Үлгілердегі карантиндік объектілер мен бөтен текті түрлердің түрлік құрамын айқындауды және импорттық себу мен отырғызылатын материалдардағы карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен жасырын залалдануды анықтауды жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдарды қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 463 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 13 желтоқсанда № 14517 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 140 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 30.04.2025 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 69-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған үлгілердегі карантиндік объектілер мен бөтен текті түрлердің түрлік құрамын айқындауды, импорттық себу және отырғызу материалдарындағы карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен жасырын залалдануды анықтауды жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдарды қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2017 жылғы 1 қаңтардан бұрын қолданысқа енгізілмейді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов

Об утверждении натуральных норм обеспечения государственных организаций, осуществляющих определение видового состава карантинных объектов и чужеродных видов в образцах и выявление скрытой зараженности карантинными объектами и чужеродными видами в импортном посевном и посадочном материалах
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 ноября 2016 года № 463. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2016 года № 14517. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2025 года № 140.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 30.04.2025 № 140 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения государственных организаций, осуществляющих определение видового состава карантинных объектов и чужеродных видов в образцах и выявление скрытой зараженности карантинными объектами и чужеродными видами в импортном посевном и посадочном материалах.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 1 января 2017 года.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________Б. Султанов

2016 жылғы 7 қараша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 3 қарашадағы № 463
бұйрығымен бекітілген
07/57215-2/509
Үлгілердегі карантиндік объектілер мен бөтен текті түрлердің түрлік құрамын айқындауды және импорттық себу мен отырғызылатын материалдардағы карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен жасырын залалдануды анықтауды жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдарды қамтамасыз етудің заттай нормалары
Заттай норманың атауы
Өлшем бірлігі
Сандық мәндегі норма
Пайдалану мерзімі (жыл)
Қолданылу саласы
Таралу саласы
Заттай нормаларды айқындауды және қолдануды нақтылайтын сипаттамалар
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Автомобильдік көліктің тиістілік нормалары
1
Жүріп өту мүмкіндігі жоғары жеңіл автомобиль
дана
27
7
Үлгілерді іріктеп алу және зерттеу үшін ауыл шаруашылығы өндірісі объектілеріне (элеваторлар, астық қабылдау кәсіпорындары, қоймалар, базарлар, танаптар) шығу (жылжымалы зертхана)
РӨКО ММ-ның аймақтық, шекаралық, карантиндік зертханалары және карантиндік питомниктері
Бензинді, қозғалтқышының көлемі 3000 текше сантиметрге дейінгі
(бұдан әрі – см3),
бес орынды
дана
1
7
Үлгілерді іріктеп алу және зерттеу үшін ауыл шаруашылығы өндірісі объектілеріне (элеваторлар, астық қабылдау кәсіпорындары, қоймалар, базарлар, танаптар) шығу (жылжымалы зертхана)
РӨКО ММ-ның орталық аппараты
Бензинді, қозғалтқышының көлемі 3000 см3 дейінгі,
бес орынды
2
Жүріп өту мүмкіндігі жоғары жолаушыларды тасымалдауға арналған шағын автобус
дана
3
7
Келіп түскен импорттық тұқым мен отырғызу материалдарының жасырын залалдануын вегетация кезінде анықтау мақсатында дала жағдайында жұмыс істеу үшін
Карантиндік питомниктер:
Ақмола облысы Шортанды кенті, Алматы облысы Алмалыбақ кенті,
Алматы облысы Шымбұлақ кенті
Бензинді, қозғалтқышының көлемі 3000 см3 дейінгі,
тоғыз орынды
3
Кезекші шағын автобус
дана
1
7
Тұрақты негізде ФТТ-ны жүзеге асыру үшін
РӨКО ММ орталық аппаратының ФТТ бөлімі
Бензинді, қозғалтқышының көлемі 3000 см3 дейінгі,
он бір орынды
2. Машиналар мен жабдықтардың тиесілік нормалары
Заттай норманың атауы
Өлшем бірлігі
Сандық мәндегі
норма
Пайдалану мерзімі (жыл)
Қолданылу
саласы
Таралу
саласы
Заттай нормаларды айқындауды және қолдануды нақтылайтын сипаттамалар
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Далалық жағдайда жұмыс істеуге арналған доңғалақты трактор
дана
3
10
Үлкен учаскелерде көктемгі-дала, жазғы,
күзгі дала жұмыстарын (жер жырту, тырмалау, культивациялау, жинау, тасымалдау) орындау үшін
Карантиндік питомниктер:
Ақмола облысы Шортанды кенті, Алматы облысы Алмалыбақ кенті,
Алматы облысы Шымбұлақ кенті
Дөңгелекті трактор
(қуаты 80 ат күші)
дана
3
10
Ұсақмөлдекті учаскелерде көктемгі-дала, жазғы, күзгі дала жұмыстарын (жер жырту, тырмалау, культивациялау, жинау, тасымалдау) орындау үшін
Карантиндік питомниктер:
Ақмола облысы Шортанды кенті, Алматы облысы Алмалыбақ кенті,
Алматы облысы Шымбұлақ кенті
Дөңгелекті трактор
(қуаты 30 ат күші)
2
Дөңгелекті шағын трактор
дана
3
8
Топырақ өңдеу үшін
Карантиндік питомниктер:
Ақмола облысы Шортанды кенті, Алматы облысы Алмалыбақ кенті,
Алматы облысы Шымбұлақ кенті
Бензинді, цилиндрдің
жұмыс көлемі,

