Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың түрлерін, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, сондай-ақ білім беру ұйымдарында білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтаманың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 ақпанда № 10348 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 18.10.2023 № 312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 55) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 30.04.2025 № 98 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес білім туралы құжаттардың түрлері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес негізгі орта білім туралы аттестаттың нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес негізгі орта білім туралы үздік аттестаттың нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес негізгі орта білім туралы аттестатқа қосымшаның нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес білім туралы аттестаттың нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес негізгі орта білім туралы аттестатқа қосымшалардың нысандары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жалпы орта білім туралы аттестаттың нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жалпы орта білім туралы үздік аттестаттың нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Алтын белгі жалпы орта білім туралы аттестаттың нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жалпы орта білім туралы аттестатқа қосымшаның нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес техникалық және кәсіптік білім туралы дипломның нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес техникалық және кәсіптік білім туралы үздік дипломның нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес екі тілде техникалық және кәсіптік білім туралы дипломға қосымшаның нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес орта білімнен кейінгі білім туралы дипломның нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес орта білімнен кейінгі білім туралы үздік дипломның нысаны;

Об утверждении видов документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании, формы документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца и правила их учета и выдачи, а также форму справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование в организациях образования
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2015 года № 10348.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра просвещения РК от 18.10.2023 № 312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 55) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра просвещения РК от 30.04.2025 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) виды документов об образовании согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму аттестата об основном среднем образовании согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму аттестата с отличием об основном среднем образовании согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму приложения к аттестату об основном среднем образовании согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму аттестата об образовании согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) формы приложений к аттестату об основном среднем образовании согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму аттестата об общем среднем образовании согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму аттестата с отличием об общем среднем образовании согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму аттестата об общем среднем образовании Алтын белгі согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму приложения к аттестату об общем среднем образовании согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму диплома о техническом и профессиональном образовании согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму диплома с отличием о техническом и профессиональном образовании согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму приложения к диплому о техническом и профессиональном образовании на двух языках согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму диплома о послесреднем образовании согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму диплома с отличием о послесреднем образовании согласно приложению 15 к настоящему приказу;

16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес екі тілде орта білімнен кейінгі білім туралы дипломға қосымшаның нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес кәсіптік даярлау туралы куәліктің нысаны;
18) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26) алып тасталды - ҚР Білім және ғылым министрінің 07.06.2021 № 277 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

16) форму приложения к диплому о послесреднем образовании на двух языках согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму свидетельства о профессиональной подготовке согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
19) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
20) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
21) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
22) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
23) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
24) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
25) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
26) исключен приказом Министра образования и науки РК от 07.06.2021 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
27) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
28) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
29) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
30) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

31) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарды беру қағидалары бекітілсін.
36) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес білім беру ұйымдарында білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтаманың нысаны бекітілсін;
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес "Білім туралы құжаттар туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 16.05.2018 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Білім және ғылым министрінің 30.04.2020 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 07.06.2021 № 277 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.10.2023 № 312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім, халықаралық ынтымақтастық департаменті (Ж.Қ. Шаймарданов):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейін осы бұйрықты мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауды қамтамасыз етсін;

31) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
32) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
33) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
34) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
35) правила выдачи документов об образовании государственного образца согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
37) форму справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании" согласно приложению 38 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 приказа Министра образования и науки РК от 16.05.2018 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра образования и науки РК от 30.04.2020 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 07.06.2021 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.10.2023 № 312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту высшего, послевузовского образования и международного сотрудничества (Шаймарданов Ж.К.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау білім және ғылым вице-министрі Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
1-қосымша
Білім туралы құжаттардың түрлері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 07.06.2021 № 277 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Білім алушының тиісті білім беру деңгейінің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартын меңгергенін растайтын білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері:
1) негізгі орта білім туралы аттестат;
2) негізгі орта білім туралы үздік аттестат;
3) білім туралы аттестат;
4) жалпы орта білім туралы аттестат;
5) жалпы орта білім туралы үздік аттестат;
6) "Алтын белгі" жалпы орта білім туралы аттестат;
7) техникалық және кәсіптік білім туралы диплом;
8) техникалық және кәсіптік білім туралы үздік диплом;
9) орта білімнен кейінгі білім туралы диплом;
10) орта білімнен кейінгі білім туралы үздік диплом;
11) кәсіптік даярлау туралы куәлік;
12) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3) обеспечить размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Балыкбаева Т.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Саринжипов
Приложение 1 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Виды документов об образовании
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 07.06.2021 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Документы об образовании государственного образца, свидетельствующими о прохождении итоговой аттестации и подтверждающими усвоение обучающимися государственного общеобязательного стандарта соответствующего уровня образования:
1) аттестат об основном среднем образовании;
2) аттестат с отличием об основном среднем образовании;
3) аттестат об образовании;
4) аттестат об общем среднем образовании;
5) аттестат с отличием об общем среднем образовании;
6) аттестат об общем среднем образовании "Алтын белгі";
7) диплом о техническом и профессиональном образовании;
8) диплом с отличием о техническом и профессиональном образовании;
9) диплом о послесреднем образовании;
10) диплом с отличием о послесреднем образовании;
11) свидетельство о профессиональной подготовке;
12) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
13) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
14) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
15) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
16) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
17) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

18) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26) алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Оқу-ағарту министрінің 02.10.2024 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 14.03.2017 № 118 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Негізгі орта білім туралы аттестат
Негізгі орта білім туралы
АТТЕСТАТ
НОБ № _________________________
Осы аттестат
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
(болған жағдайда)
______________________________ берілді
Ол _______ жылы
_____________________________________
_____________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
___________________________________
бітірді және негізгі орта білімнің жалпы
білім беретін оқу бағдарламасын меңгерді
Директор_________/_________/
Директордың орынбасары ______/______/
Сынып жетекшісі _________/_________/
М.О.
______ жылғы "___" ____________ берілді
Елді мекен ______________________
Тіркеу нөмірі № _________________
АТТЕСТАТ
об основном среднем образовании
НОБ № ________________________
Настоящий аттестат выдан
________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
в том, что он (-а) в _____ году ____________
окончил (а) ______________________________
________________________________________
(полное наименование организации образования)
и освоил (-а) _____________________________
общеобразовательную учебную программу
основного среднего образования
Директор _______/________/
Заместитель директора _______/ ________/
Классный руководитель ________/ _________/
М.П.
Выдан "____" _________________ года
Населенный пункт ____________________
Регистрационный номер № ____________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына 3-қосымша
Нысан
Негізгі орта білім туралы үздік аттестат

18) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
19) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
20) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
21) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
22) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
23) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
24) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
25) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
26) исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 02.10.2024 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Исключен приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 14.03.2017 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Аттестат об основном среднем образовании
Негізгі орта білім туралы
АТТЕСТАТ
НОБ № ______________________________
Осы аттестат
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
(болған жағдайда)
_____________________________________
берілді
Ол _______ жылы ____________________
_____________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
_____________________________________
бітірді және негізгі орта білімнің жалпы
білім беретін оқу бағдарламасын меңгерді
Директор_________/_________/
Директордың орынбасары ______/______/
Сынып жетекшісі _________/_________/
М.О.
______ жылғы "___" ______________ берілді
Елді мекен ___________________________
Тіркеу нөмірі № _________________
АТТЕСТАТ
об основном среднем образовании
НОБ № ________________________________
Настоящий аттестат выдан
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
в том, что он (-а) в _____ году _____________
окончил (а) _____________________________
_______________________________________
(полное наименование организации образования)
и освоил (-а) ____________________________
общеобразовательную учебную программу
основного среднего образования
Директор _______/________/
Заместитель директора _______/ ________/
Классный руководитель ________/ _________/
М.П.
Выдан "____" _________________ года
Населенный пункт _______________________
Регистрационный номер № ____________
Приложение 3
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 14.03.2017 № 118 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Негізгі орта білім туралы үздік
АТТЕСТАТ
НОБ № _________________________
Осы аттестат __________________________
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
(болған жағдайда)
____________________________берілді
Ол _______ жылы _____________________
_____________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
______________________________________
бітірді және негізгі орта білімнің жалпы
білім беретін оқу бағдарламасын меңгерді
Директор_________/_________/
Директордың орынбасары _______/______/
Сынып жетекшісі _________/_________/
М.О.
______ жылғы "___" ______________ берілді
Елді мекен ______________________
Тіркеу нөмірі № _________________
АТТЕСТАТ
с отличием об основном среднем образовании
НОБ № ________________________
Настоящий аттестат выдан
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
__________ в том, что он (-а) в ______ году
окончил (а) ___________________________
______________________________________
(полное наименование организации
образования)
и освоил (-а) ___ общеобразовательную
учебную программу основного среднего образования
Директор _______/____________/
Заместитель директора ________/ ________/
Классный руководитель _______/ ________/
М.П.
Выдан "____" _________________ года
Населенный пункт ____________________
Регистрационный номер № ____________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
4-қосымша
нысан
Негізгі орта білім туралы аттестатқа қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 18.10.2023 № 312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Негізгі орта білім туралы
аттестатқа қосымша
(НОБ № ___ аттестатсыз жарамсыз) _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда)
_________________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
_________________________________________________
_____________________________________оқыған кезінде
мынадай білімін көрсетті:
қазақ тілі ____________________________________
қазақ әдебиеті ________________________________
қазақ тілі мен әдебиеті ________________________
орыс тілі ___________________________________
орыс әдебиеті _______________________________
орыс тілі мен әдебиеті ________________________
ана тілі ______________________________________
( ) әдебиеті ___________________________________
шетел тілі (оқыту тілі) _________________________
алгебра ______________________________________
геометрия ____________________________________
информатика _________________________________
география ____________________________________
биология _____________________________________
физика _______________________________________
химия ________________________________________
дүние жүзі тарихы _____________________________
Қазақстан тарихы _____________________________
құқық негіздері _______________________________
музыка _____________________________________
көркем еңбек ________________________________
дене шынықтыру _____________________________
таңдауы бойынша курстар ______________________
__________________________факультативтік курстар
бойынша бағдарламаны орындады.
Директор _________________/ __________/
Директордың орынбасары __________/ ________/
Сынып жетекшісі _________________/ ___________/
М.О.
Приложение к аттестату
об основном среднем образовании
(без аттестата НОБ № недействительно)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________________
за время обучения в _____________________
(полное наименование организации образования) _________________________________________
показал (-а) следующие знания:
казахский язык ___________________________
казахская литература _____________________
казахский язык и литература _______________
русский язык ____________________________
русская литература ______________________
русский язык и литература ________________
родной язык ____________________________
( ) литература ___________________________
иностранный язык (язык обучения) ________
алгебра _______________________________
геометрия _____________________________
информатика __________________________
география _____________________________
биология ______________________________
физика ________________________________
химия _________________________________
всемирная история _____________________
история Казахстана _____________________
основы права __________________________
музыка _______________________________
художественный труд ___________________
физическая культура ____________________
курсы по выбору _______________________
______________________________________
Выполнил (-а) программу по факу
льтативным курсам
______________________________________
Директор ______________/ __________/
Заместитель директора __________/ ________/
Классный руководитель __________/ _______/
М.П.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Білім туралы аттестат

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 14.03.2017 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Аттестат с отличием об основном среднем образовании
Негізгі орта білім туралы үздік
АТТЕСТАТ
НОБ № _____________________________
Осы аттестат _________________________
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
(болған жағдайда)
_____________________________________
берілді
Ол _______ жылы _____________________
_____________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
_____________________________________
бітірді және негізгі орта білімнің жалпы
білім беретін оқу бағдарламасын меңгерді
Директор_________/_________/
Директордың орынбасары _______/_____/
Сынып жетекшісі _________/_________/
М.О.
______ жылғы "___" ____________ берілді
Елді мекен ___________________________
Тіркеу нөмірі № _________________
АТТЕСТАТ
с отличием об основном среднем образовании
НОБ № ________________________________
Настоящий аттестат выдан
________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
__________ в том, что он (-а) в _______ году
окончил (а) ______________________________
________________________________________
(полное наименование организации
образования)
и освоил (-а) ___ общеобразовательную учебную
программу основного среднего образования
Директор _______/____________/
Заместитель директора ________/ ________/
Классный руководитель _________/ ________/
М.П.
Выдан "____" _________________ года
Населенный пункт ________________________
Регистрационный номер № ____________
Приложение 4 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Приложение к аттестату об основном среднем образовании
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра просвещения РК от 18.10.2023 № 312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Негізгі орта білім туралы
аттестатқа қосымша
(НОБ № ___ аттестатсыз жарамсыз)
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда)
____________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
____________________________________
оқыған кезінде
мынадай білімін көрсетті:
қазақ тілі
____________________________________
қазақ әдебиеті
___________________________________
қазақ тілі мен әдебиеті
___________________________________
орыс тілі
___________________________________
орыс әдебиеті
___________________________________
орыс тілі мен әдебиеті
___________________________________
ана тілі
___________________________________
( ) әдебиеті
___________________________________
шетел тілі (оқыту тілі)
___________________________________
алгебра
___________________________________
геометрия
___________________________________
информатика
___________________________________
география
___________________________________
биология
___________________________________
физика
___________________________________
химия
___________________________________
дүние жүзі тарихы
___________________________________
Қазақстан тарихы
___________________________________
құқық негіздері
___________________________________
музыка
___________________________________
көркем еңбек
___________________________________
дене шынықтыру
___________________________________
таңдауы бойынша курстар
___________________________________
___________________________________
___________________________________
факультативтік курстар бойынша
бағдарламаны орындады.
Директор
_________________________/ ________/
Директордың орынбасары
________________________/ ________/
Сынып жетекшісі
____________________/ ___________/
М.О.
Приложение к аттестату
об основном среднем образовании
(без аттестата НОБ № недействительно)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________
за время обучения в
_____________________________________
(полное наименование организации образования)
_____________________________________
показал (-а) следующие знания:
казахский язык
_____________________________________
казахская литература
_____________________________________
казахский язык и литература
_____________________________________
русский язык
_____________________________________
русская литература
_____________________________________
русский язык и литература
_____________________________________
родной язык
_____________________________________
( ) литература
_____________________________________
иностранный язык (язык обучения)
_____________________________________
алгебра
_____________________________________
геометрия
_____________________________________
информатика
_____________________________________
география
_____________________________________
биология
_____________________________________
физика
_____________________________________
химия
_____________________________________
всемирная история
_____________________________________
история Казахстана
_____________________________________
основы права
_____________________________________
музыка
_____________________________________
художественный труд
_____________________________________
физическая культура
_____________________________________
курсы по выбору
_____________________________________
_____________________________________
Выполнил (-а) программу по факультативным
курсам
_____________________________________
Директор
_________________________/ ___________/
Заместитель директора
________________________/ ____________/
Классный руководитель
________________________/ _____________/
М.П.
Приложение 5 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Оқу-ағарту министрінің 02.10.2024 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Білім туралы
АТТЕСТАТ
Серия БТ № ________________
Осы аттестат______ жылы________
білім беру ұйымының (мектебінің)
толық атауы) ___________________
_________________________бітірген
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда) ___________________
_________________________берілді.
Директор _______/ __________/
Директордың орынбасары____/ ____/
Сынып жетекшісі _____/ ______/
М.О.
Елді мекен __________________
_____ жылғы "___" _____ берілді.
Тіркеу нөмірі № _____________
АТТЕСТАТ
об образовании
Серия БТ № ________________
Настоящий аттестат выдан________
фамилия, имя, отчество) (при его наличии) ________________________
окончившему (-ей) в ______ году
________________________________
(полное наименование организации образования (школы))
Директор _________/ __________/
Заместитель директора____/ _____/
Классный руководитель ____/ _____/
М.П.
Населенный пункт _______________
Выдан "____" _______________ года
Регистрационный номер №_______
Осы нысанды толтыру бойынша түсіндірме: арнайы мектептерде, арнайы сыныптарда және инклюзивті білім беру жағдайында жалпы білім беретін мектептерде ерекше білім беруге қажеттілігі бар білім алушыларға (зияты жеңіл және орташа зақымдалған) арналған.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Білім туралы аттестатқа қосымша
Ескерту. Бұйрық 6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 16.05.2018 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 02.10.2024 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Білім туралы
аттестатқа қосымша
(БТ № __________ аттестатсыз
жарамсыз)
_____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда) ______________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
________________________________
________________________________
оқыған кезде мынадай білімін көрсетті:
қазақ тілі ___________________
орыс тілі_______________________
оқу және тіл дамыту _____________
математика ____________________
информатика ___________________
айналадағы әлем ____________
жаратылыстану_________________
география ____________________
Қазақстан тарихы ______________
қоғам және құқық ______________
бейнелеу өнері _________________
музыка _______________________
әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау ____
жалпы еңбекке даярлау __________
кәсіби-еңбекке баулу _____________
бейімделген дене шынықтыру
____________________
Директор _________/ __________/
Директордың орынбасары_____/ ____/
Сынып жетекшісі_____/ _______/
М.О.
Елді мекен ____________________
_______жылғы "____" _____ берілді.
Тіркеу нөмірі № ____________
Приложение к аттестату
об образовании
(без аттестата БТ № ___________
недействительно)
_________________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
________________________________
за время обучения в________________
(полное наименование организации
образования)
_______________________________
показал(-а) следующие знания:
казахский язык ________________
русский язык ___________________
чтение и развитие речи ____________
математика _____________________
информатика ____________________
мир вокруг ____________________
естествознание ___________________
география ______________________
история Казахстана ______________
общество и право _________________
изобразительное искусство _________
музыка________________________
социально-бытовая ориентировка ___
общетрудовая подготовка _________
профессионально-трудовое обучение
______________________
адаптивная физическая культура
_________________________
Директор _________/ ________/
Заместитель директора ______/ _____/
Классный руководитель ____/ _____/
М.П.
Населенный пункт _______________
Выдан "_____" ______ _____ года
Регистрационный номер № ________
Осы нысанды толтыру бойынша түсіндірме: арнайы мектептерде, жалпы білім беретін мектептердегі арнайы сыныптарда ерекше білім беруге қажеттілігі бар білім алушыларға (зияты жеңіл түрде зақымдалған), сондай-ақ оқу жоспарында көзделген оқу пәндерінің көлемін игермеген, жеке бағдарламалар бойынша зияты жеңіл зақымдалған балаларға арналған сыныпта оқу кезінде зияты орташа зақымдалған білім алушыларға арналған. Оқытылмаған пәндер бойынша "оқытылмады" деген сөз жазылады.
Білім туралы аттестатқа қосымша
Білім туралы
аттестатқа қосымша
(БТ № ___________ аттестатсыз
жарамсыз)
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
_______________________________
_______________________________
бітірді және мынадай оқу пәндер бойынша оқыды:
сөйлеу және коммуникацияны дамыту
____________________________
санау__________________________
айналадағы әлем _________________
адам және әлем __________________
бейнелеу өнері __________________
музыка және ырғақ _____________
әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау
______________________
шаруашылық еңбек ______________
кәсіп _________________________
бейімделген дене шынықтыру
_________________________
Директор _________/ __________/
Директордың орынбасары ____/ ____/
Сынып жетекшісі ______/ ________/
М.О.
Елді мекен _____________________
_______жылғы "____" ______ берілді.
Тіркеу нөмірі № __________
Приложение к аттестату
об образовании
(без аттестата БТ № ____________
недействительно)
________________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
_______________________________
окончил(а)_______________________
(полное наименование организации
образования)
________________________________
и обучался(ась) по следующим
учебным предметам:
развитие речи и коммуникация
____________________________
счет __________________________
мир вокруг ____________________
человек и мир ____________________
изообразительное искусство ________
музыка и ритмика ______________
социально-бытовая ориентировка
___________________________
хозяйственный труд ______________
ремесло _______________________
адаптивная физическая культура
____________________________
Директор ______/ ________/
Заместитель директора ____/ ______/
Классный руководитель _____/ _____/
М.П.
Населенный пункт ________________
Выдан "_____" ________ ____ года
Регистрационный номер № ________
Осы нысанды толтыру бойынша түсіндірме: арнайы мектептерде, жалпы білім беретін мектептердегі арнайы сыныптарда ерекше білім беруге қажеттілігі бар білім алушыларға (зияты орташа түрде зақымдалған) арналған.
Білім туралы аттестатқа қосымша
Білім туралы
аттестатқа қосымша
(БТ № __________ аттестатсыз
жарамсыз)
_____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
________________________________
________________________________
бітірді және мынадай оқу пәндері бойынша оқыды:
қазақ тілі _____________________
қазақ әдебиеті_____________________
орыс тілі ______________________
орыс әдебиеті __________________
ана тілі ____________________
( ) әдебиеті ______________________
шетел тілі (оқыту тілі) _____________
математика ______________________
алгебра_____________________
геометрия _______________________
информатика ____________________
жаратылыстану ___________________
физика ________________________
химия __________________________
география _____________________
биология ____________________
дүниежүзі тарихы __________
Қазақстан тарихы _______________
құқық негіздері _________________
музыка_______________________
көркем еңбек ___________________
дене шынықтыру __________________
таңдауы бойынша курстар __________
факультативтік курстар бойынша бағдарламаны
___________________
______________________ орындады.
Директор __________/ __________/
Директордың орынбасары ____/_____/
Сынып жетекшісі _____/ ______/
М.О.
Приложение к аттестату
об образовании
(без аттестата БТ № ____________
недействительно)
_______________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
_______________________________
окончил(а) ________________________
(полное наименование организации
образования)___________________________
____________________________
и обучался(ась) по следующим учебным предметам:
казахский язык ___________________
казахская литература ______________
русский язык _________________
русская литература _______________
родной язык __________________
( ) литература ____________________
иностранный язык (язык обучения)
______________
математика __________________
алгебра ________________________
геометрия _______________________
информатика _________________
естествознание _________________
физика _________________________
химия _________________________
география _____________________
биология ____________________
всемирная история ______________
история Казахстана ______________
основы права__________________
музыка_______________________
художественный труд _____________
физическая культура _______________
курсы по выбору ___________________
выполнил(а) программу по факультативным курсам
_________________________________
Директор ______/ ______/
Заместитель директора ______/______/
Классный руководитель ____/ _____/
М.П.

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра просвещения РК от 02.10.2024 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Аттестат об образовании
Білім туралы
АТТЕСТАТ
Серия БТ № ____________________
Осы аттестат _____ жылы ________
(білім беру ұйымының (мектебінің)
толық атауы) ___________________
_______________________ бітірген
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған
жағдайда) _____________________
________________________берілді.
Директор __________/ __________/
Директордың орынбасары ___/___/
Сынып жетекшісі ______/ _______/
М.О.
Елді мекен ____________________
_____ жылғы "___" _____ берілді.
Тіркеу нөмірі № _______________
АТТЕСТАТ
об образовании
Серия БТ № _________________________
Настоящий аттестат выдан _____________
фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
____________________________________
окончившему (-ей) в ______ году
____________________________________
(полное наименование организации
образования (школы))
Директор ________/ ________/
Заместитель директора ____/ _____/
Классный руководитель ___/ ____/
М.П.
Населенный пункт ____________
Выдан "____" ___________ года
Регистрационный номер № ______
Пояснение по заполнению настоящей формы: предназначена для обучающихся с особыми образовательными потребностями (с легкими и умеренными нарушениями интеллекта) в специальных школах, специальных классах и в общеобразовательных школах в условиях инклюзивного образования.
Приложение 6 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Приложение к аттестату об образовании
Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 16.05.2018 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра просвещения РК от 02.10.2024 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Білім туралы аттестатқа қосымша
(БТ № ___________
аттестатсыз жарамсыз)
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда)_______________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
_______________________________
_______________________________
оқыған кезде мынадай білімін
көрсетті:
қазақ тілі _______________________
орыс тілі _______________________
оқу және тіл дамыту _____________
математика _____________________
информатика ___________________
айналадағы әлем ________________
жаратылыстану_________________
география _____________________
Қазақстан тарихы _______________
қоғам және құқық _______________
бейнелеу өнері __________________
музыка ________________________
әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау
_______________________________
жалпы еңбекке даярлау __________
кәсіби-еңбекке баулу ____________
бейімделген дене шынықтыру _____
Директор ___________/ __________/
Директордың орынбасары
_______________/ __________/
Сынып жетекшісі ______/ _______/
М.О.
Елді мекен ____________ ______
жылғы "____" ______ берілді.
Тіркеу нөмірі № ________________
Приложение к аттестату об образовании
(без аттестата БТ № _________________
недействительно)
__________________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
__________________________________
за время обучения в
__________________________________
(полное наименование организации образования)
_________________________________
_________________________________
показал(-а) следующие знания:
казахский язык ___________________
русский язык _____________________
чтение и развитие речи ____________
математика ______________________
информатика ____________________
мир вокруг ______________________
естествознание___________________
география _______________________
история Казахстана _______________
общество и право _________________
изобразительное искусство _________
музыка__________________________
социально-бытовая ориентировка
________________________________
общетрудовая подготовка __________
профессионально-трудовое обучение
_________________________________
адаптивная физическая культура
_________________________________
Директор _________/ ________/
Заместитель директора _____/ _____/
Классный руководитель ____/ ______/
М.П.
Населенный пункт ________________
Выдан "_____" _________ года
Регистрационный номер № _________
Пояснение по заполнению настоящей формы: предназначена для обучающихся с особыми образовательными потребностями (с нарушениями интеллекта легкой степени) в специальных школах, специальных классах общеобразовательных школ, а также обучающихся с умеренными нарушениями интеллекта при обучении в классе для детей с легкими нарушениями интеллекта по индивидуальным программам, не освоивших объем учебных дисциплин предусмотренных учебным планом. По не изучавшимся предметам прописываются слова "не изучался".
Приложение к аттестату об образовании
Білім туралы
аттестатқа қосымша
(БТ № ______________
аттестатсыз жарамсыз)
_________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда) ________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
_________________________________
_________________________________
бітірді және мынадай оқу пәндер
бойынша оқыды:
сөйлеу және коммуникацияны дамыту
_________________________________
санау___________________________
айналадағы әлем _________________
адам және әлем ________________
бейнелеу өнері ___________________
музыка және ырғақ _______________
әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау
______________________
шаруашылық еңбек _____________
кәсіп ________________________
бейімделген дене шынықтыру
__________________
Директор ________/ ___________/
Директордың орынбасары ____/ ____/
Сынып жетекшісі ______/ _______/
М.О.
Елді мекен
________________________________
_______жылғы "____" _____ берілді.
Тіркеу нөмірі № _________________
Приложение к аттестату
об образовании
(без аттестата БТ № ___________________
недействительно)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
_____________________________________
окончил(а)____________________________
(полное наименование организации образования)
_____________________________________
и обучался(ась) по следующим учебным
предметам:
развитие речи и коммуникация
_____________________________________
счет _________________________________
мир вокруг ___________________________
человек и мир ________________________
изобразительное искусство _____________
музыка и ритмика _____________________
социально-бытовая ориентировка
_____________________________________
хозяйственный труд ___________________
ремесло ______________________________
адаптивная физическая культура
_____________________________________
Директор ______/ ___________/
Заместитель директора ____/ _____/
Классный руководитель _____/ _____/
М.П.
Населенный пункт
_____________________________________
Выдан "_____" _________ года
Регистрационный номер № _______
Пояснение по заполнению настоящей формы: предназначена для обучающихся с особыми образовательными потребностями (с нарушениями интеллекта умеренной степени) в специальных школах, специальных классах общеобразовательных школ.
Приложение к аттестату об образовании
Білім туралы аттестатқа қосымша
(БТ № _________ аттестатсыз жарамсыз)
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_______________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
__________________________________
__________________________________
бітірді және мынадай оқу пәндер
бойынша оқыды:
қазақ тілі _________________________
қазақ әдебиеті _____________________
орыс тілі _________________________
орыс әдебиеті _____________________
ана тілі ___________________________
( ) әдебиеті ________________________
шетел тілі (оқыту тілі) ______________
математика _______________________
алгебра __________________________
геометрия ________________________
информатика _____________________
жаратылыстану ___________________
физика __________________________
химия ___________________________
география _______________________
биология ________________________
дүниежүзі тарихы _________________
Қазақстан тарихы _________________
құқық негіздері ___________________
музыка _________________________
көркем еңбек ____________________
дене шынықтыру ________________
таңдауы бойынша курстар
_______________________________
факультативтік курстар бойынша
бағдарламаны ___________________
_____________________ орындады.
Директор ________/ ___________/
Директордың орынбасары ______/_______/
Сынып жетекшісі _______/ _______/
М.О.
Приложение к аттестату об образовании
(без аттестата БТ № ______
недействительно)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
_____________________________________
окончил(а) ___________________________
(полное наименование организации
образования) _________________________
_____________________________________
и обучался(ась) по следующим учебным
предметам:
казахский язык ________________________
казахская литература ___________________
русский язык __________________________
русская литература _____________________
родной язык ___________________________
( ) литература __________________________
иностранный язык (язык обучения)
______________________________________
математика ____________________________
алгебра _______________________________
геометрия _____________________________
информатика ___________________________
естествознание _________________________
физика ________________________________
химия _________________________________
география ______________________________
биология _______________________________
всемирная история ____________________
история Казахстана ____________________
основы права _________________________
музыка_______________________________
художественный труд __________________
физическая культура ___________________
курсы по выбору ______________________
выполнил(а) программу по
факультативным курсам
_____________________________________
Директор __________/ ___________/
Заместитель директора _____/_______/
Классный руководитель ______/ _____/
М.П.

Осы нысанды толтыру бойынша түсіндірме: жеке бағдарламалар бойынша жалпы білім беретін мектептердің жалпы сыныптарында "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 348 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29031 тіркелген) бекітілген тиісті деңгейдегі мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандартында қарастырылған оқу пәндерінің көлемін меңгермеген ерекше білім беруге қажеттілігі бар білім алушыларға (зияты жеңіл және орташа түрде зақымдалған) арналған. Оқытылмаған пәндер бойынша "оқытылмады" деген сөз жазылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына 7-қосымша
Нысан
Ескерту. 6-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 16.05.2018 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жалпы орта білім туралы аттестат
Жалпы орта білім туралы
АТТЕСТАТ
ЖОБ № ___________________
Осы аттестат
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
(болған жағдайда)
__________________________________ берілді. ол _____________ жылы _____________________
___________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
бітірді және жалпы орта білімнің жалпы білім
беретін оқу бағдарламасын меңгерді.
Директор _________/ __________/
Директордың орынбасары ______/ ___________/
Сынып жетекшісі ____________/ __________/
М.О.
________ жылғы "___" _____________ берілді.
Елді мекен _________________________
Тіркеу нөмірі № ____________________
АТТЕСТАТ
об общем среднем образовании
ЖОБ № ______________________
Настоящий аттестат выдан
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
_________ в том, что он (-а) в _____ году
окончил (-а) ____________________________
_________________________________________
(полное наименование организации
образования)
и освоил (-а) _______ общеобразовательную
учебную программу общего среднего
образования.
Директор ___________/ _____________/
Заместитель директора _______/ ________/
Классный руководитель _________/ ______/
М.П.
Выдан "_____" _______________ года
Населенный пункт _________________
Регистрационный номер № __________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына 8-қосымша
Нысан

Пояснение по заполнению настоящей формы: предназначена для обучающихся с особыми образовательными потребностями (с нарушениями интеллекта легкой и умеренной степени) в общеобразовательных школах в общих классах по индивидуальным программам, не освоивших объем учебных дисциплин предусмотренных государственным общеобязательным стандартом соответствующего уровня образования, утвержденными приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 348 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 29031). По не изучавшимся предметам прописываются слова "не изучался".
Приложение 7
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Сноска. Правый верхний угол приложения 6 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 16.05.2018 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Аттестат об общем среднем образовании
Жалпы орта білім туралы
АТТЕСТАТ
ЖОБ № ___________________
Осы аттестат
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
(болған жағдайда)
__________________________________ берілді.
ол _____________ жылы _____________________
___________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
бітірді және жалпы орта білімнің жалпы білім
беретін оқу бағдарламасын меңгерді.
Директор _________/ __________/
Директордың орынбасары ______/ ___________/
Сынып жетекшісі ____________/ __________/
М.О.
________ жылғы "___" _____________ берілді.
Елді мекен _________________________
Тіркеу нөмірі № ____________________
АТТЕСТАТ
об общем среднем образовании
ЖОБ № ______________________
Настоящий аттестат выдан
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
_________ в том, что он (-а) в _____ году
окончил (-а) ____________________________
_________________________________________
(полное наименование организации
образования)
и освоил (-а) _______ общеобразовательную
учебную программу общего среднего
образования.
Директор ___________/ _____________/
Заместитель директора _______/ ________/
Классный руководитель _________/ ______/
М.П.
Выдан "_____" _______________ года
Населенный пункт _________________
Регистрационный номер № __________
Приложение 8
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39

Ескерту. 7-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 16.05.2018 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жалпы орта білім туралы үздік аттестат
Жалпы орта білім туралы үздік
АТТЕСТАТ
ЖОБ № ______________________
Осы аттестат
_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
(болған жағдайда)
_______________________________ берілді.
ол ___________ жылы _____________________
_________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
бітірді және жалпы орта білімнің жалпы
білім беретін оқу бағдарламасын меңгерді.
Директор _________/ __________/
Директордың орынбасары ______/ __________/
Сынып жетекшісі ______________/ _________/
М.О.
________ жылғы "___" ____________ берілді.
Елді мекен _______________________
Тіркеу нөмірі № __________________
АТТЕСТАТ
с отличием об общем среднем образовании
ЖОБ № _________________________
Настоящий аттестат выдан
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
__________ в том, что он (-а) в ______ году
окончил (-а) ______________________________
___________________________________________
(полное наименование организации
образования)
и освоил (-а) _________ общеобразовательную
учебную программу общего среднего
образования.
Директор ___________/ _____________/
Заместитель директора ________/ _________/
Классный руководитель _________/ _________/
М.П.
Выдан "_____" _____________ года
Населенный пункт ___________________
Регистрационный номер № _______________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына 9-қосымша
Нысан
Ескерту. 8-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 16.05.2018 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жалпы орта білім туралы аттестат Алтын белгі
Жалпы орта білім туралы
АТТЕСТАТ
АЛТЫН БЕЛГІ
ЖОБ № __________________
Осы аттестат
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда)
__________________________________ берілді.
ол _____________ жылы _____________________
___________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
бітірді және жалпы орта білімнің жалпы білім
беретін оқу бағдарламасын меңгерді.
Директор _________/ __________/
Директордың орынбасары ________/ _________/
Сынып жетекшісі ______________/ ________/
М.О.
________ жылғы "___" ____________ берілді.
Елді мекен _______________________
Тіркеу нөмірі № __________________
АТТЕСТАТ
об общем среднем образовании
АЛТЫН БЕЛГІ
ЖОБ № ___________________
Настоящий аттестат выдан
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
_____ в том, что он (-а) ___ в _____ году
окончил (-а) ____________________________
_________________________________________
(полное наименование организации
образования)
и освоил (-а) общеобразовательную учебную
программу общего среднего образования.
Директор ___________/ _____________/
Заместитель директора _______/ ______/
Классный руководитель ________/ _______/
М.П.
Выдан "_____" __________________ года
Населенный пункт _________________
Регистрационный номер № __________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
10-қосымша
нысан
Жалпы орта білім туралы аттестатқа қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 7 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 16.05.2018 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Аттестат с отличием об общем среднем образовании
Жалпы орта білім туралы үздік
АТТЕСТАТ
ЖОБ № ______________________
Осы аттестат
_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
(болған жағдайда)
_______________________________ берілді.
ол ___________ жылы _____________________
_________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
бітірді және жалпы орта білімнің жалпы
білім беретін оқу бағдарламасын меңгерді.
Директор _________/ __________/
Директордың орынбасары ______/ __________/
Сынып жетекшісі ______________/ _________/
М.О.
________ жылғы "___" ____________ берілді.
Елді мекен _______________________
Тіркеу нөмірі № __________________
АТТЕСТАТ
с отличием об общем среднем образовании
ЖОБ № _________________________
Настоящий аттестат выдан
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
__________ в том, что он (-а) в ______ году
окончил (-а) ______________________________
___________________________________________
(полное наименование организации
образования)
и освоил (-а) _________ общеобразовательную
учебную программу общего среднего
образования.
Директор ___________/ _____________/
Заместитель директора ________/ _________/
Классный руководитель _________/ _________/
М.П.
Выдан "_____" _____________ года
Населенный пункт ___________________
Регистрационный номер № _______________
Приложение 9
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Сноска. Правый верхний угол приложения 8 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 16.05.2018 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Аттестат об общем среднем образовании "Алтын белгі"
Жалпы орта білім туралы
АТТЕСТАТ
АЛТЫН БЕЛГІ
ЖОБ № __________________
Осы аттестат
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда)
__________________________________ берілді.
ол _____________ жылы _____________________
___________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
бітірді және жалпы орта білімнің жалпы білім
беретін оқу бағдарламасын меңгерді.
Директор _________/ __________/
Директордың орынбасары ________/ _________/
Сынып жетекшісі ______________/ ________/
М.О.
________ жылғы "___" ____________ берілді.
Елді мекен _______________________
Тіркеу нөмірі № __________________
АТТЕСТАТ
об общем среднем образовании
АЛТЫН БЕЛГІ
ЖОБ № ___________________
Настоящий аттестат выдан
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
(при его наличии)
_____ в том, что он (-а) ___ в _____ году
окончил (-а) ____________________________
_________________________________________
(полное наименование организации
образования)
и освоил (-а) общеобразовательную учебную
программу общего среднего образования.
Директор ___________/ _____________/
Заместитель директора _______/ ______/
Классный руководитель ________/ _______/
М.П.
Выдан "_____" __________________ года
Населенный пункт _________________
Регистрационный номер № __________
Приложение 10 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Приложение к аттестату об общем среднем образовании

