Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының паспорттарын жүргізу қағидасын және паспорт нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 4 маусымдағы N 326 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 1 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5714 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің м.а. 2025 жылғы 10 шiлдедегi № 170-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Су ресурстары және ирригация министрінің м.а. 10.07.2025 № 170-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 37-бабының 1-тармағының 27) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының паспорттарын жүргізу ережесі;
2) Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының паспорт нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті (Е.Р. Толқымбеков):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтан туындайтын өзге де шараларды қолдансын.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 4 маусымдағы
№ 326 бұйрығымен бекітілген
Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының паспорттарын жүргізу қағидасы
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений и форму паспорта
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 июня 2009 года № 326. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2009 года № 5714. Утратил силу приказом и.о. Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 10 июля 2025 года № 170-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра водных ресурсов и ирригации РК от 10.07.2025 № 170-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3
В соответствии с подпунктом 27) пункта 1 статьи 37 Водного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений;
2) форму паспорта гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту стратегии использования природных ресурсов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Толкимбеков Е. Р.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр
А. Куришбаев
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 июня 2009 года № 326
Правила проведения паспортизации гидромелиоративных систем
и водохозяйственных сооружений
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Осы Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының паспорттарын жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 37-бабына сәйкес әзірленген және су пайдаланушылары жеке және заңды тұлғалар болып табылатын гидромелиорациялық жүйелермен су шаруашылығы құрылысжайларын паспорттандыруды жүргізу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидада келесі ұғымдар қолданылады:
паспорттандыру - гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайының нақты техникалық жай-күйін анықтау және алынған мәліметтерді гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайлары паспортына енгізу арқылы оларды мемлекеттік есепке алу;
гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының паспорты (бұдан әрі - Паспорт) - тіркеу нөмірі, атауы және физико-географиялық, геолого-гидрологиялық, техникалық, құқықтық және экономикалық көрсеткіштерінен тұратын кешенді сипаттамасы бар құжат.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Егер гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының атауы және физико-географиялық, геолого-гидрологиялық, техникалық, құқықтық және экономикалық көрсеткіштерінен тұратын кешенді сипаттамасы өзгерген жағдайда, паспортқа өзгерістер енгізіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларын паспорттандыруды жүргізу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Паспорттандыруды ұйымдастыруды және жүргізуді гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларын пайдаланушы су шаруашылығы ұйымдары немесе су шаруашылығы жүйелері мен құрылысжайларының иесі болып табылатын заңды тұлғалар жүзеге асырады.

1. Настоящие Правила проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 37 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года и определяют порядок проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений, водопользователями которых являются физические и юридические лица.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
паспортизация - установление реального технического состояния гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений и постановка их на государственный учет, с занесением полученных данных в паспорта гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений;
паспорт гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений (далее - Паспорт) - документ, содержащий регистрационный номер, наименование и комплексную характеристику, содержащую физико-географические, геолого-гидрологические, технические, правовые и экономические показатели.
Сноска. В пункт 2 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. В случае изменения наименований и комплексной характеристики, содержащей физико-географические, геолого-гидрологические, технические, правовые и экономические показатели гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений, вносятся изменения в паспортные данные.
Сноска. В пункт 3 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Организация и проведение паспортизации осуществляются водохозяйственными организациями, эксплуатирующими гидромелиоративные системы и водохозяйственные сооружения или юридическими лицами, являющимися собственниками водохозяйственных систем и сооружений.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Қайта құру жүргізілген және пайдалануға берілген гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларын паспорттандыруды мемлекеттік қабылдау комиссиясының объектіні қабылдауы кезінде техникалық параметрлердің жобалары негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Паспорттың жыл сайын жаңартылатын бөлімдері гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының техникалық жағдайын ескере отырып, нақты зерттеу жүргізу және оларды жоба деректерімен салыстыру арқылы толтырылады. Бүлінулер анықталған жағдайда ақаулық ведомосы толтырылады.";
Ақаулық ведомосына ағымдағы жөндеуге, қалпына келтіруге немесе толық ауыстырылуға жататын мәліметтер енгізіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Гидромелиорациялық жүйелер
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Гидромелиорациялық жүйелерді паспорттандыру кезінде оның орналасу картасы жасалынады, онда жауапты тұлға осы жүйенің құрамына барлық су шаруашылығы құрылысжайларын шартты түрде белгілейді және оларды алдын-ала нөмірлейді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жаңадан салынған гидромелиорациялық жүйелерге паспорттандыру алдын ала құралдармен өлшеу арқылы жүргізіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. В пункт 4 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Паспортизация реконструированных и вводимых в эксплуатацию гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений проводится при приеме объекта государственной приемочной комиссией на основе проектных технических параметров.
Сноска. В пункт 5 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Разделы Паспорта, подлежащие ежегодному обновлению, заполняются с учетом технического состояния гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений путем проведения натурного обследования и сравнения их с проектными данными. В случае обнаружения разрушений заполняется дефектная ведомость.
В дефектную ведомость вносятся сведения, подлежащие текущему ремонту, восстановлению или полной замене.
Сноска. В пункт 6 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Гидромелиоративные системы
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. При проведении паспортизации гидромелиоративных систем составляется карта расположения системы, где ответственное лицо условными обозначениями последовательно указывает все водохозяйственные сооружения данной системы и заранее их нумерует.
Сноска. В пункт 7 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Паспортизация вновь построенных гидромелиоративных систем проводится путем предварительных инструментальных измерений.
Сноска. В пункт 8 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Паспорттандыруды гидромелиорациялық жүйелердің бастапқы бөлігінен бастап орналастыру ретінде жүргізіледі.
10. Гидромелиорациялық жүйелер паспортының барлық бөлімдерін толтыру үшін осы жүйеге кіретін су шаруашылығы құрылысжайларының техникалық паспорты әзірленеді. Су шаруашылығы құрылысжайларының техникалық паспортын нөмірлегенде алдын ала берілген нөмірді сақтау қажет.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Қайта құрылған гидромелиорациялық жүйелерді паспорттандыру жобада қарастырылған жүйенің учаскесінде жүргізіледі.
12. Қайта құрылған гидромелиорациялық жүйелерді паспорттандыру өзгеріске ұшырап, қайта құрылған бөліктер, қайта құру бойынша жобада қамтылған учаскенің басқы бөлігінен бастап, алдын ала құралдармен өлшеу арқылы жүргізіледі.
13. Паспорт жүйенің қызмет атқарған кезеңіне дейін жарамды болып табылады.
14. Паспорттың барлық бөлімдерін толтыруды су шаруашылығы ұйымдарының жауапты тұлғасы жүзеге асырады.
15. Пайдаланылмайтын және қайта қалпына келтіруге жатпайтын гидромелиорациялық жүйелерді жою кезінде объект тіркеуден алынып, оның паспорты мұрағатқа беріледі.
16. Гидромелиорациялық жүйелерді мемлекеттік меншіктің бір түрінен басқа түріне берген кезде паспортқа өзгеріс енгізілмейді.
17. Республикалық меншіктегі гидромелиорациялық жүйелердің паспорты тіркеу және оларды деректердің электрондық базасына енгізу үшін су қорын пайдалану мен қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
18. Коммуналдық меншіктегі гидромелиорациялық жүйелердің паспорты тіркеу үшін облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарына ұсынылады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Паспорттың бір данасы су шаруашылығы ұйымында, екінші данасы – уәкілетті органда немесе облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарында сақталады).
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 04.04.2023 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. Проведение паспортизации осуществляется последовательно, в порядке размещения их в гидромелиоративной системе, начиная с головной части.
10. Для заполнения всех разделов паспорта гидромелиоративной системы составляется технический паспорт водохозяйственных сооружений входящих в данную систему. При присвоении номеров технических паспортов водохозяйственных сооружений следует придерживаться заранее обозначенной нумерации.
Сноска. В пункт 10 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Паспортизация реконструированных гидромелиоративных систем проводится на участок системы предусмотренной проектом.
12. Паспортизация реконструированных гидромелиоративных систем осуществляется последовательно начиная с головной части участка, охваченного проектом по реконструкции, путем предварительных инструментальных измерений реконструированных частей подвергшихся изменениям.
13. Паспорт действителен на период существования систем.
14. Заполнение всех разделов паспорта осуществляется ответственным лицом водохозяйственной организации.
15. При ликвидации не эксплуатируемых и не подлежащих восстановлению гидромелиоративных систем, объект снимается с регистрации, Паспорт сдается в архив.
16. При передаче гидромелиоративных систем из одного вида государственной собственности в другой изменения в Паспорт не вносятся.
17. Паспорт гидромелиоративных систем республиканской собственности для регистрации и занесения их в электронную базу данных представляется в уполномоченный орган в области использования и охраны водного фонда.
18. Паспорт гидромелиоративных систем коммунальной собственности для регистрации представляется в местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы).
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Один экземпляр Паспорта хранится в водохозяйственной организации, второй экземпляр – в ведомстве уполномоченном органе или местных исполнительных органах областей (городов республиканского значения, столицы).
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа и.о Министра экологии и природных ресурсов РК от 04.04.2023 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

20. Материалдарды сақтау қағаз тасымалдауыштарда және деректердің электрондық базасында жүзеге асырылады.
4-тарау. Су шаруашылығы құрылысжайлары
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Паспорттандыру кезінде жауапты тұлға су шаруашылығы құрылысжайының орналасу картасын жасайды.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Паспорттың ажырамас қосымшасы (бөлімі) болып табылатын су шаруашылығы құрылысжайының техникалық паспортында құрылыстардың конструкциясын, құрамды бөлігі мен элементтерінің өлшемдерін сипаттайтын көрсеткіштері көрсетіледі.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Қайта құрылған су шаруашылығы құрылысжайларын паспорттандыру жобада қарастырылған учаскеде жүргізіледі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Қайта құрылған су шаруашылығы құрылысжайларын паспорттандыру өзгеріске ұшырап, қайта құрылған бөліктер, қайта құру бойынша жобада қамтылған учаскенің басқы бөлігінен бастап, алдын ала құралдармен өлшеу арқылы жүргізіледі.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Су шаруашылығы құрылысжайларының техникалық паспортының барлық бөлімдерін толтыруды су шаруашылығы ұйымдарының жауапты тұлғасы жүзеге асырады.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

20. Хранение материалов осуществляется на бумажных носителях и в электронной базе данных.
Глава 4. Водохозяйственные сооружения
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. При проведении паспортизации ответственное лицо составляет карту расположения водохозяйственных сооружений.
Сноска. В пункт 21 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. В техническом паспорте водохозяйственных сооружений, являющегося неотделяемой приложением (частью) Паспорта, указываются показатели, характеризующие конструкцию, размеры составных частей и элементов сооружения.
Сноска. В пункт 22 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Паспортизация реконструированных водохозяйственных сооружений проводится на участок предусмотренной проектом.
Сноска. В пункт 23 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Паспортизация реконструированных водохозяйственных сооружений осуществляется последовательно, начиная с головной части участка, охваченного проектом по реконструкции, путем предварительных инструментальных измерений реконструированных частей подвергшихся изменениям.
Сноска. В пункт 24 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Заполнение всех разделов технического паспорта водохозяйственных сооружений осуществляется ответственным лицом водохозяйственной организации.
Сноска. В пункт 25 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

26. Су шаруашылығы құрылысжайының техникалық паспорты құрылыстың қызмет атқарған кезеңіне дейін жарамды болып табылады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Пайдаланылмайтын және қайта қалпына келтіруге жатпайтын су шаруашылығы құрылысжайларының техникалық паспорты мұрағатқа өткізіледі, паспортқа тиісті өзгерістер енгізіледі және паспортты қайта тіркеу жүргізіледі.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Су шаруашылығы құрылысжайын жалға сенімді басқаруға, жеке меншікке немесе мемлекеттік меншіктің бір түрінен басқа түріне берген кезде техникалық паспортқа өзгеріс енгізілмейді.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Республикалық меншіктегі су шаруашылығы құрылысжайларының техникалық паспортын тіркеу және оларды деректердің электрондық базасына енгізу үшін су қорын пайдалану мен қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Коммуналдық және жеке меншіктегі су шаруашылығы құрылысжайларының техникалық паспорты тіркеу үшін облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарына ұсынылады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.12.2019 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2009 жылғы 4 маусымдағы
№ 326 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
ГИДРОМЕЛИОРАЦИЯЛЫҚ ЖҮЙЕЛЕР МЕН СУ ШАРУАШЫЛЫҒЫ ҚҰРЫЛЫСЖАЙЛАРЫНЫҢ ПАСПОРТЫ
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 04.04.2023 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

26. Технический паспорт водохозяйственных сооружений действителен на период существования сооружения.
Сноска. В пункт 26 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. При ликвидации не эксплуатируемых и не подлежащих восстановлению водохозяйственных сооружений технический паспорт сдается в архив, вносятся соответствующие изменения в Паспорт и проводится перерегистрация Паспорта.
Сноска. В пункт 27 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. При передаче водохозяйственных сооружений в аренду, доверительное управление, в частную собственность или из одного вида государственной собственности в другой изменения в технический паспорт не вносятся.
Сноска. В пункт 28 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Технический паспорт водохозяйственных сооружений республиканской собственности для регистрации и занесения их в электронную базу данных представляется в уполномоченный орган в области использования и охраны водного фонда.
Сноска. В пункт 29 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Технический паспорт водохозяйственных сооружений коммунальной и частной собственности для регистрации представляется в местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы).
Сноска. Пункт 30 в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.12.2019 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 июня 2009 года № 326
Форма
ПАСПОРТ ГИДРОМЕЛИОРАТИВНЫХ СИСТЕМ И ВОДОХОЗЯЙСТВЕННЫХ СООРУЖЕНИЙ
Сноска. Форма - в редакции приказа и.о Министра экологии и природных ресурсов РК от 04.04.2023 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. Коллектор жүйелері
Коллектордың атауы ______________________________________________
Есептік шығыс ___________________________________________________
Су қабылдағыш қызметін __________________________________атқарады
Құрылысы ________жылы салынған.
Пайдалануға __________жылы берілді.
Коллектор жүйесінің баланстық құны ___________________ миллион теңге.
Коллектор жүйесі қолданылатын аймақтағы дренаж желісі бар жерлердің
алаңы: жобалық _______________ (гектар) нақты ___________________(гектар)
Коллектор жүйесі _________________________________аумағын қамтиды
(облыс, аудандар және суару жүйесі)
Коллектор жүйесі қолданылатын аймақтағы дренаж желісі бар жерлер алаңы
Негізгі және шаруашылықаралық коллекторлардың аты
Дренаж желісі бар жерлер алаңы, гектар
Дренаж желісінің ұзақтығы, метр
жобалық
нақты
барлығы
оның ішінде, ашық
оның ішінде тереңдігі 1,5 метрден жоғары
барлығы
оның ішінде, жабық
барлығы
оның ішінде, жабық
1
2
3
4
5
6
7
8
Коллектормен бұрылған судың көлемі - 1 (мың м3) және бұрылған тұздардың мөлшері – жылына мың тонна
Жылдар
Коллектордың атауы
Бір жылдағы төгінді су, мың тонна
Бір жылда бұрылған тұз, мың тонна
Суды минералдау, грамм/литр
Ең жоғары
Орташа
Ең төмен
Коллектор жұмысында соңғы бес жылда байқалған зиянды құбылыстардың (түбінің шайылуы, құлама жарлардың көшуі, тіреулер және басқалары) және оларды жою бойынша қабылданған шаралардың қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________
Ыза сулардың деңгейіне бақылау қамтылған жердің ауданы ___________ гектар
______________________________________________
Құрылысжайдың қысқаша сипаты, тағайындалуы және пайдалану ___________
_____________________________________________________________________
Су құбыры орналасуының ахуалды жоспар-схемасы
Коллектор жүйесінің техникалық жай-күйінің және баланстық құнының ведомосі
Жүйенің атауы _____________________________________________
Р/с №
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Барлығы
Саны
оның ішінде қажет етеді
Баланстық құны, мың теңге
Тозу сомасы, мың теңге
күрделі жөндеуді
қайта қалпына келтіруді, мың теңге
Шаруашылықаралық желі және ондағы құрылысжайлар
1
Негізгімен қоса шаруашылықаралық коллекторлар
километр
2
Құрылысжайлар
дана
3
Сорғы станциялар
дана
4
Гидрометриялық бекеттер
дана
5
Көпірлер және өткелдер
дана
3-тарау. Суару (суару - суландыру) жүйесі
Жүйенің атауы _____________________________________________________
Пайдалануға _____________ жылы берілді.
Суару көзінің атауы _________________________________________________
Өзендер (көлдер) бассейні____________________________________________
Суару көзі реттелген (ия, жоқ) ________________________________________
Су қоймасының атауы және оның пайдаланылу мақсаты __________________
Бас су жинақтауыштың типі: бөгетті, бөгетсіз (астын сызыңыз): ____________
Су жинау тәсілі: өздігінен ағатын, механикалық (астын сызыңыз): __________

Глава 2. Системы коллектора
Название коллектора ____________________________________________
Расчетный расход _______________________________________________
Водоприемником служит _________________________________________
Год строительства ____________Год ввода в эксплуатацию ____________
Балансовая стоимость системы коллектора ____________ миллионов тенге
Площадь земель с дренажной сетью в зоне действия системы коллектора
__________ проектная (гектар); ______________фактическая (гектар)
Система коллектора охватывает территорию_________________________
_______________________________________________________________
(область, районы и оросительные системы)
Площадь земель с дренажной сетью в зоне действия системы коллектора
Название основного и межхозяйственных коллекторов
Площадь земель с дренажной сетью, гектар
Протяженность дренажной сети, метров
Проектная
Фактическая
Всего
В том числе с открытой
Из них с глубиной свыше 1,5 метра
Всего
В том числе с закрытой
Всего
В том числе с закрытой
1
2
3
4
5
6
7
8
Количество отведенной коллектора воды в строке – (тысяч м3) и количество отведенных солей – тысяч тонн за год
Годы
Наименование коллектора
Сток за год, тысяч тонн
Отведено солей за год, тысяч тонн
Минерализация воды, грамм/литр
Максимальная
Средняя
Минимальная
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся в работе коллекторов за последние 5 лет и принятые меры по их устранению (размыв дна, оползни откосов, подпоры и другие) _____________________________________________________________
Площадь, охваченная наблюдением за уровнем грунтовых вод __________
гектар___________________________________________________________
Краткое описание сооружения, назначение и эксплуатация______________
________________________________________________________________
Ситуационная план-схема расположения водопровода
Ведомость технического состояния и балансовой стоимости системы коллектора
Название системы ____________________________________________
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Всего
Количество
Из них требует
Балансовая стоимость тысяч тенге
Сумма износа тысяч тенге
капитального ремонта
восстановления тысяч тенге
Межхозяйственная сеть и сооружения на ней
1
Межхозяйственные коллекторы, включая основной
километр
2
Сооружения
штук
3
Насосные станции
штук
4
Гидрометрические посты
штук
5
Мосты и переезды
штук
Глава 3. Оросительная (оросительно-обводнительная) система
Название системы _______________________________________________
Год ввода в эксплуатацию_________________________________________
Название источника орошения ____________________________________
Бассейн реки (озера) _____________________________________________
Источник орошения зарегулирован (да, нет) _________________________
Наименование водохранилища и его назначение ______________________
Тип головного водозабора: плотинный, бесплотинный (подчеркнуть)__________________________________________________________
Способ водозабора: самотечный, механический (подчеркнуть) __________
________________________________________________________________

Бас құрылысжайдың есептеулік су өткізу қабілеттілігі секундына________ м3, оның ішінде реттеуіштің су өткізу мүмкіндігі секундына________ м3 немесе сорғы станциясының өнімділігі секундына_____ м3
Жүйе: су өздігінен ағатын, механикалық, аралас:
_____________________________________________________________________
(астын сызыңыз)
Автоматтандырылған болуы: гидроқұрылысжайлардың, су өлшеу
құрылғыларының, бүкіл жүйенің _________________________________________
(астын сызыңыз)
Жүйенің баланстық құны _____________________________ миллион теңге
Жалпы ауданы: суармалы жерлер _____________________________ гектар
көлдетіп суарылатын _______________________________________ гектар
суландырылған жерлер ______________________________________ гектар
Жүйеге тікелей басқаруды _____________________ жүзеге асырады
___________________________________________________
(су шаруашылығы ұйымының аты)
Жүйе _______________________________________аумағында орналасқан
(облыс, аудан)
Суландыру көзінің сипаттамасы
__________________________________________ орналасқан бекет бойынша
Бекет бойынша су жинақталатын аудан ______ шаршы километр (бұдан әрі – км2); сағаға дейінгі арақашықтық ____ километр.
Эксплуатациялық гидрометриялық бекеттің орналасқан жері ___________
Көпжылдық және нақты су өтімі немесе эксплуатациялық гидрометриялық бекет бойынша су жиегі
Айлар

Расчетная пропускная способность головного сооружения _______м3/секунду, в том числе регулятора м3/секунду или производительность насосной станции ________м3/секунду
Система: самотечная, механическая, смешанная(подчеркнуть) __________
________________________________________________________________
Наличие автоматизации: гидросооружений, водомерных устройств, всей системы (подчеркнуть) _________________________________________________________
Балансовая стоимость системы _____________________ миллионов тенге
Общая площадь: орошаемых земель __________________________гектар
Лиманного орошения _____________________________________ гектар
обводненных земель ____________________________________________ гектар
Непосредственное руководство системой осуществляется______________
________________________________________________________________
(название водохозяйственной организации)
Система расположена на территории ________________________________
(область, районы)
Характеристика источника орошения
По посту, расположенному _____________________________________
Водосборная площадь по посту ___ квадратных километров (далее – км2);
расстояние от устья____ километров
Местонахождение поста эксплуатационной гидрометрии ______________
_______________________________________________________________
Многолетние и фактические расходы или горизонты по посту эксплуатационной гидрометрии
Месяцы

5-тарау. Су алу ұңғымасының техникалық паспорты
Ұңғыманың орналасқан жері ______________________________________
Ұңғыманың нысаналы мақсаты ____________________________________
Ұңғыманың санаты ______________________________________________
Баланстық құны ___________________________________миллион теңге
Пайдалануға енгізілген жылы______________________________________
Объектінің маңызы _____________________________________________
(республикалық, облыстық, аудандық)

Глава 5. Технический паспорт водозаборной скважины
Местоположение скважин_________________________________________
Целевое назначение скважин______________________________________
Категория скважин_______________________________________________
Балансовая стоимость _____________________________миллион тенге
Год ввода в эксплуатацию: ________________________________________
Значение объекта________________________________________________
(республиканское, областное, районное)

1. Статистикалық, метр
2. Динамикалық, метр
5
Судың сапасы:
1. Құрғақ қалдық, грамм/литр
6
Пайдалану кезіндегі ұңғыманың конструкциясы
1. Эксплуатациялық баған
Диаметрі ___ миллиметр, метр
2. Сүзгіш баған
Диаметрі ____ миллиметр, метр
3. Сүзгіштің жұмыс істейтін бөлігі
Диаметр____ миллиметр, метр
4. Тұндырғыш
Диаметрі____ миллиметр, метр
7
Сүзгіштің типі
8
Сорғы станциясы
1. Сорғының типі (су көтергіштің)
2. Электр қозғалтқыштың типі (қозғалтқыштың)
3. Өнімділігі, м3/сағат
4. Арын, метр
5. Электр энергиясының көзі
9
Ұңғыма дебиті
Соңғы 5 жылда байқалған зиянды құбылыстардың қысқаша сипаттамасы және оларды жою жөнінде қабылданған шаралар ________________________________________________
Паспорттандыру жүргізіліп жатқан сәттегі құрылысжайдың техникалық жай-күйі (жарамды, күрделі жөндеуді, реконструкциялауды немесе қалпына келтіруді қажет етеді) ________________________________________________
Паспорттандыру жүргізілген жылдан бастап техникалық жақсарту және күрделі өндеулер жүргізу туралы белгілер (жылы, жұмыстың типі мен көлемі) ____________________________________________________________________
Су жинақтайтын ұңғымалар кезінде пайдалы алаңы көрсетілген азаматтық және өндірістік ғимараттар ___________________________________________
Байланыс құралдары:___________________________________________
Қосымшалар:
Сызбалар (ұңғымалардың геологиялық-гидрогеологиялық қималары)
Ахуалдық жоспар схемасы
6-тарау. Бөгетті су жинауы бар бас құрылысжайдың техникалық паспорты
Құрылысжайдың атауы ____________________________________________
Есептемелік су өткізгіштік қабілеті ____________________________ текше
метр/секунд оның ішінде су реттеуіштің _________________ м3/секунд
Бөгеттің ұзындығы _________ метр, ең жоғарғы биіктік_____________метр
Бас құрылысжайдың баланстық құны __________________ миллион теңге
Орналасқан жері __________________________________________________
(өзеннің аты және ең жақын елді мекенге дейінгі арақашықтық)
Объектінің маңыздылығы ______________________________________
(мемлекетаралық, республикалық)
Жалпы мәліметтер
Бас құрылыстың материалы және типі ____________ 20____ жыл ___________ жобасы бойынша салынған
(жобалаушы ұйымның атауы)
Архивтік №________________________ісқағаздарында сақтаулы
(ұйымның атауы)

1. Статистический, метр
2. Динамический, метр
5
Качество воды
1. Сухой остаток, грамм/литр
6
Конструкция скважины при эксплуатации
1. Эксплуатационная колонна Диаметр____ миллиметр, метр
2. Фильтровая колонна Диаметр____ миллиметр, метр
3. Рабочая часть фильтра Диаметр____ миллиметр, метр
4. Отстойник Диаметр____ миллиметр, метр
7
Тип фильтра
8
Насосная станция
1. Тип насоса (водоподъемника)
2. Тип электродвигателя (двигателя)
3. Производительность, м3/час
4. Напор, метров
5. Источник электроэнергии
9
Дебит скважины
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние 5 лети
принятые меры по их устранению ______________________________________
____________________________________________________________________
Техническое состояние сооружения на момент проведения паспортизации
(исправное, требует капитального ремонта, реконструкция или восстановления)
____________________________________________________________________
Отметки о проведении технического улучшения и капитальных ремонтов, начиная с года проведения паспортизации (год, вид работы и объем) ________________________
Гражданские и производственные здания с указанием их полезной площади, приводозаборных скважинах__________________________________________________
Средства связи: _______________________________________________________
Приложения:
Чертежи (геолого-гидрогеологические разрезы скважин))
Ситуационная план схема
Глава 6. Технический паспорт головного сооружения с плотинным водозабором
Название сооружения__________________________________________________
Расчетная пропускная способность _________м3/секунду
в том числе регулятора ____________________м3/секунд
Длина плотины ______метров, максимальная высота ____________метров
Балансовая стоимость головного сооружения ___________ миллион тенге
Местонахождение_____________________________________________________
(название реки и расстояние от ближайшего населенного пункта)
Значение объекта _____________________________________________________
(межгосударственное, республиканское)
Материал и тип головного сооружения ___________________________________
Построено в 20____ году по проекту______________________________________
(наименование проектной организации)
Архивный № ____________

8-тарау. Сорғы станциясының техникалық паспорты
Сорғы станциясының аты __________________________________________
Типі: стационарлық, қалқыма, жылжымалы ___________________________
Орнатылған агрегаттар саны __ дана, оның ішінде жұмыс істейтіні ___ дана
Пайдалануға берілген жылы _________________
Жалпы өнімділігі ____________________ м3/секунд
Көтерудің геометриялық биіктігі: ең жоғары ____ метр ең төмен _____ метр
Белгіленген қуаттылығы (литр/секунд немесе киловатт) _________________
Су алу көзі _______________________________________________________
Орналасқан жері __________________________________________________
Сорғы станциясының баланстық құны _________________ миллион теңге
Аты: суару, дренаж (басты, аударылған) ______________________________
Объектінің мәні _________________________________________________
(мемлекетаралық, республикалық)
Сорғы станциясы ______________________________________ қарауында.
Сорғы станциясының жұмыс режимі
Айлар
Онкүндіктер
20___жыл
20___жыл
20___жыл
20___жыл
Жұмыстың агрегат -сағат саны
Берілген су, мың м3
Жұмыстың агрегат -сағат саны
Берілген су, мың метр,
Жұмыстың агрегат -сағат саны
Берілген су, мың м3
Жұмыстың агрегат-сағат саны
Берілген су, мың м3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
қантар
1
2
3
Бір айда
ақпан
1
2
3
Бір айда
наурыз
1
2
Электр энергиясының және жанар майдың шығыны
Көрсеткіштер
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
Жұмсалғаны:
электр энергиясының, киловат/сағат
дизель майының, тонна
Шығындар:
Электр энергиясына, мың теңге
жанар майға, мың теңге.
Сорғы станциясының құрылысжайлары мен қондырғыларының техникалық сипаттамасы
а) сорғы станциясын су әкелетін канал және аванкамера
Су әкелетін канал
Аванкамера (су қабылдағыш)
Ұзындығы, метр
Табанының ені, метр немесе диаметрі, миллиметр
Ең жоғары су өтіміндегі қалыптасқан тереңдік, метр
Құлама жатысы
Бекітпелер
Типі және материалы
Ұзындығы, метр
Ұзындығы, метр
Материалы
Алаңы , метр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
б) Сорғылар
Сорғылар
Сорғы №
Пайдалану мақсаты (жұмыс істейтін, резервтегі)
Типі және маркасы
Дайындаушы зауыт
Пайдалануға берілген жылы
Өнімділігі м3/секунд
Толық арын, метр
Бір минуттағы айналым саны
Қажетті қуаттылығы, киловатт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Су құбырлары
Су құбырларының астындағы тіреулер
сорушы
арынды
Материалы
Диаметрі, миллиметр
Ұзындығы, погонды метр
Материалы
Диаметрі, метрі
Ұзындығы, погонды метр
Материал
Саны, дана
10
11
12
13
14
15
16
17
в) қозғалтқыштар
Қозғалтқыштың №
Пайдалану мақсаты (жұмыс істейтін, резервтегі)
Типі
Маркасы
Дайындаушы зауыт
Пайдалануға берілген жылы
Номиналды қуаттылығы, литр/секунд
Бір минуттағы айналым саны
Кернеу, вольт
Трансформаторлар
Типі және маркасы
Номиналды қуаттылығы, киловатт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Су қабылдайтын бассейннің сипаттамасы (өлшемдерін көрсетіп қысқаша
сипаттау) ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Арынды бассейн және оның сипаттамасы __________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сорғы станциясының ғимараты немесе понтоны (өлшемдері мен негізгі
көрсеткіштерін көрсетіп, қысқаша сипаттау) ______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Іске қосылуын реттейтін аппаратураның, автоматиканың қысқаша
сипаттауы __________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сорғы станциясының жұмысында байқалған зиянды құбылыстар
(кавитация, арынды су құбырларының жарылуы және басқалары) ____________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сорғы стансасының техникалық жай-күйі: жарамды, күрделі жөндеуді,
Сорғыларды құрылысжайларды _______________ ғимараттарды
(пантондарды) ________________________________ ауыстыруды қажет етеді.
Техникалық жақсарту және күрделі жөндеу бойынша жүргізілген жұмыстар
туралы белгілер, орындалған жұмыстардың жылын және көлемін көрсету
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

Глава 8. Технический паспорт насосной станции
Название насосной станции _______________________________________
Тип: стационарная, плавучая, передвижная __________________________
Число установленных агрегатов ____ штук, в том числе рабочих ___штук
Год постройки ____________
Год ввода в эксплуатацию________________
Общая производительность______________м3/секунду
Геометрическая высота подъема максимальная ________________метров минимальная _________________________ метров
Установленная мощность (литров/секунду или киловатт) ______________
Источник водозабора_____________________________________________
Местонахождение _______________________________________________
Балансовая стоимость насосной станции______________ миллионов тенге
Название: орошение дренаж (головная, перекаченная) _________________
Значение объекта ________________________________________________
(межгосударственное, республиканское)
Насосная станция находятся в ведении ______________________________
Режим работы насосной станции
Месяцы
Декады
20___ год
20___ год
20___ год
20___ год
Число агрето-часов работы
Подано воды тысяч м3
Число агрегато-часов работы
Подано воды тысяч м3
Число агрегато-часов работы
Подано воды тысяч м3
Число агрегато-часов работы
Подано воды тысяч м3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
январь
1
2
3
За месяц
февраль
1
2
3
За месяц
март
1
2
3
За месяц
Расход электроэнергии и горючего
Показатели
20___ год
20___ год
20___ год
Израсходовано:
электроэнергии, киловатт/час
дизельного топлива, тонн
Затраты:
на электроэнергию, тысяч тенге
на горючее, тысяч тенге
Техническая характеристика сооружений и оборудования насосной станции
а) подводящий канал и аванкамера
Подводящий канал
Аванкамера (водоприемник)
Длина, метров
Ширина по дну, метров или диаметров, миллиметров
Глубина заполнения при максимальном расходе, метров
Заложение откосов
Крепление
Тип и материал
Длина, метров
Длина, метров
Материал
Площадь, метров
б) насосы
Насосы
№ насоса
Назначение (рабочий, резервный)
Тип и марка
Завод– изготовитель
Год ввода в эксплуатацию
Производительность м3/секунду
Полный напор, метров
Число оборотов в минуту
Потребная мощность, киловатт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Трубопроводы
Опоры под трубопроводы
всасывающий
напорный
Материал
Диаметр, миллиметров
Длина, погонных метров
Материал
Диаметр, миллиметров
Длина, погонных метров
Материал
Количество, штук
10
11
12
13
14
15
16
17
в) двигатели
№ двигателя
Назначение (рабочий, резервный)
Тип
Марка
Завод- изготовитель
Год ввода в эксплуатацию
Номинальная мощность литров/секунду
Число оборотов в минуту
Напряжение, вольт
Трансформаторы
Тип и марка
Номинальная мощность, киловатт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Характеристика приемного бассейна (краткое описание с указанием размеров)
____________________________________________________________________
Напорный бассейн и его характеристика _________________________________
Здание или понтон насосной станции (краткое описание с указанием размеров и основных показателей) ______________________________________________________
Краткое описание пускорегулирующей аппаратуры, автоматики _____________
____________________________________________________________________
Краткое описание сооружения, назначение и эксплуатация_______________________________________________________________
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние 5 лет (кавитация, разрывы напорных водопроводов и другие) _____________________________________
_____________________________________________________________________
Техническое состояние насосной станции: исправная, требует капитального ремонта, замены насосов _____________________________________________________________
Двигателей ___________________________________________________________
Сооружений __________________________________________________________
здания (пантона) ______________________________________________________
Отметки о проведенных работах по техническому улучшению и капитальному ремонту с указанием года и объема выполненных работ
_____________________________________________________________________
Средства связи: _______________________________________________________
Площадь земельного участка, отчужденная для нужд эксплуатации ___________
_____________________________________________________________________
Приложение (перечислить): _____________________________________________

9-тарау. Су бөлгіштің техникалық паспорты
Құрылысжайдың аты_______________________________________________
Негізгі су ағысы (өзен, канал) _______________________________________
Каналдың аты _____________________________________________________
Материалы________________________________________________________
Каналдағы пикет № ________________________________________________
Пайдалануға берілген жылы _________________________________________
Су бөлгіштің баланстық құны ________________ миллион теңге
Құрылысжайдағы су өлшегіш құрылғылар (әрбір бөлудегі бекеттердің түрлерін көрсету)
____________________________________________________
Негізгі көрсеткіштер
Р/с №
Бас арнаға арналған саңылау және су бұрғыштар
Су өткізу мүмкіндігі, м3/секунд
1
2
3
1
Барлығы
Құрылысжайдың техникалық сипаттамасы
Р/с №
Құрылысжайдың негізгі элементтері
Өлшем бірлігі
Бас арнаға арналған саңылау
Су бұрғыштар (саны бойынша графиттеледі) олардың аты
1
2
3
4
5
1
Понур ұзындығы, ені
2
Су тосқының (науа және құдық) ұзындығы, ені
метр
3
Энергия бәсеңдеткіш типі, ұзындығы, ені
-
4
Рисберма____________(материалы)
метр
5
Жоғарғы бъефтің бекітпесі
м2
6
Төменгі бъефтің бекітпесі
м2
7
Бекітпе материалы
метр
8
Қалқан алдындағы табалдырықтың биіктігі
метр
9
Қалқан артындағы құламаның биіктігі
метр
10
Баспалдақтар саны
дана
11
Саңылаулар саны
-
12
Әрбір саңылаудың өлшемі, ұзындығы, ені немесе диаметрі
метр
13
Қақпалар (қалқандар) типі
-
материалы
-
саны
дана
Қақпаның өлшемі, биіктігі
метр
ені
метр
14
Запастағы қалқандар (суарқалықтар)
дана
15
Көтергіштер: типі
-
саны
дана
16
Ұзақтығы: көтеру
минут
түсіру
минут
17
Көпірлер:а) қызметтік ұзындығы
метр
ені
метр
б) өткел ұзындығы
метр
ені
метр
18
Электрмен жабдықтау
метр
19
Пайдалану жолдары
метр
Соңғы 5 жылда байқалған зиянды құбылыстардың қысқаша сипаттамасы және оларды жою бойынша қабылданған шаралар (жоғарғы бьефтің тұнуы, сүзілуі, жарылуы және басқалар) _______________________________________
Құрылысжайдың қысқаша сипаттамасы, мақсаты және пайдалану ________
Құрылыстың техникалық жай-күйі (жарамды, күрделі жөндеуді, қайта жаңартуды немесе қалпына келтіруді талап етеді) _________________________
Паспорттау жүргізілген жылдан бастап техникалық жақсарту және күрделі жөндеу жүргізу туралы белгілер (жыл, жұмыс түрі және көлемі)
_____________________________________________________________
Пайдалы алаңы көрсетілген азаматтық және өндірістік ғимараттар
___________________________________________________________
Байланыс құралдары______________________________________________
Қосымшалар (атап көрсетіңіз)_______________________________________

Глава 9. Технический паспорт вододелителя
Название сооружения_____________________________________________
Основной водоток (река, канал) ____________________________________
Название канала_________________________________________________
Материал_______________________________________________________
№ пикета на канале_______________________________________________
Год ввода в эксплуатацию_________________________________________
Балансовая стоимость сооружения __________________ миллионов тенге
Водомерные устройства на сооружении (указать типы постов на каждом
отводе) _________________________________________________________
Основные показатели
№ п/п
Отверстие в основное русло и отводы
Пропускная способность, м 3 /сек.
1
2
3
1
Итого
Техническая характеристика сооружения
№ п/п
Основные элементы сооружения
Единица измерения
Отверстие в основное русло
Отводы (графится по их числу) название отвода
1
2
3
4
5
1
Понур длина, ширина
метров
2
Водобой [лоток и колодец] длина, ширина
метров
3
Тип гасителя энергии длина, ширина
-
4
Рисберма ________________ (материал)
метров
5
Крепление верхнего бъефа
м2
6
Крепление нижнего бъефа
м2
7
Материал крепления
метров
8
Высота порога перед щитом
метров
9
Высота перепада за щитом
метров
10
Количество ступеней
штук
11
Число отверстий
-
12
Размер каждого отверстия длина/ ширина или диаметр
метров
13
Затворы (щиты): тип
-
материал
-
количество
штук
размер затвора, высота
метров
ширина
метров
14
Запасные щиты (шандоры)
штук
15
Подъемники: тип
-
количество
штук
16
Продолжительность: подъема
минут
опускания
минут
17
Мосты: а) служебный, длина
метров
ширина
метров
б) проезжий, длина
метров
ширина
метров
18.
Электроснабжение
метров
19.
Эксплуатационные дороги
метров
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние 5 лети принятые меры по их устранению (заиление верхнего бьефа, фильтрация, прорывы и другие)
__________________________________________________________________________
Краткое описание сооружения, назначение и эксплуатация _______________________
Техническое состояние сооружения (исправное, требует капитального ремонта, реконструкция или восстановления) ________________________________________________
Отметки о проведении технического улучшения и капитальных ремонтов, начиная с года проведения паспортизации (год, вид работы и объем) _____________________________
Гражданские и производственные здания с указанием их полезной площади
__________________________________________________________________________
Средства связи_____________________________________________________________
Приложения (перечислить)__________________________________________________

10-тарау. Су қоймасының техникалық паспорты
Су қойманың аты және типі ________________________________________
Су қоймасының жобалық көлемі____________________миллион м3
Пайдалануға берілген жылы _______________________________________
Су қоймасының пайдаланылу мақсаты ______________________________
Орналасқан жері __________________________________________________
Баланстық құны миллион теңге ____________________________________
Реттелген су ағынының аты _________________________________________
Объектінің маңыздылығы ___________________________________________
(мемлекетаралық, республикалық, облыстық)
Жоба бойынша 20____ жылы ___________________________ салынды
(жобалау ұйымының атауы)
20__ жылғы_________________ № _______ акт бойынша 20 ____ жылдан
бастап пайдалануға қабылданд.
Су қоймасына жер бөлудің болуы (мемлекеттік акт)_______________
Су қоймасының техникалық көрсеткіштері
Р/с №
Атауы
Өлш.бірлігі
Көрсеткіштері
Толықтыру және түсіндіру
1
Жобалық белгілері:
- мәжбүрлі қолдау деңгейі
- қалыпты қолдау деңгейі
- өлі көлем деңгейі
2
Жобалық көлемі
- толық
- пайдалы
3
Айна алаңы
- мәжбүрлі қолдау деңгейі
- қалыпты қолдау деңгейі
- өлі көлем деңгейі
4
Су қойманың орташа және ең үлкен ұзындығы мен ені
5
Су қойманың орташа және ең жоғарғы тереңдігі
6
Су қойманың жағалау жиегінің ұзақтығы
7
Оқшау немесе каскадта жұмыс істейді
Құрылысжайдың құрамы және олардың техникалық сипаттамасы
Атауы
Жұмыс бөлімінің құрылысжайлары
Түрі
Бөгет денесіндегі топырақ
Бөгеттің ұзындығы, метр
Негізі бойынша ені, метр
Макс. биіктігі
Еспе бойынша ені
Материал беткейлерді бекіту
Құламаларды салу коэф.
Бөгеттер
Қосылатын дамбалар
Су ағызу құрылысжайлары
Атауы
түрі
Су өткізу тесіктерінің өлшемдері
Бекіту құрылғыларының түрі
Макс. өткізу қабілеті, м3/секунд
Сорғыш және балық қорғау құралдары, дана
Тасқын су ағызу
Су түбіндегі суды шығару
Су қоймасының қысқаша сипаттамасы, мақсаты және пайдалану (оның
ішінде бөгеттің төменгі бьефінің құрылысы және игерілуі) __________________
____________________________________________________________________
Соңғы 5 жылда байқалған зиянды құбылыстардың қысқаша сипаттамасы
____________________________________________________________________
Объектінің құрамындағы құрылысжайлардың техникалық жай-күйі
(жарамды, күрделі жөндеуді, қайта жаңартуды және қалпына келтіруді қажет
етеді және техникалық жақсарту және күрделі жөндеу туралы белгілер: жылы,
түрі, көлемі) __________________________________________________________
Пайдалы ауданы көрсетілген қызметтік, тұрғын үй ғимараттары және өзге де
құрылыстар ________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қосымшалар: су қоймасының жоспары құрылысжайлардың сызбалары
объектінің орналасу схемасы пайдалану жөніндегі деректер

Глава 10. Технический паспорт водохранилища
Название и тип водохранилища ____________________________________
Проектный объем водохранилища _______миллионов м3
Год ввода в эксплуатацию ________________________________________
Назначение водохранилища _______________________________________
Местонахождение _______________________________________________
Балансовая стоимость _____________________________ миллионов тенге
Название зарегулированного водотока, источник _____________________
Значение объекта ________________________________________________
(межгосударственное, республиканское, областное)
Построено в 20________ году по проекту ___________________________
(наименование проектной организации)
Принято в эксплуатацию с 20____ год по акту №____от ____ 20___ год
Наличие отвода земель под водохранилище (Государственный Акт) _____
Технические показатели водохранилища
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Показатели
Дополнения и пояснения
1
Проектные отметки:
Форсированный подпорный уровень
Нормальный подпорный уровень
Уровень мертвого объема
2
Проектный объем
Полный полезный
3
Площадь зеркала
Форсированный подпорный уровень
Нормальный подпорный уровень
Уровень мертвого объема
4
Средняя и максимальная
длина и ширина водохранилища
5
Средняя и максимальная
глубина водохранилища
6
Протяженность береговой линии водохранилища
7
Работает изолированно или в каскаде водохранилища
Состав сооружений и их технические характеристики:
Название
Сооружения рабочей части
Тип
Грунт тела плотины
Длина плотины, метров
Ширина по основанию, метров
Макс высота
Ширина по гребню
Материал
и крепления откосов
Коэффициент заложения откосов
Плотины
Сопрягающие дамбы
Водосбросные сооружения
Название
Тип
Размеры водопропускных отверстий
Тип запорных устройств
Макс пропускная способность, м3/секунду
Сороудерживающие и рыбозащитные устройства, штук
паводковый водосброс
донные водовыпуски
Краткое описание водохранилища, назначение и эксплуатация (в том числе застроенность и освоенность нижнего бьефа плотины) ________________________________
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние 5 лет
__________________________________________________________________________
Техническое состояние сооружений в составе объекта (исправное, требует капитального ремонта, реконструкции и восстановления и отметки о техническом улучшении и капитальном ремонте: год, вид, объем) __________________________________
Служебные, жилые здания и прочие постройки с указанием полезной площади
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Приложения: план водохранилища чертежи сооружений схема расположения объекта данные по эксплуатации

