Оңалтуды және банкроттықты басқарушылардың қорытынды есебінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2014 жылғы 15 мамырдағы № 224 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 16 маусымда № 9522 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.12.2015 № 636 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 1-4) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 113) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес оңалтуды басқарушының қорытынды есебінің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес банкроттықты басқарушының қорытынды есебінің нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ә.С. Жұмаділдаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 15 мамырдағы
№ 224 бұйрығына
1-қосымша
нысан
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
( егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта
көрсетілсе ) немесе
борышкердің атауы)
кредиторлар жиналысының
20___ жылғы "___"_______
№____ хаттамасымен*
келісілді
____________________________
кредиторлар жиналысы
төрағасының
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты
( егер ол жеке басын
куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
Оңалтуды басқарушының қорытынды есебі
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________                         _____________________
(күні)                               (жасалған жері)
____________________________________________________________________
(оңалтуды басқарушының тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
1. Борышкер туралы жалпы деректер

Об утверждении форм заключительного отчета реабилитационного и банкротного управляющих
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2014 года № 224. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2014 года № 9522.
В соответствии с подпунктом 1-4) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и подпунктом 113) пункта 15 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра финансов РК от 09.06.2025 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму заключительного отчета реабилитационного управляющего согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заключительного отчета банкротного управляющего согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1 к приказу
заместителя Премьер–Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2014 года № 224
Форма
"Согласовано" протоколом
собрания кредиторов*
____________________________
(фамилия, имя, отчество)
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.)) или
наименование должника)
от "__" _______ 20___ года № __
____________________________
(подпись, Ф.И.О. председателя
собрания кредиторов
Заключительный отчет реабилитационного управляющего
___________ _______________________________________
(дата) (место составления)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. реабилитационного управляющего)
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 09.06.2025 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Ұйымдастыру-құқықтық іс-шаралар
2.1. Оңалту туралы іс бойынша iс жүргізуді қозғау туралы соттың 20__ жылғы "___" ______________ ұйғарымы.
2.2. Уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылған, оңалту туралы іс бойынша iс жүргізуді қозғау және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыру.
2.3. Оңалту рәсімін қолдану туралы соттың 20__ жылғы "___" ____________ шешімі, оңалту рәсімін қолдану туралы соттың шешімі 20___ жылғы "__" ___________заңды күшіне енді.
2.4. Оңалту жоспарын келісу туралы кредиторлар жиналысының 20__ жылғы "___" ____________ № _____ хаттамасы, оңалту жоспарына өзгерістерді және толықтыруларды келісу туралы кредиторлар жиналысының 20__ жылғы "___" ________ № _____ хаттамасы.
2.5. Оңалту жоспарын бекіту туралы соттың 20__ жылғы "___" ____________ ұйғарымы, оңалту жоспарын бекіту туралы соттың ұйғарымы 20___ жылғы "__" ___________ заңды күшіне енді.
Оңалту жоспарына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы соттың 20__ жылғы "___" ____________ ұйғарымы, оңалту жоспарына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы соттың ұйғарымы 20___ жылғы "___" ___________ заңды күшіне енді.
2.6. Банкроттық рәсімін тоқтату, оңалту рәсімін қолдану және оңалту жоспарын бекіту туралы соттың 20__ жылғы "___"____________ № _____ шешімі.
Борышкер "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 95-1-бабында көзделген тәртіпте банкроттық рәсімнен оңалту рәсіміне көшкен жағдайда 2.6-тармақ толтыруға жатады.

2. Организационно–правовые мероприятия
2.1. Определение суда о возбуждении производства по делу о реабилитации от "___" ______________ 20 ___ года.
2.2. Объявление о возбуждении производства по делу о реабилитации и порядке заявления требований кредиторами, размещенное на интернет–ресурсе уполномоченного органа"___"____________ 20 ___ года.
2.3. Решение суда о применении реабилитационной процедуры от "___" _____________ 20___года, вступление в законную силу решения суда о применении реабилитационной процедуры "___" _____________ 20 ___ года.
2.4. Протокол собрания кредиторов о согласовании плана реабилитации от "___"__________ 20__ года № _____, протокол собрания кредиторов о согласовании изменений и дополнений в план реабилитации от "___"_______________ 20__года № _____.
2.5. Определение суда об утверждении плана реабилитации от "___" __________ 20__ года, вступление в законную силу определения суда об утверждении плана реабилитации "___"__________ 20__ года.
Определение суда о внесении изменений и дополнений в план реабилитации от "___" __________ 20__ года, вступление в законную силу определения суда о внесении изменений и дополнений в план реабилитации "___"__________ 20__ года.
2.6. Решение суда о прекращении процедуры банкротства, применении реабилитационной процедуры и утверждении плана реабилитации от "___" ____________ 20___ года № ____.
Пункт 2.6. подлежит заполнению в случае перехода должника от процедуры банкротства к реабилитационной процедуре в порядке, предусмотренном статьей 95-1 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон).

