"Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 855 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ережеде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 25-1) тармақшамен толықтырылсын:
"25-1) мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган бекітетін құқық қорғау органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын келісу;";
19-тармақта:
мынадай мазмұндағы 32-1) және 32-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"32-1) прокуратура органдары жүйесі қызметкерлерін жоспардан тыс аттестаттауды өткізу тәртібін, кезеңдерін және мерзімдерін айқындайды;
32-2) қатардағы, кiшi, орта, аға және жоғары басшы құрамдағы адамдар орналасуға жататын лауазымдарды және осы лауазымдарға сәйкес келетiн арнаулы атақтарды немесе сыныптық шендердi айқындайды;";
37) тармақшада:
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу тәртібі мен әдістерін;";
он екінші, жиырмасыншы және жиырма екінші абзацтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жиырма сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"құқық қорғау органдарының басшыларымен бірлесіп, психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеу жүргізудің тәртібі мен әдістерін;".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2025 года № 855.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов
Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 15 дополнить подпунктом 25-1) следующего содержания:
"25-1) согласование типовых квалификационных требований к категориям должностей правоохранительных органов, утверждаемых уполномоченным органом по делам государственной службы;";
в пункте 19:
дополнить подпунктами 32-1) и 32-2) следующего содержания:
"32-1) определяет порядок, этапы и сроки проведения внеплановой аттестации сотрудников системы органов прокуратуры;
32-2) определяет должности, подлежащие замещению лицами рядового, младшего, среднего, старшего и высшего начальствующего состава, и соответствующие этим должностям специальные звания или классные чины;";
в подпункте 37):
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"порядок и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата на службу;";
абзацы двенадцатый, двадцатый и двадцать второй исключить;
дополнить абзацем двадцать восьмым следующего содержания:
"совместно с руководителями правоохранительных органов – порядок и методы проведения психолого-социологического исследования;".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев