"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 6 маусымдағы № 248 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 17 маусымда № 13804 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 2 шiлдедегi № 339 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 02.07.2025 № 339 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 82-бабы 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
199-тармақ мынадай мазмұндағы 22) тармақшамен толықтырылсын:
"22) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық, гранттық, бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру есебінен іске асырылатын ғылыми-зерттеу жұмыстарын орындауға арналған шартта орындаушы Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама қорытындысын алғаннан кейін түпкілікті төлемді жүзеге асыру міндетті шартының болуы.";
309-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"309. Келісім жасасу кезіндегі негізгі сәттер:
1) Келісім жасасу кезінде мақсаттарды, міндеттерді, тікелей және соңғы нәтижелерді ескерген жөн, онда:
"Мақсаттары" деген 2.2-тармақта мемлекеттік органның стратегиялық жоспарына сәйкес түпкілікті нәтижеге қол жеткізуге бағытталған мақсаттары көрсетіледі;
"Міндеттері" деген 2.3-тармақта мемлекеттік органның стратегиялық жоспарына сәйкес мақсатқа қол жеткізуге бағытталған міндеттері көрсетіледі;
"Тікелей нәтижелер" 2.4-тармағында нысаналы даму трансферттері бойынша ағымдағы қаржы жылына жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ұсынған бюджеттік өтінімге сәйкес нысаналы даму трансферттері шеңберінде іске асырылатын бюджеттік инвестициялардың атаулы тізбесі көрсетіледі. Бұл ретте ұзақ сипаттағы объектілерді іске асырған жағдайда ағымдағы қаржы жылына орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің көлемі көрсетіледі, ал оларды аяқтаған жағдайда ағымдағы қаржы жылында аяқталған инвестициялық жобалардың атаулары көрсетіледі;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 июня 2016 года № 248. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2016 года № 13804. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2025 года № 339.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 02.07.2025 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 8 статьи 82 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9934) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
пункт 199 дополнить подпунктом 22) следующего содержания:
"22) наличие в договоре на выполнение научно-исследовательских работ, реализуемого за счет базового, грантового, программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, обязательного условия осуществления окончательной оплаты после получения исполнителем заключения Государственной научно-технической экспертизы.";
пункт 309 изложить в следующей редакции:
"309. Основные моменты при составлении Соглашения:
1) при заключении Соглашения следует учитывать цели, задачи, прямые и конечные результаты, где:
в пункте 2.2 "Цели" указываются цели, направленные на достижение конечного результата в соответствии со стратегическим планом;
в пункте 2.3 "Задачи" указываются задачи, направленные на достижение цели в соответствии со стратегическим планом государственного органа;
в пункте 2.4 "Прямые результаты" указывается по целевым трансфертам на развитие поименный перечень бюджетных инвестиций, реализуемых в рамках целевых трансфертов на развитие в соответствии с бюджетной заявкой, представленной администратором бюджетных программ вышестоящего бюджета на текущий финансовый год. При этом, в случае реализации объектов продолжительного характера указывается объем выполняемых работ и услуг на текущий финансовый год, а в случае их завершения указываются наименования инвестиционных проектов, завершенных в текущем финансовом году;

"Түпкілікті нәтижелер" деген 2.5-тармақта мемлекеттік орган қызметінің тікелей нәтижелерге қол жеткізуіне негізделген стратегиялық жоспардың, аумақты дамыту бағдарламасының және (немесе) бюджеттік бағдарламаның мақсатына қол жеткізуді санмен өлшейтін бюджеттік бағдарлама көрсеткіші көрсетіледі.
Түпкілікті нәтижені айқындау кезінде саладағы (қызмет аясындағы) бюджеттік бағдарламаларды іске асыруға байланысты проблемалардың шешілуін көрсеткен жөн.
2) Келісімнің 1-қосымшасын толтыру бойынша:
Нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізулер туралы аралық есепте тікелей нәтижелерге нақты қол жеткізу туралы, осы кезеңге жоспарланған нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептерін көрсете отырып, нысаналы трансферттер сомасының белгілі бір уақыт кезеңіндегі игерілуі туралы деректер келтіріледі.
Келісімнің 1-қосымшасы мынадай тәртіппен жасалады:
"Мемлекеттік органның атауы" деген жолда Келісім жасасқан жергілікті атқарушы орган көрсетіледі;
"Нысаналы трансферттің атауы" деген жолда жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының (кіші бағдарламасының) атауы көрсетіледі;
"Есеп кезеңі" деген жолда есепті қаржы жылының жарты жылдығы көрсетіледі;
"Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражаттар сомасы" деген жолда 1 шілдедегі жағдай бойынша жоғары тұрған бюджеттен алынған нысаналы трансферттердің сомасы көрсетіледі;
"(бюджеттік бағдарламаның атауы)" және "(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды" деген жолдарда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер іске асырылатын төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының (кіші бағдарламасының) атаулары мен коды толтырылады;
"Тікелей нәтиже" деген жол бойынша:
"Көрсеткіштер атауы (жоспардағы іс-шаралар)" деген бағанда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген, жасалған Келісімде көзделген әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша жоспарланатын (орындалатын) іс-шаралар көрсетіледі.
"Іс-шаралардың іс жүзінде орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы" деген бағанда көзделген бюджет қаражаты шегінде орындалған іс-шаралар көлемінің сандық сипаттамасы көрсетіледі. Тікелей нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
"Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері" деген бағанда атқарылмау сомасына байланысты нысаналы трансферттер бойынша тікелей нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептері егжей-тегжейлі сипатталады. Жоспарланған іс-шаралар кестеден кешіккен жағдайда кешігу себептері көрсетіледі;
"Жоспар мың теңгемен" және "Іс жүзіндегі орындалуы мың теңгемен" деген бағандарда есепті қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша жоғарғы тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің сомасы мен олардың есепті қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша төленген міндеттемелер сомалары көрсетіледі;
"Ауытқуы мың теңгемен" деген бағанда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы мен олардың есепті қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша нақты атқарылу сомасы арасындағы айырма көрсетіледі.

в пункте 2.5 "Конечные результаты" указывается показатель бюджетной программы, количественно измеряющий достижение цели стратегического плана, программы развития территории и (или) бюджетной программы, обусловленный достижением прямых результатов деятельности государственного органа.
При определении конечного результата следует отразить решение проблемы в отрасли (сфере деятельности), связанной с реализацией бюджетной программы.
2) по заполнению приложения 1 к Соглашению:
В промежуточном отчете о достижении показателей результатов приводятся данные о фактическом достижении прямых результатов, об освоении сумм целевых трансфертов за определенный период времени с указанием причин недостижения запланированных на данный период показателей результатов.
Приложение 1 к Соглашению составляется в следующем порядке:
в строке "Наименование государственного органа" указывается местный исполнительный орган, с которым заключено Соглашение;
в строке "Наименование целевого трансферта" указывается наименование бюджетной программы (подпрограммы) вышестоящего бюджета;
в строке "Период отчета" указывается полугодие отчетного финансового года;
в строке "Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета" указывается сумма целевых трансфертов, полученная из вышестоящего бюджета по состоянию на 1 июля;
в строках "(наименование бюджетной программы)" и "(код бюджетной программы (подпрограммы)" заполняются наименования и код бюджетной программы (подпрограммы) нижестоящего бюджета, по которым реализуются целевые трансферты, выделенные из вышестоящего бюджета;
по строке "Прямой результат":
в графе "Наименование показателей (планируемые мероприятия)" указываются планируемые (выполняемые) мероприятия по каждому бюджетному инвестиционному проекту, предусмотренные в заключенном Соглашении, выделенных из вышестоящего бюджета;
в графе "Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов" указывается количественная характеристика объема выполненных мероприятий в пределах предусмотренных бюджетных средств. Прямые результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Причины недостижения результатов" подробно описываются причины недостижения запланированных показателей результатов по целевым трансфертам, связанных с суммой неисполнения. В случае отставания от графика запланированных мероприятий указываются причины отставания;
в графах "План, тыс.тенге" и "Фактическое исполнение, тыс.тенге" указываются суммы целевых трансфертов на развитие, выделенных из вышестоящего бюджета на 1 июля отчетного финансового года и суммы оплаченных обязательств по состоянию на 1 июля отчетного финансового года;
в графе "Отклонение тыс.тенге" указывается разница между суммами целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета и фактического их исполнения по состоянию на 1 июля отчетного финансового года.

3) Келісімнің 2-қосымшасын толтыру бойынша:
Нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізулер туралы қорытынды есепте тікелей нәтижелерге нақты қол жеткізу туралы, осы кезеңге жоспарланған нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептерін көрсете отырып, нысаналы трансферттер сомасының ағымдағы қаржы жылы игерілуі туралы деректер келтіріледі.
Келісімнің 2-қосымшасы мынадай тәртіппен жасалады:
"Мемлекеттік органның атауы" деген жолда Келісім жасасқан жергілікті атқарушы орган көрсетіледі;
"Нысаналы трансферттің атауы" деген жолда жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының (кіші бағдарламасының) атауы көрсетіледі;
"Есеп кезеңі" деген жолда есепті қаржы жылы көрсетіледі;
"Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражаттар сомасы" деген жолда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жоғары тұрған бюджеттен алынған нысаналы трансферттердің сомасы көрсетіледі;
"(бюджеттік бағдарламаның атауы)" және "(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды" деген жолдарда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер іске асырылатын төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының (кіші бағдарламасының) атаулары мен коды толтырылады;
"Тікелей нәтиже" деген жол бойынша:
"Көрсеткіштер атауы (жоспардағы іс-шаралар)" деген бағанда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілуі тиіс, жасасқан Келісімде көзделген әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша жоспарланатын (орындалатын) іс-шаралар көрсетіледі;
"Іс-шаралардың іс жүзінде орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы" деген бағанда көзделген бюджет қаражаты шегінде орындалған іс-шаралар көлемінің сандық сипаттамасы көрсетіледі. Тікелей нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
"Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері" деген бағанда атқарылмау сомасына байланысты нысаналы трансферттер бойынша тікелей нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептері егжей-тегжейлі сипатталады. Жоспарланған іс-шаралар кестеден кешіккен жағдайда кешігу себептері көрсетіледі;
"Жоспар мың теңгемен" және "Іс жүзінде орындалуы мың теңгемен" деген бағандарда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің сомасы мен ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетіледі;
"Ауытқуы мың теңгемен" деген бағанда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомалары мен олардың ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша нақты атқарылу сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
"Түпкілікті нәтиже" деген жолда:
"Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)" деген бағанда әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша жасасқан Келісімде көзделген түпкілікті нәтижелер, яғни, кол жеткізілген тікелей нәтиженің мақсаттарға қол жеткізуде күтілетін әсері көрсетіледі;
"Нәтижелерге нақты қол жеткізу" деген бағанда әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша түпкілікті нәтижелердің нақты орындалуы, яғни, қол жеткізілген тікелей нәтиже салаға қандай әсер көрсеткені, ондағы проблема қаншалықты шешілгені көрсетіледі;
"Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері" деген бағанда түпкілікті нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептері егжей-тегжейлі сипатталады.

3) по заполнению приложения 2 к Соглашению:
В итоговом отчете о достижении показателей результатов приводятся данные о фактическом достижении прямых и конечных результатов, об освоении сумм целевых трансфертов за текущий финансовый год с указанием причин недостижения запланированных показателей результатов.
Приложение 2 к Соглашению составляется в следующем порядке:
в строке "Наименование государственного органа" указывается местный исполнительный орган, с которым заключено Соглашение;
в строке "Наименование целевого трансферта" указывается наименование бюджетной программы (подпрограммы) вышестоящего бюджета;
в строке "Период отчета" указывается отчетный финансовый год;
в строке "Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета" указывается сумма целевых трансфертов, полученная из вышестоящего бюджета по состоянию на 1 января текущего финансового года;
в строках "(наименование бюджетной программы)" и "(код бюджетной программы (подпрограммы)" заполняются наименования и код бюджетной программы (подпрограммы) нижестоящего бюджета, по которым реализуются целевые трансферты, выделенные из вышестоящего бюджета;
по строке "Прямой результат":
в графе "Наименование показателей (планируемые мероприятия)" указываются планируемые (выполняемые) мероприятия по каждому бюджетному инвестиционному проекту, предусмотренные в заключенном Соглашении, которые должны быть достигнуты за счет использования целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета;
в графе "Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов" указывается количественная характеристика объема выполненных мероприятий в пределах предусмотренных бюджетных средств. Прямые результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Причины недостижения результатов" подробно описываются причины недостижения запланированных показателей прямых результатов по целевым трансфертам, связанных с суммой неисполнения. В случае отставания от графика запланированных мероприятий указываются причины отставания;
в графах "План, тыс.тенге" и "Фактическое исполнение, тыс.тенге" указываются суммы целевых трансфертов на развитие, выделенных из вышестоящего бюджета на 1 января текущего финансового года и суммы оплаченных обязательств по состоянию на 1 января текущего финансового года;
в графе "Отклонение тыс.тенге" указывается разница между суммами целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета и фактического их исполнения по состоянию на 1 января текущего финансового года;
по строке "Конечный результат":
в графе "Запланированные показатели результаты (мероприятия)" указываются конечные результаты по каждому бюджетному инвестиционному проекту, предусмотренные в заключенном Соглашении, то есть ожидаемое влияние достигнутого прямого результата на достижение цели;
в графе "Фактическое достижение результатов" указывается фактическое выполнение конечных результатов по каждому бюджетному инвестиционному проекту, то есть какой эффект показал достигнутый прямой результат на отрасль, на сколько решилась проблема в ней;
в графе "Причины недостижения результатов" подробно описываются причины недостижения запланированных показателей результатов.

