Қазақстан Республикасы соттарының төрағалары мен судьяларын лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2026 жылғы 2 наурыздағы № 1188 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 2, 5, 7 және 9-тармақтарына, 34-бабы 1-тармағының 1), 2), 5), 7), 11-1) және 12) тармақшаларына, 2-тармағына, 3-тармағының 2) тармақшасына, 4 және 5-тармақтарына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға лауазымына:
Астана қалалық сотына
Смағұлов Айдар Әскербекұлы
Ақтөбе облыстық сотының төрағасы лауазымынан босатыла отырып;
Алматы қалалық сотына
Жүкенов Арман Серіктайұлы
Ақмола облыстық сотының төрағасы лауазымынан босатыла отырып;
Жамбыл облыстық сотына
Қосмұратов Ерлан Смадиярұлы
тағайындалсын.
2. Судья лауазымына:
Астана қаласы бойынша:
азаматтық істер жөніндегі ауданаралық сотқа
Ақылбаева Шынар Ақылбайқызы;
Қаиров Темірлан Қайратұлы;
Құрманбекқызы Султанна;
Мейрамғазин Айдын Ерікұлы;
Мұқашева Ақмарал Мұратбекқызы;
Сатымбек Ержан Әзімханұлы;
әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Абзал Алтын Абзалқызы;
Серіков Бекзат Серікұлы;
қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық сотқа
Бейсембекова Салтанат Бейсембекқызы;
Данияров Азат Талғатұлы;
Сәбитов Қайсар Серікұлы;
мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотқа
Күлжанова Әсел Жанболсынқызы
Солтүстік Қазақстан облысының мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының судьясы лауазымынан босатыла отырып;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Жабағыбаева Инара Арманқызы; Махметова Гүлжанат Қайырбекқызы;
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы ауданының № 2 аудандық сотына
Ақбаров Ерсаид Әлімханұлы;
Исабекова Раушан Қайырқызы;
Бостандық аудандық сотына
Сабыржанова Ақерке Асхатқызы;
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Қуатова Жамал Болатқызы;
қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Мұратбеков Руслан Мұратбекұлы;
мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотқа
Қабдылов Еркебұлан Асхатұлы;
Момынова Әйгерім Асқарқызы;
Шымкент қаласы бойынша:
азаматтық істер жөніндегі ауданаралық сотқа
Алшынбаев Айберген Аятұлы;
Нұрилла Азамат Еркебайұлы;
Абай облысы бойынша:
Аягөз аудандық сотына
Жарынбетов Ержан Тынысбекұлы;
Семей қаласының қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық сотына
Бейсекенов Төлеубек Тасболатұлы;
Ақмола облысы бойынша:
Кокшетау қалалық сотына
Ералиев Жандос Ержанұлы;
Смағұлова Дина Ерланқызы;
Қосшы қалалық сотына
Саметаева Диана Ерланқызы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Амамбаева Әсел Сансызбайқызы;
Сандықтау аудандық сотына
Сағынаева Динара Тұрлыбекқызы;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе гарнизонының әскери сотына
Уәлиева Сәулет Амандыққызы;
Ақтөбе қалалық сотына
Биманова Айгүл Ілиясқызы;
Ақтөбе қаласының № 2 сотына
Бақтығалиев Нұрлан Амантұрлыұлы
осы облыстың қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы лауазымынан босатыла отырып;
Көшенов Ғалымбек Келдібекұлы;
Махмұтов Нұрболат Байұзақұлы;
Алға аудандық сотына
Сералиев Асхат Кеңесұлы;
Ақтөбе қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотына
Әлімжанова Айжан Әділжанқызы;
Бекмұхамбетова Динара Жоламанқызы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Беғалиева Гаухар Қалыбекқызы;
Мырзалы Шынтас Ілиясұлы;
Мұғалжар аудандық сотына
Сәрсенбергенов Азамат Сұлтанбекұлы;
Ойыл аудандық сотына
Әбиева Гүлжахан Темірханқызы;
Хромтау аудандық сотына
Мәлік Салауат Саматұлы;
Алматы облысы бойынша:
Алатау қаласының сотына
Жетпісбаева Анар Ғалымқызы;
Райсов Бауыржан Ермұратұлы;
Қарасай аудандық сотына
Байбекова Гүлжазира Оразалықызы;
Шолпанқүлова Күлпаш Кеңесбекқызы
Астана қаласының мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотының судьясы лауазымынан босатыла отырып;
Іле аудандық сотына
Рахматуллаева Арайлым Рысқұлбекқызы;
Ыбыраева Данара Сәкенқызы;
Атырау облысы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотқа
Абишев Даулет Бақытбекұлы;
Атырау қалалық сотына
Қаражанов Баймырза Нұржанұлы;
Қызылқоға аудандық сотына
Бауыржанұлы Рақымжан;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Сейсентаев Жалғас Даулетбайұлы;
Серғазин Қажыбай Қалымұлы;
Махамбет аудандық сотына
Ермуханова Гүлнұр Хасенқызы;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бәйтерек аудандық сотына
Теңлікқызы Жанар;
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Банков Азамат Аулаханұлы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Ақшолакова Любовь Еркінқызы;
Орал қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотына
Мәштиева Айгүл Мұхамедқызы;
Орал қалалық сотына
ЖармұхамбетЖәнібек Бердіғұлұлы;
Мамыров Абадан Азаматұлы;
Орал қаласының № 2 сотына
Тлепов Мүрадым Нуриманұлы
Абай облысы Семей қаласының азаматтық істер жөніндегі ауданаралық сотының судьясы лауазымынан босатыла отырып;
Шәріпов Руслан Серікұлы;
Жамбыл облысы бойынша:
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Бекболатова Айнұр Тәжібайқызы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Сарабек Жарқын Жарасұлы;
Оразов Әлібек Жоламанұлы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы сотының төрағасы лауазымынан босатыла отырып;
Мойынқұм аудандық сотына
Әлменова Меруерт Ерболқызы;
Шу аудандық сотына
Айтжанов Саламат Бақбергенұлы;
Жетісу облысы бойынша:
Алакөл аудандық сотына
Шәміл Сәкен Қаныбекұлы;
Ескелді аудандық сотына
Асқарбай Руслан Ерғалиұлы;
Көксу аудандық сотына
Ермағанбетова Сандуғаш Жидебайқызы;
Қаратал аудандық сотына
Жиембаев Евгений Сергеевич;
мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотқа
Әбитова Сандуғаш Серікқызы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Исқандар Мархабат Бақытұлы;
Спаш Нұрдәулет Абутәліпұлы;
Талдықорған қалалық сотына
Құсайынова Балым Қаныбекқызы;
Ізахметов Берік Амангелдіұлы;
Талдықорған қаласының мамандаңдырылған тергеу сотына
Қадірова Жансира Мамырбекқызы;
Қарағанды облысы бойынша:
Абай аудандық сотына
Ұсабаева Диана Мұратқызы;
Қарағанды қаласының әкімпіілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотына
Кеңес Ғани Советұлы;
Қасымов Қарымсақ Қазкелдіұлы;
Қарағанды қаласы Қазыбек би ауданының № 2 аудандық сотына
Артықбаева Айнур Қайратқызы;
Қарқаралы аудандық сотына
Қоғабаев Мирасхан Қоғабайұлы;
қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Жұмаділов Талғат Мұқарамұлы;
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Әбенова Қымбат Есмұханбетқызы;
Осакаров аудандық сотына
Әбілқасова Анар Нұралиқызы;
Теміртау қалалық сотына
Шалхаров Мұнарбек Нұрлыбекұлы;
Қостанай облысы бойынша:
Әулиекөл аудандық сотына
Маманова Салтанат Александрқызы;
Қостанай ауданаралық сотына
Орманов Абай Ерланұлы;
Қостанай қалалық сотына
Қашпанова Айнұр Бақыткерейқызы;
Тілеуғабылов Қанат Жаңбыршыұлы;
мамаңдандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Қайрат Хангүл Маратқызы;
Рудный қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотына
ШәймерденовӘлемхан Қуандықұлы;
Рудный қалалық сотына
Көрпешева Айдын Амангелдіқызы;
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда қалалық сотына
Жүнісова Нүргүл Жұмағалиқызы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Бегімбаев Ринат Маратұлы;
Қайбалдиева Айнұр Амангелдіқызы;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау қаласының № 2 сотына
Алданов Тұрар Арыстанұлы;
Нұрманов Саид Сәкенұлы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Күшікбаева Гүлзат Маратқызы;
Маңғыстау аудандық сотына
Мырзабеков Данияр Есмаханұлы;
Мұнайлы аудандық сотына
Жұмақаева Айкүміс Қаныбекқызы;
Павлодар облысы бойынша:
Баянауыл аудандық сотына
Мұхамбетжанова Жұлдызай Сансызбайқызы;
Екібастүз қалалық сотына
Хасенов Тимур Танатқанұлы;
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Мерғалімова Раушангүл Қайыркенқызы;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның сотына
Әбділдин Ербол Бүркітбайұлы;
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотқа
Ыдырысов Диаз Серікұлы;
Петропавл қаласының № 2 сотына
Ақшалова Әсем Серғалиқызы;
Бралина Айгүл Зайнилғабиденқызы;
Өтекина Ақбөпе Қайырболатқызы;
Петропавл қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотына
Хасенов Бауыржан Серікұлы;
Шал ақын ауданының ауданаралық сотына
Мақашева Гүлмира Алтынбекқызы;
Түркістан облысы бойынша:
Арыс аудандық сотына
Есжанов Еркебұлан Алайдарұлы;
Жетісай аудандық сотына
Нұрғалиев Асқар Қосылбайұлы;
Қазығұрт аудандық сотына
Сатаров Есен-Әлібижан Дүйсенбекұлы;
Түркістан қаласының ауданаралық сотына
Әбілқасымов Нұржан Әбілқасымұлы;
Әлшеров Батырхан Есенұлы;
Түркістан қаласының мамандандырылған ауданаралық тергеу сотына
Жораева Нұрсұлу Кендебекқызы;
Отырар аудандық сотына
Нәкиева Әйгерім Жубаназарқызы;
Сарыағаш аудандық сотына
Құдайбергенов Есдәулет Асқарбекұлы;
Сарыағаш ауданының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотына
Алтаева Сәуле Асқарқызы;
Ұлытау облысы бойынша:
Жезқазған қалалық сотына
Қожамжаров Манас Мұхтарұлы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Шаянова Гүлмира Тұрсынбайқызы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотқа
Айсин Мақсат Жақсығалиұлы;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа
Оразғалиев Айдын Ержанұлы;
Тоқтарова Гүлнұр Еркінбекқызы;
Өскемен қаласының азаматтық істер жөніндегі ауданаралық сотына
Кәрімов Нұрсұлтан Бағдатұлы;
Оразаева Зәуре Әлімжанқызы;
Өскемен қаласының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандаңдырылған ауданаралық сотына
Ахмеджанов Ерлан Серікбосынұлы;
Өскемен қаласының қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық сотына
Жаныбекова Нүргүл Берікқанқызы
Абай облысы Көкпекті аудандық сотының төрағасы лауазымынан босатыла отырып;
Шемонайха аудандық сотына
Алтайұлы Алмас
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 2 марта 2026 года № 1188.
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 5, 7 и 9 статьи 31, подпунктами 1), 2), 5), 7), 11-1) и 12) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 3, пунктами 4 и 5 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
суда города Астаны
Смагулова Айдара Аскербековича
с освобождением от должности председателя Актюбинского областного суда;
Алматинского городского суда
Жукенова Армана Сериктаевича
с освобождением от должности председателя Акмолинского областного суда;
Жамбылского областного суда
Космуратова Ерлана Смадияровича.