3. Кредиторлар комитетін қалыптастыру және кредиторлар жиналысы
3.1. Кредиторлар комитетінің құрамы және оған өзгерістер (егер енгізілсе), кредиторлар жиналысының 20___ жылғы "___" __________ № _____хаттамасы *:
реттік санының№
Кредиторлар комитетінің құрамы ( кредитордың Т.А.Ә. (ол болған кезде)/ атауы)
1
2
3.2. Кредиторлар жиналысының отырыстары және қабылданған шешімдер (оның ішінде борышкерді басқару борышкер - дара кәсіпкерге не борышкер - заңды тұлға мүлкінің меншік иесі, құрылтайшысы (қатысушысы) уәкілеттік берген органға немесе тұлғаға жүктеу туралы шешім қабылдау, оңалту жоспарын, оңалту жоспарына өзгерістер мен толықтыруларды келісу, оңалту жоспарында көзделмеген, кәдімгі коммерциялық операциялар шеңберінен тыс мәмілелерді келісу, борышкердің өндiрiп алынуы мүмкiн емес дебиторлық берешегiнiң сомасын бекiту, оңалтуды басқарушының негізгі сыйақысын белгілеу, оңалту рәсімінің мақсаттарына қол жеткізілген жағдайда оңалтуды басқарушының қосымша сыйақысы айқындау, қорытынды есепті келісу бойынша және өзгелер):
реттік санының №
реттік саны
Хаттама нөмірі
Хаттама нөмірі
Отырыстың күні
Күн тәртібі
Қабылданған шешімҚабылданған шешім
Қабылданған шешім
Ескерту
1
2
3
4
5
6

3. Формирование комитета кредиторов и собрания кредиторов
3.1. Состав комитета кредиторов и изменения в него (если вносились), протокол собрания кредиторов от "___"___________ 20 ___ года № ____*:
Состав комитета кредиторов (Ф.И.О./наименование кредитора)
1
2
3.2. Заседания собрания кредиторов и принятые на них решения (в том числе по принятию решения о возложении полномочий по управлению должником на индивидуального предпринимателя – должника либо орган или лицо, уполномоченные собственником имущества, учредителем (участником) юридического лица – должника, по согласованию плана реабилитации, изменений и дополнений в план реабилитации, сделок вне рамок обычных коммерческих операций, не предусмотренных планом реабилитации, по утверждению суммы дебиторской задолженности должника, невозможной к взысканию, об определении размера основного вознаграждения реабилитационному управляющему, об определении размера дополнительного вознаграждения реабилитационному управляющему в случае достижения им цели реабилитационной процедуры, о согласовании заключительного отчета и иные)*:
№ по порядку
Номер протокола
Дата заседания
Повестка
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6

