Маңғыстау облысында ортақ су пайдаланудың қағидалары туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/435 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қаңтарда № 2955 болып тіркелді.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 16.02.2026 № 25/298 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 38- бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-2-тармағына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Маңғыстау облысында ортақ су пайдаланудың Қағидалары белгiленсін.
2. Облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 27 ақпандағы № 9/122 "Маңғыстау облысында ортақ су пайдаланудың Қағидасы туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2239 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2013 жылғы 18 сәуірде жарияланған) күші жойылсын деп танылсын.
3.лМаңғыстау облыстық мәслихаты аппаратының басшысы (Д.Сейбағытов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
М. Ибағаров
Облыстық мәслихат
хатшысы
Б. Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрлігі Тұтынушылардың
құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау
облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау
департаменті" республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
М.Ж. Қадыр
10 желтоқсан 2015 жыл.
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Маңғыстау облысының
ішкі істер департаменті"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Қ.С. Дәлбеков
10 желтоқсан 2015 жыл.
"Қазақстан Республикасы энергетика
министрлігі Мұнай-газ кешеніндегі
экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік
инспекция комитетінің Маңғыстау облысы бойынша
экология департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Е.Қ. Умаров
10 желтоқсан2015 жыл.
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің
Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар
департаменті" мемлекеттік мекемесінің бастығы
Қ.Б. Базарбаев
10 желтоқсан 2015 жыл.
"Маңғыстау облысының табиғи ресурстар
және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
С.О. Сағынбаев
10 желтоқсан 2015 жыл
Маңғыстау облыстық
мәслихатының 2015 жылғы
10 желтоқсандағы № 29/435
шешімімен бекітілген
Маңғыстау облысында ортақ
су пайдаланудың Қағидаларына
қосымша
Маңғыстау облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын орындар

О Правилах общего водопользования в Мангистауской области
Решение Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/435. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 21 января 2016 года № 2955.
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 16.02.2026 № 25/298 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 38 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года и пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить прилагаемые Правила общего водопользования в Мангистауской области.
2. Признать утратившим силу решение областного маслихата от 27 февраля 2013 года № 9/122 "О Правилах общего водопользования в Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2239, опубликовано в газете "Огни Мангистау" 18 апреля 2013 года).
3. Руководителю аппарата Мангистауского областного маслихата (Сейбагытов Д.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
М. Ибагаров
Секретарь
областного маслихата
Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения "Департамент
по защите прав потребителей Мангистауской области
Комитета по защите прав потребителей
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан"
Кадыр М.Ж.
10 декабрь 2015 год.
Начальник государственного учреждения
"Департамент внутренних дел Мангистауской
области Министерства внутренних дел
Республики Казахстан"
Дальбеков К.С.
10 декабрь 2015 год.
Руководитель республиканского государственного
учреждения "Департамент экологии
по Мангистауской области Комитета
экологического регулирования, контроля
и государственной инспекции в нефтегазовом
комплексе Министерства энергетики
Республики Казахстан"
Умаров Е.К.
10 декабрь 2015 год.
Начальник государственного
учреждения "Департамент по чрезвычайным
ситуациям Мангистауской области Комитета по
чрезвычайным ситуациям Министерства
внутренних дел Республики Казахстан"
Базарбаев К.Б.
10 декабрь 2015 год.
Руководитель государственного учреждения
"Управление природных ресурсов и регулирования
природопользования Мангистауской области"
Сагынбаев С.О.
10 декабрь 2015 год.
Приложение к Правилам
общего водопользования
в Мангистауской области,
утвержденным решением
Мангистауского областного
маслихата от 10 декабря 2015 года
№ 29/435
Места, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории Мангистауской области

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 08.12.2023 № 7/76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ақтау қаласы бойынша:
1) ұзындығы 300 метр және ені 20 метр 4а шағын ауданында орналасқан "Каспиан Ривьера" қонақ үйінен 5 шағын аудандағы Т.Г. Шевченко ескерткішінен төмен түсу бағытындағы жағалау аймағы;
2) ұзындығы 100 метр және ені 20 метр "Шора" су каналының жағалау аймағы;
3) ұзындығы 3800 метр және ені 120 метр "Маңғыстау атом энергетикалық комбинаты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің су каналының жағалау аймағы.
Түпқараған ауданы бойынша:
1) ұзындығы 2000 метр және ені 30 метр "Ақтау-Форт-Шевченко" автомобиль жолының 43 шақырымында орналасқан жағалау аймағы;
2) ұзындығы 900 метр және ені 30 метр "Ақтау-Форт-Шевченко" автомобиль жолының 64 шақырымында орналасқан "Голубая бухта" жағалау аймағы;
3) ұзындығы 3200 метр және ені 30 метр "Ақтау-Форт-Шевченко" автомобиль жолының 86 шақырымында орналасқан "Саура" жағалау аймағы;
4) ұзындығы 3700 метр және ені 30 метр Форт-Шевченко қаласынан 30 шақырым жерде орналасқан "Тамшалы" жағалау аймағы.
Қарақия ауданы бойынша:
1) ұзындығы 3000 метр және ені 30 метр Жыланды жерінен Кендірлі бағытына қарай жағалау аймақтары;
2) ұзындығы 3000 метр және ені 30 метр Тоқмақ жерінен Кендірлі бағытына қарай жағалау аймақтары.
Мұнайлы ауданы бойынша:
ұзындығы 380 метр және ені 170 метр Батыр ауылдық округінен солтүстік-шығыста 7 шақырымда орналасқан кеніштері мен қалдықтары бар қауіпті көл аймағы.

Сноска. Приложение - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 08.12.2023 № 7/76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
по городу Актау:
1)прибрежная зона от гостиницы "Каспиан Ривьера", расположенного в 4а микрорайоне в сторону спуска от памятника Т.Г. Шевченко в 5 микрорайоне, длиной 300 метров и шириной 20 метров;
2) прибрежная зона водного канала "Шора", длиной 100 метров и шириной 20 метров;
3) прибрежная зона водного канала товарищества с ограниченной ответственностью "Мангистауский атомный энергетический комбинат", длиной 3800 метров и шириной 120 метров.
по Тупкараганскому району:
1) прибрежная зона, расположенная в 43 километрах автомобильной дороги "Актау-Форт-Шевченко", длиной 2000 метров и шириной 30 метров;
2) прибрежная зона "Голубая бухта", расположенная в 64 километрах автомобильной дороги "Актау-Форт-Шевченко", длиной 900 метров и шириной 30 метров;
3) прибрежная зона "Саура", расположенная в 86 километрах автомобильной дороги "Актау-Форт-Шевченко", длиной 3200 метров и шириной 30 метров;
4) прибрежная зона "Тамшалы", расположенная в 30 километрах от города Форт-Шевченко, длиной 3700 метров и шириной 30 метров.
по Каракиянскому району:
1) прибрежные зоны от местности Жыланды к направлению Кендерли, длиной 3000 метров и шириной 30 метров;
2) прибрежные зоны от местности Токмак к направлению Кендерли, длиной 3000 метров и шириной 30 метров.
по Мунайлинскому району:
зона опасного озера с рудниками и отходами, расположенная в 7 километрах к северо-востоку от сельского округа Батыр, длиной 380 метров и шириной 170 метров.