2. Назначить на должность судьи:
по городу Астане:
межрайонного суда
по гражданским делам
Акылбаеву Шынар Акылбайкызы;
Каирова Темирлана Кайратулы;
Курманбеккызы Султанну;
Мейрамгазина Айдына Ерикулы;
Мукашеву Акмарал Муратбековну;
Сатымбека Ержана Азимхановича;
специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям
Абзал Алтын Абзалкызы;
Серикова Бекзата Сериковича;
межрайонного суда
по уголовным делам
Бейсембекову Салтанат Бейсембековну;
Даниярова Азата Талгатулы;
Сабитова Кайсара Сериковича;
специализированного межрайонного
административного суда
Кульжанову Асель Жанболсыновну с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного экономического суда Северо-Казахстанской области;
специализированного межрайонного экономического суда
Жабагибаеву Инару Армановну;
Махметову Гульжанат Кайрбековну;
по городу Алматы:
районного суда № 2 Алмалинского района
Акбарова Ерсаида Алимхановича;
Исабекову Раушан Каировну;
Бостандыкского районного суда
Сабиржанову Акерке Асхатовну;
специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних
Куатову Джамал Болатовну;
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Муратбекова Руслана Муратбековича;
специализированного межрайонного административного суда
Кабдылова Еркебулана Асхатулы;
Момынову Айгерим Аскаровну;
по городу Шымкенту:
межрайонного суда по гражданским делам
Алшынбаева Айбергена Аятовича;
Нуриллу Азамата Еркебайулы;
по области Абай:
Аягозского районного суда
Жарынбетова Ержана Тынысбековича;
межрайонного суда по уголовным делам города Семея
Бейсекенова Толеубека Тасболатовича;
по Акмолинской области:
Кокшетауского городского суда
Ералиева Жандоса Ержановича;
Смагулову Дину Ерланкызы;
суда города Косшы
Саметаеву Диану Ерлановну;
специализированного межрайонного экономического суда
Амамбаеву Асель Сансызбаевну;
Сандыктауского районного суда
Сагинаеву Динару Турлыбековну;
по Актюбинской области:
военного суда
Актюбинского гарнизона
Валиеву Саулет Амандыковиу;
суда города Актобе
Биманову Айгуль Ильясовну;
суда № 2 города Актобе
Бактыгалиева Нурлана Амантурлиевича
с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного суда по уголовным делам этой же области;
Кушенова Галымбека Келдибековича;
Махмутова Нурболата Байузаковича;
Алгинского районного суда
Сералиева Асхата Кенесовича;
специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям города Актобе
Алимжанову Айжан Адилжановну;
Бекмухамбетову Динару Жоламановну;
специализированного межрайонного экономического суда
Бегалиеву Гаухар Калыбековну;
Мырзалы Шынтаса Илиясулы;
Мугалжарского районного суда
Сарсенбергенова Азамата Султанбекулы;
Уилского районного суда
Абиеву Гульжахан Темирхановну;
Хромтауского районного суда
Малика Салауата Саматулы;
по Алматинской области:
суда города Алатау
Жетписбаеву Анару Галымовну;
Райсова Бауыржана Ермуратулы;
Карасайского районного суда
Байбекову Гулжазиру Оразалиевну; Шолпанкулову Кульпаш Кенесбековну с освобождением от должности судьи специализированного межрайонного административного суда города Астаны;
Илийского районного суда
Рахматуллаеву Арайлым Рыскулбековну;
Ибраеву Дакару Сакеновну;
Атырауской области:
специализированного межрайонного административного суда
Абишева Даулета Бакытбекулы;
Атырауского городского суда
Каражанова Баймырзу Нуржанулы;
Кызылкогинского районного суда
Бауыржанулы Ракымжана;
специализированного межрайонного экономического суда
Сейсентаева Жалгаса Даулетбайулы;
Сергазина Хажибая Калимовича;
Махамбетского районного суда
Ермуханову Гульнуру Хасеновну;
по Западно-Казахстанской области:
суда района Бәйтерек
Тенликкызы Жанар;
специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних
Баякова Азамата Аулахановича;
специализированного межрайонного экономического суда
Акчулакову Любовь Еркеновну;
специализированного суда по административным правонарушениям города Уральска
Маштиеву Айгуль Мухамедовну;
Уральского городского суда
Жармухамбета Жанибека Бердигулулы;
Мамырова Абадана Азаматовича;
суда № 2 города Уральска
Тлепова Мурадыма Нуриманулы
с освобождением от должности судьи межрайонного суда по гражданским делам города Семея области Абай;
Шарипова Руслана Сериковича;
по Жамбылской области:
специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних
Бекболатову Айнур Тажибайкызы;
специализированного межрайонного экономического суда
Сарабека Жаркына Жарасулы;
Уразова Алибека Джуламановича
с освобождением от должности председателя суда района Биржан сал Акмолинской области;
Мойынкумского районного суда
Алменову Меруерт Ерболовну;
Шуского районного суда
Айтжанова Саламата Бакбергеновича;
по области Жетісу:
Алакольского районного суда
Шамиля Сакена Каныбековича;
Ескельдинского районного суда
Аскарбая Руслана Ергалиулы;
Коксуского районного суда
Ермаганбетову Сандугаш Жидебайкызы;
Каратальского районного суда
Жиембаева Евгения Сергеевича;
специализированного межрайонного
административного суда
Абитову Сандугаш Сериковну;
специализированного межрайонного
экономического суда
Искандара Мархабата Бакытулы;
Спаша Нурдаулета Абуталипулы;
Талдыкорганского городского суда
Кусаинову Балым Каныбековну;
Изахметова Берика Амангельдыевича;
специализированного следственного суда города Талдыкоргана
Кадирову Жансиру Мамырбековну;
по Карагандинской области:
Абайского районного суда
Усабаеву Диану Муратовну;
специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям города Караганды
Кенеса Гани Советулы;
Касымова Карымсака Казкельдиевича;
районного суда № 2 Казыбекбийского района города Караганды
Артыкбаеву Айнур Кайратовну;
Каркаралинского районного суда
Когабаева Мирасхана Когабайулы;
специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Жумадилова Талгата Мукарамовича;
специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних
Абенову Кымбат Есмуханбетовну;
Сыздыкову Меруерт Сайлауовну;
Темирбаеву Галию Галимовну;
специализированного межрайонного экономического суда
Жолханову Дану Бакытжановну;
Осакаровского районного суда
Абылкасову Анар Нуралиевну;
Темиртауского городского суда
Шалхарова Мунарбека Нурлыбековича;
по Костанайской области:
Аулиекольского районного суда
Маманову Салтанат Александровну;
Костанайского межрайонного суда
Урманова Абая Ерлановича;
Костанайского городского суда
Кашпанову Айнур Бахыткереевну;
Тлеугабылова Каната Жанбыршиновича;
специализированного межрайонного экономического суда
Кайрат Хангуль Мараткызы;
специализированного суда по административным правонарушениям города Рудного
Шаймерденова Алемхана Хуандыковича;
Рудненского городского суда
Курпешеву Айдын Амангельдиновну;
по Кызылординской области:
Кызылординского городского суда
Жунисову Нургуль Жумагалиевну;
специализированного межрайонного экономического суда
Бегимбаева Рината Маратовича;
Кайбалдиеву Айнур Амангелдиевну;
по Мангистауской области:
суда № 2 города Актау
Алданова Турара Арыстановича;
Нурманова Саида Сакеновича;
специализированного межрайонного
экономического суда
Кушекбаеву Гульзат Маратовну;
Мангистауского районного суда
Мырзабекова Данияра Есмахановича;
Мунайлинского районного суда
Жумакаеву Айкумис Каныбеккызы;
по Павлодарской области:
Баянаульского районного суда
Мухамбетжанову Жулдызай Сансызбаевну;
Экибастузского городского суда
Хасенова Тимура Танаткановича;
специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних
Мергалимову Раушангуль Каиркеновну;
по Северо-Казахстанской области:
суда района Габита Мусрепова
Абдильдина Ербола Буркитбаевича;
специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних
Идрисова Диаза Сериковича;
суда № 2 города Петропавловска
Акшалову Асем Сергалиевну;
Бралину Айгуль Зайнилгабиденовну;
Утекину Акбопе Хайрбулатовну;
специализированного суда по административным правонарушениям города Петропавловска
Хасенова Бауыржана Сериковича;
межрайонного суда района Шал акына
Макашеву Гульмиру Алтынбековну;
по Туркестанской области:
Арысского районного суда
Бежанова Еркебулана Алайдаровича;
Жетысайского районного суда
Нургалиева Аскара Косылбайулы;
Казыгуртского районного суда
Сатарова Ңсен-Алибижана Дюсенбекулы;
межрайонного суда города Туркестана
Абилкасымова Нуржана Абилкасымулы;
Альшерова Батырхана Есеновича;
специализированного межрайонного следственного суда города Туркестана
Жораеву Нурсулу Кендебеккызы;
Отрарского районного суда
Накиеву Аигерим Жубаназаровну;
Сарыагашского районного суда
Кудайбергенова Есдаулета Аскарбекулы;
специализированного суда по административным правонарушениям Сарыагашского района
Алтаеву Сауле Аскаркызы;
по области Ұлытау:
Жезказганского городского суда
Кожамжарова Манаса Мухтаровича;
специализированного межрайонного экономического суда
Шаянову Гульмиру Турсынбаевну;
по Восточно-Казахстанской области:
специализированного межрайонного
административного суда
Айсина Максата Жаксыгалиулы;
специализированного межрайонного экономического суда
Оразгалиева Айдына Ержановича;
Токтарову Гульнур Еркинбеккызы;
межрайонного суда по гражданским делам города Усть-Каменогорска
Каримова Нурсултана Багдатулы;
Оразаеву Зауре Алимжановну;
специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям города Усть-Каменогорска
Ахмеджанова Ерлана Серикбосыновича;
межрайонного суда по уголовным делам города Усть-Каменогорска
Жаныбекову Нургуль Бериккановну
с освобождением от должности председателя Кокпектинского районного суда области Абай;
Шемонаихинского районного суда
Алтайулы Алмаса.

3. Атқаратын лауазымынан:
Жамбыл облыстық сотының төрағасы
Ахметжанов Ербол Ұлатайұлы
өкілеттік мерзімінің өтуіне байланысты, осы соттың судьясы етіп қалдыра отырып;
Астана қалалық сотының судьялары
Мирзоян Таисия Юрьевна
орнынан түсуіне байланысты;
Рахметова Гүлжанат Рахметқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Алматы қалалық сотының судьялары
Қожаханова Гүлнара Сейфоллақызы
орнынан түсуіне байланысты;
Құбашев Аслан Ескендірұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Мейіржанова Гүлнәр Серікбайқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Абай облыстық сотының судьялары
Балғожина Гүлмира Ибрагимқызы
зейнеткерлік жасқа толуына байланысты;
Бекішева Күлпән Әбдірахманқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Қостанай облыстық сотының судьясы
Татаев Марат Есдәулетұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Қызылорда облыстық сотының судьясы
Қаниева Клара
орнынан түсуіне байланысты;
Ұлытау облыстық сотының судьялары
Мұқатаев Руслан Қалиақбарұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Сағатов Сәрсен Сейіткенұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Шығыс Қазақстан облыстық сотының судьясы
Тоқышева Мәриямгүл Шәкенқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Астана қаласы бойынша:
азаматтық істер жөніндегі ауданаралық соттың судьясы
Қарағаев Расул Назымбекұлы
тәртіптік теріс қылық жасағаны үшін судья лауазымынан босату қажеттігі туралы Сот жюриінің шешімі бойынша;
қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық соттың судьясы
Тобағалиұлы Қанат
орнынан түсуіне байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттың төрағасы
Тәжіханов Бақытжан Әбдісаттарұлы
өкілеттік мерзімінің өтуіне байланысты, осы соттың судьясы етіп қалдыра отырып:
әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттың судьясы
Сләмқұлов Дастан Танабекұлы
қайтыс болуына байланысты;
Шымкент қаласы бойынша:
азаматтық істер жөніндегі ауданаралық соттың судьясы
Нұрманбетова Айсара Пернешқызы
орнынан түсуіне байланысты;
қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық соттың судьясы
Қахаров Талғат Акрамұлы
орнынан түсуіне байланысты;
мамандандырылған ауданаралық экономикалық соттың судьясы
Қонысбаева Динара Махмұтқызы
қайтыс болуына байланысты;
Абай облысы бойынша:
Семей қаласы қылмыстық істер жөніндегі ауданаралық сотының судьясы
Шымыров Ермек Тілеубекұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Ақмола облысы бойынша:
Ақкөл аудандық сотының төрағасы
Теміров Жанат Құлатайұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Көкшетау қалалық сотының судьясы
Олексюк Сергей Николаевич
өз тілегі бойынша;
Ақтөбе облысы бойынша:
Мәртөк аудандық сотының судьясы
Урузбаев Абай Кәкімханұлы
өз тілегі бойынша;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бөрлі аудандық сотының төрағасы
Мыңбаев Серік Амангелдіұлы
өкілеттік мерзімінің өтуіне байланысты, осы соттың судьясы етіп қалдыра отырып;
Орал қалалық сотының төрағасы
Жүмағұлов Руслан Нартайұлы
соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне байланысты;
Жетісу облысы бойынша:
Талдықорған қалалық сотының судьясы
Дүйсенбеков Бекмұрат Шакерұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы Қазыбек би аудандық сотының судьясы
Мырзабекова Айгүл Баймұхаметқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Қызылорда облысы бойынша:
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттың судьясы
Жаппасбаев Серік
Маңғыстау облысы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық экономикалық соттың судьясы
Борашева Айгүл Аталыққызы
орнынан түсуіне байланысты;
Павлодар облысы бойынша:
Ақсу қаласының ауданаралық сотының судьясы
Батраханов Абылайхан Қуандықұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Павлодар қаласы азаматтық істер жөніндегі ауданаралық сотының судьясы
Рахымбергенова Ұлжан Қайыржанқызы
орнынан түсуіне байланысты;
қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттың судьясы
Сұлтанов Құдабай Тоқбергенұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қаласы әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотының судьясы
Әлжанова Гүлім Еламанқызы
орнынан түсуіне байланысты;
Түркістан облысы бойынша:
Сарыағаш ауданының әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі мамандандырылған сотының төрағасы
Қайыпов Берік Бекмұратұлы
өз тілегі бойынша, осы соттың судьясы етіп қалдыра отырып
босатылсын.

3. Освободить от занимаемых должностей:
председателя Жамбылского областного суда
Ахметжанова Ербола Улатаевича в связи с истечением срока полномочий, с оставлением судьей этого же суда;
судей суда города Астаны
Мирзоян Таисию Юрьевну в связи с уходом в отставку;
Рахметову Гульжанат Рахметовну в связи с уходом в отставку;
судей Алматинского городского суда
Кожаханову Гульнару Сейфуллаевну в связи с уходом в отставку;
Кубашева Аслана Ескендировича в связи с уходом в отставку;
Мейржанову Гульнар Серикбаевну в связи с уходом в отставку;
судей суда области Абай
Балгожину Гульмиру Ибрагимовну
в связи с достижением пенсионного возраста;
Бекишеву Кульпан Абдрахмановну
в связи с уходом в отставку;
судьи Костанайского областного суда
Татаева Марата Естаулетовича в связи с уходом в отставку;
судьи Кызылординского областного суда
Каниеву Клару
в связи с уходом в отставку;
судей суда области Ұлытау
Мукатаева Руслана Калиакбаровича в связи с уходом в отставку;
Сагатова Сарсена Сейткеновича в связи с уходом в отставку;
судьи Восточно-Казахстанского областного суда
Токушеву Мариямгуль Чакеновну в связи с уходом в отставку;
по городу Астане:
судьи межрайонного суда
по гражданским делам
Карагаева Расула Назымбековича
по решению Судебного жюри о необходимости освобождения от должности судьи за совершение дисциплинарного проступка;
судьи межрайонного суда по уголовным делам
Тобагалиулы Каната
в связи с уходом в отставку;
по городу Алматы:
председателя специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям
Тажиханова Бакытжана Абдисаттаровича
в связи с истечением срока полномочий, с оставлением судьей этого же суда;
судьи специализированного межрайонного суда по административным правонарушениям
Слямкулова Дастана Танабековича
в связи со смертью;
по городу Шымкенту:
судьи межрайонного суда по гражданским делам
Нурманбетову Айсару Пернешовну
в связи с уходом в отставку;
судьи межрайонного суда по уголовным делам
Кахарова Талгата Акрамовича
в связи с уходом в отставку;
судьи специализированного межрайонного
экономического суда
Конысбаеву Динару Махмутовну
в связи со смертью;
по области Абай:
судьи межрайонного суда по уголовным делам города Семея
Шымырова Ермека Тлеубековича в связи с уходом в отставку;
по Акмолинской области:
председателя Аккольского районного суда
Темирова Жаната Кулатаевича
в связи с уходом в отставку;
судьи Кокшетауского городского суда
Олексюка Сергея Николаевича
по собственному желанию;
по Актюбинской области:
судьи
Мартукского районного суда
Урузбаева Абая Какимхановича
по собственному желанию;
по Западно-Казахстанской области:
председателя
Бурлинского районного суда
Мынбаева Серика Амангельдыновича в связи с истечением срока полномочий, с оставлением судьей этого же суда;
председателя
Уральского городского суда
Жумагулова Руслана Нартаевича
в связи с вступлением в законную силу обвинительного приговора суда;
по области Жетісу:
судьи Талдыкорганского городского суда
Дуйсенбекова Бекмурата Шакеровича
связи с уходом в отставку;
по Карагандинской области:
судьи Казыбекбийского районного суда города Караганды
Мурзабекову Айгуль Баймухаметовну
в связи с уходом в отставку;
по Кызылординской области:
судьи специализированного межрайонного суда
по делам несовершеннолетних
Жаппасбаева Серика
в связи с уходом в отставку;
по Мангистауской области:
судьи специализированного межрайонного экономического суда
Борашеву Айгуль Аталиковну
в связи с уходом в отставку;
по Павлодарской области:
судьи межрайонного суда города Аксу
Батраханова Аблайхана Куандыковича в связи с уходом в отставку;
судьи межрайонного суда по гражданским делам города Павлодара
Рахимбергенову Улжан Каиржановну в связи с уходом в отставку;
судьи специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Султанова Кудабая Токбергеновича в связи с уходом в отставку;
по Северо-Казахстанской области:
судьи специализированного суда по административным правонарушениям города Петропавловска
Альжанову Гульм Еламановну
в связи с уходом в отставку;
по Туркестанской области:
председателя специализированного суда по административным правонарушениям Сарыагашского района
Каипова Берика Бекмуратовича по собственному желанию, с оставлением судьей этого же суда.

4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев