Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткiзу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/269 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 шілдеде № 11710 болып тіркелді.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 18) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткiзу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) алып тасталды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
__________ Ә. Исекешев

Об утверждении Правил ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/269. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2015 года № 11710.
В соответствии с подпунктом 18) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
1. Утвердить прилагаемые Правила ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_________ А. Исекешев

2015 жылғы 19 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________ Е. Досаев
2015 жылғы 12 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
__________ Қ. Қасымов
2015 жылғы 8 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 4-3/269 бұйрығымен
бекітілген
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiншассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық қарап - тексеруден өткізу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 04.05.2020 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткiзу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсiптік кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 18) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзiрленді және тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды (бұдан әрі – машиналар) жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткізу тәртiбiн айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) иеленуші - меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару құқығында не өзге де заңды негізде машинаға иелік ететін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі - иеленуші (көрсетілетін қызметті алушы));
2) алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.01.2023 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

19 июня 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Е. Досаев
12 июня 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________ К. Касымов
8 мая 2015 года
Утверждены
приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 4-3/269
Правила ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 04.05.2020 № 153 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок проведения ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости (далее – машины).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) владелец – физическое или юридическое лицо, владеющее машиной на праве собственности, хозяйственного ведения, оперативного управления либо ином законном основании (далее – владелец (услугополучатель));
2) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2023 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

3) тiркеу құжаты - машинаның жол қозғалысына қатысуға және пайдалануға жіберілгенін растайтын, машинаға арналған ресми құжат болып табылатын техникалық паспорт;
4) "цифрлық үкіметтің" операторы (бұдан әрі – оператор) – Қазақстан Республикасының цифрлық заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, оған бекітілген "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген заңды тұлға;
5) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.01.2023 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрықтарымен.
3. Осы Қағидалардың 19-тармағында айқындалған машиналарды қоспағанда иеленушілерге (көрсетілетін қызметті алушыларға) тиесілі және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органында (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші)) мемлекеттік (уақытша) тіркеуде тұрған машиналар жылына бір рет мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өтуі тиіс.
4. Машиналарды мемлекеттiк техникалық қарап-тексеру олардың техникалық жай-күйiн бағалау, олардың санын, тиесілілігін және басқа да тiркеу деректерінің тиесілілігін нақтылау, техникалық пайдалану және қауiпсiздiк техникасы қағидаларын өрескел бұзушылықтарды (техниканың аталған түріне шығарушы зауыттың берген реттеуші құжаттамаларымен) және ақаулықтарды ескерту мақсатында жүргiзiледi.
5. электрондық цифрлық қолтаңба – цифрлық қолтаңбаның жеке кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып, оның тиістілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
2-тарау. Машиналарды техникалық қарап-тексеруден өткізу тәртiбi
6. Машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық қарап-тексеруден өткізуді жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады.
7. Машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық қарап-тексеруден өткізуді ұйымдастыру үшін жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторы көктемгі дала және егін жинау жұмыстарын ескере отырып, машиналарды мемлекеттік техникалық қарап-тексеруден өткізу кестесін (бұдан әрі - кесте) жасайды, онда машиналарды техникалық қарап-тексеруден өткізетін орны, күні және уақыты туралы мәліметтер қамтылады.
Кестені жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) ауыл шаруашылығы саласындағы функцияны жүзеге асырытын құрылымдық бөлімшесінің басшысы бекітеді.

3) регистрационный документ – технический паспорт, являющийся официальным документом на машину, подтверждающий ее допуск к участию в дорожном движении и эксплуатации;
4) оператор "цифрового правительства" (далее – оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан в соответствии с цифровым законодательством Республики Казахстан, на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним цифровой - инфраструктуры "цифрового правительства";
5) электронная цифровая подпись – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2023 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
3. Государственному техническому осмотру один раз в год подлежат машины принадлежащие владельцам (услугополучателям) и состоящие на государственной (временной) регистрации в местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы, района и города областного значения (далее – местный исполнительный орган (услугодатель)), за исключением машин, определенных пунктом 19 настоящих Правил.
4. Государственный технический осмотр машин проводится в целях оценки технического состояния, уточнения их численности, принадлежности регистрационных данных, осуществления мероприятий по пресечению грубых нарушений правил технической эксплуатации и техники безопасности (регламентируемых документацией прилагаемой заводом изготовителем к данному виду техники) и предупреждения неисправностей.
5. Для осуществления целей настоящих Правил под регистрационными пунктами понимается местный исполнительный орган (услугодатель).
Глава 2. Порядок проведения государственного технического осмотра машин
6. Ежегодный государственный технический осмотр машин проводится местным исполнительными органом (услугодателем).
7. Для организации проведения ежегодного государственного технического осмотра машин инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя) составляет график технического осмотра машин (далее – график) с учетом весенне-полевых и уборочных работ, в котором содержатся сведения о месте, дате и времени проведения технического осмотра машин.
График утверждается руководителем структурного подразделения местного исполнительного органа (услугодателя), осуществляющего функции в области сельского хозяйства.

8. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторы машиналарды мемлекеттік техникалық қарап-тексеруден өткізу басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей мерзімді баспа басылымдарында жариялау жолымен иеленушілерді (көрсетілетін қызметті алушыларды) машиналарды техникалық қарап-тексеруден өткізуге ұсыну мерзімдері, шарттары мен тәртібі туралы хабардар етеді.
9. Көктемгі дала және егін жинау жұмыстарын жүзеге асыратын машиналарды мемлекеттік техникалық қарап-тексеру осындай жұмыстар басталар алдында машиналардың тікелей орналасқан жері бойынша кестеге сәйкес жүргізіледі.
10. Машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық қарап-тексеруден өткізу үшін иеленуші (көрсетілетін қызметті алушы) жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі арқылы қағаз түрінде не "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
11. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсе маманы құжаттар келіп түскен сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде оларды тіркейді және жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушіге) жауапты инженер-инспекторын тағайындайтын жергілікті атқарушы органның басшысына (көрсетілетін қызметті берушіге) жолдайды.
Құжаттар Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері келіп түскен жағдайда, оларды тіркеу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру одан кейінгі жақын жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.01.2023 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты инженер-инспекторы құжаттар келіп түскен күні оларды "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" цифрлық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ ЦЖ) тіркейді, иеленуші (көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) толықтығы мен дұрыстығын тексереді.
Иеленуші (көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткiзу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторы "Е-лицензиялау" МДҚ ЦЖ пайдалана отырып, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама дайындайды және жібереді.
Иеленуші (көрсетілетін қызметті алушы) құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда және мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болмаған жағдайда, жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторы "Е-лицензиялау" МДҚ ЦЖ пайдалана отырып өткізу күнін, орны мен уақытын көрсете отырып, жыл сайынғы мемлекеттік техникалық қарап-тексеруді өткізуге дайын екендігі туралы хабархат дайындайды.
Иеленуші (көрсетілетін қызметті алушы) тіркеу пунктінде машиналарды мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу туралы өтінішпен жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторы мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды (бұдан әрі – уәжді бас тарту) дайындайды.
Иеленуші (көрсетілетін қызметті алушы) машиналардың орналасқан жері бойынша машиналарды мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу туралы өтінішпен жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) иеленушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ иеленушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдалым өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

8. Инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя) не позднее чем за 30 (тридцать) календарных дней до начала технического осмотра машин извещает владельцев (услугополучателей) о графике, условиях и порядке представления машин на технический осмотр путем опубликования объявления в периодических печатных изданиях.
9. Технический осмотр машин, осуществляющих весенне-полевые и уборочные работы, проводится перед началом таких работ непосредственно по месту нахождения машин согласно графику.
10. Для прохождения ежегодного государственного технического осмотра машин владелец (услугополучатель) через канцелярию местного исполнительного органа (услугодателя) в бумажном виде, либо посредством веб-портала "цифрого правительства" (далее – портал) в электронном виде, подает заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
11. Специалист канцелярии местного исполнительного органа (услугодателя) осуществляет регистрацию документов в течение 30 (тридцати) минут с момента их поступления и направляет руководителю местного исполнительного органа (услугодателя), которым назначается ответственный инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя).
В случае поступления документов после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, регистрация документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются в ближайший следующий за ним рабочий день.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2023 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Ответственный инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя) в день поступления документов регистрирует их в цифровой системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ЦС ГБД "Е-лицензирование"), проверяет полноту и достоверность документов, представленных владельцем (услугополучателем) для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
В случае представления владельцем (услугополучателем) неполного пакета документов, указанных в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 2 к настоящим Правилам, а также документов с истекшим сроком действия, инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя) готовит и направляет уведомление об отказе в приеме документов с использованием ЦС ГБД "Е-лицензирование".
В случае представления владельцем (услугополучателем) полного пакета документов и при отсутствии оснований для отказа в оказании государственной услуги, инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя) готовит уведомление о готовности к проведению ежегодного государственного технического осмотра, с указанием даты, места и времени проведения технического осмотра, с использованием ЦС ГБД "Е-лицензирование".
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги в случае обращения владельца (услугополучателя) с заявлением о проведении государственного технического осмотра машин в регистрационном пункте, инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя) готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги (далее – мотивированный отказ).
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги в случае обращения владельца (услугополучателя) с заявлением о проведении государственного технического осмотра машин непосредственно по месту нахождения машин, местный исполнительный орган (услугодатель) уведомляет владельца (услугополучателя) о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить владельцу (услугополучателю) позицию по предварительному решению.

Тыңдалым туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдалымды жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізеді.
Тыңдалым рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Тыңдалым нәтижелері бойынша жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқауды өткізуге дайындығы туралы хабарламаны не уәжді бас тартуды ресімдейді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.01.2023 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрықтарымен.
12-1. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін тоқтата тұру көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесін тоқтата тұру жөніндегі шешімі туралы хабарлама жіберілген күннен басталады. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін қайта бастау туралы шешім шығарған күннен бастап қайта басталады.
Ескерту. 12-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
12-2. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін:
1) егер көрсетілетін қызметті алушылардың тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктерді алу құқықтарында құқықтық мирасқорлыққа жол берілсе, азамат қайтыс болған (оның ішінде қайтыс болды деп жарияланған) немесе заңды тұлға қайта ұйымдастырылған, таратылған;
2) азамат Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз және (немесе) әрекет қабілеті шектеулі деп танылған;
3) мемлекеттік органдар қарайтын не сот тәртібімен қаралатын мәселелер шешілгенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету мүмкін болмаған жағдайларда тоқтата тұрады.
Ескерту. 12-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
12-3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі:
1) осы Қағидалардың 12-2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларда – қайтыс болған адамның құқықтық мирасқоры айқындалғанға дейін немесе әрекетке қабілетсіз адамға қорғаншы тағайындалғанға дейін;

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится местным исполнительным органом (услугодателем) не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
По результатам заслушивания, местный исполнительный орган (услугодатель) оформляет уведомление о готовности к проведению ежегодного государственного технического осмотра, либо мотивированный отказ.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2023 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
12-1. Приостановление срока оказания государственной услуги начинается со дня направления уведомления услугополучателю о решении услугодателя по приостановлению процесса оказания государственной услуги. Течение срока оказания государственной услуги возобновляется со дня вынесения решения услугодателем о возобновлении процесса оказания государственной услуги.
Сноска. Правила дополнены пунктом 12-1 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
12-2. Услугодатель приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) смерти гражданина (в том числе объявления умершим) или реорганизации, ликвидации юридического лица, если права услугополучателей на получение соответствующих материальных или нематериальных благ допускает правопреемство;
2) признания гражданина недееспособным и (или) ограниченно дееспособным в установленном законами Республики Казахстан порядке;
3) невозможности оказания государственной услуги до разрешения вопросов, рассматриваемых государственными органами либо в судебном порядке.
Сноска. Правила дополнены пунктом 12-2 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
12-3. Процесс оказания государственной услуги приостанавливается:
1) в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 12-2 настоящих Правил, – до определения правопреемника умершего лица или назначения недееспособному лицу опекуна;

