Арнайы су пайдалануға рұқсат алуға өтініштің нысанын және арнайы су пайдалануға рұқсаттың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығ министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 19-1/1051 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 12626 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 4 маусымдағы № 106-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Су ресурстары және ирригация министрінің 04.06.2025 № 106-НҚ (10.06.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. Қараңыз
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 37-бабы 1-тармағының 6-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Арнайы су пайдалануға рұқсат алуға өтініштің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Арнайы су пайдалануға рұқсаттың нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң, бірақ 2016 жылғы 1 қаңтардан кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
___________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 23 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Е. Досаев
2015 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
______________ В. Школьник
2015 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 19-1/1051 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Арнайы су пайдалануға рұқсат алуға арналған өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 06.08.2020 № 183 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кімге:____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен:___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Өтініш иесінің мекенжайы __________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректемелері_______________________________________________
(жеке тұлғалар үшін - жеке сәйкестендiру нөмiрi,
__________________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін - бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
Мыналарға (тиісті ұяшықты белгілеңіз):
пайдалы қатты қазбаларды барлау және (немесе) өндіру кезінде ілеспе алынған жерасты (шахта, карьер, кеніш) суларын, өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, сорғытылған, сарқынды және басқа да суларды жерүстi су объектiлеріне, жер қойнауына, су шаруашылығы құрылысжайларына немесе жер бедеріне ағызуға;

Об утверждении формы заявления на получение разрешения на специальное водопользование и формы разрешения на специальное водопользование
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 19-1/1051. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12626. Утратил силу приказом Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 4 июня 2025 года № 106-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра водных ресурсов и ирригации РК от 04.06.2025 № 106-НҚ (вводится в действие с 10.06.2025).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.4
В соответствии с подпунктом 6-1) пункта 1 статьи 37 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заявления на получение разрешения на специальное водопользование, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму разрешения на специальное водопользование, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования, но не ранее 1 января 2016 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________ А. Исекешев
23 декабря 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
" " 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
___________ В. Школьник
" " 2015 года
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстана
от 30 ноября 2015 года № 19-1/1051
Форма
Заявление на получение разрешения на специальное водопользование
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 06.08.2020 № 183 (вводится в действие по истечении 21 (двадцати одного) календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В ______________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или полное наименование юридического лица)
Адрес заявителя ___________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон)
Реквизиты заявителя ___________________________________________________________
(для физических лиц - индивидуальный идентификационный номер,
__________________________________________________________________________
для юридических лиц - бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на (отметить в соответствующей ячейке):
сброс подземных вод (шахтных, карьерных, рудничных), попутно забранных при разведке и (или) добыче твердых полезных ископаемых, промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных, сточных и других вод в поверхностные водные объекты, недра, водохозяйственные сооружения или рельеф местности;

2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылысжайларды немесе техникалық құрылғыларды қолдана отырып жерасты суларын тарту және (немесе) пайдалануға;
Кодекстің 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылыстарды немесе техникалық құралдарды пайдалана отырып, жерүсті суларын тартуға және (немесе) пайдалануға рұқсат беруді сұраймын.
1. Жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер:
1) су пайдалануға жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, байланыс телефоны _________________________________________;
2) олардың көмегiмен арнайы су пайдалану жүзеге асырылатын жылжымайтын объектінің кадастрлық нөмірі, техникалық құрылғының түгендеу нөмірі немесе ұңғыманың нөмірі ______________________________.
2. Координаталары көрсетілген жерүсті суларының, ағызылатын сарқынды сулардың, жерасты су көзін алу және (немесе) пайдалану орындары көрсетілген ахуалдық схема қоса тіркеледі және осы өтінішке 1-қосымшаға сәйкес нысанда ұсынылады.
3. Су пайдалану мақсаты______________________________________
4. Арнайы су пайдалану кезінде пайдаланылатын су объектісі туралы ақпарат осы өтінішке 2-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
5. Жерүсті суларын, ағызылатын сарқынды суларды, жерасты су көзінен суды алудың және (немесе) пайдаланудың есептік көлемі осы өтінішке 3-қосымшаға сәйкес (гидроэнергетика және ағысты реттеу мақсатында су объектілерін пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды қоспағанда су пайдаланудың әр түріне жеке көрсетіледі) нысанда ұсынылады.
6. Су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептемелерді ұсынатын ауызсу мұқтаждықтары үшін су ресурстарын су дайындау және (немесе) су тұтынушыларға жеткізу үшін алып қоюды, тежеуіш гидротехникалық құрылысжайлардың көмегімен жер үстіндегі ағын суды реттеу жөніндегі қызметті, су объектiлерiн олардан су ресурстарын алып қоймай пайдалануды, ілеспе алынған жерасты (шахта, карьер, кеніш) суларын ағызуды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаларды қоспағанда, өнімнің бір бірлігіне су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормалары және оларды су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның ведомствосымен келісу туралы деректер
_____________________________________
(нормалары, келісу күні мен мерзімі)
7. Су пайдалануды бастаудың және аяқтаудың болжамды мерзімі:
Су пайдаланудың басталған күні "___" _________ 20 ___ жыл
Су пайдаланудың аяқталған күні "___" _________ 20 ___ жыл
8. Су пайдаланушының өндірістік қызметінің сипаттамасы (шығарылатын өнімнің көлемі, қызметкерлердің, қызмет көрсетілетін халықтың саны, қуаты, суарылатын учаскелердің алаңдары) _________________________

забор и (или) использование подземных вод с применением сооружений или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (далее - Кодекс);
забор и (или) использование поверхностных вод с применением сооружений или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Кодекса.
1. Сведения о физическом или юридическом лице:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), контактный телефон лица, ответственного за водопользование ____________________________________;
2) кадастровый номер объекта недвижимости, инвентарный номер технического устройства, при помощи которого осуществляется специальное водопользование __________________________.
2. Ситуационная схема мест забора и (или) использования поверхностных вод, сброса сточных вод, источника подземных вод, с указанием координат прилагается и представляется по форме, согласно приложению 1 к настоящему заявлению.
3. Цель водопользования ________________________________________
4. Информация о водном объекте, используемом при специальном водопользовании, заполняется по форме согласно приложению 2 к настоящему заявлению.
5. Расчетный объем забора и (или) использования поверхностных вод, сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод представляется по форме согласно приложению 3 к настоящему заявлению (указывается отдельно для каждого вида водопользования, за исключением физических и юридических лиц, осуществляющих использование водных объектов для целей гидроэнергетики и регулирования стока).
6. Удельные нормы водопотребления и водоотведения на единицу продукции и данные об их согласовании с ведомством уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения за исключением физических или юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных объектов без изъятия из них водных ресурсов, сброс попутно забранных подземных вод (шахтных, карьерных, рудничных), которые представляют расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения
__________________________________ (нормы, дата и срок согласования)
7. Предполагаемые сроки начала и окончания водопользования:
Дата начала водопользования "___" ________ 20___ года
Дата окончания водопользования "___" ________ 20___ года
8. Характеристика производственной деятельности водопользователя (объем выпускаемой продукции, численность работников, обслуживаемого населения, мощность, площади орошаемых участков) _____________________

