Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 15 қыркүйектегі № 637 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 қазанда № 12158 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің бұйрықтарына енгізіліп отырған өзгерістер мен толықтыру тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмесін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 637 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің бұйрықтарына енгізіліп отырған өзгерістер мен толықтыру тізімі
1. "Жер-кадастрлық құжаттамалардың құрылымын, құрамын және мазмұнын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 қарашадағы № 68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9951 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 ақпандағы № 28 (28506) "Егемен Қазақстан" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
кіріспенің орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымында, құрамы және мазмұнында:
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) берілген жер учаскесінің алаңын, оның шекаралары мен орналасқан жерін, жер учаскелерінің шектес меншік иелері мен жер пайдаланушыларын, сондай-ақ берілетін жер учаскесінің ауыртпалықтары мен сервитуттарын нақтылайтын жер учаскесіне құқық берілгені туралы жерге орналастыру жобасының көшірмесі.
Тұрғын үй, саяжай құрылысына және бағбандық үшін бөліп берілетін алаңға жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, ресімделіп отырған жер учаскесінің жер-кадастрлық ісіне жоғарыда аталған жерге орналастыру жобасының үзінді көшірмесі кіргізіледі. Әрбір жер учаскесі үшін жерге орналастыру жобасын әзірлеу талап етілмейді;".

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 сентября 2015 года № 637. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2015 года № 12158.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
Приложение
к приказу Министра
национальной экономию
Республики Казахстан
от 15 сентября 2015 года № 637
Перечень приказов Министерства национальной экономики
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение
1. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 ноября 2014 года № 68 "Об утверждении Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9951, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 12 февраля 2015 года № 28 (27904)) внести следующее изменение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Структуре, составе и содержании земельно-кадастровой документации, утвержденной указанным приказом:
в подпункт 6) пункта 2 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.

2. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.12.2017 № 430 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы № 72 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9946 болып тіркелген, 2014 жылғы 26 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну қағидаларында:
8-тармақтың:
1) тармақшасының бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"көші-қон қызметінен алдыңғы тіркелген жері туралы мәліметтер;";
2) тармақшасының жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын: "көші-қон қызметінен алдыңғы тіркелген жері туралы мәліметтер;";
3) тармақшасының бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын: "көші-қон қызметінен алдыңғы тіркелген жері туралы мәліметтер;";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген қаулы қабылданғаннан кейін күнтізбелік 7 күннің ішінде Әкімші, маман және сенім білдірілген өкіл (агент) арасында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тұрғын үй салу үшін бюджеттік кредит беру туралы келісім жасалады.".
4. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10029 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Уәкілетті орган жыл сайын, 1 шілдеден және 1 желтоқсаннан кешіктірмей тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді көздейтін, оның ішінде орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдар ұсынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтердің негізінде Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын әзірлейді және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.".
5. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10059 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларында:
4-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеруді жүзеге асыратын сарапшылар үшін өткізіледі.".
6. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.09.2016 № 434 (10.10.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 19.02.2020 № 68/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 27.12.2017 № 430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 72 "Об утверждении Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9946, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 26 декабря 2014 года) внести следующие изменения:
в Правилах предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, утвержденных указанным приказом:
в пункте 8:
в абзац пятый подпункта 1), в абзац седьмой подпункта 2), в абзац пятый подпункта 3) внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в пункт 22 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
4. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10029, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 16 января 2015 года) внести следующее изменение:
в Правилах ведения реестра государственных услуг, утвержденных указанным приказом:
в пункт 10 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
5. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114 "Об утверждении Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10058, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 2 февраля 2015 года.) внести следующее изменение:
в Правилах аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, утвержденных указанным приказом:
в подпункт 4) пункта 4 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
6. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 30.09.2016 № 434 (вводится в действие с 10.10.2016).
7. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 19.02.2020 № 68/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. "Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелген, 2014 жылғы 19 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларында:
194-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"194. Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері мен кредиттер есебінен іске асырылатын республикалық БИЖ және жергілікті БИЖ бойынша жылдық мониторингті республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мемлекеттік және орыс тілдерінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға, оның ішінде электрондық порталға жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 10 сәуірінен кешіктірмей ұсынады.";
4-қосымшада:
ескертпенің төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджет - республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілетін кредиттер мен нысаналы даму трансферттері есебінен қаржыландырылуы жоспарланған жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша ТЭН іс-шараларын іске асыруға сұратылатын сома;";
17-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жолдың 1-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік органның атауы";
21-қосымшада:
23-бағанның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"жиыны, мың теңге".
9. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
10. "Жергілікті атқарушы органдардың 2014-2016 жылдарға арналған мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиттері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 156 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10098 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жергілікті атқарушы органдардың 2014-2016 жылдарға арналған мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиттерін бекіту.";

8. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9938, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 19 декабря 2014 года) внести следующие изменения:
в Правилах разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций, утвержденных указанным приказом:
в пункт 194 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в приложении 4:
в абзац четыре примечания внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в приложении 17:
в графу 1 строки, порядковый номер 2, внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в приложении 21:
в название графы 23, внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
9. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 декабря 2014 года № 156 "О лимитах государственных концессионных обязательств местных исполнительных органов на 2014-2016 годы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10098, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 4 февраля 2015 года) внести следующие изменения:
в пункт 1 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;

көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жергілікті атқарушы органдардың 2014-2016 жылдарға арналған мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиттерінде:
қазақ тіліндегі оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 156 бұйрығымен бекітілді".
11. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 27.05.2025 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. "Қазақстан Республикасында жер мониторингін жүргізу және оның деректерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 159 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10148 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында жер мониторингін жүргізу және оның деректерін пайдалану қағидаларында:
16-тармақтың үшінші абзацының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
13. "Байланысты емес гранттарды тарту, пайдалану, пайдаланылуын мониторингілеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 196 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10170 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Байланысты емес гранттарды тарту, пайдалану, пайдаланылуын мониторингілеу және бағалау қағидаларында:
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) атқарушы агенттік - байланысты емес гранттарды пайдалануды мониторингілеу процесін жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган немесе жергілікті атқарушы орган (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)";
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) уәкілетті орган - байланысты емес гранттарды тарту, пайдалану, пайдалану тиімділігін бағалау процестерін үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық атқарушы орган.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Атқарушы агенттіктер тиісті қаржы жылының 1 тамызынан кешіктірмей немесе уәкілетті орган белгілеген мерзімдерде уәкілетті органға алдағы қаржы жылында байланысты емес гранттарды тарту мақсатында басым жобалардың тізбесін қалыптастыру үшін өтінімдер береді. Атқарушы агенттіктердің көрсетілген мерзімдерден кейін берілген өтінімдерін уәкілетті орган қарамайды.
Атқарушы агенттіктердің өтінімдері оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің ұсыныстары ескеріле отырып қалыптастырылады.
Барлық деңгейдегі мәслихаттар аппараттарының өтінімдері тиісті облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдіктерінің өтінімдерінде көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1 Донорлар ұсынған және уәкілетті орган мен атқарушы агенттіктермен келісілген жобалар келуі бойынша тізбеге қосылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

в Лимитах государственных концессионных обязательств местных исполнительных органов на 2014-2016 годы, утвержденных указанным приказом:
внесено изменение в правый верхний угол в тексте на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
11. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 27.05.2025 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 159 "Об утверждении Правил ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10148, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 20 марта 2015 года) внести следующее изменение:
в Правилах ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
абзац третий пункта 16 изложить в следующей редакции:
"наземных съемок (почвенных, геоботанических, почвенно-мелиоративных, почвенно-эрозионных) и наблюдений на пунктах территориально-зональной сети;".
13. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 196 "Об утверждении Правил привлечения, использования, мониторинга и оценки использования несвязанных грантов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10170, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 4 февраля 2015 года) внести следующие изменения и дополнение:
в Правилах привлечения, использования, мониторинга и оценки использования несвязанных грантов, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) исполнительное агентство - центральный государственный орган или местный исполнительный орган (города республиканского значения, столицы), осуществляющий процесс мониторинга использования несвязанных грантов;";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) уполномоченный орган - центральный исполнительный орган по государственному планированию, осуществляющий координацию процессов привлечения, использования и оценки использования несвязанных грантов.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Исполнительные агентства, не позднее 1 августа соответствующего финансового года или в сроки, установленные уполномоченным органом представляют в уполномоченный орган заявки для формирования перечня приоритетных проектов в целях привлечения несвязанных грантов в предстоящем финансовом году. Заявки исполнительных агентств, представленные после указанных сроков, уполномоченным органом не рассматриваются.
Заявки исполнительных агентств формируются с учетом предложений подведомственных им государственных учреждений.
Заявки аппаратов маслихатов всех уровней отражаются в заявках соответствующих акиматов областей (города республиканского значения, столицы).";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1 Проекты, предлагаемые донорами и согласованные с уполномоченным органом и исполнительными агентствами, включаются в перечень по мере их поступления.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Атқарушы агенттіктердің өтінімдерін қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей алдағы қаржы жылына арналған, мемлекеттік органдардан өтінімдердің түсуі бойынша жыл бойы жаңартылуға жататын басым жобалардың тізбесін бекітеді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Уәкілетті орган алдағы қаржы жылына арналған басым жобалар тізбесін бекіткеннен кейін донорларға осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша байланысты емес гранттарды тарту туралы өтінім жібереді.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Байланысты емес гранттардың пайдаланылуын бағалауды жүзеге асыру мақсатында уәкілетті орган қажет болған жағдайда:
1) атқарушы агенттіктерден және/немесе бенефициарлардан беру мерзімін көрсете отырып қосымша ақпарат сұратады;
2) атқарушы агенттіктер беретін ақпаратты растау үшін жоба іске асырылатын жерге уәкілетті тұлғаларды жібереді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де шараларды қабылдайды.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Атқарушы агенттік жыл сайын тиісті қаржы жылының 15 наурызынан кешіктірмей Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарының байланысты емес гранттарды пайдаланғаны туралы ақпаратты мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға енгізеді.";
осы Қағидамен бекітілген Байланысты емес гранттарды тартуға өтінімінің оң жақтағы жоғары бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Байланысты емес гранттарды тарту, пайдалану, пайдаланылуын мониторингілеу және бағалау қағидаларына қосымша";
көрсетілген Байланысты емес гранттарды тарту, пайдалану, пайдаланылуын мониторингілеу және бағалау қағидаларына қосымшаның 12-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Аралас қызмет (осы тақырыпқа зерттеулер жүргізілген бе, осы іс-шараға басқа донорлардан грант тартылған ба)".
14. "Қазақстан Республикасына еттің кейбір түрлерін әкелуге арналған тарифтік квоталардың көлемдерін сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар арасында бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 30 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10181 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Сауда қызметін реттеу департаменті:

"13. По результатам рассмотрения заявок исполнительных агентств уполномоченный орган, не позднее 1 декабря соответствующего года, утверждает перечень приоритетных проектов на предстоящий финансовый год, который по мере поступления заявок от государственных органов, подлежит обновлению в течение года.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Уполномоченный орган, после утверждения перечня приоритетных проектов на предстоящий финансовый год, направляет донорам заявку о привлечении несвязанных грантов по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. В целях осуществления оценки использования несвязанных грантов уполномоченный орган при необходимости:
1) запрашивает у исполнительных агентств и/или бенефициаров дополнительную информацию с указанием срока ее представления;
2) направляет уполномоченных лиц по месту реализации проекта для подтверждения представляемой исполнительными агентствами информации;
3) принимает иные меры в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Исполнительное агентство ежегодно, не позднее 15 марта соответствующего финансового года вносит в уполномоченный орган по государственному планированию информацию об использовании несвязанных грантов государственными организациями Республики Казахстан.";
в Заявке о привлечении несвязанных грантов, установленной указанными Правилами, правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение к Правилам привлечения, использования, мониторинга и оценки использования несвязанных грантов";
в пункт 12 приложения к Правилам привлечения, использования, мониторинга и оценки использования несвязанных грантов внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
14. В приказ Министра Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 30 "Об утверждении Правил распределения объемов тарифных квот между участниками внешнеэкономической деятельности на ввоз в Республику Казахстан отдельных видов мяса" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10181, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 12 февраля 2015 года) внести следующие изменения:
в пункт 3 внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в Правилах распределения объемов тарифных квот между участниками внешнеэкономической деятельности на ввоз в Республику Казахстан отдельных видов мяса, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие определения и понятия: