Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына азаматтарды 2010 жылдың сәуір-маусымында, қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 110 қаулысы. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 17 мамырда № 9-13-111 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi әскери қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы" 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығын, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 313 қаулысын, "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне, басқа әскерлерiне және әскери құрылымдарына азаматтарды 2010 жылдың сәуiр-маусымында, қазан-желтоқсанында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыруды жүргiзудi ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы" Қостанай облысы әкiмдігiнiң 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 130 қаулысын (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттiк тiркеу тізіліміндегі нөмiрі 3714) орындауда Қарасу ауданының әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Шақыруды кейiнге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар 2010 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Қазақстан Республикасының Республикалық ұланына, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі министрлігіне мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды өткізуі ұйымдастырылсын және қамтамасыз етiлсiн.

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне, октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата Карасуского района Костанайской области от 22 апреля 2010 года № 110. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 17 мая 2010 года № 9-13-111. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", во исполнение Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле–июне и октябре–декабре 2010 года", постановления Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2010 года № 313 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле–июне и октябре–декабре 2010 года", постановления акимата Костанайской области от 15 апреля 2010 года № 130 "Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне, октябре-декабре 2010 года (номер в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3714) акимат Карасуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить проведение очередного призыва на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы Республики Казахстан, Внутренние войска Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Республиканскую гвардию Республики Казахстан, Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.

2. Қарасу және Октябрь ауылдарында шақыру пункттері ұйымдастырылсын.
3. Ауылдар мен ауылдық округтердiң әкiмдерi мыналарды жасасын:
1) "Қостанай облысы Қарасу ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (келісім бойынша) көрсеткен мерзімінде әскерге шақырылушылардың құлақтандыруын, медициналық және шақыру комиссияны өту үшін олардың уақытында жетуiн қамтамасыз етсiн;
2) алынып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2010.09.06 № 293 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
4. Шақыруды сапалы және ұйымдастырылған түрде өткiзу үшiн мемлекеттiк мекемелер қосымшаға сәйкес техникалық қызметкерлердi берсін.
5. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысы Ішкі істер департаменті Қарасу ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттiк мекемесi (келісім бойынша) шақыруды өткізу және командаларды жөнелту кезеңінде мыналарды жасауға ұсыныс етілсін:
1) өз шеңберінің шегінде әскери қызметтен жалтарып жүргендердi iздестiру мен ұстауды жүргiзсiн;
2) шақыру пунктерінде әскерге шақырылушылар арасында қоғамдық тәртiптi қалпында сақтау үшiн полиция нарядын бөлсiн;
3) әскерге шақырылушыларды "Қостанай облысы Қарасу ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнен жөнелткен кезде қоғамдық тәртiптi қалпында сақтауды қамтамасыз етсiн.
6. Құлақтандыру, шақыруды өткізу, медициналық куәландыру және әскерге шақырылушыларды аудандық шақыру пунктіне, облыстық жиын пунктіне жеткізу жөніндегі іс-шараларды орындалуымен байланысты шығыстар қарастырылған қаржы бөлімдердің шеңберінде аудандық бюджеттің қаражат есебінен өткізілсін.
7. "Қарасу ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" мемлекеттiк мекемесi "Қостанай облысы Қарасу ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнiң шығыстар сметасында карастырылған қаржы бөлімдер есебiнен шақыруды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі іс-шараларды уақытында қаржыландыруды жүзеге асырсын.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарасу ауданы әкiмiнiң орынбасары Б. Бекеновке жүктелсiн.
9. Осы қаулы оны алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді және 2010 жылғы сәуірде туындаған іс-әрекетке таралады.
Қарасу ауданының әкiмi
Қ. Ахметов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Қостанай облысы Ішкі істер
департаменті Қарасу ауданының ішкі істер
бөлімі" мемлекеттік мекемесiнің бастығы
_______________ М. Исергепов
"Қостанай облысы Қарасу ауданының
қорғаныс істері жөніндегі бөлімі"
мемлекеттік мекемесiнің бастығы
______________ А. Мұқашев
Әкімдіктің
2010 жылғы 22 сәуірдегі
№ 110 қаулысына қосымша
Шақыру кезеңінде техникалық жұмыскерлердi беретін
мекемелер мен ұйымдардың тiзiмi
Р/с №
Мекеме атауы
Адамдар
саны
Мерзiмдер
1
"Қарасу ауылы әкімінің
аппараты" мемлекеттік
мекемесі
1
2010 жылғы 1
сәуірден бастап
30 сәуірге дейiн
2
"Қарасу ауданы
әкімдігінің жер
қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесі
1
2010 жылғы 3
мамырдан бастап
31 мамырға дейiн
3
"Қарасу ауданы
әкімдігінің мәдениет және
тілдерді дамыту бөлімі"
мемлекеттiк мекемесi
1
2010 жылғы 1
маусымнан бастап
30 маусымға
дейiн
4
"Қарасу ауданы
әкімдігінің ішкі саясат
бөлімі" мемлекеттік
мекемесі
1
2010 жылғы 1
қазаннан бастап
31 қазанға дейiн
5
"Қарасу ауданының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттiк
мекемесi
1
2010 жылғы 1
қарашадан бастап
30 қарашаға
дейiн
6
"Қарасу ауданы
әкімдігінің білім беру
бөлімі" мемлекеттiк
мекемесi
1
2010 жылғы 1
желтоқсаннан
бастап 30
желтоқсанға
дейiн

2. Организовать призывные пункты в селах Карасу и Октябрьское.
3. Акимам сел и сельских округов:
1) обеспечить оповещение призывников, своевременное прибытие их для прохождения медицинской и призывной комиссий в сроки, указанные государственным учреждением "Отдел по делам обороны Карасуского района Костанайской области" (по согласованию);
2) исключен - Постановлением акимата Карасуского района Костанайской области от 06.09.2010 № 293 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
4. Государственным учреждениям выделить технических работников для качественного и организованного проведения призыва согласно приложению.
5. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел Карасуского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) в период проведения призыва и отправок команд:
1) в пределах своей компетенции производить розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
2) для поддержания общественного порядка среди призывников на призывных участках выделить наряд полиции;
3) при отправке призывников из государственного учреждения "Отдел по делам обороны Карасуского района Костанайской области" обеспечить поддержание общественного порядка.
6. Расходы, связанные с выполнением мероприятий по оповещению, проведению призыва, медицинскому освидетельствованию и доставке призывников к районному призывному пункту, областному сборному пункту проводить за счет средств районного бюджета в пределах предусмотренных ассигнований.
7. Государственному учреждению "Отдел финансов акимата Карасуского района" осуществлять своевременное финансирование мероприятий по организации и проведению призыва и отправке в войска за счет ассигнований, предусмотренных в смете расходов государственного учреждения "Отдел по делам обороны Карасуского района Костанайской области".
8. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Карасуского района Бекенова Б.К.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с апреля 2010 года.
Аким Карасуского района
К. Ахметов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел внутренних дел Карасуского района
Департамента внутренних дел Костанайской
области Министерства внутренних дел
Республики Казахстан"
______________ М. Исергепов
Начальник государственного учреждения
"Отдел по делам обороны Карасуского района
Костанайской области"
_____________ А. Мукашев
Приложение
к постановлению акимата
от 22 апреля 2010 года № 110
Список учреждений и организаций, выделяющих
технических работников на период призыва
п/п
Наименование
учреждения
Количество
человек
Сроки
1
Государственное
учреждение "Аппарат
акима села Карасу"
1
с 1 апреля по
30 апреля 2010
года
2
Государственное
учреждение "Отдел
земельных отношений
акимата Карасуского
района"
1
с 3 мая по 31
мая 2010 года
3
Государственное
учреждение "Отдел
культуры и развития
языков акимата
Карасуского района"
1
с 1 июня по 30
июня 2010 года
4
Государственное
учреждение "Отдел
внутренней политики
акимата Карасуского
района"
1
с 1 октября по
30 октября
2010 года
5
Государственное
учреждение "Отдел
занятости и социальных
программ Карасуского
района"
1
с 1 ноября по
30 ноября 2010
года
6
Государственное
учреждение "Отдел
образования акимата
Карасуского района"
1
с 1 декабря по
30 декабря
2010 года