7 ноября 2016 года
Утверждены
приказом Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2016 года № 463
Натуральные нормы обеспечения
государственных организаций, осуществляющих определение
видового состава карантинных объектов и чужеродных видов
в образцах и выявление скрытой зараженности карантинными
объектами и чужеродными видами в импортном посевном и посадочном
Наименование
натуральной
нормы
Еди-
ница
изме-
рения
Норма в
количес-
твенном
выра-
жении
Срок
экс-
плуа-
тации
(год)
Область
применения
Область
распрос-
транения
Характе-
ристики,
конкрети-
зирующие
определение
и применение
натуральных
норм
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Нормы положенности автомобильного транспорта
1
Легковой автомобиль повышенной проходимости
штук
27
7
Выезды на объекты сельскохозяйственного производства (элеваторы, хлебоприемные предприятия, склады, рынки, поля) для отбора образцов и исследования (передвижная лаборатория)
Зональные, пограничные, карантинные лаборатории и карантинный питомник
ГУ РЦКР
Бензиновый, объем двигателя до 3000 тысяч кубических сантиметров
(далее – см3),
пятиместный
штук
1
7
Выезды на объекты сельскохозяйственного производства (элеваторы, хлебоприемные предприятия, склады, рынки, поля) для отбора образцов и исследования (передвижная лаборатория)
Центральный аппарат ГУ РЦКР
Бензиновый, объем двигателя
до 3000 см3,
пятиместный
2
Микроавтобус- вездеход, предназначенный для перевозки пассажиров
штук
3
7
Для работы в полевых условиях, по выявлению скрытой зараженности поступающих импортных семян и посадочного материала во время вегетации
Карантинные питомники: Акмолинская область, поселок Шортанды, Алматинская область, поселок Алмалыбак, Алматинская область, поселок Шымбулак
Бензиновый, объем двигателя до 3000 см3, девятиместный
3
Дежурный микроавтобус
штук
1
7
Для осуществления АФР на постоянной основе
Отдел АФР центрального аппарата ГУ РЦКР
Бензиновый, объем двигателя до 3000 см3, одиннадцатиместный
2. Нормы положенности машин и оборудования
Наименование
натуральной
нормы
Еди-
ница
изме-
рения
Норма в
количес-
твенном
выра-
жении
Срок
экс-
плуа-
тации
(год
Область
применения
Область
распрос-
транения
Характе-
ристики,
конкрети-
зирующие
определение
и применение
натуральных
норм
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Трактор колесный для работы в полевых условиях
штук
3
10
Для выполнения весенне-полевых, годних, осенних полевых работ (вспашка, боронование, культивация, уборка, транспортировка) на больших участках
Карантинные питомники: Акмолинская область, поселок Шортанды, Алматинская область, поселок Алмалыбак, Алматинская область, поселок Шымбулак
Трактор колесный (мощность 80 лошадиных сил)
штук
3
10
Для выполнения весенне-полевых, годних, осенних полевых работ (вспашка, боронование, культивация, уборка, транспортировка) на мелкоделяночных участках
Карантинные питомники: Акмолинская область, поселок Шортанды, Алматинская область, поселок Алмалыбак, Алматинская область, поселок Шымбулак
Трактор колесный (мощность 30 лошадиных сил)
2
Мини-трактор колесный
штук
3
8
Для обработки почвы
Карантинные
питомники:
Акмолинская
область,
поселок
Шортанды,
Алматинская
область
поселок
Алмалыбак,
Алматинская
область,
поселок
Шымбулак
Бензиновый,
рабочий
объем
цилиндров,