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 18.10.2023 № 312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жалпы орта білім туралы
аттестатқа қосымша
(ЖОБ № ________ аттестатсыз жарамсыз)
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)(болған жағдайда)
______________________________________________
______________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)__________________
_____________________________________оқыған кезінде
мынадай білімін көрсетті:
қазақ тілі __________________________________________
қазақ әдебиеті _____________________________________
қазақ тілі мен әдебиеті_______________________________
орыс тілі __________________________________________
орыс әдебиеті ______________________________________
орыс тілі мен әдебиеті_______________________________
ана тілі ___________________________________________
( ) әдебиеті ________________________________________
шетел тілі (оқыту тілі)_______________________________
алгебра және анализ бастамалары _____________________
геометрия _________________________________________
информатика ______________________________________
география _________________________________________
биология __________________________________________
физика ____________________________________________
химия ____________________________________________
дүние жүзі тарихы __________________________________
Қазақстан тарихы __________________________________
құқық негіздері ____________________________________
көркем еңбек_______________________________________
дене шынықтыру ___________________________________
алғашқы әскери және технологиялық даярлық __________
кәсіпкерлік және бизнес негіздері_____________________
графика және жобалау_______________________________
___________________________________________________
__________________________________________________
қолданбалы курстар ________________________________
таңдауы бойынша курстар ___________________________
Директор ________/ __________/
Директордың орынбасары ______/ __________/
Сынып жетекшісі ___________/ __________/
М.О.
Приложение к аттестату
об общем среднем образовании
(без аттестата ЖОБ № ___ недействительно)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
_____________________________________
за время обучения в ___________________
_____________________________________
(полное наименование организации образования)
показал (-а) следующие знания:
казахский язык ________________________
казахская литература __________________
казахский язык и литература ____________
русский язык _________________________
русская литература ____________________
русский язык и литература______________
родной язык _________________________
( ) литература ________________________
иностранный язык (язык обучения)______
алгебра и начала анализа _____________
геометрия __________________________
информатика _______________________
география _________________________
биология __________________________
физика ____________________________
химия _____________________________
всемирная история _________________
история Казахстана _________________
основы права ______________________
художественный труд_______________
физическая культура _______________
начальная военная и технологическая
подготовка ________________________
основы предпринимательства и бизнеса ___________________________________
графика и проектирование____________
___________________________________
___________________________________
прикладные курсы __________________
курсы по выбору ____________________
Директор _____________/ _________/
Заместитель директора ______/ ________/
Классный руководитель ______/ _______/
М.П.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына 11- қосымша
Нысан
Техникалық және кәсіптік білім туралы диплом

Сноска. Приложение 10 - в редакции приказа Министра просвещения РК от 18.10.2023 № 312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Жалпы орта білім туралы
аттестатқа қосымша
(ЖОБ № ________ аттестатсыз жарамсыз)
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)(болған жағдайда)
_______________________________________________
_______________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)________________
_______________________________
оқыған кезінде мынадай білімін көрсетті:
қазақ тілі ______________________________________
қазақ әдебиеті _________________________________
қазақ тілі мен әдебиеті__________________________
орыс тілі ______________________________________
орыс әдебиеті _________________________________
орыс тілі мен әдебиеті__________________________
ана тілі _______________________________________
( ) әдебиеті ___________________________________
шетел тілі (оқыту тілі)__________________________
алгебра және анализ бастамалары ________________
геометрия ____________________________________
информатика _________________________________
география ____________________________________
биология _____________________________________
физика _______________________________________
химия _______________________________________
дүние жүзі тарихы ____________________________
Қазақстан тарихы _____________________________
құқық негіздері _______________________________
көркем еңбек_________________________________
дене шынықтыру _____________________________
алғашқы әскери және технологиялық даярлық ____
кәсіпкерлік және бизнес негіздері _______________
графика және жобалау ________________________
____________________________________________
____________________________________________
қолданбалы курстар __________________________
таңдауы бойынша курстар _____________________
Директор ________/ __________/
Директордың орынбасары ______/ __________/
Сынып жетекшісі ___________/ __________/
М.О.
Приложение к аттестату
об общем среднем образовании
(без аттестата ЖОБ № ___ недействительно)
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
___________________________________________
за время обучения в __________________________
___________________________________________
(полное наименование организации образования)
показал (-а) следующие знания:
казахский язык ______________________________
казахская литература _________________________
казахский язык и литература __________________
русский язык _______________________________
русская литература __________________________
русский язык и литература____________________
родной язык ________________________________
( ) литература _______________________________
иностранный язык (язык обучения)_____________
алгебра и начала анализа ______________________
геометрия ___________________________________
информатика ________________________________
география ___________________________________
биология ____________________________________
физика ______________________________________
химия _______________________________________
всемирная история ____________________________
история Казахстана ___________________________
основы права ________________________________
художественный труд_________________________
физическая культура _________________________
начальная военная и технологическая подготовка
____________________________________________
основы предпринимательства и бизнеса
____________________________________________
графика и проектирование _____________________
____________________________________________
____________________________________________
прикладные курсы ___________________________
курсы по выбору ____________________________
Директор _______________________/ __________/
Заместитель директора ___________/ _________/
Классный руководитель __________/ _______/
М.П.
Приложение 11 к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Диплом о техническом и профессиональном образовании

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 06.01.2021 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Приложение к диплому
о техническом и
профессиональном образовании
(без диплома ТКБ № ______
недействительно)
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
за время обучения с ____ года по ____ год в _______________
__________________________________________________________________
(полное наименование организации образования) по специальности
___________________________________________________________________
(код и наименование специальности)
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(код (-ы) и наименование квалификации (-й))
показал (-а) ____ соответствующие знания и навыки по
следующим дисциплинам и (или) модулям:
№ п/п
Наименование дисциплин и (или) модулей
Количество
Итоговая оценка
по балльно-рейтинговой буквенной системе оценивания
по цифровой пятибалльной системе оценивания
часов
кредитов
в %
буквенная
в баллах
Заместитель руководителя по учебной работе_______________________
Руководитель учебной группы________________________
М.П.
*Примечание: графы заполняются с учетом применяемой в организации образования технологии обучения и системы оценивания.
Техникалық және кәсіптік білім
туралы дипломға қосымша
(ТКБ № ____ дипломсыз
жарамсыз)
________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_______________________ жылдан бастап _____________ жылға дейін
______________________________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
________________________________________________________________
(мамандықтың толық атауы және коды)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(код (-тар) және біліктілік (-тер) атауы)
оқу барысында мынадай пәндер бойынша және (немесе) модульдер бойынша тиісті білімін көрсетті:
р/б
Пәндер және (немесе) модульдер атауы
Саны
Қорытынды баға
сағаттар
кредиттер
балдық–рейтингтік әріптік бағалау жүйесі бойынша
цифрлық бес балдық бағалау жүйесі бойынша
%
әріптік
балдық
Басшының оқу жұмысы жөніндегі орынбасары _________________________
Оқу тобының жетекшісі______________________
М.О.
*Ескертпе: бағандар білім беру ұйымында қолданылатын оқыту технологиясы мен бағалау жүйесін ескере отырып толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына 14-қосымша
Нысан
Орта білімнен кейінгі білім туралы диплом

Сноска. Приложение 13 - в редакции приказа и.о. Министра образования и науки РК от 06.01.2021 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение к диплому о
техническом и
профессиональном образовании
(без диплома ТКБ № __________
недействительно)
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
за время обучения с _______ года по ______ год в ____________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование организации образования)
по специальности _______________________________________________________
(код и наименование специальности)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(код (-ы) и наименование квалификации (-й)) показал (-а) ____ соответствующие знания и
навыки по следующим дисциплинам и (или) модулям:
№ п/п
Наименование дисциплин и (или) модулей
Количество
Итоговая оценка
по балльно-рейтинговой буквенной системе оценивания
по цифровой пятибалльной системе оценивания
часов
кредитов
в %
буквенная
в баллах
Заместитель руководителя по учебной работе________________________________
Руководитель учебной группы_____________________________________________
М.П.
*Примечание: графы заполняются с учетом применяемой в организации образования
технологии обучения и системы оценивания.
Техникалық және кәсіптік білім
туралы дипломға қосымша
(ТКБ № ____ дипломсыз жарамсыз)
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_______________________ жылдан бастап _____________ жылға дейін
__________________________________________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
_________________________________________________________________________
(мамандықтың толық атауы және коды)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(код (-тар) және біліктілік (-тер)) атауы оқу барысында мынадай пәндер бойынша және
(немесе) модульдер бойынша тиісті білімін көрсетті:
№ р/б
Пәндер және (немесе) модульдер атауы
Саны
Қорытынды баға
сағаттар
кредиттер
балдық–рейтингтік әріптік бағалау жүйесі бойынша
цифрлық бес балдық бағалау жүйесі бойынша
%
әріптік
балдық
Басшының оқу жұмысы жөніндегі орынбасары _________________________
Оқу тобының жетекшісі _____________________________________________
М.О.
*Ескертпе: бағандар білім беру ұйымында қолданылатын оқыту технологиясы мен
бағалау жүйесін ескере отырып толтырылады
Приложение 14 к приказу
Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Диплом о послесреднем образовании

Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 03.02.2020 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Орта білімнен кейінгі білім туралы
ДИПЛОМ
ОБКБ № ____________________
Осы диплом
___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________________________ берілді.
Ол ____________ жылы
____________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы) түсіп,__________ жылы _______________
____________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы) толық курсын _______________________
____________________________________
(кәсіптің, мамандықтың атауы)
кәсібі, мамандығы бойынша бітіріп шықты.
Оқыту нысаны _______________________
(күндізгі немесе сырттай немесе кешкі) Қорытынды аттестаттау комиссиясының _____________ жылғы
"______" _____________ шешімімен оған
____________________________________
____________________________________
____________________________________
біліктілігі (біліктіліктері) берілді.
Басшы_________/_________/
Басшының орынбасары _____/_________/
М.О.
Елді мекен __________________________ _________жылғы "_______"___________
Тіркеу нөмірі №______________________
ДИПЛОМ
о послесреднем образовании
ОБКБ № ________________________
Настоящий диплом выдан____________________________________________(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
___________в том, что он (-а) в ___________году поступил(а)_______________________________
(полное наименование организации образования) и в_______году окончил (-а) полный курс
___________________________________________
(полное наименование организации образования) по профессии, специальности
___________________________________________
(наименование профессии, специальности)
Форма обучения ____________________________
(очное или заочное или вечернее)
Решением итогой аттестационной комиссии от "___" ___________года ему (ей) присвоена квалификация (квалификации) ___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
Руководитель_______/________/
Заместитель руководителя__________/_________/
М.П.
Населенный пункт __________________________ "____"___________________года. Регистрационный номер №___________________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына 15-қосымша
Нысан
Орта білімнен кейінгі білім туралы үздік диплом
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 03.02.2020 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Орта білімнен кейінгі білім туралы үздік
ДИПЛОМ
ОБКБ № _____________________
Осы диплом
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
____________________________________берілді.
Ол____________жылы
____________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
түсіп, __________ жылы ______________
____________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы) толық курсын _______________________
____________________________________
(кәсіптің, мамандықтың атауы) кәсібі, мамандығы бойынша бітіріп шықты.
Оқыту нысаны _______________________
(күндізгі немесе сырттай немесе кешкі)
Қорытынды аттестаттау комиссиясының_____________жылғы "______"_____________ шешімімен оған
____________________________________
____________________________________
____________________________________
біліктілігі (біліктіліктері) берілді. Басшы_________/_________/
Басшының орынбасары _____/_________/
М.О.
Елді мекен __________________________
_________ жылғы "_______"___________
Тіркеу нөмірі №______________________
ДИПЛОМ
с отличием о послесреднем образовании ОБКБ № _____________________
Настоящий диплом выдан
__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_____________в том, что он (-а) в ________году
поступил(а) _______________________________
(полное наименование организации образования) и в_______году окончил (-а) полный курс
__________________________________________
(полное наименование организации образования) по профессии, специальности __________________________________________
(наименование профессии, специальности)
Форма обучения ___________________________
(очное или заочное или вечернее)
Решением итогой аттестационной комиссии от "____" ___________года ему (ей) присвоена квалификация (квалификации)
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
Руководитель_______/________/
Заместитель руководителя ________/_________/
М.П.
Населенный пункт _________________________
"_____"___________________ года. Регистрационный номер № __________________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігінің 2018 жылғы
28 қаңтардағы № 39 бұйрығына
№ 16 қосымша
Нысан
Екі тілде орта білімнен кейінгі білім туралы дипломға қосымша

