Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 қарашада № 8923 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.06.2022 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі қазақстандық қамту мәселелері жөніндегі" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 733 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 18.09.2025 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жоспарланған тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу бойынша ақпараттың нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес сатып алынған тауарлар, жұмыстар және қызметтер туралы ақпараттың нысаны бекітілсін.
2. Алып тасталды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 18.09.2025 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Алып тасталды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 18.09.2025 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Жергілікті қамтуды дамыту департаменті (С. Кәмелі) заңды тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. "Ұйымдардың тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алудағы қазақстандық қамту бойынша ақпаратты ұсыну нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылдағы 13 маусымдағы № 196 бұйрығының (Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде № 7792 нөмірмен тіркелген, 2012 жылғы 8 тамыздағы "Казахстанская правда" газетінде № 256-257 (27075-27076); 2012 жылғы 8 тамыздағы "Егемен Қазақстан" газетінде № 477-482 (27555) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2013 года № 8923.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.06.2022 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 "О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 18.09.2025 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму информации о приобретенных товарах, работах и услугах согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Исключен приказом Министра промышленности и строительства РК от 18.09.2025 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Исключен приказом Министра промышленности и строительства РК от 18.09.2025 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Департаменту развития местного содержания Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Камели С.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
5. Признать утратившим силу приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 13 июня 2012 года № 196 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по местному содержанию в закупках товаров, работ и услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7792, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 8 августа 2012 года № 256-257 (27075-27076); "Егемен Қазақстан" от 8 августа 2012 года № 477-482 (27555)).

6. Осы бұйрық "Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын, сондай-ақ оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 283 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16950 болып тіркелген) және "Жер қойнауын пайдаланушының пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру, кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 374 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17063 болып тіркелген) сәйкес елішілік құндылық мониторингі субъектілері ұсынатын жоспарланған және сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратқа қолданылмайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.06.2022 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Н.Е. Сауранбаевқа жүктелсін.
8. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары -
Индустрия және жаңа технологиялар
министрі
Ә. Исекешев
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
__________________ Ә. Смайылов
2013 ж. 16 қазан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің
2013 жылғы 25 қазандағы
№ 331 бұйрығына
1-қосымша
Елішілік құндылық
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысан
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу бойынша ақпарат
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 18.09.2025 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Әкімшілік нысанның атауы: "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу бойынша ақпарат".
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан индексі
өтеусіз негізде: 1-ПЗ.
Жиілігі: жылдық.
Есепті кезең: 20 _ _ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:

6. Настоящий приказ не распространяется на информацию о планируемых и приобретаемых товарах, работах и услугах, представляемую субъектами мониторинга внутристрановой ценности в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 283 "Об утверждении Правил представления уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, а также информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16950) и приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 374 "Об утверждении Правил представления недропользователями отчетов при проведении операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, добыче общераспространенных полезных ископаемых" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17063).
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.06.2022 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Сауранбаева Н.Е.
8. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Заместитель Премьер - Министра
Республики Казахстан - Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
А. Исекешев
СОГЛАСОВАНО
Председатель Агентства
Республики Казахстан по статистике
__________А. Смаилов
16 октября 2013 г.
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 октября 2013 года № 331
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 18.09.2025 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Наименование административной формы: "Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ПЗ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, заңды тұлғалар және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын олармен үлестес заңды тұлғаларға;
2) ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға және олардың тікелей не жанама түрде елу және одан да көп пайыз дауыс беруші акциялары (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері) тиесілі ұйымдарға, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға, бірақ ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тиесілі дауыс беруші акциялардың (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы жеке тұлғаларға немесе кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берілген мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген заңды тұлғаларды қоспағанда;
3) жер қойнауын пайдаланушылар және (немесе) жер қойнауын пайдаланушылар кодекске сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға уәкілеттік берген адамдарға;
4) жүйе құраушы кәсіпорындарға;
5) табиғи монополия субъектілеріне, бірақ шағын қуатты табиғи монополия субъектілерін қоспағанда, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуіне арналған.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жылына бір рет, сатып алуды өткізу үшін жоспарланған жылдың 1 ақпанына дейін.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде "Қазақстандық қамту" интернет - порталы мемлекеттік ақпараттық жүйесінде.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі
Әкімшілік нысанның атауы: "Тауарларды, жұмыстарды және Қызметтерді жоспарлы сатып алу бойынша ақпарат"
Кесте
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тапсырыс берушінің атауы
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішінің коды (6 белгі
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірлігінің коды (өлшем бірлігі мен санаудың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес)
Заттай түрдегі сатып алу көлемі
Сатып алудың жоспарланған сомасы, теңге
Сатып алуды өткізу орны (әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды)
Сатып алуды өткізу мерзімі
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету мерзімі
Сатып алу жоспары жылы
қазақ тілінде
орыс тілінде
қазақ тілінде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Атауы _________________________________________________________
Мекен-жайы____________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы__________________________________________ ________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ______________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы)
Мөрге арналған орын (жеке меншік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда кәсіпкерлік)________________________________________________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді
жоспарланған сатып алу
жөніндегі ақпарат нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу бойынша ақпарат" (индексі 1-ПЗ, кезеңділігі жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1) государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству и аффилированными с ними юридическими лицами, осуществляющими приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
2) национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании и организации, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, а также социально-предпринимательским корпорациям, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа;
3) недропользователи и (или) лица, уполномоченные недропользователи осуществлять закуп товаров, работ и услуг в соответствии с Кодексом;
4) системообразующие предприятии;
5) субъекты естественных монополий, за исключением субъектов естественной монополии малой мощности.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: один раз в год, до 1 февраля планируемого для проведения закупок года.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде на государственной информационной системе интернет- портал "Казахстанское содержание".
Основная часть формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Наименование административной формы: "Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг"
Таблица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заказчика
Наименование заказчика
Код классификатора продукции по видам экономической деятельности (6 знаков
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг
Код единицы измерения (в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета)
Объем закупки в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа, тенге
Место проведения закупок (код классификатора административно-территориальных объектов)
Срок проведения закупок
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
Год плана закупок
на казахском языке
на русском языке
на казахском языке
на русском языке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель __________________________________________ _______________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _________________________________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
информации по планируемым
закупкам товаров, работ и услуг
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг" (индекс 1-ПЗ, периодичность годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу жөніндегі ақпарат нысаны "ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі қазақстандық қамтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 733 Жарлығына (бұдан әрі - жарлық) сәйкес әзірленді.
2. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу жөніндегі ақпарат нысаны жылына бір рет, сатып алуды өткізу үшін жоспарланатын жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынылады.
3. Дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы "Самұрық-Қазына "ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдардың толтырылған ақпарат нысандары "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы атынан шоғырландырылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы қазақ тілінде көрсетіледі;
3-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес орыс тілінде көрсетіледі;
4 бағанда Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің коды 6 белгі деңгейінде көрсетіледі;
5-бағанда қазақ тілінде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
6-бағанда сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы орыс тілінде көрсетіледі;
7 бағанда өлшем бірліктері мен шоттың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетіледі;
8 бағанда заттай түрде сатып алу көлемі көрсетіледі;
9-бағанда сатып алудың жоспарланған сомасы, теңге көрсетіледі. Егер сатып алудың жоспарланған сомасы қосылған құн салығын (бұдан әрі – ҚҚС) қамтыса, онда ҚҚС-пен сатып алудың жоспарланған сомасы көрсетіледі;
10-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышына сәйкес сатып алуды өткізу орны көрсетіледі;
11 бағанда сатып алуды өткізу мерзімі көрсетіледі;
12-бағанда тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі еркін нысанда көрсетіледі;
13-бағанда сатып алу жоспарының жылы көрсетіледі.

1. Форма информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг разработана в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 "О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами" (далее - Указ).
2. Форма информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг предоставляется один раз в год, в срок до 1 февраля, планируемого для проведения закупок года.
3. Заполненные формы информации, организациями пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", предоставляется консолидировано в лице акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына".
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг;
в графе 2 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на казахском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 3 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 4 указывается код продукции по видам экономической деятельности на уровне 6 знаков;
в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на казахском языке;
в графе 6 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на русском языке;
в графе 7 указывается код единицы измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета;
в графе 8 указывается объем закупки в натуральном выражении;
в графе 9 указывается планируемая сумма закупа, тенге. Если планируемая сумма закупа включает налог на добавленную стоимость (далее – НДС), то указывается планируемая сумма закупа с НДС;
в графе 10 указывается место проведения закупок в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
в графе 11 указывается срок проведения закупок;
в графе 12 указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг в свободной форме;
в графе 13 указывается год плана закупок.

5. Ақпарат нысаны тауарлар, жұмыстар мен қызметтер бойынша жеке толтырылады және электрондық түрде, форматта ұсынылады.xls (Microsoft Excel).
6. Ақпарат нысаны сатып алуға жоспарланған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің номенклатурасына (лоттарына) сәйкес толтырылады.
7. Грамматикалық қателермен толтырылған немесе өзгертілген форматта ұсынылған ақпарат нысаны қабылданбайды.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 25 қазандағы
№ 331 бұйрығына
2-қосымша
Елішілік құндылық
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысан
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 18.09.2025 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Әкімшілік нысанның атауы: "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат".
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан индексі
өтеусіз негізде: ТРУ-Т1.
Кезеңділігі: тоқсан сайын өсіп келе жатқан нәтижемен.
Есепті кезең: 20 _ _ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
1) дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, заңды тұлғалар және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын олармен үлестес заңды тұлғаларға;

5. Форма информации заполняется по товарам, работам и услугам отдельно и представляется в электронном виде, в формате.xls (Microsoft Excel).
6. Форма информации заполняется согласно номенклатуре (лотам) планируемых к закупу товаров, работ и услуг.
7. Форма информации, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 октября 2013 года № 331
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Информация о приобретенных товарах, работах и услугах
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 18.09.2025 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Наименование административной формы: "Информация о приобретҰнных товарах, работах и услугах".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе ТРУ-Т1.
Периодичность: ежеквартальная с нарастающим итогом.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
1) государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству и аффилированными с ними юридическими лицами, осуществляющими приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";

3) жер қойнауын пайдаланушылар және (немесе) жер қойнауын пайдаланушылар кодекске сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға уәкілеттік берген адамдарға;
4) жүйе құраушы кәсіпорындарға;
5) табиғи монополия субъектілеріне, бірақ шағын қуатты табиғи монополия субъектілерін қоспағанда, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуіне арналған.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: "Қазақстандық қамту" интернет-порталында электронды түрде.
Әкімшілік нысанның атауы: "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат"
Кесте-1
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің аймақ коды (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес)
сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың №
Сатып алуды растайтын шарт немесе құжат жасалған күн (күн. ай. жыл)
Шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні (Күн. ай. жыл)
Есепті кезеңде сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің сомасы, теңге
Сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың жалпы сомасы, теңге
Орындалған шарттың жалпы нақты сомасы, теңге
қазақ тілінде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеткізуші елдің коды
Өнім берушінің аймақ коды (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес)
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді жеткізушінің заңды мекенжайы
Шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың мәртебесі
қазақ тілінде
орыс тілінде
қазақ тілінде
орыс тілінде
11
12
13
14
15
16
17
18
Кесте 2
сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың №
Сатып алуды растайтын шарт немесе құжат жасалған күн (күн. ай. жыл)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірі
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішінің коды (6 белгі)
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірліктерінің коды (өлшем бірліктері мен шоттардың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес)
Сатып алу көлемі
заттай түрде
құндық мәнде, теңге
қазақ тілінде
орыс тілінде
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен үзінді / СТ-KZ нысанының сертификаты
Ел ішіндегі құндылық
Серия
Беру органының коды
Берілген күні
тауар, %
жұмыста / қызметте,%
10
11
12
13
14
15
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің
атауы_______________________________________________________________
Мекен-жайы___________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы____________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
________________________________ қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ___________ қолы)
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар мен қызметтер туралы
ақпарат нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және қызметтер туралы ақпарат" (Индексі ТРУ-Т1, кезеңділігі тоқсан сайын өсу қорытындысымен)
1 тарау. Жалпы ережелер

3) недропользователи и (или) лица, уполномоченные недропользователи осуществлять закуп товаров, работ и услуг в соответствии с Кодексом;
4) системообразующие предприятии;
5) субъекты естественных монополий, за исключением субъектов естественной монополии малой мощности.
Срок представления: ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде на государственной информационной системе интернет- портал "Казахстанское содержание".
Наименование административной формы: "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
Таблица-1
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заказчика
Наименование заказчика товаров, работ и услуг
Код региона заказчика (в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов)
№ договора или документа, подтверждающего закупку
Дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку (день. месяц. год)
Дата окончания срока действия договора или документа, подтверждающего закупку (день. месяц. год)
Сумма приобретенных товаров, выполненных работ и оказанных услуг за отчетный период, тенге
Общая сумма договора или документа, подтверждающего закупку, тенге
Общая фактическая сумма исполненного договора, тенге
на казахском языке
на русском языке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
наименование поставщика товаров, работ и услуг
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер поставщика
Код страны поставщика
Код региона поставщика (в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов)
Юридический адрес поставщика товаров, работ и услуг
Статус договора или документа, подтверждающего закупку
на казахском языке
на русском языке
на казахском языке
на русском языке
11
12
13
14
15
16
17
18
Таблица 2
№ договора или документа, подтверждающего закупку
Дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку (день. месяц. год)
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заказчика
Код классификатора продукции по видам экономической деятельности (6 знаков)
1
2
3
4
продолжение таблицы
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг
Код единиц измерений (в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета)
Объем закупки
в натуральном выражении
в стоимостном выражении, тенге
на казахском языке
на русском языке
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей/Сертификат формы СТ-KZ
Внутристрановая ценность
Серия
Код органа выдачи
Дата выдачи
в товаре, %
в работе/услуге, %
10
11
12
13
14
15
Наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
____________________________________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель ________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) ______________________
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
____________________________________________________ подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
информации
о приобретенных товарах,
работах и услугах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области внутристрановой ценности "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах" (индекс ТРУ-Т1, периодичность ежеквартальная с нарастающим итогом)
Глава 1. Общие положения

1. Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы ақпарат нысаны Жарлыққа сәйкес әзірленді.
2. Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат нысаны тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірілмей, өспелі қорытындымен ұсынылады.
3. Дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы "Самұрық-Қазына "ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдар толтырылған ақпарат нысандарын "Самұрық-Қазына "ұлттық әл-ауқат қоры"акционерлік қоғамы атынан шоғырландырады.
2 тарау. 1-кестені толтыру бойынша түсініктеме
4. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы қазақ тілінде көрсетіледі;
3-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес орыс тілінде көрсетіледі;
4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес Тапсырыс берушінің өңірінің коды көрсетіледі;
5-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың нөмірі көрсетіледі, шарттардың немесе құжаттардың нөмірі бір күннен бастап көрсетілген кезде құжатқа бірегей нөмір беріледі;
6-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың жасалған күні (күні) көрсетіледі.ай.жыл);
Егер сатып алу шарт жасаспай жүзеге асырылса, онда 7-бағанда сатып алуды жүзеге асыруды растайтын құжаттың күні көрсетіледі;
7-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні (күні) көрсетіледі.ай.жыл). Егер сатып алу шарт жасаспай жүзеге асырылса, онда сатып алуды жүзеге асыруды растайтын құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні көрсетіледі. Егер шартта құжаттың қолданылу мерзімі көрсетілмесе, онда іс-әрекеттің аяқталуының болжамды күні не қаржы жылының соңы көрсетіледі;
8-бағанда есепті кезеңде сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің сомасы, теңге көрсетіледі, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы құжаттармен расталмаған аванстық төлемдер, алдын ала төлемдер және төлемдер көрсетілмейді. Егер шарт ұзақ мерзімді немесе ауыспалы болса, онда есепті қаржы жылының өспелі қорытындысымен есепті кезеңдегі сома көрсетіледі. Егер есепті кезеңде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету жүзеге асырылмаса, 0 мәні көрсетіледі;
9-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың жалпы сомасы, теңге көрсетіледі. Егер шартта шарттың жалпы сомасы айтылмаса, осы Шарт бойынша осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жоспарланған сома көрсетіледі. Егер шарт ұзақ мерзімді болса, онда шарттың бүкіл қолданылу кезеңіне арналған шарттың жалпы сомасы көрсетіледі. Егер шартқа шарттың жалпы сомасы айтылмаса, бірақ шарттың орындалуына қарай орындалған жұмыстардың/көрсетілген қызметтердің шот-фактуралары немесе актілері ұсынылса, онда әрбір есепті кезең үшін өсе отырып, осы құжаттардың сомасы көрсетіледі;
10-бағанда орындалған шарттың жалпы нақты сомасы, теңге көрсетіледі.
Бұл ретте:

1. Форма информации о приобретенных товарах, работах и услугах разработана в соответствии с Указом.
2. Форма информация о приобретенных товарах, работах и услугах предоставляется ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом.
3. Заполненные формы информации, организациями пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" предоставляется консолидировано в лице акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына".
Глава 2. Пояснение по заполнению Таблицы 1
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг;
в графе 2 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на казахском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 3 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 4 указывается код региона заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
в графе 5 указывается номер договора или документа, подтверждающего закупку, при указании номера договоров или документов от одной даты, документу присваивается уникальный номер;
в графе 6 указывается дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку (день.месяц.год);
Если закуп осуществляется без заключения договора, то в графе 7 указывается дата документа, подтверждающего осуществление закупки;
в графе 7 указывается дата окончания срока действия договора или документа, подтверждающего закупку (день.месяц.год). Если закуп осуществляется без заключения договора, то указывается дата окончания срока действия документа, подтверждающего осуществление закупки. Если в договоре не оговорена дата окончания действия документа, то указывается ориентировочная дата окончания действия, либо конец финансового года;
в графе 8 указывается сумма приобретенных товаров, выполненных работ и оказанных услуг за отчетный период, тенге, не указываются авансовые платежи, предоплаты и платежи, не подтвержденные документами о приобретении товаров, работ и услуг. Если договор долгосрочный или переходящий, то указывается сумма за отчетный период с нарастающим итогом отчетного финансового года. Если за отчетный период не осуществлялось приобретение товаров, выполнения работ, оказания услуг, указывается значение 0;
в графе 9 указывается общая сумма договора или документа, подтверждающего закупку, тенге. Если в договоре не оговорена общая сумма договора, указывается запланированная сумма на приобретение данных товаров, работ, услуг по данному договору. Если договор долгосрочный, то указывается общая сумма договора на весь период действия договора. Если в договор не оговорена общая сумма договора, но по мере исполнения договора предоставляются счета фактуры или акты выполненных работ/оказанных услуг, то указывается сумма данных документов с нарастанием за каждый отчетный период;
в графе 10 указывается общая фактическая сумма исполненного договора, тенге.
При этом:

Егер Шарттың мәртебесі "жасалған" немесе "ұзақ мерзімді жасалған" ("0" немесе "3.0") болса, 0 мәні көрсетіледі;
Егер Шарттың мәртебесі – "орындалды" немесе "ұзақ мерзімді орындалды" ("1" немесе "3.1") болса, орындалған шарттың жалпы нақты сомасы көрсетіледі;
Егер Шарттың мәртебесі "бұзылған" немесе "ұзақ мерзімді бұзылған" ("2" немесе "3.2") болса, бірақ шартты бұзу туралы келісімнің (хабарламаның) негізінде жеткізілген тауарлардың, орындалған жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалады және Шарт ішінара орындалады деген шешім қабылданса, онда орындалған шарттың жалпы нақты сомасы көрсетіледі;
Егер Шарттың мәртебесі "бұзылған" немесе "ұзақ мерзімді бұзылған" ("2" немесе "3.2") болса және шартты бұзу туралы қол қойылған келісімнің негізінде жеткізілген тауарларды, орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді өнім берушіге қайтару туралы шешім қабылданса, онда 0 мәні көрсетіледі;
11-бағанда мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес қазақ тілінде тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің атауы көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда осы өнім берушінің елінде тіркелгенін растайтын құжатқа сәйкес өнім берушінің атауы көрсетіледі;
12-бағанда мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес орыс тілінде тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің атауы көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда осы өнім берушінің елінде тіркелгенін растайтын құжатқа сәйкес өнім берушінің атауы көрсетіледі;
13-бағанда тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болмаса өріс бос қалады;
14-бағанда ҚР ҰК ISO 3166-1 сәйкес жеткізуші елдің коды көрсетіледі "елдердің атаулары мен олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1 бөлім. Ел кодтары";
15-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес өнім берушінің өңірінің коды көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болмаса, өріс бос қалады;
16-бағанда өнім берушінің заңды мекенжайы қазақ тілінде көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын құжаттардың деректемелеріне сәйкес осы өнім берушінің заңды мекенжайы көрсетіледі;
17-бағанда өнім берушінің орыс тіліндегі заңды мекенжайы көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын құжаттардың деректемелеріне сәйкес осы өнім берушінің заңды мекенжайы көрсетіледі;
18-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың мәртебесі көрсетіледі, яғни шарттардың немесе сатып алуды растайтын құжаттардың мәртебе сыныптауышына сәйкес шарттың мәртебе коды көрсетіледі:
"0" мәртебесі жасалған шарттар бойынша көрсетіледі;
"1" мәртебесі төлемге қарамастан, тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын соңғы құжат негізінде орындалған шарттар бойынша көрсетіледі;
"2" мәртебесі шартты бұзу туралы келісім (хабарлама) негізінде бұзылған шарттар бойынша көрсетіледі;

Если статус договора – "заключен" или "долгосрочный заключен" ("0" или "3.0"), указывается значение 0;
Если статус договора – "исполнен" или "долгосрочный исполнен" ("1" или "3.1"), указывается общая фактическая сумма исполненного договора;
Если статус договора – "расторгнут" или "долгосрочный расторгнут" ("2" или "3.2"), но на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора принято решение, что часть поставленных товаров, выполненных работ и оказанных услуг остается у заказчика и договор частично исполнен, то указывается общая фактическая сумма исполненного договора;
Если статус договора – "расторгнут" или "долгосрочный расторгнут" ("2" или "3.2"), и на основании подписанного соглашения о расторжении договора принято решение вернуть поставленные товары, выполненные работы, оказанные услуги поставщику, то указывается значение 0;
в графе 11 указывается наименование поставщика товаров, работ и услуг на казахском языке согласно справке о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается наименование поставщика в соответствии с документом, подтверждающим регистрацию в стране данного поставщика;
в графе 12 указывается наименование поставщика товаров, работ и услуг на русском языке согласно справке о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается наименование поставщика в соответствии с документом, подтверждающим регистрацию в стране данного поставщика;
в графе 13 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер поставщика товаров, работ и услуг. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан поле остается пустым;
в графе 14 указывается код страны поставщика в соответствии с НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
в графе 15 указывается код региона поставщика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, поле остается пустым;
в графе 16 указывается юридический адрес поставщика на казахском языке: населенный пункт, улица, дом, офис. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается юридический адрес данного поставщика в соответствии с реквизитами документов, подтверждающих приобретение товаров, работ и услуг;
в графе 17 указывается юридический адрес поставщика на русском языке: населенный пункт, улица, дом, офис. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается юридический адрес данного поставщика в соответствии с реквизитами документов, подтверждающих приобретение товаров, работ и услуг;
в графе 18 указывается статус договора или документа, подтверждающего закупку, то есть указывается код статуса договора в соответствии с классификатором статусов договоров или документов, подтверждающих закупку:
статус "0" указывается по заключенным договорам;
статус "1" указывается по исполненным договорам на основании последнего подтверждающего приобретение товаров, работ и услуг документа по договору, независимо от оплаты;
статус "2" указывается по расторгнутым договорам на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора;

