"Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 4-2/102 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 наурызда № 10472 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 13 шiлдедегi № 275 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 13.07.2026 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 21) тармақшасын жүзеге асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5759 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында жарияланған, 2009 жылғы № 10) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде:
"Дәндi дақылдар
Жұмсақ күздiк бидай
Triticum aestivum L.emend. Fiori et Paol." деген бөлімде:
"
АЛИЯ

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 "Об утверждении Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, и Перечня перспективных сортов сельскохозяйственных растений"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 4-2/102. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2015 года № 10472
В целях реализации подпункта 21) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 «Об утверждении Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, и Перечня перспективных сортов сельскохозяйственных растений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5759, опубликован в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, № 10, 2009 года) следующие изменения и дополнения:
в Государственном реестре селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, утвержденном указанным приказом:
в разделе «Зерновые
Пшеница мягкая озимая
Triticum aestivum L. emend. Fiori et Paol»:
после строки:
«
АЛИЯ

"19. Саншайн
20. Травелер
21. Одиссей";
"Жаздық рапс" деген бөлімінде:
"13. Сальса CL – 00 типа" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"14. Миракел – 00 типа
15. RG 40301 – 00 типа
16. Смилла – 00 типа
17. Макро – 00 типа";
Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне 3-қосымшада:
"Оригинатор – ұйымының нөмірі мен атауы" деген бөлімде:
"31. "Қазақ күріш шаруашылығы ғылыми зерттеу институты" ЖШС деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"31. "И.Жахаев атындағы қазақ күріш шаруашылығы ғылыми зерттеу институты" ЖШС";
реттік нөмірлері 340 - 343 мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"340. BREUN SEED GmbH&Co KG, Германия
341. NIDERA SA (Нидера Са), Аргентина
342. Bayer CropScience Raps GmbH, Германия
343. Картофельцухт Бем, Германия";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитарлық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 13 ақпандағы
№ 4-2/102 бұйрығына
қосымша
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің
перспективалы сорттарының
ТІЗБЕСІ
1. Ақмола облысы
Қатты жаздық бидай – облыс бойынша
Нурлы сорты
2. Алматы облысы
Қытай бұршағы – облыс бойынша
Селекта 201 сорты
3. Қостанай облысы
Қатты жаздық бидай – облыс бойынша
Нурлы сорты

«19. Саншайн
20. Травелер
21. Одиссей»;
в разделе «Рапс яровой»:
после строки «13. Сальса CL – 00 типа» дополнить строками следующего содержания:
«14. Миракел – 00 типа
15. RG 40301 – 00 типа
16. Смилла – 00 типа
17. Макро – 00 типа»;
в приложении 3 к Государственному реестру селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан:
в разделе «Номер и наименование оригинатора»:
строку «31. ТОО «Казахский НИИ рисоводства» изложить в следующей редакции:
«31. ТОО «Казахский научно-исследовательский институт рисоводства им. И.Жахаева»;
дополнить строками, порядковые номера 340 – 343, следующего содержания:
«340. BREUN SEED GmbH&Co KG, Германия
341. NIDERA SA (Нидера Са), Аргентина
342. Bayer CropScience Raps GmbH, Германия
343. Картофельцухт Бем, Германия»;
Перечень перспективных сортов сельскохозяйственных растений, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Приложение
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2015 года № 4-2/102
ПЕРЕЧЕНЬ
перспективных сортов сельскохозяйственных растений
1. Акмолинская область
Пшеница твердая яровая – по области
Сорт Нурлы
2. Алматинская область
Соя – по области
Сорт Селекта 201
3. Костанайская область
Пшеница твердая яровая – по области
Сорт Нурлы