Сноска. Приложение 14 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 03.02.2020 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Орта білімнен кейінгі білім туралы ДИПЛОМ
ОБКБ № ____________________
Осы диплом
__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
__________________________________
берілді.
Ол____________жылы
__________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
түсіп,__________ жылы______________
__________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
толық курсын______________________
__________________________________
(кәсіптің, мамандықтың атауы)
кәсібі, мамандығы бойынша бітіріп шықты.
Оқыту нысаны______________________
күндізгі немесе сырттай немесе кешкі)
Қорытынды аттестаттау комиссиясының _____________жылғы
"______"_________________
шешімімен оған
__________________________________
__________________________________
__________________________________
біліктілігі (біліктіліктері) берілді.
Басшы_________/_________/
Басшының орынбасары________/_________/
М.О.
Елді мекен ______________ _________жылғы
"_______"___________________
Тіркеу нөмірі № ____________________
ДИПЛОМ о послесреднем образовании
ОБКБ № ________________________
Настоящий диплом выдан
____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии))
___________в том, что он (-а) в ___________году
поступил(а)__________________________________
(полное наименование организации образования)
и в_______году окончил (-а) полный курс
____________________________________________
(полное наименование организации образования)
по профессии, специальности
____________________________________________
(наименование профессии, специальности)
Форма обучения
____________________________________________
(очное или заочное или вечернее)
Решением итоговой аттестационной комиссии от
"____" ___________года ему (ей) присвоена квалификация (квалификации)
____________________________________________
____________________________________________
____________________________________________
Руководитель_______/________/
Заместитель руководителя__________/_________/
М.П.
Населенный пункт___________________________
"____"___________________года.
Регистрационный номер №___________________
Приложение 15 к приказу
Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Диплом с отличием о послесреднем образовании
Сноска. Приложение 15 - в редакции приказа Министра образования и науки РК от 03.02.2020 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Орта білімнен кейінгі білім туралы үздік ДИПЛОМ ОБКБ № _____________________
Осы диплом________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
____________________________________берілді.
Ол____________жылы _____________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы) түсіп,__________ жылы_________________________ _____________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы) толық курсын_________________________________
_____________________________________________
(кәсіптің, мамандықтың атауы) кәсібі, мамандығы бойынша бітіріп шықты.
Оқыту нысаны__________________________________
(күндізгі немесе сырттай немесе кешкі)
Қорытынды аттестаттау комиссиясының_____________жылғы "______"_________________ шешімімен оған
______________________________________________
______________________________________________
______________________________________________
біліктілігі (біліктіліктері) берілді. Басшы_________/_________/
Басшының орынбасары________/_________/
М.О.
Елді мекен___________________________________
_________жылғы "_______"____________________
Тіркеу нөмірі №______________________________
ДИПЛОМ с отличием о послесреднем образовании ОБКБ № _____________________
Настоящий диплом выдан______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) ________________
в том, что он (-а) в ___________году
поступил(а)____________________________________
(полное наименование организации образования)
и в_______году окончил (-а) полный курс
_____________________________________________
(полное наименование организации образования) по профессии, специальности
_______________________________________________
(наименование профессии, специальности)
Форма обучения__________________________________
(очное или заочное или вечернее)
Решением итоговой аттестационной комиссии от
"____" ___________года ему (ей) присвоена квалификация (квалификации)
______________________________________________
______________________________________________
______________________________________________
Руководитель_______/________/
Заместитель руководителя__________/_________/
М.П.
Населенный пункт______________________________
"_____"___________________года.
Регистрационный номер №______________________
Приложение 16
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Сноска. Правый верхний угол приложения 15 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 16.05.2018 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение к диплому о послесреднем образовании на двух языках

Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 27.09.2018 № 499 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Приложение к диплому
о послесреднем образовании
(без диплома ОБКБ № ____
недействительно)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
за время обучения с _____ года по ____ год в __________________________________________
________________________________________________________________________________
(полное наименование организации образования)
по специальности ________________________________________________________________
(наименование специальности)
показал (-а) ___ соответствующие знания по следующим дисциплинам:
п/п
Наименование дисциплин
Итоговая оценка
Количество часов
Заместитель руководителя по учебной работе ___________________________________
Руководитель группы _______________________________________________________
М.П.
Орта білімнен кейінгі білім
туралы дипломға қосымша
(ОБКБ № ____ дипломсыз
жарамсыз)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_________ жылдан бастап _________ жылға дейін
________________________________________________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
оқу барысында ____________________ мамандығы
бойынша мынадай пәндерден тиісті білімін көрсетті:
Пән атауы
Қорытынды баға
Сағат саны
Басшының оқу жұмысы жөніндегі орынбасары __________________________________
Топ жетекшісі _____________________________________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігінің 2018 жылғы
28 қаңтардағы № 39 бұйрығына
№ 17 қосымша
Нысан
Кәсіптік даярлау туралы куәлік
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 27.09.2018 № 499 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына 17-қосымша
Нысан
Біліктілік беру туралы сертификат
Ескерту. 17-қосымша алып тасталды - ҚР Білім және ғылым министрінің 06.08.2015 № 512 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
18-қосымша
нысан
Бакалавр дәрежесі берілетін жоғары білім туралы диплом

Сноска. Приложение 16 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 27.09.2018 № 499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение к диплому
о послесреднем образовании
(без диплома ОБКБ № ____
недействительно)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
за время обучения с _____ года по ____ год в ________________________________________
_______________________________________________________________________________
полное наименование организации образования)
по специальности _______________________________________________________________
(наименование специальности)
показал (- а) ___ соответствующие знания по следующим дисциплинам:
№ п/п
Наименование дисциплин
Итоговая оценка
Количество часов
Заместитель руководителя по учебной работе ____________________________
Руководитель группы ___________________________
М.П.
Орта білімнен кейінгі білім
туралы дипломға қосымша
(ОБКБ № ____ дипломсыз
жарамсыз)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_________ жылдан бастап _________ жылға дейін
________________________________________________________________________________
(білім беру ұйымының толық атауы)
оқу барысында ____________________ мамандығы
бойынша мынадай пәндерден тиісті білімін көрсетті:
Пән атауы
Қорытынды баға
Сағат саны
Басшының оқу жұмысы жөніндегі орынбасары _________________________
Топ жетекшісі ____________________________
М.О.
Приложение 17
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Сноска. Правый верхний угол приложения 16 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 16.05.2018 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Свидетельство о профессиональной подготовке
Сноска. Приложение 17 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 27.09.2018 № 499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 17
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Форма
Сертификат о присвоении квалификации
Сноска. Приложение 17 исключено приказом Министра образования и науки РК от 06.08.2015 № 512 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 18 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Диплом о высшем образовании с присуждением степени бакалавр

Ескерту. 18-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
19-қосымша
нысан
Бакалавр дәрежесі берілетін жоғары білім туралы үздік диплом
Ескерту. 19-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
20-қосымша
нысан
Біліктілік берілетін жоғары білім туралы диплом
Ескерту. 20-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
21-қосымша
нысан
Біліктілік берілетін жоғары білім туралы үздік диплом
Ескерту. 21-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
22-қосымша
нысан
Магистр дәрежесі берілетін жоғары оқу орнынан кейінгі білім дипломы
Ескерту. 22-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
23-қосымша
нысан
Іскерлік әкімшілік жүргізу докторы дәрежесі берілетін жоғары оқу орнынан кейінгі білім дипломы
Ескерту. 23-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
24-қосымша
нысан
Резидентураны бітіргені туралы куәлік
Ескерту. 24-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
25-қосымша
нысан
Интернатураны бітіргені туралы куәлік

Сноска. Приложение 18 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 19 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Диплом с отличием о высшем образовании с присуждением степени бакалавр
Сноска. Приложение 19 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 20 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Диплом о высшем образовании с присвоением квалификации
Сноска. Приложение 20 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 21 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Диплом с отличием о высшем образовании с присвоением квалификации
Сноска. Приложение 21 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 22 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Диплом о послевузовском образовании с присуждением степени магистр
Сноска. Приложение 22 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 23 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Диплом о послевузовском образовании с присуждением степени доктора делового администрирования
Сноска. Приложение 23 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 24 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Свидетельство об окончании резидентуры
Сноска. Приложение 24 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 25 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Свидетельство об окончании интернатуры

Ескерту. 32-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
33-қосымша
нысан
Философия докторы (PhD) дәрежесі берілетін диплом
Ескерту. 33-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
34-қосымша
нысан
Бейіні бойынша доктор дәрежесі берілетін диплом
Ескерту. 34-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
35-қосымша
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарды есепке алу мен беру қағидалары
Ескерту. 35-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 18.10.2023 № 312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарды есепке алу мен беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Осы Қағидалар орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарды беру, сондай-ақ олардың телнұсқаларын беру тәртібін белгілейді.
2-тарау. Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарды беру тәртібі
3. Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарды білім беру ұйымдары "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 3-тармағына сәйкес береді.
4. Қорытынды аттестаттаудан өткен білім алушыларға негізгі орта білім туралы куәлік, жалпы орта білім туралы аттестат, техникалық және кәсіптік білім туралы диплом, орта білімнен кейінгі білім туралы диплом беру үшін тиісті (емтихан, біліктілік, аттестаттау) комиссияның шешімі негіздеме болып табылады.
Ерекше білім беруге қажеттілігі бар білім алушыға негізгі орта білім туралы аттестат беру үшін білім беру ұйымы басшысының бұйрығы негіздеме болып табылады.

Сноска. Приложение 32 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 33 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Диплом с присуждением степени доктор философии (PhD)
Сноска. Приложение 33 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 34 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Диплом с присуждением степени доктор по профилю
Сноска. Приложение 34 исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 35 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Правила учета и выдачи документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца
Сноска. Приложение 35 - в редакции приказа Министра просвещения РК от 18.10.2023 № 312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила учета и выдачи документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 39 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и с пунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон).
2. Настоящие Правила устанавливают порядок выдачи документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца, а также выдачи их дубликатов.
Глава 2. Порядок выдачи документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца
3. Документы о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца выдаются организациями образования в соответствии с пунктом 3 статьи 39 Закона Республики Казахстан "Об образовании".
4. Основанием для выдачи обучающимся, прошедшим итоговую аттестацию, аттестата об основном среднем образовании, аттестата об общем среднем образовании, диплома о техническом и профессиональном образовании, диплома о послесреднем образовании является решение соответствующей (экзаменационной, квалификационной, аттестационной) комиссии.
Основанием для выдачи, обучавшимся с особыми образовательными потребностями в организации образования аттестата об основном среднем образовании, является приказ руководителя организации.

5. Білім беру ұйымдарында негізгі орта білім туралы үздік аттестат, жалпы орта білім туралы үздік аттестат, техникалық және кәсіптік білім туралы үздік диплом, орта білімнен кейінгі білім туралы үздік диплом Қазақстан Респубдикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5191 болып тіркелген) бекітілген Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылауды, оларды аралық және қорытынды аттестаттауды өткізудің үлгілік қағидаларына сәйкес беріледі.
6. Білім туралы құжат тиісті шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей салтанатты түрде білім алушының өзіне беріледі.
Құжатты жеке өзі алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ол үшінші тұлғаға Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен ресімделген сенімхат бойынша беріледі.
7. Негізгі орта және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі бланкілер:
1) көлемі 224 x 160 мм қатты мұқабадан;
2) көлемі 210 x 150 мм қосымша парақтан;
3) қосымшадан тұрады.
8. Бланк мұқабасы:
1) үздік бланк үшін - қызыл түстен;
2) "Алтын белгі" белгісімен марапатталған тұлғаларға берілетін бланк үшін - көгілдір түстен;
3) басқа қалған бланкілер үшін - қою көк түстен дайындалады.
9. Бланкілердің барлық түрлерінің мұқабасында алтын түспен жасалған:
1) жоғары жағында мемлекеттік тілде: "Қазақстан Республикасы" деген өрнектелген жазу;
2) ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік елтаңбасының бейнесі;
3) Мемлекеттік елтаңба бейнесінің астында мемлекеттік тілде өрнектеліп жазылған құжат түрінің атауы орналасады.
10. Бланкілер мен оған қосымшалары баспаханалық тәсілмен басылады (баспа құрылғыларының көмегімен толтырылатын деректерді есепке алмағанда).
11. Бланкілер мен оған қосымшалары арнайы қорғаныш (су тамғысы белгілерімен) дәрежелері бар мынадай қағазда басылады:
1) ақшыл-қызғылт түс – үздік белгісі бар бланкілер, сондай-ақ "Алтын белгі" белгісімен марапатталған тұлғаларға берілетін бланкілер үшін;
2) ақшыл-көк түс - барлық қалған құжаттардың түрлері үшін қосымша парақтар мен қосымшалар.
12. Бланкілердің бет жағында:
1) жоғары жағында – "Қазақстан Республикасы" деген сөздер;
2) ортасында - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік елтаңбасының бейнесі;
3) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік елтаңба бейнесінің астында - бланк түрінің мемлекеттік тілдегі атауы орналасады.
13. Бланкілердің ішкі екі жағында ортада Қазақстан Республикасы Мемлекеттік елтаңбасының бейнесі басылады.

5. Аттестат с отличием об основном среднем образовании, аттестат с отличием об общем среднем образовании, диплом с отличием о техническом и профессиональном образовании, диплом с отличием о послесреднем образовании в организациях образования выдается в соответствии с Типовыми правилами проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся для организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5191).
6. Документ об образовании выдается обучавшемуся лично в торжественной обстановке не позднее пяти рабочих дней со дня принятия соответствующего решения.
При отсутствии возможности личного получения документа он выдается третьему лицу по доверенности, оформленной в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
7. Бланки документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца состоят из:
1) твердой обложки размером 224 х 160 мм;
2) вкладыша размером 210 х 150 мм;
3) приложения.
8. Обложка бланка изготавливается:
1) для бланка с отличием – красного цвета;
2) для бланка, выдаваемого лицам, награжденным знаком "Алтын белгі" - голубого цвета;
3) для всех остальных бланков – темно-синего цвета.
9. На обложке всех видов бланков размещаются выполненные золотистым цветом:
1) сверху тисненая надпись на государственном языке: "Қазақстан Республикасы";
2) в центре – изображение Государственного герба Республики Казахстан;
3) под изображением Государственного герба Республики Казахстан – тисненое название вида бланка на государственном языке.
10. Бланки и приложения к ним печатаются типографским способом (без учета данных, заполняются вручную или с помощью печатающих устройств).
11. Бланки и приложения к ним печатаются на специальной бумаге со степенями защиты (с водяными знаками):
1) бледно-розового цвета – бланки с отличием, а также для бланков, выдаваемых лицам, награжденным знаком "Алтын белгі";
2) бледно-синего цвета – для всех остальных видов бланков.
12. На лицевой стороне бланков размещаются:
1) сверху – слова "Қазақстан Республикасы";
2) по центру – изображение Государственного герба Республики Казахстан;
3) под изображением Государственного герба Республики Казахстан – название вида бланка на государственном языке.
13. На обеих внутренних сторонах бланка в центре печатается изображение Государственного герба Республики Казахстан.