3.3. Кредиторлар комитетінің отырыстары және қабылданған шешімдер (оның ішінде оңалтуды басқарушы мен кредиторлар комитетінің арасында жасалған келісім шарттар, оңалту рәсімін жүргізу үшін әкімшілік шығыстардың сметасын және тартылатын қызметкерлердің санын бекіту, оңалту жоспарында көзделгендерді қоса алғанда, кәдімгі коммерциялық операциялар шеңберінен тыс борышкердің мүлкін сату тәртібін айқындау бойынша және өзгелер):
реттік санының №
Хаттама нөмірі
Отырыстың күні
Күн тәртібі
Қабылданған шешім
Ескерту
1
2
3
4
5
6
4. Кредиторлар талаптарының тізілімін қалыптастыру және өтеуі
4.1. Оңалту рәсімін енгізу күніне бухгалтерлік баланс бойынша жалпы кредиторлық берешек ___________________________________ (мың теңге)
оның ішінде:
өмiріне немесе денсаулығына келтiрiлген зиянның орнын толтыру бойынша; алименттердi өндiрiп алу бойынша; Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар бойынша, мiндеттi зейнетақы жарналары, мiндеттi кәсiптiк зейнетақы жарналары бойынша, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешектердi төлей отырып, еңбек шарты бойынша жұмыс iстеген адамдардың еңбегіне ақы төлеу және оларға өтемақылар төлеу бойынша; қызметтік өнертабыс, пайдалы модель, өнеркәсіптік үлгі үшін авторларға сыйақылар төлеу бойынша талаптар _____________________;
мүлік кепілімен қамтамасыз етілген талаптар ___________________________________;
салықтық және кедендік төлемдер, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, пайыздар бойынша талаптар ____________________;
азаматтық-құқықтық және өзге де міндеттемелер бойынша талаптар _______________;
залалдардың орнын толтыру және тұрақсыздық айыбын (айыппұлдарды, өсімпұлдарды) өндіріп алу бойынша талаптар ______________.

3.3. Заседания комитета кредиторов и принятые на них решения (в том числе договоры, заключенные между реабилитационным управляющим и комитетом кредиторов, по утверждению сметы административных расходов и количества работников, привлекаемых для проведения реабилитационной процедуры, по определению порядка продажи имущества должника вне рамок обычных коммерческих операций, включая предусмотренные планом реабилитации и иные)*:
№ по порядку
Номер протокола
Дата заседания
Повестка
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6
4. Формирование и погашение реестра требований кредиторов
4.1. Общая кредиторская задолженность по бухгалтерскому балансу на дату введения реабилитационной процедуры _______________ (тысяч тенге)
в том числе:
требования по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью; по взысканию алиментов; по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору, с выплатой задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, по выплате вознаграждений авторам за служебные изобретение, полезную модель, промышленный образец
_____________________________________________________________;
требования, обеспеченные залогом имущества
_____________________________________________________________;
требования по налогам и таможенным платежам, специальным, антидемпинговым,
компенсационным пошлинам, процентам _______;
требования по гражданско-правовым и иным обязательствам
_____________________________________________________________;
требования по возмещению убытков и взысканию неустоек (штрафов, пени)
_____________________________________________________________.

4.2. Кредиторлардың өтініштері мен талаптарын қарау, кредиторлар берешегін есептеудің дұрыстылығын тексеру, қаржылық және салық есептілігін қарау, кредиторлармен өзара салыстыру, және талаптары танылмаған кредиторлардың тізбесі:
реттік санының№
Кредитор
Талапты (өтінішті) беру күні)
Берешектің сомасы (мың теңге)
Берешектің пайда болу негіздері
Уақытша әкімшінің (оңалтуды басқарушының) шешімі
Шағым жасалған жағдайда соттың шешімі
Ескертпе
Кредиторға хабарлаған күні
Танылған сома (мың теңге)
Танылмаған сома (мың теңге))
Шешімді қабылдау негізі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
4.3. Уақытша әкімші уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне кредиторлар талаптарының тізілімін 20__ жылғы "___" ____________ жолдады, кредиторлар талаптарының тізілімі уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылды.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес кредиторлық берешектің жалпы сомасы _________________ мың теңге, оның ішінде кезек бойынша:
1-кезек ____________________________;
2-кезек ____________________________;
3-кезек ____________________________;
4-кезек ____________________________;
5-кезек ____________________________;
6-кезек ____________________________.
4.4. Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер: ________________________________________; (өзгерістердің мазмұны)
Кредиторлар талаптарының тізілімі (енгізілген өзгерісті есепке алғанда) уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылды.
4.5. Кредиторлық берешекті өтеу туралы мәліметтер:
реттік санының№
Кезектің атауы
Талаптың сомасы, (мың теңге)
Қанағаттандырылған кредиторлар талаптарының пайызы
Ескертпе
Тізілімге сәйкес кредиторлардың мәлімделген талаптары
Қанағаттандырылған кредиторлар талаптары
ақшалай түрде
заттай түрде
1
2
3
4
5
6
7
1
Кредиторлық берешектің жалпы сомасы
2
1-кезек
3
2-кезек
4
3-кезек
5
4-кезек
6
5-кезек
7
6-кезек
Ескертпе: талаптары қанағаттандырылған және қанағаттандырылмаған кредиторлардың (кредиторлық берешекетің өтеу күнін, сомасын және нысандарын көрсете отырып) толық тізімі қоса беріледі.
5. Оңалту рәсімін енгізу алдындағы үш жыл кезеңінде, Заңының 7-бабында көрсетiлген мән-жайлар кезiнде борышкер жасаған мәмiлелердi анықтау.
Оңалту рәсімін қолдану алдындағы үш жыл кезеңінде, борышкер мүлікінің (активтер) бар болуы және қозғалысы (сатып алу және иеліктен шығарумен байланысты мәмілелер) туралы мәліметтерді алу туралы ақпарат:
№ реттік саны
Сұрау салу туралы мәліметтер
Сұрау салу жолданған мемлекеттік орган
Сұрау салу жолданған күн
Жауапалынған күн
Жауаптың қысқаша мазмұны
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Мәмілелер туралы мәліметтер
Оңалту рәсімін енгізу алдындағы үш жыл бұрынғы, борышкермен жасалған мәміле
Контрагенттің атауы немесе Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Мәмілені жасау фактісін растайтын құжат
Мәмілені жасау фактісін растайтын құжатты алу дереккөзі
Мәміледе, оны жарамсыз деп танудың негіздері бар болуы
Ескертпе
Мәміле түрі
Бағасы (мың теңге))
Төлеу мерзімі
Төлеу тәсілі
Нақты төленген сома (мың теңге)
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Активтерді шығарудың себептері және негіздері (мүлік иелерінің немесе уәкілетті органдардың шешімдері және басқалары): ___________________
_________________________________________________________________________.

4.2. Рассмотрение заявлений и требований кредиторов, проверка достоверности начисления задолженностей кредиторов, финансовой и налоговой отчетностей, взаимосверка с кредиторами, а также перечень кредиторов, чьи требования не признаны:
№ по порядку
Кредитор
Дата подачи требования (заявления)
Сумма задолженности (тысяч тенге)
Основания возникновения задолженности
Решение временного администратора (реабилитационного управляющего)
Решение суда в случае обжалования
Примечание
Дата уведомления кредитора
Признанная сумма (тысяч тенге)
Не признанная сумма (тысяч тенге)
Основание принятия решения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
4.3. Реестр требований кредиторов направлен временным администратором в территориальное подразделение уполномоченного органа "___" _________ 20___года*, реестр требований кредиторов размещен на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" __________ 20__ года.
Общая сумма кредиторской задолженности согласно реестру требований кредиторов _____________ тысяч тенге, в том числе по очередям:
1 очередь___________________________;
2 очередь___________________________;
3 очередь___________________________;
4 очередь___________________________;
5 очередь___________________________;
6 очередь____________________________.
4.4. Сведения о внесении изменений в реестр требований кредиторов*:
_____________________________________________________.
(содержание изменений)
Реестр требований кредиторов (с учетом внесенных изменений) размещен на интернет-ресурсе уполномоченного органа, дата "___" ______________ 20__ года.
4.5. Сведения о погашении кредиторской задолженности:
№ по порядку
Наименование очереди
Сумма требований (тысяч тенге)
Процент удовлетворенных требований кредиторов
Примечание
Заявленные требования кредиторов согласно реестру
Удовлетворенные требования кредиторов
в денежной форме
в натуральной форме
1
2
3
4
5
6
7
1
Общая сумма кредиторской задолженности
2
1 очередь
3
2 очередь
4
3 очередь
5
4 очередь
6
5 очередь
7
6 очередь
Примечание: прилагается полный список кредиторов, чьи требования удовлетворены (с указанием суммы, формы и даты погашения кредиторской задолженности) и не удовлетворены.
5. Выявление сделок, совершенных должником при обстоятельствах, указанных в статье 7 Закона, за период в течение трех лет, предшествовавших введению реабилитационной процедуры
Информация о получении сведений о наличии и движении (сделки, связанные с приобретением и отчуждением) имущества должника за три года, предшествовавших применению реабилитационной процедуры*:
№ по порядку
Сведения о запросах
Государственный орган, в который направлен запрос
Дата направления запроса
Дата получения ответа
Краткое содержание ответа
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сведения о сделках
Сделка, совершенная должником за три года, предшествовавших введению реабилитационной процедуры
Ф.И.О. или наименование контрагента
Документ, подтверждающий факт совершения сделки
Источник получения документа, подтверждающего факт сделки
Наличие в сделке оснований для признания ее недействительной
Примечание
Вид сделки
Цена (тысяч тенге)
Срок оплаты
Способ оплаты
Сумма фактической оплаты (тысяч тенге)
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Причины и основания вывода активов (решения собственников имущества или уполномоченных органов и прочее): _____________________________________.

