Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 37 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 қаңтарда № 10167 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 2015 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енедi.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің жiктемесiне:
"Салықтық түсiмдер" 1-санатында:
06 "Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға салынатын салықтар" сыныбында:
"Кеден төлемдер" 1-кіші сыныбында:
01 "Кеден одағында әкелу кедендік баждарын (баламалы қолданылатын өзге де баждар, салықтар мен алымдар) есепке жатқызу мен бөлудің тәртібін белгілеу және қолдану туралы келісімге сәйкес төленген әкелінетін кедендік баждар (баламалы қолданылатын өзге де баждар, салықтар мен алымдар)" ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
"01 Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа сәйкес төленген әкелінетін кедендік баждары (баламалы қолданылатын өзге де баждар, салықтар мен алымдар)";
мынадай мазмұндағы 13 және 16 ерекшелiкпен толықтырылсын:
"13 Армения Республикасымен бөлінген кедендік баждар
16 Армения Республикасынан түскен кедендік баждарды, салықтарды төлеуді қамтамасыз етудің өндіріп алынған сомалар";
"Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын басқа да салықтар" 2-кіші сыныбы:
02 "Арнайы қорғалатын, демпингке қарсы және өтемақы баждары" ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
"02 Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа сәйкес төленген арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары";
05 "Беларусь Республикасынан түсетін арнайы қорғалатын, демпингке қарсы және өтемақы баждары" мынандай редакцияда жазылсын:
"05 Беларусь Республикасынан түсетін арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары";
06 "Ресей Федерациясынан түсетін арнайы қорғалатын, демпингке қарсы және өтемақы баждары" мынандай редакцияда жазылсын:
"06 Ресей Федерациясынан түсетін арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 37. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 января 2015 года № 10167. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 17 октября 2014 года):
Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 1 "Налоговые поступления":
в классе 06 "Налоги на международную торговлю и внешние операции":
в подклассе 1 "Таможенные платежи":
специфику 01 "Ввозные таможенные пошлины (иные пошлины, налоги и сборы, имеющие эквивалентное действие), уплаченные в соответствии с Соглашением об установлении и применении в таможенном союзе порядка зачисления и распределения ввозных таможенных пошлин (иных пошлин, налогов и сборов, имеющих эквивалентное действие)" изложить в следующей редакции:
"01 Ввозные таможенные пошлины (иные пошлины, налоги и сборы, имеющие эквивалентное действие), уплаченные в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе";
дополнить спецификами 13 и 16 следующего содержания:
"13 Таможенные пошлины, распределенные Республикой Армения
16 Взысканные суммы обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов, поступающие из Республики Армения";
в подклассе 2 "Прочие налоги на международную торговлю и операции":
специфику 02 "Специальные защитные, антидемпинговые и компенсационные пошлины" изложить в следующей редакции:
"02 Специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины, уплаченные в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе";
специфику 05 "Специальные защитные, антидемпинговые и компенсационные пошлины, поступившие от Республики Беларусь" изложить в следующей редакции:
"05 Специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины, поступившие от Республики Беларусь";
специфику 06 "Специальные защитные, антидемпинговые и компенсационные пошлины, поступившие от Российской Федерации" изложить в следующей редакции:
"06 Специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины, поступившие от Российской Федерации";

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджеттік заңнама департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырудын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2015 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енедi.
Министр
Б. Сұлтанов

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 февраля 2015 года.
Министр
Б. Султанов