14. Бланкілердің сол жақ ішкі бетінде мемлекеттік тілдегі мазмұны, ал оң жағында - орыс тіліндегі бірдей мазмұны көрсетіледі.
15. Үздік құжаттың қосымша парағының ішкі екі бетінде баспаханалық тәсілмен қызыл түспен "Үздік" және "С отличием" деген сөздер жазылады.
16. "Алтын белгі" белгісімен марапатталған адамдарға берілетін бланкінің ішкі екі бетінде баспаханалық тәсілмен, қола түспен "Алтын белгі" деген сөздер жазылады.
17. Бланкілердің барлық түрлерінің қосымша парақтарының сериясы мен жеті саннан тұратын нөмірі болады.
18. Бланкілер оларға жазылатын жазулар басу құрылғыларының көмегімен жазылатындай етіп жасалуы тиіс.
19. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы диплом бланкілерінде QR код арқылы автоматты сәйкестендіру технологиясы (өлшемі 3х3 см.) қолданылады.
20. QR кодты генерациялау "Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесіне енгізілген білім алушылар туралы мәліметтер мен бітірушілер негізінде жүзеге асырылады.
3-тарау. Негізгі орта және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру тәртібі
21. Негізгі орта және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқалары және оларға қосымшалар (бұдан әрі – телнұсқа) жоғалған немесе бүлінген құжаттардың орнына, сондай-ақ, өзінің тегін (атын, әкесінің атын (болған жағдайда) өзгерткендерге беріледі.
Құжаттың телнұсқасын беру үшін мыналар негіздеме болып табылады:
1) құжатын жоғалтқан немесе бүлдірген білім алушының (заңды өкілінің) немесе кәмелет жасқа толмаған баланың ата-анасының (заңды өкілінің) білім беру ұйымы басшысының атына оның мән-жайы баяндалған жазбаша өтініші;
2) білім алушының туу туралы куәлігі немесе жеке куәлігі (паспорты) және (немесе) цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) тегі (аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгерген және білім туралы құжат бүлінген жағдайда білім туралы құжаттың түпнұсқасы қоса беріледі.
Негізгі орта және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқасын алу үшін Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын және электрондық цифрлық қолтаңбасы жоқ жеке тұлғалар өз бетінше білім беру ұйымына жүгінуі қажет.
22. Телнұсқа өтініш берілген күннен бастап 15 жұмыс күнінен кешіктірілмей тегін негізде беріледі.
23. Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары жабылған кезде жеке тұлғалар білім беру ұйымының тұрғылықты орны бойынша архивке жүгінеді. Мемлекеттік архивтер мен олардың филиалдары, ведомстволық және жекеменшік архивтер берген көшірмелер мен үзінділер түпнұсқалық заңды күші бар ресми құжаттар болып табылады.

14. На левой внутренней стороне бланка указывается содержание на государственном языке, а на правой стороне – идентичное содержание на русском языке.
15. На обеих внутренних сторонах бланка с отличием типографским способом печатаются красным цветом слова "Үздік" и "С отличием".
16. На обеих внутренних сторонах бланка, выдаваемых лицам, награжденным знаком "Алтын белгі", типографским способом печатаются бронзовым цветом слова "Алтын белгі".
17. Бланки всех видов имеют серию и семизначные номера.
18. Бланки составляются таким образом, чтобы вносимые в них записи могли выполняться с помощью печатающих устройств.
19. В бланках дипломов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании применяется технология автоматической идентификации посредством QR кода (размером 3х3 см.).
20. Генерация QR кода осуществляется на основании выпуска и сведений об обучающихся, внесенных в информационную систему "Национальная образовательная база данных".
Глава 3. Порядок выдачи дубликатов документов об основном среднем и общем среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании
21. Дубликаты документов об основном среднем и общем среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании и приложения к ним (далее - дубликат) выдаются вместо утраченных или пришедших в негодность, а также лицам, изменивших свою фамилию (имя, отчество (при его наличии).
Основанием для выдачи дубликата является:
1) заявление обучавшегося (законного представителя) или родителя (законного представителя) несовершеннолетнего ребенка, утерявшего или испортившего документ, на имя руководителя организации образования, в котором излагаются обстоятельства;
2) свидетельство о рождении или удостоверение личности (паспорт) обучавшегося и (или) электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности);
3) при изменении фамилии (имя, отчество (при его наличии)) и (или) порче документа об образовании прилагается оригинал документа об образовании.
Для получения дубликата документов об основном среднем и общем среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании физическим лицам, не являющимся гражданами Республики Казахстан и не имеющим электронную цифровую подпись, необходимо самостоятельно обращаться в организацию образования.
22. Дубликат выдается на бесплатной основе, не позднее 15 рабочего дня со дня подачи заявления.
23. При ликвидации организации среднего, технического и профессионального, послесреднего образовании физические лица обращаются в архив по месту нахождения организации образования. Копии и выписки, выданные государственными архивами и их филиалами, ведомственными и частными архивами, являются официальными документами, имеющими юридическую силу подлинников.

24. Құжаттардың телнұсқалары телнұсқа беру туралы шешім қабылданған сәтте қолданыста болған үлгідегі бланкілерде беріледі және оларға білім беру ұйымының басшысы, оның оқу ісі жөніндегі орынбасары қол қояды.
25. Берілетін құжаттың бланкісінде жоғары оң жақ бұрышында "Түпнұсқаның орнына берілген № ______ телнұсқа" деген мөртаңба қойылады.
1-параграф. "Негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсету тәртібі
26. "Негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары көрсетеді.
27. Негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттардың телнұсқасын алу үшін жеке тұлға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрi – Мемлекеттік корпорация) немесе негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымның кеңсесі немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымы басшысының атына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда немесе электронды құжат нысанында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш жолдайды.
28. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді, мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде келтірілген.

24. Дубликаты документов выдаются на бланках образца, действующего на момент принятия решения о выдаче дубликата, и подписываются руководителем организации образования, заместителем по учебной работе.
25. На выдаваемом бланке документа в правом верхнем углу проставляется штамп "Дубликат взамен подлинника № ______________".
Параграф 1. Порядок оказания государственной услуги "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании"
26. Государственная услуга "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании" оказывается организациями основного среднего и общего среднего образования.
27. Для получения дубликата документа об основном среднем, общем среднем образовании физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или канцелярию организации основного среднего и общего среднего образования или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал) заявление по форме или в форме электронного документа на имя руководителя организации основного среднего и общего среднего образования согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
28. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан, иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию приведен в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

29. Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
30. Мемлекеттік корпорация немесе негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымының кеңсесі арқылы құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
31. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш берген кезде оның "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ хабарлама көрсетіледі.
32. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның немесе негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
33. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
34. Мемлекеттік корпорация тізілімнің екі данасымен қалыптастырылған өтініштерді (бар болған жағдайда құжаттар топтамасымен) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымына кестеге сәйкес курьерлік және (немесе) пошта байланысы арқылы жібереді.
35. Қабылданған өтініштерді қоса берілген құжаттармен бірге негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымына жеткізу осы өтініштерді қабылдаған күні кемінде екі рет жүзеге асырылады.
36. Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзіміне кірмейді.
37. Негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымының қызметкері құжаттарды түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
38. Негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымының қызметкерлері 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындайды және негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттың телнұсқасын не бас тарту туралы дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорацияға курьерлік және (немесе) пошта байланысы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей, ал портал арқылы өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызмет нәтижесін алу орны көрсетілген білім туралы құжаттың телнұсқасының дайындығы туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру мақсатында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

29. Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" и направляет услугодателю.
30. При приеме документов через Государственную корпорацию или канцелярию организации основного среднего и общего среднего образования выдается расписка о приеме соответствующих документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
31. При подаче услугополучателем документов через портал в "личном кабинет" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление.
32. При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации или организации основного среднего и общего среднего образования отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
33. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
34. Государственной корпорацией сформированные заявления (с пакетом документов при наличии) с двумя экземплярами реестра направляются в организацию основного среднего и общего среднего образования через курьерскую, и (или) почтовую связь согласно графику.
35. Доставка принятых заявлений с прилагаемыми документами в организацию основного среднего и общего среднего образования осуществляется не менее двух раз в день приема данных заявлений.
36. При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
37. Сотрудник организации основного среднего и общего среднего образования осуществляет регистрацию документов в день их поступления.
38. Сотрудники организации основного среднего и общего среднего образования в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривают, подготавливают результат государственной услуги и направляют дубликат документа об основном среднем, общем среднем образовании либо мотивированный ответ об отказе в Государственную корпорацию через курьерскую, и (или) почтовую связь не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги, а в случае подачи заявления через портал, направляют уведомление услугополучателю о готовности дубликата документа об образовании с указанием места получения результата государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания с целью предоставления услугополучателю возможности выразить его позицию по предварительному решению.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Хабарлама тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен, телефонограммамен немесе жеделхатпен, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша немесе электрондық мекенжай бойынша мәтіндік хабарламамен не хабарламаның немесе шақырудың тіркелуін қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдалана отырып жіберіледі.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешіміне қарсылық білдіреді немесе білдіреді.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттың телнұсқасын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
39. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияны мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу орны ретінде көрсеткен жағдайда, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымының қызметкерлері негізгі орта және жалпы орта білім туралы құжаттың телнұсқасын Мемлекеттік корпорацияға курьерлік және (немесе) пошта байланысы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей жібереді.
40. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттың телнұсқасын беру болып табылады.
41. Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беруді Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесіне сәйкес, қолхаттың негізінде алу, белгісі бар жеке басын куәландыратын құжаттарды көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
42. Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бір ай ішінде сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оны әрі қарай сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген жағдайда Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды жібереді.
43. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға немесе негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымына немесе порталға құжаттарды тапсырған сәттен бастап жалпы қарау мерзімі – 15 (он бес) жұмыс күні.
44. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.

Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
Уведомление (извещение) направляется заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Услугополучатель представляет или высказывает возражение к предварительному решению услугодателя в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче дубликата документа об основном среднем, общем среднем образовании, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
39. При подаче услугополучателем документов через портал в случае указания услугополучателем места получения результата государственной услуги Государственной корпорации, сотрудники организации основного среднего и общего среднего образования направляют дубликат документа об основном среднем и общем среднем образовании в Государственную корпорацию через курьерскую, и (или) почтовую связь не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
40. Результатом оказания государственной услуги является выдача дубликата документа об основном среднем, общем среднем образовании.
41. В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется в соответствии с графиком работы Государственной корпорации, на основании расписки, при предъявлении документов, удостоверяющих личность, с отметкой о получении.
42. Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
43. Общий срок рассмотрения – с момента сдачи услугополучателем документов в Государственную корпорацию или организацию основного среднего и общего среднего образования или на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
44. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в установленном порядке, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.

45. Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы уәкілетті органы қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушілерге, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы хабарлайды.
Параграф 2. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсету тәртібі
46. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі беру ұйымдары (бұдан әрі – ТжКОББ ұйымы) көрсетеді.
47. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқасың алу үшін жеке тұлға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрi – Мемлекеттік корпорация) немесе ТжКОББ ұйымның кеңсесі немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы ТжКОББ ұйымы басшысының атына осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысанда немесе электронды нысанда осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш жолдайды.
48. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді, мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде келтірілген.

45. Уполномоченный орган в области образования Республики Казахстан в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил извещает услугодателей, Государственную корпорацию "Правительство для граждан", оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также Единый контакт-центр, о внесенных изменениях и дополнениях в настоящие Правила.
Параграф 2. Порядок оказания государственной услуги "Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании"
46. Государственная услуга "Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании" оказывается организациями технического и профессионального, послесреднего образования (далее – организации ТиППО).
47. Для получения дубликата документа о техническом и профессиональном образовании физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или канцелярию организации ТиППО или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал) заявление по форме или в форме электронного документа на имя руководителя организации ТиППО согласно приложению 5 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании" согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
48. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан, иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию приведен в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании" согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

49. Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.
50. Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдау кезінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
51. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш берген кезде оның "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ хабарлама көрсетіледі.
52. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның немесе ТжКОББ ұйымының қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
53. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
54. Мемлекеттік корпорация тізілімнің екі данасымен қалыптастырылған өтініштерді (бар болған жағдайда құжаттар топтамасымен) ТжКОББ ұйымына кестеге сәйкес курьерлік және (немесе) пошта байланысы арқылы жібереді.
55. Қабылданған өтініштерді қоса берілген құжаттармен бірге ТжКОББ ұйымына жеткізу осы өтініштерді қабылдаған күні кемінде екі рет жүзеге асырылады.
56. Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзіміне кірмейді.
57. ТжКОББ ұйымының қызметкері құжаттарды түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
58. ТжКОББ ұйымының қызметкерлері 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындайды және техникалық және кәсіптік білім туралы құжаттың телнұсқасын не бас тарту туралы дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорацияға курьерлік және (немесе) пошта байланысы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей, ал портал арқылы өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызмет нәтижесін алу орны көрсетілген білім туралы құжаттың телнұсқасының дайындығы туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру мақсатында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

49. Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" и направляет услугодателю.
50. При приеме документов через Государственную корпорацию выдается расписка о приеме соответствующих документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
51. При подаче услугополучателем документов через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление.
52. При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации или организации ТиППО отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
53. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
54. Государственная корпорация сформированные заявления (с пакетом документов при наличии) с двумя экземплярами реестра направляют в организацию ТиППО через курьерскую, и (или) почтовую связь согласно графику.
55. Доставка принятых заявлений с прилагаемыми документами в организацию ТиППО осуществляется не менее двух раз в день приема данных заявлений.
56. При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
57. Сотрудник организации ТиППО осуществляет регистрацию документов в день их поступления.
58. Сотрудники организации ТиППО в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривают, подготавливают результат государственной услуги и направляют дубликат документа о техническом и профессиональном, послесреднем образовании либо мотивированный ответ об отказе в Государственную корпорацию через курьерскую, и (или) почтовую связь не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги, а в случае подачи заявления через портал, направляют уведомление услугополучателю о готовности дубликата документа об образовании с указанием места получения результата государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания с целью предоставления услугополучателю возможности выразить его позицию по предварительному решению.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Хабарлама тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен, телефонограммамен немесе жеделхатпен, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша немесе электрондық мекенжай бойынша мәтіндік хабарламамен не хабарламаның немесе шақырудың тіркелуін қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдалана отырып жіберіледі.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешіміне қарсылық білдіреді немесе білдіреді.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттың телнұсқасын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
59. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияны мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу орны ретінде көрсеткен жағдайда, ТжКОББ ұйымының қызметкерлері білім туралы құжаттың телнұсқасын Мемлекеттік корпорацияға курьерлік және (немесе) пошта байланысы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей жібереді.
ТжКОББ ұйымының қызметкері (көрсетілетін қызметті беруші) "eGovMobile" электрондық үкіметтің мобильдік қосымшасының "Цифрлық құжаттар" сервисіне шығару үшін қызмет көрсету нәтижесін цифрлық форматта қалыптастырады және бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға хабарлайды.
60. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі туралы құжаттың телнұсқасын және "eGovMobile" электрондық үкіметтің мобильдік қосымшасының "Цифрлық құжаттар" сервисінде цифрлық диплом беру болып табылады.
61. Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беруді Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесіне сәйкес, қолхаттың негізінде алу, белгісі бар жеке басын куәландыратын құжаттарды көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
62. Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бір ай ішінде сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оны әрі қарай сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген жағдайда Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды жібереді.

Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
Уведомление (извещение) направляется заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Услугополучатель представляет или высказывает возражение к предварительному решению услугодателя в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче дубликата документа о техническом и профессиональном, послесреднем образовании, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
59. При подаче услугополучателем документов через портал в случае указания услугополучателем места получения результата государственной услуги Государственной корпорации, сотрудники организации ТиППО направляют дубликат документа об образовании в Государственную корпорацию через курьерскую, и (или) почтовую связь не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
Сотрудник организации ТиППО (услугодатель) формирует результат оказания услуги в цифровом формате для вывода в сервис "Цифровые документы" мобильного приложения электронного правительства "eGovMobile" и извещает об этом услугополучателя.
60. Результатом оказания государственной услуги является выдача дубликата документа о техническом и профессиональном, послесреднем образовании и цифрового диплома в сервисе "Цифровые документы" мобильного приложения электронного правительства "eGovMobile".
61. В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется в соответствии с графиком работы Государственной корпорации, на основании расписки, при предъявлении документов, удостоверяющих личность, с отметкой о получении.
62. Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

63. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға немесе техникалық және кәсіптік білім беру ұйымына немесе порталға құжаттарды тапсырған сәттен бастап жалпы қарау мерзімі – 15 (он бес) жұмыс күні.
64. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.
65. Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы уәкілетті органы қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушілерге, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы хабарлайды.
Параграф 3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
66. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұл ретте Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 91-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші, әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жолдамауға құқылы.
67. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
68. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

63. Общий срок рассмотрения – с момента сдачи услугополучателем документов в Государственную корпорацию или организацию технического и профессионально образования или на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
64. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в установленном порядке, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
65. Уполномоченный орган в области образования Республики Казахстан в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил извещает услугодателей, Государственную корпорацию "Правительство для граждан", оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также Единый контакт-центр, о внесенных изменениях и дополнениях в настоящие Правила.
Параграф 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
66. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
67. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
68. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

69. Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына не ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
70. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Орта, техникалық және кәсіптік,
орта білімнен кейінгі білім
туралы мемлекеттік үлгідегі
құжаттарды еспеке алу мен
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
__________________________
(оқу орнының атауы)
азамат(ша)
____________________________
__________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) және ЖСН)
____________________________
____________________________
(аяқталу жылы)
____________________________
___________________________
оқу орнының атауы мен
мекенжайы өзгерістер болған
жағдайда
Өтініш
Сізден _______________________________________________________
__________________________________________________________________
(себебін көрсету)
___________________________________________________________
байланысты маған аттестаттың телнұсқасын беруіңізді сұраймын
Ақпараттық жүйелерде қамтылған "Дербес деректер және оларды қорғау
туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен құпия қорғалатын мәліметтерді
қолдануға келісемін.
"___" ____________20___ жыл ________________
қолы
Орта, техникалық және кәсіптік,
орта білімнен кейінгі білім
туралы мемлекеттік үлгідегі
құжаттарды еспеке алу мен
беру қағидаларына
2-қосымша
"Негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
1) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарының кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
3) www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға немесе негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымына тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні.
2) Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттардың телнұсқасы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

69. Жалоба на действие (бездействие) работников Государственной корпорации при оказании услуг через Государственную корпорацию подается на имя руководителя Государственной корпорации, либо в уполномоченный орган в сфере информатизации.
70. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам учета и выдачи
документов о среднем, техническом
и профессиональном, послесреднем
образовании государственного образца
Форма
_______________________________
_______________________________
(наименование учебного заведения)
от ____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) полностью и ИИН)
______________________________
______________________________
(год окончания)
______________________________
_______________________________
наименование и адрес учебного заведения,
в случае изменения
Заявление
Прошу Вас выдать мне дубликат аттестата в связи
с ____________________________________________________________________
(указать причину)
_____________________________________________________________________
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" тайну, содержащихся
в информационных системах.
"___" _________ 20__года _________ подпись
Приложение 2
к Правилам учета и выдачи
документов о среднем, техническом
и профессиональном, послесреднем
образовании государственного образца
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании"
1
Наименование услугодателя
Организации основного среднего и общего среднего образования
2
Способы предоставления государственной услуги
1) канцелярия организации основного среднего и общего среднего образования;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента сдачи услугополучателем документов в Государственную корпорацию или организацию основного среднего и общего среднего образования или на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Дубликат документов об основном среднем, общем среднем образовании либо мотивированный ответ об отказе.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес;
2) Мемлекеттік корпорация: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа.
Құжаттарды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық кезек" тәртібімен не жеделдетілмей "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық кезекті брондау арқылы жүзеге асырылады;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінде жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www. gov4c. kz интернет-ресурсында;
3) www. egov. kz порталында.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) құжатын жоғалтқан немесе бүлдірген білім алушының немесе кәмелет жасқа толмаған баланың ата-анасының (заңды өкілінің) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымы басшысының атына осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес өтініші;
2) білім алушының туу туралы куәлігі немесе жеке куәлігі (паспорты) және (немесе) цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) тегі (аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгерген және білім туралы құжат бүлінген жағдайда білім туралы құжаттың түпнұсқасы қоса беріледі.
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған немесе порталдың есептік жазбасына көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған, абоненттік нөмірі қосылған және тіркелген жағдайда, бір рет қолданылатын парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымының басшысының атына өтініш.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) канцелярия услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственная корпорация: с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется по выбору услугополучателя в порядке "электронной очереди", либо путем бронирования электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства" без ускоренного обслуживания;
3) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется со следующего рабочего дня в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства просвещения;
2) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портале: www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при обращении в канцелярию услугодателя или Государственную корпорацию:
1) заявление обучавшегося или родителя (законного представителя) несовершеннолетнего ребенка, утерявшего или испортившего документ, на имя руководителя организации основного среднего и общего среднего образования согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) свидетельство о рождении или удостоверение личности (паспорт) обучавшегося и (или) электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности);
3) при изменении фамилии (имя, отчество (при его наличии) и (или) порче документа об образовании прилагается оригинал документа об образовании. на портал: заявление в форме электронного документа на имя руководителя организации основного среднего и общего среднего образования согласно приложению 1 к настоящим Правилам, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или удостоверенным одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттарының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалу, бағдар жасау қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылардан 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну кезінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жүргізеді.
Электрондық цифрлық қолтаңба бар болған жағдайда қызмет алушы мемлекеттік қызметті электронды түрде портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары Оқу-ағарту министрлігінің және бірыңғай байланыс орталығының www. egov. kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған субъектілер және ақпараттық жүйелер пайдаланушылары үшін сервис қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Орта, техникалық және
кәсіптік, орта білімнен кейінгі
білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттарды еспеке алу
мен беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат № ___________
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық
емес акционерлік қоғамы филиалының № __________ бөлімі/ білім беру ұйымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
мынадай құжаттар алынды:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту их жительства при обращении услугополучателя через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги услугополучатель получает посредством Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777. Контактные телефоны справочных служб услугодателя размещены на интернет-ресурсе Министерства просвещения и Единого контакт-центра: www.egov.kz.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей. Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении методами, доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Приложение 3
к Правилам учета и выдачи
документов о среднем, техническом
и профессиональном, послесреднем
образовании государственного образца
Форма
Расписка о приеме документов № _______
Отдел № ___ филиала НАО "Государственная корпорация Правительство для граждан"\
организация образования
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Получены от ______________________________ следующие документы:
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)

1. Өтініш
2. Басқа ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің/ білім беру ұйымы қызметкерінің
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының қолы 20 ___ жыл "___" _________
Орта, техникалық және кәсіптік,
орта білімнен кейінгі білім
туралы мемлекеттік үлгідегі
құжаттарды еспеке алу мен
беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)
немесе көрсетілетін қызметті
алушы ұйымының атауы
___________________________
(көрсетілетін қызмет
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға
арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік
қоғамы филиалының № бөлімі (мекенжайын көрсету)/білім беру ұйымы
___________________________________ (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің (атауы)
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес
_________ толық құжаттар топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік
қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ____________________;
2) ____________________;
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің/
білім беру ұйымы қызметкерінің
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ______________ (қолы)
Орындаушының Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ___________
Телефоны __________
Алдым: Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті
алушының қолы
20 ___ жыл "___" ___________
Орта, техникалық және кәсіптік,
орта білімнен кейінгі білім
туралы мемлекеттік үлгідегі
құжаттарды еспеке алу мен
беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
(ұйым басшысының тегі,
аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) толық)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)
толық)
____________________________
(оқу орнының атауы,
бітірген жылы)
____________________________
(мамандық атауы)
____________________________
____________________________
мамандығы бойынша
____________________________
өзгерген жағдайда оқу орнының
атауы және мекенжайы
Өтініш
Маған________________________________________________________
__________________________
______________________________________________________________
байланысты
дипломның телнұсқасын (қосымшасымен бірге дипломның телнұсқасын, дипломның телнұсқасын,
қосымшаның телнұсқасын) беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған "Дербес деректер және оларды қорғау туралы"
Қазақстан Республикасының Заңымен құпия қорғалатын мәліметтерді қолдануға
келісемін.
"___" ______________ 20____ жыл _________________
(қолы)
Орта, техникалық және кәсіптік,
орта білімнен кейінгі білім
туралы мемлекеттік үлгідегі
құжаттарды еспеке алу мен
беру қағидаларына
6-қосымша
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары (бұдан әрі – ТжКОББ ұйымы)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

1. Заявление
2. Другие __________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_____________________________________________________ _____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
работника Государственной корпорации)\работника организации образования
Получил: подпись услугополучателя "___" _________ 20 ___ года
Приложение 4
к Правилам учета и выдачи
документов о среднем, техническом
и профессиональном, послесреднем
образовании государственного образца
Форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
либо наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах",
отдел №__ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес)/
организация образования отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
(указать наименование государственной услуги в соответствии государственной услуги) ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (работника Государственной корпорации)/
организации образования (подпись)
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя
"__" ______ 20__ года
Приложение 5
к Правилам учета и выдачи
документов о среднем, техническом
и профессиональном, послесреднем
образовании государственного образца
Форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
__________________________________
руководителя организации полностью))
от ________________________________
__________________________________
__________________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) полностью))
__________________________________
(наименование учебного
заведения, год окончания) по специальности
__________________________________
(наименование специальности)
__________________________________
наименование и адрес учебного
заведения, в случае изменения
Заявление
Прошу Вас выдать мне дубликат диплома (дубликат диплома с приложениями,
дубликат диплома, дубликат приложения) в связи с
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать причину)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" тайну,
содержащихся в информационных системах.
"____"_____________ 20____ года __________
подпись
Приложение 6
к Правилам учета и выдачи
документов о среднем, техническом
и профессиональном, послесреднем
образовании государственного образца
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании"
1
Наименование услугодателя
Организации технического и профессионального, послесреднего образования (далее – организации ТиППО)
2
Способы предоставления государственной услуги

1) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www. gov4c. kz интернет-ресурсында;
3) www. egov. kz порталында.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) құжатын жоғалтқан немесе бүлдірген білім алушының немесе кәмелет жасқа толмаған баланың ата-анасының (заңды өкілінің) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымы басшысының атына осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес өтініші;
2) білім алушының туу туралы куәлігі немесе жеке куәлігі (паспорты) және (немесе) цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) тегі (аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгерген және білім туралы құжат бүлінген жағдайда білім туралы құжаттың түпнұсқасы қоса беріледі.
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған немесе порталдың есептік жазбасына көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған, абоненттік нөмірі қосылған және тіркелген жағдайда, бір рет қолданылатын парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Қағидалардың 5-қосымшаға сәйкес ТжКОББ ұйымының басшысының атына өтініш.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттарының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалу, бағдар жасау қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылардан 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну кезінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жүргізеді.
Электрондық цифрлық қолтаңба бар болған жағдайда қызмет алушы мемлекеттік қызметті электронды түрде портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары Оқу-ағарту министрлігінің және бірыңғай байланыс орталығының www. egov. kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған субъектілер және ақпараттық жүйелер пайдаланушылары үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
36-қосымша
Білім туралы өзіндік үлгідегі құжаттардың мазмұнына қойылатын негізгі талаптарды және оларды есепке алу мен беру қағидалары
Ескерту. 36-қосымша алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.02.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
37-қосымша
Нысан
Білім алуды аяқтамаған тұлғаларға берілетін анықтама нысаны Қазақстан Республикасы Қазақстанның гербі Анықтама

1) интернет-ресурсе Министерства просвещения;
2) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портале: www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при обращении в канцелярию услугодателю или Государственную корпорацию:
1) заявление услугополучателя или его представителя (нотариально удостоверенная доверенность от услугополучателя) на имя руководителя организации ТиППО согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и (или) электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности);
3) при изменении фамилии (имя, отчество (при его наличии) и (или) порче документа об образовании прилагается оригинал документа о техническом и профессиональном, послесреднем образовании. на портал: заявление в форме электронного документа на имя руководителя организации ТиППО согласно приложению 5 к настоящим Правилам, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или удостоверенным одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту их жительства при обращении услугополучателя через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услуополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги услугополучатель получает посредством Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777. Контактные телефоны справочных служб услугодателя размещены на интернет-ресурсе Министерства просвещения и Единого контакт-центра: www.egov.kz.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей. Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении методами, доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Приложение 36 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Основные требования к содержанию документов об образовании собственного образца и правил учета и выдачи
Сноска. Приказ дополнен приложением 36 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 07.06.2021 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра науки и высшего образования РК от 10.02.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 37 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39

Ескерту. Қағида 37-қосымшамен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 07.06.2021 № 277 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 18.10.2023 № 312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
_________________________________________________________________
берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Ол 20___жылғы "___"___________ 20____ жылғы "___" _____________ дейін
_________________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы, орналасқан жері,
_________________________________________________________________
мамандығы, оқу түрі)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
оқыды.
____________________________________________________ білім алған
кезінде (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
мынадай пәндерді (оқу пәндері) оқыды, сынақтар мен емтихандар тапсырды,
төменде көрсетілген 1, 2- сәйкес:
1 – жалпы орта білім;
2 - техникалық және кәсіптік білім, орта білімнен кейінгі білім жылдық
(қорытынды) бағалар алды.
Білім беру ұйымының басшысы ______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
М.О.
Тіркеу нөмірі ________
Берілген күні 20____ жыл "____" ___________
Жалпы орта білім алуды
аяқтамаған тұлғаларға
берілетін анықтамаға
1-қосымша
р/с
Оқу пәндерінің атауы (оқу жоспары бойынша)
Сағаттар саны
Жылдық, (қорытынды) бағалар
Мемлекет бітіру емтихандарының нәтижелері
(11-сынып)
оқу жоспары бойынша
білім алушылар тыңдаған
1
2
3
4
5
6
Анықтама беру үшін негіздеме _____________________________________
(бұйрықтың нөмірі мен шыққан күні)
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ ________
(Тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
М.О. Тіркеу нөмірі ________
Берілген күні 20__ жыл "___" __________
Техникалық және кәсіптік білім,
орта білімнен кейінгі білімді
аяқтамаған азаматтарға
берілетін анықтамаға
2-қосымша
р/с
Оқу пәндерінің және немесе/модуль мен оқыту нәтижесінің атауы
Оқу уақытының
көлемі (сағатпен/кредитпен)
Оқу жетістіктерінің
бағасы
оқу жоспары бойынша
білім алушылармен оқылғаны/ изучено обучающимся
%-бен
әріптік
балмен
бағалаудың
сандық
бес балдық
жүйесі бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
__________________________________________________________ шығарылды
(шығарылған себебі, бұйрықтың нөмірі және күні)
Білім беру ұйымының басшысы ______________________________ ________
(Тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
М.О. Тіркеу нөмірі _______
Берілген күні 20__ жыл "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің
2015 жылғы 28 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
38-қосымша
"Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

Сноска. Приказ дополнен приложением 37 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 07.06.2021 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра просвещения РК от 18.10.2023 № 312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Форма справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование
Республика Казахстан Герб Казахстана
Справка №
Выдана ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
в том, что он (а) обучался (лась) с "__" _________ 20__ года по "__" _______ 20__ года
в _________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации образования, местонахождение, специальность,
форма обучения)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
За время обучения гр. _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
изучил (а) следующие дисциплины (учебные предметы), сдал (а) зачеты и экзамены,
получил (а) годовые (итоговые) оценки в соответствии
с нижеследующими приложениями 1, 2:
1 - общее среднее образование;
2 - техническое и профессиональное образование, послесреднее образование.
Руководитель организации образования
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________ (подпись)
М.П.
Регистрационный номер ___________
Дата выдачи "___" __________ 20__ года
Приложение 1
к справке, выдаваемой лицам,
не завершившим
общее среднее образование
п/п
Наименование учебных предметов
(по учебному плану)
Количество часов
Годовые,
(итоговые)
оценки
Результаты государственных выпускных экзаменов
(11 класс)
по учебному плану
Прослушаны обучающимися
1
2
3
4
5
6
Основание для выдачи справки _________________________
(номер и дата приказа)
Руководитель организации образования
Фамилия, имя, отчество ____________________________
(подпись)
М.П.
Регистрационный номер ________
Дата выдачи "___" _______ 20__ года
Приложение 2
к справке, выдаваемой лицам,
не завершившим техническое
и профессиональное,
послесреднее образование
№ п/п
Наименование дисциплин и (или) модулей и результатов обучения
Объем учебного времени
(в часах/в кредитах)
Оценка учебных достижений
по учебному плану
Изучено обучающимся
в %
буквенная
в баллах
по цифровой пятибалльной системе оценивания
1
2
3
4
5
6
7
8
__________________________________________________
Отчислен (а) (причина отчисления, номер и дата приказа)
Руководитель организации образования
_____________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
М.П.
Регистрационный номер ________
Дата выдачи "___" _______ 20__ года
Приложение 38 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39
Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании"

Ескерту. Бұйрық 38-қосымшамен толықтырылды - ҚР Оқу-ағарту министрінің 18.10.2023 № 312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
2. Мемлекеттік көрсетілген қызметті техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғалар болып табылады.
4. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету) үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді, мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" "Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде келтірілген.
6. Өтінішті толтыру кезінде көрсетілетін қызметті алушы өзгерістер енгізу үшін қателер түсіндірмесін көрсете отырып, білімі туралы құжаттардағы мәліметтерді толтырады.
Толтырғаннан кейін білімі туралы растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін салады.

Сноска. Приказ дополнен приложением 38 в соответствии с приказом Министра просвещения РК от 18.10.2023 № 312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании" (далее – государственная услуга).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
2. Государственная услуга оказывается организациями технического и профессионального, послесреднего образования (далее – услугодатель).
3. Услугополучателем является физические лица.
4. Основанием для актуализации (корректировки) сведений о документах об образовании является заявление услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан, иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию приведен в Перечне основных требований оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании" (далее - Перечень), согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
6. При заполнении заявления услугополучатель заполняет сведения о документах об образовании с указанием пояснения ошибок для внесения изменений.
После заполнения вкладывает электронные копии подтверждающих документов об образовании.

7. Көрсетілетін қызметті беруші білім туралы құжатта көрсетілген мәліметтерді тексеруді жүзеге асырады, мәліметтерді мұрағат материалдарының деректерімен салыстырады.
8. Көрсетілетін қызметті беруші "Ұлттық білім беру деректер базасы" ақпараттық жүйесіне толықтырулар енгізу арқылы техникалық қателерді түзетуді жүзеге асырады.
9. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Тізбеге сәйкес www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті жолдаған кезде "жеке кабинетте" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі.
11. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
12. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызмет сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
13. Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы уәкілетті органы қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушілерге, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы хабарлайды.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұл ретте Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 91-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші, әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жолдамауға құқылы.

7. Услугодатель осуществляет проверку сведений, указанных в документе об образовании, сверяет сведения с данными архивных материалов.
8. Услугодатель осуществляет исправление технических ошибок посредством внесения дополнений в информационную систему "Национальная образовательная база данных".
9. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, по форме согласно Перечню.
10. При направлении услугополучателем заявления в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
11. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренному пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия направляется уведомление о мотивированном отказе в оказании государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
13. Уполномоченный орган в области образования Республики Казахстан в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил извещает услугодателей, Государственную корпорацию "Правительство для граждан", оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также Единый контакт-центр, о внесенных изменениях и дополнениях в настоящие Правила.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
14. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом, в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан услугодатель, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Білім туралы құжаттардағы
мәліметтерді өзектендіру
(түзету)" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(техникалық және кәсіптік,
орта білімнен кейінгі білім
беру ұйымы басшысының
тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) толық)
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық, ЖСН және байланыс деректері)
Өтініш
Сізден білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіруді (түзетуді)
сұраймын
_____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған "Дербес деректер және оларды қорғау
туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
"______"_______________20___жыл _________________
(қолы)
"Білім туралы құжаттардағы
мәліметтерді өзектендіру
(түзету)" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы: www. egov. kz
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электронды (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
білім туралы құжаттардағы өзектендірілген мәліметтер
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
www. egov. kz порталы арқылы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінде жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет құжаттар тізбесі
- өтініш;
- білім туралы құжаттың электронды көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
Субъект мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациялаудан өтеді, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
"Білім туралы құжаттардағы
мәліметтерді өзектендіру
(түзету)" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіруден (түзету) дәлелді бас тарту туралы хабарлама
Өтініштің бірегей № __________________ Күні __________________
Бас тартуға негіздеме:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(дәлелді бас тарту мәтіні көрстеілетін қызметті берушімен қалыптастырылады)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о госуслугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка) сведений
о документах об образовании"
Форма
_______________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя организации технического
и профессионального, послесреднего
образования полностью)
от _________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
услугополучателя полностью, ИИН
и контактные данные)
Заявление
Прошу Вас актуализировать (корректировка) сведения
о документах об образовании в связи с
______________________________________________________
(указать причину)
______________________________________________________
______________________________________________________
Согласен(а) на использование сведений, составляющих охраняемую
Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите"
тайну, содержащихся в информационных системах.
"______"_______________20___года _________________
(подпись)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка) сведений
о документах об образовании"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании"
1
Наименование услугодателя
организации технического и профессионального, послесреднего образования
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
актуализированные сведения о документах об образовании
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
- заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
- электронная копия документа об образовании.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования. Просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка) сведений
о документах об образовании"
Уведомление о мотивированном отказе в актуализации (корректировке) сведений о документах об образовании
№ __________________ Дата __________________
Основание для отказа:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(текст мотивированного отказа со ссылками на статьи закона)
Уникальный заявления №: ____________ Дата ____________
Основание для отказа:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(текст мотивированного отказа формируется услугодателем)

туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз
жеткізгіштегі құжатпен бірдей.

Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан
"Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен
документу на бумажном носителе.