"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 13 сәуірдегі № 269 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 сәуірде № 10732 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында :
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
2 "Қаржылық қызмет" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 бюджеттік бағдарламасы бар 733 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"733 Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
001 Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 002, 003, 004, 005, 032, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 121, 123, 124, 125 және 126 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
004 Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
005 Коммуналдық меншікке мүлік сатып алу
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
114 Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
125 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер";
3 "Сыртқы саяси қызмет" функционалдық кіші тобында:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 апреля 2015 года № 269. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2015 года № 10732. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 2 "Финансовая деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 733 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"733 Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
001 Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 002, 003, 004, 005, 032, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 121, 123, 124, 125 и 126 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа
004 Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
005 Приобретение имущества в коммунальную собственность
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной подгруппе 3 "Внешнеполитическая деятельность":

мынадай мазмұндағы 136 бюджеттік бағдарламасы бар 241 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"241 Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
136 Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасында ынтымақтастықты нығайту жөніндегі Елдік бағдарламаны іске асыруды қамтамасыз ету";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
271 "Облыстың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен" бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"033 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
046 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен" бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"033 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
281 "Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
015 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен" бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"033 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен" бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"033 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
483 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 241 с бюджетной программой 136 следующего содержания:
"241 Министерство энергетики Республики Казахстан
136 Обеспечение реализации страновой программы по укреплению сотрудничества между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 271 "Управление строительства области":
по бюджетной программе 009 "Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья":
бюджетную подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан" исключить;
дополнить бюджетной подпрограммой 033 следующего содержания:
"033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
по бюджетной программе 046 "Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения":
бюджетную подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан" исключить;
дополнить бюджетной подпрограммой 033 следующего содержания:
"033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 281 "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
по бюджетной программе 015 "Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья":
бюджетную подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан" исключить;
дополнить бюджетной подпрограммой 033 следующего содержания:
"033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области":
по бюджетной программе 009 "Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья":
бюджетную подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан" исключить;
дополнить бюджетной подпрограммой 033 следующего содержания:
"033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 483 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 063 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"063 Бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын-үй құрылысына
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
722 "Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
046 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен" бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"033 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 005 бюджеттік бағдарламасы бар 802 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"802 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
005 Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 006, 007 және 008 бюджеттік бағдарламалары бар 802 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"802 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
006 Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
007 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
008 Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001, 002 және 003 бюджеттік бағдарламалары бар 734 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"734 Облыстың тілдерді дамыту, мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
001 Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту саласындағы, мұрағат ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
002 Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
003 Мұрағат қорының сақталуын қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить бюджетной программой 063 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"063 Строительство жилых домов для переселения жителей из зон обрушения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 722 "Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области":
по бюджетной программе 046 "Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения":
бюджетную подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан" исключить;
дополнить бюджетной подпрограммой 033 следующего содержания:
"033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
дополнить администратором бюджетных программ 802 с бюджетной программой 005 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"802 Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
005 Поддержка культурно-досуговой работы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
дополнить администратором бюджетных программ 802 с бюджетными программами 006, 007 и 008 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"802 Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
006 Развитие массового спорта и национальных видов спорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
007 Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
008 Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
дополнить администратором бюджетных программ 734 с бюджетными программами 001, 002 и 003 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"734 Управление по развитию языков, архивов и документации области
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков, по управлению архивным делом
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
002 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
003 Обеспечение сохранности архивного фонда
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 004 бюджеттік бағдарламасы бар 802 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"802 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
004 Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 бюджеттік бағдарламасы бар 802 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"802 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
001 Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 002, 003, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123 және 124 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" функционалдық кіші тобында:
271 "Облыстың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 802 с бюджетной программой 004 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"802 Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
004 Функционирование районных (городских) библиотек
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":
дополнить администратором бюджетных программ 802 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"802 Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 002, 003, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123 и 124 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":
наименование администратора бюджетных программ 271 "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области" изложить в следующей редакции:
"271 Управление строительства области";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":

мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары бар 733 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"733 Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары бар 734 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"734 Облыстың тілдерді дамыту, мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламалары бар 802 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"802 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік заңнамасы департаменті (З. А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімде оны баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Сұлтанов

дополнить администратором бюджетных программ 733 с бюджетными программами 065 и 096 следующего содержания:
"733 Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных концессионных обязательств";
дополнить администратором бюджетных программ 734 с бюджетными программами 065 и 096 следующего содержания:
"734 Управление по развитию языков, архивов и документации области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных концессионных обязательств";
дополнить администратором бюджетных программ 802 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
"802 Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр
Б. Султанов