4) 2) және 3)-тармақшаларда көрсетілген есептерге еркін нысанда толтырылған, нысаналы трансферттер есебінен саладағы (қызмет аясындағы) проблемалардың шешілуі, қол жеткізілген мақсаттар, нәтижелердің көрсеткіштері туралы түсіндірмелерді қамтитын талдамалық жазба қоса беріледі.
Талдамалық жазба облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің немесе аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалануы туралы ақпаратты қамтиды, олардың есепті кезеңдегі жұмсалуының негізгі бағыттарын, қол жеткізілген мақсаттар мен нәтиже көрсеткіштерінің талдауын, нысаналы трансферттер бойынша нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу негіздемелері және себептерімен бірге нысаналы трансферттердің игерілген және игерілмеген сомаларының сипаттамасы қамтылады.
Қаржы жылы ішінде жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың сомасын объектілер арасында қайта бөлген жағдайда талдамалық жазбада оларды қайта бөлу себептері көрсетіледі.
5) Келісімде дамуға арналған нысаналы даму трансферттерінің бағытына қарай басқа да ерекше, заңнамаға қайшы келмейтін (міндеттер, құқықтар, жауапкершілік, Келісімге өзгерістер енгізу шарттары) шарттар көзделеді.";
502-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"502. Белгілі бір бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламаларының құрамында бекітілетін және бюджеттік бағдарламалардың әртүрлі әкімшілері арасында ағымдағы қаржы жылы ішінде бөлінуге жататын, бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың бөлуі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісім бойынша тиісті орталық мемлекеттік органдар айқындайтын тәртіппен жүзеге асырылады.
Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ағымдағы қаржы жылының 1 қарашасына дейін бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың бөлу тәртібін әзірлейді және оны мүдделі бюджеттік бағдарламаның әкімшілеріне және жергілікті атқарушы органдарға жолдайды.
Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасы Парламенті республикалық бюджетті бекіту (нақтылау) туралы заңды қабылданған күннен кейін бес жұмыс күннің ішінде бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың бөлу тәртібін бекіту туралы бұйрық жобасын бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға келісу үшін жолдайды.
Бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың бөлу тәртібі бөлінетін бюджеттік бағдарлама бекітілген бюджет құрамында бөлінетін бюджеттік бағдарлама бекітілген жағдайда ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанынан кешіктірмей немесе бөлінетін бюджеттік бағдарлама нақтыланған бюджет құрамында бекітілетін жағдайда Қазақстан Республикасы Парламенті республикалық бюджет туралы заңды қабылдаған күннен бастап бір ай ішінде бөлінетін бюджеттік бағдарлама әкімшісінің бұйрығымен бекітіледі.
Осы тармақтың екінші, үшінші, төртінші бөліктерінде көзделген нормалар бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының конкурстық құжаттамаларын әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптама жүргізуді, мемлекеттік-жекешелі серіктестік жобаларын консультациялық сүйемелдеуді қаржыландыруға қаражат бөлу тәртiбiне қолданылмайды.";
707-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4) к отчетам, указанным в подпунктах 2) и 3) прилагается аналитическая записка, заполняемая в произвольной форме, содержащая пояснения о решении проблем в отрасли (сфере деятельности) за счет целевых трансфертов, достигнутых целях, показателей результатов.