9. Осы өтінішке 4-қосымшаға сәйкес нысанда қайталама су пайдаланушылар тізбесі (арнайы су пайдалануға рұқсат алуға арналған құжаттарға сарқынды суларды беруге немесе қабылдауға өтінімдер қоса беріледі) ұсынылады.
10. Арнайы су пайдалануға бұрын берілген рұқсаттың деректері (нөмірі, берілген күні, кім берді, қолданылу мерзімі, егер бұлар өтініш берушіде бар болса)
________________________________________________________________________________
11. Су пайдалануды есепке алуға, режимдік байқаулар мен зертханалық талдаулар жүргізуге арналған жабдықтың сипаттамасы (түрі, маркасы, техникалық сипаттамалары, саны, тексеру мерзімі, зертханаларды аккредиттеу саласы) ____________________________________________________________________.
12. Жылу алмасу (нормативтік-таза) суларын бұруды қоспағанда, тазартылған өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды ағызған кезде - қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат
беру туралы деректер _____________________________________________.
(нөмірі, рұқсаттың қолдану мерзімі)
13. Шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерүсті және (немесе) жерасты суларын жинаған кезде - эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды деректері
_______________________________________________
(нөмірі, берілген күні)
14. Су ресурстарын тиімді пайдалану және су шығынын қысқартуды қамтамасыз ету бөлігінде өтініш иесінің ниеті (Кодекстің 72-бабына сәйкес) (атап өту) ___________________________________________________________.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш иесі
________________________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
20 жылғы "___" _________
Өтініш қарауға 20 жылғы "___" _________ қабылданды.
________________________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға өтінішке
1-қосымша
Нысан
Жерүсті суларын жинау және (немесе) пайдалану, сарқынды суларды төгу орындарының, жерасты су көздерінің АХУАЛДЫҚ СХЕМАСЫ Масштабы __________________ (көрсету)
Су жинау (су бұру) орнының (немесе су объектісінің) атауы
Ахуалдық схемада бұрыштық нүктелермен көрсетілген жер учаскесінің алаңы
Нүктелер №№
Географиялық координаталар
бойлығы
ендігі
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
_______ гектар
_______ шаршы километр
1
2
3
_______ гектар
_______ шаршы километр
1
2
3
_______ гектар
_______ шаршы километр
1
2
3
Ахуалдық схемада бұрыштық нүктелері көрсетілген жер учаскесінің алаңы ___________ гектарды (шаршы шақырым) құрайды.
Ситуациялық карта-схема арнайы су пайдалануға рұқсат алу құжаттарына қоса беріледі.
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға өтінішке
2-қосымша
Нысан
Арнайы су пайдалану кезінде қолданылатын су объектісі туралы ақпарат
Су объектісінің атауы, негізгі гидрологиялық және гидрогеологиялық сипаттамалар (су шаруашылығы құрылғыларына немесе жергілікті рельефке өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды ағызу кезінде осы суларды ағызуға және қабылдауға арналған құрылғылардың сипаттамалары көрсетіледі)
Су көзінің (қабылдағыштың) коды*
Арнайы су пайдалану түрі
Пайдалану түрі (коды)**
1
2
Ескертпе:

9. Перечень вторичных водопользователей по форме, согласно приложению 4 к настоящему заявлению (заявки на подачу или прием сточных вод прилагаются к документам на получение разрешения на специальное водопользование).
10. Данные ранее выданного разрешения на специальное водопользование (номер, дата выдачи, кем выдано, срок действия, если таковые имеются у заявителя) ________________________________________________
11. Описание оборудования для учета использования вод, ведения режимных наблюдений и лабораторных анализов (тип, марка, технические характеристики, количество, срок поверки, области аккредитации лабораторий) ___________________________________________________________________
12. Данные о разрешении на эмиссии в окружающую среду - при сбросе очищенных промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод, за исключением сброса теплообменных
(нормативно-чистых) вод ____________________________________________. (номер, срок действия разрешения)
13. Данные санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам - при заборе поверхностных и (или) подземных вод для хозяйственно-питьевого водоснабжения
_______________________________________ (номер, дата выдачи)
14. Намерения заявителя в части обеспечения рационального использование водных ресурсов и сокращения потерь воды (в соответствии со статьей 72 Кодекса) (перечислить) __________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах.
Заявитель ________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________ 20 ___ года
Заявление принято к рассмотрению "____" _________ 20 ___ года
_________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего заявление)
Приложение 1 к заявлению о
выдаче разрешения на
специальное водопользование
Форма
СИТУАЦИОННАЯ СХЕМА
мест забора и (или) использования поверхностных вод, сброса сточных вод, источника подземных вод Масштаб ________________ (указать)
Наименование места (или водного объекта) водозабора (водоотведения)
Площадь земельного участка, обозначенная на ситуационной схеме угловыми точками
№№ точек
Географические координаты
долгота
широта
градус
минута
секунда
градус
минута
секунда
________ гектар
________ квадратный километр
1
2
...
________ гектар
________ квадратный километр
1
2
...
________ гектар
________ квадратный километр
1
2
...
Площадь земельного участка, обозначенная на ситуационной схеме угловыми точками составляет _______ гектаров (квадратных километров).
Ситуационная карта-схема прилагается к документам на получение разрешения на специальное водопользование.
Приложение 2 к заявлению о
выдаче разрешения на
специальное водопользование
Форма
Информация о водном объекте, используемом при специальном водопользовании
Наименование водного объекта, основные гидрологические и гидрогеологические характеристики (при сбросе промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод в водохозяйственные сооружения или рельеф местности указываются характеристики сооружений, предназначенных для сброса и приема данных вод)
Код источника* (приемника)
Вид специального водопользования
Вид (код)** использования
1
2
Примечание:

* теңіз - 10, өзен - 20, кеуіп бара жатқан өзен - 21, көл - 30, тоған су қоймасы - 40, құймалы су қоймасы - 40, магистральды арна - 50, магистральды құбыржол - 55, жерасты суы бар қабат - 60, шахта, кеніш, карьер - 61, тік дренаж ұңғымалары - 62, коллекторлық-дренаждық желі - 70, өзен желісімен байланысы жоқ коллекторлар - 71, жерүсті су объектілеріне жететін коллекторлар - 72, суармалы диқаншылық алаңдары - 80, жинағыштар - 81, жергілікті рельеф - 82, фильтрациялау алаңы - 83, су құбыры желілері - 90, кәріз желілері - 91.
** ША - шаруашылық-ауызсу, Ө - өндірістік, АШ - ауыл шаруашылығын сумен жабдықтау, ТС - турақты суару, ЛС - лиманды суару, ЖС - жайылымдарды суландыру, ШС - шабындықты суару, ТБШ - тоғанды балық шаруашылығы, ГҚ - арналардағы қабаттарды қолдау, ПҚ - пласттағы қысымды қолдау, ҚСТ - құймалы су қоймаларын толтыру, СТ - суды тасымалдау, ПТ - пайдаланбай тапсыру, ӨБ - өзге бассейнге берілді, ӨМ - өзге мемлекетке берілді, АШ - арналарды шаю, СӨ - санитариялық өткізгіштер, ГЭ - гидроэнергетика, ТБ - тағы басқалары.
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға өтінішке
3-қосымша
Нысан
Жерүсті суларын, ағызылатын сарқынды суларды, алынатын жерасты суларын алудың және (немесе) пайдаланудың есептік көлемі
Арнайы су пайдалану түрі_____________________________
Айлар
Текше метр/тәулігіне
Текше метр/айына
1
2
3
4
11
Қаңтар
22
Ақпан
33
Наурыз
44
Сәуір
55
Мамыр
66
Маусым
77
Шілде
88
Тамыз
99
Қыркүйек
110
Қазан
111
Қараша
112
Желтоқсан
Жылына жиыны, текше метр/жылына
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға өтінішке
4-қосымша
Нысан
Қайталама су пайдаланушылардың тізбесі
Су пайдаланушылардың атауы
Су пайдаланушының суды пайдалану мемлекеттік есебі (СПМЕ) коды (бар болған жағдайда)
Есептік көлемі (текше метр/жылына)
Су пайдалану мақсаты
Шарттың нөмірі және күні
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
Жылына жиыны, текше метр/жылына
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 19-1/1051
бұйрығына 2-қосымша
Арнайы су пайдалануға рұқсаттың нысаны
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы
Рұқсаттың екінші санаты
Төртінші сыныпты рұқсат
Арнайы су пайдалануға рұқсат
Арнайы су пайдалану түрі_____________________________________________
(Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексі

* море - 10, река - 20, пересыхающая река - 21, озеро - 30, водохранилище пруд - 40, водохранилище наливное - 40, магистральный канал - 50, магистральный трубопровод - 55, подземный водоносный горизонт - 60, шахта, рудник, карьер - 61, скважины вертикального дренажа - 62, коллекторно-дренажная сеть - 70, коллекторы, не связанные с речной сетью - 71, коллекторы, достигающие поверхностных водных объектов - 72, земледельческие поля орошения - 80, накопители - 81, рельеф местности - 82, поля фильтрации - 83, сеть водопровода - 90, сеть канализации - 91.
** ХП - хозяйственно-питьевые, ПР - производственные, СХ - сельскохозяйственное водоснабжение, ОР - орошение регулярное, ОЛ - орошение лиманное, ОП - обводнение пастбищ, ЗС - залив сенокосов, ПРХ - прудовое рыбное хозяйство, ПГ - поддержание горизонтов в каналах, ПП - поддержание пластового давления, НВ - наполнение наливных водохранилищ, ТВ - транзит воды, ПБ - передано без использования, ДБ - передано другому бассейну, ДГ - передано другому государству, ПК - промывка каналов, СП - санитарные попуски, ГЭ - гидроэнергетика, ПИ - прочие.
Приложение 3 к заявлению о
выдаче разрешения на
специальное водопользование
Форма
Расчетный объем забора и (или) использования поверхностных вод, сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод
Вид специального водопользования_______________________________
Месяцы
Кубический метр/сутки
Кубический метр/месяц
1
2
3
4
1
Январь
2
Февраль
3
Март
4
Апрель
5
Май
6
Июнь
7
Июль
8
Август
9
Сентябрь
10
Октябрь
11
Ноябрь
12
Декабрь
Итого в год, кубический метр/год
Приложение 4 к заявлению о
выдаче разрешения на
специальное водопользование
Форма
Перечень вторичных водопользователей
Наименование водопользователей
Код государственного учета использования вод (ГУИВ) водопользователя (при его наличии)
Расчетный объем (кубический метр/год)
Цель водопользования
Номер и дата договора
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
Итого в год, кубический метр/год
Приложение 2
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 19-2/1051
Форма
разрешения на специальное водопользование
Государственный Герб Республики Казахстан
Вторая категория разрешений
Разрешение четвертого класса
Разрешение на специальное водопользование
Вид специального водопользования ____________________________________

66-бабының 6-тармағына сәйкес)
Арнайы су пайдалану мақсаты__________________________________________
Арнайы су пайдаланудың шарты арнайы су пайдалануға осы рұқсатқа
қосымшада көрсетілген.
_____________________________________________________________берілді.
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы, ЖСН/БСН, жеке және заңды
тұлғаның мекенжайы)
Рұқсатты берген орган________________________________________________
Рұқсаттың берілген уақыты 20 жылғы " "
Рұқсаттың қолданылу мерзімі 20 жылғы " "
Серия №
Рұқсатты берген органның басшысы_____________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөр орны
Арнайы су пайдалануға
рұқсатқа қосымша
20 жылғы " "
сериясының №
Арнайы су пайдалану шарттары

(в соответствии с пунктом 6 статьи 66 Водного кодекса
Республики Казахстан от 9 июля 2003 года)
Цель специального водопользования ___________________________________
Условия специального водопользования указаны в приложении к
настоящему разрешению на специальное водопользование.
Выдано ______________________________________________________________
(полное наименование физического или юридического лица, ИИН/БИН,
адрес физического и юридического лица)
Орган, выдавший разрешение __________________________________________
Дата выдачи разрешения " " 20 года
Срок действия разрешения " " 20 года
№ Серия
Руководитель органа, выдавшего разрешение __________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Приложение
к разрешению на специальное
водопользование
№ Серия
от " " 20 года
Условия специального водопользования

2. Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 72-бабына сәйкес объектіні пайдаланудың технологиялық схемасына байланысты су пайдалану шарттарына қосымша талаптар ___________________________________________________________________.
3. Арнайы су пайдалану шарттарын келіскен кезде жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері ұсынған жерасты суларын пайдалану шарттары __________________________________________________________________.

2. Дополнительные требования к условиям водопользования,
связанные с технологической схемой эксплуатации объекта в
соответствии со статьей 72 Водного кодекса Республики Казахстан
от 9 июля 2003 года
____________________________________________________________________.
3. Условия использования подземных вод, представляемых
территориальными подразделениями уполномоченного органа по изучению и
использованию недр при согласовании условий специального
водопользования
____________________________________________________________________.