"3.0" мәртебесі жасалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі;
"3.1" мәртебесі төлемге қарамастан Шарт бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын соңғы құжаттың негізінде орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі;
"3.2" мәртебесі шартты бұзу туралы келісім (хабарлама) негізінде бұзылған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі (төменде қараңыз).
жіктеу коды
Атауы
0
тіркелді
1
Орындалды
2
Тоқтатылды
3.0
Ұзақ мерзімді тіркеу
3.1
Ұзақ мерзімді орындалды
3.2
Ұзақ мерзімді тоқтатылды

статус "3.0" указывается по заключенным долгосрочным договорам;
статус "3.1" указывается по исполненным долгосрочным договорам на основании последнего подтверждающего приобретение товаров, работ и услуг документа по договору, независимо от оплаты;
статус "3.2" указывается по расторгнутым долгосрочным договорам на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора (смотрите ниже).
классификационный код
Наименование
0
Заключен
1
Исполнен
2
Расторгнут
3.0
Долгосрочный заключен
3.1
Долгосрочный исполнен
3.2
Долгосрочный расторгнут

5. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу болмаған кезде ақпарат нысаны бос программасы бар кесте түрінде тапсырылады. Есеп файлы бір жолмен тапсырылады, 2-кесте толтырылмайды.
6. Егер тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші ҚҚС төлеуші және сатып алу сомасы ҚҚС-ты қамтыса, сатып алу сомасы ҚҚС-пен көрсетіледі. Егер өнім беруші ҚҚС төлемеген болса және сатып алу сомасы ҚҚС-ты қамтымаса, ҚҚС-сыз сатып алу сомасы көрсетіледі.
7. Ұзақ мерзімді немесе ауыспалы шарттар жасасу кезінде шарттың нөмірі, шарт жасалған күн, шарттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні және шарттың сомасы (теңгемен) Шартқа сәйкес көрсетіледі. Сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің сомасы есепті қаржы жылы үшін көрсетіледі. Ұзақ мерзімді және ауыспалы шарттар бойынша қаржы жылы аяқталғаннан кейін есепті қаржы жылы үшін 8-бағанда сома көрсетіледі (2-кесте ұсынылады).
8. Шартты келесі кезеңге ұзарту кезінде шарттың нөмірі, шартты жасасу күні негізгі шартқа сәйкес көрсетіледі, Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні және шарттың жалпы сомасы (теңгемен) екі тараптың жазбаша немесе ауызша келісуі негізінде шартты ұзарту талаптарына сәйкес көрсетіледі. Егер шарт келесі қаржы жылына ұзартылса және жаңа шарт ретінде әрекет етсе, онда ол ұзақ мерзімді шарт болып саналмайды.
9. "1" мәртебесі бар шарттар немесе құжаттар бойынша есепті кезең үшін 1-нысанның 8-бағанының жалпы сомасына сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпараттың 2-кестесі ұсынылады. Бұдан басқа, сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпараттың 2-кестесі "2" мәртебесі бар шарттар немесе құжаттар бойынша ұсынылады, олар бойынша тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалады. Бір қаржы шарты аяқталғаннан кейін сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпараттың 2-кестесі "3.0" мәртебесі бар ұзақ мерзімді жасалған шарттар бойынша, "3.1" мәртебесі бар орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша, "3.2" мәртебесі бар бұзылған ұзақ мерзімді шарттар бойынша ұсынылады, олар бойынша тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі есепті қаржы жылы үшін тапсырыс берушіде қалады, сондай-ақ есепті қаржы жылындағы 8-баған сомасына "0" мәртебесі бар ауыспалы шарттар.
10. Ақпарат нысаны электрондық түрде, форматта ұсынылады.xls (Microsoft Excel).
11. Грамматикалық қателермен толтырылған немесе өзгертілген форматта ұсынылған ақпарат нысаны қабылданбайды.

5. При отсутствии закупа товаров, работ и услуг, форма информации сдается в виде таблицы с пустой прографкой. Файл отчета сдается одной строкой, таблица 2 не заполняется.
6. Суммы закупа указываются с НДС, если поставщик товаров, работ, услуг плательщик НДС и сумма закупа включает НДС. Если поставщик неплательщик НДС и сумма закупа не включает НДС, указывается сумма закупа без НДС.
7. При заключении долгосрочных или переходящих договоров, номер договора, дата заключения договора, дата окончания срока действия договора и сумма договора (в тенге) указываются согласно договору. Сумма приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг указывается за отчетный финансовый год. По окончании финансового года по долгосрочным и переходящим договорам указывается сумма в графе 8 за отчетный финансовый год (предоставляется таблица 2).
8. При пролонгации договора на следующий период, номер договора, дата заключения договора указываются согласно основному договору, дата окончания срока действия договора и общая сумма договора (в тенге) указывается в соответствии с условиями пролонгации договора на основании письменного или устного согласования обеих сторон. Если договор пролонгируется на следующий финансовый год и действует как новый договор, то он не считается долгосрочным договором.
9. По договорам или документам со статусом "1" предоставляется таблица 2 информации о приобретенных товарах, работах и услугах на общую сумму графы 8 формы 1 за отчетный период. Кроме того, таблица 2 информации о приобретенных товарах, работах и услугах предоставляется по договорам или документам со статусом "2", по которым часть товаров, работ и услуг остается у заказчика. По истечении одного финансового договора таблица 2 информации о приобретенных товарах, работах и услугах предоставляется по долгосрочным заключенным договорам со статусом "3.0", по исполненным долгосрочным договорам со статусом "3.1", по расторгнутым долгосрочным договорам со статусом 3.2, по которым часть товаров, работ и услуг за отчетный финансовый год остается у заказчика, а также переходящим договорам со статусом "0" на сумму графы 8 в отчетном финансовом году.
10. Форма информации представляется в электронном виде, в формате.xls (Microsoft Excel).
11. Форма информации, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.

3-тарау. 2-кестені толтыру бойынша түсініктеме
12. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда шарттың немесе 1-нысандағы құжаттың нөмірімен бірдей сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда шартты немесе сатып алуды растайтын құжатты жасасу күні 1-нысандағы шартты немесе құжатты жасасу күнімен бірдей көрсетіледі;
3-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірімен және тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірімен бірдей 1-нысандағы бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4 бағанда Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің коды 6 белгі деңгейінде көрсетіледі;
5-бағанда қазақ тілінде сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
6-бағанда сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы орыс тілінде көрсетіледі;
7 бағанда өлшем бірліктері мен шоттың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетіледі;
8 бағанда заттай түрде сатып алу көлемі көрсетіледі;
9 бағанда сатып алу көлемі құндық мәнде теңгемен көрсетіледі;
10-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысаны сертификатының тіркеу нөмірі көрсетіледі;
11-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысаны сертификатының сериясы көрсетіледі, ол Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" сертификаты бланкісінің нөміріне сәйкес келеді;
12-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысанының сертификатын беру органының коды көрсетіледі;
13-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысаны сертификатының берілген күні көрсетіледі;
14-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысанының сертификатында көрсетілген тауардағы елішілік құндылық (%) көрсетіледі. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген) Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ұйымдардың елішілік құндылықты есептеудің бірыңғай әдістемесінде көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесі/"СТ-KZ" нысанындағы сертификат болмаған кезде 0 мәні көрсетіледі № 16942 үшін);
15-бағанда жұмыста/қызметте елішілік құндылық (%) көрсетіледі.
"СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы Сертификат өзінің қолданысын 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін сақтайды.

Глава 3. Пояснение по заполнению Таблицы 2
12. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер договора или документа, подтверждающего закупку, идентичный с номером договора или документа в форме 1;
в графе 2 указывается дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку, идентичная дате заключения договора или документа в форме 1;
в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг идентичный с бизнес-идентификационным номером и индивидуальным идентификационным номером заказчика товаров, работ и услуг в форме 1;
в графе 4 указывается код продукции по видам экономической деятельности на уровне 6 знаков;
в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг на казахском языке;
в графе 6 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг на русском языке;
в графе 7 указывается код единицы измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета;
в графе 8 указывается объем закупки в натуральном выражении;
в графе 9 указывается объем закупки в стоимостном выражении в тенге;
в графе 10 указывается регистрационный номер выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей /сертификата формы "СТ-KZ";
в графе 11 указывается серия реестра казахстанских товаропроизводителей /сертификата формы "СТ-KZ", которая соответствует номеру реестра казахстанских товаропроизводителей/бланка сертификата "СТ-KZ";
в графе 12 указывается код органа выдачи выписки реестра казахстанских товаропроизводителей /сертификата формы "СТ-KZ";
в графе 13 указывается дата выдачи выписки из реестр казахстанских товаропроизводителей/сертификата формы "СТ-KZ";
в графе 14 указывается внутристрановая ценность (%) в товаре, указанная в выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей/сертификате формы "СТ-KZ". При отсутствии реестра казахстанских товаропроизводителей/сертификата формы "СТ-KZ", указывается значение 0, за исключением случаев, предусмотренных Единой методикой расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16942);
в графе 15 указывается внутристрановая ценность (%) в работе/услуге.
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" сохраняет свое действие до 1 января 2026 года. Также до указанной даты сохраняет свое действие графа 11 таблицы 2, в которой указывается серия сертификата формы "СТ-KZ".

13. 2-кесте "1" мәртебесі бар тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруды растайтын шарттар немесе құжаттар бойынша және тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалатын "2" мәртебесі бар шарттар немесе құжаттар бойынша толтырылады. Бір қаржы шарты аяқталғаннан кейін 2-кесте "3.0" мәртебесі бар ұзақ мерзімді жасалған шарттар бойынша, "3.1" мәртебесі бар орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша, "3.2" мәртебесі бар бұзылған ұзақ мерзімді шарттар бойынша ұсынылады, олар бойынша есепті қаржы жылындағы тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалады, сондай-ақ "3.1" мәртебесі бар ауыспалы шарттар "0".
14. 2-кесте шарттар немесе тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтер көрсету фактісін растайтын құжаттар негізінде сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің (лоттардың) номенклатурасы көрсетіле отырып толтырылады. Егер бір шарт немесе құжат бойынша 1-нысанда бірнеше тауар сатып алынса, онда шарт туралы ақпарат бір жолмен көрсетіледі, ал 2-нысанда әрбір тауар заттай көріністегі көлемі және сатып алу сомасы бар жеке жолмен көрсетіледі.
15. Егер шартта немесе тауарларды жеткізу фактісін растайтын құжаттарда бірнеше тауар номенклатурасы (лоттары) көрсетілсе, онда Экономикалық қызмет түрлері, атаулары, өлшем бірліктері, көлемі және елішілік құндылығы бойынша өнім жіктеуішінің коды көрсетілген әрбір номенклатура (лот) шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың бірдей деректемелерін көрсете отырып, жеке жолда көрсетіледі.
16. Егер шартта немесе жұмыстарды орындау фактісін растайтын құжаттарда жұмыстардың бірнеше номенклатурасы (лоттары) көрсетілсе, онда Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішінің коды, атаулары, құндық мәндегі көлемі және елішілік құндылығы көрсетілген әрбір номенклатура (лот) шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың бірдей деректемелерін көрсете отырып, жеке жолда көрсетіледі.
17. Егер шартта немесе қызметтер көрсету фактісін растайтын құжаттарда қызметтердің бірнеше номенклатурасы (лоттары) көрсетілсе, онда Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішінің коды, атаулары, құндық мәндегі көлемі және елішілік құндылығы көрсетілген әрбір номенклатура (лот) шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың бірдей деректемелерін көрсете отырып, жеке жолда көрсетіледі.
18. Ақпарат нысаны электрондық түрде, форматта ұсынылады.есепті тоқсандағы XLS (Microsoft Excel) өспелі қорытындымен және тауарлар, жұмыстар мен қызметтер бойынша бөлек толтырылады.

13. Таблица 2 заполняется по договорам или документам, подтверждающим осуществление закупки товаров, работ, услуг со статусом "1" и по договорам или документам со статусом "2", по которым часть товаров, работ и услуг остается у заказчика. По истечении одного финансового договора таблица 2 предоставляется по долгосрочным заключенным договорам со статусом "3.0", по исполненным долгосрочным договорам со статусом "3.1", по расторгнутым долгосрочным договорам со статусом "3.2", по которым часть товаров, работ и услуг за отчетный финансовый год остается у заказчика, а также переходящим договорам со статусом "0".
14. Таблица 2 заполняется с указанием номенклатуры закупленных товаров, работ и услуг (лотов), приобретенных на основании договоров или документов, подтверждающих факт поставки товара, выполнения работ или оказания услуг. Если в форме 1 по одному договору или документу закуплено несколько товаров, то указывается информация о договоре одной строкой, а в форме 2 каждый товар указывается отдельной строкой с объемом в натуральном выражении и суммой закупа.
15. Если в договоре или документах, подтверждающих факт поставки товаров, указывается несколько товарных номенклатур (лотов), то каждая номенклатура (лот) с указанием кода классификатора продукции по видам экономической деятельности, наименованиями, единицами измерения, объемами и внутристрановой ценности отражается отдельной строкой с указанием одних и тех же реквизитов договора или документа, подтверждающего закупку.
16. Если в договоре или документах, подтверждающих факт выполнения работ, указывается несколько номенклатур (лотов) работ, то каждая номенклатура (лот) с указанием кода классификатора продукции по видам экономической деятельности, наименованиями, объемом в стоимостном выражении и внутристрановой ценности отражается отдельной строкой с указанием одних и тех же реквизитов договора или документа, подтверждающего закупку.
17. Если в договоре или документах, подтверждающих факт оказания услуг, указывается несколько номенклатур (лотов) услуг, то каждая номенклатура (лот) с указанием кода классификатора продукции по видам экономической деятельности, наименованиями, объемом в стоимостном выражении и внутристрановой ценности отражается отдельной строкой с указанием одних и тех же реквизитов договора или документа, подтверждающего закупку.
18. Форма информации представляется в электронном виде, в формате.xls (Microsoft Excel) за отчетный квартал с нарастающим итогом и заполняется отдельно по товарам, работам и услугам.