Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 176 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 сәуірде № 10760 тіркелді.
"Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 5 шілдедегі Заңының 6-бабы 4-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 15.12.2017 № 728 (алғаш ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттік тiркелуiн;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оны мерзімдік басылымдар мен "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 16 наурыздағы
№ 176 бұйрығымен
бекітілген
Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.12.2025 № 782 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және мәмілеге қатысушының мәміле мониторингі бойынша есептілік нысандарын толтыруы мен оларды уәкілетті органға тапсыру тәртібін, сондай-ақ мәмілеге қатысушылардың мәміле мониторингі бойынша құжаттама жүргізуінің тәртібін айқындайды.
2. Мәмілелер мониторингін Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары халықаралық іскерлік операциялар бойынша мәмілелерге қатысушылар қолданатын бағаларға бақылау жүргізу жолымен жүзеге асырады.
2-тарау. Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру тәртібі
3. "Мәмілелер мониторингі бойынша есептілік ұсынылатын халықаралық іскерлік операциялардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 194 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10680 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тізбе) мәмілелер мониторингі бойынша есептілік ұсынылатын халықаралық іскерлік операциялар тізбесі бойынша халықаралық іскерлік операцияларды және кірістердің (шығыстардың) және (немесе) міндеттемелердің есепті қаржы жылындағы жалпы сомасы республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және есепті қаржы жылының бірінші қаңтарында қолданыста болатын кемінде 250 000 (екі жүз елу мың) айлық есептік көрсеткішті құрайтын, операцияларды жүзеге асыратын мәмілелерге қатысушылар осы Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша "Мұнай және (немесе) газ конденсаты экспорты", "Тауарлар экспорты", "Орындалған жұмыстардан және (немесе) көрсетілген қызметтерден түсетін кірістер бойынша халықаралық іскерлік операциялар" және "Берілген қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операциялар", сондай-ақ осы Қағидаларға 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша "Тауарлар импорты", "Алынған жұмыстардың және (немесе) қызметтердің шығыстары бойынша халықаралық іскерлік операциялар" және "Алынған қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операциялар" мәмілелер мониторингі бойынша есептілікті (бұдан әрі – есептілік нысандар) ұсынады.

Об утверждении Правил осуществления мониторинга сделок
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 176. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2015 года № 10760.
В соответствии с пунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 03.08.2022 № 786 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления мониторинга сделок.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его государственной регистрации.
Министр
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 марта 2015 года № 176
Правила осуществления мониторинга сделок
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра финансов РК от 17.12.2025 № 782 (вводится в действие с 01.01.2026).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления мониторинга сделок (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления мониторинга сделок, который включает в себя порядок заполнения участником сделки утвержденных форм отчетности по мониторингу сделок и их представления в уполномоченный орган, порядок ведения документации по мониторингу сделок участниками сделок.
2. Мониторинг сделок осуществляется путем наблюдения органами государственных доходов Республики Казахстан за ценами, применяемыми участниками сделок по международным деловым операциям.
Глава 2. Порядок осуществления мониторинга сделок
3. Участники сделок, осуществляющие международные деловые операции по перечню международных деловых операций, по которым предоставляется отчетность по мониторингу сделок, утвержденному приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 194 "Об утверждении Перечня международных деловых операций, по которым предоставляется отчетность по мониторингу сделок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10680) (далее – Перечень) и общая сумма доходов (расходов) и (или) обязательств по которым в отчетном финансовом году составляет не менее 250 000 (двести пятидесяти тысяч) месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете, действующего на первое января отчетного финансового года, представляют отчетность по мониторингу сделок "Экспорт нефти и (или) газового конденсата", "Экспорт товаров", "Международные деловые операции по доходам от выполненных работ и (или) оказанных услуг" и "Международные деловые операции по выданным займам" по формам согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящим Правилам, а также отчетность по мониторингу сделок "Импорт товаров", "Международные деловые операции по расходам от полученных работ и (или) услуг" и "Международные деловые операции по полученным займам" по формам согласно приложениям 5, 6 и 7 к настоящим Правилам (далее – формы отчетности).

Есептілік нысандар осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – Комитет) есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырынан кешіктірмей ұсынылады. Күнтізбелік бір жыл есепті кезең болып табылады.
4. Толтырылған есептілік нысандары мемлекеттік кірістер органдарының салық есептілігін қабылдау және түзету жүйесі (бұдан әрі – МКО АЖ) арқылы - ақпаратты компьютерлік түзетуге жол беретін электрондық түрде табыс етіледі.
Есептілік нысандар электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады.
МКО АЖ орталық торабы қабылдаған, хабарламада көрсетілген күн Комитетке есептілік нысандарды электронды түрде табыс етілген күні болып табылады.
Комитетке есептілік нысандарды тапсыру үшін осы Қағидаларда белгіленген мерзімнің соңғы күнінің жиырма төрт сағатына дейін МКО АЖ арқылы табыс етілген есептілік нысандар мерзімінде табыс етілді деп есептеледі.
Есептілік нысандарды электронды түрде табыс етілген кезде Комитет МКО АЖ қабылдаған кезден бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей мәмілеге қатысушыға көрсетілген жүйенің есептілік нысандарын қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы хабарлама жібереді.
Есептілік нысандарды, егер:
1) осы Қағидаларда белгіленген нысандарға сәйкес келмесе;
2) мемлекеттік кірістер органының коды көрсетілмесе немесе дұрыс көрсетілмесе;
3) сәйкестендіру нөмірі көрсетілмесе немесе дұрыс көрсетілмесе;
4) салық кезеңі көрсетілмесе;
5) электрондық цифрлық қолтаңбасы болмаса немесе дұрыс емес болса;
6) осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген "Мұнай және (немесе) газ конденсаты экспорты" есептілік нысанын толтыру тәртібінің 66) тармақшасында, осы Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген "Тауарлар экспорты" есептілік нысанын толтыру тәртібінің 40) тармақшасында және осы Қағидаларға 5-қосымшада келтірілген "Тауарлар импорты" есептілік нысанын толтыру тәртібінің 40) тармақшасында көзделген талаптар бұзылса;
7) есептілік нысандардың электрондық формат құрылымы бұзылса Комитетке ұсынылмаған болып есептеледі.
Мемлекеттік кірістер органдарының бағдарламалық қамтамасыз етілімінде электрондық түрдегі мәмілелер есептілік нысандарды уақтылы табыс етуге әсер ететін техникалық қателер анықталған кезде, Комитет есептілік нысандарды табыс ету мерзімін осындай есептілік нысандарын табыс ету үшін белгіленген мерзімнен бастап алты айдан аспайтын кезеңге ұзартады.
5. Осы Қағидалардың 2-тармағында айқындалған мәмілелерге қатысушыларда есепті кезеңде халықаралық іскерлік операциялар болмаған кезде, мұндай мәмілелерге қатысушылар есептілік нысандарды Комитетке табыс етпейді.

Формы отчетности представляются в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) не позднее 15 мая года, следующего за отчетным, в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил. Отчетным периодом является календарный год.
4. Заполненные формы отчетности представляются в электронном виде, допускающем компьютерную обработку информации, посредством системы приема и обработки налоговой отчетности органов государственных доходов (далее – ИС ОГД).
Формы отчетности удостоверяются электронной цифровой подписью.
Датой представления в электронном виде форм отчетности в Комитет является дата принятия центральным узлом ИС ОГД, указанная в уведомлении.
Формы отчетности, представленные в Комитет посредством ИС ОГД до двадцати четырех часов последнего дня срока, установленного настоящими Правилами для сдачи форм отчетности, считаются представленными в срок.
При представлении форм отчетности в электронном виде Комитет, не позднее двух рабочих дней со дня принятия ИС ОГД, направляет участнику сделки электронное уведомление о принятии или непринятии форм отчетности указанной системой.
Формы отчетности считаются непредставленными в Комитет, если:
1) не соответствуют формам, установленным настоящими Правилами;
2) не указан или неверно указан код органа государственных доходов;
3) не указан или неверно указан идентификационный номер;
4) не указан налоговый период;
5) отсутствует или недостоверна электронная цифровая подпись;
6) нарушены требования, предусмотренные в подпункте 66) приложения к форме отчетности "Экспорт нефти и (или) газового конденсата", приведенного в приложении 1 к настоящим Правилам, подпункте 40) приложения к форме отчетности "Экспорт товаров", приведенного в приложении 2 к настоящим Правилам, и подпункте 40) приложения к форме отчетности "Импорт товаров", приведенного в приложении 5 к настоящим Правилам;
7) нарушена структура электронного формата форм отчетности.
При обнаружении технических ошибок в программном обеспечении органов государственных доходов, которые влияют на своевременность представления форм отчетности в электронном виде, Комитет продлевает срок представления форм отчетности на период не более шести месяцев со срока, установленного для представления таких форм отчетности.
5. При отсутствии в отчетном периоде международных деловых операций у участников сделок, определенных в пункте 2 настоящих Правил, формы отчетности такими участниками сделок в Комитет не представляются.

6. Егер есептілік нысандарды табыс ету мерзімінің соңғы күні жұмыс істемейтін күнге келген жағдайда табыс ету мерзімі келесі жұмыс күні болып табылады.
7. Мемлекеттік кірістер органдары Заңның 6-бабына сәйкес халықаралық іскерлік операциялардың мәмілелер мониторингін жүзеге асырады.
8. Есептілік нысандарға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін осы өзгерістер және (немесе) толықтырулар жататын салық кезеңі үшін қосымша есептілік нысандарды табыс ету жолымен жүргізіледі.
Қосымша есептілік нысандарды табыс ету және түзету осы Қағидалардың 4-тармағында белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Қосымша есептілік нысандарды жасағанда бағандарда деректер өзгертілген жағдайда жаңа мәндер көрсетіледі, деректері өзгермеген бағандарда бұрын табыс етілген есептілік нысандарда көрсетілген бастапқы мәндер көрсетіледі.
Мәмілелерге қатысушылар табыс етілген есептілік нысандарға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды трансферттік баға белгілеу мәселелері бойынша тексеру жүргізу басталғанға дейін енгізеді.
3-тарау. Мәмілелер мониторингі бойынша есептілік нысандарын толтыру тәртібі
9. "Мұнай және (немесе) газ конденсаты экспорты", "Тауарлар экспорты", "Орындалған жұмыстардан және (немесе) көрсетілген қызметтерден түсетін кірістер бойынша халықаралық іскерлік операциялар" және "Берілген қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операциялар" есептілік нысандары төлеу уақытына қарамастан, экспортқа өткізумен байланысты мұнайдың, газ конденсатының және тауарлардың тиеп-жөнелтілуіне, жұмыстардың орындалуына, қызметтердің көрсетілуіне және қарыздардың берілуіне қарай, осы Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшаларда келтірілген есептілік нысандарын толтыру бойынша түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
10. "Тауарлар импорты", "Алынған жұмыстардың және (немесе) қызметтердің шығыстары бойынша халықаралық іскерлік операциялар" және "Алынған қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операциялар" есептілік нысандары төлеу уақытына қарамастан, импортқа өткізумен байланысты тауарларды сатып алуына, жұмыстардың орындалуына, қызметтердің көрсетілуіне және қарыздардың алынуына қарай, осы Қағидаларға 5, 6 және 7-қосымшаларда келтірілген есептілік нысандарын толтыру бойынша түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
4-тарау. Мәмілелер мониторингіне жататын халықаралық іскерлік операцияларды жүзеге асыратын мәмілелерге қатысушылардың мәмілелер мониторингі бойынша құжаттама жүргізу тәртібі
11. Мәмілеге қатысушылар қолданылатын бағаның негізділігін растайтын құжаттама жүргізеді және мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша оны мемлекеттік кірістер органдарына табыс етеді.

6. В случае если последний день срока предоставления форм отчетности приходится на нерабочий день, сроком предоставления является следующий рабочий день.
7. Органы государственных доходов осуществляют мониторинг сделок международных деловых операций в соответствии со статьей 6 Закона.
8. Внесение изменений и (или) дополнений в формы отчетности производится путем представления дополнительных форм отчетности за налоговый период, к которому относятся данные изменения и (или) дополнения.
Представление и обработка дополнительных форм отчетности производится в порядке, установленном пунктом 4 настоящих Правил.
При составлении дополнительных форм отчетности в графах, в случае изменения данных, указываются новые значения, а в графах, данные по которым не меняются, указываются прежние значения, отраженные в ранее представленных формах отчетности.
Участники сделок вносят изменения и (или) дополнения в представленные формы отчетности до начала проведения проверки по вопросам трансфертного ценообразования.
Глава 3. Порядок заполнения форм отчетности по мониторингу сделок
9. Формы отчетности "Экспорт нефти и (или) газового конденсата", "Экспорт товаров", "Международные деловые операции по доходам от выполненных работ и (или) оказанных услуг" и "Международные деловые операции по выданным займам" заполняются по мере отгрузки нефти, газового конденсата и товаров, выполнения работ, оказания услуг и выдачи займов, связанных с реализацией на экспорт, независимо от времени оплаты, в соответствии с пояснениями по заполнению форм отчетности, приведенными в приложениях 1, 2, 3 и 4 к настоящим Правилам.
10. Формы отчетности "Импорт товаров", "Международные деловые операции по расходам от полученных работ и (или) услуг" и "Международные деловые операции по полученным займам" заполняются по мере приобретения товаров, выполнения работ, оказания услуг и получения займов, связанных с импортом, независимо от времени оплаты, в соответствии с пояснениями по заполнению форм отчетности, приведенными в приложениях 5, 6 и 7 к настоящим Правилам.
Глава 4. Порядок ведения документации по мониторингу сделок участниками сделок, осуществляющими международные деловые операции, подлежащие мониторингу сделок
11. Участники сделок ведут документацию, подтверждающую обоснованность применяемой цены, и по запросу органов государственных доходов представляют ее в органы государственных доходов.

12. Халықаралық іскерлік операцияларда қолданылатын бағалардың негіздемесінде мәмілеге қатысушылар мынадай құжаттама жүргізеді:
1) тауарларды (жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді) өткізу/сату жөніндегі келісімшарттар (шарттар) (толықтырулар және өзгерістермен);
2) Қазақстан Республикасының және шет елдердің компанияларындағы инвестициялар (үлестер, акциялар) туралы мәліметтер;
3) шот-фактуралар (инвойстар), электрондық шот-фактуралар, тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) қабылдау-беру актілері;
4) тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) экспортынан түсімдер бойынша банктен үзінді көшірме;
5) тауарларға арналған декларациялар (екі жақты) (өтініштер);
6) мәмілелер паспорты;
7) тауарлар сапасының сертификаты;
8) тауарлардың шығарылған жерінің сертификаты;
9) нарықтық бағаны айқындау үшін пайдаланылатын ақпарат көздері;
10) нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс туралы ақпарат;
11) бағалардың дұрыс қолданылуын негіздейтін және тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу/сату жөніндегі шығыстарды (тауарды тасымалдау, сақтандыру, делдал қызметіне ақы төлеуге, порттардағы ауыстырып тиеу бойынша шығыстар, кемені жалға алу, кеден төлемдері мен салықтарды растайтын, теміржол және басқа да көлік жүкқұжаттары, сапа үшін жеңілдіктер мен үстемеақыларды растайтын теңіз коносаменттері және басқа да шығыстар) растайтын басқа да құжаттар.
Мәмілелер мониторингін
жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.

12. В обоснование применяемых цен в международных деловых операциях участники сделок ведут следующую документацию:
1) контракты (договоры) по реализации/приобретению товаров (работ/услуг) (с дополнениями и изменениями);
2) сведения об инвестициях (долях, акциях) в компаниях Республики Казахстан и зарубежных стран;
3) счета-фактуры (инвойсы), электронные счета-фактуры, акты приема-передачи по товарам (работам, услугам);
4) выписки из банка по поступлениям от экспорта товаров (работ, услуг);
5) декларации на товары (с оборотными сторонами) (заявления);
6) паспорта сделок;
7) сертификаты качества товаров;
8) сертификаты происхождения товаров;
9) источники информации, используемые для определения рыночной цены;
10) информация о методе, применяемом для определения рыночной цены;
11) другие документы, обосновывающие правильность применения цен и подтверждающие расходы по реализации/приобретению товаров (работ, услуг) (транспортировка товара, страхование, на оплату услуг посредника, расходы по перевалке в портах, фрахт судна, подтверждающие таможенные платежи и налоги, железнодорожные и другие транспортные накладные, морские коносаменты, подтверждающие скидки и надбавки за качество, и другие расходы).
Приложение 1
к Правилам осуществления
мониторинга сделок
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1 интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Мұнай және (немесе) газ конденсаты экспорты" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-Э МГК
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жыл.

Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1
Наименование административной формы: Отчетность по мониторингу сделок "Экспорт нефти и (или) газового конденсата".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-Э НГК
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__год.

80 (сексен) мың тонна және 140 (жүз қырық) мың тонна танкер партиясының мөлшеріне жеңілдік
Қайтарып алынбайтын аккредитивті ашу және оған қызмет көрсету бойынша банк шығыстары (резидент және бейрезидент арасында)
Тауарды тасымалдау кезіндегі шығындар бойынша шығыстар
Сатып алушы маржасы
Іс-жүзінде нақты жұмсалған басқа да шығыстар (болған кезде)
БАРЛЫҒЫ (АҚШ доллары /баррель)
Кемені жалдау бойынша шығыстар
Жүкті сақтандыру бойынша шығыстар
37.4
37.5
37.6
37.7
37.8
37.9
37.10
38
38.1
38.2
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Атырау – Самара бағыты бойынша Қара теңіз порттары
Порттық алымдар бойынша шығыстар
Жүк инспекциясы бойынша шығыстар
Түрік бұғаздарынан өту бойынша шығыстар
80 (сексен) мың тонна және 140 (жүз қырық) мың тонна танкер партиясының мөлшеріне жеңілдік
Қайтарып алынбайтын аккредитивті ашу және оған қызмет көрсету бойынша банк шығыстары (резидент және бейрезидент арасында)
Тауарды тасымалдау кезіндегі шығындар бойынша шығыстар
Сатып алушы маржасы
Іс-жүзінде нақты жұмсалған басқа да шығыстар (болған кезде)
БАРЛЫҒЫ (АҚШ доллары /баррель)
Кемені жалдау бойынша шығыстар
38.3
38.4
38.5
38.6
38.7
38.8
38.9
38.10
39
39.1
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Махачкала-Новороссийск порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары
Жүкті сақтандыру бойынша шығыстар
Порттық алымдар бойынша шығыстар
Жүк инспекциясы бойынша шығыстар
Түрік бұғаздарынан өту бойынша шығыстар
80 (сексен) мың тонна және 140 (жүз қырық) мың тонна танкер партиясының мөлшеріне жеңілдік
Қайтарып алынбайтын аккредитивті ашу және оған қызмет көрсету бойынша банк шығыстары (резидент және бейрезидент арасында)
Тауарды тасымалдау кезіндегі шығындар бойынша шығыстар
Сатып алушы маржасы
Ақтау портындағы порттық алымдар бойынша шығыстар
Экспедициялау және көлік-экспедиторлық құжаттарды ресімдеу
39.2
39.3
39.4
39.5
39.6
39.7
39.8
39.9
39.10
39.11
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Махачкала-Новороссийск порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары
Каспий теңізінде Ақтау портынан Махачкала портына дейін кемені жалдау
Махачкала порты мен "Дагнефтепродукт" мұнай өнімдерін ауыстырып тиеу және жеткізу бойынша ашық акционерлік қоғамында ауыстырып тиеу
Танкерлерде және "Дагнефтепродукт" мұнай өнімдерін ауыстырып тиеу және жеткізу бойынша ашық акционерлік қоғамында жылыту
Ақтау портында сапасы мен санына инспекция жүргізу
Махачкала портында сапасы мен санына инспекция жүргізу
Ақтау портынан "Махачкала" мұнай айдау станциясында № 73 (жетпіс үш) мұнайдың саны мен сапасын өлшеу жүйесіне дейін жүру жолында жүкті сақтандыру
Ақтау порты мен Қара теңіз портынан жөнелтілетін тауар сұрыптарының арасындағы сапа үшін сыйлықақы/жеңілдік
Экспедитордың/тасымалдаушының маржасы (сыйақысы)

Скидка к размеру танкерной партии 80 (восемьдесят) тысяч тонн и 140 (сто сорок) тысяч тонн
Банковские расходы (между резидентом и нерезидентом) по открытию и обслуживанию безотзывного аккредитива
Расходы по потерям при перевозке товара
Маржа покупателя
Другие фактически понесенные расходы (при наличии)
ВСЕГО (доллар США/баррель)
Расходы по фрахту судна
Расходы по страхованию груза
37.4
37.5
37.6
37.7
37.8
37.9
37.10
38
38.1
38.2
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - FOB порты Черного моря по маршруту Атырау-Самара
Расходы по портовым сборам
Расходы по инспекции груза
Расходы по прохождению турецких проливов
Скидка к размеру танкерной партии 80 (восемьдесят) тысяч тонн и 140 (сто сорок) тысяч тонн
Банковские расходы (между резидентом и нерезидентом) по открытию и обслуживанию безотзывного аккредитива
Расходы по потерям при перевозке товара
Маржа покупателя
Другие фактически понесенные расходы (при наличии)
ВСЕГО (доллар США/баррель)
Расходы по фрахту судна
38.3
38.4
38.5
38.6
38.7
38.8
38.9
38.10
39
39.1
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау-Махачкала-Новороссийск
Расходы по страхованию груза
Расходы по портовым сборам
Расходы по инспекции груза
Расходы по прохождению турецких проливов
Скидка к размеру танкерной партии 80 (восемьдесят) тысяч тонн и 140 (сто сорок) тысяч тонн
Банковские расходы (между резидентом и нерезидентом) по открытию и обслуживанию безотзывного аккредитива
Расходы по потерям при перевозке товара
Маржа покупателя
Расходы по портовым сборам в порту Актау
Экспедирование и оформление транспортно-экспедиторских документов
39.2
39.3
39.4
39.5
39.6
39.7
39.8
39.9
39.10
39.11
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау-Махачкала-Новороссийск
Фрахт судна в Каспийском море от порта Актау до порта Махачкала
Перевалка в порту Махачкала и открытом акционерном обществе по перевалке и обеспечению нефтепродуктами "Дагнефтепродукт"
Подогрев на танкерах и открытом акционерном обществе по перевалке и обеспечению нефтепродуктами "Дагнефтепродукт"
Инспекция качества и количества в порту Актау
Инспекция качества и количества в порту Махачкала
Страхование груза на пути следования от порта Актау до системы измерений количества и показателей качества нефти № 73 (семьдесят три) на нефтеперекачивающей станции "Махачкала"
Премия/скидка за качество между сортами товара, отгружаемого из порта Актау и порта Черного моря
Маржа (вознаграждение) экспедитора/
перевозчика

39.12
39.13
39.14
39.15
39.16
39.17
39.18
39.19
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Махачкала-Новороссийск порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары
Вагон-цистерналарды жалдау
Теміржол тарифі
Теміржолмен жүк тасымалдау құны, тиелген вагондарды жөнелту және бос вагондарды алу, вагондарды тиеу және түсіру пункттеріне беру-алып тастау, тиелген вагондардың тұруы-сақталуы, кірме жолдар бойынша көрсетілетін қызметтері
Ақтау портының терминалдарында ауыстырып тиеу
Теміржолмен тасымалдау экспедиторының маржасы
Іс-жүзінде нақты жұмсалған басқа да шығыстар (болған кезде)
39.20
39.21
39.22
39.23
39.24
39.25
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Батуми порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары
БАРЛЫҒЫ (АҚШ доллары /баррель)
Кемені жалдау бойынша шығыстар
Жүкті сақтандыру бойынша шығыстар
Порттық алымдар бойынша шығыстар
Жүк инспекциясы бойынша шығыстар
Түрік бұғаздарынан өту бойынша шығыстар
80 (сексен) мың тонна және 140 (жүз қырық) мың тонна танкер партиясының мөлшеріне жеңілдік
Қайтарып алынбайтын аккредитивті ашу және оған қызмет көрсету бойынша банк шығыстары (резидент және бейрезидент арасында)
Тауарды тасымалдау кезіндегі шығындар бойынша шығыстар
40
40.1
40.2
40.3
40.4
40.5
40.6
40.7
40.8
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Батуми порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары
Сатып алушы маржасы
Ақтау портындағы порттық алымдар бойынша шығыстар
Экспедициялау және көлік-экспедиторлық құжаттарды ресімдеу
Каспий теңізінде Ақтау портынан Баку портына дейін кемені жалдау
Ақтау портында сапасы мен санына инспекция жүргізу
CIF Бакудан бастап FOB Батумиге дейінгі учаскеде сапасы мен санына инспекция жүргізу
Ақтау портынан FOB Батумиге дейін жүру жолында жүкті сақтандыру
Ақтау портынан және Қара теңіз портынан тиелетін мұнай сұрыптарының арасындағы сапа үшін сыйлықақы/жеңілдік
40.9
40.10
40.11
40.12
40.13
40.14
40.15
40.16
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Батуми порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары
Экспедитордың/тасымалдаушының маржасы (сыйақысы)
Цистерналарды жалдау
Теміржол тарифі
Теміржолмен жүк тасымалдау құны, тиелген вагондарды жөнелту және бос вагондарды алу, вагондарды тиеу және түсіру пункттеріне беру-алып тастау, тиелген вагондардың тұруы-сақталуы, кірме жолдар бойынша көрсетілетін қызметтері
Ақтау портының терминалдарында ауыстырып тиеу
Теміржолмен тасымалдау экспедиторының маржасы
Іс-жүзінде нақты жұмсалған басқа да шығыстар (болған кезде)

39.12
39.13
39.14
39.15
39.16
39.17
39.18
39.19
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау-Махачкала-Новороссийск
Аренда вагоноцистерн
Железнодорожный тариф
Стоимость железнодорожной транспортировки груза, грузоотправление груженных и грузополучение порожних вагонов, подача – уборка вагонов к пунктам погрузки и выгрузки, услуги по отстою – хранению груженых вагонов, по подъездным путям
Перевалка на терминалах порта Актау
Маржа экспедитора по железнодорожной транспортировке
Другие фактически понесенные расходы (при наличии)
39.20
39.21
39.22
39.23
39.24
39.25
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау-Баку/Сангачал-Батуми
ВСЕГО (доллар США/баррель)
Расходы по фрахту судна
Расходы по страхованию груза
Расходы по портовым сборам
Расходы по инспекции груза
Расходы по прохождению турецких проливов
Скидка к размеру танкерной партии 80 (восемьдесят) тысяч тонн и 140 (сто сорок) тысяч тонн
Банковские расходы (между резидентом и нерезидентом) по открытию и обслуживанию безотзывного аккредитива
Расходы по потерям при перевозке товара
40
40.1
40.2
40.3
40.4
40.5
40.6
40.7
40.8
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау-Баку/Сангачал-Батуми
Маржа покупателя
Расходы по портовым сборам в порту Актау
Экспедирование и оформление транспортно-экспедиторских документов
Фрахт судна в Каспийском море от порта Актау до порта Баку
Инспекция качества и количества в порту Актау
Инспекция качества и количества на участке CIF Баку до FOB Батуми
Страхование груза на пути следования от порта Актау до FOB Батуми
Премия/скидка за качество между сортами нефти, отгружаемой из порта Актау и порта Черного моря
40.9
40.10
40.11
40.12
40.13
40.14
40.15
40.16
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау-Баку/Сангачал-Батуми
Маржа (вознаграждение) экспедитора/перевозчика
Аренда цистерн
Железнодорожный тариф
Стоимость железнодорожной транспортировки груза, грузоотправление груженных и грузополучение порожних вагонов, подача – уборка вагонов к пунктам погрузки и выгрузки, услуги по отстою – хранению груженых вагонов, по подъездным путям
Перевалка на терминалах порта Актау
Маржа экспедитора по железнодорожной транспортировке
Другие фактически понесенные расходы (при наличии)

40.17
40.18
40.19
40.20
40.21
40.22
40.23
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Джейхан порты бағыты бойынша Жерорта теңіз порттары
БАРЛЫҒЫ (АҚШ доллары /баррель)
Кемені жалдау бойынша шығыстар
Жүкті сақтандыру бойынша шығыстар
Порттық алымдар бойынша шығыстар
Жүк инспекциясы бойынша шығыстар
80 (сексен) мың тонна және 140 (жүз қырық) тонна танкер партиясының мөлшеріне жеңілдік
Қайтарып алынбайтын аккредитивті ашу және оған қызмет көрсету бойынша банк шығыстары (резидент және бейрезидент арасында)
Тауарды тасымалдау кезіндегі шығындар бойынша шығыстар
Сатып алушы маржасы
41
41.1
41.2
41.3
41.4
41.5
41.6
41.7
41.8
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Джейхан порты бағыты бойынша Жерорта теңіз порттары
Ақтау портындағы порттық алым
Экспедициялау және көлік-экспедиторлық құжаттарды ресімдеу
Каспий теңізінде Ақтау портынан Баку/Сангачал портына дейін кемені жалдау
CIF Баку/Сангачалдан FOB Джейханға дейін тасымалдау (сапа банкін қоса алғанда)
Ақтау портында сапасы мен санына инспекция жүргізу
CIF Баку/Сангачалдан FOB Джейханға дейінгі учаскеде сапасы мен санына инспекция жүргізу
Ақтау портынан және Жерорта теңізінің портынан жөнелтілетін тауар сұрыптары арасындағы сапа үшін сыйлықақы/жеңілдік
41.9
41.10
41.11
41.12
41.13
41.14
41.15
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Джейхан порты бағыты бойынша Жерорта теңіз порттары
Экспедитордың/тасымалдаушының маржасы (сыйақысы)
Цистерналарды жалдау
Теміржол тарифі
Теміржолмен жүк тасымалдау құны, тиелген вагондарды жөнелту және бос вагондарды алу, вагондарды тиеу және түсіру пункттеріне беру-алып тастау, тиелген вагондардың тұруы-сақталуы, кірме жолдар бойынша көрсетілетін қызметтері
Ақтау терминалында ауыстырып тиеу
Теміржолмен тасымалдау экспедиторының маржасы
Іс-жүзінде нақты жұмсалған басқа да шығыстар (болған кезде)
41.16
41.17
41.18
41.19
41.20
41.21
41.22
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен) – Балтық теңіз порттары
БАРЛЫҒЫ (АҚШ доллары /баррель)
Кемені жалдау бойынша шығыстар
Жүкті сақтандыру бойынша шығыстар
Жүк инспекциясы бойынша шығыстар
Қайтарып алынбайтын аккредитивті ашу және оған қызмет көрсету бойынша банк шығыстары (резидент және бейрезидент арасында)
Тауарды тасымалдау кезіндегі шығындар бойынша шығыстар
Балтық теңізінің порттарындағы порттық алымдар бойынша шығыстар
Роттердам портына кеменің кіргені үшін порттық алымдар бойынша шығыстар
Күкірт шығарындыларын бақылау аймағындағы экологиялық алымдар (ECA)
42

40.17
40.18
40.19
40.20
40.21
40.22
40.23
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - Порты Средиземного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау-Баку/Сангачал-Джейхан
ВСЕГО (доллар США/баррель)
Расходы по фрахту судна
Расходы по страхованию груза
Расходы по портовым сборам
Расходы по инспекции груза
Скидка к размеру танкерной партии 80 (восемьдесят) тысяч тонн и 140 (сто сорок) тысяч тонн
Банковские расходы (между резидентом и нерезидентом) по открытию и обслуживанию безотзывного аккредитива
Расходы по потерям при перевозке товара
Маржа покупателя
41
41.1
41.2
41.3
41.4
41.5
41.6
41.7
41.8
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - Порты Средиземного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау-Баку/Сангачал-Джейхан
Портовый сбор в порту Актау
Экспедирование и оформление транспортно-экспедиторских документов
Фрахт судна в Каспийском море от порта Актау до порта Баку/Сангачал
Транспортировка от CIF Баку/Сангачал до FOB Джейхан (включая банк качества)
Инспекция качества и количества в порту Актау
Инспекция качества и количества на участке CIF Баку/Сангачал до FOB Джейхан
Премия/скидка за качество между сортами товара, отгружаемого из порта Актау и порта Средиземного моря
41.9
41.10
41.11
41.12
41.13
41.14
41.15
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - Порты Средиземного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау-Баку/Сангачал-Джейхан
Маржа (вознаграждение) экспедитора/перевозчика
Аренда цистерн
Железнодорожный тариф
Стоимость железнодорожной транспортировки груза, грузоотправление груженных и грузополучение порожних вагонов, подача – уборка вагонов к пунктам погрузки и выгрузки, услуги по отстою – хранению груженых вагонов, по подъездным путям
Перевалка в терминале Актау
Маржа экспедитора по железнодорожной транспортировке
Другие фактически понесенные расходы (при наличии)
41.16
41.17
41.18
41.19
41.20
41.21
41.22
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой) - Порты Балтийского моря
ВСЕГО (доллар США/баррель)
Расходы по фрахту судна
Расходы по страхованию груза
Расходы по инспекции груза
Банковские расходы (между резидентом и нерезидентом) по открытию и обслуживанию безотзывного аккредитива
Расходы по потерям при перевозке товара
Расходы по портовым сборам в портах Балтийского моря
Расходы по портовым сборам за судозаход в порт Роттердам
Экологические сборы в зоне контроля над выбросами серы (ECA)
42

1) "№" деген 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі (өтпелі нөмірлеу);
2) "БСН" деген 2-бағанда жөнелтуші - заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
3) "Жөнелтушінің (экспорттаушының) атауы" деген 3-бағанда заңды тұлғаның (жөнелтушінің) толық атауы көрсетіліп, оның ұйымдық-құқықтық нысанына сілтеме жасалады;
4) "Салық кезеңі" деген 4-бағанда мәмілелер мониторингі бойынша есептілік тапсырылатын кезең көрсетіледі;
5) "Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) күні" деген 5-бағанда тауарларға арналған декларацияның немесе тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің (бұдан әрі – Өтініш) күні көрсетіледі. Бұл ретте Өтініштің күні Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен сыртқы экономикалық қызмет жасасқан жағдайда көрсетіледі. Күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
6) "Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) №" деген 6-бағанда тауарларға арналған декларацияның немесе Өтініштің нөмірі көрсетіледі (бұл ретте Өтініштің нөмірі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен сыртқы экономикалық қызмет жасасқан жағдайда көрсетіледі);
7) "ЕАЭО СЭҚ ТН коды" деген 7-бағанда Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
8) "Тауардың атауы" деген 8-бағанда экспортталатын тауардың атауы көрсетіледі;
9) "Тауарды жөнелту елі" деген 9-бағанда тауар экспортталатын ел көрсетіледі;
10) "Тауарға меншік құқығы ауысқаннан кейін тасымалдау түрі/түрлері" деген 10-бағанда "Кедендік декларацияны толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен (бұдан әрі – № 378 Шешімі) бекітілген Көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің жіктеуішіне сәйкес тасымалдау түрінің цифрлық коды көрсетіледі. Бұл ретте, егер тауар бірінен кейін бірі бірнеше көлік түрімен тасымалданса, сәйкес кодтар тасымалдау тәртібіне сәйкес, бірінші қолданылатын көлік түрінен бастап көрсетіледі (мысалы, теңіз/өзен көлігімен тасымалдау кезінде "10" коды көрсетіледі. Ал теміржол, одан кейін теңіз/өзен, соңында құбыр көлігімен дәйекті түрде жүзеге асырылатын аралас тасымалдау кезінде "20; 10; 71" кодтары көрсетіледі);
11) "Тауарды өндіруші" деген 11-бағанда осындай деректер болған жағдайда, тауарды өндіруші көрсетіледі;
12) "Тауар белгісінің (сауда маркасының, брендінің) болуы" деген 12-бағанда ондай деректер болған жағдайда, ағылшын тілінде тауар белгісі (сауда маркасы, бренді) көрсетіледі (мысалы, KEBCO немесе CPC Blend);
13) "Тауарды жеткізу шарттары (INCOTERMS бойынша)" деген 13-бағанда тауарды INCOTERMS сәйкес ағылшын тілінде жеткізу шарттары көрсетіледі (мысалы, FOB Ust-Luga или DAP Alashankou ағылшынша бас әріптерімен толтырылады);

1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер (сквозная нумерация);
2) в графе 2 "БИН" указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица - отправителя;
3) в графе 3 "Наименование отправителя (экспортера)" указывается полное наименование юридического лица (отправителя) с указанием его организационно-правовой формы;
4) в графе 4 "Налоговый период" указывается период, за который сдается отчетность по мониторингу сделок;
5) в графе 5 "Дата декларации на товары (Заявления)" указывается дата декларации на товары или заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (далее – Заявление). При этом дата Заявления указывается в случаях внешнеэкономической деятельности с государствами-членами Евразийского экономического союза. Дата отражается в формате "день, месяц, год";
6) в графе 6 "№ декларации на товары (Заявления)" указывается номер декларации на товары или Заявления (при этом номер Заявления указывается в случаях внешнеэкономической деятельности с государствами-членами Евразийского экономического союза);
7) в графе 7 "Код ТН ВЭД ЕАЭС" указывается код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
8) в графе 8 "Наименование товара" отражается наименование экспортируемого товара;
9) в графе 9 "Страна отправления товара" указывается страна, из которой экспортируется товар;
10) в графе 10 "Вид/виды транспортировки после перехода права собственности на товар" указывается цифровой код вида транспортировки в соответствии с Классификатором видов транспорта и транспортировки товаров, утвержденным Решением Комиссии таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов" (далее – Решение № 378). При этом, если товар транспортируется последовательно несколькими видами транспорта, соответствующие коды указываются в порядке осуществления транспортировки, начиная с первого используемого вида (например, при морской/речной транспортировке указывается код "10". При комбинированной транспортировке, осуществляемой последовательно железнодорожным, морским/речным, а затем трубопроводным транспортом, указываются коды "20; 10; 71");
11) в графе 11 "Производитель товара" указывается производитель товара при наличии таких данных;
12) в графе 12 "Наличие товарного знака (торговой марки, бренда)" указывается товарный знак (торговая марка, бренд) на английском языке при наличии таких данных (например, KEBCO или CPC Blend);
13) в графе 13 "Условия поставки товара (по INCOTERMS)" указываются условия поставки товара согласно INCOTERMS на английском языке (например, заглавными английскими буквами FOB Ust-Luga или DAP Alashankou);

14) "Тауарды өткізу күні (меншік құқығының ауысу күні)" деген 14-бағанда тауарды өткізу күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі. Тауарды өткізу күні меншік құқығының ауысу күні болып табылады;
15) "Тауарды жөнелту орны" деген 15-бағанда тауарды жөнелту орны ағылшын тілінде көрсетіледі;
16) "Тауардың межеленген елі" деген 16-бағанда тауардың межеленген елі көрсетіледі;
17) "Тауардың межелі елдегі жеткізу пункті" деген 17-бағанда тауардың межелі елдегі жеткізу пункті ағылшын тілінде көрсетіледі;
18) "Сатып алушының атауы" деген 18-бағанда жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе тауарды сатып алушы заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
19) "Сатып алушының заңды мекенжайы" деген 19-бағанда сатып алушының заңды мекенжайы көрсетіледі;
20) "Сатып алушының тіркелген елі" деген 20-бағанда сатып алушының тіркелген елі көрсетіледі;
21) "Сатып алушының сауда жасайтын елінің коды" деген 21-бағанда № 378 Шешімімен бекітілген Әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес тауарды сататын елдің цифрлық коды көрсетіледі (мәмілеге қатысушы Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы тауарлар өткізілетін келісімшарт жасасқан тұлға тіркелген немесе тұрақты тұратын ел сауда елі деп түсініледі);
22) "Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)" деген 22-бағанда тараптардың (жөнелтуші мен сатып алушының) өзара байланысы туралы ақпарат "иә" немесе "жоқ" форматында көрсетіледі;
23) "Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) №" деген 23-бағанда келісімшарттың (шарттың) нөмірі көрсетіледі;
24) "Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) күні" деген 24-бағанда келісімшарттың (шарттың) күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
25) "Электрондық шот-фактураның №" деген 25-бағанда электрондық шот-фактураның тіркеу нөмірі көрсетіледі;
26) "Электрондық шот-фактураның күні" деген 26-бағанда электрондық шот-фактураның күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
27) "Өткізу көлемі, баррель" деген 27-бағанда өткізу көлемі баррельде көрсетіледі;
28) "Өткізу көлемі, тонна" деген 28-бағанда өткізу көлемі тоннада көрсетіледі;
29) "Өткізу көлемі, баррелизация коэффициенті" деген 29-бағанда үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген баррелизация коэффициенті көрсетіледі;
30) "Құн (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 30-бағанда мәміле құны келісімшарт (шарт) валютасында көрсетіледі;
31) "Мәміле (өткізу) бағасы (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 31-бағанда мәміленің келісімшарт (шарт) валютасында үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген бағасы көрсетіледі;

14) в графе 14 "Дата реализации товара (дата перехода права собственности)" указывается дата реализации товара в формате "день, месяц, год". Дата реализации товара является датой перехода права собственности;
15) в графе 15 "Место отгрузки товара" указывается место отгрузки товара на английском языке;
16) в графе 16 "Страна назначения товара" указывается страна назначения товара;
17) в графе 17 "Пункт доставки товара в стране назначения товара" указывается пункт доставки товара в стране назначения на английском языке;
18) в графе 18 "Наименование покупателя" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица-покупателя товара;
19) в графе 19 "Юридический адрес покупателя" указывается юридический адрес покупателя;
20) в графе 20 "Страна регистрации покупателя" указывается страна регистрации покупателя;
21) в графе 21 "Код торгующей страны покупателя" указывается цифровой код торгующей страны товара в соответствии с Классификатором стран мира, утвержденным Решением № 378 (под торгующей страной понимается страна, где зарегистрировано или постоянно проживает лицо, с которым участник сделки заключил контракт (договор), в соответствии с которым товары перемещаются через таможенную границу Республики Казахстан);
22) в графе 22 "Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)" указывается информация о взаимосвязанности сторон (отправителя и покупателя) в формате "да" или "нет";
23) в графе 23 "№ контракта (договора) на поставку (купли-продажи)" указывается номер контракта (договора);
24) в графе 24 "Дата контракта (договора) на поставку (купли-продажи)" указывается дата контракта (договора) в формате "день, месяц, год";
25) в графе 25 "№ электронного счет-фактуры" указывается регистрационный номер электронного счет-фактуры;
26) в графе 26 "Дата электронного счет-фактуры" указывается дата электронного счет-фактуры в формате "день, месяц, год";
27) в графе 27 "Объем реализации, баррель" указывается объем реализации в баррелях;
28) в графе 28 "Объем реализации, тонна" указывается объем реализации в тоннах;
29) в графе 29 "Объем реализации, коэффициент баррелизации" указывается коэффициент баррелизации, округленный до 3 (трех) знаков после запятой;
30) в графе 30 "Стоимость (в валюте контракта (договора)" указывается стоимость сделки в валюте контракта (договора);
31) в графе 31 "Цена сделки (реализации) (в валюте контракта (договора))" указывается цена сделки в валюте контракта (договора), округленная до 3 (трех) знаков после запятой;

32) "Келісімшарт (шарт) валютасы" деген 32-бағанда келісімшарт (шарт) бойынша экспортталатын тауарға төлем жүзеге асырылған валюта көрсетіледі;
33) "Меншік құқығының ауысу күніне теңге бағамы" деген 33-бағанда меншік құқығының ауысу күніне келісімшарт (шарт) валютасына теңгенің ресми бағамы көрсетіледі;
34) "Баға белгілеу әдістемесі (формуласы)" деген 34-бағанда тауарға баға белгілеу формуласы және келісімшарттың (шарттың) ережелеріне сәйкес формуланың ашып жазылуы көрсетіледі (мысалы, P=B+S-D (+/-) K, мұндағы P-тауар бойынша мәміле (сату) бағасы, B-нарықтық баға белгіленімі, S-спрэд, D-дифференциал, K-API градусы бойынша түзету);
35) "Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс" деген 35-бағанда Қазақстан Республикасының "Трансферттік баға белгілеу туралы" Заңының 12-бабымен айқындалған және нарықтық бағаны айқындау үшін мәмілеге қатысушы қолданатын әдістердің бірі көрсетіледі;
36) "Ақпарат көзінің атауы" деген 36-бағанда тауардың нарықтық бағасын айқындау үшін қолданылатын ақпарат көзі көрсетіледі;
37) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB "КҚК-Р" (Каспий Құбыржол Консорциумы – Ресей) терминалы" деген 37-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы барреліне АҚШ долларымен көрсетіледі;
38) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB "КҚК-Р" (Каспий Құбыржол Консорциумы – Ресей) терминалы" деген 37.1, 37.2, 37.3, 37.4, 37.5, 37.6, 37.7, 37.8 және 37.9 бағандарда FOB "КТК-Р терминалы" шарттарымен тауарды экспорттау кезінде құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
39) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB "КҚК-Р" (Каспий Құбыржол Консорциумы – Ресей) терминалы" деген 37.10 бағанда 37.1, 37.2, 37.3, 37.4, 37.5, 37.6, 37.7, 37.8 және 37.9 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
40) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Атырау – Самара бағыты бойынша Қара теңіз порты" деген 38-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы барреліне АҚШ долларымен көрсетіледі;
41) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Атырау – Самара бағыты бойынша Қара теңіз порты" деген 38.1, 38.2, 38.3, 38.4, 38.5, 38.6, 38.7, 38.8 және 38.9 бағандарда FOB Атырау – Самара бағыты бойынша Қара теңіздің порты шарттарымен тауарды экспорттау кезінде құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
42) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Атырау – Самара бағыты бойынша Қара теңіз порты" деген 38.10 бағанда 38.1, 38.2, 38.3, 38.4, 38.5, 38.6, 38.7, 38.8 және 38.9 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;

32) в графе 32 "Валюта контракта (договора)" указывается валюта, в которой осуществлялась оплата экспортируемого товара по контракту (договору);
33) в графе 33 "Курс тенге на дату перехода права собственности" указывается официальный курс тенге к валюте контракта (договора) на дату перехода права собственности;
34) в графе 34 "Методология (формула) ценообразования" указывается формула ценообразования на товар и расшифровка формулы в соответствии с положениями контракта (договора) (например, P=B+S-D(+/-) K, где P – цена сделки (реализации) на товар, B – рыночная котировка, S – спрэд, D – дифференциал, K – корректировка по градусу API);
35) в графе 35 "Метод, применяемый для определения рыночной цены" указывается один из методов, определенных статьей 12 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" и применяемых участником сделки для определения рыночной цены;
36) в графе 36 "Наименование источника информации" указывается источник информации, применяемый для определения рыночной цены товара;
37) в графе 37 "Дифференциал (с расшифровкой) - FOB терминал "КТК-Р" (Каспийский трубопроводный консорциум – Россия)" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в долларах США за баррель;
38) в графах 37.1, 37.2, 37.3, 37.4, 37.5, 37.6, 37.7, 37.8 и 37.9 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB терминал "КТК-Р" (Каспийский трубопроводный консорциум – Россия)" указываются размеры составляющих дифференциал, подтвержденные документально и (или) источниками информации, при экспорте товара на условиях FOB терминал "КТК-Р";
39) в графе 37.10 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB терминал "КТК-Р" (Каспийский трубопроводный консорциум – Россия)" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 37.1, 37.2, 37.3, 37.4, 37.5, 37.6, 37.7, 37.8 и 37.9, с расшифровкой;
40) в графе 38 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB порты Черного моря по маршруту Атырау – Самара" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в долларах США за баррель;
41) в графах 38.1, 38.2, 38.3, 38.4, 38.5, 38.6, 38.7, 38.8 и 38.9 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB порты Черного моря по маршруту Атырау – Самара" указываются размеры, составляющих дифференциал, подтвержденные документально и (или) источниками информации, при экспорте товара на условиях FOB порты Черного моря по маршруту Атырау – Самара;
42) в графе 38.10 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB порты Черного моря по маршруту Атырау – Самара" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 38.1, 38.2, 38.3, 38.4, 38.5, 38.6, 38.7, 38.8 и 38.9, с расшифровкой;

43) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Махачкала-Новороссийск порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары" деген 39-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы барреліне АҚШ долларымен көрсетіледі;
44) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Махачкала-Новороссийск порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары" деген 39.1, 39.2, 39.3, 39.4, 39.5, 39.6, 39.7, 39.8, 39.9, 39.10, 39.11, 39.12, 39.13, 39.14, 39.15, 39.16, 39.17, 39.18, 39.19, 39.20, 39.21, 39.22, 39.23 және 39.24 бағандарда Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Махачкала-Новороссийск порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары шарттарымен тауарды экспорттау кезінде құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
45) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Махачкала-Новороссийск порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары" деген 39.25 бағанда 39.1, 39.2, 39.3, 39.4, 39.5, 39.6, 39.7, 39.8, 39.9, 39.10, 39.11, 39.12, 39.13, 39.14, 39.15, 39.16, 39.17, 39.18, 39.19, 39.20, 39.21, 39.22, 39.23 және 39.24 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
46) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Батуми порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары" деген 40-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы барреліне АҚШ долларымен көрсетіледі;
47) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Батуми порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары" деген 40.1, 40.2, 40.3, 40.4, 40.5, 40.6, 40.7, 40.8, 40.9, 40.10, 40.11, 40.12, 40.13, 40.14, 40.15, 40.16, 40.17, 40.18, 40.19, 40.20, 40.21 және 40.22 бағандарда Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Батуми порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары шарттарымен тауарды экспорттау кезінде құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
48) "Дифференциал (ашып жазумен) – FOB Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Батуми порты бағыты бойынша Қара теңіз порттары" деген 40.23 бағанда 40.1, 40.2, 40.3, 40.4, 40.5, 40.6, 40.7, 40.8, 40.9, 40.10, 40.11, 40.12, 40.13, 40.14, 40.15, 40.16, 40.17, 40.18, 40.19, 40.20, 40.21 және 40.22 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;

43) в графе 39 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Махачкала – Новороссийск" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в долларах США за баррель;
44) в графах 39.1, 39.2, 39.3, 39.4, 39.5, 39.6, 39.7, 39.8, 39.9, 39.10, 39.11, 39.12, 39.13, 39.14, 39.15, 39.16, 39.17, 39.18, 39.19, 39.20, 39.21, 39.22, 39.23 и 39.24 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Махачкала – Новороссийск" указываются размеры, составляющих дифференциал, подтвержденные документально и (или) источниками информации, при экспорте товара на условиях FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Махачкала – Новороссийск;
45) в графе 39.25 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Махачкала – Новороссийск" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 39.1, 39.2, 39.3, 39.4, 39.5, 39.6, 39.7, 39.8, 39.9, 39.10, 39.11, 39.12, 39.13, 39.14, 39.15, 39.16, 39.17, 39.18, 39.19, 39.20, 39.21, 39.22, 39.23 и 39.24, с расшифровкой;
46) в графе 40 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Баку/Сангачал – Батуми" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в долларах США за баррель;
47) в графах 40.1, 40.2, 40.3, 40.4, 40.5, 40.6, 40.7, 40.8, 40.9, 40.10, 40.11, 40.12, 40.13, 40.14, 40.15, 40.16, 40.17, 40.18, 40.19, 40.20, 40.21 и 40.22 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау –Баку/Сангачал – Батуми" указываются размеры, составляющих дифференциал, подтвержденные документально и (или) источниками информации, при экспорте товара на условиях FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Баку/Сангачал – Батуми;
48) в графе 40.23 "Дифференциал (с расшифровкой) – FOB порты Черного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Баку/Сангачал – Батуми" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 40.1, 40.2, 40.3, 40.4, 40.5, 40.6, 40.7, 40.8, 40.9, 40.10, 40.11, 40.12, 40.13, 40.14, 40.15, 40.16, 40.17, 40.18, 40.19, 40.20, 40.21 и 40.22, с расшифровкой;

49) "Дифференциал (ашып жазумен) – Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Джейхан порты бағыты бойынша Жерорта теңіз порттары" деген 41-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы барреліне АҚШ долларымен көрсетіледі;
50) "Дифференциал (ашып жазумен) – Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Джейхан порты бағыты бойынша Жерорта теңіз порттары" деген 41.1, 41.2, 41.3, 41.4, 41.5, 41.6, 41.7, 41.8, 41.9, 41.10, 41.11, 41.12, 41.13, 41.14, 41.15, 41.16, 41.17, 41.18, 41.19, 41.20 және 41.21 бағандарда Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Джейхан порты бағыты бойынша Жерорта теңіз порттары шарттарымен тауарды экспорттау кезінде құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
51) "Дифференциал (ашып жазумен) – Қазақстан Республикасының теміржол станциясы және (немесе) Ақтау-Баку/Сангачал-Джейхан порты бағыты бойынша Жерорта теңіз порттары" деген 41.22 бағанда 41.1, 41.2, 41.3, 41.4, 41.5, 41.6, 41.7, 41.8, 41.9, 41.10, 41.11, 41.12, 41.13, 41.14, 41.15, 41.16, 41.17, 41.18, 41.19, 41.20 және 41.21 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
52) "Дифференциал (ашып жазумен) – Балтық теңіз порттары" деген 42-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы барреліне АҚШ долларымен көрсетіледі;
53) "Дифференциал (ашып жазумен) – Балтық теңіз порттары" деген 42.1, 42.2, 42.3, 42.4, 42.5, 42.6, 42.7, 42.8, 42.9, 42.10 және 42.11 бағандарда Балтық теңіз порттары арқылы тауарды экспорттау кезінде құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
54) "Дифференциал (ашып жазумен) – Балтық теңіз порттары" деген 42.12 бағанда 42.1, 42.2, 42.3, 42.4, 42.5, 42.6, 42.7, 42.8, 42.9, 42.10 және 42.11 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
55) "Дифференциал (ашып жазумен) – "Дружба" магистральдық мұнай құбыры" деген 43-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы барреліне АҚШ долларымен көрсетіледі;
56) "Дифференциал (ашып жазумен) – "Дружба" магистральдық мұнай құбыры" деген 43.1, 43.2, 43.3 және 43.4 бағандарда "Дружба" магистральдық мұнай құбырымен тауарды экспорттау кезінде құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
57) "Дифференциал (ашып жазумен) – "Дружба" магистральдық мұнай құбыры" деген 43.5 бағанда 43.1, 43.2, 43.3 және 43.4 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;

49) в графе 41 "Дифференциал (с расшифровкой) – порты Средиземного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Баку/Сангачал – Джейхан" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в долларах США за баррель;
50) в графах 41.1, 41.2, 41.3, 41.4, 41.5, 41.6, 41.7, 41.8, 41.9, 41.10, 41.11, 41.12, 41.13, 41.14, 41.15, 41.16, 41.17, 41.18, 41.19, 41.20 и 41.21 "Дифференциал (с расшифровкой) – порты Средиземного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Баку/Сангачал – Джейхан" указываются размеры, составляющих дифференциал, подтвержденные документально и (или) источниками информации, при экспорте товара на условиях порты Средиземного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и/или порт Актау – Баку/Сангачал – Джейхан;
51) в графе 41.22 "Дифференциал (с расшифровкой) – порты Средиземного моря по маршруту железнодорожная станция Республики Казахстан и (или) порт Актау – Баку/Сангачал – Джейхан" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 41.1, 41.2, 41.3, 41.4, 41.5, 41.6, 41.7, 41.8, 41.9, 41.10, 41.11, 41.12, 41.13, 41.14, 41.15, 41.16, 41.17, 41.18, 41.19, 41.20 и 41.21, с расшифровкой;
52) в графе 42 "Дифференциал (с расшифровкой) – порты Балтийского моря" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в долларах США за баррель;
53) в графах 42.1, 42.2, 42.3, 42.4, 42.5, 42.6, 42.7, 42.8, 42.9, 42.10 и 42.11 "Дифференциал (с расшифровкой) – порты Балтийского моря" указываются размеры, составляющих дифференциал, подтвержденные документально и (или) источниками информации, при экспорте товара через порты Балтийского моря;
54) в графе 42.12 "Дифференциал (с расшифровкой) – порты Балтийского моря" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 42.1, 42.2, 42.3, 42.4, 42.5, 42.6, 42.7, 42.8, 42.9, 42.10 и 42.11, с расшифровкой;
55) в графе 43 "Дифференциал (с расшифровкой) – магистральный нефтепровод "Дружба" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в долларах США за баррель;
56) в графах 43.1, 43.2, 43.3 и 43.4 "Дифференциал (с расшифровкой) – магистральный нефтепровод "Дружба" указываются размеры составляющих дифференциал, подтвержденные документально и (или) источниками информации, при экспорте товара через магистральный нефтепровод "Дружба";
57) в графе 43.5 "Дифференциал (с расшифровкой) – магистральный нефтепровод "Дружба" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 43.1, 43.2, 43.3 и 43.4, с расшифровкой;

58) "Дифференциал (ашып жазумен) – теміржол көлігімен экспортталатын шикі мұнай және газ конденсаты" деген 44-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы шикі мұнай бойынша барреліне АҚШ долларымен және газ конденсаты бойынша тоннасына АҚШ долларымен көрсетіледі;
59) "Дифференциал (ашып жазумен) – теміржол көлігімен экспортталатын шикі мұнай және газ конденсаты" деген 44.1, 44.2, 44.3 және 44.4 бағандарда теміржол көлігімен шикі мұнай және газ конденсатты экспорттау кезінде құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
60) "Дифференциал (ашып жазумен) – теміржол көлігімен экспортталатын шикі мұнай және газ конденсаты" деген 44.5 бағанда 44.1, 44.2, 44.3 және 44.4 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
61) "Дифференциал (ашып жазумен) – газ конденсаты" деген 45-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы тоннасына АҚШ долларымен көрсетіледі;
62) "Дифференциал (ашып жазумен) – газ конденсаты" деген 45.1, 45.2, 45.3, 45.4, 45.5, 45.6, 45.7, 45.8 және 45.9 бағандарда газ конденсатты экспорттау кезінде құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
63) "Дифференциал (ашып жазумен) – газ конденсаты" деген 45.10 бағанда 45.1, 45.2, 45.3, 45.4, 45.5, 45.6, 45.7, 45.8 және 45.9 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
64) "API градусы бойынша бағаны түзету" деген 46-бағанда, егер тауарды сатып алу-сату келісімшартының шарттары бойынша тауардың сапасы тығыздықтың базалық шектерінің стандартты аралықтарынан жоғары/төмен болған жағдайда, API (эскалация-деэскаляция) градусы бойынша бағаны түзету мөлшері барреліне АҚШ долларымен көрсетіледі. API градусы бойынша бағаны түзету үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектенеді;
65) "Мұнайға немесе газ конденсатына белгіленімнің атауы" деген 47-бағанда ресми танылған ақпарат көздерінде жарияланатын және өткізу бағасын есептеу мақсаттары үшін пайдаланылатын мұнайға немесе газ конденсатына белгіленімнің толық атауы көрсетіледі (мысалы, Brent Dated немесе KEBCO CIF Med);
66) "Мұнай немесе газ конденсаты үшін белгіленім кезеңі" деген 48-бағанда белгіленім кезеңі көрсетіледі. Тауарды теңіз көлігімен өткізген кезде –тауарға меншік құқығы сатып алушыға ауысқан күнге дейін бес белгіленім күнінен аспайтын және тауарға меншік құқығы сатып алушыға ауысқан күннен кейін бес белгіленім күнінен аспайтын "күні,айы,жылы" немесе "күні,айы,жылы - күні,айы,жылы" форматында, тауарды теңіз көлігімен өткізуді қоспағанда, магистральдық құбыржол көлігімен және көліктің өзге түрімен өткізу кезінде тауарға меншік құқығы сатып алушыға ауысқан айдың бірінші күнінен бастап соңғы күніне дейін "күні,айы,жылы - күні,айы,жылы";

58) в графе 44 "Дифференциал (с расшифровкой) – сырая нефть и газовый конденсат, экспортируемые железнодорожным видом транспорта" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в долларах США за баррель для сырой нефти и в долларах США за тонну для газового конденсата;
59) в графах 44.1, 44.2, 44.3 и 44.4 "Дифференциал (с расшифровкой) – сырая нефть и газовый конденсат, экспортируемые железнодорожным видом транспорта" указываются размеры, составляющих дифференциал, подтвержденные документально и (или) источниками информации, при экспорте сырой нефти и газового конденсата железнодорожным видом транспорта;
60) в графе 44.5 "Дифференциал (с расшифровкой) – сырая нефть и газовый конденсат, экспортируемые железнодорожным видом транспорта" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 44.1, 44.2, 44.3 и 44.4, с расшифровкой;
61) в графе 45 "Дифференциал (с расшифровкой) – газовый конденсат" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в долларах США за тонну;
62) в графах 45.1, 45.2, 45.3, 45.4, 45.5, 45.6, 45.7, 45.8 и 45.9 "Дифференциал (с расшифровкой) – газовый конденсат" указываются размеры, составляющих дифференциал, подтвержденные документально и (или) источниками информации, при экспорте газового конденсата;
63) в графе 45.10 "Дифференциал (с расшифровкой) – газовый конденсат" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 45.1, 45.2, 45.3, 45.4, 45.5, 45.6, 45.7, 45.8 и 45.9, с расшифровкой;
64) в графе 46 "Корректировка цены по градусу API" указывается размер корректировки цены по градусу API (эскаляция-деэскаляция) в долларах США за баррель, в случае, если качество товара выше/ниже стандартного промежутка базовых пределов плотности по условиям контракта купли-продажи товара. Корректировка цены по градусу API округляется до 3 (трех) знаков после запятой;
65) в графе 47 "Наименование котировки нефти или газового конденсата" указывается полное наименование котировки нефти или газового конденсата, публикуемой в официально признанных источниках информации и используемой для целей расчета цены реализации (например, Brent Dated или KEBCO CIF Med);
66) в графе 48 "Котировальный период для нефти или газового конденсата" указывается период ценообразования. При реализации товара морским транспортом – не более пяти котировальных дней до даты перехода права собственности покупателю на товар и не более пяти котировальных дней после даты перехода права собственности покупателю на товар в формате "день,месяц,год" или "день,месяц,год-день,месяц,год", при реализации товара магистральным трубопроводным транспортом и иными видами транспорта, за исключением реализации морским транспортом – с первого по последнее число месяца перехода права собственности покупателю на товар в формате "день,месяц,год-день,месяц,год";

67) "Мұнайдың немесе газ конденсатының ресми ақпарат көзінен белгіленім" деген 49-бағанда тауарды сатып алу-сату келісімшартының шарттары бойынша белгіленім кезеңіне сәйкес шикі мұнай бойынша барреліне АҚШ долларымен және газ конденсаты бойынша тоннасына АҚШ долларымен ресми танылған ақпарат көзінен алынған шикі мұнай немесе газ конденсатының бағасы көрсетіледі. Белгіленім үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектенеді;
68) "Спрэд атауы" деген 50-бағанда ресми танылған ақпарат көздерінде жарияланатын және өткізу бағасын есептеу мақсатында пайдаланылатын спрэдтің толық атауы көрсетіледі (мысалы, Spread vs fwd DTD Brent to Urals (Rotterdam) немесе Spread CPC Blend CIF vs fwd DTD Brent);
69) "Спрэд үшін белгіленім кезеңі" деген 51-бағанда үшінші тарапқа тауарды сатып алу-сату келісімшартының шарттарына сәйкес тиеу терезесінің бірінші күніне дейін оныншы күннен бастап жиырма бесінші күнді қоса алған кезеңі "күні,айы,жылы" немесе "күні,айы,жылы - күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі. Айдың бірінші және екінші онкүндігінде тиеу терезелері бар жүктер үшін тиеу терезесінің бірінші күніне дейін күнтізбелік бірінші күннен жиырма бесінші күнді қоса алған кезеңдегі спрэд (белгіленім) "күні,айы,жылы" немесе "күні,айы,жылы - күні,айы,жылы" форматында қолданылады;
70) "Ресми ақпарат көзінен спрэдтің мәні" деген 52-бағанда тауарды сатып алу-сату келісімшартының талаптары бойынша белгіленім кезеңіне сәйкес барреліне АҚШ долларымен ресми танылған ақпарат көзінен алынған спрэдтің мәні көрсетіледі. Спрэд мәні үтірден кейін 3 (үш) таңбаға дейін дөңгелектенеді;
71) "Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың №" деген 53-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
72) "Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың күні" деген 54-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі.
Мәмілелер мониторингін
жүзеге асыру қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1 интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Тауарлар экспорты" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 2-Э Т
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілген тізбеге сәйкес кірістердің (шығыстардың) және (немесе) міндеттемелердің есепті қаржы жылындағы жалпы сомасы республикалық бюджет туралы заңда белгіленген, есепті қаржы жылының бірінші қаңтарында қолданыста болатын кемінде 250 000 (екі жүз елу мың) айлық есептік көрсеткішті құрайтын тауарлар бойынша халықаралық іскерлік операцияларды жүзеге асыратын салық төлеушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырынан кешіктірмей.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Жинау әдісі: электронды түрде.
"Тауарлар экспорты" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік
БСН
Жөнелтушінің (экспорттаушының) атауы
Салық кезеңі
Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) күні
Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) №
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Тауарды жөнелту елі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Тауарға меншік құқығы ауысқаннан кейін тасымалдау түрі/түрлері
Тауарды өндіруші
Тауар белгісінің (сауда маркасының, брендінің) болуы
Тауарды жеткізу шарттары (INCOTERMS бойынша)
Тауарды өткізу күні (меншік құқығының ауысу күні)
Тауарды жөнелту орны
Тауардың межелі елі
Тауардың межелі елдегі жеткізу пункті
Сатып алушының атауы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Сатып алушының заңды мекенжайы
Сатып алушының тіркелген елі
Сатып алушының сауда жасайтын елінің коды
Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)
Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) №
Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) күні
Электрондық шот-фактураның №
Электрондық шот-фактураның күні
Өткізу көлемі
Өлшем бірлігі
Көлемі
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
кестенің жалғасы
Құн (келісімшарт (шарт) валютасында)
Мәміле (өткізу) бағасы (келісімшарт (шарт) валютасында)
Келісімшарт (шарт) валютасы
Меншік құқығының ауысу күніне теңге бағамы
Баға белгілеу әдістемесі (формуласы)
Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс
Ақпарат көзінің атауы
29
30
31
32
33
34
35
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен)
Белгіленім кезеңі
Рентабельділік көрсеткіші
Ақпарат көзінен алынған баға немесе рентабельділік
Ақпарат көзінен алынған бағаны немесе рентабельділікті өлшеу бірлігі
Өлшем бірлігі
БАРЛЫҒЫ
Жүкті сақтандыру бойынша шығыстар
Жүк инспекциялау бойынша шығыстар
Тасымалдау бойынша шығыстар
Маржа, сауда брокерінің, трейдердің немесе агенттің комиссиялық (агенттік) сыйақысы не олардың сауда-делдалдық функцияларды орындағаны үшін өтемақы
Іс-жүзінде нақты жұмсалған басқа да шығыстар (болған кезде)
36
36.1
36.2
36.3
36.4
36.5
36.6
37
38
39
40
Аббревиатураларды ашып жазуы:
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
INCOTERMS – International Commercial Terms (Халықаралық коммерциялық шарттар).
Ескертпе: "Тауарлар экспорты" есептілік нысанын толтыру бойынша түсіндірме көрсетілген нысанға қосымшада келтірілген.
Атауы _________________________________
_______________________________________
Мекенжайы ____________________________
_______________________________________
Телефоны ______________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________ ___________ тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________ тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _______________________________________________________
"Тауарлар экспорты" есептілік
нысанына қосымша
"Тауарлар экспорты" есептілік нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Тауарлар экспорты" есептілік нысаны мынадай түрде толтырылады:

67) в графе 49 "Котировка нефти или газового конденсата из официального источника информации" указывается цена на нефть или газовый конденсат, полученная из официально признанного источника информации, в долларах США за баррель для сырой нефти и в долларах США за тонну для газового конденсата, согласно котировальному периоду по условиям контракта купли-продажи товара. Котировка округляется до 3 (трех) знаков после запятой;
68)в графе 50 "Наименование спрэд" указывается полное наименование спрэд, публикуемого в официально признанных источниках информации и используемого для целей расчета цены реализации (например, Spread vs fwd DTD Brent to Urals (Rotterdam) или Spread CPC Blend CIF vs fwd DTD Brent);
69) в графе 51 "Котировальный период для спрэд" указывается период котировок с десятого по двадцать пятый день до первого дня окна погрузки в соответствии с условиями контракта купли-продажи товара третьей стороне в формате "день, месяц, год" или "день,месяц,год - день, месяц, год". Для грузов с окнами погрузки в первой и второй декадах месяца применяется спрэд (котировка) в период с первого по двадцать пятый календарный день до первого дня окна погрузки в формате "день, месяц, год" или "день, месяц, год - день, месяц, год";
70) в графе 52 "Значение спрэд из официального источника информации" указывается значение спрэд, полученный из официально признанного источника информации в долларах США за баррель согласно котировальному периоду по условиям контракта купли-продажи товара. Значение спрэд округляется до 3 (трех) знаков после запятой;
71) в графе 53 "№ контракта на недропользование" указывается номер контракта на недропользование;
72) в графе 54 "Дата контракта на недропользование" указывается дата контракта на недропользование в формате "день, месяц, год".
Приложение 2
к Правилам осуществления
мониторинга сделок
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1
Наименование административной формы: Отчетность по мониторингу сделок "Экспорт товаров".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-Э Т
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: налогоплательщики, осуществляющие международные деловые операции по товарам согласно перечню, утверждаемому в соответствии с пунктом 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании", общая сумма доходов (расходов) и (или) обязательств по которым в отчетном финансовом году составляет не менее 250 000 (двести пятидесяти тысяч) месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете, действующего на первое января отчетного финансового года.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно не позднее 15 мая года, следующего за отчетным годом.
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде.
Отчетность по мониторингу сделок "Экспорт товаров"
БИН
Наименование отправителя (экспортера)
Налоговый период
Дата декларации на товары (Заявления)
№ декларации на товары (Заявления)
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Страна отправления товара
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Вид/виды транспортировки после перехода права собственности на товар
Производитель товара
Наличие товарного знака (торговой марки, бренда)
Условия поставки товара (по INCOTERMS)
Дата реализации товара (дата перехода права собственности)
Место отгрузки товара
Страна назначения товара
Пункт доставки товара в стране назначения товара
Наименование покупателя
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Юридический адрес покупателя
Страна регистрации покупателя
Код торгующей страны покупателя
Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)
№ контракта (договора) на поставку (купли-продажи)
Дата контракта (договора) на поставку (купли-продажи)
№ электронного счет-фактуры
Дата электронного счет-фактуры
Объем реализации
Единица измерения
Объем
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
продолжение таблицы
Стоимость (в валюте контракта (договора))
Цена сделки (реализации) (в валюте контракта (договора))
Валюта контракта (договора)
Курс тенге на дату перехода права собственности
Методология (формула) ценообразования
Метод, применяемый для определения рыночной цены
Наименование источника информации
29
30
31
32
33
34
35
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой)
Котировальный период
Показатель рентабельности
Цена или рентабельность из источника информации
Единица измерения цены или рентабельности из источника информации
Единица измерения
ВСЕГО
Расходы по страхованию товара
Расходы по инспекции товара
Транспортные расходы
Маржа, комиссионное (агентское) вознаграждение торгового брокера, трейдера или агента либо компенсации за выполнение ими торгово-посреднических функций
Другие фактически понесенные расходы (при наличии)
36
36.1
36.2
36.3
36.4
36.5
36.6
37
38
39
40
Расшифровка аббревиатур:
БИН – Бизнес-идентификационный номер.
ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
INCOTERMS – International Commercial Terms (Международные коммерческие условия).
Примечание: Пояснение по заполнению формы отчетности "Экспорт товаров" приведено в приложении к указанной форме.
Наименование
________________________________
________________________________
Адрес ________________________________
______________________________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты
______________________________________
Исполнитель _____________________
_________________________________
фамилия, имя и отчество
(при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности
_____________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
____________________________________________________
Приложение
к форме отчетности
"Экспорт товаров"
Пояснение по заполнению формы отчетности "Экспорт товаров"
Форма отчетности "Экспорт товаров" заполняется следующим образом:

14) "Тауарды өткізу күні (меншік құқығының ауысу күні)" деген 14-бағанда тауарды өткізу күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі. Тауарды өткізу күні меншік құқығының ауысу күні болып табылады;
15) "Тауарды жөнелту орны" деген 15-бағанда тауарды жөнелту орны ағылшын тілінде көрсетіледі;
16) "Тауардың межелі елі" деген 16-бағанда тауардың межелі елі көрсетіледі;
17) "Тауарды межелі елдегі жеткізу пункті" деген 17-бағанда тауарды межелі елдегі жеткізу пункті ағылшын тілінде көрсетіледі;
18) "Сатып алушының атауы" деген 18-бағанда жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе тауарды сатып алушы заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
19) "Сатып алушының заңды мекенжайы" деген 19-бағанда сатып алушының заңды мекенжайы көрсетіледі;
20) "Сатып алушының тіркелген елі" деген 20-бағанда сатып алушының тіркелген елі көрсетіледі;
21) "Сатып алушының сауда жасайтын елінің коды" деген 21-бағанда № 378 Шешімімен бекітілген Әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес тауарды сататын елдің цифрлық коды көрсетіледі (мәмілеге қатысушы Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу келісімшартын жасасқан тұлға тіркелген немесе тұрақты тұратын ел сауда елі деп түсініледі);
22) "Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)" деген 22-бағанда тараптардың (жөнелтуші мен сатып алушының) өзара байланысы туралы ақпарат "иә" немесе "жоқ" форматында көрсетіледі;
23) "Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) №" деген 23-бағанда келісімшарттың (шарттың) нөмірі көрсетіледі;
24) "Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) күні" деген 24-бағанда келісімшарттың (шарттың) күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
25) "Электрондық шот-фактураның №" деген 25-бағанда электрондық шот-фактураның тіркеу нөмірі көрсетіледі;
26) "Электрондық шот-фактураның күні" деген 26-бағанда электрондық шот-фактураның күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
27) "Өткізу көлемі, өлшем бірлігі" деген 27-бағанда тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі;
28) "Өткізу көлемі, көлемі" деген 28-бағанда тауардың өлшем бірлігінде өткізу көлемі көрсетіледі;
29) "Құны (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 29-бағанда келісімшарт (шарт) валютасында құны көрсетіледі;
30) "Мәміле (өткізу) бағасы (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 30-бағанда мәміленің келісімшарт (шарт) валютасында үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген бағасы көрсетіледі;
31) "Келісімшарт (шарт) валютасы" деген 31-бағанда келісімшарт (шарт) бойынша экспортталатын тауарға төлем жүзеге асырылған валюта көрсетіледі;

14) в графе 14 "Дата реализации товара (дата перехода права собственности)" указывается дата реализации товара в формате "день, месяц, год". Дата реализации товара является датой перехода права собственности;
15) в графе 15 "Место отгрузки товара" указывается место отгрузки товара на английском языке;
16) в графе 16 "Страна назначения товара" указывается страна назначения товара;
17) в графе 17 "Пункт доставки товара в стране назначения товара" указывается пункт доставки товара в стране назначения на английском языке;
18) в графе 18 "Наименование покупателя" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица-покупателя товара;
19) в графе 19 "Юридический адрес покупателя" указывается юридический адрес покупателя;
20) в графе 20 "Страна регистрации покупателя" указывается страна регистрации покупателя;
21) в графе 21 "Код торгующей страны покупателя" проставляется цифровой код торгующей страны товара в соответствии с Классификатором стран мира, утвержденным Решением № 378 (под торгующей страной понимается страна, где зарегистрировано или постоянно проживает лицо, с которым участник сделки заключил контракт (договор), в соответствии с которым товары перемещаются через таможенную границу Республики Казахстан);
22) в графе 22 "Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)" указывается информация о взаимосвязанности сторон (отправителя и покупателя) в формате "да" или "нет";
23) в графе 23 "№ контракта (договора) на поставку (купли-продажи)" указывается номер контракта (договора);
24) в графе 24 "Дата контракта (договора) на поставку (купли-продажи)" указывается дата контракта (договора) в формате "день, месяц, год";
25) в графе 25 "№ электронного счет-фактуры" указывается регистрационный номер электронного счет-фактуры;
26) в графе 26 "Дата электронного счет-фактуры" указывается дата электронного счет-фактуры в формате "день, месяц, год";
27) в графе 27 "Объем реализации, единица измерения" указывается единица измерения товара;
28) в графе 28 "Объем реализации, объем" указывается объем реализации в единице измерения товара;
29) в графе 29 "Стоимость (в валюте контракта (договора))" указывается стоимость сделки в валюте контракта (договора);
30) в графе 30 "Цена сделки (реализации) (в валюте контракта (договора))" указывается цена сделки в валюте контракта (договора), округленная до 3 (трех) знаков после запятой;
31) в графе 31 "Валюта контракта (договора)" указывается валюта, в которой осуществлялась оплата экспортируемого товара по контракту (договору);

32) "Меншік құқығының ауысу күніне теңге бағамы" деген 32-бағанда меншік құқығының ауысу күніне келісімшарт (шарт) валютасына теңгенің ресми бағамы көрсетіледі;
33) "Баға белгілеу әдістемесі (формуласы)" деген 33-бағанда тауарға баға белгілеу формуласы және келісімшарттың (шарттың) ережелеріне сәйкес формуланың ашып жазылуы көрсетіледі;
34) "Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс" деген 34-бағанда Қазақстан Республикасының "Трансферттік баға белгілеу туралы" Заңының 12-бабында айқындалған және нарықтық бағаны айқындау үшін мәмілеге қатысушы қолданатын әдістердің бірі көрсетіледі;
35) "Ақпарат көзінің атауы" деген 35-бағанда тауардың нарықтық бағасын айқындау үшін қолданылатын ақпарат көзі көрсетіледі;
36) "Дифференциал (ашып жазумен)" деген 36-бағанда дифференциал көрсетілген өлшем бірлігі көрсетіледі;
37) "Дифференциал (ашып жазумен)" деген 36.1-бағанда дифференциалды құрайтын мөлшерлердің жалпы сомасы көрсетілген өлшем бірлігімен көрсетіледі;
38) "Дифференциал (ашып жазумен)" деген 36.2, 36.3, 36.4 және 36.5 бағандарда құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған дифференциалды құрайтын мөлшері көрсетіледі;
39) "Дифференциал (ашып жазумен)" деген 36.6 бағанда 36.2, 36.3, 36.4 және 36.5 бағандарға енгізілмеген іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
40) "Белгіленім кезеңі" деген 37-бағанда мәміле шарттарына сәйкес мәміле тараптары тиісті биржалық тауарлардың, сондай-ақ бағалары биржалық тауарлардың белгіленімдеріне байланыстырылған биржалық емес тауарлардың күнделікті орташа арифметикалық баға белгіленімдерінің орташа арифметикалық мәнін айқындайтын кезең ішінде тауарды өткізуге арналған келісімшартта белгіленген, бірақ биржадағы баға белгіленімдері жарияланған, қатарынан күнтізбелік отыз бір күннен аспайтын белгіленім кезеңі "күні,айы,жылы" немесе "күні,айы,жылы - күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
41) "Рентабельділік көрсеткіші" деген 38-бағанда қолданылатын рентабельділік көрсеткішінің түрі көрсетіледі (мысалы, сатудың операциялық рентабельділігі немесе сатудың жалпы рентабельділігі);
42) "Ақпарат көзінен алынған баға немесе рентабельділік" деген 39-бағанда ресми танылған ақпарат көзінен немесе биржалық баға белгіленімдері туралы деректерден немесе мемлекеттік органдардан немесе басқа ақпарат көздерінен алынған үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген баға немесе рентабельділік, не баға немесе рентабельділік ауқымы көрсетіледі;
43) "Ақпарат көзінен алынған бағаны немесе рентабельділікті өлшеу бірлігі" деген 40-бағанда ресми танылған ақпарат көзінен немесе биржалық баға белгіленімдері туралы деректерден немесе мемлекеттік органдардан немесе басқа ақпарат көздерінен алынған, үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген бағаны немесе рентабельділікті өлшеу бірлігі көрсетіледі (мысалы, USD/тонна немесе %).
Мәмілелер мониторингін
жүзеге асыру қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1 интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Орындалған жұмыстардан және (немесе) көрсетілген қызметтерден түсетін кірістер бойынша халықаралық іскерлік операциялар" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 3-ІЖҚ
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілген тізбеге сәйкес кірістердің (шығыстардың) және (немесе) міндеттемелердің есепті қаржы жылындағы жалпы сомасы республикалық бюджет туралы заңда белгіленген, есепті қаржы жылының бірінші қаңтарында қолданыста болатын кемінде 250 000 (екі жүз елу мың) айлық есептік көрсеткішті құрайтын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер бойынша халықаралық іскерлік операцияларды жүзеге асыратын салық төлеушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырынан кешіктірмей.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Жинау әдісі: электронды түрде.
"Орындалған жұмыстардан және (немесе) көрсетілген қызметтерден түсетін кірістер бойынша халықаралық іскерлік операциялар" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік
БСН
Орындаушының атауы
Салық кезеңі
Жұмыс/қызмет атауы
ЭҚЖЖ коды
Жұмысты орындау/қызмет көрсету елі
Жұмысты орындау/қызмет көрсету күні
Бейрезидент-тапсырыс берушінің атауы
Бейрезидент-тапсырыс берушінің заңды мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Бейрезидент-тапсырыс берушінің тіркелген елі
Бейрезидент-тапсырыс берушінің сауда жасаушы елінің коды
Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)
Келісімшарттың (шарттың) №
Келісімшарттың (шарттың) күні
Электрондық шот-фактураның №
Электрондық шот-фактураның күні
Құн (келісімшарт (шарт) валютасында)
Мәміле (өткізу) бағасы (келісімшарт (шарт) валютасында)
Келісімшарт (шарт) валютасы
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
Жұмысты орындау/қызмет көрсету күніне теңге бағамы
Баға белгілеу әдістемесі (формуласы)
Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс
Ақпарат көзінің атауы
Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар
Рентабельділік көрсеткіші
Ақпарат көзінен алынған баға немесе рентабельділік
Ақпарат көзінен алынған бағаны немесе рентабельділікті өлшеу бірлігі
Өлшем бірлігі
БАРЛЫҒЫ
Маржа
Іс-жүзінде жұмсалған басқа да шығыстар
21
22
23
24
25
25.1
25.2
25.3
26
27
28
Аббревиатураларды ашып жазуы:
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
ЭҚЖЖ – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші.
Ескертпе: "Орындалған жұмыстардан және (немесе) көрсетілген қызметтерден түсетін кірістер бойынша халықаралық іскерлік операциялар" есептілік нысанын толтыру бойынша түсіндірме көрсетілген нысанға қосымшада келтірілген.
Атауы ________________________________
_____________________________________
Мекенжайы _____________________________
________________________________________
Телефоны ____________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Орындаушы ______________ ___________ тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________________ тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _______________________________________________________
"Орындалған жұмыстардан
және (немесе) көрсетілген
қызметтерден түсетін кірістер
бойынша халықаралық іскерлік
операциялар" септілік нысанына
қосымша
"Орындалған жұмыстардан және (немесе) көрсетілген қызметтерден түсетін кірістер бойынша халықаралық іскерлік операциялар" есептілік нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Орындалған жұмыстардан және (немесе) көрсетілген қызметтерден түсетін кірістер бойынша халықаралық іскерлік операциялар" есептілік нысаны мынадай түрде толтырылады:

32) в графе 32 "Курс тенге на дату перехода права собственности" указывается официальный курс тенге к валюте контракта (договора) на дату перехода права собственности;
33) в графе 33 "Методология (формула) ценообразования" указывается формула ценообразования на товар и расшифровка формулы в соответствии с положениями контракта (договора);
34) в графе 34 "Метод, применяемый для определения рыночной цены" указывается один из методов, определенных статьей 12 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" и применяемых участником сделки для определения рыночной цены;
35) в графе 35 "Наименование источника информации" указывается источник информации, применяемый для определения рыночной цены товара;
36) в графе 36 "Дифференциал (с расшифровкой)" указывается единица измерения, в которой выражен дифференциал;
37) в графе 36.1 "Дифференциал (с расшифровкой)" указывается общая сумма размеров, составляющих дифференциал, в указанной единице измерения;
38) в графах 36.2, 36.3, 36.4 и 36.5 "Дифференциал (с расшифровкой)" указываются размеры составляющих дифференциал, подтвержденные документально и/или источниками информации;
39) в графе 36.6 "Дифференциал (с расшифровкой)" указываются размеры фактически понесенных расходов, не включенные в графы 36.2, 36.3, 36.4 и 36.5, с расшифровкой;
40) в графе 37 "Котировальный период" указывается период ценообразования, но не более тридцати одного календарного последовательного дня, за которые опубликованы котировки цен на бирже, установленный в контракте на реализацию товара, в течение которого в соответствии с условиями сделки сторонами сделки определяется среднеарифметическое значение среднеарифметических ежедневных котировок цен на соответствующие биржевые товары, а также не биржевые товары, цены на которые привязаны к котировкам на биржевые товары в формате "день, месяц, год" или "день, месяц, год - день, месяц, год";
41) в графе 38 "Показатель рентабельности" указывается вид применяемого показателя рентабельности (например, операционная рентабельность продаж или валовая рентабельность продаж);
42) в графе 39 "Цена или рентабельность из источника информации" указывается цена, округленная до 3 (трех) знаков после запятой, или рентабельность, либо диапазон цен или рентабельности, полученные из официально признанного источника информации или данных о биржевых котировках или от уполномоченных органов или других источников информации;
43) в графе 40 "Единица измерения цены или рентабельности из источника информации" указывается единица измерения цены или рентабельности, полученной из официально признанного источника информации или данных о биржевых котировках или от уполномоченных органов или других источников информации (например, USD/тонна или %).
Приложение 3
к Правилам осуществления
мониторинга сделок
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1
Наименование административной формы: Отчетность по мониторингу сделок "Международные деловые операции по доходам от выполненных работ и (или) оказанных услуг".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-ДРУ
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: налогоплательщики, осуществляющие международные деловые операции по работам и услугам согласно перечню, утверждаемому в соответствии с пунктом 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании", общая сумма доходов (расходов) и (или) обязательств по которым в отчетном финансовом году составляет не менее 250 000 (двести пятидесяти тысяч) месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете, действующего на первое января отчетного финансового года.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно не позднее 15 мая года, следующего за отчетным годом.
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде.
Отчетность по мониторингу сделок
"Международные деловые операции по доходам от выполненных работ и (или) оказанных услуг"
БИН
Наименование исполнителя
Налоговый период
Наименование работы/услуги
Код ОКЭД
Страна выполнения работы/оказания услуги
Дата выполнения работы/оказания услуги
Наименование заказчика-нерезидента
Юридический адрес заказчика-нерезидента
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Страна регистрации заказчика-нерезидента
Код торгующей страны заказчика-нерезидента
Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)
№ контракта (договора)
Дата контракта (договора)
№ электронного счет-фактуры
Дата электронного счет-фактуры
Стоимость (в валюте контракта (договора))
Цена сделки (реализации) (в валюте контракта (договора))
Валюта контракта (договора)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
Курс тенге на дату выполнения работы/оказания услуги
Методология (формула) ценообразования
Метод, применяемый для определения рыночной цены
Наименование источника информации
Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям
Показатель рентабельности
Цена или рентабельность из источника информации
Единица измерения цены или рентабельности из источника информации
Единица измерения
ВСЕГО
Маржа
Другие фактически понесенные расходы
21
22
23
24
25
25.1
25.2
25.3
26
27
28
Расшифровка аббревиатур:
БИН – Бизнес-идентификационный номер.
ОКЭД – Общий классификатор видов экономической деятельности.
Примечание: Пояснение по заполнению формы отчетности "Международные деловые операции по доходам от выполненных работ и (или) оказанных услуг" приведено в приложении к указанной форме.
Наименование _______________________
____________________________________
Адрес _________________________________
_______________________________________
Телефон ____________________________
Адрес электронной почты
_______________________________________
Исполнитель ________________________
____________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности
_______________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
____________________________________
Приложение
к форме отчетности
"Международные деловые
операции по доходам
от выполненных работ и (или)
оказанных услуг"
Пояснение по заполнению формы отчетности "Международные деловые операции по доходам от выполненных работ и (или) оказанных услуг"
Форма отчетности "Международные деловые операции по доходам от выполненных работ и (или) оказанных услуг" заполняется следующим образом:

1) "№" деген 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі (өтпелі нөмірлеу);
2) "БСН" деген 2-бағанда орындаушы - заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
3) "Орындаушының атауы" деген 3-бағанда заңды тұлғаның (орындаушының) ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, толық атауы көрсетіледі;
4) "Салық кезеңі" деген 4-бағанда мәмілелер мониторингі бойынша есептілік табыс етілетін кезең көрсетіледі;
5) "Жұмыс/қызмет атауы" деген 5-бағанда орындалған жұмыстың және (немесе) көрсетілген қызметтің атауы көрсетіледі;
6) "ЭҚЖЖ коды" деген 6-бағанда орындалған жұмыстардың және (немесе) көрсетілген қызметтердің экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) көрсетіледі. ЭҚЖЖ кодтары Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының ресми сайтында "Статистикалық жіктеуіштер" бөлімінде жарияланады (мысалы, көлік-экспедиторлық қызметтер үшін ЭҚЖЖ "52.29" коды қолданылады);
7) "Жұмысты орындау/қызмет көрсету елі" деген 7-бағанда жұмыс орындалатын және (немесе) қызмет көрсетілетін ел көрсетіледі;
8) "Жұмысты орындау/қызмет көрсету күні" деген 8-бағанда жұмысты орындау және (немесе) қызмет көрсету күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
9) "Бейрезидент-тапсырыс берушінің атауы" деген 9-бағанда жұмыстың және (немесе) қызметтің бейрезидент-тапсырыс берушінің атауы көрсетіледі;
10) "Бейрезидент-тапсырыс берушінің заңды мекенжайы" деген 10-бағанда жұмыстың және (немесе) қызметтің бейрезидент-тапсырыс берушінің заңды мекенжайы көрсетіледі;
11) "Бейрезидент-тапсырыс берушінің тіркелген елі" деген 11-бағанда бейрезидент-тапсырыс берушінің тіркелген елі көрсетіледі;
12) "Бейрезидент-тапсырыс берушінің сауда жасаушы елінің коды" деген 12-бағанда "Кедендік декларацияны толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген Әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес бейрезидент-тапсырыс берушінің сауда жасайтын елінің цифрлық коды көрсетіледі (мәмілеге қатысушы келісімшарт жасасқан тұлға тіркелген немесе тұрақты тұратын ел сауда жасаушы ел деп түсініледі);
13) "Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)" деген 13-бағанда тараптардың (орындаушы және тапсырыс беруші) өзара байланысы туралы ақпарат "иә" немесе "жоқ" форматында көрсетіледі;
14) "Келісімшарттың (шарттың) №" деген 14-бағанда келісімшарттың (шарттың) нөмірі көрсетіледі;
15) "Келісімшарттың (шарттың) күні" деген 15-бағанда келісімшарттың (шарттың) күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
16) "Электрондық шот-фактураның №" деген 16-бағанда электрондық шот-фактураның тіркеу нөмірі көрсетіледі;

1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер (сквозная нумерация);
2) в графе 2 "БИН" указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица - исполнителя;
3) в графе 3 "Наименование исполнителя" указывается полное наименование юридического лица (исполнителя) с указанием его организационно-правовой формы;
4) в графе 4 "Налоговый период" указывается период, за который сдается отчетность по мониторингу сделок;
5) в графе 5 "Наименование работы/услуги" отражается наименование выполненной работы и (или) оказанной услуги;
6) в графе 6 "Код ОКЭД" указывается общий классификатор видов экономической деятельности (ОКЭД) выполненных работ и (или) оказанных услуг. Коды ОКЭД публикуются на официальном сайте Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в разделе "Статистические классификации" (например, для транспортно-экспедиторских услуг применяется код ОКЭД "52.29");
7) в графе 7 "Страна выполнения работы/оказания услуги" указывается страна, где выполняется работа и (или) оказывается услуга;
8) в графе 8 "Дата выполнения работы/оказания услуги" указывается дата выполнения работы и (или) оказания услуги в формате "день, месяц, год";
9) в графе 9 "Наименование заказчика-нерезидента" указывается наименование заказчика-нерезидента работы и (или) услуги;
10) в графе 10 "Юридический адрес заказчика-нерезидента" указывается юридический адрес заказчика-нерезидента работы и (или) услуги;
11) в графе 11 "Страна регистрации заказчика-нерезидента" указывается страна регистрации заказчика-нерезидента;
12) в графе 12 "Код торгующей страны заказчика-нерезидента" проставляется цифровой код торгующей страны заказчика-нерезидента в соответствии с Классификатором стран мира, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" (под торгующей страной понимается страна, где зарегистрировано или постоянно проживает лицо, с которым участник сделки заключил контракт (договор));
13) в графе 13 "Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)" указывается информация о взаимосвязанности сторон (исполнителя и заказчика) в формате "да" или "нет";
14) в графе 14 "№ контракта (договора)" указывается номер контракта (договора);
15) в графе 15 "Дата контракта (договора)" указывается дата контракта (договора) в формате "день, месяц, год";
16) в графе 16 "№ электронного счет-фактуры" указывается регистрационный номер электронного счет-фактуры;

17) "Электрондық шот-фактураның күні" деген 17-бағанда электрондық шот-фактураның күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
18) "Құн (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 18-бағанда келісімшарт (шарт) валютасында құны көрсетіледі;
19) "Мәміле (өткізу) бағасы (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 19-бағанда мәміленің келісімшарт (шарт) валютасында үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген бағасы көрсетіледі;
20) "Келісімшарт (шарт) валютасы" деген 20-бағанда келісімшарт (шарт) бойынша орындалған жұмысқа және (немесе) көрсетілген қызметке төлем жүзеге асырылған валюта көрсетіледі;
21) "Жұмысты орындау/қызмет көрсету күніне теңге бағамы" деген 21-бағанда жұмысты орындау және (немесе) қызмет көрсету күніне келісімшарт (шарт) валютасына теңгенің ресми бағамы көрсетіледі;
22) "Баға белгілеу әдістемесі (формуласы)" деген 22-бағанда орындалған жұмыс және (немесе) көрсетілген қызмет бойынша баға белгілеу формуласы және келісімшарттың (шарттың) ережелеріне сәйкес формуланың ашып жазылуы көрсетіледі;
23) "Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс" деген 23-бағанда Қазақстан Республикасының "Трансферттік баға белгілеу туралы" Заңының 12-бабымен айқындалған және нарықтық бағаны айқындау үшін мәмілеге қатысушы қолданатын әдістердің бірі көрсетіледі;
24) "Ақпарат көзінің атауы" деген 24-бағанда орындалған жұмыстың немесе және (немесе) көрсетілген қызметтің нарықтық бағасын айқындау үшін қолданылатын ақпарат көзі көрсетіледі;
25) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 25-бағанда салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар көрсетілген өлшем бірлігі көрсетіледі;
26) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 25.1-бағанда салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар мөлшерінің жалпы сомасы көрсетілген өлшем бірлігімен көрсетіледі;
27) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 25.2-бағанда құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған маржа мөлшері көрсетіледі;
28) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 25.3-бағанда іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың басқа да мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
29) "Рентабельділік көрсеткіші" деген 26-бағанда қолданылатын рентабельділік көрсеткішінің түрі көрсетіледі (мысалы, сатудың операциялық рентабельділігі немесе сатудың жалпы рентабельділігі);
30) "Ақпарат көзінен алынған баға немесе рентабельділік" деген 27-бағанда ресми танылған ақпарат көзінен немесе биржалық баға белгіленімдері туралы деректерден немесе мемлекеттік органдардан немесе басқа ақпарат көздерінен алынған үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген баға немесе рентабельділік, не баға немесе рентабельділік ауқымы көрсетіледі;

17) в графе 17 "Дата электронного счет-фактуры" указывается дата электронного счет-фактуры в формате "день, месяц, год";
18) в графе 18 "Стоимость (в валюте контракта (договора))" указывается стоимость сделки в валюте контракта (договора);
19) в графе 19 "Цена сделки (реализации) (в валюте контракта (договора))" указывается цена сделки в валюте контракта (договора), округленная до 3 (трех) знаков после запятой;
20) в графе 20 "Валюта контракта (договора)" указывается валюта, в которой осуществлялась оплата выполненной работы и (или) оказанной услуги по контракту (договору);
21) в графе 21 "Курс тенге на дату выполнения работы/оказания услуги" указывается официальный курс тенге к валюте контракта (договора) на дату выполнения работы и (или) оказания услуги;
22) в графе 22 "Методология (формула) ценообразования" указывается формула ценообразования по выполненной работе и (или) оказанной услуге и расшифровка формулы в соответствии с положениями контракта (договора);
23) в графе 23 "Метод, применяемый для определения рыночной цены" указывается один из методов, определенных статьей 12 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" и применяемых участником сделки для определения рыночной цены;
24) в графе 24 "Наименование источника информации" указывается источник информации, применяемый для определения рыночной цены выполненной работы и (или) оказанной услуги;
25) в графе 25 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указывается единица измерения, в которой выражены факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям;
26) в графе 25.1 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указывается общая сумма размеров факторов, приводящих к сопоставимым экономическим условиям, в указанной единице измерения;
27) в графе 25.2 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указывается размер маржи, подтвержденный документально и (или) источниками информации;
28) в графе 25.3 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указываются другие размеры фактически понесенных расходов с расшифровкой;
29) в графе 26 "Показатель рентабельности" указывается вид применяемого показателя рентабельности (например, операционная рентабельность продаж или валовая рентабельность продаж);
30) в графе 27 "Цена или рентабельность из источника информации" указывается цена, округленная до 3 (трех) знаков после запятой, или рентабельность, либо диапазон цен или рентабельности, полученные из официально признанного источника информации или данных о биржевых котировках или от уполномоченных органов или других источников информации;

31) "Ақпарат көзінен алынған бағаны немесе рентабельділікті өлшеу бірлігі" деген 28-бағанда ресми танылған ақпарат көзінен немесе биржалық баға белгіленімдері туралы деректерден немесе мемлекеттік органдардан немесе басқа ақпарат көздерінен алынған, үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген бағаны немесе рентабельділікті өлшеу бірлігі көрсетіледі (мысалы, USD немесе %).
Мәмілелер мониторингін
жүзеге асыру қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1 интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Берілген қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операциялар" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 4-БҚ
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілген тізбеге сәйкес кірістердің (шығыстардың) және (немесе) міндеттемелердің есепті қаржы жылындағы жалпы сомасы республикалық бюджет туралы заңда белгіленген, есепті қаржы жылының бірінші қаңтарында қолданыста болатын кемінде 250 000 (екі жүз елу мың) айлық есептік көрсеткішті құрайтын қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операцияларды жүзеге асыратын салық төлеушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырынан кешіктірмей.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Жинау әдісі: электронды түрде.
"Берілген қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операциялар" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының заңды мекенжайы
Қарыз берушінің атауы
Қарыз берушінің заңды мекенжайы
Қарыз шартының №
Қарыз шартының күні
Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)
Қарыздың жалпы сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Кезекті транш сомасы
Транш күні
Траншты төлеу мерзімі
Қарыз бойынша мөлшерлеме
Қарыз бойынша сыйақыларды төлеу кезеңділігі (ай, тоқсан және тағы басқа)
Қарыздың жалпы мерзімі
Қарызды өтеудің түпкілікті күні
Қарыз валютасы
10
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Баға белгілеу әдістемесі (формуласы)
Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс
Нысаналы мақсат
Қамтамасыз етудің болуы
Өзге шарттар
Нарықтық ауқым
Ақпарат көзінің атауы
Нарықтық ауқымды есептеу
18
19
20
21
22
23
24
25
кестенің жалғасы
Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар
Бухгалтерлік есепте ескерілетін сыйақы сомасы
Жиынтық кіріске қосылатын сыйақы сомасы
Нарықтық ауқымның қосымша негіздемесі
Өлшем бірлігі
БАРЛЫҒЫ
Үстеме баға
Іс-жүзінде жұмсалған басқа да шығыстар
26
26.1
26.2
26.3
27
28
29
Аббревиатураларды ашып жазуы:
АҚШ доллары – Америка Құрама Штаттарының доллары.
Ескертпе: "Берілген қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операциялар" есептілік нысанын толтыру бойынша түсіндірме көрсетілген нысанға қосымшада келтірілген.
Атауы ________________________________
______________________________________
Мекенжайы __________________________
_____________________________________
Телефоны _____________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________
Орындаушы ________________ ___________ тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _______________________________________________________
"Берілген қарыздар бойынша
халықаралық іскерлік операциялар"
есептілік нысанына
қосымша
"Берілген қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операциялар" есептілік нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Берілген қарыздар бойынша халықаралық іскерлік операциялар" есептілік нысаны мынадай түрде толтырылады:

31) в графе 28 "Единица измерения цены или рентабельности из источника информации" указывается единица измерения цены или рентабельности, полученной из официально признанного источника информации или данных о биржевых котировках или от уполномоченных органов или других источников информации (например, USD или %).
Приложение 4
к Правилам осуществления
мониторинга сделок
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1
Наименование административной формы: Отчетность по мониторингу сделок "Международные деловые операции по выданным займам".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 4-ВЗ
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: налогоплательщики, осуществляющие международные деловые операции по займам согласно перечню, утверждаемому в соответствии с пунктом 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании", общая сумма доходов (расходов) и (или) обязательств по которым в отчетном финансовом году составляет не менее 250 000 (двести пятидесяти тысяч) месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете, действующего на первое января отчетного финансового года.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно не позднее 15 мая года, следующего за отчетным годом.
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде.
Отчетность по мониторингу сделок "Международные деловые операции по выданным займам"
Наименование заемщика
Юридический адрес заемщика
Наименование заимодателя
Юридический адрес заимодателя
№ договора займа
Дата договора займа
Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)
Общая сумма займа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Сумма очередного транша
Дата транша
Срок выплаты транша
Ставка по займу
Периодичность выплаты вознаграждений по займу (месяц, квартал и так далее)
Общий срок займа
Окончательная дата погашения займа
Валюта займа
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Методология (формула) ценообразования
Метод, применяемый для определения рыночной цены
Целевое назначение
Наличие обеспечения
Прочие условия
Рыночный диапазон
Наименование источника информации
Расчет рыночного диапазона
18
19
20
21
22
23
24
25
продолжение таблицы
Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям
Сумма вознаграждения, учитываемая в бухгалтерском учете
Сумма вознаграждения, включаемая в совокупный годовой доход
Дополнительное обоснование рыночного диапазона
Единица измерения
Всего
Наценка
Другие фактически понесенные расходы
26
26.1
26.2
26.3
27
28
29
Расшифровка аббревиатур:
Доллар США – Доллар Соединенных Штатов Америки.
Примечание: Пояснение по заполнению формы отчетности "Международные деловые операции по выданным займам" приведено в приложении к указанной форме.
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес ____________________________
__________________________________
Телефон _________________________________
Адрес электронной почты ___________
Исполнитель __________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности
__________________________________
фамилия, имя и отчество
(при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
__________________________________________________
Приложение
к форме отчетности
"Международные деловые
операции по выданным займам"
Пояснение по заполнению формы отчетности "Международные деловые операции по выданным займам"
Форма отчетности "Международные деловые операции по выданным займам" заполняется следующим образом:

1) "№" деген 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі (өтпелі нөмірлеу);
2) "Қарыз алушының атауы" деген 2-бағанда заңды тұлғаның (қарыз алушының) ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, толық атауы көрсетіледі;
3) "Қарыз алушының заңды мекенжайы" деген 3-бағанда қарыз алушының заңды мекенжайы көрсетіледі;
4) "Қарыз берушінің атауы" деген 4-бағанда заңды тұлғаның (қарыз берушінің) ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, толық атауы көрсетіледі;
5) "Қарыз берушінің заңды мекенжайы" деген 5-бағанда қарыз берушінің заңды мекенжайы көрсетіледі;
6) "Қарыз шартының №" деген 6-бағанда қарыз шартының және/немесе пайыздық мөлшерлемені немесе шарттың басқа ережелерін ұзартқан немесе өзгерткен жағдайда шартқа қосымша келісімнің нөмірі көрсетіледі;
7) "Қарыз шартының күні" деген 7-бағанда қарыз шартының және/немесе пайыздық мөлшерлемені немесе шарттың басқа ережелерін ұзартқан немесе өзгерткен жағдайда шартқа қосымша келісімнің күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
8) "Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)" деген 8-бағанда тараптардың (қарыз алушы және қарыз беруші) өзара байланысы туралы ақпарат "иә" немесе "жоқ" форматында көрсетіледі;
9) "Қарыздың жалпы сомасы" деген 9-бағанда келісімшарт (шарт) валютасындағы қарыздың жалпы сомасы көрсетіледі;
10) "Кезекті транш сомасы" деген 10-бағанда келісімшарт (шарт) валютасындағы кезекті транш сомасы көрсетіледі;
11) "Транш күні" деген 11-бағанда траншты төлеу күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
12) "Траншты төлеу мерзімі" деген 12-бағанда қарыз алушы қарыз берушіден қарыздың әрбір жеке траншын алатын уақыт аралығы немесе нақты күні көрсетіледі;
13) "Қарыз бойынша мөлшерлеме" деген 13-бағанда берілген қарыздың пайыздық мөлшерлемесі көрсетіледі;
14) "Қарыз бойынша сыйақыларды төлеу кезеңділігі (ай, тоқсан және тағы басқа)" деген 14-бағанда пайыздық мөлшерлеме немесе қарызды пайдаланғаны үшін басқа да сыйақылар төленетін жиілік көрсетіледі;
15) "Қарыздың жалпы мерзімі" деген 15-бағанда қарыздың бастапқы кезеңін және одан кейінгі барлық ұзартуларды қоса алғанда, қарыз берілген уақыттың жалпы ұзақтығы көрсетіледі;
16) "Қарызды өтеудің түпкілікті күні" деген 16-бағанда келісімшарттың (шарттың) немесе келісімшартқа (шартқа) қосымша келісімнің талаптарына сәйкес қарыз қаражатын толық өтеу үшін көзделген күн "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
17) "Қарыз валютасы" деген 17-бағанда қарыз қаражатының сомалары көрсетілген және келісімшарт (шарт) шеңберінде қаржылық операциялар жүзеге асырылатын валюта көрсетіледі;
18) "Баға белгілеу әдістемесі (формуласы)" деген 18-бағанда келісімшарттың (шарттың) ережелеріне сәйкес баға белгілеу формуласы және формуланың ашып жазылуы көрсетіледі;

1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер (сквозная нумерация);
2) в графе 2 "Наименование заемщика" указывается полное наименование юридического лица (заемщика) с указанием его организационно-правовой формы;
3) в графе 3 "Юридический адрес заемщика" указывается юридический адрес заемщика;
4) в графе 4 "Наименование заимодателя" указывается полное наименование юридического лица (заимодателя) с указанием его организационно-правовой формы;
5) в графе 5 "Юридический адрес заимодателя" указывается юридический адрес заимодателя;
6) в графе 6 "№ договора займа" указывается номер договора займа и/или дополнительного соглашения к договору, в случае пролонгации или изменения процентной ставки или других положений договора;
7) в графе 7 "Дата договора займа" указывается дата договора займа и/или дополнительного соглашения к договору, в случае пролонгации или изменения процентной ставки или других положений договора, в формате "день, месяц, год";
8) в графе 8 "Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)" указывается информация о взаимосвязанности сторон (заемщика и заимодателя) в формате "да" или "нет";
9) в графе 9 "Общая сумма займа" указывается общая сумма займа в валюте контракта (договора);
10) в графе 10 "Сумма очередного транша" указывается сумма очередного транша в валюте контракта (договора);
11) в графе 11 "Дата транша" указывается дата выплаты транша в формате "день, месяц, год";
12) в графе 12 "Срок выплаты транша" указывается временной интервал или конкретная дата, когда заемщик получает каждый отдельный транш займа от заимодателя;
13) в графе 13 "Ставка по займу" указывается процентная ставка выданного займа;
14) в графе 14 "Периодичность выплаты вознаграждений по займу (месяц, квартал и так далее)" указывается частота, с которой выплачивается процентная ставка или другие вознаграждения за использование займа;
15) в графе 15 "Общий срок займа" указывается общая продолжительность времени, в течение которого был предоставлен заем, включая начальный период займа и все последующие продления;
16) в графе 16 "Окончательная дата погашения займа" указывается дата, предусмотренная для полного погашения заемных средств в соответствии с условиями контракта (договора) или дополнительного соглашения к контракту (договору) в формате "день, месяц, год";
17) в графе 17 "Валюта займа" указывается валюта, в которой выражены суммы заемных средств и осуществляются финансовые операции в рамках контракта (договора);
18) в графе 18 "Методология (формула) ценообразования" указывается формула ценообразования и расшифровка формулы в соответствии с положениями контракта (договора);

19) "Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс" деген 19-бағанда Қазақстан Республикасының "Трансферттік баға белгілеу туралы" Заңының 12-бабымен айқындалған және нарықтық бағаны айқындау үшін мәмілеге қатысушы қолданатын әдістердің бірі көрсетіледі;
20) "Нысаналы мақсат" деген 20-бағанда қарыз қаражаты арналған ерекше мақсаты немесе мақсаты көрсетіледі;
21) "Қамтамасыз етудің болуы" деген 21-бағанда қарыз бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету үшін берілген қамтамасыз етудің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
22) "Өзге шарттар" деген 22-бағанда мәміле тараптары үшін заңды маңызы бар қосымша шарттар, ережелер немесе ерекшеліктер көрсетіледі (мысалы, қарыз алушының кредиттік рейтингі);
23) "Нарықтық ауқым" деген 23-бағанда максимум, минимум, жоғарғы және төменгі квартильдер мен медиананы көрсете отырып, нарықтық жағдайларды сипаттайтын мәндер ауқымы көрсетіледі;
24) "Ақпарат көзінің атауы" деген 24-бағанда нарықтық ауқымды айқындау үшін қолданылатын ақпарат көзі көрсетіледі;
25) "Нарықтық ауқымды есептеу" деген 25-бағанда нарықтық деректерді зерттеу және нарықтық ауқымды есептеу әдістемесі көрсетіледі;
26) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 26-бағанда салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар көрсетілген өлшем бірлігі көрсетіледі;
27) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 26.1-бағанда салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар мөлшерінің жалпы сомасы көрсетілген өлшем бірлігімен көрсетіледі;
28) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 26.2-бағанда құжатпен және/немесе ақпарат көздерімен расталған үстеме баға мөлшері көрсетіледі;
29) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 26.3-бағанда іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың басқа да мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
30) "Бухгалтерлік есепте ескерілетін сыйақы сомасы" деген 27-бағанда Қазақстан Республикасында халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес бухгалтерлік есепке алуда ескерілетін сыйақы сомасы көрсетіледі;
31) "Жылдық жиынтық кіріске қосылатын сыйақы сомасы" деген 28-бағанда салық салу мақсаттары үшін жалпы табысты есептеу кезінде есепке алынуға жататын сыйақы сомасы көрсетіледі;
32) "Нарықтық ауқымның қосымша негіздемесі" деген 29-бағанда қолданылған нарықтық ауқымды негіздейтін қосымша ақпарат көрсетіледі.
Мәмілелер мониторингін
жүзеге асыру қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1 интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Тауарлар импорты" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 5-И Т
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілген тізбеге сәйкес кірістердің (шығыстардың) және (немесе) міндеттемелердің есепті қаржы жылындағы жалпы сомасы республикалық бюджет туралы заңда белгіленген, есепті қаржы жылының бірінші қаңтарында қолданыста болатын кемінде 250 000 (екі жүз елу мың) айлық есептік көрсеткішті құрайтын тауарлар бойынша халықаралық іскерлік операцияларды жүзеге асыратын салық төлеушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырынан кешіктірмей.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Жинау әдісі: электронды түрде.
"Тауарлар импорты" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік
БСН
Сатып алушының (импорттаушының) атауы
Салық кезеңі
Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) күні
Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) №
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Тауарды жөнелту елі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Тауарға меншік құқығы ауысқаннан кейін тасымалдау түрі/түрлері
Тауарды өндіруші
Тауар белгісінің (сауда маркасының, брендінің) болуы
Тауарды жеткізу шарттары (INCOTERMS бойынша)
Тауарды өткізу күні (меншік құқығының ауысу күні)
Тауарды жөнелту орны
Тауардың межелі елі
Тауардың межелі елдегі жеткізу пункті
Жөнелтушінің атауы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Жөнелтушінің заңды мекенжайы
Жөнелтушінің тіркелген елі
Жөнелтушінің сауда жасаушы елінің коды
Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)
Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) №
Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) күні
Шот-фактураның (инвойстың) №
Шот-фактураның (инвойстың) күні
Өткізу көлемі
Өлшем бірлігі
Көлемі
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
кестенің жалғасы
Құн (келісімшарт (шарт) валютасында)
Мәміле (өткізу) бағасы (келісімшарт (шарт) валютасында)
Келісімшарт (шарт) валютасы
Меншік құқығының ауысу күніне теңге бағамы
Баға белгілеу әдістемесі (формуласы)
Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс
Ақпарат көзінің атауы
29
30
31
32
33
34
35
кестенің жалғасы
Дифференциал (ашып жазумен)
Белгіленім кезеңі
Рентабельділік көрсеткіші
Ақпарат көзінен алынған баға немесе рентабельділік
Ақпарат көзінен алынған бағаны немесе рентабельділікті өлшеу бірлігі
Өлшем бірлігі
БАРЛЫҒЫ
Жүкті сақтандыру бойынша шығыстар
Жүк инспекциялау бойынша шығыстар
Тасымалдау бойынша шығыстар
Маржа, сауда брокерінің, трейдердің немесе агенттің комиссиялық (агенттік) сыйақысы не олардың сауда-делдалдық функцияларды орындағаны үшін өтемақы
Іс-жүзінде нақты жұмсалған басқа да шығыстар (болған кезде)
36
36.1
36.2
36.3
36.4
36.5
36.6
37
38
39
40
Аббревиатураларды ашып жазуы:
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
INCOTERMS – International Commercial Terms (Халықаралық коммерциялық шарттар).
Ескертпе: "Тауарлар импорты" есептілік нысанын толтыру бойынша түсіндірме көрсетілген нысанға қосымшада келтірілген.
Атауы ______________________________
____________________________________
Мекенжайы ______________________________
_________________________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы _____________ ___________ тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________ тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _______________________________________________________
"Тауарлар импорты" есептілік
нысанына қосымша
"Тауарлар импорты" есептілік нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Тауарлар импорты" есептілік нысаны мынадай түрде толтырылады:

19) в графе 19 "Метод, применяемый для определения рыночной цены" указывается один из методов, определенных статьей 12 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" и применяемых участником сделки для определения рыночных показателей;
20) в графе 20 "Целевое назначение" указывается специфическое назначение или назначения, на которые предназначены заемные средства;
21) в графе 21 "Наличие обеспечения" указывается наличие или отсутствие обеспечения, предоставленного для обеспечения исполнения обязательств по займу;
22) в графе 22 "Прочие условия" указываются дополнительные условия, положения или спецификации, имеющие юридическую значимость для сторон сделки (например, кредитный рейтинг заемщика);
23) в графе 23 "Рыночный диапазон" указывается диапазон значений, характеризующий рыночные условия, с указанием максимума, минимума, верхнего и нижнего квартилей, и медианы;
24) в графе 24 "Наименование источника информации" указывается источник информации, применяемый для определения рыночного диапазона;
25) в графе 25 "Расчет рыночного диапазона" указывается методология проведения исследования рыночных данных и расчета рыночного диапазона;
26) в графе 26 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указывается единица измерения, в которой выражены факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям;
27) в графе 26.1 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указывается общая сумма размеров факторов, приводящих к сопоставимым экономическим условиям, в указанной единице измерения;
28) в графе 26.2 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указывается размер наценки, подтвержденный документально и/или источниками информации;
29)в графе 26.3 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указываются другие размеры фактически понесенных расходов с расшифровкой;
30) в графе 27 "Сумма вознаграждения, учитываемая в бухгалтерском учете" указывается сумма вознаграждения, учитываемая в бухгалтерском учете в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности в Республике Казахстан;
31) в графе 28 "Сумма вознаграждения, включаемая в совокупный годовой доход" указывается сумма вознаграждения, которая подлежит учету при расчете общего дохода для целей налогообложения;
32) в графе 29 "Дополнительное обоснование рыночного диапазона" указывается дополнительная информация, обосновывающая примененный рыночный диапазон.
Приложение 5
к Правилам осуществления
мониторинга сделок
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1
Наименование административной формы: Отчетность по мониторингу сделок "Импорт товаров".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 5-И Т
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: налогоплательщики, осуществляющие международные деловые операции по товарам согласно перечню, утверждаемому в соответствии с пунктом 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании", общая сумма доходов (расходов) и (или) обязательств по которым в отчетном финансовом году составляет не менее 250 000 (двести пятидесяти тысяч) месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете, действующего на первое января отчетного финансового года.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно не позднее 15 мая года, следующего за отчетным годом.
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде.
Отчетность по мониторингу сделок "Импорт товаров"
БИН
Наименование покупателя (импортера)
Налоговый период
Дата декларации на товары (Заявления)
№ декларации на товары (Заявления)
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Страна отправления товара
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Вид/виды транспортировки после перехода права собственности на товар
Производитель товара
Наличие товарного знака (торговой марки, бренда)
Условия поставки товара (по INCOTERMS)
Дата реализации товара (дата перехода права собственности)
Место отгрузки товара
Страна назначения товара
Пункт доставки товара в стране назначения товара
Наименование отправителя
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Юридический адрес отправителя
Страна регистрации отправителя
Код торгующей страны отправителя
Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)
№ контракта (договора) на поставку (купли-продажи)
Дата контракта (договора) на поставку (купли-продажи)
№ счет-фактуры (инвойса)
Дата счет-фактуры (инвойса)
Объем реализации
Единица измерения
Объем
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
продолжение таблицы
Стоимость (в валюте контракта (договора))
Цена сделки (приобретения) (в валюте контракта (договора))
Валюта контракта (договора)
Курс тенге на дату перехода права собственности
Методология (формула) ценообразования
Метод, применяемый для определения рыночной цены
Наименование источника информации
29
30
31
32
33
34
35
продолжение таблицы
Дифференциал (с расшифровкой)
Котировальный период
Показатель рентабельности
Цена или рентабельность из источника информации
Единица измерения цены или рентабельности из источника информации
Единица измерения
ВСЕГО
Расходы по страхованию товара
Расходы по инспекции товара
Транспортные расходы
Маржа, комиссионное (агентское) вознаграждение торгового брокера, трейдера или агента либо компенсации за выполнение ими торгово-посреднических функций
Другие фактически понесенные расходы (при наличии)
36
36.1
36.2
36.3
36.4
36.5
36.6
37
38
39
40
Расшифровка аббревиатур:
БИН – Бизнес-идентификационный номер.
ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
INCOTERMS – International Commercial Terms (Международные коммерческие условия).
Примечание: Пояснение по заполнению формы отчетности "Импорт товаров" приведено в приложении к указанной форме.
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон _________________________________
Адрес электронной почты ____________
Исполнитель _________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности
___________________________________
фамилия, имя и отчество
(при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
____________________________________
Приложение
к форме отчетности
"Импорт товаров"
Пояснение по заполнению формы отчетности "Импорт товаров"
Форма отчетности "Импорт товаров" заполняется следующим образом:

14) "Тауарды өткізу күні (меншік құқығының ауысу күні)" деген 14-бағанда тауарды өткізу күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі. Тауарды өткізу күні меншік құқығының ауысу күні болып табылады;
15) "Тауарды жөнелту орны" деген 15-бағанда тауарды жөнелту орны ағылшын тілінде көрсетіледі;
16) "Тауардың межелі елі" деген 16-бағанда тауардың межелі елі көрсетіледі;
17) "Тауардың межеленген елдегі жеткізу пункті" деген 17-бағанда тауардың межеленген елдегі жеткізу пункті ағылшын тілінде көрсетіледі;
18) "Жөнелтушінің атауы" деген 18-бағанда жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе тауарды жөнелтуші заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
19) "Жөнелтушінің заңды мекенжайы" деген 19-бағанда жөнелтушінің заңды мекенжайы көрсетіледі;
20) "Жөнелтушінің тіркелген елі" деген 20-бағанда жөнелтушінің тіркелген елі көрсетіледі;
21) "Жөнелтушінің сауда жасайтын елінің коды" деген 21-бағанда № 378 Шешімімен бекітілген Әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес тауарды сататын елдің цифрлық коды көрсетіледі (мәмілеге қатысушы Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу келісімшартын жасасқан тұлға тіркелген немесе тұрақты тұратын ел сауда жасаушы ел деп түсініледі);
22) "Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)" деген 22-бағанда тараптардың (жөнелтуші мен сатып алушының) өзара байланысы туралы ақпарат "иә" немесе "жоқ" форматында көрсетіледі;
23) "Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) №" деген 23-бағанда келісімшарттың (шарттың) нөмірі көрсетіледі;
24) "Жеткізуге (сатып алуға-сатуға) арналған келісімшарттың (шарттың) күні" деген 24-бағанда келісімшарттың (шарттың) күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
25) "Шот-фактураның (инвойстың) №" деген 25-бағанда шот-фактураның тіркеу нөмірі көрсетіледі;
26) "Шот-фактураның (инвойстың) күні" деген 26-бағанда шот-фактураның күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
27) "Өткізу көлемі, өлшем бірлігі" деген 27-бағанда тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі;
28) "Өткізу көлемі, көлемі" деген 28-бағанда тауардың өлшем бірлігінде өткізу көлемі көрсетіледі;
29) "Құн (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 29-бағанда мәміле құны келісімшарт (шарт) валютасында көрсетіледі;
30) "Мәміле (сатып алу) бағасы (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 30-бағанда мәміленің келісімшарт (шарт) валютасында үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген бағасы көрсетіледі;
31) "Келісімшарт (шарт) валютасы" деген 31-бағанда келісімшарт (шарт) бойынша экспортталатын тауарға төлем жүзеге асырылған валюта көрсетіледі;

14) в графе 14 "Дата реализации товара (дата перехода права собственности)" указывается дата реализации товара в формате "день, месяц, год". Дата реализации товара является датой перехода права собственности;
15) в графе 15 "Место отгрузки товара" указывается место отгрузки товара на английском языке;
16) в графе 16 "Страна назначения товара" указывается страна назначения товара;
17) в графе 17 "Пункт доставки товара в стране назначения товара" указывается пункт доставки товара в стране назначения товара на английском языке;
18) в графе 18 "Наименование отправителя" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица-отправителя товара;
19) в графе 19 "Юридический адрес отправителя" указывается юридический адрес отправителя;
20) в графе 20 "Страна регистрации отправителя" указывается страна регистрации отправителя;
21) в графе 21 "Код торгующей страны отправителя" проставляется цифровой код торгующей страны товара в соответствии с Классификатором стран мира, утвержденным Решением № 378 (под торгующей страной понимается страна, где зарегистрировано или постоянно проживает лицо, с которым участник сделки заключил контракт (договор), в соответствии с которым товары перемещаются через таможенную границу Республики Казахстан);
22) в графе 22 "Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)" указывается информация о взаимосвязанности сторон (отправителя и покупателя) в формате "да" или "нет";
23) в графе 23 "№ контракта (договора) на поставку (купли-продажи)" указывается номер контракта (договора);
24) в графе 24 "Дата контракта (договора) на поставку (купли-продажи)" указывается дата контракта (договора) в формате "день, месяц, год";
25) в графе 25 "№ счет-фактуры (инвойса)" указывается регистрационный номер счет-фактуры (инвойса);
26) в графе 26 "Дата счет-фактуры (инвойса)" указывается дата счет-фактуры (инвойса) в формате "день, месяц, год";
27) в графе 27 "Объем реализации, единица измерения" указывается единица измерения товара;
28) в графе 28 "Объем реализации, объем" указывается объем реализации в единице измерения товара;
29) в графе 29 "Стоимость (в валюте контракта (договора))" указывается стоимость сделки в валюте контракта (договора);
30) в графе 30 "Цена сделки (приобретения) (в валюте контракта (договора))" указывается цена сделки в валюте контракта (договора), округленная до 3 (трех) знаков после запятой;
31) в графе 31 "Валюта контракта (договора)" указывается валюта, в которой осуществлялась оплата импортируемого товара по контракту (договору);

1) "№" деген 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі (өтпелі нөмірлеу);
2) "БСН" деген 2-бағанда тапсырыс беруші - заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
3) "Тапсырыс берушінің атауы" деген 3-бағанда ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, заңды тұлғаның (тапсырыс берушінің) толық атауы көрсетіледі;
4) "Салық кезеңі" деген 4-бағанда мәмілелер мониторингі бойынша есептілік табыс етілетін кезең көрсетіледі;
5) "Жұмыс/қызмет атауы" деген 5-бағанда алынған жұмыстардың және (немесе) қызметтердің атауы көрсетіледі;
6) "ЭҚЖЖ коды" деген 6-бағанда алынған жұмыстардың және (немесе) қызметтердің экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) көрсетіледі. ЭҚЖЖ кодтары Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының ресми сайтында "Статистикалық жіктеулер" бөлімінде жарияланады (мысалы, көлік-экспедиторлық қызметтер үшін ЭҚЖЖ "52.29" коды қолданылады);
7) "Жұмысты орындау/қызмет көрсету елі" деген 7-бағанда жұмыс орындалатын және (немесе) қызмет көрсетілетін ел көрсетіледі;
8) "Жұмысты орындау/қызмет көрсету күні" деген 8-бағанда жұмысты орындау және (немесе) қызмет көрсету күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
9) "Бейрезидент-орындаушының атауы" деген 9-бағанда жұмыстың және (немесе) қызметтің бейрезидент-орындаушының атауы көрсетіледі;
10)"Бейрезидент-орындаушының заңды мекенжайы" деген 10-бағанда жұмысты және (немесе) қызметті бейрезидент-орындаушының заңды мекенжайы көрсетіледі; 11) "Бейрезидент-орындаушының тіркелген елі" деген 11-бағанда бейрезидент-орындаушының тіркелген елі көрсетіледі;
12) "Бейрезидент-орындаушының сауда жасаушы елінің коды" деген 12-бағанда "Кедендік декларацияны толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген Әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес бейрезидент-орындаушының сауда жасайтын елінің цифрлық коды көрсетіледі (мәмілеге қатысушы келісімшарт жасасқан тұлға тіркелген немесе тұрақты тұратын ел сауда жасаушы ел деп түсініледі);
13) "Тараптардың өзара байланысы туралы ақпарат (иә/жоқ)" деген 13-бағанда тараптардың (орындаушы және тапсырыс беруші) өзара байланысы туралы ақпарат "иә" немесе "жоқ" форматында көрсетіледі;
14) "Келісімшарттың (шарттың) №" деген 14-бағанда келісімшарттың (шарттың) нөмірі көрсетіледі;
15) "Келісімшарттың (шарттың) күні" деген 15-бағанда келісімшарттың (шарттың) күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
16) "Шот-фактураның (инвойстың) №" деген 16-бағанда шот-фактураның тіркеу нөмірі көрсетіледі;

1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер (сквозная нумерация);
2) в графе 2 "БИН" указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица - заказчика;
3) в графе 3 "Наименование заказчика" указывается полное наименование юридического лица (заказчика) с указанием его организационно-правовой формы;
4) в графе 4 "Налоговый период" указывается период, за который сдается отчетность по мониторингу сделок;
5) в графе 5 "Наименование работы/услуги" отражается наименование полученных работ и (или) услуг;
6) в графе 6 "Код ОКЭД" указывается общий классификатор видов экономической деятельности (ОКЭД) полученных работ и (или) услуг. Коды ОКЭД публикуются на официальном сайте Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в разделе "Статистические классификации" (например, для транспортно-экспедиторских услуг применяется код ОКЭД "52.29");
7) в графе 7 "Страна выполнения работы/оказания услуги" указывается страна, где выполняется работа и (или) оказывается услуга;
8) в графе 8 "Дата выполнения работы/оказания услуги" указывается дата выполнения работы и (или) оказания услуги в формате "день, месяц, год";
9) в графе 9 "Наименование исполнителя-нерезидента" указывается наименование исполнителя-нерезидента работы и (или) услуги;
10) в графе 10 "Юридический адрес исполнителя-нерезидента" указывается юридический адрес исполнителя-нерезидента работы и (или) услуги;
11) в графе 11 "Страна регистрации исполнителя-нерезидента" указывается страна регистрации исполнителя-нерезидента;
12) в графе 12 "Код торгующей страны исполнителя-нерезидента" проставляется цифровой код торгующей страны исполнителя-нерезидента в соответствии с Классификатором стран мира, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" (под торгующей страной понимается страна, где зарегистрировано или постоянно проживает лицо, с которым участник сделки заключил контракт (договор));
13) в графе 13 "Информация о взаимосвязанности сторон (да/нет)" указывается информация о взаимосвязанности сторон (исполнителя и заказчика) в формате "да" или "нет";
14) в графе 14 "№ контракта (договора)" указывается номер контракта (договора);
15) в графе 15 "Дата контракта (договора)" указывается дата контракта (договора) в формате "день, месяц, год";
16) в графе 16 "№ счет-фактуры (инвойса)" указывается регистрационный номер счет-фактуры (инвойса);

17) "Шот-фактураның (инвойстың) күні" деген 17-бағанда шот-фактураның күні "күні,айы,жылы" форматында көрсетіледі;
18) "Құн (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 18-бағанда келісімшарт (шарт) валютасында құны көрсетіледі;
19) "Мәміле (сатып алу) бағасы (келісімшарт (шарт) валютасында)" деген 19-бағанда мәміленің келісімшарт (шарт) валютасында үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген бағасы көрсетіледі;
20) "Келісімшарт (шарт) валютасы" деген 20-бағанда келісімшарт (шарт) бойынша алынған жұмыстарға және (немесе) қызметтерге төлем жүзеге асырылған валюта көрсетіледі;
21) "Жұмысты орындау/қызмет көрсету күніне теңге бағамы" деген 21-бағанда жұмысты орындау және (немесе) қызмет көрсету күніне келісімшарт (шарт) валютасына теңгенің ресми бағамы көрсетіледі;
22) "Баға белгілеу әдістемесі (формуласы)" деген 22-бағанда алынған жұмыстар және (немесе) қызметтер бойынша баға белгілеу формуласы, сондай-ақ келісімшарттың (шарттың) ережелеріне сәйкес формуланың ашып жазылуы көрсетіледі;
23) "Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс" деген 23-бағанда Қазақстан Республикасының "Трансферттік баға белгілеу туралы" Заңының 12-бабында айқындалған және нарықтық бағаны айқындау үшін мәмілеге қатысушы қолданатын әдістердің бірі көрсетіледі;
24) "Ақпарат көзінің атауы" деген 24-бағанда алынған жұмыстың және (немесе) қызметтің нарықтық бағасын айқындау үшін қолданылатын ақпарат көзі көрсетіледі;
25) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 25-бағанда салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар көрсетілетін өлшем бірлігі көрсетіледі;
26) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 25.1-бағанда салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар мөлшерінің жалпы сомасы көрсетілген өлшем бірлігіне валютамен көрсетіледі;
27) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 25.2-бағанда құжатпен және (немесе) ақпарат көздерімен расталған маржа мөлшері көрсетіледі;
28) "Салыстырымды экономикалық шарттарға келтіретін факторлар" деген 25.3-бағанда іс-жүзінде жұмсалған шығыстардың басқа да мөлшері ашып жазумен көрсетіледі;
29) "Рентабельділік көрсеткіші" деген 26-бағанда қолданылатын рентабельділік көрсеткішінің түрі көрсетіледі (мысалы, сатудың операциялық рентабельділігі немесе сатудың жалпы рентабельділігі);
30) "Ақпарат көзінен алынған баға немесе рентабельділік" деген 27-бағанда ресми танылған ақпарат көзінен немесе биржалық баға белгіленімдері туралы деректерден немесе мемлекеттік органдардан немесе басқа ақпарат көздерінен алынған үтірден кейін 3 (үш) белгіге дейін дөңгелектелген баға немесе рентабельділік, не баға немесе рентабельділік ауқымы көрсетіледі;

17) в графе 17 "Дата счет-фактуры (инвойса)" указывается дата счет-фактуры (инвойса) в формате "день, месяц, год";
18) в графе 18 "Стоимость (в валюте контракта (договора))" указывается стоимость сделки в валюте контракта (договора);
19) в графе 19 "Цена сделки (приобретения) (в валюте контракта (договора))" указывается цена сделки в валюте контракта (договора), округленная до 3 (трех) знаков после запятой;
20) в графе 20 "Валюта контракта (договора)" указывается валюта, в которой осуществлялась оплата полученных работ и (или) услуг по контракту (договору);
21) в графе 21 "Курс тенге на дату выполнения работы/оказания услуги" указывается официальный курс тенге к валюте контракта (договора) на дату выполнения работы и (или) оказания услуги;
22) в графе 22 "Методология (формула) ценообразования" указывается формула ценообразования по полученным работам и (или) услугам, а также расшифровка формулы в соответствии с положениями контракта (договора);
23) в графе 23 "Метод, применяемый для определения рыночной цены" указывается один из методов, определенных статьей 12 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" и применяемых участником сделки для определения рыночной цены;
24) в графе 24 "Наименование источника информации" указывается источник информации, применяемый для определения рыночной цены полученных работ и (или) услуг;
25) в графе 25 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указывается единица измерения, в которой выражены факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям;
26) в графе 25.1 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указывается общая сумма размеров факторов, приводящих к сопоставимым экономическим условиям, в указанной единице измерения;
27) в графе 25.2 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указывается размер маржи, подтвержденный документально и (или) источниками информации;
28) в графе 25.3 "Факторы, приводящие к сопоставимым экономическим условиям" указываются другие размеры фактически понесенных расходов с расшифровкой;
29) в графе 26 "Показатель рентабельности" указывается вид применяемого показателя рентабельности (например, операционная рентабельность затрат или валовая рентабельность затрат;
30) в графе 27 "Цена или рентабельность из источника информации" указывается цена, округленная до 3 (трех) знаков после запятой, или рентабельность, либо диапазон цен или рентабельности, полученные из официально признанного источника информации или данных о биржевых котировках или от уполномоченных органов или других источников информации;