Халықтың нысаналы топтарының 2008 жылға арналған тізбесін бекіту туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 26 ақпандағы № 45 қаулысы. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 19 наурызда № 9-3-82 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5, 7-баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабына сәйкес Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтарының 2008 жылға арналған тізбесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. 2007 жылғы 19 қаңтардағы № 73 "Халықтың нысаналы топтарының 2007 жылға арналған Тізбесін бекіту туралы" (мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-3-56, "Арқалық хабары" газетінің 2007 жылғы 2 наурызда жарияланған), 2007 жылғы 24 қазандағы № 542 "2007 жылғы 19 қаңтардағы № 73 "Халықтың нысаналы топтарының 2007 жылға арналған Тізбесін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-3-73 "Арқалық хабары" газетінің 2007 жылғы 2 қарашадағы 47(172)-нөмірінде жарияланған) қаулыларының күші жойылған деп танылсын.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ.Ш. Шаяхметовқа жүктелсін.
Қала әкімі
А. Мұхитбеков
Арқалық қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 26 ақпандағы
№ 45 қаулысына қосымша
Халықтың нысаналы топтарының 2008 жылға арналған
тізбесі
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен
ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі
балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен
асырауында тұрақты күтімдi, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты
зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған
адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) жиырма тоғыз жасқа дейінгі кәсіби даярлау және қайта
даярлаудан өткен жұмыссыздар, бастауыш, орта, жоғары кәсіби білімдері бар түлектер;
12) жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда ұзақ
уақыт (он екі және одан да көп ай) жұмыссыз ретінде
тіркелген адамдар;

Об утверждении перечня целевых групп населения на 2008 год
Постановление акимата города Аркалыка Костанайской области от 26 февраля 2008 года № 45. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 19 марта 2008 года № 9-3-82. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 5, 7 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" и статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат города Аркалыка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень целевых групп населения на 2008 год согласно приложению.
2. Признать утратившими силу постановления от 19 января 2007 года № 73 "Об утверждении перечня целевых групп населения на 2007 год" (номер государственной регистрации 9-3-56, опубликованное 2 марта 2007 года в газете "Аркалык хабары"), от 24 октября 2007 года № 542 "О внесении изменений и дополнений в постановление от 19 января 2007 года № 73 "Об утверждении Перечня целевых групп населения на 2007 год" (номер государственной регистрации 9-3-73, опубликованное 23 ноября 2007 года в газете "Аркалык хабары" номер 47(172).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шаяхметова К.Ш.
Аким города
А. Мухитбеков
Приложение к постановлению
акимата города Аркалыка
от 26 февраля 2008 года № 45
Перечень
целевых групп населения на 2008 год
1) Малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до 21 года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся
без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие
несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке,
установленном законодательством Республики Казахстан,
признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или
надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (два года до выхода на пенсию
по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные в запас из рядов Вооруженных Сил Республики
Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или)
принудительного лечения;
10) оралманы;
11) безработные, прошедшие профессиональную подготовку и
переподготовку, выпускники высшего, среднего специального и начального профессионального образования, в возрасте до
двадцати девяти лет;
12) длительно неработающие лица (двенадцать и более месяцев),
зарегистрированные в качестве безработных в уполномоченном
органе по вопросам занятости;

13) елу жастан асқан адамдар;
14) жазғы демалыс мерзімінде жоғары, арнаулы орта және бастауыш кәсіби білім беру оқу орындарының оқушылары.

13) лица старше пятидесяти лет;
14) учащаяся молодежь учебных заведений высшего, среднего
специального и начального профессионального образования в
период летних каникул.