiмiнiң "Бюджеттiк кредиттер" кіші бөлімінде көрсетiледi.
Осыған байланысты, жоғары тұрған бюджеттен алынатын бюджеттiк кредит төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджеттiң өз кiрiсі есебiнен бөлiнедi және жоғары тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте бiр рет кiрiстер түсiмдерiнiң көзi бойынша ескерiлген болатын, ал алынған кредиттi жұмсау төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте шығыстардың бағытына байланысты функционалдық топтар бойынша есепке алынады, мемлекеттiк бюджеттiң немесе облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есепте бюджеттiк кредиттердi беру есепке алынбайды. Осыған ұқсас жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттiң бюджет кредиттерiн өтеуi есепке алынбайды.

68. В отчете об исполнении нижестоящего бюджета трансферты, полученные из вышестоящего бюджета, показываются в разделе "Доходы" в подразделе "Поступления трансфертов", а переданные в вышестоящий бюджет - в разделе "Затраты".
68-1. При составлении отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) расчеты между районным (города областного значения) бюджетом и бюджетами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по трансфертам в отчет не включаются.
Сноска. Правила дополнены пунктом 68-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
69. При составлении отчета об исполнении бюджета области расчеты между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) по трансфертам в отчет не включаются.
70. При составлении отчета об исполнении государственного бюджета расчеты между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения и столицы по трансфертам в него не включаются.
Сноска. Пункт 70 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.09.2018 № 864 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
71. Исключение из отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области, бюджета района (города областного значения) вышеназванных сумм производится с целью недопущения их учета дважды: в доходах - по источнику поступления в вышестоящем бюджете и как полученные трансферты в нижестоящем бюджете и в расходах - как выделенные из вышестоящего бюджета трансферты и как произведенные за счет них расходы нижестоящего бюджета.
Сноска. Пункт 71 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Параграф 5. Порядок отражения в отчетах об исполнении бюджетов
бюджетных кредитов, полученных из вышестоящего бюджета
72. Бюджетные кредиты для нижестоящего бюджета являются источником финансирования дефицита бюджета и в отчете об исполнении нижестоящего бюджета отражаются в разделе "Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета" в подразделе "Поступление займов", в отчете вышестоящего бюджета в подразделе "Бюджетные кредиты" раздела "Чистое бюджетное кредитование".
В связи с тем, что бюджетный кредит из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету выделяется за счет собственных доходов вышестоящего бюджета и в отчете об исполнении вышестоящего бюджета один раз уже учтен по источнику поступлений доходов, а расходование полученного кредита учитывается по функциональным группам в зависимости от направления расходов в отчете об исполнении нижестоящего бюджета, в отчете об исполнении государственного бюджета или бюджета области предоставление бюджетных кредитов не учитывается. Аналогично не учитывается погашение бюджетных кредитов нижестоящим бюджетом в вышестоящий бюджет.

73. Жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер бойынша сыйақы төмен тұрған бюджеттiң меншiктi түсiмдерi есебiнен төленедi және жоғары тұрған бюджетке салықтық емес түсiмдер болып табылады, олар қосалқы шоттан жалтару үшiн мемлекеттiк, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тасталады.
Ескерту. 73-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
74. Қарыз қаражаты есебiнен жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке кредиттердi бөлу кезiнде оған қызмет көрсетуге арналған шығыстар сомасы сондай-ақ мемлекеттiк, шоғырландырылған, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тастауға жатады.
Ескерту. 74-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
6 параграф. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалардың көрсетiлу тәртiбi
75. Бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалар бюджетте бiр бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi бойынша бекiтiледi және Үкiметтiң, жергiлiктi атқарушы органдар мен орталық мемлекеттік органдардың нормативтiк құқықтық актiлерi негізінде әртүрлi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi арасында бөлiнедi.
76. Бюджеттiң атқарылуы туралы есепте бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалардың есебiнен шығатын шығыстар, олар бөлiнген сол бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi шығыстарының құрамында есепке алынады.
7-параграф. Мемлекеттiк, шоғырландырылған бюджеттердiң, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептердi жасау тәртiбi
Ескерту. 7-параграфтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
77. Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептің жасалуы республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде, облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептiң жасалуы, облыстық бюджеттiң, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiнiң атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде, ал аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептiң жасалуы олардың арасындағы өзара өтелетiн операцияларды есепке алмастан, аудандық бюджеттiң, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде жүргiзiледi.
Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау мына:
1) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша жиынтық) есептің;

73. Вознаграждения по кредитам, полученным из вышестоящего бюджета, выплачиваются за счет собственных поступлений нижестоящего бюджета и являются неналоговыми поступлениями в вышестоящий бюджет, которые, во избежание двойного счета, исключаются при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения).
Сноска. Пункт 73 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
74. При выделении кредитов из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету за счет заемных средств, сумма расходов на его обслуживание также подлежит исключению при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения).
Сноска. Пункт 74 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Параграф 6. Порядок отражения в отчетах об исполнении бюджетов
распределяемых бюджетных программ
75. Распределяемые бюджетные программы утверждаются в бюджете по одному администратору бюджетных программ и распределяются на основании нормативных правовых актов Правительства, местных исполнительных органов и центральных государственных органов между различными администраторами бюджетных программ.
76. В отчете об исполнении бюджета расходы за счет распределяемых бюджетных программ учитываются в составе расходов тех администраторов бюджетных программ, которым они были распределены.
Параграф 7. Порядок составления отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения)
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
77. Составление отчета об исполнении государственного бюджета производится на основании отчетов об исполнении республиканского бюджета и местных бюджетов, отчета об исполнении бюджета области - на основании отчетов об исполнении областного бюджета и бюджетов районов (городов областного значения), а отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) - на основании отчетов об исполнении районного бюджета (городов областного значения) и бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа без учета взаимопогашаемых операций между ними.
Составление отчета об исполнении консолидированного бюджета производится на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы;

3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланыл уы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
5) МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
6) ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
7) БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
8) АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жүргізіледі.
Өзара өтелетін операцияларға қосарланған есепті болғызбау мақсатында бюджеттің бір деңгейінен басқасына берілетін, трансферттер, бюджеттік кредиттер және басқа да ақша сомаларын алып тастаумен байланысты, шоғырландырылған, мемлекеттік бюджеттерді, облыс бюджетін және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін, сондай-ақ олардың атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру кезінде жүзеге асырылатын операциялар жатады.
Ескерту. 77-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526; өзгерістер енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 06.04.2018 № 446 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2018 № 864 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.02.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
78. Бюджетаралық қатынастар трансферттермен және бюджеттiк кредиттермен реттеледi, шоғырландырылған, мемлекеттiк бюджеттердің, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептердi жасау кезiнде олар бойынша қосарлы шотты алып тастау мақсатында олар республикалық және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттерін, облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердi арифметикалық қосу жолымен алынған сомадан алып тастауға жатады.
Ескерту. 78-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.09.2018 № 864 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
79. Мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есеп осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес қалыптастырылады:
бұл ретте, 4-бағандағы "Шығару сомасы":
І "Кірістер" бөлімі бойынша жиыны:
кірістердің 2-санаты бойынша (1,0 миллиард теңге) – бұл төмен тұрған бюджеттерге берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер) сомасы, кірістердің 4-санаты бойынша (230,0 миллиард теңге = 20,0 миллиард теңге + 210,0 миллиард теңге) - бұл бюджеттік алып қоюлар ретінде жоғары тұрған бюджеттен алынған және төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен субвенциялар, нысаналы ағымдағы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері (жоғары тұрған бюджеттің резервінен алынған трансферттерді қоса алғанда) нысанында алынған трансферттердің сомасынан тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиыны:

3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
4) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим;
5) отчета о поступлениях и расходах ГФСС;
6) отчета о поступлениях и расходах ФСМС;
7) отчета о поступлениях и расходах ФПИО;
8) отчет о поступлениях и расходах СГФ.
К взаимопогашаемым операциям относятся операции, осуществляемые при формировании консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения), а также отчетов об их исполнении, связанные с исключением сумм трансфертов, бюджетных кредитов и других денег, передаваемых с одного уровня бюджета на другой, в целях исключения двойного счета.
Сноска. Пункт 77 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526; с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 06.04.2018 № 446 (вводится в действие с 01.07.2018); от 28.09.2018 № 864 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.02.2023 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
78. Межбюджетные отношения регулируются трансфертами и бюджетными кредитами, которые в целях исключения двойного счета по ним при составлении отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения) подлежат исключению из сумм, полученных путем арифметического сложения республиканского и бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы, областного и бюджетов районов (городов областного значения), районного (города областного значения) и бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Сноска. Пункт 78 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.09.2018 № 864 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
79. Отчет об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области формируется согласно Приложению 21 к настоящим Правилам:
при этом в графе 4 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из сумм по 2-ой категории доходов (1,0 миллиард тенге) – это сумма вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам, по 4-ой категории доходов (230,0 миллиардов тенге = 20,0 миллиардов тенге + 210,0 миллиардов тенге - это сумма трансфертов, полученных вышестоящим бюджетом в качестве бюджетных изъятий, и полученных нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета трансфертов в форме субвенций, целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие (включая трансферты из резерва вышестоящего бюджета).
Итог по разделу II "Затраты":

жоғары тұрған бюджет төмен тұрған бюджетке берілген трансферттердің (90,0 миллиард теңге - субвенциялар, 80,0 миллиард теңге - нысаналы ағымдағы және нысаналы даму трансферттері), жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттен берілген трансферттердің (60,0 миллиард теңге - бюджеттік алымдар) және үкіметтік борышқа қызмет көрсету жөніндегі шығындардың (1,0 миллиард теңге) сомаларынан тұрады.
III "Таза бюджеттік кредит беру" бөлімі:
"Бюджеттік кредиттер" кіші бөлімі бойынша жиын жоғары тұрған бюджеттің төмен тұрған бюджетке бөлінген кредиттердің сомасынан тұрады.
Қаралатын мысалда жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға (40,0 миллиард теңге) және төмен тұрған бюджеттердегі қолма-қол ақша тапшылығын жабуға (1,0 миллиард теңге) бөлінген кредиттер сомасы орын алады. Егер жоғары тұрған бюджеттің резерві төмен тұрған бюджеттерде қолма-қол ақша тапшылығын жабуға бөлінбеген жағдайда, онда мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру кезінде оның сомасы алынып тасталмайды.
Қаралатын мысалда "Кредиттерді өтеу" кіші бөлімінің жиыны төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен қолма-қол ақша тапшылығын жабуға алған кредитті төмен тұрған бюджеттің толық өтеу сомасымен берілген. Егер бұл резерв мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру күніне бөлінбеген немесе ішінара бөлінген жағдайда, онда алып тастау үшін сома не болмайды, не ол төмен тұрған бюджетке бөлінген және олардың өтеуіне жататын резервтің сол бөлігін құрайтын болады.
VI "Бюджет тапшылығын қаржыландыру" бөлімі бойынша:
қаралатын мысалда "Қарыздар түсімі" жолы бойынша сома жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер сомасына тең, ал "Қарыздарды өтеу" жолының сомасы төмен тұрған бюджеттің кредиттерін өтеу сомасына тең. Қаралатын мысалда ағымдағы қаржы жылында өтелуге жататын төмен тұрған бюджет алған 1,0 миллиард теңге сомасындағы кредит өтелуге жатады. Ағымдағы қаржы жылында төмен тұрған бюджет алған 40,0 миллиард теңге сомасындағы кредит, айталық, 2 жылдан кейін өтелуге жатады, осыған байланысты ағымдағы қаржы жылында төмен тұрған бюджет оны өтеу бойынша шығыстарды көтермейді.
8 "Шығару сомасы" бағанында:
I "Кірістер" бөлімі бойынша жиын:
ҚР Ұлттық қорынан республикалық бюджетке келіп түскен трансферттер сомасынан тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиын:
ҚР Ұлттық қорынан республикалық бюджетке берілген трансферттер сомасынан тұрады.
12 "Шығару сомасы" бағанында:
I "Кірістер" бөлімі бойынша жиын:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін және әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін – ӘлМСҚ-ға республикалық бюджеттен берілген нысаналы жарна сомасынан (38,0 миллиард теңге = 28,0 миллиард теңге + 10,0 миллиард теңге) тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиын:
ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін және әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін – ӘлМСҚ-ға республикалық бюджеттен берілген нысаналы жарна сомасынан (38,0 миллиард теңге = 28,0 миллиард теңге + 10,0 миллиард теңге) тұрады.

состоит из сумм трансфертов, переданных вышестоящим бюджетом в нижестоящий бюджет (90,0 миллиардов тенге - субвенции, 80,0 миллиардов тенге - целевые текущие и целевые трансферты на развитие), трансфертов, переданных из нижестоящего бюджета в вышестоящий бюджет (60,0 миллиардов тенге - бюджетные изъятия), и затрат по обслуживанию правительственного долга (1,0 миллиард тенге).
Раздел III "Чистое бюджетное кредитование":
Итог по подразделу "Бюджетные кредиты" состоит из сумм, выделенных вышестоящим бюджетом нижестоящему бюджету кредитов.
В рассматриваемом примере имеет место сумма кредитов, выделенных из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (40,0 миллиардов тенге) и на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах (1,0 миллиард тенге). В случае, если резерв вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах не распределялся, то его сумма при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области не исключается.
Итог подраздела "Погашение кредитов" в рассматриваемом примере представлен суммой полного погашения нижестоящим бюджетом кредита, полученного нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности. В случае, если этот резерв не будет распределен на дату формирования отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области или распределен частично, то суммы для исключения либо не будет, либо она будет составлять ту часть резерва, которая была выделена нижестоящему бюджету и подлежит погашению им.
По разделу VI "Финансирование дефицита бюджета":
сумма по строке "Поступление займов" равна в рассматриваемом примере сумме полученных из вышестоящего бюджета кредитов, а сумма строки "Погашение займов" равна сумме погашения кредитов нижестоящим бюджетом. В рассматриваемом примере погашению подлежит кредит, полученный нижестоящим бюджетом в сумме 1,0 миллиард тенге, подлежащий погашению в текущем финансовом году. Кредит в сумме 40,0 миллиардов тенге, полученный нижестоящим бюджетом в текущем финансовом году, подлежит погашению, предположим через 2 года, в связи с чем, нижестоящий бюджет не несет в текущем финансовом году расходов по его погашению.
в графе 8 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из суммы трансфертов, поступивших из Национального фонда РК в республиканский бюджет.
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из сумм трансфертов, переданных из Национального фонда РК в республиканский бюджет.
в графе 12 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из суммы целевого взноса, предоставленного из республиканского бюджета в ФСМС (38,0 миллиардов тенге = 28,0 миллиардов тенге + 10,0 миллиардов тенге) - для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из суммы целевого взноса, предоставленного из республиканского бюджета в ФСМС (38,0 миллиардов тенге = 28,0 миллиардов тенге + 10,0 миллиардов тенге) - для оплаты оказания услуг в рамках ГОБМП и для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.

Ескерту. 79-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.02.2024 № 71 (алғашкы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
80. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есеп өзіне мынадай бөлімдерді (кіші бөлімдерді) қамтиды:
1) кірістер (I):
салықтық түсімдер;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
трансферттер түсімдері;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер (II);
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер (III);
4) МӘСҚ-ға түсетін түсімдер (IV);
5) ӘлМСҚ-ға түсетін түсімдер (V);
6) шығындар (VI):
7) Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер (VII);
8) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу (VIII);
9) МӘСҚ шығыстары (IХ);
10) ӘлМСҚ шығыстары (Х);
11) БИҚҚ шығыстары (ХI);
12) АМҚ шығыстары (ХII);
13) таза бюджеттік кредит беру (ХIII):
бюджеттік кредиттер;
бюджеттік кредиттерді өтеу;
14) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо (XIV):
қаржы активтерін сатып алу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер;
15) бюджет тапшылығы (профициті) (XV);
16) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) (XVI);
17) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) (XVII):
қарыздар түсімі;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;
18) "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
есепті кезең соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары.
Бюджет тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анқталады:
Db(Pb) = D+Ip+Id+Dgfss+Dfsms-Z-Pr-Wk-K-S-Rfgss-Rfsms – Rfpio - Rsgf, мұнда:
Ip – Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер;
Id – Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер;
Dgfss – МӘСҚ-ға түсімдер;
Dfsms – ӘлМСҚ-ға түсімдер.
Pr – Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу;
Wk – Жәбірленушілерге өтемақы қоры ҚБШ төлеу;
Rgfss – МӘСҚ шығыстары;
Rfsms – ӘлМСҚ шығыстары;
Rfpio – БИҚҚ шығыстары;
Rsgf - АМҚ шығыстары.
Теріс белгісімен алынған шама тапшылық, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің профициті болып табылады.
Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анықталады:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Ip + Id + Dgfss +Dfsms – Z – Pr – Wk -K – S – Rgfss – Rfsms- Rfpio - Rsgf.
Теріс белгісімен алынған шама мұнайға қатысты емес тапшылығы, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті болып табылады.

Сноска. Пункт 79 - в редакции приказа Министра финансов РК от 09.02.2024 № 71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
80. Отчет об исполнении консолидированного бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):
1) доходы (I):
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан (II);
3) иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан (III);
4) поступления в ГФСС (IV);
5) поступления в ФСМС (V);
6) затраты (VI):
7) выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим (VII);
8) покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита (VIII);
9) расходы ГФСС (IХ);
10) расходы ФСМС (Х);
11) расходы ФПИО (ХI);
12) расходы СГФ (ХII);
13) чистое бюджетное кредитование (XIII):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
14) сальдо по операциям с финансовыми активами (ХIV):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
15) дефицит (профицит) бюджета (XV);
16) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (XVI);
17) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (XVII):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;
18) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
Дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
Db(Pb) = D+ Ip+Id+Dgfss+Dfsms - Z - Pr - Wk - K - S - Rfgss - Rfsms – Rfpio - Rsgf, где:
Ip – иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан;
Id – инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан;
Dgfss – поступления в ГФСС;
Dfsms – поступления в ФСМС.
Pr – покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита;
Wk – выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим;
Rgfss – расходы ГФСС;
Rfsms – расходы ФСМС;
Rfpio – расходы ФПИО;
Rsgf – расходы СГФ.
Полученная величина с отрицательным знаком является дефицитом, с положительным знаком – профицитом бюджета.
Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Ip + Id + Dgfss +Dfsms -Z - Pr - Wk -K - S - Rgfss - Rfsms – Rfpio - Rsgf.
Полученная величина с отрицательным знаком является ненефтяным дефицитом, с положительным знаком – ненефтяным профицитом бюджета.

Ескерту. 80-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-параграф. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері аппараттарының бюджеттердің атқарылуы туралы есептердi ұсыну тәртiбi
Ескерту. 8-параграфтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
81. Әрбір деңгейдегі жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы есепті айдағы (жылдағы) деректерді ведомствоның аумақтық бөлімшесі осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес 1-27-нысан бойынша жасайды.
82. Ведомствоның аумақтық бөлімшесі бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына:
1) есепті айдағы жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер – бюджет түсімдерін санаттары, сыныптары, қосымша сыныптары мен бюджет түсімдерін жіктеу ерекшелігі бойынша және бюджет шығыстарын функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар бойынша толық көлемде электрондық деректер базасы түрінде есептіден кейінгі айдың екінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) есепті жылғы жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер санаттар, сыныптар, кiшi сыныптар және бюджет түсiмдерi сыныптарының ерекшелiктерi, бюджеттiк бағдарламалар, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар әкiмшiлерi және бюджет шығыстары сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша бюджет түсiмдерiн және функционалдық топтар, функционалдық кiшi топтар бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып электрондық дерекқор түрiнде есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты өз билігіндегі есеп көрсеткіштерін жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы ұсынылған деректермен салыстырып тексеру жүргізеді.
Бұл ретте, нысан бойынша бюджет қаражаты түсімдерінің, шығыстарының және қалдықтарының сомасын салыстыру актісі жасалады. Содан кейін алшақтық себептерін анықтау және оларды жою бойынша бірлескен жұмыс жүргізіледі.
Ескерту. 82-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
83. 1-27-нысан бойынша деректерге осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес өзара өтелетін операциялар жөніндегі деректер қоса беріледі.

Сноска. Пункт 80 - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 8. Порядок представления отчетов об исполнении бюджетов уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
81. Данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный месяц (год) каждого уровня составляются территориальным подразделением ведомства в порядке, установленном настоящими Правилами, и по форме 1-27, согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
82. Территориальное подразделение ведомства представляет местному уполномоченному органу по исполнению бюджета, аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа:
1) данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный месяц – не позднее второго рабочего дня месяца, следующего за отчетным, в виде электронной базы данных в полном объеме с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам;
2) данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный год - не позднее 10 января года, следующего за отчетным финансовым годом, в виде электронной базы данных в полном объеме с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа проводит сверку показателей отчета, имеющихся в его распоряжении, с представленными данными об исполнении показателей местного бюджета.
При этом составляется акт сверки сумм поступлений, расходов и остатков бюджетных средств. После этого проводится совместная работа по выявлению причин расхождений и их устранению.
Сноска. Пункт 82 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
83. К данным по форме 1-27 прилагаются данные по взаимопогашаемым операциям, согласно приложению 23 к настоящим Правилам.

84. Төмен тұрған деңгейдегі бюджеттiң атқарылуы туралы есепті оның атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жоғары тұрған деңгейдегі бюджеттi атқару жөніндегі уәкілетті органға қағаз жеткізгіште және бюджеттiң түсiмдерi мен шығыстары туралы электрондық дерекқор (бұдан әрi - электрондық дерекқор) түрiнде бередi.
Ескерту. 84-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
85. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкілетті органдары бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға мыналарды:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінің атқарылуы туралы айлық есепті – толық көлемде есептіден кейінгі айдың 8 – күнінен кешіктірмей АЖ арқылы, онда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және ерекшелігін, ал есептің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімі бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын, функционалдық кіші топтарын, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды және ерекшеліктерін қамтиды, оны кейіннен осы Қағидалардың 45 және 46-тармақтарына сәйкес қалыптасқан мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы растай отырып, есептіден кейінгі айдың аяғына дейін;
2) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы жылдық есепті - толық көлемде АЖ арқылы есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей, онда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және ерекшелігін, ал есептің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімі бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын, функционалдық кіші топтарын, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды және ерекшеліктерін қамтиды, ал осы Қағидалардың 45 және 46-тармақтарына сәйкес қағаз жеткізгіште есептiден кейінгі жылдың 10 наурызына дейін ұсынады.
Есепте бюджет түсімдері мен шығыстары теңгерімделмеген, шығыстардың функционалдық және экономикалық сыныптамаларының арасында алшақтық болған жағдайда, олардың пайда болу себептері көрсетіле отырып, АЖ арқылы ұсынылатын түсіндірме жазба жасалады.
Бұл ретте бюджет шығыстарын қамтитын жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдерінде бюджет шығыстарын жіктеу ерекшеліктері жөніндегі деректер мына бағандар бойынша қамтиды:
"Есепті қаржы жылына арналған, түзетілген бюджет";
"Төлемдер бойынша ағымдағы жылға арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары";
"Міндеттемелер бойынша ағымдағы жылға арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары";
"Қабылданған міндеттемелер";
"Бюджет түсімдерінің атқарылуы және бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер".

84. Отчет об исполнении бюджета нижестоящего уровня представляется уполномоченным органом по его исполнению или аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа уполномоченному органу по исполнению бюджета вышестоящего уровня на бумажном носителе и в виде электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета (далее - электронная база данных).
Сноска. Пункт 84 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
85. Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета:
1) месячный отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным посредством ИС в полном объеме, в которых раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, содержат функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета с последующим до конца месяца, следующего за отчетным, его подтверждением через единую систему электронного документооборота государственных органов, сформированным в соответствии с пунктами 45 и 46 настоящих Правил;
2) годовой отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы - не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом посредством ИС в полном объеме, в которых раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета содержат функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета, а на бумажном носителе, в соответствии с пунктами 45 и 46 настоящих Правил, до 10 марта года, следующего за отчетным.
В случае несбалансированности поступлений и расходов бюджета, наличия расхождений между функциональной и экономической классификациями расходов в отчете, составляется пояснительная записка с указанием причин их образования, представляемая посредством ИС.
При этом разделы отчетов об исполнении местного бюджета, включающие расходы бюджета, содержат данные по спецификам классификации расходов бюджета по следующим графам:
"Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год";
"Сводный план поступлений и финансирования на текущий период по платежам";
"Сводный план поступлений и финансирования на текущий период по обязательствам";
"Принятые обязательства";
"Исполнение поступлений бюджета и оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)".

Көрсетілген бағандар бойынша ерекшеліктер деңгейіне дейінгі есепті деректер 1-27-нысан бойынша ведомствоның аумақтық бөлімшелері ұсынған деректерге негізделеді.
Қалған бағандар бойынша деректер кіші бағдарламалар деңгейіне дейін ұсынылады.
Тоқсан сайын, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы есепке қол жеткізілген нәтижелерді көрсете отырып, бюджет түсімдері мен шығыстары бойынша іс жүзінде қалыптасқан соманы түсіндіре отырып, түсіндірме жазба қоса беріледі.
Ескерту. 85-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 11.03.2020 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
86. Бюджеттi атқару жөніндегі облыстың жергiлiктi атқарушы органына ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы айлық/жылдық есептi ұсыну мерзiмi соңынан белгiленедi.
86-1. Бюджетті атқару жөніндегі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi уәкілетті органына аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінің атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті ұсыну мерзімі.
Ескерту. Қағида 86-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
87. Ведомство мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру үшiн жауапты бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiне мыналарды:
1) есепті айдағы республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы айлық есеп деректерін, сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын есепке алмастан – есептіден кейінгі айдың 3 – інен кешіктірмей; сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып – есептіден кейінгі айдың 8 – нен кешіктірмей.
Есепті қаржы жылынан кейінгі келесі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып, республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы деректер Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есебіне материалдарды талдау және дайындау үшін пайдаланылады.
2) ведомствоның аумақтық бөлімшелерінің есептерінің және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілік деректерімен салыстырылған есептi жылдағы республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы деректерді - есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейiн.
Ескерту. 87-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 11.03.2020 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Отчетные данные до уровня специфик по указанным графам основываются на данных, представленных по форме 1-27 территориальными подразделениями ведомства.
По остальным графам данные представляются до уровня подпрограмм.
Ежеквартально к отчету об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы прилагается пояснительная записка с объяснением фактически сложившихся сумм по поступлениям и расходам бюджета с отражением достигнутых результатов.
Сноска. Пункт 85 с изменением, внесенным приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 11.03.2020 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
86. Срок представления месячного/годового отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) местному уполномоченному органу области по исполнению бюджета устанавливается последним.
86-1. Срок представления месячного/годового отчета об исполнении бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа местному уполномоченному органу района (города областного значения) по исполнению бюджета устанавливается последним.
Сноска. Правила дополнены пунктом 86-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
87. Ведомство представляет структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета:
1) данные об исполнении показателей республиканского бюджета за отчетный месяц, без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов – не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным, с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным.
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным финансовым годом, используются для анализа и подготовки материалов к годовому отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета;
2) данные об исполнении показателей республиканского бюджета за отчетный год, сверенные с данными отчетов территориальных подразделений ведомства и администраторов республиканских бюджетных программ - до 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Сноска. Пункт 87 с изменением, внесенным приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 11.03.2020 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

88. Жергілікті бюджеттер бойынша даму бюджеттік бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары инвестициялық жобалар, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыру, заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға берілген инвестициялар бойынша, сондай-ақ өзінің мазмұны бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыруға және "Басқалар" деген бөлімде көрсетілетін заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға жатпайтын бюджеттік даму бағдарламалары бойынша қорытынды деректерді көрсете отырып, 6-ДББ нысан бойынша қалыптастырады.
1-бағанда кодтар толтырылады:
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы – функционалдық топ, функционалдық кіші топ, бюджеттік бағдарлама әкімшісі, бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік;
2-бағанда түсімдер сыныптамасы көрсеткішінің атауы, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы;
3-бағанда Қазақстан Республикасының Парламенті бекіткен есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда оның орындалу барысында Қазақстан Республикасының Парламенті қабылдаған өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттің сомасы көрсетіледі;
5-бағанда есепті қаржы жылына түзетілген бюджет – Қазақстан Республикасының Парламентінде нақтыланбай Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, бекітілген немесе нақтыланған бюджет сомасы;
6 және 7-бағандарда төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және жылдың басынан өсу қорытындысымен есепті кезеңге міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетіледі. Түсімдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша 6 және 7-баған толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттік кіші бағдарламалар деңгейіне дейін төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетіледі (қоса алғанда);
8-бағанда қабылданатын міндеттемелер сомасы көрсетіледі;
9-бағанда төленбеген міндеттемелер сомасы көрсетіледі;
10-бағанда бюджет түсімдерінің орындалу сомасы және /немесе жылдың басынан бастап өсу қорытындысымен есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер көрсетіледі.
11-бағанда бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе есепті кезеңге түсімдердің жиынтық жоспары мен бюджетті қаржыландыру сомаларына есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынастары көрсетіледі;
12-бағанда бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе есепті кезеңге бюджеттің атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) сомаларына есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынастары көрсетіледі;
Жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру үшін жауапты құрылымдық бөлімшесі жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептердің негізінде қалыптастырады.
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті ведомство, осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесіне сәйкес қалыптастырады.

88. Месячный/годовой отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам формируется местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по форме 6-БПР с указанием итоговых данных по инвестиционным проектам, софинансированию концессионных проектов, инвестициям на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц, а также по бюджетным программам развития, не относящимся по своему содержанию к бюджетным программам, направленным на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, софинансирование концессионных проектов и на формирование и увеличение уставных капиталов юридических лиц, которые указываются в разделе "Прочие".
В графе 1 заполняются коды:
функциональной и экономической классификации расходов бюджета – функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета;
графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного Парламентом Республики Казахстан;
в графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых Парламентом Республики Казахстан в ходе его исполнения;
в графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год – утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных Правительством Республики Казахстан без уточнения в Парламенте Республики Казахстан;
в графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования по платежам и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам – графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно);
в графе 8 указываются суммы принятых обязательств;
в графе 9 указываются суммы неоплаченных обязательств;
в графе 10 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года;
в графе 11 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам сводного плана поступлений и финансирования бюджета на отчетный период;
в графе 12 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.
Месячный/годовой отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета на основании отчетов об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам.
Месячный/годовой отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций формируется ведомством, в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, по форме согласно приложению 24 к настоящим Правилам.

Ескерту. 88-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 11.03.2020 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
88-1. Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есепті жасау үшін ведомство есепті айдан кейінгі айдың алғашқы бес жұмыс күні ішінде республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін басым республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесіне сәйкес АЖ-ге инвестициялық жобалардың жылдық сомалары бойынша деректерді жүктейді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есепті айдан кейінгі ағымдағы айдың оныншы күнінен кешіктірмей ведомствоға осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес 7-БИЖ нысаны бойынша АЖ-де қалыптастырылған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларын атқару туралы есепті электрондық түрде ұсынады.
7-БИЖ нысаны былайша толтырылады: Ескерту. 88-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 11.03.2020 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 15, 16 және 17-бағандарды бюджеттік бағдарламалар әкімшілері толтырмайды (осы бағандардың мазмұны АЖ-дан автоматты түрде алынатын болады) және түзету құқығынсыз оқу режимінде пайдаланылатын болады;
2) 10-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
3) 11-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
4) 12-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған қабылданған міндеттемелер көрсетіледі;
5) 14-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған бюджеттік бағдарламалар бойынша төленген міндеттемелер көрсетіледі.
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларын атқару туралы есепке орталық атқарушы органның аппарат басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның аппарат басшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға) немесе мемлекеттік мекеменің басшысы қол қояды, қойылған қолдар таратылып (тегі және аты-жөні) жазылған болуы тиіс.
Ескерту. Қағида 88-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 11.03.2020 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 18.03.2021 № 233 бұйрықтарымен.

Сноска. Пункт 88 - в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 11.03.2020 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
88-1. Для составления отчета об исполнении приоритетных республиканских инвестиций ведомство в течение первых пяти рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем, загружает данные по годовым суммам инвестиционных проектов в ИС в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете.
Администраторы республиканских бюджетных программ не позднее десятого числа текущего месяца, следующего за отчетным месяцем, в электронном виде представляют в ведомство отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов, сформированный в ИС по форме 7-БИП, согласно приложению 26 к настоящим Правилам.
Форма 7-БИП заполняется следующим образом:
1) графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 15, 16 и 17 администраторами республиканских бюджетных программ не заполняются (содержание данных граф будет автоматически извлекаться из ИС) и будут использоваться в режиме чтения без права на корректировку;
2) в графе 10 указывается сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период по каждому инвестиционному проекту;
3) в графе 11 указывается сводный план финансирования по платежам на отчетный период по каждому инвестиционному проекту;
4) в графе 12 указываются принятые обязательства на отчетный период по каждому инвестиционному проекту;
5) в графе 14 указывается исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам на отчетный период по каждому инвестиционному проекту.
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов, подписывается руководителем аппарата центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа) или руководителем государственного учреждения, с расшифровкой подписи (фамилия и инициалы).
Сноска. Правила дополнены пунктом 88-1 в соответствии с приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 11.03.2020 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 18.03.2021 № 233 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

89. Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы айлық есептi бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің өкiмiмен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiне ақпараттық материалдарды ұсыну кестесіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есептiден кейiнгi айдың 15-інен – есептіден кейінгі айдың 20-сынан кешіктірмей ұсынады.
Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы айлық есеп, есептiден кейiнгi айдың 15-iнде Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы мен мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға да, мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы айлық есеп есептiден кейiнгi айдың 20-сында - мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынылады.
Ескерту. 89-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
90. Мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы жылдық есептi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасының Үкiметiне, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға өткен қаржы жылына арналған республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасының есептерiн Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткеннен кейiн он жұмыс күнiнiң iшiнде ұсынады.
Ескерту. 90-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
91. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бөлінісінде жиынтық) айлық/жылдық есептерді, басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есептерді, жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган нысандар бойынша электрондық түрде ілеспе хатпен тиісті мемлекеттік органдарға жібереді.
Мемлекеттік, республикалық және жергiлiктi бюджеттердің атқарылуы туралы есептердің (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есептің) бюджет түсімдерін қамтитын бөлімдері бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері жөніндегі деректерді қамтиды.
Есептердің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бюджеттік бағдарламалар мен кіші бағдарламалар жөніндегі деректерді қамтиды.

89. Месячный отчет об исполнении республиканского бюджета представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан, в соответствии с Графиком представления информационных материалов Премьер - Министру Республики Казахстан, утвержденным распоряжением Премьер - Министра Республики Казахстан, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, об исполнении государственного и местных бюджетов - 20 числа месяца, следующего за отчетным.
Месячный отчет об исполнении республиканского бюджета 15 числа месяца, следующего за отчетным, представляется также в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан и в центральный уполномоченный орган по государственному планированию, об исполнении государственного и местных бюджетов 20 числа месяца, следующего за отчетным, - в центральный уполномоченный орган по государственному планированию.
Сноска. Пункт 89 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
90. Годовой отчет об исполнении государственного и местных бюджетов представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан, Администрацию Президента Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию в течение десяти рабочих дней после утверждения Парламентом Республики Казахстан отчетов Правительства Республики Казахстан и Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за истекший финансовый год.
Сноска. Пункт 90 - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
91. Месячные/годовые отчеты об исполнении государственного, республиканского и местного (свод, в разрезе бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы) бюджетов, отчеты об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, отчеты об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам в электронном виде с сопроводительным письмом.
Разделы отчетов об исполнении государственного, республиканского и местного (сводного отчета об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы) бюджетов, включающие поступления бюджета содержат данные по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Разделы отчетов, включающие расходы бюджета, содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам и подпрограммам классификации расходов бюджета.

Ескерту. 91-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.09.2018 № 864 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 11.03.2020 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
92. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептерді бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган тиісті мемлекеттік органдарға біріктірілген нысанда жібереді, онда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептердің бюджет түсімдерін қамтитын бөлімдері бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын қамтиды, ал бюджет шығыстарын қамтитын бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын қамтиды.
Ескерту. 92-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.09.2018 № 864 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
93. Мемлекеттік, республикалық, жергiлiктi бюджеттердің, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептер (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есеп) электрондық түрде, осы Қағидаларға 48-тармаққа сәйкес бюджет құрылымы бойынша бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша бюджет түсімдерін және бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар мен ерекшеліктері бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып, сондай-ақ бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері және бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде қалыптастырылады.
Мемлекеттік, (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есеп) жергiлiктi бюджеттердің атқарылуы туралы айлық/жылдық есептер бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның мемлекеттік бюджеттiң атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:
1) ведомство ұсынған республикалық бюджеттің көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректерінің;
2) жергілікті уәкілетті органдары ұсынған жергiлiктi бюджеттердің атқарылуы туралы есептердің;
3) ведомство ұсынған 1-27 нысан бойынша жергiлiктi бюджеттердің көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректерінің;

Сноска. Пункт 91 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.09.2018 № 864 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 11.03.2020 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
92. Отчеты об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам в агрегированной форме, в которой разделы отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы, включающие поступления бюджета, содержат категории классификации поступлений бюджета, а разделы, включающие расходы бюджета, содержат функциональные группы классификации расходов бюджета.
Сноска. Пункт 92 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.09.2018 № 864 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
93. Месячные/годовые отчеты об исполнении государственного, республиканского, местного (сводный отчет об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы) бюджетов, бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы и районов (городов областного значения) формируются в электронном виде с отражением поступлений бюджетов по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета и расходов бюджетов по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета по структуре бюджета, соответствующей пункту 48 настоящих Правил, а также в разрезе категорий, классов, подклассов и специфик экономической классификации расходов бюджета и администраторов бюджетных программ.
Месячные/годовые отчеты об исполнении государственного, местного (сводный отчет об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы) бюджетов составляются структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:
1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных ведомством;
2) отчетов об исполнении местных бюджетов, представленных местными уполномоченными органами по исполнению бюджета;
3) данных об исполнении показателей местных бюджетов по форме 1-27, представленных ведомством;

4) орталық уәкiлеттi органның Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын әзірлеу функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі әзірлеген және АЖ-не енгізілген өзара өтелетін операциялар бойынша кодтарының кестесінің негізінде жасайды.
Ескерту. 93-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.09.2018 № 864 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
94. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:
1) ведомство ұсынған республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректердің;
2) облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары ұсынған, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша жиынтық) есептің;
3) ведомство ұсынған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау функциясын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі ұсынған Ұлттық қорды басқарудан түскен инвестициялық кірістердің және Ұлттық Қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізуге байланысты шығыстарды өтеудің жоспарлы көрсеткіштерінің;
5) ведомство ұсынған Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен оның пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
6) МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
7) ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
8) БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
9) АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жасалады.
Ескерту. 94-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
95. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық/жылдық есеп мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептер үшін осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде жасалады және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган электрондық түрде (біріктірілген түрде) ілеспе хатпен Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынады.

4) таблицы кодов по взаимопогашаемым операциям, разработанной структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции по разработке Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, и введенной в ИС.
Сноска. Пункт 93 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.09.2018 № 864 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
94. Месячный/годовой отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:
1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных ведомством;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы, представленных местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан, представленного ведомством;
4) плановых показателей инвестиционных доходов от управления Национальным фондом и покрытия расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита, представленных структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
5) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим, представленного ведомством;
6) отчета о поступлениях и расходах ГФСС;
7) отчета о поступлениях и расходах ФСМС;
8) отчета о поступлениях и расходах ФПИО;
9) отчета о поступлениях и расходах СГФ.
Сноска. Пункт 94 - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
95. Месячный/годовой отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется в сроки, установленные настоящими Правилами для отчетов об исполнении государственного и местных бюджетов, и представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан (в агрегированном виде) в электронном виде с сопроводительным письмом.

Ескерту. 95-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі
96. Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорының ҚБШ-сындағы ақша қозғалысы туралы айлық/жылдық есепті бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның мемлекеттік бюджеттiң атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі жасайды және ол өзіне мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) кірістер (І);
2) қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер (ІІ);
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны (ІІІ);
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан аударымдар (IV);
5) түсімдер мен аударымдар сальдосы (V);
6) қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (VI);
7) есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (VIІ).
97. І "Кірістер" бөлімі бекітілген тізбе бойынша мұнай секторы ұйымдарынан түсетін салықтық түсімдердің, мұнай секторы ұйымдарынан түсетін салықтық емес түсімдердің сомасын, және бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттары, топтары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді көрсетеді.
98. ІІ "Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаты, тобы, кіші сыныбы мен ерекшелігі бойынша республикалық меншіктегі және тау-кен және өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдердің сомасын көрсетеді.
99. ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны" бөлімі кірістер мен түсімдердің жалпы сомасын көрсетеді.
100. IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жасалған аударымдар" бөлімі Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақшасын есепке алу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде ашылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің шоттарына функционалдық тобы, ішкі тобы, бюджет бағдарламасының әкімшісі, бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы) және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жүргізілген аударымдардың сомасын көрсетеді.
101. V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" бөлімі ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны" мен IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан аударымдар" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.

Сноска. Пункт 95 – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 6. Порядок составления и представления отчета о движении
денег на контрольном счете наличности Национального фонда
Республики Казахстан
96. Месячный/годовой отчет о движении денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета и включает в себя разделы:
1) доходы (I);
2) поступления от продажи финансовых активов (II);
3) итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан (III);
4) переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан (IV);
5) сальдо поступлений и переводов (V);
6) остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года (VI);
7) остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода (VII).
97. Раздел I "Доходы" отражает суммы налоговых поступлений от организаций нефтяного сектора по утвержденному перечню, неналоговых поступлений от организаций нефтяного сектора и поступлений от продажи основного капитала по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
98. Раздел II "Поступления от продажи финансовых активов" отражает суммы поступлений от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, по категории, классу, подклассу и специфике классификации поступлений бюджета.
99. Раздел III "Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан" отражает общую сумму доходов и поступлений.
100. Раздел IV "Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан" отражает суммы произведенных переводов с КСН Национального фонда Республики Казахстан на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан, открытые для учета денег Национального фонда Республики Казахстан, по функциональной группе, подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе (подпрограмме) и специфике экономической классификации расходов бюджета.
101. Раздел V "Сальдо поступлений и переводов" отражает сумму разницы между разделами III "Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан" и IV "Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан".

102. VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
103. VIІ "Есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы бөлімі V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" мен VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді
104. Ведомство Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қозғалысы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне есептi айдан кейінгі айдың бесінші күнінен кешiктiрмей, ұсынады.
6-1-тарау. Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есепті, МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті, ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті, БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті, АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі
Ескерту. 6-1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида 6-1-тараумен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 06.04.2018 № 446 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
104-1. Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы айлық/жылдық есепті ведомство жасайды және ол өзіне мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) Кірістер (І);
2) Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер (ІІ);
3) Кірістер мен төлемдер сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің аяғындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (V).
І "Кірістер" бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттары, топтары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша салықтық емес түсімдердің сомасын көрсетеді.
ІІ бөлім "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер" Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан жүргізілген төлемдердің сомасын көрсетеді.
III "Кірістер мен төлемдер сальдосы" бөлімі І "Кірістер" мен II "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
ІV "Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің аяғындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі III "Кірістер мен төлемдер сальдосы" мен ІV "Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.

102. Раздел VI "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года.
103. Раздел VII "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов V "Сальдо поступлений и переводов" и VI "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года".
104. Данные по исполнению к Отчету о движении денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан представляется ведомством не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным структурному подразделению центрального уполномоченного органа, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в соответствии с Приложением 2 к настоящим Правилам.
Глава 6-1. Порядок составления и представления отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим, отчета о поступлениях и расходах ГФСС, отчета о поступлениях и расходах ФСМС, отчета о поступлениях и расходах ФПИО, отчета о поступлениях и расходах СГФ
Сноска. Заголовок главы 6-1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены главой 6-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 06.04.2018 № 446 (вводится в действие с 01.07.2018).
104-1. Месячный/годовой отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим составляется ведомством и включает в себя разделы:
1) Доходы (I);
2) Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим (II);
3) Сальдо доходов и выплат (III);
4) Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода (V).
Раздел I "Доходы" отражает суммы неналоговых поступлений в Фонд компенсации потерпевшим по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Раздел II "Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим" отражает суммы произведенных выплат с КСН Фонда компенсации потерпевшим.
Раздел III "Сальдо доходов и выплат" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы" и II "Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим".
Раздел IV "Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и выплат" и IV "Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года".

Ескерту. 104-1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 27.10.2020 № 1048 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
104-2. МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық/жылдық есепті орталық уәкілетті орган жасайды және ол мына бөлімдерді қамтиды:
1) Түсімдер, барлығы (I),
2) Шығыстар (II);
3) Түсімдер мен шығыстар сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің соңындағы МӘСҚ ақша қалдығы (V);
I "Түсімдер" бөлімі МӘСҚ түсетін түсімдер сомасын көрсетеді.
II "Шығыстар" бөлімі МӘСҚ жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "Түсімдер" және II "Шығыстар" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы МӘСҚ ақша қалдығы" бөлімі III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.
ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық/жылдық есепті орталық уәкілетті орган жасайды және ол мына бөлімдерді қамтиды:
1) Түсімдер, барлығы (I),
оның ішінде нысаналы жарна:
ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін;
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін;
2) Шығыстар (II);
3) Түсімдер мен шығыстар сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің соңындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы (V);
I "Түсімдер" бөлімі республикалық бюджеттен берілетін нысаналы жарнаның жеке жолын көрсете отырып, ӘлМСҚ түсетін түсімдер сомасын көрсетеді.
II "Шығыстар" бөлімі ӘлМСҚ жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" бөлімі І "Түсімдер" және II "Шығыстар" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы" бөлімі III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.
Ескерту. Қағида 104-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.02.2024 № 71 (алғашкы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Сноска. Пункт 104-1 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 27.10.2020 № 1048 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
104-2. Месячный/годовой отчет о поступлениях и расходах ГФСС составляется центральным уполномоченным органом и включает в себя разделы:
1) Поступления, всего (I),
2) Расходы (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег в ГФСС на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег в ГФСС на конец отчетного периода (V);
Раздел I "Поступления" отражает суммы поступлений в ГФСС.
Раздел II "Расходы" отражает суммы произведенных выплат из ГФСС.
Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления" и II "Расходы".
Раздел IV "Остаток денег в ГФСС на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в ГФСС на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег в ГФСС на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег в ГФСС на начало финансового года".
Отчет представляется администратором республиканских бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Месячный/годовой отчет о поступлениях и расходах ФСМС составляется центральным уполномоченным органом и включает в себя разделы:
1) Поступления, всего (I),
в том числе целевой взнос:
для оплаты оказания услуг в рамках ГОБМП;
для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов;
2) Расходы (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег в ФСМС на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег в ФСМС на конец отчетного периода (V);
Раздел I "Поступления" отражает суммы поступлений в ФСМС с отражением отдельной строкой целевого взноса из республиканского бюджета.
Раздел II "Расходы" отражает суммы произведенных выплат из ФСМС.
Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления" и II "Расходы".
Раздел IV "Остаток денег в ФСМС на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в ФСМС на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег в ФСМС на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег в ФСМС на начало финансового года".
Отчет представляется администратором республиканских бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Сноска. Глава 6-1 дополнена пунктом 104-2 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 09.02.2024 № 71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

104-3. БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық/жылдық есепті білім саласындағы орталық уәкілетті орган жасайды және ол мына бөлімдерді қамтиды:
1) кірістер (I),
2) БИҚҚ шығыстары (II);
3) кірістер мен шығыстар сальдосы (III);
4) қаржы жылының басындағы БИҚҚ ақша қалдығы (IV);
5) есепті кезеңнің соңындағы БИҚҚ ақша қалдығы (V).
I "Кірістер" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары және ерекшеліктері бойынша БИҚҚ түсетін салықтық емес түсімдер сомасын көрсетеді.
II "БИҚҚ шығыстары" бөлімі БИҚҚ шотынан жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді, оның ішінде өңірлер және жобалар бойынша.
III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "Кірістер" және II "БИҚҚ шығыстары" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы БИҚҚ шотындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы БИҚҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы БИҚҚ шотындағы ақша қалдығы" бөлімі III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы БИҚҚ шотындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
Білім саласындағы орталық уәкілетті орган есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.
Ескерту. Қағида 104-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 15.02.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
104-4. АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық, жылдық есепті мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган, тиісті саланың орталық уәкілетті органы, тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы, активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган жасайды және бөлімдерді қамтиды:
1. мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган үшін:
1) АМҚ кірістері - салықтық емес түсімдер, барлығы (I),
2) АМҚ шығыстары, барлығы (II);
3) кірістер мен шығыстар сальдосы (III);
4) қаржы жылының басындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы (IV);
5) есепті кезеңнің аяғындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы (V).
I "АМҚ кірістері - салықтық емес түсімдер, барлығы" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары және ерекшеліктері бойынша АМҚ салықтық емес түсімдердің сомаларын көрсетеді.
II "АМҚ шығыстары, барлығы" бөлімі АМҚ шотынан жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "АМҚ кірістері - салықтық емес түсімдер, барлығы" және II "АМҚ шығыстары, барлығы" бөлімдері арасындағы айырмашылықтың сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы АМҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімі III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.

104-3. Месячный/годовой отчет о поступлениях и расходах ФПИО составляется центральным уполномоченным органом в области образования и включает в себя разделы:
1) доходы (I);
2) расходы ФПИО (II);
3) сальдо доходов и расходов (III);
4) остаток денег в ФПИО на начало финансового года (IV);
5) остаток денег в ФПИО на конец отчетного периода (V).
Раздел I "Доходы" отражает суммы неналоговых поступлений в ФПИО по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Раздел II "Расходы ФПИО" отражает суммы произведенных платежей со счета ФПИО, в том числе по регионам и по проектам.
Раздел III "Сальдо доходов и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы" и II "Расходы ФПИО".
Раздел IV "Остаток денег в ФПИО на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в ФПИО на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег в ФПИО на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и расходов" и IV "Остаток денег в ФПИО на начало финансового года".
Отчет представляется центральным уполномоченным органом в области образования в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Сноска. Правила дополнены пунктом 104-3 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 15.02.2023 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
104-4. Месячный, годовой отчет о поступлениях и расходах СГФ составляется уполномоченным органом по государственному имуществу, центральным уполномоченным органом соответствующей сферы, местным уполномоченным органом соответствующей сферы, уполномоченным органом по возврату активов и включает в себя разделы:
1. для уполномоченного органа по государственному имуществу:
1) Доходы СГФ - неналоговые поступления, всего (I);
2) Расходы СГФ, всего (II);
3) сальдо доходов и расходов (III);
4) остаток денег на КСН СГФ на начало финансового года (IV);
5) остаток денег на КСН СГФ на конец отчетного периода (V).
Раздел I "Доходы СГФ - неналоговые поступления, всего" отражает суммы неналоговых поступлений в СГФ по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Раздел II "Расходы СГФ, всего" отражает суммы произведенных платежей со счета СГФ.
Раздел III "Сальдо доходов и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы СГФ - неналоговые поступления, всего" и II "Расходы СГФ, всего".
Раздел IV "Остаток денег на КСН СГФ на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в СГФ на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег на КСН СГФ на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и расходов" и IV "Остаток денег на КСН СГФ на начало финансового года".

2. тиісті саланың орталық және жергілікті уәкілетті органдары және активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган үшін:
1) ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-ға түсімдері, барлығы (I);
2) ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дан шығыстар, барлығы (II);
3) Түсімдер мен шығыстардың сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің аяғындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы (V).
I "ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-ға түсімдері, барлығы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша салықтық емес түсімдердің сомаларын көрсетеді.
II "ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дан шығыстар, барлығы" бөлімі жүргізілген төлемдер сомасын, оның ішінде өңірлер бойынша және жобалар бойынша, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары бойынша (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) көрсетеді.
III "Түсімдер мен шығыстардың сальдосы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша I "ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-ға түсімдері, барлығы" және II "ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дан шығыстар, барлығы" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің аяғындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша III "Түсімдер мен шығыстардың сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.
АМҚ қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидалардың 9-4-қосымшасына сәйкес ұсынады.
Тиісті саланың орталық уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті тиісті саланың орталық уәкілетті органы бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидалардың 9-5-қосымшасына сәйкес ұсынады.
Тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы тиісті саланың орталық уәкілетті органына ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидалардың 9-5-қосымшасына сәйкес ұсынады.
Активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидалардың 9-5-қосымшасына сәйкес ұсынады.
Ескерту. Қағида 104-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Қорытынды ережелер

2. для центрального и местного уполномоченных органов соответствующей сферы и уполномоченного органа по возврату активов:
1) Поступления на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего (I);
2) Расходы с КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на конец отчетного периода (V).
Раздел I "Поступления на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего" отражает суммы неналоговых поступлений по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
Раздел II "Расходы с КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего" отражает суммы произведенных платежей, в том числе по регионам и по проектам, по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего" и II "Расходы с КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего" по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
Раздел IV "Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на начало финансового года по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
Раздел V "Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на начало финансового года" по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
По контрольному счету наличности СГФ отчет представляется уполномоченным органом по государственному имуществу в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным периодом согласно приложению 9-4 к настоящим Правилам.
По контрольному счету наличности центрального уполномоченного органа соответствующей сферы отчет представляется центральным уполномоченным органом соответствующей сферы в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным периодом согласно приложению 9-5 к настоящим Правилам.
По контрольному счету наличности местного уполномоченного органа соответствующей сферы отчет представляется местным уполномоченным органом соответствующей сферы в центральный уполномоченный орган соответствующей сферы ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным периодом согласно приложению 9-5 к настоящим Правилам.
По контрольному счету наличности уполномоченного органа по возврату активов отчет представляется уполномоченным органом по возврату активов в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным периодом согласно приложению 9-5 к настоящим Правилам.
Сноска. Глава 6-1 дополнена пунктом 104-4 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 7. Заключительные положения

105. Бюджеттік және қаржылық есептіліктерді үйлестіру мақсатында есептердің осы нысандарын өзара салыстырып тексеру жүргізіледі.
Қаржылық және шоғырландырылған қаржылық есептілікпен салыстырып тексеру үшін мынадай:
1-АҚ нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп;
1-АҚ-УО нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп;
2-ДҚ нысаны бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп;
4-20-нысан бойынша шығыстар бойынша жиынтық есеп;
республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер;
1-27-нысан бойынша жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер пайдаланылады.
Алшақтықтар табылған кезде алшақтықтардың себептерін айқындау және оларды жою бойынша жұмыстар жүргізіледі.
Ескерту. 105-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
106. Мемлекеттік мекемелердің жылдық және жартыжылдық бюджеттік есептеріне есепті кезеңде тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарының орындалуына, сондай-ақ филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен қаражат түсімдері мен шығыстарына әсер еткен негізгі факторлар баяндалған ақпарат қоса беріледі.
Ескерту. 106-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.09.2018 № 864 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
107. Жылдық және жартыжылдық есептерге ақпарат "Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15594 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген қаржылық есептілікке түсіндірме жазбаның құрамында көрініс табады (ҚЕ-5-нысан) және қысқаша жазылуы және мына бөлімдер бойынша: жалпы ережелер мен бюджеттік есептілік нысандары жөніндегі түсіндірмені қамтуы тиіс.
Ескерту. 107-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.02.2024 № 71 (алғашкы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

105. В целях гармонизации бюджетной и финансовой отчетностей проводится взаимная сверка данных форм отчетов.
Для сверки с финансовой и консолидированной финансовой отчетностью используются следующие отчеты:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ;
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ-УО;
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине по форме 2-БД;
сводный отчет по расходам по форме 4-20;
данные об исполнении показателей республиканского бюджета;
данные об исполнении показателей местного бюджета по форме 1-27.
При обнаружении расхождений проводится работа по выявлению причин расхождений и их устранению.
Сноска. Пункт 105 – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
106. К годовому и полугодовому бюджетным отчетам государственных учреждений прилагается информация с изложением основных факторов, повлиявших в отчетном периоде на выполнение плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), а также поступлений и расходов средств от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине.
Сноска. Пункт 106 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.09.2018 № 864 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
107. Информация к годовому и полугодовому отчетам отражается в составе пояснительной записки к финансовой отчетности (форма ФО-5), утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15594) и должна излагаться кратко и содержать пояснения по следующим разделам: общие положения и пояснение по формам бюджетной отчетности.
Сноска. Пункт 107 - в редакции приказа Министра финансов РК от 09.02.2024 № 71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

108. Бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептерді, бюджеттің түсімдері мен шығыстары туралы электрондық дерекқорды қалыптастыру және ұсыну бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы өзара қарым-қатынастарды бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган реттейді.
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау нысандарының тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кезеңділік
Нысандардың атауы
айлық
тоқсандық
жартыжылдық
жылдық
1
2
3
4
5
жартыжылдық
жылдық
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-АҚ нысаны*
жартыжылдық
жылдық
1-АҚ нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-АҚ-УО нысаны**
жартыжылдық
жылдық
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2ДҚ-нысан
жартыжылдық
жылдық
Өкілдік шығындар бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп 3-ӨШ нысаны
айлық
жылдық
Бюджеттің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп – 6-БДБ-нысан
айлық
жылдық
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп – 7-БИЖ нысаны
айлық
жылдық
Бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
айлық
жылдық
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп
айлық
жылдық
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
айлық
жылдық
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
айлық

108. Взаимоотношения между структурными подразделениями уполномоченного органа по исполнению бюджета по формированию и представлению месячных (годовых) отчетов об исполнении бюджета, электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета регулируются уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Приложение 1
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Перечень форм бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ,
уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Периодичность
Наименование форм
месячная
квартальная
полугодовая
годовая
1
2
3
4
5
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) – форма 1-ПУ*
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) – форма 1-ПУ-УО**
полугодовая
годовая
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине – форма 2-СД
полугодовая
годовая
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджета
месячная
годовая
Отчет об исполнении консолидированного бюджета Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц – форма 6-БПР
месячная
годовая
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов – форма 7-БИП
месячная
годовая
Данные об исполнении показателей бюджета
месячная
годовая
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования
месячная

Бюджеттік сыныптама бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есеп – 4-20-нысан
айлық
жылдық
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
айлық
жылдық
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп – 9-БИҚҚ нысаны
айлық
жылдық
Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп – 10-АМҚ нысаны
айлық
жылдық
Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп – 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны
Ескертпе:
*1-АҚ нысаны – мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін;
**1-АҚ-УО нысаны – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараты.
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті ұсыну нысаны

Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации – форма 4-20
месячная
годовая
Акт сверки отчетных данных
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования – форма 9-ФПИО
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда – форма 10-СГФ
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда – форма 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО
Примечание:
*форма 1-ПУ – для государственных учреждений и администраторов бюджетных программ;
**форма 1-ПУ-УО – для уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Приложение 2
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есептер нысандарының атауы
Есептерді ұсыну нысаны:
мемлекеттік мекемелер
жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
республикалық бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган (ведомстволар)
мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-ӨҚ/1-ӨҚ-УО нысаны
электронды түрде және қағаз тасығышта
электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
электронды түрде және қағаз тасығышта
электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
біріктірілген форматта ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растаумен АЖ арқылы (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
-
2
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДҚ нысаны
электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
электронды түрде және қағаз тасығышта
электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
біріктірілген форматта ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растаумен АЖ арқылы (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
-
3
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3-ӨШ нысаны
-
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
-
-
-
-
-
4
Жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есеп
-
-
-
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
функционалдық топтар, функционалдық кіші топтар, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар бойынша бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері және бюджет шығыстары бойынша бюджет түсімдерін көрсете отырып, АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша (қағаз тасымалдағыштағы жылдық есеп)
-
-
5
Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
-
-
-
-
-
-
айлық – АЖ арқылы және біріктірілген нысандағы ЭҚАБЖ арқылы, онда бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімінде бюджет түсімдері сыныптамасы түсімдерінің санаттары мен сыныптары қамтылуға тиіс, ал бюджет шығыстарын қамтитын есептің бөлімдерінде бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары мен кіші топтары қамтылуға тиіс; жылдық – АЖ және ЭҚАБЖ арқылы толық көлемде
-
6
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
-
-
-
-
-
-
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
-
7
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері және оны пайдалану туралы есеп
-
-
-
-
-
-
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
-
8

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование форм отчетов
Форма представления отчетов для:
государственных учреждений
администраторов местных бюджетных программ
администраторов республиканских бюджетных программ
аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения)
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
центрального уполномоченного органа по исполнению республиканского бюджета (ведомства)
уполномоченного органа по государственному имуществу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) – форма 1-ПУ/1-ПУ-УО
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО – в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
-
2
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине – форма 2-СД
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
-
3
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
-
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
-
-
-
-
4
Отчет об исполнении местных бюджетов
-
-
-
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и по ЕСЭДО с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам (годовой отчет на бумажном носителе)
-
-
5
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
-
-
-
-
-
-
месячные – посредством ИС и посредством ЕСЭДО в агрегированной форме, в которых раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета; годовые – посредством ИС и ЕСЭДО в полном объеме
-
6
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
-
-
-
-
-
-
посредством ИС и по ЕСЭДО
-
7
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим
-
-
-
-
-
-
посредством ИС и по ЕСЭДО
-
8

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
Есепті кезең
_____________ жылға
Индекс: 1-МУО нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
мемлекеттік мекеме_________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________________________
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне/ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға/ведомствоға
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Ұсыну мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар белгілейді.
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізудентүсетін түсімдердің коды
Жол/ерекшелік коды
Атауы
Жылдық жоспар
Есепті кезеңге арналған жоспар
Орындау

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 1-ПУ
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение_________________________
администратор бюджетных программ _________________
Куда представляется: администратору бюджетных программ/ уполномоченному органу
по исполнению бюджета/ведомству
Периодичность: полугодовая, годовая
Срок представления:
- для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ;
- для администраторов бюджетных программ устанавливаются уполномоченными органами
по исполнению бюджета.
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Код строки/специфики
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.09.2018 № 864 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 2-ДҚ нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
мемлекеттік мекеме_________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________________________
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган ______________ ведомство
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне/ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға/ ведомствоға
Бюджет түрі ___________________________________
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Ұсыну мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар белгілейді;
-аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтерәкімдері аппараттары үшін аудан(облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті органдар белгiлейді;
- ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар үшін облыс бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті орган белгiленеді;

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.09.2018 № 864 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период на ____________________ года
Индекс: форма 2-СД
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение_________________________________________________
администратор бюджетных программ _________________________________________
аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета________________ ведомство
Куда представляется: администратору бюджетных программ уполномоченному органу по исполнению бюджета ведомству
Периодичность: полугодовая, годовая
Срок представления:
- для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ;
-для администраторов бюджетных программ устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета;
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города областного значения);
- для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) - устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета области;

- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар үшін есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 тамызынан кешіктірмей және 20 ақпанынан кешіктірмей;
- ведомство үшін есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 тамызынан кешіктірмей және 25 ақпанынан кешіктірмей.
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Атауы
Түсім
Жұмсалуы

- для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города республиканского значения) - не позднее 15 августа и не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом;
- для ведомства – не позднее 20 августа и 25 февраля, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Наименование
Поступление
Расходование

Ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінің аяғына ақша қалдығы(3- баған -7- баған)
барлығы
оның ішінде жылдың басына ақша қалдығы
ерекшелік
барлығы
оның ішінде бюджет кірісіне аударылғаны
коды
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Ведомствоның /бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының басшысы
___________ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Есепті қалыптастыруға жауапты,
құрылымдық бөлiмше басшысы
___________ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісініңбасшысы
___________ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілді
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп

Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года (графа 3- графа 7)
всего
в т.ч. остаток денег на начало года
специфика
всего
из них перечислено в доход бюджета
код
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Руководитель ведомства/ местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/ аппарата акима города
районного значения, села, поселка, сельского округа
___________ ___________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения, ответственного
за формирование отчета ___________ __________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель государственного учреждения/ администратора
бюджетных программ ___________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер государственного учреждения/администратора
бюджетных программ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отечество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 25 настоящих Правил
Приложение 5
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
Индекс: 3-ӨШ нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Ұсыну мерзімі:
есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-не дейін.
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
р/с
Шығындардың атауы
Смета бойынша бекітілген
Төленген міндеттемелер
Орындалмаған міндеттемелердің қалдығы
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шешімімен көзделген жағдайларда іс-шараларға қатысу үшін Қазақстан Республикасына шақырылған тұлғалардың тұруыжәне межеліжеріне дейін көлік шығындарын төле
2.
Ресми түскі астар, кешкі астар,кофе-брейктер, фуршеттер
3.
Ресми қабылдаулар жүргізу кезіндегі музыкалық сүйемелдеу
4.
Кәдесыйларды, естелік сыйлықтарды сатып алу
5.
Автокөліктік қызмет көрсетулер
6.
Аудармашылар қызметінеақы төлеу
7.
Залды жалдау
8.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі рұқсат еткен өзге де шығыстар
Барлығы
Анықтама ретінде: Міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы
тағайындаулар___________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісініңбасшысы ___________ _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: осы Қағидалардың 17-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Кредиторлық берешек туралы есеп
Ескерту. 6-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Кредиторлық берешек туралы есеп
Ескерту. 7-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об использовании средств, выделенных на
представительские затраты
Индекс: форма 3-ПЗ
Круг лиц, представляющих:
администраторы республиканских бюджетных программ
Куда представляется: в Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Периодичность: полугодовая, годовая
Срок представления:
до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование затрат
Утверждено по смете
Оплаченные обязательства
Остаток не выполненных обязательств
1
2
3
4
5
1.
Оплата проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, в случаях, предусмотренных решением Премьер-Министра Республики Казахстан
2.
Официальные обеды, ужины, кофе -брейки, фуршеты
3.
Музыкальное сопровождение при проведении официальных приемов
4.
Приобретение сувениров, памятных подарков
5.
Автотранспортное обслуживание
6.
Оплата услуг переводчиков
7.
Аренда зала
8.
Иные расходы, разрешенные Министерством иностранных дел Республики Казахстан
Всего
Справочно: Плановые назначения на принятие обязательств
__________________________________________________________________________
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ___________ ___________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ___________ ___________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество(при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 17 настоящих Правил
Приложение 6
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Сноска. Приложение 6 исключено приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Сноска. Приложение 7 исключено приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов

Ескерту. 8-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ескерту. 9-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 9-1-қосымша
Ескерту. Қағида 9-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 8-МӘСҚ нысан
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең:____________________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Ұсыну мерзімі:
ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
мың теңге
Атауы
Болжам
Нақты орындау
Есепті кезеңге
Жыл басынан
Есепті кезеңге
Жыл басынан
1
2
3
4
5
I. түсімдер, барлығы -
II. шығыстар, барлығы
III. түсімдер мен шығыстар сальдосы
IV. қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы
\
V. есепті кезеңнің соңындағы МӘСҚ ақша қалдығы
Атауы______________________________________
Мекенжайы_____________________________________________
Телефон___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы____________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефоны
Басшы ___________ __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Бас бухгалтер ___________ _____________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры.

Сноска. Приложение 8 исключено приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Сноска. Приложение 9 исключено приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9-1 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Сноска. Правила дополнены приложением 9-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на интернет- ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования
Индекс: форма 8-ГФСС
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ____________________ года
Круг представляющих лиц: администратор бюджетных программ
Срок представления:
ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и
за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
тысяч тенге
Наименование
Прогноз
Фактическое исполнение
на отчетный период
с начала года
на отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
I. Поступления, всего -
II. Расходы, всего
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег в ГФСС на начало финансового года
\
V. Остаток денег в ГФСС на конец отчетного периода
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ____________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель ________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Главный бухгалтер ___________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования.

Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-2-тармағында келтірілген.
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 9-2-қосымша
Ескерту. Қағида 9-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.02.2024 № 71 (алғашкы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 8-ӘлМСҚ нысан
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең:____________________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
мың теңге
Атауы
Болжам
Нақты орындау
Есепті кезеңге
Жыл басынан
Есепті кезеңге
Жыл басынан
1
2
3
4
5
I. түсімдер, барлығы -
оның ішінде нысаналы жарна:
мемлекет жарналары
ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін
II. шығыстар, барлығы
III. түсімдер мен шығыстар сальдосы
IV. қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы
\
V. есепті кезеңнің соңындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________________
Телефон ____________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________
Орындаушы ___________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефоны
Басшы ________ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Бас бухгалтер ______ __________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі;
МӘМС – Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру;

Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-2 настоящих Правил.
Приложение 9-2
к Правилам составления
и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Правила дополнены приложением 9-2 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 09.02.2024 № 71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на интернет- ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования
Индекс: форма 8-ФСМС
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ____________________ года
Круг представляющих лиц: администратор бюджетных программ
Срок представления: ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным
периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года
следующего за отчетным.
тысяч тенге
Наименование
Прогноз
Фактическое исполнение
на отчетный период
с начала года
на отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
I. Поступления, всего -
в том числе целевой взнос:
взносы государства
для оплаты оказания услуг в рамках ГОБМП
для оплаты услуг субъектов здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
II. Расходы, всего
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег в ФСМС на начало финансового года
\
V. Остаток денег в ФСМС на конец отчетного периода
Наименование ________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель __________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель ________________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Главный бухгалтер __________________ _________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.

Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-2-тармағында келтірілген.
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің,
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері аппараттарының
бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
9-3-қосымша
Ескерту. Қағида 9-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 15.02.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 9-БИҚҚ-нысан
Кезеңділігі: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең______________ жыл
Ұсынатын тұлғалар тобы: білім саласындағы орталық уәкілетті орган
Тапсыру мерзімі:
ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
I. Түсімдер
Салықтық емес түсімдер, барлығы –
оның ішінде түсімдер коды бойынша:
II. Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шығыстары, барлығы -
оның ішінде өңірлер бойынша, барлығы-
оның ішінде жобалар бойынша*:
III. Кірістер мен шығыстар сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының ақша қалдығы
V. Қаржы жылының соңындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының ақша қалдығы
Атауы ______________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
Телефоны___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысы
__________ ______________________________________
(қолы) тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Деректерді қалыптастыруға жауапты
білім беру саласындағы орталық уәкілетті
органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
__________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе:
*жобалар бойынша мәліметтер тоқсан сайын беріледі.

Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-2 настоящих Правил.
Приложение 9-3
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Правила дополнены приложением 9-3 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 15.02.2023 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на интернет- ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования
Индекс: форма 9-ФПИО
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ____________________ года
Круг представляющих лиц: центральный уполномоченный орган в области образования
Срок представления: ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего
за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок
до 1 февраля года следующего за отчетным.
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
I. Доходы
Неналоговые поступления, всего – в том числе по кодам поступлений:
II. Расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования, всего –
в том числе по регионам, всего – в том числе по проектам*:
III. Сальдо доходов и расходов
IV. Остаток денег на КСН Фонда поддержки инфраструктуры образования на начало финансового года
V. Остаток денег на КСН Фонда поддержки инфраструктуры образования на конец отчетного периода
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Руководитель уполномоченного органа в области образования
__________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель структурного подразделения центрального
уполномоченного органа в области образования,
ответственного за формирование данных
__________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
КСН – контрольный счет наличности;
*сведения по проектам предоставляются ежеквартально.

Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-3-тармағында келтірілген.
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
9-4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Ескерту. Қағидалар 9-4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 10-АМҚ-нысан
Кезеңділігі: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: _____________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Бюджет түсімдері сыныптамасының коды (Санаты, Сыныбы, Кіші сыныбы, Ерекшелігі)
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
3
I. АМҚ кірістері – салықтық емес түсімдер, барлығы
оның ішінде түсімдер коды бойынша:
II. АМҚ шығыстары, барлығы
III. Кірістер мен шығыстар сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы АМҚ ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
V. Есепті кезеңнің аяғындағы АМҚ ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
Атауы ______________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
Телефоны___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның басшысы
__________ _________________________________________
(қолы)       (тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы
__________ ______________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АМҚ – Арнаулы мемлекеттік қор;
ҚБШ – қолма-қол ақшаны бақылау шоты.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-4-тармағында келтірілген.
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
9-5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға/тиісті саланың орталық уәкілетті органына
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп

Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-3 настоящих Правил.
Приложение 9-4
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Правила дополнены приложением 9-4 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на интернет-ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда
Индекс: форма 10-СГФ
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ________________ года
Круг представляющих лиц: уполномоченный орган по государственному имуществу
Срок представления: ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным
периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Коды классификации поступлений бюджета (категория, класс, подкласс, специфика)
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом (тысяч тенге)
1
2
3
I. Доходы СГФ – неналоговые поступления, всего
в том числе по кодам поступлений:
II. Расходы СГФ, всего
III. Сальдо доходов и расходов
IV. Остаток денег на КСН СГФ на начало финансового года
V. Остаток денег на КСН СГФ на конец отчетного периода
Наименование ___________________________________
Адрес __________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________
Руководитель уполномоченного органа по государственному имуществу
___________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование отчета
__________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СГФ – Специальный государственный фонд;
КСН – контрольный счет наличности.
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-4 настоящих Правил.
Приложение 9-5
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

Ескерту. Қағидалар 9-5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны
Кезеңділігі: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: _____________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы
Ұсыну мерзімі:
тиісті саланың орталық уәкілетті органы үшін ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде
тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы үшін ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде;
активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы үшін ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде.
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, Бағдарлама, Кіші бағдарлама, Ерекшелік)
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
3
I. ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ түсімдер, барлығы
оның ішінде жергілікті уәкілетті органнан қайтарулар, барлығы *
II. ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ шығыстар, барлығы
оның ішінде өңірлер бойынша, барлығы – ,
оның ішінде жобалар бойынша: **
III. Түсімдер мен шығыстардың сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ ақша қалдығы
V. Есепті кезеңнің аяғындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ ақша қалдығы
Атауы ______________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
Телефоны___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның басшысы
__________ _____________________________________
(қолы)      (тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы
__________ _________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АМҚ – Арнаулы мемлекеттік қор;
ЖУО – тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы;
ҚБШ – қолма-қол ақшаны бақылау шоты;
ОУО – тиісті саланың орталық уәкілетті органы;
УО – активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы;
* – тиісті саланың орталық уәкілетті органы үшін;
** – тиісті саланың орталық және жергілікті уәкілетті органдары үшін.

Сноска. Правила дополнены приложением 9-5 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
/центральному уполномоченному органу соответствующей сферы
Форма размещена на интернет-ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда
Индекс: форма 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ________________ года
Круг представляющих лиц: центральный уполномоченный орган соответствующей
сферы/местный уполномоченный орган соответствующей сферы/уполномоченный
орган по возврату активов
Срок представления:
для центрального уполномоченного органа соответствующей сферы ежемесячно
в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий
финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным;
для местного уполномоченного органа соответствующей сферы ежемесячно в срок
до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий
финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным;
для уполномоченного органа по возврату активов ежемесячно в срок до 5 числа
месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год
в срок до 15 января года следующего за отчетным.
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Коды функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика)
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
3
I. Поступления на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего
в том числе возвраты от МУО, всего *
II. Расходы с КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего
в том числе по регионам, всего – ,
в том числе по проектам, всего **
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на начало финансового года
V. Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на конец отчетного периода
Наименование ___________________________________
Адрес __________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Руководитель центрального уполномоченного органа соответствующей
сферы/местного уполномоченного органа соответствующей сферы/
уполномоченного органа по возврату активов
____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование отчета
__________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СГФ – Специальный государственный фонд;
МУО – местный уполномоченный орган соответствующей сферы;
КСН – контрольный счет наличности;
ЦУО – центральный уполномоченный орган соответствующей сферы;
УО – уполномоченный орган по возврату активов;
* – для центрального уполномоченного органа соответствующей сферы;
** – для центрального и местного уполномоченных органов соответствующей сферы.

Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-4-тармағында келтірілген.
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 10-қосымша
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
____________________ бюджеттің атқарылуы туралы есеп
Индекс: 7-ОИБ нысаны
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Есепті кезең:____________________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары;
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар
Ұсынылу мерзімі:
- аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттары үшін аудан(облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органы белгілейді;
- ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органымен белгіленеді;
- (астана, республикалық маңызы бар қала) облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – есепті кезеңнен кейінгі айдың 8 күнінен кешіктірмей және есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей;
- ведомство үшін - сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын есепке алмастан - есептіден кейінгі айдың 3-інен кешіктірмей; сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып - есептіден кейінгі айдың 8-інен кешіктірмей.
Республика (облыс, қала, аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ)________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
І. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
ІІ. Шығындар
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Борышқа қызмет көрсету
Трансферттер
ІІІ. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландыруды жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және /немесе төленген міндеттемелерді атқару

Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-4 настоящих Правил.
Приложение 10 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Сноска. Приложение 10 – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по исполнению вышестоящего бюджета
Форма размещена на интернет- ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет об исполнении ____________________ бюджета
Индекс: форма 7-ОИБ
Периодичность: месячная, годовая
Отчетный период: на ____________________ года
Круг представляющих лиц: аппараты акимов города районного значения, села,
поселка, сельского округа;
местные уполномоченные органы по исполнению бюджета
Срок представления:
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района
(города областного значения);
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного
значения) устанавливается уполномоченным органом по исполнению бюджета области;
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города
республиканского значения) - не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным
и не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом;
- для ведомства - без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода
а счет внешних займов – не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным;
с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних
займов – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным.
Республика (область, город, район, город районного значения, село, поселок,
сельский округ) ____________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)

Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарлама лар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер (10-баған: 6- баған), %
Атқарылған (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер, %
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Атауы_______________________________________
Мекенжайы______________________________________________
Телефон___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________
Орындаушы _________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефоны
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауданның әкімі (облыстық
маңызы бар қала) ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/ аудандық маңызы бар қала, ауыл,
кент, ауылдық округ әкімдер аппаратының басшысы ________ _________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы
________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 63-тармағында келтірілген
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 11-қосымша
_____________ жылдарға арналған _______________ бюджеттің атқарылуы туралы
есеп (бюджеттің атауы)
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
І. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
ІІ. Шығындар
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Борышқа қызмет көрсету
Трансферттер
ІІІ. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландыруды жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және /немесе төленген міндеттемелерді атқару

Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6), %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Наименование _________________________________________
Адрес ________________________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель _______________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Аким области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения)
_______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель местного уполномоченного органа по исполнению
бюджета/ аппарата акима города районного значения, села,
поселка, сельского округа
_________ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество, (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения ответственного
за формирование отчета ________ __________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 63 настоящих Правил
Приложение 11 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Сноска. Приложение 11 – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет об исполнении ____________________________ бюджета
(наименование бюджета)
на _______________ 20 ___ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохранямые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)

Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарлама лар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттеме лер (10- баған:6- баған), %
Атқарылған (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер, %
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
12-қосымша
_____________ жылға арналған шоғырландырылған
бюджетінің атқарылуы туралы есеп

Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6) %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 12
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Отчет об исполнении консолидированного бюджета на ____________________ года

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған жоспар
Өспеліқорытындысымен есепті кезең үшін атқару
Жоспарға атқару, % (4-баған: 3- баған)
1
2
3
4
5
I. Кірістер
Бекітілген тізбе бойынша мұнай секторын ұйымдастырудан түскен салықтық түсімдер
Мұнай секторын ұйымдастырудан түскен салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер
II. Қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер
Республикалық меншіктегі және таукенөндіру және өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түскен түсімдер
ІІІ. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - на түскен түсімдер жиыны
IV. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - сына аударымдар
V. Түсімдер мен аударымдар сальдосы
VI. Қаржы жылының басына ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - сындағы ақша қалдығы
VII. Есепті кезеңнің соңына ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - сындағы ақша қалдығы
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 13-1-қосымша
Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсімдер және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп
Ескерту. Қағида 13-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 06.04.2018 № 446 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
І. Кірістер
Салықтық емес түсімдер, барлығы Оның ішінде түсімдер коды бойынша:
ІІ. Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-нан төлемдер
ІІІ. Кірістер мен төлемдер сальдосы
ІV. Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
\
V. Есепті кезеңнің соңындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
Ведомствоның басшысы _________ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Деректерді қалыптастыруға жауапты, ведомствоның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
_______ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп

Сноска. Приложение 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности
Национального фонда Республики Казахстан
на ______________ 20 ____ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
План на отчетный финансовый год
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
Исполнение к плану, % (графа 4: графа 3)
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления от организаций нефтяного сектора по утвержденному перечню
Неналоговые поступления от организаций нефтяного сектора
Поступления от продажи основного капитала
II. Поступления от продажи финансовых активов
Поступления от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей отраслям
III. Итого поступлений на КСН Национального фонда РК
IV. Переводы с КСН Национального фонда РК
V. Сальдо поступлений и переводов
VI. Остаток денег на КСН Национального фонда РК на начало финансового года
VII. Остаток денег на КСН Национального фонда РК на конец отчетного периода
Приложение 13-1 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Сноска. Правила дополнены приложением 13-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 06.04.2018 № 446 (вводится в действие с 01.07.2018 в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет о поступлениях в Фонд компенсации потерпевшим и проведенных выплатах
компенсации потерпевшим на ______________ 20 ____ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
I. Доходы
Неналоговые поступления, всего В том числе по кодам поступлений:
II. Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим
III. Сальдо доходов и выплат
IV. Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года
\
V. Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода
Руководитель ведомства ______ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель структурного подразделения ведомства, ответственного
за формирование данных ___________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 14
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов

Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
_____________ жылға арналған
Есепті кезең
Индекс: 1-АҚ-УО нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты;
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган;
ведомство
Қайда ұсынылады:
жоғары тұрған бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға,
ведомствоға.
Мерзімділігі: жарты жылдық, жылдық
Ұсынылу мерзімі:
- аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары үшін аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдары белгiлейді;
- аудан (республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыстық бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган белгілейді;

Сноска. Приложение 14 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 1-ПУ-УО
Круг лиц, представляющих:
аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета
ведомство
Куда представляется:
уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета
ведомству
Периодичность: полугодовая, годовая
Сроки представления:
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города
областного значения);
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного
значения) устанавливается уполномоченным органом по исполнению бюджета области;
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города

- облыс (астана, республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 тамызынан және 20 ақпанынан кешіктірмей;
- ведомство үшін - есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 тамызынан кешіктірмей және 25 ақпанынан кешіктірмей;
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол коды
Тауарларды (жұмыстарды,көрсеттілетін қызметтерді) сату түсімдерінің коды
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшілігі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Жылдық жоспар
Есептілік мерзімділігіне арналған жоспар
Орындалуы

республиканского значения) - не позднее 15 августа и не позднее 20 февраля года,
следующего за отчетным финансовым годом;
- для ведомства - не позднее 20 августа и не позднее 25 февраля года, следующего за
отчетным финансовым годом.
Единица измерения: тысяч тенге
Вид бюджета ____________________________
Код строки
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение

Жылдық жоспарға атқарулар, % (11- баған / 9- баған х 100)
Есепті кезең жоспарына атқару, % (11- баған / 10- баған х 100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
010
Түсімдердің барлығы
011
Қаржы жылдың басындағы қаражат қалдығы
020
Шығыстардың барлығы
оның ішінде ерекшеліктер
бойынша
021
олардан, бюджет кірісіне аударылғаны
030
Ағымдағы қаржы жылының есептілік кезеңінің аяғындағы қалдық ақша
Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл,
кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының
басшысы ____________ ___________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Есепті қалыптастыруға жауапты,
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы___________ _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: осы Қағидалардың 24-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 15-қосымша
____________________ жылдарға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерінің
атқарылуы туралы деректер
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар)бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
II. Шығындар
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Борыштық қызмет көрсету
Трансферттер
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профицит)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылған қалдақтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Оның ішінде сыртқы қарыздар есебінен
Ведомство басшысы __________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жүргізуге жауапты, ведомствоның
құрылымдық бөлімшесінің басшысы __________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Деректерді қалыптастыруға жауапты, ведомствоның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
____________ __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
16-қосымша
Есепті деректерді тексеріп салыстыру актісі 20___ жылғы __________

% исполнения к годовому плану графа 11/ графа 9х100
% исполнения к плану отчетного периода периода графа 11/ графа 10х100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
010
Всего поступлений
011
Остаток средств на начало финансового года
020
Всего расходы,
в том числе по спецификам
021
из них, перечислено в доход бюджета
030
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года
Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
аппарата акима города
районного значения, села,
поселка, сельского округа ________________ _________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование отчета ________________ __________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 24 настоящих Правил
Приложение 15 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Сноска. Приложение 15 – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
В том числе за счет внешних займов
Руководитель ведомства __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель структурного подразделения ведомства, ответственного
за формирование и ведение сводных планов
__________ _______________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения ведомства, ответственного
за формирование данных ____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 16
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов

Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен.
Есепті кезең
____________________ жылғы
Индекс: 6-ДББ нысан
Ұсынатын тұлғалар тобы:
төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган
Қайда ұсынылады жоғарыда тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Облыс, республикалық маңызы бар қала,
астана, аудан (облыстық маңызы бар қала )_________________________
Қайда ұсынылады: жоғарыда тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Кезеңділігі: айлық
Ұсынылу мерзімі:
- ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган белгiлейді;.
- облыс (астана, республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – есептіден кейінгі айдың 12-сінен кешіктірмей және есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей.
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нықтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және/немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер (10-баған: 6-баған), %
Атқарылған (бекітілген, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер, %
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Даму бюджеттік бағдарламалары
Инвестициялық жобалар
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған инвестициялар
Өзге
Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың
ауданның (облыстық маңызы бар) әкімі ___________ ___________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның /
басшысы ___________ ____________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Есепті қалыптастыруға жауапты
құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ___________ ________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: Осы Қағидалардың 88-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
18-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Бюджет қаражаты есебінен кредиторлық берешектің қалыптасу себептері туралы ақпарат

Сноска. Приложение 17 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с
разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию
бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование
или увеличение уставного капитала юридических лиц
по бюджету _________________________________________
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма6-БПР
Круг лиц, представляющих:
уполномоченные органы по исполнению нижестоящего бюджета
Куда представляется: в уполномоченный орган по исполнению вышестоящего бюджета
Периодичность: месячная
Срок представления:
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного
значения) устанавливается уполномоченным органом по исполнению бюджета области;
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города
республиканского значения) - не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным и не
позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансировании на отчетный период, %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому бюджету, %
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бюджетные программы развития
Инвестиционные проекты
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
Прочие
Акима области, города республиканского
значения, столицы,
района (города областного значения) ________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета __________ _________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного
подразделения
ответственного за формирование ____________ _______________________________________
отчета                              (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 88 настоящих Правил
Приложение 18
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов

Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2024 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бөлімдер
Кодтар
Бюджет көрсеткіштерінің атауы
Республикалық бюджет/облыстық бюдже
Жергілікті бюджеттер (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті) / аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Республикалық бюджет+жергілікті бюджеттер/ облыстық бюджет+аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Алып тасталатын сома
Түсімдер сыныптамасы
Шығыстардың функционалдық сыныптамасы
А
1
2
3
4
I
Кірістер

Сноска. Приложение 21 - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2024 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Разделы
Коды
Наименование показателей бюджета
Республиканский бюджет/областной бюджет
Местные бюджеты (бюджет области, города республиканского значения, столицы) / бюджеты районов (городов областного значения)
Республиканский бюджет+местные бюджеты/областной бюджет+бюджеты районов (городов областного значения)
Исключаемые суммы
классификации поступлений
функциональной классификации расходов
А
1
2
3
4
I
Доходы

-624,5
190,0
190,0
158,0
158,0
3,0
-656,5
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АМҚ – Арнаулы мемлекеттік қор;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
БИҚҚ – Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры;
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру;
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі.
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 22-қосымша
1-27-нысаны
Есеп жүргізілді: күні
Х ден N бет
______________ жылдарға арналған
________________________
(жергілікті бюджеттің атауы)
бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар)бойынша бюджет түсімдерін және/немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе төленген міндеттемелер (10-баған: 6-баған),%
Атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер, %
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Ведомствоның аумақтық бөлімшесінің басшысы ___________ __________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшенің
басшысы ____________ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Деректерді қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы ____________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 23-қосымша

-624,5
190,0
190,0
158,0
158,0
3,0
-656,5
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СГФ – Специальный государственный фонд;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ФПИО – Фонд поддержки инфраструктуры образования;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование;
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи.
Приложение 22 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Сноска. Приложение 22 – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма 1-27
Отчет произведен:
Дата страница Х из N
Данные об исполнении показателей бюджета
_______________________________________
(наименование местного бюджета)
на ______________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6), %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Руководитель территориального подразделения ведомства
___________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование
и ведение сводных планов
____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование данных
____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество(при его наличии)
Приложение 23 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов

1-27-нысанға қосымша
Есеп жүргізілді: күні
Х ден N бет
________________ жылдарға арналған
________________________________
(жергілікті бюджеттің атауы) бюджет көрсеткіштерінің
атқарылуы туралы деректер (тек қана өзара өтелетiн төлемдер кодтар)
Ескерту. 23-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өңір ____________________________
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
кестенің жалғасы
Қабылданған мiндеттемелер
Төленбеген мiндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін және/ немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және /немесе төленген міндеттемелер (10-б.: 6-б.)*100, %
Атқарылған (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және /немесе төленген міндеттемелер, % (10-б.: 5-б.)*100,%
8
9
10
11
12
Ведомстваның аумақтық бөлімшесінің басшысы _______ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жүргізуге жауапты, құрылымдық бөлімшенің
басшысы _________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Деректерді қалыптастыруға жауапты, құрылымдық бөлімшенің басшысы ____________
___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
24-қосымша
20___жылға басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп

Приложение к форме 1-27
отчет произведен:
Дата
Страница Х из N
Сноска. Приложение 23 – в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Данные об исполнении показателей бюджета
____________________________________________
(наименование местного бюджета)
на ______________________ года (только взаимопогашаемые коды)
Регион ____________________________
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период, (графа 10: графа 6) х100, %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету (графа 10: графа 5) х100, %
8
9
10
11
12
Руководитель территориального подразделения ведомства
__________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель структурного подразделения, ответственного
за формирование и ведение сводных планов
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения, ответственного
за формирование данных
____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество(при его наличии)
Приложение 24
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов

Ескерту. 24-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен
Бюджет түрі: Республикалық
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Функционалдық топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
I.Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III.Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
V.Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер- барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер

Сноска. Приложение 24 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Отчет об исполнении приоритетных
республиканских бюджетных инвестиций
на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Вид бюджета: республиканский
Ед. измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
Функциональная группа
АБП
Программа
Подпрограмма
Код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства

Төленбеген міндеттемелер (12-баған-14-баған)
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы (14-баған-11-баған)
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/11-баған х100)
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/ 9-баған х100)
12
13
14
15
16
17
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
25-қосымша
Республикалық бюджеттің жобасына кейінге қалдыру шартымененгізілген, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп ____________________ жылға
Ескерту. 25-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.08.2017 № 526 бұйрығымен.
Бюджеттің түрі: Республикалық
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Функционалдық топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлем бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III. Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
V. Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер - барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер 12-баған-14-баған
Бюджеттік бағдарламалар бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы 14-баған-11-баған
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы 14-баған/11-баған * 100
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы 14-баған/ 9-баған *100
12
13
14
15
16
17
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
26-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп есепті кезең ______________ жыл mіnfіn.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған

Неоплаченные обязательства (графа 12- графа 14)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду
(графа 14- графа 11)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду (графа 14/ графа 11х100)
Исполнение оплаченных обязательств к плану на год (графа 14/ графа 9х100)
12
13
14
15
16
17
Приложение 25
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Сноска. Приложение 25 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.08.2017 № 526.
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных
инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих
оперативной реализации задач, включенных в проект
республиканского бюджета с отлагательными условиями
на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Вид бюджета: Республиканский
Ед. измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
Функциональная группа
АБП
Программа
Подпрограмма
Код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в
уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства (графа 12- графа 14)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду
(графа 14- графа 11)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду (графа 14/ графа 11х100)
Исполнение оплаченных обязательств к плану на год (графа 14/ графа 9х100)
12
13
14
15
16
17
Приложение 26
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами по
исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных
на реализацию инвестиционных проектов

Ескерту. Қағида 26-қосымшамен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 11.03.2020 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 7-БИЖ нысан
Ұсынатын тұлғалар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Қайда ұсынылады: ведомствоға
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Ұсыну мерзімі: - есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ынан кешіктірмей
Өлшем бірлік: мың теңге
Коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
функционалдық топ
бюджеттік бағдарлама әкімшісі
бағдарлама
кіші бағдарлама
инвестжобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
І.Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
ІІ. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
ІІІ.Нысаналы даму трансферттері - барлығы
ІV. Кредиттер - барлығы
V.Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер - барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер (12-баған–14-баған)
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы (14-баған-11-баған)
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/11-баған х100)
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/ 9-баған х100)
12
13
14
15
16
17
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің бас бухгалтері _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты,әкесінің аты (болған кезде)

Сноска. Правила дополнены приложением 26 в соответствии с приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 11.03.2020 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период на ____________________ года размещена на интернет-ресурсе
minfin.gov.kz
Индекс: форма 7-БИП
Круг лиц, представляющих: администраторы республиканских бюджетных программ
Куда представляется: в ведомство
Периодичность: месячная, годовая
Срок представления: - не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным
Единица измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
функциональной группы
администратора бюджетных программ
программы
подпрограммы
код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства (графа 12- графа 14)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду
(графа 14- графа 11)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду (графа 14/ графа 11х100)
Исполнение оплаченных обязательств к плану на год (графа 14/ графа 9х100)
12
13
14
15
16
17
Руководитель администратора
бюджетных программ ____________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер администратора
бюджетных программ ____________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

Ескертпе: осы Қағидалардың 88-1-тармағына сәйкес нысанға толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 630 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасасу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 9699 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 қыркүйекте жарияланған);
2. "Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасасу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 14 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне№ 10081 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 17наурызда жарияланған);
3. "Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасасу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2015 жылғы 17 қарашадағы № 564 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 желтоқсанда № 12418 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 27 қарашада жарияланған);
4."Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасасу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 20 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 13089 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 25 қыркүйекте жарияланған);
5."Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасасу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 28сәуірдегі № 209 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне№ 13756 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 20 маусымда жарияланған).

Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 88-1 настоящих Правил
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 декабря 2016 года № 630
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министерства финансов Республики Казахстан
1. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9699, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 25 сентября 2014 года);
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 января 2015 года № 14 "О внесении дополнений в приказ заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10081, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 17 марта 2015 года);
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2015 года № 564 "О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12418, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 27 ноября 2015 года);
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 20 "О внесении изменений в приказ заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13089, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 26 февраля 2016 года);
5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года № 209 "О внесении изменений в приказ заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13756, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 20 июня 2016 года).