Солтүстік Қазақстан облысы елді мекендерінің аумағында жер учаскелерi жеке меншiкке берiлген кезде олар үшiн төлемақының базалық мөлшерлемелерін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы N 485 бірлескен қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы N 40/8 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 20 қаңтарда N 3572 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 10-бабы 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына және 27-бабы 1-тармағы 8) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысының елді мекендері аумағында жер учаскелерi жеке меншiкке берiлген кезде олар үшiн төлемақының базалық мөлшерлемелері қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Жер учаскелері үшін оларды жеке меншiкке бергенде жасалатын төлемақының базалық мөлшерлемелерін белгілеу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011 жылғы 23 желтоқсандағы № 380 бірлескен қаулысының және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 23 желтоқсандағы № 40/5 шешімінің күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық құжаттарды мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 19 қаңтарда № 1793 тіркелген және 2012 жылғы 28 қаңтарда "Солтүстік Қазақстан" газетінде және 2012 жылғы 28 қаңтарда "Северный Казахстан" газетінде жарияланған).
3. Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің осы бірлескен қаулысы және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімі алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
хатшысы
Қ. Едіресов
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
XXXX сессиясының
төрағасы
А. Сапаров

Об установлении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность на территории населенных пунктов Северо-Казахстанской области
Совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 14 декабря 2015 года N 485 и решение маслихата Северо-Казахстанской области от 14 декабря 2015 года N 40/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 января 2016 года N 3572.
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 и подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВИЛ и Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить базовые ставки платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность на территории населенных пунктов Северо-Казахстанской области согласно приложению.
2. Признать утратившим силу совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2011 года № 380 и решение маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2011 года № 40/5 "Об установлении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1793 от 19 января 2012 года, опубликованого 28 января 2012 года в газете "Солтүстік Қазақстан" и 28 января 2012 года в газете "Северный Казахстан").
3. Настоящее совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области и решение Северо-Казахстанского областного маслихата вводится действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
К. Едресов
Председатель XXXX сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
А. Сапаров

Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 485 бірлескен қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 40/8 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы елді мекендерінің аумағында жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақының базалық мөлшерлемелері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 03.02.2022 № 21 және Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 03.02.2022 № 14/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.09.2025 № 253 және 26.09.2025 № 29/5 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулылары және шешімдерімен.
Кадастрлық тоқсан нөмірі
Елді мекендердің атауы
1 шаршы метр үшiн теңгемен төлемақының базалық мөлшерлемесі
1
2
3
Петропавл қаласы
облыс орталығы

Приложение к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 14 декабря 2015 года № 485 и решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 40/8
Базовые ставки платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность на территории населенных пунктов Северо-Казахстанской области
Сноска. Приложение в редакции совместного постановления акимата Северо-Казахстанской области от 03.02.2022 № 21 и решения маслихата Северо-Казахстанской области от 03.02.2022 № 14/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.09.2025 № 253 и от 26.09.2025 № 29/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер кадастрового квартала
Наименование населенных пунктов
Базовая ставка платы в тенге за 1 квадратный метр
1
2
3
город Петропавловск
областной центр