9. Қорытынды ереже
Оңалту жоспарын орындау қорытындысы: ____________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________
Есеп _____ парақта жасалды, ______ парақ нөмірленген және тігілген.
Қосымша: _____________ парақта.
Оңалтуды басқарушы_____________________
________________________________________ Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (қолы)
Бас бухгалтер____________________________
_______________________________________ Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (қолы)
Ескертпе:
* - растайтын құжаттар көшірмелері қоса беріледі.
** - "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" (ЭҚТЖЖ) Қазақстан Республикасы 03-2007 мемлекеттік классификаторына сәйкес коды көрсетілген қызмет түрі.
Оңалтуды басқарушының қорытынды есебіне "Жария мүдделі ұйымдардың (қаржы ұйымдарынан басқа) жариялау үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 28 маусымдағы № 404 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15384 тіркелген) бекітілген нысандар бойынша оңалту рәсімі енгізілген күнгі және аяқталған күнгі жағдай бойынша қаржылық есептілік қоса беріледі.
Борышкерге қатысты оңалту рәсімінің мақсатына қол жеткізілген жағдайда Оңалтуды басқарушының қорытынды есебінің 1, 2, 4 және 9-бөлімі толтыруға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қазақстан
Республикасы Қаржы
министрінің
2014 жылғы 15 мамырдағы
№ 224 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе борышкердің атауы)
кредиторлар жиналысының
20___ жылғы "___"_______
№____ хаттамасымен*
келісілді
____________________________
кредиторлар жиналысы
төрағасының Т.А.Ә.
Банкроттықты басқарушының қорытынды есебі

9. Заключительное положение
Итоги исполнения плана реабилитации:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Отчет составлен на ___ листах, пронумерован и прошнурован на ________ страницах.
Приложение: на _____________ листах.
Реабилитационный управляющий
_______________________________________________________ ________
Ф.И.О. (подпись)
Главный бухгалтер
______________________________________________________ _________
Ф.И.О. (подпись)
Примечание:
* – с приложением копий подтверждающих документов
** – вид деятельности с указанием кода согласно Государственному классификатору Республики Казахстан 03 – 2007 "Общий классификатор видов экономической деятельности" (ОКЭД).
К заключительному отчету реабилитационного управляющего прилагается финансовая отчетность по формам, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 июня 2017 года № 404 "Об утверждении перечня и форм годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15384), по состоянию на дату введения реабилитационной процедуры и на дату завершения реабилитационной процедуры.
В случае если цель реабилитационной процедуры в отношении должника достигнута, заполнению подлежат разделы 1, 2, 4 и 9 Заключительного отчета реабилитационного управляющего.
Приложение 2 к приказу
заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2014 года № 224
Форма
"Согласовано" протоколом
собрания кредиторов*
___________________________
(фамилия, имя, отчество)
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.))
или наименование должника)
от "__"_______ 20___ года № ___
__________________________
Ф.И.О. председателя
собрания кредиторов
Заключительный отчет банкротного управляющего
______________________________________
(дата) (место составления)
__________________________________________________
(Ф.И.О. банкротного управляющего)
1. Общие сведения о должнике

2. Ұйымдастыру-құқықтық іс-шаралар
2.1.Банкроттық туралы іс бойынша iс жүргізуді қозғау туралы соттың 20__ жылғы "___" ______________ ұйғарымы.
2.2. Уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылған, банкроттық туралы іс бойынша iс жүргізуді қозғау және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыру.
2.3. Борышкерді банкрот деп тану туралы соттың 20__ жылғы "___" ____________ шешімі, борышкерді банкрот деп тану туралы соттың шешімі 20___ жылғы "__" ___________заңды күшіне енді.

2. Организационно– правовые мероприятия
2.1. Определение суда о возбуждении производства по делу о банкротстве от "___" ____________ 20__ года.
2.2. Объявление о возбуждении дела о банкротстве и порядке заявления требований кредиторами, размещенное на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" ____________ 20__ года.
2.3. Решение суда о признании должника банкротом от "___" ____________ 20__ года, вступление в законную силу решения суда о признании должника банкротом "___" ____________ 20__ года.

2.4. Уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "__" _________ орналастырылған, борышкерді банкрот деп тану туралы хабарландыру.
3. Кредиторлар комитетін қалыптастыру және кредиторлар жиналысы
3.1. Кредиторлар комитетінің құрамы және оған өзгерістер (егер енгізілсе), кредиторлар жиналысының 20___ жылғы "___" __________ № _____хаттамасы*:
реттік санының №
Кредиторлар комитетінің құрамы (кредитордың Т.А.Ә./ атауы)
1
2
3.2. Кредиторлар жиналысының отырыстары және қабылданған шешімдер (оның ішінде кепіл мүлікті қоспағанда, мүлікке бағалау жүргізу туралы, кредиторлар комитетінің жұмыс регламенті бекіту туралы, "Банкроттықты басқарушының негізгі сыйақысының ең төменгі және ең жоғарғы шегін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 344 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20321 тіркелген) белгіленген шекте банкроттықты басқарушыға негізгі сыйақы мөлшерін айқындау туралы, банкроттың мүлкін тікелей сату туралы, банкроттық рәсімі барысында оңалту рәсіміне өту туралы, қорытынды есепті келісу бойынша және өзгелер)*:
реттік санының №
Хаттама нөмірі
Отырыстың күні
Күн тәртібі
Қабылданған шешім
Ескертпе
1
2
3
4
5
6

2.4. Объявление о признании должника банкротом, размещенное на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" __________ 20__ года.
3. Формирование комитета кредиторов и собрания кредиторов
3.1. Состав комитета кредиторов и изменения в него (если вносились), протокол собрания кредиторов от "___" ____________ 20 ___ года № ___*:
№ по порядку
Состав комитета кредиторов (Ф.И.О. /наименование кредитора)
1
2
3.2. Заседания собрания кредиторов и принятые на них решения (в том числе о проведении оценки имущества, за исключением заложенного имущества, об утверждении регламента работы комитета кредиторов, об определении размера основного вознаграждения банкротному управляющему в пределах, установленных уполномоченным органом в соответствии с частью первой пункта 2 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон), о прямой продаже имущества банкрота, о переходе к реабилитационной процедуре в ходе процедуры банкротства, о согласовании заключительного отчета и иные)*:
№ по порядку
Номер протокола
Дата заседания
Повестка
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6

3.3. Кредиторлар комитетінің отырыстары және қабылданған шешімдер (оның ішінде банкроттықты басқарушы мен кредиторлар комитетінің арасындағы келісім шарттарды жасау және бұзу, банкроттың жаңадан анықталған не мүліктік массаға қайтарылған мүлкіне бағалау жүргізу туралы, мүлікті сату жоспарын бекіту, мүлікті баланстық құны бойынша электрондық аукционға қою туралы, борышкердің өндіріп алу мүмкін емес дебиторлық берешегінің сомасын бекіту және өзгелер)*:
реттік санының №
Хаттама нөмірі
Отырыстың күні
Күн тәртібі
Қабылданған шешім
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
4. Кредиторлар талаптарының тізілімін қалыптастыру
4.1. Банкроттық рәсімін қозғау күніне бухгалтерлік баланс бойынша жалпы кредиторлық берешек _______________________________ (мың теңге)
оның ішінде:
өмiріне немесе денсаулығына келтiрiлген зиянның орнын толтыру бойынша; алименттердi өндiрiп алу бойынша; Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар бойынша, мiндеттi зейнетақы жарналары, мiндеттi кәсiптiк зейнетақы жарналары бойынша, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешектердi төлей отырып, еңбек шарты бойынша жұмыс iстеген адамдардың еңбегіне ақы төлеу және оларға өтемақылар төлеу бойынша; қызметтік өнертабыс, пайдалы модель, өнеркәсіптік үлгі үшін авторларға сыйақылар төлеу бойынша талаптар ________________________;
мүлік кепілімен қамтамасыз етілген талаптар ___________________________________;
салықтық және кедендік төлемдер, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, пайыздар бойынша талаптар _____________________;
азаматтық-құқықтық және өзгеде міндеттемелер бойынша талаптар _____________________________;
залалдардың орнын толтыру және тұрақсыздық айыбын (айыппұлдарды, өсімпұлдарды) өндіріп алу бойынша талаптар ____________.

3.3. Заседания комитета кредиторов и принятые на них решения (в том числе о заключении и расторжении договора между банкротным управляющим и комитетом кредиторов, об утверждении плана мероприятий по проведению процедуры банкротства, о проведении оценки вновь выявленного либо возвращенного в имущественную массу имущества банкрота, об утверждении плана продажи имущества, о выставлении имущества на электронный аукцион по балансовой стоимости, об утверждении суммы дебиторской задолженности должника, невозможной к взысканию и иные)*:
№ по порядку
Номер протокола
Дата заседания
Повестка
Принятое решение
Примечание
1
2
3
4
5
6
4. Формирование реестра требований кредиторов
4.1. Общая кредиторская задолженность по бухгалтерскому балансу на дату возбуждения процедуры банкротства _________________ (тысяч тенге)
в том числе:
требования по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью; по взысканию алиментов; по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору, с выплатой задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, по выплате вознаграждений авторам за служебные изобретение, полезную модель, промышленный образец
__________________________________________________________________;
требования, обеспеченные залогом имущества
__________________________________________________________________;
требования по налогам и таможенным платежам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, процентам _______;
требования по гражданско-правовым и иным обязательствам
__________________________________________________________________;
требования по возмещению убытков и взысканию неустоек (штрафов, пени)
__________________________________________________________________.

4.3. Уақытша басқарушы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне кредиторлар талаптарының тізілімін 20__ жылғы "___" ____________ жолдады, кредиторлар талаптарының тізілімі уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылды.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес кредиторлық берешектің жалпы сомасы _________________ мың теңге, оның ішінде кезек бойынша:
1-кезек ____________________________;
2-кезек ____________________________;
3-кезек ____________________________;
4-кезек ____________________________;
5-кезек ____________________________;
6-кезек ____________________________.
4.4. Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер*: ____________________________________________;
(өзгерістердің мазмұны)
Кредиторлар талаптарының тізілімі (енгізілген өзгерісті есепке алғанда) уәкілетті органның интернет-ресурсында 20__ жылғы "___" ____________ орналастырылды.
5. Мүлікке (активтерге) түгендеу жүргізу, бағалау, мүліктік массаны қалыптастыру

4.3. Реестр требований кредиторов направлен временным управляющим в территориальное подразделение уполномоченного органа "___" ___________ 20___года*, реестр требований кредиторов размещен на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" ____________ 20___ года.
Общая сумма кредиторской задолженности ___________________________________________________ тысяч тенге, в том числе по очередям:
1 очередь____________________________;
2 очередь____________________________;
3 очередь____________________________;
4 очередь____________________________;
5 очередь____________________________;
6 очередь____________________________.
4.4. Сведения о внесении изменений в реестр требований кредиторов*:
__________________________________________________________________; (содержание изменений)
Реестр требований кредиторов (с учетом внесенных изменений) размещен на интернет-ресурсе уполномоченного органа "___" ____________ 20__ года.
5. Инвентаризация, оценка имущества (активов), формирование имущественной массы

5.1. Банкроттықты басқарушыға берілген құрылтай құжаттарын, банкроттың мүлкіне құқық белгілейтін құжаттарды, мөрді (бар болған жағдайда), мөртабанды, есепке алу құжаттамаларды қабылдау-беру актісі, 20___ жылғы "___" __________ акті*.
5.2. Банкроттықты басқарушыға берілген, банкротқа тиесілі материалдық және өзге де құндылықтарды қабылдау-беру актісі, 20 ___ жылғы "___" _________ акті*.
5.3. Борышкердің мүліктік массасына түгендеу жүргізілді: ___________________________________________. (түгендеу туралы есептің, тізімінің күні, нөмірі*)
Уақытша басқарушының мүлікті түгендеу туралы есебін мақұлдау туралы 20___ жылғы "___" __________ № _____ кредиторлар жиналысының хаттамасы.

5.1. Акт приема-передачи учредительных документов, печати (при наличии), штампов, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, учетной документации, переданных банкротному управляющему, акт от "__" __________ 20___года*.
5.2. Акт приема-передачи материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту, переданных банкротному управляющему, акт от "___" ___________ 20___ года*.
5.3. Инвентаризация имущественной массы должника проведена _________________________________. (дата, номер отчета, описи об инвентаризации*)
Протокол собрания кредиторов от "___" ____________ 20__ года № __ об одобрении отчета об инвентаризации имущества временного управляющего.

7. Мүліктік массаны сату
7.1. Кредиторлар жиналысының хаттамасымен бекітілген сату жоспары*:
1) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________;
2) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________;
3) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________;
4) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________;
5) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_________________________.

7. Продажа имущественной массы
7.1. План продажи* утвержден протоколом собрания кредиторов:
1) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________;
2) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________;
3) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________;
4) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________;
5) от "___"__________ 20__ года* № ___ ________________________.

7.2. Электрондық аукциондарды өткiзу және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылғаны туралы ақпарат:
1) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________;
2) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________;
3) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________;
4) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________;
5) 20___ жылғы "___"__________№ ____*_____________________.

7.2. Информация о проведении электронных аукционов, размещении на интернет-ресурсе уполномоченного органа:
1) "___" __________ 20__ года* _______________________________;
2) "___" __________ 20__ года* _______________________________;
3) "___" __________ 20__ года* _______________________________;
4) "___" __________ 20__ года* ________________________________;
5) "___" __________ 20__ года* ________________________________.

8.14. Банкроттықты басқарушының әдейі банкроттық (бұдан әрі – ӘБ) белгілері бар қаржы-шаруашылық операциялардың болуы немесе болмауы туралы қорытынды тұжырымдары.
Банкроттық рәсімін жүргізу барысында мыналар анықтылды (ӘБ белгілерінің болуы/болмауы туралы мәліметтерді көрсету):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________.

8.14. Заключительные выводы банкротного управляющего о наличии или отсутствии финансово-хозяйственных операций, имеющих признаки преднамеренного банкротства (далее – ПБ).
В ходе проведения процедуры банкротства выявлено (отражение сведений о наличии/отсутствии признаков ПБ): __________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________.

**- "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы классификаторы" Қазақстан Республикасы 03-2007 мемлекеттік классификаторына сәйкес кодын көрсете отырып, қызмет түрі.
Егер, банкроттық рәсімін жүргізу кезеңінде банкрот кәсіпорын сатуды жүзеге асырған жағдайда, банкроттықты басқарушының қорытынды есебінің 1, 2, 3, 4, 5, 7 және 11-бөлімі толтырылуға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 15 мамырдағы
№ 224 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Конкурстық басқарушының қорытынды есебінің нысанын және оны келісу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 12 тамыздағы № 398 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 29 тамызда № 5293 болып тіркелген, 2008 жылғы 10 қазандағы № 155 (1381) "Заң газеті" газетінде жарияланған);
2) ""Конкурстық басқарушының қорытынды есебінің нысанын және оны келісу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 12 тамыздағы № 398 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 663 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 18 қантарда № 6740 болып тіркелген, 2011 жылғы 26 наурыздағы № 106-109 (26511) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған);
3) "Оңалтуды басқарушының қорытынды есебінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 9 сәуірдегі № 197 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 10 мамырда № 7636 болып тіркелген, 2012 жылғы 26 маусымдағы № 346-351 (27425) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған).

** – вид деятельности с указанием кода согласно Государственному классификатору Республики Казахстан 03-2007 "Общий классификатор видов экономической деятельности" (ОКЭД).
В случае если в период проведения процедуры банкротства осуществлена продажа предприятия банкрота, заполнению подлежат разделы 1, 2, 3, 4, 5, 7 и 11 Заключительного отчета банкротного управляющего.
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2014 года № 224
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министра финансов Республики Казахстан
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 августа 2008 года № 398 "Об утверждении формы заключительного отчета конкурсного управляющего и Правил его согласования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 29 августа 2008 года за № 5293, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 10 октября 2008 года, № 155 (1555));
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2010 года № 663 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 августа 2008 года № 398 "Об утверждении формы заключительного отчета конкурсного управляющего и Правил его согласования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 18 января 2011 года за № 6740, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 17 февраля 2011 года, № 58-59 (26479-26480));
3) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2012 года № 197 "Об утверждении формы заключительного отчета реабилитационного управляющего" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 10 мая 2012 года за № 7636, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 26 июня 2012 года, № 201-202 (27020-27021)).