2) осы Қағидалардың 12-2-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда мемлекеттік орган ұстанымды айқындағанға дейін немесе сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
Ескерту. 12-3-тармақпен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
12-4. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша немесе өз бастамасы бойынша мынадай жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсету процесін тоқтата тұрады:
1) қызмет көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі деп төтенше жағдайды енгізу, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай қатері немесе оның туындауы түсініледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы заңды өкілдерінің көрсетілетін қызметті алу жағдайларын қоспағанда, оның мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінен асатын мерзімде қызметтік іссапарда, медициналық ұйымда стационарлық емделуде болуы.
Ескерту. 12-4-тармақпен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
13. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) басшысы "Е-лицензиялау" МДҚ ЦЖ арқылы жыл сайынғы мемлекеттік техникалық қарап-тексеруден өткізуге дайын екендігі туралы хабарламаға немесе уәжді бас тартуға қол қояды.
Жыл сайынғы мемлекеттік техникалық қарап-тексеруді өткізуге дайын екендігі туралы хабарлама немесе уәжді бас тарту портал арқылы электрондық құжат түрінде иеленушінің (көрсетілетін қызметті алушының) "жеке кабинетіне" жіберіледі немесе басып шығарылып, жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторының қолымен, тіркеу пунктінің мөртаңбасымен куәландырылады және жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
14. Машиналарды техникалық қарап-тексеру машина иеленушінің (көрсетілетін қызметті алушының) не оның өкілінің қатысуымен жүргізіледі.
15. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторы машиналарды мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткізген кезде:
1) машиналардың кiмге тиесiлi екенiн нақтылайды, типінің, моделiнiң, шығарылған жылының, машинаның, шассидің, қозғалтқыштың, рамасының, зауыттық нөмiрiнiң және нөмiрлік белгiсiнiң тiркеу құжатында жазылған деректерге сәйкестiгiн тексередi;

2) в случаях, предусмотренных подпунктом 3) пункта 12-2 настоящих Правил, – до определения позиции государственным органом или до вступления в законную силу судебного акта.
Сноска. Правила дополнены пунктом 12-3 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
12-4. Услугодатель по ходатайству услугополучателя или по своей инициативе приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) действия непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказанию услуги. Под действиями непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказания государственной услуги, понимается введение чрезвычайного положения, угроза или возникновение чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера;
2) нахождения услугополучателя в служебной командировке, в медицинской организации на стационарном лечении, превышающих срок оказания государственной услуги, за исключением случаев получения услуги его законными представителями.
Сноска. Правила дополнены пунктом 12-4 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
13. Руководитель местного исполнительного органа (услугодателя) через ЦС ГБД "Е-лицензирование" подписывает уведомление о готовности к проведению ежегодного государственного технического осмотра или мотивированный отказ.
Уведомление о готовности к проведению ежегодного государственного технического осмотра или мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" владельца (услугополучателя) в форме электронного документа, либо распечатывается, заверяется подписью инженера-инспектора местного исполнительного органа (услугодателя), штампом регистрационного пункта и выдается нарочно через канцелярию местного исполнительного органа (услугодателя).
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
14. Технический осмотр машин проводится в присутствии владельца (услугополучателя), либо его представителя.
15. Инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя) при проведении технического осмотра машин:
1) уточняет принадлежность машины, проверяет соответствие типа, модели, года выпуска, заводского номера машины, шасси, двигателя, рамы и номерного знака данным, записанным в регистрационном документе;

2) машиналардың техникалық жай-күйінің машиналарды техникалық қарап-тексеруге қойылатын талаптармен реттелетін нормативтік техникалық құжаттарға сәйкестігін тексереді.
16. Агрегаттар мен механизмдер ажыратылмай, диагностикалық аспаптар мен бақылау құралдарын пайдалана отырып тексерiледi. Тiркемелердiң техникалық жай-күйi тракторлық поездың құрамында (тарту-ілу құрылғысы мен тежегішті бұғаттағыштың ақаусыздығын бақылау үшін) тексеріледі.
17. Машиналарды техникалық қарап-тексеруге қойылатын талаптармен реттелетін нормативтiк техникалық құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін машиналар мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өтпеген болып саналады.
18. Шығарылғанына 5 (бес) жылға дейінгі жаңа машиналарды техникалық қарап-тексеруден өткізу тіркеу пункттерінде тіркелгеннен кейін алғашқы 5 (бес) жыл ішінде бір рет олардың техникалық жай-күйі тексерілмей жүргізіледі.
19. Техникалық қарап-тексеруден өткен машиналарға тіркеу құжатына (техникалық паспортына) "Ақаусыз" деген жазу жазылады, ал техникалық қарап-тексеруден өтпеген машиналарға "Ақауы бар" деген жазу жазылады, ол жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторының қолымен және тіркеу пунктінің мөртабанымен расталады.
20. Тұрақты есепте тұрған жерiнен басқа өңірлерге 2 (екі) және одан да көп айдан астам мерзімге шыққан машиналар олардың уақытша болған жерінде техникалық қарап-тексеруден өткізуге ұсынылады.
21. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторы мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткен жеке тұлғалардың машиналары туралы мәліметтерді осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша машиналарды техникалық қарап-тексеру журналына енгізеді.
22. Заңды тұлғалардың машиналарын мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткізу қорытындылары бойынша жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) инженер-инспекторы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша машиналарды техникалық қарап-тексеруден өткізу актісін ресімдейді. Машиналарды техникалық қарап-тексеруден өткізу актісі екі данада жасалады, оның біреуі заңды тұлғаның өкіліне беріледі, ал екіншісі тіркеу пунктінде қалады.
23. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) Заңның 5-бабы 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне келіп түседі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.

2) проверяет техническое состояние машин на соответствие нормативно-техническим документам, регламентирующих требования к техническому осмотру машин.
16. Агрегаты и механизмы проверяются без разборки с использованием диагностических приборов и средств контроля. Техническое состояние прицепов проверяется в составе тракторного поезда (для контроля исправности тягово-сцепного устройства и блокировки тормозов).
17. Машины, не соответствующие требованиям нормативно-технической документации, регламентирующей требования к техническому осмотру машин, считаются не прошедшими технический осмотр.
18. Технический осмотр новых машин возрастом до 5 (пяти) лет проводится без проверки их технического состояния один раз в течение первых 5 (пяти) лет после регистрации в регистрационных пунктах.
19. На машины, прошедшие технический осмотр, делается запись "Исправен" в регистрационном документе (техническом паспорте), на не прошедшие – "Неисправен", которая заверяется подписью инженера-инспектора местного исполнительного органа (услугодателя) и штампом регистрационного пункта.
20. Машины, выбывшие с места постоянного учета в другие регионы на срок более 2 (двух) месяцев, представляются на технический осмотр по месту их временного пребывания.
21. Инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя) вносит сведения о машинах физических лиц, прошедших технический осмотр, в журнал технического осмотра машин по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
22. По итогам технического осмотра машин юридических лиц инженер-инспектор местного исполнительного органа (услугодателя) оформляет акт технического осмотра машин по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам. Акт технического осмотра машин составляется в двух экземплярах, один из которых выдается представителю юридического лица, а второй остается в регистрационном пункте.
23. Местный исполнительный орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).

24. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда, жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) техникалық ақаулық анықталған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде бұл туралы операторды хабардар етеді.
Туындаған ақаулықты жою жұмыстары жүргізілгеннен кейін оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы еркін нысанда хаттама жасайды және оған жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) қол қояды.
Ескерту. 24-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
3-тарау. Шағымдану тәртібі
25. Мемлекеттік қызметтерді көрсету туралы мәселелер бойынша жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының атына, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік орган және (немесе) лауазымды адам) жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші шағымды 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-қимыл жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды тұлғаға) жібермейді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.01.2023 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Иеленушінің (көрсетілетін қызметті алушының) шағымын Заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес:
жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.01.2023 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің), мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабы 4-тармағына сәйкес:

24. В случае сбоя цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, местный исполнительный орган (услугодатель) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента обнаружения технического сбоя уведомляет об этом оператора.
После проведения работ по устранению возникшего сбоя оператор в течение 1 (одного) рабочего дня составляет в произвольной форме протокол о технической проблеме и подписывает его с местным исполнительным органом (услугодателем).
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
Глава 3. Порядок обжалования
25. Жалоба на решение, действие (бездействие) местного исполнительного органа (услугодателя) по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя местного исполнительного органа (услугодателя), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, местный исполнительный орган (услугодатель) направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба местным исполнительным органом (услугодателем) не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия в течение 3 (трех) рабочих дней благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2023 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Жалоба владельца (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
местным исполнительным органом (услугодателем) – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2023 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом (услугодателем), уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда, он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.01.2023 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.01.2023 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдердi, монтаждалған
арнаулы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылық,
мелиорациялық және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы
мемлекеттiк техникалық
қарап-тексеруден өткiзу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның және облыстық
маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін - аты, әкесінің аты ( бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты
мекенжайы; заңды тұлға үшін - атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі, орналасқан жерінің
мекенжайы (заңды мекенжайы))
Өтініш
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
машинаны/ларды мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткiзуді сұраймын.
Өтініш берушінің қолы _____________ 20__ _ жылғы " ___ " ________________
20___ жылғы " ___ " _______ ____сағат____минутта қабылданды.
Инженер-инспектор _________________________________________ _________
қолы
Техникалық қарап-тексеруден_______________20____ жылғы " ___ " _______
(өтті/өтпеді)
________________________________________________________________________________
Тракторларды және олардың
базасында
жасалған өздігінен жүретін
шассилер
мен механизмдерді, өздігінен
жүретін
ауылшаруашылық,
мелиорациялық
және жол-құрылыс
машиналарын,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды
жүргізу құқығына емтихандар
қабылдау және куәліктер
беру қағидаларына
2-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық қарап-тексеру жүргізу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.04.2026 № 247 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінімдерін қабылдау:

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) владельцу (услугополучателю), подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2023 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2023 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам ежегодного
государственного технического
осмотра тракторов и
изготовленных на их базе
самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин
и механизмов, специальных машин
повышенной проходимости
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа области, города республиканского
значения, столицы, района и города областного значения)
________________________________________________________________________________
(для физического лица – фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер, адрес места жительства; для юридического лица -
наименование, бизнес-идентификационный номер, адрес местонахождения
(юридический адрес))
Заявление
Прошу провести государственный технический осмотр машин (ы) _________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Подпись владельца или уполномоченного лица ______ "___" _____ 20 __ года
Принято "___" ___ 20 __ года___ часов ___ минут
Инженер-инспектор ______________________________________
Технический осмотр _____________________ "___" ___ 20 __ года.
(пройден/не пройден)
__________________________________________________________________________
Приложение 2 к Правилам
ежегодного государственного
технического осмотра тракторов
и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая
прицепы со смонтированным
специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных
и дорожно-строительных
машин и механизмов,
специальных машин
повышенной проходимости
Форма
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.06.2026 № 247 (порядок введения в действие см. п. 4.).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов
и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая
прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) для оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
Машиналардың тікелей орналасқан жері бойынша өтінім тіркелген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Машиналар тіркеу пунктіне берілген жағдайда – өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Тіркеу құжатына (техникалық паспортқа) инженер-инспектордың қолымен және көрсетілетін қызметті берушінің мөртабанымен расталған "Ақау бар" не "Ақаусыз" деген жазба енгізу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру - сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген кезде:
1) нысан бойынша өтініш;
2) тiркеу құжаты.
портал арқылы жүгінген кезде:
1) Электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) тіркеу құжатының электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші
"цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын оның көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, қойылған белгі растайды;
портал арқылы тапсырған кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
9.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті алу үшін "Мемлекеттік көрсетілетін және әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің жай-күйі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 10 (десяти) рабочих дней с момента регистрации заявления, непосредственно по месту нахождения машин.
В случае предоставления машин в регистрационный пункт – в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Внесение записи "Исправен", либо "Неисправен" в регистрационном документе (техническом паспорте), заверенном подписью инженера-инспектора и штампом услугодателя, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс). Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Государственная услуга осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при обращении в канцелярию услугодателя:
1) заявление по форме;
2) регистрационный документ.
при обращении через портал:
1) заявление в форме электронного документа;
2) электронная копия регистрационного документа.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии, с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случае установления факта недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них, в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы телефоны: 1414, 8 800 080 7777
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) мемлекеттік органдардың www.​gov.​kz интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында;
2) порталда;
3) тиісті қызмет берушінің интернет-ресурсында орналасқан.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Үшінші тұлғалардың көрсетілетін қызметтерді алу шарттары:
Порталдағы "жеке кабинеттен", сондай-ақ субъектінің порталда тіркелген ұялы байланыс абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді жіберу немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы ұсынылған, мәліметтері сұратылып отырған тұлғаның келісімі болған жағдайда, үшінші тұлғалардың электрондық сұранымы.
Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдердi, монтаждалған
арнаулы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылық,
мелиорациялық және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы
мемлекеттiк техникалық
қарап-тексеруден өткiзу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Машиналарды мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткiзу журналы
Р/с
Қарап-тексеру жүргiзiлген күнi
Машинаның атауы және маркасы
Нөмiрлерi
Мемлекеттік тіркеу нөмірі белгiсi
Иесiнiң аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Техникалық жай-күйi туралы қорытынды (ақауы бар, ақаусыз)
Машина иеленушінің қолы
Шассидің немесе жеке сәйкестендіру нөмірінің (VIN коды)
қозғалтқыштың
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдердi, монтаждалған
арнаулы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылық,
мелиорациялық және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы
мемлекеттiк техникалық
қарап-тексеруден өткiзу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Машиналарды мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткiзу актiсі
20__ жылғы "___" ________
Мен, ___________________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның және облыстық
маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы инженер-инспекторының аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________ бiрге
(қарап-тексеруге қатысушы адамдардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
теңгерімінде тұрған машиналарды техникалық қарап-тексеруден өткiздiм.
Машиналарды техникалық қарап-тексеруден өткізу кезiнде мыналар анықтады:

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов;
2) портале;
3) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
Условия получения услуги третьими лицами:
Электронный запрос третьими лицами, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Приложение 3
к Правилам ежегодного
государственного технического
осмотра тракторов и
изготовленных на их базе
самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин
и механизмов, специальных машин
повышенной проходимости
Форма
Журнал государственного технического осмотра машин
№ п/п
Дата проведения осмотра
Наименование и марка машины
Номера
Государственный регистрационный номерной знак
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) владельца
Заключение о техническом состоянии (исправный, неисправный)
Подпись владельца машин
Шасси или индивидуального идентификационного номера (VIN-код)
Двигателя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 4
к Правилам ежегодного
государственного технического
осмотра тракторов и
изготовленных на их базе
самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин
и механизмов, специальных машин
повышенной проходимости
Форма
Акт государственного технического осмотра машин
"___" __________ 20 _ года
Мною, ___________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) инженера-инспектора местного исполнительного
органа области, города республиканского значения, столицы, района и города областного
значения) ______________________________________________________________________
совместно с ____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) лиц, присутствующих и участвующих при осмотре)
проведен технический осмотр машин, состоящих на балансе в
_______________________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
При техническом осмотре машин установлено следующее:

1. Машиналарды мемлекеттік техникалық қарап-тексеруге _________ бірлік (саны) мынадай машиналар ұсынылды:
Р/с
Машинаның атауы
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
Шығарушы зауыттың реттік нөмірі
Шығарылған жылы
Машиналардың мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткендiгi туралы қорытынды
машинаның (рамасының)
қозғалтқыштың
1
2
3
4
5
6
7
Техникалық қарап-тексеруден _____________________________ бірлік машина өттi.
(саны)
Техникалық қарап-тексеруден_____________________ бірлік машина өтпедi, оның
(саны)
iшiнде мынадай себептермен:
техникалық ақауы бар _____________________________________________ бірлік;
(саны)
конструкциясы нормативтiк-техникалық құжаттамаларға сәйкес келмейді
__________________________________________________________________________ бірлік:
(саны)
мемлекеттік тіркеу деректеріне сәйкес келмейді_______________________ бірлік.
2. ___________ машина мемлекеттік техникалық қарап-тексеруге ұсынылмады:
(саны)
Р/с
Машинаның маркасы
Мемлекеттiк тiркеу нөмірі белгiсi
Машиналарды мемлекеттік техникалық қарап-тексеруге ұсынбау себептерi
1
2
3
4
Заңды тұлғаның басшысы _________________________________________________________
(қолы аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Бухгалтер (немесе есеп жүргiзушi адам) ______________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Инженер-инспектор ______________________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса) , тегі)
Машина иеленуші немесе
оған уәкілеттік берілген адам:
________________________________________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса) , тегі)

1. Представлено на государственный технический осмотр машин _________________
______________ единиц следующих машин: (количество)
№ п/п
Наименование машины
Государственный регистрационный номер
Порядковый номер завода-изготовителя
Год выпуска
Заключение о прохождении технического осмотра машин
машины (рамы)
двигателя
1
2
3
4
5
6
7
Прошли технический осмотр _____________________________ единиц машин.
(количество)
Не прошли технический осмотр машины ___________________ единиц машин, (количество)
в том числе по причинам: технической неисправности _________________________ единиц;
(количество) не соответствия конструкции требованиям нормативно технической
документации ___________________________________________________________ единиц.
(количество)
Не соответствия данным государственной регистрации _____________ единиц. (количество)
2. Не представлено на государственный технический осмотр _________ единиц (количество)
машин:
№ п/п
Марка машины
Государственный регистрационный номерной знак
Причины непредставления на государственный технический осмотр машин
1
2
3
4
Руководитель юридического лица
________________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя отчество (при его наличии))
Бухгалтер (или лицо, ведающее учетом)
_______________________________________________________________________________,
(подпись, фамилия, имя отчество (при его наличии))
Инженер-инспектор
_______________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя отчество (при его наличии))
Владелец или уполномоченное лицо:
_______________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя отчество (при его наличии))