Ақмола облысының елді мекендер аумағында жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкаларын белгілеу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 21 қазандағы № А-10/480 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 2015 жылғы 21 қазандағы № 5С-42-3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 қарашада № 5106 болып тіркелді.
Ескерту. Бірлескен қаулы мен шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 27.06.2023 № А-7/254 және Ақмола облысы мәслихатының 27.06.2023 № 8С-3-8 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы және шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 10-бабы 1-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақмола облысының елді мекендер аумағында жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкалары осы бірлескен әкімдік қаулысының және мәслихат шешімнің қосымшасына сәйкес белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 27.06.2023 № А-7/254 және Ақмола облысы мәслихатының 27.06.2023 № 8С-3-8 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы және шешімімен.
2. "Ақмола облысының елді мекендер аумағында жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкаларын белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № А-10/437 каулысының және Ақмола облыстық мәслихатының 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 5С-6-4 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3449 тіркелген, "Арқа ажары" және "Акмолинская правда" газеттерінде 2012 жылғы 2 қазанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы мен Ақмола облыстық мәслихатының шешімі Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі С.Кулагин
Ақмола облыстық мәслихаты
сессиясының төрайымы
Е.Мащинская
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы
Д.Нұрмолдин
Ақмола облысы әкімдігінің

Об установлении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность на территории населенных пунктов Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 21 октября 2015 года № А-10/480 и решение Акмолинского областного маслихата от 21 октября 2015 года № 5С-42-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 ноября 2015 года № 5106.
Сноска. Заголовок совместного постановления и решения в редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется, совместным постановлением акимата Акмолинской области от 27.06.2023 № А-7/254 и решением Акмолинского областного маслихата от 27.06.2023 № 8С-3-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить базовые ставки платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность на территории населенных пунктов Акмолинской области согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата и решению маслихата.
Сноска. Пункт 1 - в редакции совместного постановления акимата Акмолинской области от 27.06.2023 № А-7/254 и решения Акмолинского областного маслихата от 27.06.2023 № 8С-3-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу постановление акимата Акмолинской области от 18 сентября 2012 года № А-10/437 и решение Акмолинского областного маслихата от 18 сентября 2012 года № 5С-6-4 "Об установлении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность на территории населенных пунктов Акмолинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3449, опубликовано 2 октября 2012 года в газетах "Арқа Ажары" и "Акмолинская правда").
3. Настоящее постановление акимата Акмолинской области и решение Акмолинского областного маслихата вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области С.Кулагин
Председатель
сессии Акмолинского
областного маслихата
Е.Мащинская
Секретарь Акмолинского
областного маслихата
Д.Нурмулдин
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области

2015 жылғы 21 қазандағы
№ А-10/480 қаулысына
қосымша
Ақмола облыстық мәслихатының
2015 жылғы 21 қазандағы
№ 5С-42-3 шешіміне
қосымша
Ақмола облысының елді мекендер аумағында жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкалары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 27.11.2025 № А-11/616 бірлескен қаулысының және Ақмола облыстық мәслихатының 27.11.2025 № 8С-23-5 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Елді мекендердің атауы
1 шаршы метр үшiн теңгемен төлемақының базалық ставкасы
Тиісті өңірдің қалған елді мекендері үшін базалық ставкадан пайызы
Көкшетау қаласы

от 21 октября 2015 года
№ А-10/480
Приложение
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 21 октября 2015 года
№ 5С-42-3
Базовые ставки платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность на территории населенных пунктов Акмолинской области
Сноска. Приложение - в редакции совместных постановлений акимата Акмолинской области от 03.03.2026 № А-3/74 и решений Акмолинского областного маслихата от 03.03.2026 № 8С-26-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование населенных пунктов
Базовая ставка платы в тенге за 1 квадратный метр
Процент от базовой ставки для остальных населенных пунктов соответствующего региона
город Кокшетау