Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 15 қыркүйектегі № 637 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 қазанда № 12158 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің бұйрықтарына енгізіліп отырған өзгерістер мен толықтыру тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмесін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 637 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің бұйрықтарына енгізіліп отырған өзгерістер мен толықтыру тізімі
1. "Жер-кадастрлық құжаттамалардың құрылымын, құрамын және мазмұнын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 қарашадағы № 68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9951 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 ақпандағы № 28 (28506) "Егемен Қазақстан" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
кіріспенің орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымында, құрамы және мазмұнында:
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) берілген жер учаскесінің алаңын, оның шекаралары мен орналасқан жерін, жер учаскелерінің шектес меншік иелері мен жер пайдаланушыларын, сондай-ақ берілетін жер учаскесінің ауыртпалықтары мен сервитуттарын нақтылайтын жер учаскесіне құқық берілгені туралы жерге орналастыру жобасының көшірмесі.
Тұрғын үй, саяжай құрылысына және бағбандық үшін бөліп берілетін алаңға жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, ресімделіп отырған жер учаскесінің жер-кадастрлық ісіне жоғарыда аталған жерге орналастыру жобасының үзінді көшірмесі кіргізіледі. Әрбір жер учаскесі үшін жерге орналастыру жобасын әзірлеу талап етілмейді;".

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 сентября 2015 года № 637. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2015 года № 12158
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
Приложение
к приказу Министра
национальной экономию
Республики Казахстан
от 15 сентября 2015 года № 637
Перечень приказов Министерства национальной экономики
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение
1. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 ноября 2014 года № 68 "Об утверждении Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9951, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 12 февраля 2015 года № 28 (27904)) внести следующее изменение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Структуре, составе и содержании земельно-кадастровой документации, утвержденной указанным приказом:
в подпункт 6) пункта 2 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.

2. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.12.2017 № 430 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы № 72 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9946 болып тіркелген, 2014 жылғы 26 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну қағидаларында:
8-тармақтың:
1) тармақшасының бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"көші-қон қызметінен алдыңғы тіркелген жері туралы мәліметтер;";
2) тармақшасының жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын: "көші-қон қызметінен алдыңғы тіркелген жері туралы мәліметтер;";
3) тармақшасының бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын: "көші-қон қызметінен алдыңғы тіркелген жері туралы мәліметтер;";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген қаулы қабылданғаннан кейін күнтізбелік 7 күннің ішінде Әкімші, маман және сенім білдірілген өкіл (агент) арасында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тұрғын үй салу үшін бюджеттік кредит беру туралы келісім жасалады.".
4. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10029 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Уәкілетті орган жыл сайын, 1 шілдеден және 1 желтоқсаннан кешіктірмей тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді көздейтін, оның ішінде орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдар ұсынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтердің негізінде Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын әзірлейді және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.".
5. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10059 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларында:
4-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеруді жүзеге асыратын сарапшылар үшін өткізіледі.".
6. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.09.2016 № 434 (10.10.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 19.02.2020 № 68/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 27.12.2017 № 430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 72 "Об утверждении Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9946, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 26 декабря 2014 года) внести следующие изменения:
в Правилах предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, утвержденных указанным приказом:
в пункте 8:
в абзац пятый подпункта 1), в абзац седьмой подпункта 2), в абзац пятый подпункта 3) внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в пункт 22 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
4. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10029, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 16 января 2015 года) внести следующее изменение:
в Правилах ведения реестра государственных услуг, утвержденных указанным приказом:
в пункт 10 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
5. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114 "Об утверждении Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10058, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 2 февраля 2015 года.) внести следующее изменение:
в Правилах аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, утвержденных указанным приказом:
в подпункт 4) пункта 4 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
6. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 30.09.2016 № 434 (вводится в действие с 10.10.2016).
7. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 19.02.2020 № 68/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 23.12.2025 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
10. "Жергілікті атқарушы органдардың 2014-2016 жылдарға арналған мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиттері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 156 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10098 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жергілікті атқарушы органдардың 2014-2016 жылдарға арналған мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиттерін бекіту.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жергілікті атқарушы органдардың 2014-2016 жылдарға арналған мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиттерінде:
қазақ тіліндегі оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 156 бұйрығымен бекітілді".
11. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 27.05.2025 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. "Қазақстан Республикасында жер мониторингін жүргізу және оның деректерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 159 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10148 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында жер мониторингін жүргізу және оның деректерін пайдалану қағидаларында:
16-тармақтың үшінші абзацының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
13. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 17.10.2025 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. "Қазақстан Республикасына еттің кейбір түрлерін әкелуге арналған тарифтік квоталардың көлемдерін сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар арасында бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 30 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10181 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Сауда қызметін реттеу департаменті:

8. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 23.12.2025 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 декабря 2014 года № 156 "О лимитах государственных концессионных обязательств местных исполнительных органов на 2014-2016 годы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10098, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 4 февраля 2015 года) внести следующие изменения:
в пункт 1 внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в Лимитах государственных концессионных обязательств местных исполнительных органов на 2014-2016 годы, утвержденных указанным приказом:
внесено изменение в правый верхний угол в тексте на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
11. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 27.05.2025 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 159 "Об утверждении Правил ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10148, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 20 марта 2015 года) внести следующее изменение:
в Правилах ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
абзац третий пункта 16 изложить в следующей редакции:
"наземных съемок (почвенных, геоботанических, почвенно-мелиоративных, почвенно-эрозионных) и наблюдений на пунктах территориально-зональной сети;".
13. Утратил силу приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 17.10.2025 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. В приказ Министра Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 30 "Об утверждении Правил распределения объемов тарифных квот между участниками внешнеэкономической деятельности на ввоз в Республику Казахстан отдельных видов мяса" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10181, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 12 февраля 2015 года) внести следующие изменения:
в пункт 3 внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в Правилах распределения объемов тарифных квот между участниками внешнеэкономической деятельности на ввоз в Республику Казахстан отдельных видов мяса, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие определения и понятия: