Қазақстан Республикасындағы цифрландырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 1117 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
Цифрландырудың платформалық моделіне көшуді қамтамасыз ету, мемлекеттік функциялардың қайталануын болғызбау және бюджет шығыстарын оңтайландыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. 2026 жылғы қаңтардан бастап мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жаңа ақпараттандыру объектілерін "QazTech" "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық платформасынан (бұдан әрі - "QazTech" платформасы) тыс құруға мораторий енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жаңа ақпараттандыру объектілерін "QazTech" платформасында әзірлеу мүмкін болмаған кезде әрбір нақты жағдайды Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссияның қарауына шығаруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар мен квазимемлекеттік сектор субъектілері осы Жарлықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президентінің
Қ.Тоқаев

О некоторых вопросах цифровизации в Республике Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 9 декабря 2025 года № 1117.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В целях обеспечения перехода на платформенную модель цифровизации, исключения дублирования государственных функций и оптимизации бюджетных расходов ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Ввести с 1 января 2026 года мораторий на создание новых объектов информатизации государственных органов и субъектов квазигосударственного сектора вне информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" QazTech" (далее - платформа "QazTech").
2. Правительству Республики Казахстан при невозможности разработки новых объектов информатизации государственных органов и субъектов квазигосударственного сектора на платформе "QazTech" обеспечить вынесение каждого конкретного случая на рассмотрение Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан.
3. Правительству Республики Казахстан, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, местным исполнительным органам и субъектам квазигосударственного сектора принять необходимые меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев