Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығының аңшылық минимумы бойынша емтихан өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 18-03/57 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 наурызда № 10415 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2018 № 529 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 39) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығының аңшылық минимумы бойынша емтихан өткізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2018 № 529 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
____________ А. Сәрінжіпов
2015 жылғы 6 ақпан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 18-03/57 бұйрығымен
бекітілген
Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығының аңшылық минимумы бойынша емтихан өткізу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2018 № 529 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил проведения экзамена по охотничьему минимуму республиканской ассоциацией общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 18-03/57. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2015 года № 10415.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2018 № 529 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 39) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения экзамена по охотничьему минимуму республиканской ассоциацией общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2018 № 529 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
_____________ А. Саринжипов
от 6 февраля 2015 года
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 18-03/57
Правила
проведения экзамена по охотничьему минимуму республиканской ассоциацией общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства
Сноска. Правила в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2018 № 529 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Осы Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығының аңшылық минимумы бойынша емтихан өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығының (бұдан әрі – қауымдастық) аңшылық минимумы бойынша емтихан өткізу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.05.2022 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аңшылыққа қойылатын ең төменгi талап (бұдан әрі - аңшылық минимумы) – оқыту бағдарламасының Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының, аңшы куәлігін беру үшін білу міндетті шарт болып табылатын аң аулау кезіндегі қауіпсіздік техникасының мәселелерін қарастыратын арнайы қысқаша курсы;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) сертификат - осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қауымдастық электрондық немесе қағаз нысанда беретін аңшылық минимум бойынша емтихан тапсырғанын растайтын құжат;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) тестілеу - тыңдаушының таңдауы бойынша электрондық немесе қағаз нысанда тест сұрақтары бойынша тыңдаушылардың аңшылық минимумының білімін тексеру;
4) тыңдаушы – сертификат алу үшін аңшылық минимумына оқытудан өтетін жеке тұлға;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) ақпараттық жүйе – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.05.2022 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

1. Настоящие Правила проведения экзамена по охотничьему минимуму республиканской ассоциацией общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и определяют порядок проведения экзамена по охотничьему минимуму республиканской ассоциацией общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства (далее – ассоциация).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.05.2022 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) охотничий минимум (далее – охотминимум) – специальный краткий курс обучающей программы, рассматривающий вопросы законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, техники безопасности при охоте, знание которой является обязательным условием для выдачи удостоверения охотника;
Примечание ИЗПИ!
Подпункты 2),3) и 5) предусматриваются в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводятся в действие с 12.07.2026).
2) сертификат – документ, подтверждающий сдачу экзамена по охотминимуму, выдаваемый ассоциацией в электронной или бумажной форме, согласно приложения 1 к настоящим Правилам;
3) тестирование – проверка знаний охотминимума слушателей по тестовым вопросам в электронной или бумажной форме, по выбору слушателя;
4) слушатель – физическое лицо, которое проходит обучение охотминимуму для получения сертификата;
5) информационная система – организационно упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.05.2022 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!

3-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Тыңдаушы аңшылық минимумы бойынша емтихан тапсыру үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің "аңшылық минимумын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес 16 сағат ішінде аңшылық минимумы бойынша оқудан өтеді.
Аңшылық минимумға оқыту ақпараттық жүйе арқылы немесе қауымдастықтың оқу сыныптарында Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі.
Аңшылық минимум бойынша емтихан Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 10.00-ден 18.00-ге дейін электрондық немесе қағаз форматта тестілеу түрінде өткізіледі:
1) аңшылық минимумы бойынша емтиханды қағаз форматта өткізу тыңдаушының еркін нысандағы жазбаша өтініші негізінде жүзеге асырылады.
Тестілеуді аудио және бейне жазу құрылғыларын қағаз форматта тіркеу арқылы емтихан комиссиялары (бұдан әрі – комиссия) өтініш түскен сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қауымдастықтың филиалдарында немесе өкілдіктерінде өткізеді.
Комиссия қауымдастық филиалы немесе өкілдігі басшысының бұйрығымен кемінде үш адамнан құрылады.
Аңшылық минимум бойынша емтихан тапсырған жағдайда жауапты орындаушы тыңдаушыға 1 (бір) сағат ішінде сертификат береді.
Аңшылық минимум бойынша тестілеудің теріс нәтижесін алған жағдайда, тыңдаушылар соңғы тестілеу уақытынан кейін кемінде күнтізбелік 1 (бір) күн өткен соң тестілеуді қайта өткізуге құқылы.
2) тыңдаушының аңшылық минимум бойынша тестілеу электрондық форматта өтуіне рұқсат беруді ақпараттық жүйе тыңдаушы қауымдастықтың ақпараттық жүйесінде авторландырылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні өткеннен кейін автоматты түрде береді.
Аңшылық минимум бойынша емтихан тапсырған жағдайда сертификат автоматты түрде қалыптастырылады және 15 (он бес) минут ішінде тыңдаушының жеке кабинетіне жіберіледі.
Аңшылық минимум бойынша тестілеудің теріс нәтижесін алған жағдайда, тыңдаушылар соңғы тестілеу уақытынан кейін кемінде күнтізбелік 1 (бір) күн өткен соң тестілеуді қайта өткізуге құқылы.

Пункт 3 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
3. Cлушатель для сдачи экзамена по охотминимуму проходит обучение охотминимуму в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан "Об утверждении охотничьего минимума" в течении 16 часов.
Обучение охотминимуму проводится через информационную систему или в учебных классах ассоциации с понедельника по пятницу включительно с 09.00 часов до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Экзамен по охотминимуму проводится в виде тестирования в электронном или бумажном формате с понедельника по пятницу включительно с 10.00 часов до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан":
1) проведение экзамена по охотминимуму в бумажном формате, осуществляется на основании письменного заявления слушателя в произвольной форме.
Тестирование в бумажной форме проводится экзаменационными комиссиями (далее – комиссия) посредством фиксации аудио и видео записывающих устройств в течении 3 (трех) рабочих дней с момента поступления заявления, в филиалах или представительствах ассоциации.
Комиссия создается приказом руководителя филиала или представительства ассоциации, в количестве не менее трех человек.
При сдачи экзамена по охотминимуму, ответственный исполнитель выдает слушателю сертификат в течении 1 (одного) часа.
При получение отрицательного результата тестирования по охотминимуму, слушатели имеют право на повторное проведение тестирования не менее чем через 1 (один) календарный день, после времени его последнего тестирования.
2) Допуск к прохождению слушателем тестирования по охотминимуму в электронной форме предоставляется информационной системой автоматически по истечению 3 (трех) рабочих дней с момента авторизации слушателя в информационной системе ассоциации.
При сдачи экзамена по охотминимуму, сертификат формируется автоматически и направляется в личный кабинет слушателя в течении 15 (пятнадцати) минут.
При получении отрицательного результата тестирования по охотминимуму, слушатели имеют право на повторное проведение тестирования не менее чем через 1 (один) календарный день, после времени его последнего тестирования.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.05.2022 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Комиссия төрағасы болып филиалдың немесе өкілдіктің басшысы тағайындалады, басшы болмаған жағдайда филиал немесе Өкілдік Басшысының орынбасары тағайындалады. Комиссияның құрамына Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесінің, жергілікті атқарушы органдардың, аңшылық шаруашылығы субъектілерінің (келісім бойынша) өкілдері кіреді.
Тестілеу нәтижелері бойынша құжаттарды қағаз форматта ресімдеуді қауымдастық филиалының немесе өкілдігінің штаттық қызметкерлері қатарынан тағайындалатын комиссия хатшысы жүзеге асырады.
Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.05.2022 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Бекітілген аңшылық минимумға сәйкестігіне тестілеу жүргізіледі және ол 25 тестілік сұрақтан тұрады.
Тест сұрақтарын қауымдастық әзірлеп, Комитетпен келіседі.
Тестілеу ұзақтығы 1 сағатты құрайды.
6. Тестілеу нәтижелері бойынша комиссия мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) тапсырды (20 және одан көп сұраққа дұрыс жауап берген кезде);
2) тапсырған жоқ (дұрыс жауап 20-дан аз болғанда).
7. Тыңдаушылардың тестілеуді тапсыруы немесе тапсырмауы туралы комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді, оған тестілеуге қатысқан комиссия төрағасы және мүшелері қол қояды.
8. Алып тасталды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.05.2022 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Алып тасталды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.05.2022 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
10-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Тестілеу нәтижелері бойынша даулы мәселелер туындаған жағдайда, тыңдаушы үш жұмыс күні ішінде жазбаша немесе электрондық нысанда тестілеу нәтижелерін қайта қарауға емтихан комиссиясына жүгіне алады.
Тестілеу нәтижелерін қайта қарау туралы тыңдаушының өтінішін комиссия екі жұмыс күні ішінде қарайды.

Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.05.2022 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Председателем комиссии назначается руководитель филиала или представительства, при его отсутствии руководителя назначается заместитель руководителя филиала или представительства. В состав комиссии входят представители территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных Республики Казахстан (далее – Комитет), местных исполнительных органов, субъектов охотничьих хозяйств (по согласованию).
Оформление документов по результатам тестирования в бумажном формате осуществляет секретарь комиссии, назначаемый из числа штатных работников филиала или представительства ассоциации.
Секретарь комиссии не является членом комиссии.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.05.2022 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Тестирование проводится на соответствие утвержденному охотминимуму и состоит из 25 (двадцати пяти) тестовых вопросов.
Тестовые вопросы разрабатываются ассоциацией и согласовываются с Комитетом.
Продолжительность тестирования составляет 1 (один) час.
6. По результатам тестирования комиссия принимает одно из следующих решений:
1) сдал (при правильном ответе на 20 (двадцать) и более вопросов);
2) не сдал (при правильном ответе менее чем на 20 (двадцать) вопросов).
7. Решение комиссии о сдаче или не сдаче тестирования слушателями, оформляется протоколом, который подписывается председателем и членами комиссии, присутствовавшими на тестировании.
8. Исключен приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.05.2022 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.05.2022 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 10 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
10. В случае возникновения спорных вопросов по результатам тестирования, слушатель в течение трех рабочих дней может обратиться письменно или в электронной форме в экзаменационную комиссию о пересмотре результатов тестирования.
Обращение слушателя о пересмотре результатов тестирования рассматривается комиссией в течение двух рабочих дней.

11. Алып тасталды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.05.2022 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
12-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Сертификат аңшы куәлігін беру үшін негіз болып табылады.
Қағаз форматта берілген Сертификат осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (тігілген, нөмірленген, қауымдастықтың мөрімен расталған) аңшылық минимум бойынша емтихан тапсырғаны туралы сертификаттарды тіркеу журналында тіркеледі, онда сертификаттар бланкілерінің қозғалысын есепке алу жүргізіледі.
Сертификаттарды электрондық форматта нөмірлеу мен тіркеуді ақпараттық жүйе осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық минимум бойынша емтихан тапсырғаны туралы сертификаттар тізілімінде автоматты түрде қалыптастырады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.05.2022 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Емтихан өткізуді қауымдастық өтеусіз негізде жүргізеді.
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктері
республикалық
қауымдастығының аңшылық
минимумы бойынша
емтихан өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
Сертификатты берген ұйымның атауы
Наименование организации выдавший сертификат
аңшылық минимум бойынша емтихан тапсыру туралы
о сдаче экзамена по охотничьему минимуму
СЕРТИФИКАТ № ______
Тестілеуді тапсыру туралы 20__ жылғы "___" _______ № __ хаттама
Протокол о сдаче тестирования № ___ от "____________" 20__ года
Выдан: __________________________________________________ берілді
(Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Жауапты тұлға:______________________________________________________
Ответственное лицо: (Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Қолы/Подпись: __________________
Мөр (бар болса) орны/Место печати:
20__ жылғы "___" _____________
Сертификат берілген күннен бастап бір жыл бойы жарамды
Сертификат действителен в течение одного года со дня выдачи
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктері
республикалық
қауымдастығының
аңшылық минимумы бойынша
емтихан өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Аңшылық минимумы бойынша емтихан өткізу туралы сертификаттарды тіркеу журналы

11. Исключен приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.05.2022 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 12 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
12. Сертификат является основанием для выдачи удостоверения охотника.
Сертификат выданный в бумажном формате регистрируется в журнале регистрации сертификатов о сдачи экзамена по охотминимуму по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (прошнурованный, пронумерованный, заверенный печатью ассоциации), где ведется учет движения бланков сертификатов.
Нумерация и регистрация сертификатов в электронной формате формируется информационной системой автоматически в реестре сертификатов о сдаче экзамена по охотничьему минимуму, по форме согласно приложению 3 к настоящему Приказу.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.05.2022 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Проведение экзамена осуществляется ассоциацией на безвозмездной основе.
Приложение 1
к Правилам проведения
экзамена по охотничьему
минимуму республиканской
ассоциацией общественных
объединений охотников и субъектов
охотничьего хозяйства
Форма
____________________________________________________________________
Сертификатты берген ұйымның атауы
Наименование организации выдавший сертификат
СЕРТИФИКАТ № ______
аңшылық минимум бойынша емтихан тапсыру туралы
о сдаче эзамена по охотничьему минимуму
Тестілеуді тапсыру туралы 201__ жылғы "___" _______ № __ хаттама
Протокол о сдаче тестирования № ___ от "____________" 201__ года
Выдан: __________________________________________________ берілді
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Жауапты тұлға:_____________________________________________________
Ответственное лицо: (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/
фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Қолы/Подпись: __________________
Мөр орыны/Место печати:
20__ жылғы "___" _____________
Сертификат берілген күнінен бастап бір жыл бойы жарамды
Сертификат действителен в течение одного года со дня выдачи
Приложение 2 к Правилам
проведения экзамена по
охотничьему минимуму
республиканской ассоциацией
общественных объединений
охотников и субъектов
охотничьего хозяйства
Форма
Журнал регистрации сертификатов о сдаче экзамена по охотничьему минимуму ____________________________________________________________________ (наименование филиала или представительства республиканской ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства)

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 08.01.2020 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________________
(аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығы филиалының немесе өкілдігінің атауы)
Сертификат иесінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Тұрақты тұратын жерінің мекенжайы
Сертификаттың нөмірі, берілген күні
Алғаны туралы қолы
1
2
3
4
5
Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығы филиалының немесе өкілдігінің басшысы
__________________________________________________________
__________________ _______________________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20___жылғы "____" ________________
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Аңшылар мен аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктері
республикалық қауымдастығының аңшылық
минимумы бойынша емтихан
өткізу қағидаларына
3-қосымша
Аңшылық минимумы бойынша емтихан тапсырғаны туралы сертификаттардың тізілімі

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 08.01.2020 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) владельца сертификата
Адрес постоянного места жительства
Номер сертификата, дата выдачи
Роспись в получении
1
2
3
4
5
Руководитель филиала или представительства ассоциации общественных объединений охотников и
субъектов охотничьего хозяйства _____________________________________________________________
______________ ___________________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
(за исключением лиц, являющихся
субъектами частного
предпринимательства)
"__" _____________ 20__ года
Приложение 3
к Правил проведения экзамена
по охотничьему минимуму
республиканской ассоциацией
общественных объединений
охотников и субъектов
охотничьего хозяйства
Реестр сертификатов о сдаче экзамена по охотничьему минимуму

Ескерту. Қағида 3-қосымшамен толықтырылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.05.2022 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р / с
Сертификат иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тұрақты тұратын жерінің мекенжайы
Сертификат нөмірі, берілген күні
1
2
3
4

Сноска. Правила дополнены приложением 3 в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.05.2022 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) владельца сертификата
Адрес постоянного места жительства
Номер сертификата, дата выдачи
1
2
3
4