Аналитическая записка включает информацию об использовании акимом области (города республиканского значения, столицы) или акимом района (города областного значения) целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета, содержит основные направления расходования их за отчетный период, анализ достигнутых целей, показателей результатов, описание освоенных или неосвоенных сумм целевых трансфертов с обоснованиями и причинами недостижения запланированных показателей результатов по целевым трансфертам.
В случае перераспределения сумм местных бюджетных инвестиционных проектов между объектами в течение финансового года, в аналитической записке указываются причины их перераспределения.
5) в Соглашении предусматриваются и другие специфичные условия (обязанности, права, ответственность, условия внесения изменений в Соглашение) в зависимости от направления целевого трансферта на развитие, не противоречащие законодательству.";
пункт 502 изложить в следующей редакции:
"502. Распределение распределяемых бюджетных программ, утверждаемых в бюджете в составе бюджетных программ определенного администратора бюджетных программ и подлежащие распределению в течение текущего финансового года между различными администраторами бюджетных программ осуществляется в порядке, определяемом соответствующими центральными государственными органами по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.
Администратор распределяемой бюджетной программы, до 1 ноября текущего финансового года разрабатывает порядок распределения распределяемой бюджетной программы, и направляет его на согласование заинтересованным администраторам бюджетных программ и местным исполнительным органам.
В течение пяти рабочих дней со дня принятия Парламентом Республики Казахстан закона об утверждении (уточнении) республиканского бюджета, администратор распределяемой бюджетной программы направляет проект приказа об утверждении порядка распределения распределяемой бюджетной программы на согласование центральному уполномоченному органу по бюджетному планированию.
Порядок распределения распределяемой бюджетной программы утверждается приказом руководителя администратора распределяемой бюджетной программы не позднее 31 декабря текущего финансового года в случае утверждения распределяемой бюджетной программы в составе утвержденного бюджета, или в течение месяца со дня принятия Парламентом Республики Казахстан закона об уточненном республиканском бюджете в случае утверждения распределяемой бюджетной программы в составе уточненного бюджета.
Нормы, предусмотренные частью второй, третьей, четвертой настоящего пункта не распространяются на порядки распределения средств на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов, конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, консультативного сопровождения проектов государственно-частного партнерства.";
пункт 707 изложить в следующей редакции:

"707. Осы Ереженің 705-тармағына сәйкес өтінімді ұсынғаннан кейін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган инвестициялық жобаның экономикалық сараптамасын жүргізуді ұйымдастырады және 2 ай ішінде экономикалық сараптамасын әзірлейді.";
733-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"733. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының қарыз алуы кезекті қаржы жылына арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен қолма-қол ақшаның тапшылығын жабуға Қазақстан Республикасының Үкіметінен қарыз алу және республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінің тапшылығын қаржыландыруға ішкі нарықта айналысы үшін мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару түрінде, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн мемлекеттiк бағалы қағаздар шығаруы түрiнде жүзеге асырылады.";
735, 736, 737-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"735. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органы жергiлiктi атқарушы органның борыш лимитiн және басым (республикалық және жергілікті) бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбесiн ескере отырып, тиiстi бюджет комиссиясының қарауына iшкi нарықта айналысы үшiн мемлекеттiк бағалы қағаздарды шығару жолымен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органының қарыз алуы жөнiндегi ұсыныстарын жiбередi, сондай-ақ мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін және белгіленген тәртіппен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың кезектi қаржы жылына арналған бюджетi туралы мәслихат шешiмінiң жобасын жасайды.
736. Жергілікті атқарушы органдардың қарыз алуы қарыз шарты, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ішкі нарықта айналысы үшін мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару нысанында жүзеге асырылады.
737. Мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органмен келісім бойынша Бюджет кодексінің 210-бабы 2-тармағына сәйкес жоспарланған жылға арналған жергiлiктi атқарушы органдардың борыш лимитiн белгілейді.";
738 және 739-тармақтар алынып тасталсын;
740-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"707. После предоставления заявки в соответствии с пунктом 705 настоящих Правил, уполномоченный орган по государственному планированию организует проведение экономической экспертизы инвестиционного проекта и в течение 2-х месяцев готовит экономическое заключение.";
часть первую пункта 733 изложить в следующей редакции:
"733. Заимствование местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы осуществляется в виде получения займов от Правительства Республики Казахстан на покрытие дефицита наличности за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан на очередной финансовый год и выпуска местными исполнительными органами городов республиканского значения, столицы государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке для финансирования дефицита бюджета города республиканского значения, столицы, а также в виде выпуска местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ.";
пункты 735, 736 и 737 изложить в следующей редакции:
"735. Местный уполномоченный орган по государственному планированию области, города республиканского значения, столицы с учетом лимита долга местного исполнительного органа и перечня приоритетных (республиканских или местных) бюджетных инвестиционных проектов (программ) направляет на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии предложения по заимствованию местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы путем выпуска государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке, а также для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ и составляет проект решения маслихата о бюджете области, города республиканского значения, столицы на очередной финансовый год в установленном порядке.
736. Заимствование местными исполнительными органами осуществляется в форме договора займа, выпуска государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
737. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию по согласованию с уполномоченным органом по исполнению бюджета согласно пункта 2 статьи 210 Бюджетного кодекса устанавливает лимит долга местных исполнительных органов на планируемый год.";
пункты 738 и 739 исключить;
пункт 740 изложить в следующей редакции:

"740. Бюджет комиссиясының шешімі және бекітілген жергілікті бюджеттер тапшылығы өлшемдерінің негізінде, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн мемлекеттiк бағалы қағаздар шығаруы үшін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган Бюджет кодексінің 211-бабына сәйкес қарыз алу көлемі мен шарттарын, сондай-ақ кезекті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттерде бекітілетін борышты өтеу мен оған қызмет көрсету мөлшерін айқындайды және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен келіседі.";
882 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"882. Қазақстан Республикасы Yкіметінің МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерін, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерін тіркеу тиісті МЖӘ шарттары, оның ішінде концессия шарттары негізінде МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемеге, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемеге және МЖӘ шартына, оның ішінде концессия шартына бірыңғай тіркеу нөмірін беру және МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелер тізіліміне енгізу жолымен жүзеге асырылады.";
887 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"887. Жергілікті атқарушы органдардың МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерін, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерін тіркеу МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемеге, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемеге және МЖӘ шартына, оның ішінде концессия шартына бірыңғай тіркеу нөмірін беру және оны МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелер тізіліміне енгізу арқылы жүзеге асырылады.";
Ережеге 112-қосымшада:
"10. Есепті ұсыну нысаны мен мерзімі" бөлімінің 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әкімнің тікелей және түпкілікті нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізу туралы қорытынды есебі келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірілмей ұсынылуы тиіс.***".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;

"740. На основании решения Бюджетной комиссии и утвержденных параметров дефицита местных бюджетов, а также для выпуска местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ местный уполномоченный орган по исполнению бюджета определяет и согласовывает с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета объемы и условия заимствования, а также размеры погашения и обслуживания долга, утверждаемых в местных бюджетах на очередной финансовый год, в соответствии со статьей 211 Бюджетного кодекса.";
пункт 882 изложить в следующей редакции:
"882. Регистрация государственных обязательств по проектам ГЧП, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан осуществляется на основании соответствующих договоров ГЧП, в том числе договоров концессии путем присвоения государственному обязательству по проекту ГЧП, в том числе государственному концессионному обязательству и договору ГЧП, в том числе договору концессии единого регистрационного номера и внесения в реестр государственных обязательств по проектам ГЧП, в том числе государственных концессионных обязательств.";
пункт 887 изложить в следующей редакции:
"887. Регистрация государственных обязательств по проектам ГЧП, в том числе государственных концессионных обязательств местных исполнительных органов осуществляется путем присвоения государственному обязательству по проекту ГЧП, в том числе государственному концессионному обязательству и договору ГЧП, в том числе договору концессии единого регистрационного номера и внесения его в реестр государственных обязательств по проектам ГЧП, в том числе государственных концессионных обязательств.";
в приложении 112 к Правилам:
в разделе "10. Форма и сроки представления отчета" пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Итоговый отчет акима о фактическом достижении прямых и конечных результатов должен быть представлен не позднее 1 февраля следующего финансового года.***".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен алған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы маусым 7
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық банкінің төрағасы
________________ Д. Ақышев
2016 жылғы маусым 6

3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ К. Бишимбаев
"____" июня 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Национального
банка Республики Казахстан
________________ Д. Акишев
6 июня 2016 года