Көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 220 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 5 қазанда № 14295 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ережесiн және құрылымын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағының екінші бөлігі екінші абзацының 39) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 17.12.2025 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілердің тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Төлем жүйелері департаменті (Ашықбеков Е.Т.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ғ.О. Пірматовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 31 тамыздағы
№ 220 қаулысымен
бекітілген
Көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілердің тізілімін жүргізу қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил ведения реестра значимых поставщиков платежных услуг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 220. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2016 года № 14295.
В соответствии с подпунктом 39) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.12.2025 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения реестра значимых поставщиков платежных услуг.
2. Департаменту платежных систем (Ашыкбеков Е.Т.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодические печатные издания в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Пирматова Г.О.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка Д. Акишев
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 31 августа 2016 года № 220
Правила ведения реестра значимых поставщиков платежных услуг
Глава 1. Общие положения

1. Осы Көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілердің тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ережесiн және құрылымын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағының екінші бөлігі екінші абзацының 39) тармақшасына сәйкес әзірленді және онда төлем қызметтерінің маңызды жеткізушілерінің тізілімін жүргізу тәртібі айқындалады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 17.12.2025 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілердің тізілімінде (бұдан әрі – тізілім) көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілер туралы мәліметтер қамтылған.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі – Ұлттық Банк) тізілімді көрсетілетін төлем қызметтері нарығын бақылау мақсатында жүргізеді.
3. Қағидаларда "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Төлемдер және төлем жүйелері туралы Заң) көзделген ұғымдар пайдаланылады. Көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілерді айқындаудың өлшемшарттары мен тәсілдері Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 11-бабында айқындалады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 17.12.2025 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-тарау. Тізілімді жүргізу
4. Тізілімді Ұлттық Банк қазақ және орыс тілдерінде Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште және электрондық түрде жүргізеді және Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсында жариялайды.
5. Ұлттық Банк көрсетілетін төлем қызметтерін берушілерді көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілерге:
1) көрсетілетін төлем қызметтері нарығына жүргізілген талдау қорытындылары бойынша дербес түрде;
2) көрсетілетін төлем қызметтерін берушінің Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініші (бұдан әрі – жазбаша өтініш) негізінде жатқызады.
6. Көрсетілетін төлем қызметтерін берушіні Қағидалардың 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілерге жатқызу үшін көрсетілетін төлем қызметтерін берушінің Ұлттық Банкке жазбаша өтініш беруіне рұқсат етіледі.
Жазбаша өтінішке көрсетілетін төлем қызметтерін берушінің Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 11-бабының 1-тармағында белгіленген өлшемшарттарға сәйкестігін растайтын, көрсетілетін төлем қызметтерін беруші соңғы он екі айда жүзеге асырған төлемдердің және (немесе) ақша аударымдарының көлемі туралы мәліметтер қоса беріледі.

1. Настоящие Правила ведения реестра значимых поставщиков платежных услуг (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 39) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", и определяют порядок ведения реестра значимых поставщиков платежных услуг.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.12.2025 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Реестр значимых поставщиков платежных услуг (далее – реестр) содержит сведения о значимых поставщиках платежных услуг.
Реестр ведется Национальным Банком Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) в целях контроля за рынком платежных услуг.
3. В Правилах используются понятия, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах" (далее – Закон о платежах и платежных системах). Критерии и способы определения значимых поставщиков платежных услуг определяются в соответствии со статьей 11 Закона о платежах и платежных системах.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.12.2025 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Ведение реестра
4. Реестр ведется Национальным Банком на казахском и русском языках на бумажном носителе и в электронном виде по форме согласно приложению 1 к Правилам и публикуется на официальном интернет-ресурсе Национального Банка.
5. Национальный Банк относит поставщиков платежных услуг к значимым поставщикам платежных услуг:
1) самостоятельно по итогам проведенного анализа рынка платежных услуг;
2) на основании письменного обращения поставщика платежных услуг, по форме согласно приложению 2 к Правилам (далее – письменное обращение).
6. Для отнесения поставщика платежных услуг к значимым поставщикам платежных услуг в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 Правил допускается направление поставщиком платежных услуг в Национальный Банк письменного обращения.
К письменному обращению прилагаются сведения об объемах платежей и (или) переводов денег, осуществленных поставщиком платежных услуг за последние двенадцать месяцев, подтверждающие соответствие поставщика платежных услуг критериям, установленным пунктом 1 статьи 11 Закона о платежах и платежных системах.

7. Ұлттық Банк жазбаша өтінішті қарайды және ол Ұлттық Банкке түскен күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде ол бойынша шешім қабылдайды.
8. Ұлттық Банк көрсетілетін төлем қызметтерін берушіні көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілерге жатқызу туралы шешімді ол Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 11-бабының 1-тармағында белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келген кезде қабылдайды.
9. Ұлттық Банк жазбаша өтінішті қарау қорытындысы бойынша көрсетілетін төлем қызметтерін берушіні тізілімге енгізуден бас тарту туралы шешім қабылданған кезде Ұлттық Банк шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бұл туралы көрсетілетін төлем қызметтерін берушіге себептерін көрсете отырып хабарлайды.
10. Ұлттық Банк көрсетілетін төлем қызметтерін берушіні көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілерге жатқызу туралы шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде:
1) көрсетілетін төлем қызметтерін берушіні тізілімге енгізеді;
2) көрсетілетін төлем қызметтерін берушіге тізілімге енгізілгені туралы жазбаша нысанда хабарлайды;
3) осы ақпаратты өзінің ресми интернет-ресурсында жариялайды.
11. Көрсетілетін төлем қызметтерін берушісі көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілеріне Ұлттық Банк тізілімге көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды беруші туралы деректерді енгізілген күннен бастап жатқызылады.
12. Ұлттық Банк көрсетілетін төлем қызметтерін берушіні тізілімінен:
1) заңды тұлға көрсетілетін төлем қызметтерін беруші қызметінің тоқтатылғаны туралы мәліметтер Бизнес-сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмiне енгізілген кезде;
2) дара кәсіпкер көрсетілетін төлем қызметтерін беруші мемлекеттік кірістер органында дара кәсіпкер ретінде тіркеу есебінен шығарылған кезде;
3) көрсетілетін төлем қызметтерін беруші көрсетілетін төлем қызметтерін көрсету жөніндегі қызметін тоқтатқан кезде;
4) көрсетілетін төлем қызметтері нарығына жүргізілген талдау қорытындылары бойынша көрсетілетін төлем қызметтерін берушінің Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 11-бабының 1-тармағында белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келмеуі анықталған кезде шығарады.
13. Көрсетілетін төлем қызметтерін беруші көрсетілетін төлем қызметтерін көрсету жөніндегі қызметін тоқтатуы туралы шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Ұлттық Банкке жазбаша еркін нысанда хабарлама жібереді.
14. Ұлттық Банк көрсетілетін төлем қызметтерін беруші Қағидалардың 12-тармағының 4) тармақшасында көзделген негіз бойынша тізілімнен шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде бұл туралы көрсетілетін төлем қызметтерін берушіге тізілімнен шығару себептерін көрсете отырып жазбаша нысанда хабарлайды.
Көрсетілетін төлем қызметтерін
маңызды берушілердің тізілімін
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілердің тізілімі
Р/с №
Күні
Заңды тұлғаның атауы, дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
Көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушінің заңды және нақты мекенжайы, факсы, телефоны, электрондық поштасының мекенжайы, интернет-ресурсы (болған кезде), бірінші басшысының деректері (заңды тұлғалар үшін)
Көрсетілетін төлем қызметтерін берушіні көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілерге жатқызу негіздемесі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Көрсетілетін төлем қызметтерін
маңызды берушілердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Көрсетілетін төлем қызметтерін берушінің жазбаша өтініші

7. Национальный Банк рассматривает письменное обращение и принимает по нему решение в срок не более тридцати календарных дней со дня его поступления в Национальный Банк.
8. Национальный Банк принимает решение об отнесении поставщика платежных услуг к значимым поставщикам платежных услуг при его соответствии одному из критериев, установленных пунктом 1 статьи 11 Закона о платежах и платежных системах.
9. При принятии решения Национальным Банком об отказе во включении поставщика платежных услуг в реестр по итогам рассмотрения письменного обращения Национальный Банк в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения в письменной форме уведомляет об этом поставщика платежных услуг с указанием причин отказа во включении в реестр.
10. Национальный Банк в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения об отнесении поставщика платежных услуг к значимым поставщикам платежных услуг:
1) включает поставщика платежных услуг в реестр;
2) в письменной форме уведомляет поставщика платежных услуг о включении в реестр;
3) публикует данную информацию на своем официальном интернет-ресурсе.
11. Поставщик платежных услуг относится к значимым поставщикам платежных услуг с даты внесения Национальным Банком данных о значимом поставщике платежных услуг в реестр.
12. Национальный Банк исключает поставщика платежных услуг из реестра:
1) при внесении сведений о прекращении деятельности поставщика платежных услуг - юридического лица в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров;
2) при снятии поставщика платежных услуг - индивидуального предпринимателя с регистрационного учета в качестве индивидуального предпринимателя в органе государственных доходов;
3) при прекращении поставщиком платежных услуг деятельности по оказанию платежных услуг;
4) при выявлении по итогам проведенного анализа рынка платежных услуг несоответствия поставщика платежных услуг критериям, установленным пунктом 1 статьи 11 Закона о платежах и платежных системах.
13. Поставщик платежных услуг в течение трех рабочих дней со дня принятия решения о прекращении деятельности по оказанию платежных услуг направляет в Национальный Банк уведомление в произвольной письменной форме.
14. Национальный Банк в течение трех рабочих дней со дня исключения поставщика платежных услуг из реестра по основанию, предусмотренному подпунктом 4) пункта 12 Правил, уведомляет об этом поставщика платежных услуг в письменной форме с указанием причин исключения из реестра.
Приложение 1
к Правилам ведения реестра
значимых поставщиков
платежных услуг
Форма
Реестр значимых поставщиков платежных услуг
№ п/п
Дата
Наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя
Бизнес-идентификационный номер (индивидуальный идентификационный номер) значимого поставщика платежных услуг
Юридический и фактический адреса значимого поставщика платежных услуг, факс, телефон, адрес электронной почты, интернет-ресурс (при наличии), данные первого руководителя (для юридических лиц)
Обоснование отнесения поставщика платежных услуг к значимым поставщикам платежных услуг
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к Правилам ведения реестра
значимых поставщиков
платежных услуг
Форма
Национальный Банк
Республики Казахстан
Письменное обращение поставщика платежных услуг

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.02.2024 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
________________________________________________________________
____________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін – көрсетілетін төлем қызметтерін берушінің атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, дара кәсіпкерлер үшін - тегі, аты, әкесінің аты (ол
бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды берушілердің тізіліміне енгізуді сұрайды.
1. Көрсетілетін төлем қызметтерін берушінің орналасқан жері:
_______________________________________________________________
(индексі, қаласы (облысы), ауданы, көшесі, үйдің (офистің) нөмірі)
_______________________________________________________________
(телефоны, факсы, электрондық поштасының мекенжайы, интернет-ресурсы
(бар болса)
2. Көрсетілетін төлем қызметтерін берушіні мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы мәліметтер:
_______________________________________________________________
(құжаттың атауы, берілген нөмірі және күні, кім берген)
3. Көрсетілетін төлем қызметтерінің тізбесі:
("Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
12-бабының 1-тармағына сәйкес көрсетілетін төлем қызметтері көрсетіледі):
1) _____________________________________________________________;
2) _____________________________________________________________.
4. Көрсетілетін төлем қызметтерін берушінің бірінші басшысы (дара кәсіпкер)
туралы мәліметтер:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) жеке сәйкестендіру нөмірі)
Туған күні _______________________________________________________
Азаматтығы ______________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(құжат, нөмірі, сериясы (бар болса) және берілген күні, кім берген)
Тұрғылықты жері _________________________________________________
(индексі, қаласы (облысы), ауданы, көшесі, үйдің (офистің) нөмірі)
_______________________________________________________________
(телефоны, факсы, электрондық поштасының мекенжайы (ол бар болса)
5. Көрсетілетін төлем қызметтерін берушіні көрсетілетін төлем қызметтерін маңызды
берушілердің тізіліміне енгізу қажеттілігінің негіздемесі
_______________________________________________________________
Қоса берілген мәліметтердің тексерілгенін, дәйекті және толық болып табылатынын
растаймын.
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпарат жүйелерінде қамтылған мәліметтері
пайдалануға келісемін. Көрсетілетін төлем қызметтерін берушінің бірінші басшысы не
дара кәсіпкер немесе қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы

Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.02.2024 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________________
(для юридических лиц - наименование поставщика платежных услуг,
бизнес-идентификационный номер, для индивидуальных предпринимателей -
фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный
номер) просит включить в реестр значимых поставщиков платежных услуг.
1. Место нахождения поставщика платежных услуг:
___________________________________________________________________
(индекс, город (область), район, улица, номер дома (офиса)
___________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс (при наличии)
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) поставщика
платежных услуг:
___________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3. Перечень оказываемых платежных услуг: (указываются платежные услуги
в соответствии с пунктом 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О платежах
и платежных системах"):
1) ________________________________________________________________;
2) ________________________________________________________________.
4. Сведения о первом руководителе поставщика платежных услуг
(индивидуальном предпринимателе):
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуальный идентификационный номер)
Дата рождения _____________________________________________________
Гражданство _______________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(документ, номер, серия (при наличии) и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства ___________________________________________________
(индекс, город (область), район, улица, номер дома (офиса)
___________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты (при ее наличии)
5. Обоснование необходимости включения поставщика платежных услуг
в реестр значимых поставщиков платежных услуг
___________________________________________________________________
Подтверждаю, что прилагаемые сведения мною проверены и являются достоверными
и полными. Согласен (согласна) на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель поставщика платежных услуг либо индивидуальный
предприниматель или лицо, уполномоченное на подписание
_____________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись