Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу тұжырымдамасының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 08-1-1-1/70 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 04 сәуірде № 9318 тіркелді.
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2-2 бабының 2 тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 21.04.2025 № 11-1-4/232 (01.06.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу тұжырымдамасының нысаны бекітілсін.
2. Халықаралық құқық департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
Е. Ыдырысов
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2014 жылғы 11 наурыздағы

Об утверждении формы концепции заключения международного договора Республики Казахстан
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 08-1-1-1/70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2014 года № 9318.
В соответствии с пунктом 2 статьи 2-2 Закона Республики Казахстан "О международных договорах Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа и.о. Министра иностранных дел РК от 21.04.2025 № 11-1-4/232 (вводится в действие с 01.06.2026).
1. Утвердить прилагаемую форму концепции заключения международного договора Республики Казахстан.
2. Международно-правовому департаменту обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Е. Идрисов
Утверждена приказом
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года

№ 08-1-1-1/70 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Халықаралық шартты жасасудың тұжырымдамасы
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 21.04.2025 № 11-1-4/232 (01.06.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.
Жасасуға ұсынылатын халықаралық шарттың атауы
[ақпаратты енгізу өрісі]
2.
Халықаралық шартты жасасуды ұсынып отырған мемлекеттік орган
[ақпаратты енгізу өрісі]
3.
Халықаралық шартты жасасудың бастамашысы болып табылатын тарап
[ақпаратты енгізу өрісі]
4.
Халықаралық шарттың жасалатын күні мен орны
[ақпаратты енгізу өрісі]
5.
Халықаралық шарттың түрі
[ақпаратты енгізу өрісі]
6.
Қатысушылардың саны бойынша халықаралық шарттың түрі
[ақпаратты енгізу өрісі]
7.
Контрагент
[ақпаратты енгізу өрісі]
8.
Халықаралық шарттың санаты
[ақпаратты енгізу өрісі]
9.
Халықаралық шарттың тиесілігі
[ақпаратты енгізу өрісі]
10.
Халықаралық шарттың реттеу саласы
[ақпаратты енгізу өрісі]
11.
Халықаралық шарттың мақсаттары
[ақпаратты енгізу өрісі]
12.
Халықаралық шартты жасасудың орындылығының негіздемесі
[ақпаратты енгізу өрісі]
13.
Халықаралық шарт жасалған жағдайда оны іске асырудан күтіліп отырған нәтиже (әлеуметтік, қаржы-экономикалық, құқықтық, өзге де мүмкін болатын нәтиже)
[ақпаратты енгізу өрісі]
14.
Халықаралық шартты жасасудың болжамды мерзімдері
[ақпаратты енгізу өрісі]
15.
Егер халықаралық шарттың күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді өткізілуі талап етілсе, мұндай рәсімдерді өткізудің болжамды мерзімдері
[ақпаратты енгізу өрісі]
16.
Халықаралық шарт жасалған жағдайда оны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар
[ақпаратты енгізу өрісі]
17.
Контрагентпен қатынастарда осындай реттеу нысанасы ұқсас басқа да халықаралық шарттардың болуы
[ақпаратты енгізу өрісі]

№ 08-1-1-1/70
Форма
Концепция заключения международного договора
Сноска. Форма – в редакции приказа и.о. Министра иностранных дел РК от 21.04.2025 № 11-1-4/232 (вводится в действие с 01.06.2026).
1.
Наименование международного договора, который предлагается заключить
[поле для ввода информации]
2.
Государственный орган, предлагающий заключить международный договор
[поле для ввода информации]
3.
Сторона – инициатор заключения международного договора
[поле для ввода информации]
4.
Дата и место совершения международного договора
[поле для ввода информации]
5.
Вид международного договора
[поле для ввода информации]
6.
Тип международного договора по количеству участников
[поле для ввода информации]
7.
Контрагент
[поле для ввода информации]
8.
Категория международного договора
[поле для ввода информации]
9.
Принадлежность международного договора
[поле для ввода информации]
10.
Сфера регулирования международного договора
[поле для ввода информации]
11.
Цели международного договора
[поле для ввода информации]
12.
Обоснование целесообразности заключения международного договора
[поле для ввода информации]
13.
Эффект (социальный, финансово-экономический, правовой, иной возможный эффект), ожидаемый от реализации международного договора в случае его заключения
[поле для ввода информации]
14.
Предполагаемые сроки заключения международного договора
[поле для ввода информации]
15.
Если для вступления международного договора в силу требуется проведение внутригосударственных процедур, предполагаемые сроки проведения таких процедур
[поле для ввода информации]"
16.
Государственные органы, ответственные за реализацию международного договора в случае его заключения
[поле для ввода информации]
17.
Наличие в отношениях с контрагентом других международных договоров с аналогичным предметом регулирования
[поле для ввода информации]