11-тарау. Топтық су құбырының техникалық паспорты
Су құбырының атауы_______________________________________
Сумен жабдықтау көзі_________________________________________
Пайдалануға берілген жылы _________
Су құбыры аумағы бойынша өтеді _______________________________
____________________________________________________________________
(олардың арасындағы шекараларда № пикеттерді көрсете отырып, облыстар мен аудандарды көрсету)
Топтық су құбырымен қамтылған аймақ алаңы ____мың гектар
Су құбырына қосылған елді мекендер саны ________
Су құбырынан су алатын шаруашылық субъектілерінің саны
____________________________________________________________________
Су тұтынушылар:
елді мекендер ___________________________________________объектілер
өнеркәсіп кәсіпорындары _________________________________объектілер
Есептік су тұтыну:
Барлығы ________________жылына мың м3, оның ішінде:
халық үшін_____________жылына мың м3
өндіріс үшін______________ жылына мың м3
мал шаруашылығы үшін ______________мың м3/жыл
Су тұтыну көлемі:
орташа тәуліктік_______________м3;
жылдық__________________мың м3.
Су құбыры мен құрылысжайлардың баланстық құны ______ мың теңге
Санитарлық қорғау аймағының жалпы ауданы______________мың гектар
Жөндеу-пайдалану учаскелерінің саны___________дана
Су жинақтағыштардың техникалық жабдығы
Атауы
Типі
Маркасы
Өлшем бірлігі
Жалпы саны
1. Сорғы
дана
2.
дана
3.
дана
Дренаждық сорғы
дана
Ысырмалар
дана
Санитариялық қорғау аймағының қоршауы
метр
Магистральдық суағар
Магистральдық суағардың жалпы ұзындығы ______________ километр
Оның ішінде: болат суағарлар D = _____ _____ миллиметр L=___________
километр шойын суағарлар D = _____ _____ миллиметр L=___________
километр полиэтилен суағарлар D = _____ _____ миллиметр L=___________
километр және басқалары_____________________________________________
Магистральдық каналдағы арматура мен құрылысжайлар
Р/с №
Атауы
Типі
Маркасы
Саны, дана
Техникалық жай-күйі
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
1
Жапқыш-реттеуіш арматура
Ысырмалар
Вентильдер
Қақпалар
2
Су бөлу колонкалары және крандары
Су бөлу колонкалары
Өртке қарсы гидранттар
Крандар
3
Сақтандырғыш арматура
Соққыға қарсы клапандар
Сақтандырғыш клапандары
Вантуздар
4
Құдықтар, диаметр метрмен
5
Құдықтар, диаметр метрмен
6
Тіреуіш
7
Тіреуіш
8
Компенсаторлар, диаметр метрмен
9
Компенсаторлар, диаметр метрмен
Кенттік таратқыш желілердің жалпы жарақтануы
Жалпы ұзындығы _____________________________ километр оның ішінде:
- болат суағарлар D = ____ -: _____ миллиметр L = __________ километр
- шойын суағарлар D = _____ -: _____ миллиметр L = _________ километр
- полиэтилен суағарлар D = ____ -: ____ миллиметр L = _______ километр
және басқалары__________________________ мұнда: D - диаметр; L - ұзындығы.
Атауы
Типі
Маркасы, көлемі
Өлшем бірлігі
Саны
Техникалық жай-күйі
Ысырмалар
саны
Ысырмалар
саны
Вантуздар
саны
Кері клапан
саны
Су бөлу колонкалары
саны
Өртке қарсы гидранттар
саны
Құдықтар d= d=
метр
Тасымалдау сорғы станциялары:
- саны _______________ дана
- жиынтық су өтімі ________________ м3/секунд
- жиынтық манометрлік арын ___________ метр
кестенің жалғасы
Атауы
Типі
Маркасы
Өлшем бірлігі
Саны
Сорғы
дана
Дренаждық сорғы
дана
Ысырмалар
дана
Электрлік жетегі бар ысырмалар
дана
дана
№ ______ паспортқа арналған бағалау ведомосі
Топтық су құбырының атауы _____________________________________
Р/с №
Инвентарлық №
Көрсеткіштер атауы
Паспорт №
Өлшем бірлігі
Саны
Баланстық құны, теңге
Тозу пайызы
Тозу сомасы, теңге
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Соңғы бес жылда байқалған зиянды құбылыстардың қысқаша сипаттамасы және оларды жою бойынша қабылданған шаралар (жоғарғы бьефтің тұнуы, сүзілуі, жарылуы және басқалар) _____________________________________________
Паспорттау сәтіндегі объектінің құрамындағы су құбыры мен құрылысжайлардың техникалық жай-күйінің қысқаша сипаттамасы (жарамды, күрделі жөндеуді, қайта жаңартуды және қалпына келтіруді қажет етеді және техникалық жақсартулар мен күрделі жөндеу туралы белгілер: жылы, түрі, көлемі)
__________________________________________________________
________________________________________________________________
Паспорттау жүргізілген жылдан бастап техникалық жақсарту және күрделі
жөндеу жүргізу туралы белгілер (жыл, жұмыс түрі және көлемі)
_________________________________________________________________
Байланыс құралдары______________________________________________
Қосымшалар (атап өтілсін) _______________________________________

Глава 11. Технический паспорт группового водопровода
Наименование водопровода_______________________________________
Источник водоснабжения_________________________________________
Год ввода в эксплуатацию _________
Водопровод проходит по территории _______________________________
_______________________________________________________________
(перечислить области и районы с указанием № пикетов на границах между ними)
Площадь зоны охватываемой групповым водопроводом ____ тысяч гектар
Количество подключенных к водопроводу населенных пунктов ________
Количество хозяйствующих субъектов, получающих воду из водопровода
________________________________________________________________
Водопотребители:
населенные пункты ___________________________объектов
промышленные предприятия ___________________объектов
Расчетное водопотребление:
Всего ________________тысяч м3/год
в том числе для населения _____________тысяч м3/год
для производства ______________ тысяч м3/год
для животноводства ________тысяч м3/год
Объемы водопотребления:
среднесуточный_______________м3
годовой __________________ тысяч м3
Балансовая стоимость водопровода и сооружений _____тысяч тенге
Общая площадь зоны санитарной охраны ______________ тысяч гектар
Количество ремонтно-эксплуатационных участков ___________ штук
Техническое оборудование водозабора
Наименование
Тип
Марка
Единица измерения
Общее количество
1. Насос
штук
2.
штук
3.
штук
Дренажный насос
Дренажный насос
штук.
Задвижки
штук
Ограждение ЗСО
метров
Магистральный водовод
Общая протяженность магистрального водовода_________километров
В том числе:
- стальные водоводы D= _____ -: ____миллиметрL= ______километров
- чугунные водоводы D= _____ -: ___миллиметр L= _______километров
- полиэтиленовые водоводы D= __ -: ____миллиметр L= ___километров
и другие ____________________________________________________
Арматура и сооружения на магистральном канале
п/п
Наименование
Тип
Марка
Количество штук
Техническое состояние
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
1
Запорно-регулирующая арматура
Задвижки
Вентили
Затворы
2
Водоразборные колонки и краны
Водозаборные колонки
Подарный гидрант
Краны
3
Предохранительная арматура
Противоударные клапаны
Предохранительные клапаны
Вантузы
4
Колодцы, диаметр в метрах
5
Колодцы, диаметр в метрах
6
Упоры
7
Упоры
8
Компенсаторы, диаметр в метрах
9
Компенсаторы диаметр в метрах
Общая оснащенность разводящих поселковых сетей
Общая протяженность ______________________________километров
в том числе:
- стальные водоводы D= _____ -: _____ мм L= __________километров - чугунные водоводы D= _____ -: _____ мм L= ___________километров
- полиэтиленовые водоводы D= _____ -: _____ мм L= ___километров другие
_______________________________________________________________
№ п/п
Наименование
Тип
Марка, объем
Единица измерения
Количество
Техническое состояние
1
Задвижки
штук
2
Задвижки
штук
3
Вантузы
штук
4
Обратный клапан
штук
5
Водоразборные колонки
штук
6
Пожарные гидранты
штук
7
Колодцы d= d=
штук
Насосные станции перекачки:
количество _______________ штук
суммарный расход ____________м3 в секунду
суммарный манометрический напор ___________метров
Продолжение таблицы
№ п/п
Наименование
Тип
Марка
Единица измерения
Количество
1
Насос
штук
Дренажный насос
штук
задвижки
штук
Задвижки с эл. приводом
штук
штук
Оценочная ведомость к паспорту № ____________
Название группового водопровода_________________________________
№ пп.
Инвентарный №
Наименование показателей
№ паспорта
Единица измерения
Количество
Балансовая стоимость, тенге
Процент износа
Сумма износа, тенге
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние пять лет и принятые меры по их устранению (заиление верхнего бьефа, фильтрация, прорывы и другие) _______________________________________________________________________________
Краткое описание технического состояния водопровода и сооружений в составе объекта на момент паспортизации (исправное, требует капитального ремонта, реконструкции и восстановления и отметки о техническом улучшении и капитальном ремонте: год, вид, объем) _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Отметки о проведении технического улучшения и капитальных ремонтов, начиная с года проведения паспортизации (год, вид работы и объем) _____________________________
Средства связи_____________________________________________________________
Приложения (перечислить) __________________________________________________