Әділет органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 191 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 сәуірде № 10655 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 23 ақпандағы № 179 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 23.02.2026 № 179 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 69-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әділет органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары бекiтілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті аталған бұйрықты заңнамамен бекітілген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықты іске асыру тиісті кезеңге арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылсын.
4. Аталған бұйрықтың орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Б.Ж. Әбдірайымға жүктелсін.
5. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Имашев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 191 бұйрығымен бекітілген
Әділет органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың
заттай нормаларын бекiту туралы
№ р/с
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың алаңы
1
2
3
4
Әділет органдарына арналған ерекше үй-жайлар
1
Жылжымайтын мүлікті, заңды тұлғаларды, азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің мұрағаты үшін үй-жай:
шаршы м.
Аудандық (қалалық) әділет басқармасы

Об утверждении натуральных норм площадей специфических помещений для органов юстиции
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 191. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2015 года № 10655. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 23 февраля 2026 года № 179.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 23.02.2026 № 179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы площадей специфических помещений для органов юстиции.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет" в установленном законодательством порядке.
3. Реализацию данного приказа осуществлять в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий период.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр
Б. Имашев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
" " 2015 год
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 191
Натуральные нормы площадей специфических помещений
для органов юстиции
п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь
помещения
1
2
3
4
Специфические помещения для органов юстиции
1
Помещение для архива отделов регистрации недвижимого имущества, юридических лиц, актов гражданского состояния:
кв.м
Районное (городское) управление юстиции