Құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында ақпарат алмасу бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 мамырда № 11102 тіркелді.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңының 11-бабының 4-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында ақпарат алмасу бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидалары бекітілсін.
2. Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Имашев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
____________Ә. Исекешев
2015 жылғы "__"
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________Е. Досаев
2015 жылғы 5 мамыр
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 18 наурыздағы
№ 164 бұйрығымен бекітілген
Құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында
ақпарат алмасу бойынша мемлекеттік органдардың
өзара іс-қимыл жасау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында ақпарат алмасу бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидалары (бұдан әрі - Қағида) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4–тармағына сәйкес әзірленді.
2. Қағида уәкілетті органдардың құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында ақпарат алмасуы жөнінде өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындайды.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Әділет министрінің 20.03.2026 № 278 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Осы Қағида мемлекеттік жер кадастрының жүргізілуін ұйымдастыруды жүзеге асыратын орталық уәкілетті органға, сәулет, қала құрылысы және құрылысы істері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға, сәулет, қала құрылысы мен құрылыс қызметімен сабақтас болып табылатын мәселелер бойынша олардың арнайы өкілеттіктерінің шегінде облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына, жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік техникалық тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорындарға, тіркеуші органдарға (бұдан әрі - уәкілетті органдар) қолданылады.

Об утверждении Правил взаимодействия государственных органов по обмену информацией для целей ведения правового и иных кадастров
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2015 года № 11102.
В соответствии с пунктом 4 статьи 11 Закона от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия государственных органов по обмену информацией для целей ведения правового и иных кадастров.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Имашев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр по инвестициям и
развития Республики Казахстан
______________ А. Исекешев
"__"_________ 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
_____________________Е. Досаев
5 мая 2015 года
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 18 марта 2015 года № 164
Правила
взаимодействия государственных органов по обмену информацией
для целей ведения правового и иных кадастров
1. Общие положения
1. Настоящие Правила взаимодействия государственных органов по обмену информацией для целей ведения правового и иных кадастров (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество".
2. Правила определяют порядок взаимодействия уполномоченных органов по обмену информацией для целей ведения правового и иных кадастров.
3. Настоящие Правила распространяются на центральный уполномоченный орган, осуществляющий организацию ведения государственного земельного кадастра, уполномоченный государственный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства, на иные центральные исполнительные органы в пределах их специальных полномочий по вопросам, являющимся смежными с архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью, местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) в пределах их специальных полномочий, государственное предприятие, осуществляющее государственное техническое обследование объектов недвижимости, регистрирующие органы (далее - уполномоченные органы).